Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#134851) pjen válasza Harcipocok84 (#134848) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem sajnos a fűtés cső lesz a hunyó.

(#134852) Z_A_P válasza Harcipocok84 (#134848) üzenetére


Z_A_P
addikt

Juj, az nem lesz buli ha a fűtéscső ereszt.. :(

OK

(#134853) Stylewars_kp válasza Harcipocok84 (#134848) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Máshol tuti nem ereszt? Kitudod valahogyan zárni azt a kört?

(#134854) macilaci78 válasza mokus1 (#134849) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudom van-e burkolható ajtóval rendelkező. Ha nincs, akkor egy burkolható revíziós ajtó alá tenném, ha méretben van megfelelő.
A padlószéf gyártójának nincs rá megoldása?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#134855) Harcipocok84 válasza Stylewars_kp (#134853) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

Csak utólagosan, ha elvágom a csövet és egy csapot teszek bele...
Kérdés hogy ezt egy ügyes kezű vízszerelő meg tudja-e oldani, leereszteni a rendszert nem szeretném. Műanyag fűtéscső.... Hallottam valami elfagyasztásról, bár az nem tudom működik-e...

(#134856) Flashback


Flashback
addikt

Most költözünk és van a lakásban egy beápített fa szekrény. A tulaj megkért hogy azt fessük át fehérre. Ránézésre valami erös zománcfesték van rajta, szürke-fekete.
Ha csak simán rákenem a fehér festéket a szürke-fekete zománcra az jó lehet? Gondolom jó lenne felcsiszolni a felületet.
Nem akarok túl nagy effortot bele rakni...

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#134857) z0d1@Ku$ válasza Flashback (#134856) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Valamennyire muszáj lesz megcsiszolni, hogy a festék meg tudjon valamin tapadni.
Aztán én sima obis 2in1 zománcfestékkel átkenném. Szürke festéket nem fogja egy rétegben eltakarni az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#134858) Flashback válasza z0d1@Ku$ (#134857) üzenetére


Flashback
addikt

Ettöl tartottam...
Ha az ajtót két székre rárakom és mondjuk egy ilyennel felcsiszolom az jó lehet?
Hányas papírral érdemes neki menni?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#134859) Stylewars_kp válasza Harcipocok84 (#134855) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

A fűtésrendszerben lévő víz koszos? Ahol kiszivárog a víz ott a kosz bejut. Látszódnia kéne a vízben szerintem a kosznak.

(#134860) z0d1@Ku$ válasza Flashback (#134858) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem tudom milyen szekrényről van szó. Ha sima felülete van, akkor szerintem elég lehet 80-120 talán. Legalábbis én azzal csinálnám, aztán lehet felesleges a 80.
Ez a szalagcsiszoló nem tudom mekkorát mar. De én sima excenteressel csiszoltam ősszel az ajtókat, bár ott voltak benne díszített lécek is.
De megpróbálhatsz egy zsírtalanítást és azután festést is csiszolás nélkül.
Aztán vagy ledobja, vagy nem :DDD Ha ledobja, akkor mehet a csiszolás-alapozó+festés.

(#134861) Flashback válasza z0d1@Ku$ (#134860) üzenetére


Flashback
addikt

Tök sima a felülete van a mostani szekrénynek.
De ahova költözünk ott meg ilyen van:

Gondolom ezt a szalagcsiszolóval elég fájdalmas csiszolni...

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#134862) macilaci78 válasza Flashback (#134856) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ban olyan alapozó, ami nem kér csiszolást. Festékboltban kérdezz rá, ne az OBI-ban.
Persze a felületi hibákat, sérüléseket, korábban belemázolt hajszálat nem fogja eltüntetni, de a szín egységes lesz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#134863) z0d1@Ku$ válasza macilaci78 (#134862) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nincs baj az obissal sem egyébként, az egy jó megoldás, ha az ember nem akar külön alapozót és külön festéket venni. Mi majdnem az összes ajtót azzal kentük, szépen fed mindenhol, nem repedezett meg eddig sehol.
Ha sokat akar rá költeni, akkor Harzo, aztán mehet a fehér festék.
De egyébként a felületi hibákat valóban nem fogja eltüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#134864) macilaci78 válasza z0d1@Ku$ (#134863) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem azt írtam, hogy ne az OBI-sat vegye, csak azt, hogy ne az OBI-ban kérdezzen. ;)

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#134865) z0d1@Ku$ válasza macilaci78 (#134864) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Áhh igen. Félreolvastam mybad :R

(#134866) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak. A Pesti úti Tesco üzletsorán van egy kajálda ami a tulaj szerint helyszínen égetett fenyő deszkával van burkolva. Nekem nagyon tetszik. A földszinten leváltanám vele a mostani burkolatot. Tudja valaki, hogy ez, hogy készül, bekenik valamivel előtte a fát, hogy olyan mély barna kontúros lesz?

[ Szerkesztve ]

(#134867) Nerazim válasza pjen (#134866) üzenetére


Nerazim
őstag

Shou sugi ban az eljaras neve.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#134868) pjen válasza Nerazim (#134867) üzenetére


pjen
félisten

Köszi rákeresek.

(#134869) macilaci78 válasza Nerazim (#134867) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jobb lenne egy kép róla. Lehet, nincs szenesig megégetve a felület, csak perzselve van. Amivel lehet még árnyalni, hogy megégetik kézzel (változó mélységben) és utána kontaktcsiszolón áttolják, utána kapja meg a lezárást. Kefélni is lehet és akkor a mélyebb részeken a fa eredeti színéhez hasonló színnel kirajzolódik az erezet.

A termofenyőnek is mélybarna színe van, kezeletlenül kültéren szokott megszürkülni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#134870) KD6-3.7 válasza Nerazim (#134867) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Október 6 utcán van egy BBQ étterem na oda csináltam faldekort ilyen égetős technikával… öröm volt. :DDD

(#134871) fesii


fesii
aktív tag

Sziasztok
Szintező lézert kellene vennem. Tudtok ajánlani egyet ami a legalja és egy stihl között van?
Parkside performancet néztem de ugye kitudja mikor lesz a boltokba. EMAGon meg 47ezer. Azt meg kicsit sokallom érte annyiért ugyerzem kaphatok jobb gépet is, de már elvesztem a kínálatban.
Kültéri beltéri felhasználás egyaránt lenne.

(#134872) pjen válasza KD6-3.7 (#134870) üzenetére


pjen
félisten

Nagyon sz@r meló? Van pörzsölőm, gondoltam megpróbálom.

(#134873) A Zéé válasza fesii (#134871) üzenetére


A Zéé
addikt

Kültérre csak olyant szabad, amihez van, vagy lehet venni jelfogót is, anélkül semmit nem ér. Ezzel az olcsóbb kategóriás gépek ki is estek.
Mit szeretnél csinálni vele?

Just a simple Lineman...

(#134874) macilaci78 válasza fesii (#134871) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A héten láttam Zuglóban a Mogyoródi úti Lidl-ben, posztoltam is a fb csopiban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#134875) KD6-3.7 válasza pjen (#134872) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Végül is nem! Én is perzselővel csináltam. Meg nem mondom már milyen fát használtunk, jó rég volt, de biztos, hogy nem mindegy! Én eléggé megégettem, aztán lakkozva is lett, vendégek ne legyen halál kormosak. Youtube-on találsz videókat mire kell figyelni.

(#134876) fesii válasza A Zéé (#134873) üzenetére


fesii
aktív tag

Az egyik például hogy idén a medence aljat akarom lebetonozni, Itt bent pedig csempéznem kellene.
Nincsenek világmegváltó gondolataim :DDD Egy két apróságra biztos elővenném mert a szem mértékem enyhén szólva sem az igazi :U

(#134877) bazsimano


bazsimano
őstag

Sziasztok!
Hatha valakinek lenne valami jo otlete. Gyerkocoknel emeletes agy van. Also agynal keves a feny...mit ajanlotok? Ledszalag felcsavarozva? Vagy valami egyeb?
Elore is koszi! :R

(#134878) KD6-3.7 válasza fesii (#134876) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Nekünk tripodos Parkside van. Nagyon pöpec! Csempézem a konyhát nekem ahhoz kiváló!

ilyen [link]

[ Szerkesztve ]

(#134879) Tomko78 válasza fesii (#134871) üzenetére


Tomko78
őstag

Ez elég kedvező árú zöld lézer 3x360 -as [link]

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#134880) A Zéé válasza fesii (#134876) üzenetére


A Zéé
addikt

Ezek a sima vonallézerek kintre felejtősek. A 200k-s kategória sem látszik, még felhős időben sem. Nekem van sok PS cuccom, de a vonallézerek nekem nem szimpatikusak.
Vastag a vonal, amit lőnek, a 2mm/10m pontosság sincs meg nekik asszem, az önbeállításuk elég kis tartományban működik, és a piros emlékeim szerint elég gyenge is volt.
Nem vagyok egy nagy márka fetisiszta, meg nem szeretek feleslegesen pénzt költeni, de az ilyen eszközökből szerintem nem szabad az olcsó megvenni. Bár most ránezve az árakra, nagyon megdrágultak ezek is... 70-80k környékén vannak a szerintem már jól használható vonallézerek nevesebb gyártóktól (DeWalt, Bosch, Makita, Leica...). Hozzáteszem, nekem azért gyakran használt munkaeszközök ezek.
Olcsó eszköznek továbbra is a vízmérték a legjobb.

Just a simple Lineman...

(#134881) Flashback


Flashback
addikt

Kábel keresőből van ajánlott? A 40eurós Bosch is eléggé félre mér ahogy a revieweket néztem.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#134882) RexpecT válasza A Zéé (#134880) üzenetére


RexpecT
addikt

Vagy a slag vízmérték ha egymástól messze van a két pont, ha megfelelően van használva(ne legyen buborék a csőben) az biztos hogy teljesen pontos.
Tavaly azt hiszem 3k körül volt 20m slaggal a Lidlben.

[ Szerkesztve ]

(#134883) ctrlaltdel13 válasza RexpecT (#134882) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Pontos?
Mihez képest?
Mind viszonyítás kérdése.
A föld gömbölyű, hol van a víz és függő😂

(#134884) mezis válasza Flashback (#134881) üzenetére


mezis
nagyúr

Há' Gázsi a szomszéd falubú'! ;] :DDD

mezis

(#134885) csemberlen válasza Flashback (#134881) üzenetére


csemberlen
őstag

Nézz át a villanyszerelés topilba, most volt róla szó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#134886) tyielow válasza fesii (#134871) üzenetére


tyielow
aktív tag

Parkside még van a boltokban, dec. 29 óta. Még nem kapkodták el mindet. Én BOSCht vettem 60ért, de az elemes és hamar merül. A parkside hozza ugyanazt, féláron, állvánnyal, akksival töltőkábellel... sztem a hülyének is megéri 27.7k volt.

YouTube: toty1ka

(#134887) fesii válasza tyielow (#134886) üzenetére


fesii
aktív tag

Voltunk ma délelőtt boltba és hála isten Sárváron is volt pár darab. :C
Elvagyok ezekkel a parkside dolgokkal de lehetne egy webshopja. Macera ez az újság nézegetés meg várni a csodát hogy egyszer csak legyen a boltokba

(#134888) tothjozsi96 válasza tyielow (#134886) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egyszerűbb dolgokhoz jó, de én ha életemben egyszer rászánnék egy nagyobb összeget, akkor minimum őt venném, [link] Vagy a zöld társát, csak elég nagy a felár, [link]

Nekem volt olyan Parkside lézerem, vissza is vittem. Ha lefixálod az ingát akkor egy görbevonalat vetít. Végülis vonalvetítésre jó, de akkor a lézert is úgy kell állítani hogy van egy kezdő és végpontod. Tehát a lefixált inga nem vízszintes vonalat vetít, úgyhogy nekem sehogy se ért volna ez meg még tavaly sem 22e forintot, nem hogy 27-et.

(#134889) YAS-dude válasza A Zéé (#134880) üzenetére


YAS-dude
őstag

Kültérre forgólézer való, vevőegységgel. Vagy éjszakai műszak..

(#134890) A Zéé válasza YAS-dude (#134889) üzenetére


A Zéé
addikt

Igen, de egy normális forgólezer 5-600k, azt tényleg csak annak éri meg megvenni, aki napi szinten használja.
Amúgy meg ha van egy figuráns, akkor optikai szintező! Nálam az mindig van.

#134888 tothjozsi96
Ezek már tényleg minden benti munkához maradéktalanul alkalmasak. Korábbi munkahelyemen ilyen volt, nagyjából ez az a tudás, ami szerintem tényleges munkára az alap. Elsősorban a vetítési képre gondolok. De ez tényleg vékony, és pontos vonalat lőtt 14-15 méter távolságra is.

[ Szerkesztve ]

Just a simple Lineman...

(#134891) csemberlen válasza tyielow (#134886) üzenetére


csemberlen
őstag

Kb 10 éve vettem egy Park***. Otthon kiprobáltam az alagsorban, felállitottam egyik sarokba. beszinteztem 4 sarokot. Összeszereltem, majd 5 perc múlva a másik sarokban megismételem a mérést. :W Amikor ez megvolt összacsomagoltam, és visszavittem a boltba. Most egy Hilti van :C

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#134892) pjen válasza csemberlen (#134891) üzenetére


pjen
félisten

Ez olyan mint mikor veszek egy vízmértéket. Leteszem a pultra és egyenes, megfordítom 1 centit lejt.

(#134893) mezis válasza csemberlen (#134891) üzenetére


mezis
nagyúr

Sok évvel ezelőtt, az első LASER-es vízmértékkel jártunk úgy, hogy mire körbe értünk egy nagyobb balkonon, a "záráskor" 5 cm volt az eltérés. Üvegcsöves, slagos vízmértékkel pontosítottunk.
Rájöttünk arra, hogy nagyon kellett volna figyelni a kézben tartott műszer függőlegesen tartására. Gondolom ez ma is így van és az állványos beállítása pontosra könnyebb lehet.

mezis

(#134894) csemberlen válasza pjen (#134892) üzenetére


csemberlen
őstag

Én úgy veszek, hogy 2-3 -at összehasonlitok, majd adott felületen megforditom, ja és a függőjét is tesztelem. Nála a vizmérték neve: Sola.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#134895) pjen válasza csemberlen (#134894) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is, de azt is ellenőrzöm. Egyébként teljesen mezeiekben is vannak jók. Van 2 békebeli Al. Az egyik jó, a másik 1 centit csal.

(#134896) Atomgeszi válasza csemberlen (#134891) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az ilyeneket betiltanám. Ezek a legnagyobb környezetszennyező és erőforrás, pénzpazarló dolgok.

Legjobb a parksideos dekopir, van a vonalvezető lézerében kb 1 cm 20 cm szakaszon.. jobban megnézve látszik, hogy totálisan másfelé világít a lézer.

Volt, hogy alis lézeres távolságmérőt vettem, abban is volt 20 cm szakaszon 1 cm.. játszani jó, de pontos mérésre.. alkalmatlan. Plusz kalibrálni sem lehet, mert felvettem a kapcsolatot a gyártóval, aztán írták, hogy ez ilyen. :D

(#134897) Stylewars_kp válasza Atomgeszi (#134896) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Nekem a parkside pstk-800 a típus azt hiszem. Újonan kibontva. egy lakás laminált padló lerakása közben széthullott. Lézer mint az ökörpisi. Potyogott szét az egész.

(#134898) YAS-dude válasza A Zéé (#134890) üzenetére


YAS-dude
őstag

Bérelni is lehet, ha nem iparszerűen dolgozik vele az ember.

(#134899) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Geberit fali wc elkezdett alul csepegni. Szetszedtem, komplett uj bekoto keszlet, osszeraktam de nem jo. Minden lehuzasnal 1-2 csepp alul. Ranezesre passzolt mindenhol. Amire gyanakszom, hogy a kifolyo keramia resz nem teljesen sima feluletu es ott nem zar rendesen. Amennyire lehetett nyilvan mindent letakaritottam.
Mivel lenne erdemes bekenni/tomiteni a gumiharangot korbe?

koszi

(#134900) Poultier


Poultier
tag

Milyen járólap-laminált padló közé való burkolatváltót ajánlotok? A ragasztóst felszedték a gyerekek :(

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.