Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#135351) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán


Kiskapu zár nyelvet befújhatom grafitolaj kenő sprayvel?
A piros vonallal jelzett csúszási ponton.

Elektromos zár és nagyon fogja ilyen időben a két felület egymást.

(#135352) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Sziasztok!
Kellene nekem egy ügyes kezű ablakos.
Roto ablakvasalat, bukó-nyíló, megadta magát a konyhaablak, ki kellene cserélni a vasalatot.
Az ún. ollókar deformálódott, hullámos lett. Az ablaktok és az ablakszárny közé nem fér már be, a tokon megakad. Nyíló és bukó módban egyaránt.
Annyit sikerült rajta feszítenem, hogy a résszellőzőn keresztül csavarhúzóval már le tudom annyira nyomni, hogy belehessen csukni, ki lehessen nyitni, de ez nyilván nem tartós megoldás.
Az a gond, hogy egy 23 éve beépített ablak, a gyártó már rég megszűnt, illetve a Roto katalógusban sem találom az adott szériát, hogy alkatrészt rendelhessek.

Tavalyelőtt beköltözéskor hívtam ki egy kerületi ablakost, azt mondta (egy másik ablaknál), hogy a vasalatot kellene cserélni, de nem vállal rá garanciát, mert nem ismeri az adott profilú ablakot. Ezért keresek másikat.

Az ablakcsere is felmerült, de pont a konyhában kéne kerülni, a hidegburkolat minden irányból befordul a kávába.

Köszi előre is!
Budapest, Zugló.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#135353) A Zéé válasza tothjozsi96 (#135341) üzenetére


A Zéé
addikt

Köszi!
Annyira nem tűnik vészesnek, lehet, hogy bevállalom.

#135342 Ispy
garázsba és pincébe is menne. Gondolkoztam én is azon, hogy ilyen falra fúrható sínes rendszer legyen, de a pincében ugyan a mi falunk telinek tűnik a mi oldalunkról, de a többi amit látok ilyen régi stílusban, hézagosan rakott téglából van, azt nem akarom semennyire sem terhelni.

Just a simple Lineman...

(#135354) szatocs1981


szatocs1981
aktív tag

Sziasztok! Könnyűszerkezetes háznál az ablakkáva sajnos nem tökéletesen merőleges az ablakra, így nem szeretném a ferde síkra a gipszkartont feltenni. Sajnos hely már nincs egy extra lécezés kialakítására. Mivel tudnám mégis merőlegesre kiszintezni a kávát, ami 8cm mély és nagyjából 3-4 fok az eltérés. Párazáró fólia már fent van, így a felület ezen oldala nem nedvszívó.
Csatolt kép a netről van, a kívánt végeredményt mutatja:
[kép]
Előre is köszönöm a javaslatokat.

[ Szerkesztve ]

(#135355) lemmy71 válasza scott_free (#135349) üzenetére


lemmy71
őstag

A mennyezeti szigetelést mindig zsákos anyaggal (duocontact, felxi fagyáló csempe ragasztó) ragasztjuk, telibe fogas glettvassal lehúzza. Ilyen mennyezeti ragasztáshoz esetleg a Tytan 60 S. ragasztó lehet jó, ha már mindenáron habbal akarsz dolgozni.

(#135356) Dorian válasza Morris (#135346) üzenetére


Dorian
félisten

Mennyezetre mindig dübelezni szoktunk, még csemperagasztó mellett is.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#135357) Ton-ton válasza szatocs1981 (#135354) üzenetére


Ton-ton
tag

Szerintem nem érdemes küzdeni vele. Felteszed a kartont, majd az élvédővel, gletteléssel ki tudod hozni.
Ám ha mindenképp szenvedni akarsz, akkor egy kis gipszet teszel a karton hátára, felrakod, és a csavarral óvatosan a megfelelő síkra húzod. A gipsz megkötése után hajtod be teljesen a csavarokat. Igen, itt a gipsz csak mint változtatható vastagságú alátét fog szerepelni, nem köt hozzá a fóliához...

http://qtp.hu

(#135358) csemberlen válasza scott_free (#135345) üzenetére


csemberlen
őstag

Most komolyan kérdezed, rá van írva, hogy kötési idő 1-2 óra. Azon kivül rögziteni is illik dübellel. Tudták a boltban, hogy menyezetre lesz?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#135359) scott_free válasza lemmy71 (#135355) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszi az infót! :R

#csemberlen: igen, tudták. :U

(#135360) Flashback


Flashback
addikt

Előző tulaj benthagyott tiplijeit mivel/hogy a legcélszerűbb kiszed aztán a lyukat bejavítani?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#135361) pjen válasza Flashback (#135360) üzenetére


pjen
félisten

Én legtöbbször bele hajtok egy csavart félig és egy fogóval kihúzom. A kijavítás attól függ miből van a fal. Ha lehet azonos anyaggal.

(#135362) Flashback válasza pjen (#135361) üzenetére


Flashback
addikt

Beton...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#135363) Borisz76 válasza Flashback (#135362) üzenetére


Borisz76
veterán

Csavar félig bele, fogóval kihúzod.
Gipszet nyomsz a lyukba majd elsimítod.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#135364) lemmy71 válasza Dorian (#135356) üzenetére


lemmy71
őstag

Ez azért nem minden esetben így van :N
pl. a szűz beton födém ha jól van előkészítve akkor ott felesleges dűbelezni, még a nehéz 10 centis kőzetgyapot is bombabiztosan fentmarad (mint a Stroprock G) ;)

(#135365) Morris válasza Dorian (#135356) üzenetére


Morris
veterán

Az egy dolog. De ha nem marad fenn a mennyezeten a nikecell, akkor elég kókány meg szenvedés egyből dűbelezni. Amíg fúrod a helyet a dűbelnek, addig hab esetén úgyis alá kell támasztani.

(#135366) Dorian válasza Morris (#135365) üzenetére


Dorian
félisten

Ez így van. Mennyezetre habot még sosem láttam használni, éppen ezért.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#135367) alcsa


alcsa
senior tag

Hu, en mennyit szivtam, a pince plafonjara raktunk 2cm! extrudalt polisztirent habbal, ketten fogtak, en meg gyorsan dubeleztem mert sehogy se akart fenn maradni :DDD, hiaba vartam a borozesre. A garazsba meg mar egyedul raktam zsakos ragasztoval, semmi gond nem volt ott, felnyomtam, meg se mozdult utana.

(#135368) LOTR válasza LOTR (#135323) üzenetére


LOTR
addikt

nyomok egy upot, hátha hétközben többen olvassák és érkezik válasz

One Ring to rule them all

(#135369) tothjozsi96 válasza LOTR (#135368) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egyáltalán milyen cső?

Ha a csövek egymás mellett futnak, akkor két könyökkel ki tudsz állni ebből a síkból. Sokfajta idom létezik, azért valamilyen formában ezt biztos hogy meg lehet oldani. Látni kellene, hogy valamit lehessen is rá mondani. Hogyha vascső és nem lehet hozzáférni akkor menetet se lehet rá vágni, ebben az esetben más megoldáson kell gondolkodni.

(#135370) zoli03 válasza LOTR (#135368) üzenetére


zoli03
őstag

Rakj fel képet, nehéz elképzelni.

(#135371) LOTR válasza tothjozsi96 (#135369) üzenetére


LOTR
addikt

vascső (~30 éve gondolom még nem szénacélt használtak)

készítettem egy kezdetleges ábrát
[link]

1. megoldás a hegeszthető menetvég lenne (valószínűleg menetvágáshoz még inkább nem lenne hely)

2. opció lehetne az esetleges rézcsöves kialakítás, hogy az oldható csatlakozási pontok (golyóscsapok) a rézcsövekre legyenek szerelve, de így a réz idomokat kell a vascsövekhez illeszteni-hegeszteni és a kérdések is ide irányultak, hogy ez technológiailag megfelelő e (az előző link szerint igen) és mekkora helyre van hozzá szükség, hogy beleférjen a kb 300mm-nyi szakaszba?

köszi

#135370 zoli03

képet majd kérek, hogy csináljanak, de tényleg a kérdés főleg arra irányul, hogy ez a vascső-rézcső, hogy hozható össze technológiailag, ha nem lehet hozzáférni hegesztéskor a belső felületekhez

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#135372) zoli03 válasza LOTR (#135371) üzenetére


zoli03
őstag

Amíg nincs kép meg pontos méretek, felesleges gondolkodni rajta. Menetvágáshoz nem kell olyan sok hely, ha az iszapleválasztó elfér a fal előtt, akkor menetet is lehet vágni a csőre.

(#135373) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!
Beltéri párkányt (könyöklő), ami natúr fenyőből készült, mivel célszerű kezelni? Fehéret szeretnénk belőle csinálni. :D

(#135374) pjen válasza LOTR (#135371) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem ennyire bonyolult ez. A vas cső végére roppantós menet vég, arra félhollandis golyós csap-iszap leválasztó, golyós csap, hollandi egy darab csővel szintén roppantós menet véggel. Gondolom egy vizes seperc alatt beszereli.

(#135375) pjen válasza Gabonetta (#135373) üzenetére


pjen
félisten

Olajfesték.

(#135376) zoli03 válasza pjen (#135374) üzenetére


zoli03
őstag

Régi vastagfalú acélcsőre hogyan raksz préselős idomot? GEBO idomot lehetne rárakni, az van külső és belső menettel is, ha nem akarsz menetet vágni.

[ Szerkesztve ]

(#135377) LOTR válasza pjen (#135374) üzenetére


LOTR
addikt

köszönjük, valóban ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak

#135376 zoli03
ez láttuk mi is az egyik problémának (mint esetleges 3. megoldás), hogy a régi vascsővel működhet e a szénacél roppantós csatlakozó (vizessel még nem sikerült konzultálni, eléggé elfoglalt mindenki - ezért gondoltam először itt érdeklődünk, hátha pont tudja valaki)

[ Szerkesztve ]

One Ring to rule them all

(#135378) lemmy71 válasza Gabonetta (#135373) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha magasfényű fehér felületett akarsz, akkor Trinat mester zománc, de előtte használj mester alapozót ;)

(#135379) Gabonetta válasza lemmy71 (#135378) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm! Igazából valami lazúrra gondoltunk, de ez nem tudom mennyire tartós.
#135375pjen: Köszönöm Neked is, azt nem szeretnénk, csak ha végképp nincs más megoldás.

(#135380) pjen válasza Gabonetta (#135379) üzenetére


pjen
félisten

A trinát olaj festék,,legalábbis én úgy hívom.

[ Szerkesztve ]

(#135381) pjen válasza zoli03 (#135376) üzenetére


pjen
félisten

Igen például a GEBO jó lehet, de a Viega termékekben vannak vastag falú csőre préselhető idomok.

(#135382) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Panelban lakások közti melegvizes fűtéscső körül átjöttek a zajok, a gumi "tömítés" kiszedése után láttam, hogy konkrétan lelátok a szomszédhoz, purhabot fújtam be, majd rá szilikont tettem.
Létezik, hogy a csövek hőtágulása miatt elkezdett repedni vagy sérülni? Mintha egyre inkább vesztene a hangszigetelő tulajdonságából.

(#135383) Ton-ton válasza Balazs_ (#135382) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, ugyanis az a cső mozog...
Függőlegesen is, elég jelentősen. Még az a szerencséd, hogy elengedett a PUr hab.
Azt javaslom nem zárdd le ennyire (tudjon mozogni), ugyanis csőtörés lehet belőle.
Valami nagyon lágy anyaggal vedd körbe a csövet (pl. szivacs, és arra a szilikon. Bár jobban átgondolva üveggyapot -mivel az egyben tűzhatár is- és arra a szilikon.)

http://qtp.hu

(#135384) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!

Szeretném hőszigetelt lakásomat vékony vakolattal színezni.
Miközben jártam a tüzépeket ár és szín minta után keresgélve egy boltban a következő tanácsot kaptam:
"Ne válasszak sötét színt mert nyáron összegyűjti a hőt és alatta a szigetelő lap összezsugorodik"
pl: sötét szűrke, fekete, stb.

Mennyire lehet ez valós?
Én csak annyit válaszoltam rá, hogy majd télen jó lesz az a plusz hő. :)

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#135385) Balazs_ válasza Ton-ton (#135383) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Akkor is ha csak lefelé menő csőrol van szó? Zárószinten lakom. Festő anno ránézett, azt mondta hasonlóan csinálja o is.
De akkor majd kiszedem a purhabot - azért nem gyapot lett, mert a legtöbb rés csak pár millis, nem igazán tudtam volna oda sok anyagot berakni.

(#135386) pjen válasza Balazs_ (#135385) üzenetére


pjen
félisten

Azért üveg gyapotot ne rakjál. Hogy örülne az alattad lakó,,ha potyogna rá. Szerintem a jó puha szivacs bőven jó oda.

(#135387) Balazs_ válasza pjen (#135386) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Valószínűleg buta kérdés lesz, de milyen szivacsot? Sima akusztikus/hangelnyelő szivacsot csak nyomkodjak bele + sziló és kész?
Ha el akarom kerülni, hogy ökörséget csináljak kit foglalkozik ilyennel? Burkoló?
Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#135388) pjen válasza Balazs_ (#135387) üzenetére


pjen
félisten

Igen, sima szivacsot.

(#135389) lemmy71 válasza hódmaci (#135384) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem azzal van a baj hogy a szigetelő sérül. A gond a vakolat pigmentjével lesz, magyarán egy erős szín (téglavörös, csokibarna stb.) az első nyáron fakulásnak indul. Még a komoly minőségi márkáknál sem ajánlott külső homlokzaton egy erős szín. Világos drappos színekben gondolkozz kültéren. A gyárilag megszínezett anyagban gondolkozz csak, a boltban majd megszínezzük jelszóval felejtős ha jót akarsz magadnak.

(#135390) Ton-ton válasza hódmaci (#135384) üzenetére


Ton-ton
tag

Szín alatt nem láttam még olyat, hogy zsugorodott volna az EPS. Eddig egyszer találkoztam ilyennel, de ott két üveglap közé volt zárva a szigetelő, és a külső üveg feketére volt festve (s mindezt még 1990 körül alkották).
Tehát nem hiszem hogy baja lehet.

http://qtp.hu

(#135391) Ton-ton válasza Balazs_ (#135387) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, tetszőleges szivacs megfelelhet.

http://qtp.hu

(#135392) Chris0321 válasza hódmaci (#135384) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Tudtommal a sötét szín jobban beszívja magába a nap melegét, ezért is nem csináltatnék sötét festést. Télen nem süt annyira erősen a nap, plusz elég sokszor be is van borulva így nem sokat érsz a sötétebb színnel.

(#135393) hódmaci válasza Ton-ton (#135390) üzenetére


hódmaci
senior tag

Én is ostobaságnak tartom.
Fakulásra meg kérdeztem több mindenkit.
Volt aki azt mondta, hogy fog és volt aki azt, hogy nem.
Mondjuk aki azt mondta hogy lesz fakulás ők mind a "régi" technikára mondták.

Baumit szikikintop 0923 amit néztem, hoy jó lehetne.

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#135394) Flowtation


Flowtation
őstag

Sziasztok!
EHHEZ hasonló, gipsz falburkolatot szeretnék felrakni a nappali falára ( a lényeg a gipsz alap, a minta eltérhet). Ehhez milyen előkészület és ragasztó szükséges? Én fogom csinálni, ezért ha van gyakorlati tapasztalat, akkor azt is szívesen venném.
Továbbá tervben van, hogy a két oldalán és a tetején menne végig led szalag. Mivel tudom annak a helyét kialakítani? Pl. felsőmaróval, ami asztalba van fogatva jó lehet?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#135395) szimcsi


szimcsi
senior tag

Sziasztok!

Szigeteléssel kapcsolatban jöttem.
Legfelső szinten lakunk, 4. emeleten, kb 65nm-es a lakás, új nyílászárókkal. A nappali és az egyik kisszoba leghosszabb falai külső falak, utcára néznek. Ezek a problémás részek.
Legfőképpen a penészesedés, de a téli hideg, nyári meleg miatt már régóta gondolkozunk szigetelésen és most lett alkalmas. 1 klíma van jelenleg, de kevés a lakásnak, nyilván.
Igazából most úgy tűnik, hogy a penészesedést sikerült megszüntetni, ami a fő ok lett volna (átrendeztük a nappalit), és most biztonytalanabbak lettünk, hogy tényleg meg kéne e csináltatni a szigeteltetést.
Még nem kaptunk pontos árajánlatot, de elég sok felárat kellene fizetni az állványozás miatt (a negyedik emelet miatt), kb több mint a fele lenne, és így már túl megy azon a határon, amennyit ki tudnánk fizetni.
Szerintetek megérné mégis összakaparni valahogy rá a pénzt? (olcsóbb nem lesz később mondjuk)
Jelentősen növelné a komfortot? Személy szerint a nyári meleg miatt pártolnám. Csak nem tudom mostmár megérné e...

Ja egyébként 12cm-es szigetelés menne rá, bár először 10-ről volt szó.

[ Szerkesztve ]

XP

(#135396) Morris válasza Flowtation (#135394) üzenetére


Morris
veterán

Én ragasztóhabbal csináltam.
Nem tennék be úgy led szalagot. Nem fog érvényesülni.
Inkább felülre spot lámpákat de magától a faltól minimum 5 centire legyen a távolságuk. Így szépen meg fogja világítani

(#135397) efemm válasza szimcsi (#135395) üzenetére


efemm
tag

10. emeleten és panelban, hiába csinálták meg a födém és a falak külső szigetelését, meg már előtte a nyílászáró cserét, akkor sem lett sokkal hidegebb nyáron, kellett a klíma. Mondjuk penészedés nem volt, csak miután megfúrták, megbolygatták a régi szigetelés, olyan helyről áztunk be, amit nem is sikerült felderíteni. (Dupla szerkezetűek a panel födémek, és változatos nyomvonalon mennek az esővíz összefolyó csövek.)
Szerintem olcsóbb, ha minden szobába teszel klímát/beltérit.

(#135398) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Van egy kb 8 éves Parkside fúrókalapácsom, 1050W. Még anno 18k-ért vettem a Lidl-ben.

Már minden baja van, kiköpi a fúrószárat,vésőszárat, néha csak kerreg , de már nem is forog, csak kerreg..
Szóval kéne valami másik.
Ez a többször felmerült típus megfelelő lehet helyette? [Makita HR2470]

Azt látom, hogy kisebb teljesítményű, kisebbet is üt, de vajon a parksidehoz képest érezhető lenne a kisebb teljesítmény és kisebb Joule?

(#135399) flegga92 válasza szimcsi (#135395) üzenetére


flegga92
senior tag

Nálunk is ez van tervben, mi szerencsésebbek vagyunk mert az elsőn lakunk. Esély nincs rá, hogy közös pénzből az egészet megcsinálják ezért mi lépünk. Panelhézagon "ázunk" még taknyolni sem voltak hajlandóak semmit. Biztosító nem fizet panel hézag beázásra.
Nekem vannak konkrét ajánlataim, sokszor nehéz őket összehasonlítani, mert tök máshogy számolnak. Mi pont a tél miatt csináljuk, mert észak, észak-keleti tájolású és hiába fűtöm be, szörnyű a hőérzet.
Nálam 15 m hosszban és kb 6,5m magasan kellene állványozni.
Itt átlagban állványozással 9000-9500 Ft/nm áron csinálják (állvány, táblák ragasztása, dűbelezés, hálózás, nemes vakolat színezés). Teli felületet számolnak (ablakokat nem kivéve) ekkor benne van a kávázás, párkány csere, bádogozás, ha külön számoltatod drágábban jön ki.
Akinek nincs saját állványa azok 7-7500 Ft/nm ajánlatot adtak, állványra pedig ha őket választom tovább számlázzák a bérlés díját amit természetesen előre közöl. Volt aki külön 1500 Ft/nm áron számolja az állványt, itt ügy nálam duplán kell venni a felületet, nálad pedig 4x szorzóval. Na meg ekkora állványt azért nem is olyan egyszerű bérelni.
Nálunk állványozásra 2 heti munkával számolva (ami bőven rá van hagyva) kb 200-250 között lehet a reális ára.
Tavaly a tömb másik oldalán egy 3. emeletit kompletten anyaggal 1,5M-ért csináltak, de itt is az állvány dobta meg, mert ahogy számolgatom nekünk most is ki fog jönni ennyiből.

Gondoljátok át a 15 centit. Gondolom hasonló méretet kellene szigetelni mint nekem. Mi is 10-est akartunk, de az értelmesebb vállalkozók rábeszéltek. Munka és a "sallang" ugyan annyiba kerül és 1,5M környéki árnál az a 100.000 Ft nem egy akkora tétel, a 12-hőz képest meg csak 50.000.
Illetve ha mégis szigetelnének pár év múlva a többiek úgyis 15 cm amit feltesznek, így nálad nincs dolog csak az új nemes vakolatot fizeted, míg ha csak 10 centid van arra kb ugyan akkora költség lesz azt a + 5 cm rávarázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#135400) szimcsi válasza flegga92 (#135399) üzenetére


szimcsi
senior tag

Mienk tégla nem panel egyébként.
12 cm-est tennének fel, mert a másik lépcsőházban többen is szigeteltetnek ezzel a céggel és ott ez a méret lett lefixálva.
Valaki azt mondja felesleges a +1-2 centi, valaki a fordítottját, ezen kiigazodni:)
Egyébként miből gondolod ezt a jövőbeni 15cm-es szigetelőt?!
Amúgy nincs tervben itt szigetelés nagyon közös ktg-ből.
Látom itt a topikban is valaki javasolja a szigetelést, valaki nem, mert én bizakodó lennék inkább pártolnám a szigetelést, bár nem szeretnék mégis ráfázni ennyi pénzért, ezért nem tudom még eldönteni.

[ Szerkesztve ]

XP

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.