Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#147601) Begi


Begi
senior tag

Ha már szóba kerültek a teraszajtók.
Mi egy 240x240-est tervezünk beépítettni. Teljesen sötétben tapogatózok. Van valami javaslatotok márkát/céget illetően?

(#147602) Tapsi válasza 4D4M (#147600) üzenetére


Tapsi
addikt

Kivéve például, ha a gépész felelősen bánt a megrendelő pénzével és nem 4x-re lett méretezve a hőszivattyú meg a hőleadó, hanem x-re.

Tök jogos, csak egy modern AA+, vagy passzív ház esetén ez reális? Mármint van olyan alacsony teljesítményű hőszipka, ami tényleg X-re van méretezve? Ez most nekem amúgy aktuális kérdés is.

Szerk: például esélyes, hogy a HMV készítés miatt eleve 2x, vagy 4x a méretezése a cuccnak minimum. De eleve nem is nagyon van 7 Kw alatti eszköz. Az meg egy modern kégli esetén 10x, vagy 20x (nem tudom, csak a hasamra ütöttem).

[ Szerkesztve ]

(#147603) draco31


draco31
veterán

Hello!
Adott régi ereszcsatorna, még nincs meg a keret a cserére.
2-3 helyen van neki csöpögése, amit meg kellene oldani egyszerűen egy időre.
Ez a szalag jó lehet erre a célra?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#147604) tothjozsi96 válasza draco31 (#147603) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Ha csak pici lyuk, akkor nyomsz oda egy kis (neutrális) szilikont és az is megoldja.

(#147605) draco31 válasza tothjozsi96 (#147604) üzenetére


draco31
veterán

Összetoldásnál van, meg van körülötte kicsi rozsda is, ezért gondoltam jobban takaró dologra.
De akkor meglátom melyik lesz a közeli barkácsboltban.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#147606) tothjozsi96 válasza draco31 (#147605) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért ez a ragasztó is szerintem pont ugyanolyan mint bármi más, tiszta felületre jól tapad, de egy 30-40 évesre? Elég jól meg kell csiszolnod ha azt szeretnéd hogy rajta maradjon és tömítsen is. Én inkább maradnék a szilikonnál.

(#147607) draco31 válasza tothjozsi96 (#147606) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, akkor szilikonozok.
Köszönöm!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#147608) tothjozsi96 válasza draco31 (#147607) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ok, ott ahol akarod használni egy csiszolópapírral azért tisztítsd meg, portalanítsd, és mehet a szilikon.

(#147609) draco31 válasza tothjozsi96 (#147608) üzenetére


draco31
veterán

Rendben.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#147610) csababarca válasza 4D4M (#147600) üzenetére


csababarca
őstag

Utólag honnan lehet tudni, hogy az ablakaim melegperemesek e?
RAL beépítés nem volt, azt tudom.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#147611) sakal83 válasza Tapsi (#147531) üzenetére


sakal83
addikt

Nincs olyan elonye, ami miatt megeri a felarat, illetve dragabb homlokzati vakolat is kell ra. Nem jo az akril csak a szilikonos. Havakrilt szeretne vkinakkor a gyapot nem ajanlott.

(#147612) sakal83 válasza A Zéé (#147597) üzenetére


sakal83
addikt

Egy atlagos haznal a RAL szalag a beepitesi hibak ellen tökéletes a tapasztalatom szerint. Es eleg egy belső oldali, ami nem draga sztem. Tobb ismerosnel van hogy egy ket ablak huzatos. Ahogy irod, ha jol be van epitve akkor atlagosnal jo Ral nelkul. Nekem is azert javasoltak, mert vastag lett a purhab...

[ Szerkesztve ]

(#147613) sakal83 válasza csababarca (#147610) üzenetére


sakal83
addikt

Az uvegek kozott ha aluszin van a peremeken akkor hideg, ha feher szin akkor melegperemes

(#147614) 4D4M válasza Tapsi (#147602) üzenetére


4D4M
aktív tag

Főleg a légkezelővel egybeépített kompakt készülékek körében léteznek ebben a nagyságrendben, főképpen ahol szellőzőlevegővel (is) kifűthető kihűthető már az épület.

A többi esetben a hőszivattyúk alja 4 kW szokott lenni, ebben az esetben a betonnal érdemes játszani. Nagyon jó barátja a túlméretezésnek. Ezeknél már valóban egyre inkább a HMV a meghatározó, teljesítmény és fogyasztás vonatkozásában egyaránt. De azért évtizedekig 2 kW-os bojlerekkel nyomultunk – ha nem is 45°C-on, hanem 80°C-on.

Egy 100m2-es passzívház 1.5 kW-tal, jó viszonyítási alap.

#147610 csababarca
Ahogy sakal83 írta, a szín nagyjából mindent elmond, annyi kiegészítéssel, hogy a fényes általában alu, a sötétszürke a polimer és lehetséges még nemesacél és ezek társítása is. Ezen kívül beszédes lehet a távtartóra nyomtatott üveg azonosító is, amiből adott esetben (gyártófüggő) visszakereshető minden paramétere.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147615) lemmy71 válasza draco31 (#147603) üzenetére


lemmy71
őstag

Öt éve megnyomta a lezúduló hó a zsír új csatornámat. A ragasztásnál elvált, ilyen Tesa szalaggal oldottam meg akkor. A mai napig úgy van és cseppmentes ;)

(#147616) 6030D válasza lemmy71 (#147615) üzenetére


6030D
Ármester

Azért a csomagolás kemény, azzal az ajtójavító technikával. :C

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#147617) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Hello,

Csúsztatott zsalus lakás egyik falának belső szigetelése kapcsán fordulok a topikhoz.


A kékkel karikázott résszel nincs gond, én redváztam össze a falat egy légkondi tisztításnál. :DDD

A ház tartószerkezete vasbeton, közötte a panelek habbetonnal vannak kitöltve. A habbetonos rész sokkal jobban szigetel, a szerkezettartó rész meg rendesen kihűl télen, ezért kicsapódik a pára a hőhídon. Ez van bekarikázva pirossal.

Külső szigetelése a háznak nincs kilátásban. Egyedül ez az egy rész a problémás lakásban.

Elolvastam a Praktikeres leírást, tisztában vagyok a belső szigetelés hátrányaival. Nekem olyan megoldás kell, amire rá tudom rakni a légkondit! Ez fontos.

Az alábbi megoldásokat találtam:

Shield szigetelés
Erről a "nano technológiás" anyagról jó lenne több forrást találni, amit itt írnak túl szép hogy igaz legyen. Még elvileg párazáró fólia se kell alá.

https://shield-szigeteles.hu

Kvarc shield
Ez is ígéretesnek néz ki.
https://hopajzskft.hu/kvarc-shield

Isotex elemek
https://www.hangstop.hu/isotex-bemutato/

Purhab
Ez nem tudom nekem megfelelne-e
https://purhabsziget.hu

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147618) Oppenheimer válasza Oppenheimer (#147617) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Amúgy én igénytelen vagyok és nem zavar ez, de jövőre el akarom adni a lakást, és valszeg ezek a hőhídak nem segítenek majd benne.

Kb 500k-ból jó lenne ha meg lehetne oldani.
Nyilván nyáron csinálnám meg, amikor rendesen ki lehet szárítani a falat.

Egyébként van minden ablakra szerelve automatikus szellőztető, rendszeresen érezni ahogy a kereszt huzat jár a lakásban, szóval nem, nem a szellőztetés a megoldás. Ekkora hőhídon ez nem segít.

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147619) 4D4M válasza Oppenheimer (#147617) üzenetére


4D4M
aktív tag

Talán a multipor maradt ki a felsorolásból.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147620) Oppenheimer válasza 4D4M (#147619) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Oh igen, most hogy mondod valóban rémlik hogy ezzel a névvel is találkoztam korábbi gúglizások során. Annál is felmerül a kérdés hogy elbírja-e a légkondit, ránézésre nem tudom megmondani.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147621) 4D4M válasza Oppenheimer (#147620) üzenetére


4D4M
aktív tag

Ytong hoz hasonló a szerkezete. De szerintem 5 cm-nél többet nem akarsz feltenni, azt meg simán át lehet hidalni egy csavarral vagy ragasztott menetes szárral.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147622) lemmy71 válasza 4D4M (#147621) üzenetére


lemmy71
őstag

Az ytongba jó "tiplivel" vagy vegyidűbellel akár egy kovács üllőt is rögzíthetsz. Multipor -nál csak átmenő rögzítés vagy a mögötte levő falazatban kell fogni a tiplinek vagy dűbelnek.

(#147623) Oppenheimer válasza lemmy71 (#147622) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Ez a nano shield meg kvarc cucc amiket írtam, nem ismerős technológia?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147624) lemmy71 válasza Oppenheimer (#147623) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt nem ismerem.

(#147625) weiss válasza Dorian (#147577) üzenetére


weiss
addikt

Ebből tényleg csak egy gyártóét fogadják el? :Y

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#147626) pjen válasza weiss (#147625) üzenetére


pjen
félisten

Meg kell kérdezni, van ahol a csatárit is elfogadják. Picit olcsóbb.

(#147627) Madwe válasza Oppenheimer (#147623) üzenetére


Madwe
nagyúr

[link] azok nem ezek :F

[ Szerkesztve ]

(#147628) Oppenheimer válasza Madwe (#147627) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Lehet, nekem is bűzlik a dolog.
Tehát párazáró fólia + multipor / XPS lap a lehetőségem?

[ Szerkesztve ]

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147629) 4D4M válasza Oppenheimer (#147628) üzenetére


4D4M
aktív tag

Pont az a multipor lényege, hogy nem kell hozzá párazáró, csak az összes többihez – amennyiben a hozzávaló anyagokat használod.

[ Szerkesztve ]

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147630) Met válasza Oppenheimer (#147628) üzenetére


Met
Topikgazda

Multipor a hozzá való ragasztóval (amivel be is lehet vakolni).
Hálózás+vakolat.
Glettelést nem tudom :U
Festeni csak "légáteresztő" festékkel lehet.

XPS, telibe ragasztózni a falat hogy ne tudjon pára keletkezni a fal és az xps között.
Hálózás+vakolat.
Lehet glettelni.
Bármivel festhető.

Elvileg a Multipor lenne a jobb mert az hasonlóan hőtartó mint a hagyományos falazat, tehát összeadódik a kettőnek a hőszigetelő/hőtartó képessége.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#147631) csababarca


csababarca
őstag

Ilyen jellegű lépcsők hogyan készülnek?
kész betonelemekből, vagy helyben kőműves kiönti ezeket?
hasonló a párom elképzelése, próbálok ötletelni.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#147632) föccer válasza csababarca (#147631) üzenetére


föccer
nagyúr

Lehet is-is. Általában előregyártós jóval drágább, de jóval jobb is.

Fagyállóság, illetve sóállósági gondok szoktak lenni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#147633) Oppenheimer válasza Met (#147630) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszönöm!

A párazáró fólia elhagyása akkor ezek szerint megengedhető, ha sehol ha sem marad légrés, és minden telibe van ragasztózva.

Mivel a fal minden, csak nem egyenes, ezért ez nem tudom mennyire kivitelezhető a valóságban.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147634) 4D4M válasza Oppenheimer (#147633) üzenetére


4D4M
aktív tag

Tökéletes még nem készült az építőiparban, ne aggódj. Ha nem látsz be a fugák között lefestett állapotban, akkor jó lesz.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147635) Oppenheimer válasza 4D4M (#147634) üzenetére


Oppenheimer
veterán

És vajon hány centi vastag elemek szigetelnének kellően jól? 10 centi vastagot biztos hogy nem akarok, jó lenne ha 5 cm elég lenne.

Fugák nem a csempénél vannak? :DDD Mire gondolsz ezalatt?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147636) 4D4M válasza Oppenheimer (#147635) üzenetére


4D4M
aktív tag

Nem tartom célszerűnek, hogy túlzásba ess vastagságot illetően, mert – bár valószínűleg fagyra is méretezték a tartószerkezetben lévő beton – a szigeteléssel a teljes keresztmetszetét áthelyezed a fagyzónába. A felületi lecsapódások elkerülésére az 5 cm-nek is elégnek kell lennie, de ezt hitelt érdemlően egy épületgépész megmondja a rétegrendek ismeretében.

Fuga.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147637) Z_A_P válasza Oppenheimer (#147617) üzenetére


Z_A_P
addikt

Csodafestekrol, friss: [link]

Szerk: ja látom már volt :)

[ Szerkesztve ]

OK

(#147638) Oppenheimer válasza 4D4M (#147636) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Köszi.
Mivel ez nagy munka, festék lekaparásától kezdve egy csomó réteg felviteléig, biztos nem magam fogom megcsinálni. Csak festeni tudok, azt is rondán.

Tudtok ajánlani olyan szakit akire ezt rábízhatom?

ZAP: volt már tegnap linkelve

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#147639) pjen válasza sakal83 (#147613) üzenetére


pjen
félisten

Azért olyan hatalmas különbségek nem lehetnek. A Velux tetőtéri ablakaim is hideg peremesek.

(#147640) OPiiPO válasza Madwe (#147627) üzenetére


OPiiPO
addikt

Köszi a videót, ez eddig kimaradt a Kömkel-től.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#147641) lsc


lsc
nagyúr

Üdv
Olyan gondom lenne hogy egy régi ház északi falán sima vakolatra felragasztottunk hőszigetelő tapétát, télen sürgős volt baba miatt. Nem valami szép, most felújitanám, nem tudom mit kezdjek vele. Glettet szerintem nem birja, ötletként felmerült gipszkartonozás stáflira. Jó-e az ötlet, kell-e alá párazáró fólia /ugye a tapéta 1/2cm vastag hungarocell papirral/, vagy mit lehetne? Levakarni nagyon nem akarnám.

Az élet kegyetlen .

(#147642) Superhun


Superhun
addikt

Sziasztok!

Kenhető bitument mivel anyagú ecsettel / hengerrel érdemes felvinni? Számít-e az, hogy oldószeres vagy diszperzites?

(#147643) sakal83 válasza pjen (#147639) üzenetére


sakal83
addikt

Van kulonbseg. Ar errekben pedig foleg sajnos. Nekem is hidegperemes lett. Majd felrobbantam, hogy nem alap egy tobbmillios rendelesnel az a 4e ft/ablak..

(#147644) 4D4M válasza Superhun (#147642) üzenetére


4D4M
aktív tag

Hova lesz milyen fajta? Ebben a műfajban minden számít (:
Alépítményeknél inkább fogazott glettvas. Kellősítést lehet hengerrel, az szerintem mindegy hogy milyennel.

...mit teszel ma, ami holnap is számít ?

(#147645) Superhun válasza 4D4M (#147644) üzenetére


Superhun
addikt

Kellősítés lenne elsősorban bitumenes lemez fektetése előtt szerelőbetonra, illetve kenhető bitumenes vízszigeteléssel lenne kipótolva ott, ahol a lemez már nem fér be. Jól tudom, hogy a kellősítésre való anyag nem váltja ki a kenhető vizszigetelést?

(#147646) lemmy71 válasza Superhun (#147645) üzenetére


lemmy71
őstag

A legolcsóbb egyszer használatos hengert vegyél. Ha vízbázisú anyaggal dolgolzól azt még ki lehet mosni de kár vele vesződni. A kellősitő is szigetel, de ha folyékony szigetelő anyagot akarsz, akkor ez kell neked. Tavaly egy tartaszt csináltam ilyennel, én nem hígitottam csak alaposan megkeveretem és egy 50 centis glettvassal húztam rá a betonra.

[ Szerkesztve ]

(#147647) Superhun válasza lemmy71 (#147646) üzenetére


Superhun
addikt

Amit linkeltél, azzal kellősíteni is lehet? Vagy arra mindenképpen bitumenes alapozó kell, pl ez? :R

[ Szerkesztve ]

(#147648) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Azbesztes palatetős kádárkockánk van.
Ha szeretném felújítani a tetőt (a szarufák rendben vannak), akkor az azbesztmentes pala mennyire lehet jó megoldás? Valószínűleg a cserépfedéshez képest nagyságrendekkel olcsóbb lenne, és még jobban is tetszik annál.
Ha ez is bír annyit, mint az azbesztes, akkor rámozdulnék. Napelemet majd a kertbe tervezem (kb egy 500m2-es területet teljesen be tudnék rá áldozni), tehát nem probléma, ha nem bírja a pala.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147649) pjen válasza vzsryl (#147648) üzenetére


pjen
félisten

A palával mi bajod? Mért kell lecserélni?

(#147650) Borisz76 válasza pjen (#147649) üzenetére


Borisz76
veterán

Vékony , törik, beázik.

Lassan 4-5 éve vettünk mi is "Kádár" kockát pala tetővel.
Nem szeretem.
Rendes cseréphez , betoncseréphez gyenge a tetőszerkezet.
Ezért csak könnyű megoldás jöhet szóba.
Vagy a régi pala cserélése aztbesztmentesre vagy cserepeslemez.

Volt korábban itt valaki , aki azt javasolta, hogy cserepeslemezt tegyünk fel de úgy, hogy a pala maradhat a tetőn......
Ekkor a "veszélyes" palát nem kell elszállítani, leadni stb...
Na erről kellene egy leírás, hogy hogyan is alakulna a rétegrend.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.