Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#134151) repvez válasza pjen (#134150) üzenetére


repvez
addikt

iagazábol, ha már felujítok akkor nekem a bojler sem kellene, mert földszivattyu és padlofutésben gondolkodom és ott meg egybe az állitaná elő a melegvizet is. igy bojler sem kellene.
Ezért mondom, hogy valahogy abbol kellene kihozni valamit ami van, mert ugy nem tudok fejleszteni, hogy egy kicsit, vagy teljesen szétbontom a házat és minden uj lesz vagy csak ilyen vészmegoldások.
Én is gondolkodtam már, hogy kicserélem a villanyos törölközö száritőra a futést, de eddig ahol ilyennel találkoztam, nem voltam meggyözve rola, hogy fel tudná megfelelöen futeni a helységet. Illetve a villanyhálozat sem lett még kicserélve a házba, tehát az is kétséges, hogy nem lenne probléma, ha a futés és a bojler is villanyra lenne kötve nonstop.
Amig a szulök lakják a házat addig nem tudok ilyen mértékben hozzányulni .
DE a menynezetet nem lehet halogatni tovább inkább el

(#134152) -ZeeZee- válasza tothjozsi96 (#133768) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ismét jelentkezek. :)

Meggyőztetek a födém szigeteléssel, sajnos alábecsültem a költségeket, ez nem a duplája, hanem kb. a 3x lesz. :Y

De előtte egy kis segítség kérés:
A padlástér 2 részből áll: hozzáépítettünk egy régi (felújított) épülethez, így a régi részen nem bántottuk a födémet (valami deszkás plafon, majd talán salak, és a padlástérben már le van betonozva, hogy járható legyen, de ez a beton olyan salakosnak tűnik nekem.), az új részen betongerenda+béléstest, rajta 5cm hungarocell és ezen beton járófelület.

Mi lenne a helyes rétegrend? A salakos rész fölé kellene párazáró, vagy pont oda nem kellene és betongerendás rész fölé kellene?

Nyalánkság: azt hiszem, ha a födémet leszigetelem, akkor egy jó kis hőhidat fogok kapni... Csatolom a metszeteket:
ez az új rész:

ez pedig a régi:

Ha a födémet szigetelem, akkor nem fogok kiérni a külső szigetelőig, a szelement és a kisméretű tégláig tudok csak szigetelni. Így néz ki élőben:

Szerintetek lesz hőhíd?

(#134153) bandus


bandus
veterán

nem nagyon találtam friss posztokat ablakcseréről, kérdésem, hogy az itt található árak mennyire validak: [link] ?
eszembe jutott, hogy nagyszülőknél kicseréltetném őket, hátha így tudnak spórolni valamennyit a fűtésen a régi egyrétegű ablakaik helyett. 3 db egyszárnyas ablak van, meg egy kétszárnyas erkélyajtóval. mindegyiket bukóra gondolnám, valami jó minőségű cuccból.

van esetleg most erre élő pályázati támogatás?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#134154) pjen válasza bandus (#134153) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos az árakkal nincs mit tenni, vagy annyiért csináltatod amennyiért válalják, vagy meg sinálod magad.

(#134155) umfrider válasza bandus (#134153) üzenetére


umfrider
senior tag

Jelenleg erre nincs sajnos pályázat, mint ahogyan másra sem.

Amit linkeltél oldalt, teljesen validak. 10.000-150.000 az egyszárnyú ;] Mintha időjárás jelentés lenne
Csak úgy fogsz tudni “valid” árakat kapni, ha leméred az összeset, majd az alapján kérsz több helyről ajánlatot. Aki a leg szimpibb, majd kimegy, pontosan felméri és véglegesíti a rendelést, te/ti pedig döntötök.
Ha macera, sokan elviszik a kiszedetteket, de lehet, hogy feláras. Ha nem macera, akkor elviszed a szeméttelepre, az üveges kontinál ki kell ütni az üveget, a fa mehet a lomosba.

Nem tudom melyik városban vagy, de pl Bp 13.-ker Teve utcában kb egymással szemben van 4-5 ablakos is. Kisebb gócpont.
Csak épp eszembe jutott

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134156) tyielow válasza bandus (#134153) üzenetére


tyielow
aktív tag

Cserét nemtom, nálunk a beépítés volt pár hete 6 db zsír új nyílászárónak 80e Ft

YouTube: toty1ka

(#134157) bandus válasza umfrider (#134155) üzenetére


bandus
veterán

és a többieknek is köszi. egyelőre a nagyságrendet próbálom felmérni, hogy 1 millió vagy 3.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#134158) umfrider válasza bandus (#134157) üzenetére


umfrider
senior tag

4 db csere biztosan nem lesz 3 Mft.
Ha kérsz ajánlatokat, az viszont tuti, hogy lesz 100%-os eltérés is. Pl Gealan, Rehau olcsóbb, míg Veka, Schüco, Salamander top. Kb duplája

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134159) csababarca válasza umfrider (#134158) üzenetére


csababarca
őstag

Gealan az a mi esetünkben 7milla lett volna (3rtg, 82es profil, kiv.bel. Színezett), a veka megállt 5 misiben, ugyanazon paraméterek.
A dologhoz hozzátartozik, hogy a Gealan felszámolt 500ezret valami “árkorrekcióra”, gondolom euros helyen gyártják, meg 450ezret a nagyméretű üvegek külön szállítására. (Egy üveg, 200*240es)

De akkor is maga a szerkezetek 1 misivel jöttek ki drágábbra Gealannál.

Ezt csak azért írtam le, mert mi nyáron kb 15-20 cégtől kértünk árajánlatot, és a gealanosok mindközül a legdrágábbak voltak. (4-5 forgalmazó is gealanos volt)

Rehau-veka kb egy áron mozogtak a nyáron.

[ Szerkesztve ]

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#134160) umfrider válasza csababarca (#134159) üzenetére


umfrider
senior tag

Szegeden élek. Itt az a tapasztalatom ismerettségi és kivitelezői körben, hogy a Gealan és Rehau a legolcsóbb. Akik társasházat építenek, első sorban ezeket választják.
Abban biztos vagyok, hogy országos szinten nagyon nagy a szórás.

Vekára kértem egyszer ajánlatot. A 2 db legtöbbet használt ajtóm (bejárati, 180-as egyik terasz) 1/4 annyiba került, mint az egész házon minden. El is vetettem.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134161) static00


static00
csendes tag

ÜDv!

Féloff, de biztos van akinek volt már hasonló tapasztalata.

A környéken egy társasházat húznak fel, és reggel 7-től zeng a környék, kalapálnak, fúrnak, minden hétfő-szombat reggel 7-től.

Milyen hatóságnak lehet jelezni, hogy módosítsák ezt reggel 8-ra és hétvégén pihenés legyen?

Köszönöm

(#134162) Dorian válasza static00 (#134161) üzenetére


Dorian
félisten

Ez teljesen bevett időszak, nem fognak változtatni

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134163) Atomgeszi válasza static00 (#134161) üzenetére


Atomgeszi
veterán

A 7 az sajnos teljesen korrekt.. gondolj arra, hogy egyszer végeznek, és akkor vége lesz. Gondolom azért csinálják szombaton is, hogy előbb végezzenek.

Németben a szomszédban építkeznek.. általában 9-kor kezdik. :D

De 3 hete jött a hókotró az 4.30 kor volt. :D Másnap 6-kor.

Egyébként egy szem ember miatt nem fognak változtatni rajta az fix.
Egyrészt ők is azért kezdik 7-kor, hogy előbb otthon legyenek, másrészt kb minden lakótól kéne aláírás, hogy tolják el egy órával.
Talán a szombattal tudnátok valamit kezdeni, de az se lesz egyszerű.

(#134164) Dorian válasza Atomgeszi (#134163) üzenetére


Dorian
félisten

Már az építési engedélyben rögzítik mettől meddig lehet zajos munkavégzést végezni. Ez egy érvényes engedély, nem fogják módosítani akárhány aláírásért sem.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134165) static00 válasza Atomgeszi (#134163) üzenetére


static00
csendes tag

Inkább arra gondolok, hogy valakinek a profitja<mint 50-100 ember pihenése.
Gondolom a vállalkozó is örülne annak, hogy ébredése előtt egy órával flexelnének az ablaka alatt :) Vagy a néninek a hivatalban, aki engedélyezte a 7 órát és a szombatot.

A realitás talaján állok, tudom hogy házak mindig is épülnek, de mégis...

Ismerősi körben van olyan, akinek a szomszédságában 100+lakásos lakótelepet húztak fel, kora reggeltől este 10-ig nyomták, nyáron is, ahol az ablakot sem lehetett becsukni a melegben, tessék kibírni, ilyen ez a világ :)

Lehet holnap átsétálok 7-re, hogy adjanak egy kalapácsot, haladjunk :D

(#134166) Dorian válasza static00 (#134165) üzenetére


Dorian
félisten

Ha nem elég 7-ig aludni, korábban kell lefeküdni :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134167) umfrider válasza static00 (#134161) üzenetére


umfrider
senior tag

Engem nagyon zavar, ha valaki nem hagy aludni, számomra az esti alvás sérthetetlen. Viszont voltam kollégista, hosszas harcok után muszáj volt alkalmazkodnom. Elviselem és megszoktam a füldugót. Ha olyan a helyzet, simán otthon is használom, vagy bárhová megyek mindig viszek magammal. Feleségem azon vergődik, hogy márpedig ő nem akar alkalmanként füldugóval aludni, milyen dolog már, hogy be kell tegye… Lehet rajta bosszankodni, én inkább a nyugodt alvást választom ilyen helyzetekben

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134168) static00 válasza Dorian (#134166) üzenetére


static00
csendes tag

Igen, meg nem kell hallgatózni :D :D :D

umfrider: ez is lehetőség, nekem pár nap után fáj tőle a fülem, de szoktam én is alkalmazni. Lehet csináltatok egy fülbeöntőset, attól lehet nem fájna. Te mit használsz?

(#134169) Atomgeszi válasza static00 (#134165) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én nagyon is átérzem nyugi. Imádok aludni, és utálom, ha felkeltenek.
A te esetedben csak annyival lehet nyugtatni magad, hogy ez előbb utóbb elkészül és nyugalom lehet utána.

Gondolj bele, ha olyan faxopo szomszédod lenne, mint nekem, akinek valamikor 4-kor jut eszébe kalapálni, vagy 3 hónapon keresztül minden reggel 5-től azt hallgatod, hogy fát vágnak.

A füldugó sajnos nálam sem játszik, úgy begyullad tőle a fülem, hogy konkrétan az agyam is fáj.

Ezért a következő lakóhelynél amennyire lehet még jobban fel akarok készülni... :(

[ Szerkesztve ]

(#134170) Atomgeszi válasza static00 (#134168) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én csináltattam fülbeöntőset, de sajnos kényelemben nem volt sokkal jobb hosszútávon.

Az meg olyan meh, hogy akkor rakod be, ha reggel felébredsz az első neszre. Legalábbis nekem a REM fázis után már egyáltalán nem olyan a visszaalvás.

(#134171) A Zéé válasza static00 (#134161) üzenetére


A Zéé
addikt

városonként/kerületenként eltérően van szabályozva, hogy mettől eddig lehet zajjal munkavégzés, és az építési engedélyben is általában ez van rögzítve, bár el lehet térni tőle, különösen, ha valaki csókos.
Ez ellen sokat tenni nem tudsz. Hétköznap általában 7:00-22:00 az időintervallum amíg lehet dolgozni. A szombat volt a II. kerületben volt olyan, hogy 8:00-tól lehetett kezdeni, illetve mi a VIII.-ban nem kaptunk engedélyt a szombati munkavégzésre, de volt olyan, aki kapott.
Rám egy időben mindig a rendőröket, vagy a köztereseket küldték ki, akik megnézték, hogy mi van az engedélybe leírva, de többet nem tudtak tenni.

Just a simple Lineman...

(#134172) Dorian


Dorian
félisten

Elemes betonkerítést építő cégek közül van valakinek jó / rossz tapasztalata? Csomóan foglalkoznak ezzel, de nulla infóm van, így kb. vakon kellene választani.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134173) Atomgeszi válasza Dorian (#134172) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Helyileg?

(#134174) Dorian válasza Atomgeszi (#134173) üzenetére


Dorian
félisten

Szentendrén lakom, de ahogy olvasgattam a honlapokat, mindegyik cég országosan vállalja a dolgot. Ha valaki szállítással is olcsóbb, akkor tőlem lehet debreceni vagy zalaegerszegi is.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134175) pjen válasza static00 (#134161) üzenetére


pjen
félisten

Nálunk a kukás autó sokszor már reggel hatkor jön. Csütörtökön a sárga hatkor a kék félhétkor és ez nem múlik el.

(#134176) csababarca válasza umfrider (#134160) üzenetére


csababarca
őstag

Értem.
Mondjuk nem tudom, hogy Gealant gyártanak egyáltalán itthon?
Ez érdekes amúgy, hogy ilyen különbségek vannak, pedig én az ország minden pontjáról kértem árajánlatokat, és mindenhola veka/kömmerling kombó volt az olcsóbb, a Gealan, Salamander a messze legdrágább.
Rehau meg középen.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#134177) Chris0321 válasza static00 (#134168) üzenetére


Chris0321
addikt

Én ezt használom motorozáshoz, fűnyíráshoz, ha zaj van alváshoz is. Szerintem elég jó és nem is kényelmetlen.

(#134178) Madwe válasza Chris0321 (#134177) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ugyan ide nagyon off s lehet neked eleve az van, csak más a link. de az alpine-nak van a motosafe verziója, motorozáshoz inkább azt javasolnám (motor s szélzaj ellen jobban véd, de pl duda, mentő hangja kevésbé van fedve)

(#134179) Dorian válasza pjen (#134175) üzenetére


Dorian
félisten

Én addig alszom, amíg akarok. Kivéve, ha 6-nál tovább akarok, mert akkor a gyerek már tutira átjön és felébreszt. Vasárnap is ;]

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134180) static00 válasza Chris0321 (#134177) üzenetére


static00
csendes tag

sleep deep-em van, de abban is bepukkan a jobb fülem 1-2 nap után, átmenetileg jó csak, utána 3 napig pihentetni kell.

De lehet a work verzió puhább, megpróbálom lehet. De van formázható is, ezzel kezdek, ezt tavaly még nem láttam!

Motorozáshoz a motosafe ahogy írták, jobban szűri a frekvenciákat, van piros és fekete, sőt szettben is, race és road azt hiszem.

Köszönöm az ötleteket, ahogy látom, sok helyen van mi ébressze az embert, kukásautó, szomszéd, kutya, gyerek, csupa móka az élet!

El kell kezdeni gyártani valami 2x2x1.5 méteres soundproof, levegőzéssel ellátott kockát, amit be lehet tenni a hálószobába, mondjuk 1 m ft árban, lehet piaci rést találtam? Kivitelezhető egy ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#134181) Chris0321 válasza Madwe (#134178) üzenetére


Chris0321
addikt

Tudom, hogy van direkt motoros verzió is, de jelenleg nincs forgalomban használható motorom. Van egy donor amit szoktam járatni a kertben (csak egyesben), hogy üzemképes maradjon és a saját ami felújítás előtt áll. Így egyenlőre ez a fülldugó is megteszi, majd ha lesz műszaki a motoron én is beszerzek egy direkt ahhoz készített fülldugót.

static00: A cégnél nálunk is van ilyesmi formázható, bár az inkább sima. Nekem a bal hallójáratom valamiért kisebb mint a jobb és abból a fülemből ezek a fulldogók állandóan kijönnek akármit csinálok. Ezért is használok benn sima fejpántos füllvédőt, egyébként pedig amit linkeltem mert az benn marad. Érdemes lehet felvenni a céggel a kapcsolatot és elmondani mire szeretnéd, milyen problémád van vele hátha van jó ötletük.

[ Szerkesztve ]

(#134182) static00 válasza Chris0321 (#134181) üzenetére


static00
csendes tag

"Van egy donor amit szoktam járatni a kertben (csak egyesben)"

De remélem csak nyáron reggel 5-kor, ahogy megvirrad, olyankor a legjobb a 6000-es fordulatszám terjedése :D. Majd 2 percre rá a közelben valahol felsír a flex is :D

Ahogy gondolkodom, rápróbálok erre a gyurmázósra, mert ezt nem kell benyomni a lyukba, hanem el kell vele fedni a lyukat, lehet nem irritálna. Ha találok ilyet, majd beszámolok.

[ Szerkesztve ]

(#134183) Chris0321 válasza static00 (#134182) üzenetére


Chris0321
addikt

Egy kisTrophy nem hiszem, hogy pörög 6000-et bár nincs rajta fordulatszámmérő. Nem kelek olyan korán, csak ha kénytelen vagyok. Délután szoktam használni mikor már kicsit kezd enyhülni a meleg.

(#134184) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Laminált padló lerakása nem nagy kaland - állítólag.
Én viszont még szűz vagyok ezen a téren, a hétvégén viszont le akarok rakni 2 kisszobát (6 és 7.5 nm).
Ezek az utasítások vannak a dobozon: képek. Ezek alapján és a bauhaus-os videó alapján gondoltam nekivágok.

Van bárkinek bármilyen tanácsa mielőtt belefogok?

Illetve a képes utasítások kapcsán felmerült bennem pár kérdés:

1) Kalapácsot ugye azért nem lehet hozzá használni, mert click rendszerű a padlólap? Gumikapalácsot vagy vonóvast sem érdemes, igazításhoz sem?

2) A képeken azt látom, hogy a széleket ki kell ékelni és 1cm rést kell hagyni a falaktól. Ugye jól értem? Úgy gondoltam fatert megkérem készítsen nekem pár éket erre a célra, szerintem az megfelel majd erre a célra vagy érdemes erre valami céleszközt/eszközöket venni?

3) 11-es képen azt akarja mutatni, hogy ha hosszanti irányban vágott darabot illesztek, az illesztéseknél használjak ragasztót? Ha igen, milyet? Egyszerű faragasztót?

4) Jól látom a képek alapján, hogy csak annyi párazáró fóliát hagyjak a falra eső résznél, amennyit a lábazati szegélyléc eltakar vagy ha kicsit nagyobb az sem baj és be lehet oda gyűrögetni?

5) Japán fűrészt vennem kell, van-e bármilyen más szerszám, céleszköz ami segít a lerakásban és érdemes megvenni hozzá?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#134185) bandus


bandus
veterán

[link] egy ilyesmi szekrényt hogy fúrnátok fel a falra abban az esetben, ha az aljából valamennyi rálógna a csempére? van erre valami bevett távtartó?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#134186) mezis válasza bandus (#134185) üzenetére


mezis
nagyúr

Csempe vastagságú távtartót mögé, fent a két kis háromszögnél.
Bármilyen keményebb anyag megteszi, ha ilyet nem tudsz "guberálni", akkor megfelelő számú, lyukméretű fakötésű csavaralátét.

mezis

(#134187) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#134184) üzenetére


Dyingsoul
veterán

+1 kérdés:

Még nem vásároltam meg a párazárót és a lépéshanggátlót. Olvasgattam vissza a topikba de nem teljesen tiszta, azt írtátok van harmonika szerű és legurítható, leguríthatóból ha jól olvastam van olyan ami alá talán nem kell párazáró? Vagy mindegyik alá kell?
Tudnátok linkelni 1-2 terméket esetleg vagy valami típust mondani mit érdemes választani? Azt nem szeretném,h goy nyikorogjon alattam. Szoba alá kell egyébként, nem konyha vagy ilyesmi.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#134188) repvez


repvez
addikt

egy ötlet jutott eszembe, hogy ha a menynezetet le kell bontanom, akkor abba tudnék tenni szellözö ventilátort és a padlásra vezetném ki a csövet,
A kérdsem az, hogy hogy oldjam azt meg, hogy szigetelt legyen az álmennyezet és a padlás felol ne tudjanak a rágcsálok lejönni illetve beleköltözni a szigetelésbe.
Sajnos most a nádas menynezetnél benne vannak és az alátett gipszkarton álmenynezeten keresztül hallani hogy rágnak.

Ha az uj menynezetet csinálnám, akkor milyen a jo sorrend, a gipszkartontol a padlás felé haladva?
Gipszkarton fölé párazáro vagy áteresztő fólia mehet és utána valami hungarocell vagy közetgyapot szigetelés? DE a lépésálloságot vagy a rágcsálok bejutását mivel akadályozom meg a széleken avgy az összeillesztéseknél esetleg ha átrágják magukat , valami zárt kemény rész kellen ami elzárja az útjukat.

(#134189) Exodion válasza Dyingsoul (#134184) üzenetére


Exodion
aktív tag

En is igy alltam neki tavaly az elsonek :D.

1) Lehet/nem lehet meglatod. Amikor mar megvan egy sorod, es az uj sorban is van 1lap, akkor mar 2 oldalrol kell klikket bekattintani. Hat en megutottem gumi kalapaccsal 1-2 helyen amikor mar a kezem kozolte hogy ne verjem tovabb. Bar ez 12mm-es volt... semmi baja nem lett, de a kezem kimelte. A vonovassal viszont nagyon megjartam, felsertette a szelet. Lehet gagyit vettem, en szemely szerint nem eroltetnem.

2) En a leeso laminalt padlo darabokat hasznaltam (12mm). A szego ugyis tobb, bar meg hajlithato szegot vennem kell mert a merevet a panel falahoz....

3) szerintem igen, de jobb ha megoldod nelkule. A fureszlapnak ugyis van egy vastagsaga ami kiesik. Na most feher ragaszto vilagitson ott?

4) En alu ragasztoszalaggal zartam le a parazarot, az egy 2cm-t takar a falon. ~8mm-el log a laminalt padlo szintje fole.

5) En egy dekopir furesszel vagtam, laminalthoz valo fureszlappal. Ez a visszafele fogas.

6) Nalam ez van: Arbiton Secura Max Aquastop Smart: [link] . Ez XPS + parazaro. Igaz van rajta meg 10mm MFP lap is hogy tuti legyen, mert meg a 12mm-es laminaltal is ha klikkhez leptem meg-meg reccsent.

(#134190) Dyingsoul válasza Exodion (#134189) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a válaszokat! :R

Ez alá te tettél még párazárót? Mert úgy látom ez 3 in 1, a leírás alapján nem kell alá.
Nekem is 12mm-es a lapom.

Ugyanakkor attól tartok, hogy ha 5mm-est veszek, akkor kicsit magasabban lesz a szintje, mint a hidegburkolatnak, ajtó is lesz közte de természetesen akarok közé tenni burkolatváltót, amivel szintén nem volt még dolgom de majd most.

Még nem mértem le, hogy most pont mennyi de holnap viszek tolómérőt és megmérem mennyi szintkülönbség van most van a lerakott csempe és a kisszoba padlókiegyenlítővel, alapozóval kezelt szintje között.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#134191) Exodion válasza Dyingsoul (#134190) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nem raktam ala plusz parazarot mert ahogy lattad is, rajta van alapbol. Letezik belole 3mm-es is. Nekem az osszessel az volt a gondom hogy mar a szegeny 74Kg sulyommal raalltam ugy hogy a sarkam kozel volt a klikk-hez. Reccs. Tokmindegy hogy milyen XPS-t neztem. Ezert nez ki nalam a retegrend igy:
- Laminalt
- 10mm vastag MFP
- Secura Max Squastop Smart
- padlopon
- jo oreg panel vasbeton fodem
Egy kis helysegben sajnos meg igy is meg meg reccsen neha, de azzal mar nemtudok mihez kezdeni.

(#134192) daninet


daninet
veterán

Van valami ötletetek hogyan lehet motoros zsaluziát kiegyenesíteni? Alatta maradt egy doboz mikor leeresztettük és most permanens ferdén megy. (a spot lámpára nem kommentál :D )

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#134193) alcsa válasza daninet (#134192) üzenetére


alcsa
senior tag

1. huzd meg
2. tedd a dobozt a masik oldala ala is ;]

(#134194) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Valaki, akinek gipszkarton álmennyezetbe építve van revíziós ajtaja, és szempont volt az is, hogy minél kevésbé legyen feltűnő, tudna egy képet küldeni légyszíves!
Bejáratnál az előszobánkban van egy nagy beépített szekrény, abban van az elektromos kapcsoló tábla, ott megy fel a falba gégecsőbe az összes elektromos kábel, UTP stb. Villanyszerelővel próbáltunk volna valahogy egy kábelt felvezetni az emeletre, mert a meglévő Legrand kaputelefont bővítenénk +1 beltérivel, de a behúzószalag teljesen beakadt. Abban a csőben, ahol utolsóként próbálkozott, UTP-k futnak, és mint kiderült, az csupán a lenti álmennyezet fölé megy valószínűleg. de nem tudunk hozzáférni, szóval emiatt kellene egy revíziós ajtó a szekrény elé, de a feleségem tiltakozik ellene, hogy hogy nézne már ki. Én meg nem akarom, hogy örökre ott maradjon a behúzószalag a szekrényben, visszaszolgáltatnám a villanyszerelőnek.
Én ilyesmit néztem, szerintem ez alig látszódna.

[ Szerkesztve ]

(#134195) tothjozsi96 válasza Gabesz87 (#134194) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Vágd ki a kartont, aztán hogyha be lett húzva a vezeték utána javítsd le és nem fog látszódni semmi.

(#134196) Dyingsoul válasza Exodion (#134191) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Én is változó, 70-73 kg vagyok. De ezt nem értem, ez nem számít nagy súlynak szerintem és recseg a laminált klikkje? Nem a lamináltad maga a ludas? például amit én vettem kronotex abban vannak ilyen kis műanyag cuccok:

Nem tudom, hogy ez segít-e bármit is ezen a problémán de most rámhoztad a frászt mert én már ide plusz 1 cm-t már nem hiszem hogy rátehetek a rétegekre, meg úgy nem is nagyon van már kedvem MFP lap után járogatni. Pedig még előtte lennék..

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#134197) albiosz


albiosz
őstag

Sziasztok!

Ha már laminált. Padlószőnyegre lerakásról mi az álláspont manapság?

(#134198) Dorian válasza albiosz (#134197) üzenetére


Dorian
félisten

Iroda-kialakításokkor, ha a költség fő szempont, szoktuk csinálni, én otthon nem tenném: Nagyon "rugózós hatású" padlót ad.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134199) Exodion válasza Gabesz87 (#134194) üzenetére


Exodion
aktív tag

Igy nez ki:

Ez egy 30x30-as ajto, ott vannak a led szalag tapok meg dimmerek amik a konyhapultot vilagitjak :D.

Dyingsoul: Persze hogy nem nagy suly, de ha raallsz egy ilyen XPS-re rogton latni fogod a problemat. Az 54Kg-os felesegem alatt is besuppedtek. Meg persze tuti hogy van az aljzatban is, mindegy nem tervezem itt leelni az eletem, amig itt lakunk addig jo lesz mar igy recsegosen :).

[ Szerkesztve ]

(#134200) macilaci78 válasza Dyingsoul (#134184) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vegyél egy szerelőkészletet, lesz benne ék és ütőfa is. Az ék műanyag, lépcsőzetesen megy össze, így nem csúszik szét a két egymással szembe fordított darab és kb miliméterenként állíthatod be a hézagot. A fa is jó, ha nem csúszik szét.
Az ütőfa egy darab műanyag hasáb, kb 40 centi hosszú és a hosszú oldalán van egy pici felöntés a teljes hosszon. Ez a laminált klikk feletti részénél nem vastagabb, így magát a klikket nem éri, nem terheli, viszont ezen a 40 centi hosszra vezeti le azt az energiát, amit a kalapács kis fejétől kap, így nem sérti meg a laminált élét. A húzóvas sokkal kisebb felületen érintkezik a padló élével.
A 11-es képen az látszik, hogy a rövid oldali klikkből a kék műanyag rugó kiesett, ami reteszeli a lerakott padlót. Ha csak pár centit vágsz le a szélességéből, a reteszt van értelme visszatenni, különben ragasztani kell. Din3, Din4 csapragasztót vegyél, ez vízállóra köt. Tejfehér krém, ami átlátszóra köt. Nyugodtan elkenheted a kinyomott anyagot egy fogpiszkálóval, hogy nagyobb felületen eloszlasd. Ami esetleg kijöny a padló felületére, azt egy langyos vizes ronggyal egy mozdulattal töröld fel rögtön és nem fog látszódni semmi.
Párazáró fólia a laminált szempontjából elég, ha csak 1 centivel laminált síkja fölé ér és 1 rétegben kell rakni, a toldásoknál vagy ragasztószalaggal rögzíted, vagy minimum 20 cm átlapolással rakod. Érhet akár ablakpárkányig is, de ha ragasztod a szegőt, útban lesz. A felesleget vágd le, ne gyűrd be. Egyrészt a dilatációs hézagba tágul a padló, esetleg útban lehet, másrészt a begyűrt fóliának több hangja lehet az egy rétegben ott hagyottétól.
Kell egy mérőszalag, ceruza jelölni, sniccer vágni a fóliát, alátétet, esetleg ragasztószalag, csapragasztó, valami, amivel keresztben és hosszában is tudod egyenesen és szükség szerint ívesen is vágni a lamináltat, ha padlóból áll ki a radiátorcső, akkor valami, amivel 25 mm-es lyukat tudsz fúrni, pl fazékfúró, pánthelyfúró, ékek, ütőfa.

Ezzel a klikkessel egy lapot nem tudsz felszedni, csak egy egész sort. Érdemes úgy intézni, hogy minden lapra jusson legalább egy kéz, mert egyben kell felbillenteni a sort, hogy ne sérüljön a klikk. Utána visszafektetitek a sort a padlóra és a rövid oldalt lapjára szétcsúsztatjátok.
Ha a fal mellé az utolsó sorból csak egy 5 centi széles csíkot kellene betenni, az nem ajánlott. A klikk feszül egy kissé és a lap súlya segít lent tartani. Na, egy 5 centis lapnak nincs elég súlya. Inkább kezd a szobát egy hosszában félbevágott lappal, hogy szélesebb lehessen az utolsó sor is. Igen, ehhez mérni kell.
A fal lehet hullámos is, érdemes méterenként mérni. Esetleg középen egy lézervonalhoz mérni a két fal távolságát, mert simán mérve lehet párhuzamos a két fal, a szobád meg S-alakú. Na de 8 m2-en nem lesz gond... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.