Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#134701) pjen válasza macilaci78 (#134700) üzenetére


pjen
félisten

Hallottam róla. A vaskerítés úgy tönkre ment, hogy a haszonvas telepen se vették át. :DDD

(#134702) flegga92 válasza mezis (#134697) üzenetére


flegga92
senior tag

Oda volt az első ötlet, de sajnos az előszoba bútor túl közel van.
A másik opció a nappali és a szobája között, de ott csak vékony 6-7 cm fal van, szekrénytől csak 90 fokba nyílik az ajtó, tuti a kilincsbe ütközne.
Viszont a biztonsági rögzítés jó ötlet. Milyen távolságra kell tenni a dűbeleket egymástól?

(#134703) macilaci78 válasza pjen (#134701) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kb 20*50 mm-es U-vasak voltak sűrűn rakva, szóval elég nagy felületen ért az ütés, mintha a földre estem volna. Ezért nem lett bajom. Ha egy padra, vagy oszlopnak estem volna, az másként esett volna.
Egy barátom a fogatról esett le, de a kabátja beleakadt a bakba és olyan szerencsétlenül lendült, hogy egy faoszlopon csapta szét az arcát. Teljesen felépült, de az állkapocstörést kibírta röhögés nélkül. Na, ő evett pacalt szívószállal. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#134704) weiss


weiss
addikt

Adott egy kádárkocka, kellemes meleg, penész sehol, fűtésre kb. 3700 m3 gáz megy el évente. Amennyire tudom, a falak 60 cm salaktégla. A benti hőmérséklet 22 fok, a plafon 20 fokos. Utána van kb. 20 cm monolit betonfödém. A padláson ez a beton 8 fokos, a levegő pedig 5 fok, mikor kint 1 fok van. A tetőn új cserepek vannak, alattuk valami fólia. A kérdésem, ha leterítenénk 10 cm gyapotot, mennyit lehetne spórolni energiában? Lehet ezt valahogy saccolni?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#134705) tothjozsi96 válasza weiss (#134704) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Majd szigetelj akkor, hogyha lesz rá pénzed. Az a 10 centiméteres hőszigetelés födémen az semmi. Annyit nem érdemes lerakni.

(#134706) Kickass válasza tothjozsi96 (#134705) üzenetére


Kickass
őstag

Már ne is haragudj, de ez így hülyeség…
Egyelőre nálunk is 10 centi van, egyértelmű a különbség.
[link]

Egy dolog szól ellene, macera utána további réteget ráteríteni.

[ Szerkesztve ]

(#134707) tothjozsi96 válasza Kickass (#134706) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Tudod mi a hülyeség? Amikor majd az első tél után rájön hogy a monolit födémre lehet kevés a 10 centi, és következő évbe tenne le még további 10-20 centit, csak hát ugye azt nem lehet. A födémszigetelés nem egy olyan dolog amit 2x meg lehet csinálni.

Biztos meglehet, csak jól összetaposol mindent.

De tényleg, ne már.. 10 centi... az mire elég? Semmire.

Meg olvasd már el, 3700m3, azon mit segít a 10 centi? Minél vastagabb hőszigetelés kell hogy minél kevesebb legyen a piaci áron megfizetett gáz. Szóval ne már, tényleg..

(Nálam B30 + 10cm EPS a homlokzaton. A födémen 2x15 cm kőzetgyapot, ÉTI 25-ös gázkazánnal folyamatosan 22 fokra fűtve, évi kevesebb mint 1000m3 gáz, 11x9-es ház)

[ Szerkesztve ]

(#134708) weiss válasza tothjozsi96 (#134707) üzenetére


weiss
addikt

Annyival árnyalom a helyzetet, hogy Szlovákia, tehát nincs rezsicsöki. Ill. ez a fogyasztás picit csalóka, mert anyum /ez a szülői ház/ úgy szellőztet, hogy kb. nonstop bukóra van nyitva a konyha mert elszívót felszerelni luxus. Amúgy ja, mikor 2 éve voltak a falak kívülről átfestve kellett volna szigetelni is, ha már fel volt állványozva, de nyilván nem gondolkodtak előre.

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#134709) pjen válasza tothjozsi96 (#134705) üzenetére


pjen
félisten

A 10 centi az pont 10 centivel több a semminél. Multkor volt fenn egy táblázat, de szerintem a fűtés költség 1/3 része simán megmaradna.

[ Szerkesztve ]

(#134710) tothjozsi96 válasza pjen (#134709) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ez egészen biztos hogy pont annyival több, mint a semmi. Ha hosszútávon gondolkodik az ember, akkor nem a legolcsóbb megoldás lesz a legjobb választás. Emelkednek az energiaárak, semmi sem lesz már olcsóbb, emiatt a vastagabb hőszigetelés később is többet fog jelenteni. Ahogy írtam is, utólag rászigetelni egy meglévő födémszigetelésre nem biztos hogy kivitelezhető.

Nálam 2x15 cm kőzetgyapot van, táblás kiszerelésű. Erre Én biztos hogy nem tudnék letenni még hőszigetelést, viszont ez egy olyan vastagság amit úgy gondolom hogy nem is kell kiegészítenem további hőszigeteléssel.

(#134711) pjen válasza tothjozsi96 (#134710) üzenetére


pjen
félisten

Ennyi erővel: Nővérem házán 5 cm eps, szomszéd 8 centi, nálam 10 centi, másik szomszéd megint 5. Ezt akármeddig lehet fokozni. Végül már a házat is lehet kőzet gyapotból építeni. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja. :)

[ Szerkesztve ]

(#134712) Kickass válasza tothjozsi96 (#134707) üzenetére


Kickass
őstag

Csak hát ugye azt nem lehet

De, meglehet csinálni ha eleve úgy tervezi, a tekercses gyapotot :P vissza lehet görgetni, a lapot is vissza tudja szedni.
Nálunk is ez lesz.

Ott van a táblázatban mennyit segít, az hogy semmit nem ér tartom, hogy hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#134713) weiss


weiss
addikt

Nem akartam flame-et indítani, a 10 cm csak egy szám volt, amit optimálisnak gondoltam ár/érték szempontjából.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#134714) tothjozsi96 válasza pjen (#134711) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A meleg felfelé száll, szerintem erről nem kell vitatkoznunk.
A homlokzati hőszigetelést nem hasonlítgatnám a födémszigeteléssel, két külön dolog.
Ha nem hiszed, kérdezd meg azt a kollégám aki 15 centis grafitos szigetelést rakatott, csak a gázszámlán nem látszik különbség, cserébe 3 millió forintot eldurrantott. :)
A homlokzati hőszigetelés is fontos, de az inkább a komfortról szól, ez csak az én véleményem.

#134712 Kickass
Ahogy gondolod, jó munkát Neked! ;)

(#134715) pjen válasza tothjozsi96 (#134714) üzenetére


pjen
félisten

Hirtelen csináltam egy számítást a kalkulátorral.
B30 tégla, 30cm. 1,57
Rajta 10cm gyapot:0,29
Ezek csak arányok.
Ha 20cm re növelem a gyapotot akkor 0,16.
Viszont nem biztos, hogy valaha is megtérül.
30cm gyapotná:0,11.
Elgondolkodtató? :)

[ Szerkesztve ]

(#134716) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Újra itt... Vettem a szobafestéshez alapozót, meg rendes festéket is, dohányoztak a szobában, így kicsit sárgás a fal... Nagyon nagy hülyeség lenne az, ha az alapozóba kevernék 1 kis festéket? Mert az alapozó fehér, a fal meg cappuccinó színű lesz, és akkor talán így jobban fogna a festék is az alapozóra...
Nagyon nagy hülyeségre gondoltam? :U :F

(#134717) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Kőzetgyapot táblát mivel lehet még bevonni, hogy ne poroljon?
Első ötlet a háló + glett volna.. de azt gyanítom, hogy a merev felület rajta, jobban felerősíti a hangokat.
Hush Boxot akarok építeni projektornak.

De az Obiban ami van ilyen habszivacs tábla, meg piramistábla.. hát.. nem túl acélosak.
A házon is kőzetgyapot szigetelés van, és iszonyat jól leveszi a hangot.

Amikor szétszedtek előttem egy klíma kültéri egységet is, járás közben bontotta le a kompresszorról a tekercses üveggyapotot, és konkrétan 4x hangosabb lett.
Szóval elvileg a dolog működik. Csak hát porol. Nagyon. És nem tesz jót, ha beszívja a projektor ezt a finom port.
Gondoltam, hogy 5 cm kőzetgyapot, meg rajta háló glett, jó lenne.. csak hát ilyen kamrákban csak ide-oda pattogna a hang, és nem biztos, hogy elérném vele azt, amit szeretnék. :F

Esetleg mivel lehetne még megpróbálni? Üveg/kőzetgyapot lenne a legjobb, de a bevonása, az ami a legnehezebb. :U

(#134718) ctrlaltdel13 válasza Atomgeszi (#134717) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ki kellene mérni, hogy a keletkező zaj milyen frekvencián van jelen.
És úgy állni neki.szvsz.
Lehet hogy egy vastagabb szivacs betéttel is hatásos lenne.
Azon meg nem kell agyalni,hogy kiporzik e.

(#134719) Dorian válasza Atomgeszi (#134717) üzenetére


Dorian
félisten

Be kell varrni a táblákat vetex anyaggal. Nem csak a projinak káros ha porol, hanem a tüdődnek is, csodás rákot is lehet kapni huzamosabb kitettség folyamán.
Ha legletteled, akkor meg kinyírod a hangcsillapítását.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134720) Atomgeszi válasza ctrlaltdel13 (#134718) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Umik 1-es mikrofonnal megoldható Windows-al?

Külföldi AVS fórumokat böngészve kb mindenki arra jutott, hogy az üveggyapot a legjobb.. de mivel ezek mind 10-20 éves témák, a képek már az enyészeté lettek..

(#134721) Atomgeszi válasza Dorian (#134719) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen igen. Mindenképp kell valami.
Papír vetex is megfelelő lehet erre?

(#134722) Dorian válasza Atomgeszi (#134720) üzenetére


Dorian
félisten

Mivel a proji zaja nem mélyfrekvenciás, ezért nem túl sűrű anyag is megfelelő, 40 kg/m3-es kőzetgyapot, de ilyen még szivacsból is létezik, azzal meg nincs kiporzás. De a külsejét annak is be kell vonni, mert uv-re előbb utóbb elveszti a rugalmasságát, elnyelő képességét és porlik + ronda lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134723) Ton-ton válasza Dorian (#134722) üzenetére


Ton-ton
tag

Mivel nem kell nagy mennyiség a vatta is megfelelhet. Bár mostanában nem vettem, gondolom nem kerülhet eg, vagyonba...

http://qtp.hu

(#134724) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szeretnék lecserélni 1-2 hálózati aljzatot, amin van usb csatlakozó is. Ez igényel valami átalakítást vagy simán "plug and play" cserélhető? Bekötni biztos nem én fogom, mert a villanyszerelés nem az én terepem. Jelenleg sima fehér Legrand aljzataink vannak, úgyhogy lehetőleg maradnék a márkánál.

(#134725) pjen válasza Gabesz87 (#134724) üzenetére


pjen
félisten

A hálózati rész simán, de az USB hez kell áram is.

(#134726) Gabesz87 válasza pjen (#134725) üzenetére


Gabesz87
addikt

Bár most nézem, ez a megoldás lehet egyszerűbb és akkor nem kell cserélni sem a meglévő aljzatot.
Mondjuk ennek meg sajna csak USB-A csatija van és csak 1A-es.

[ Szerkesztve ]

(#134727) Flashback


Flashback
addikt

Elkezdtek megérkezni a led paneles világítótestek.
6 x 30mm-es dübel/tipli-t adtak hozzájuk. Persze a legolcsóbb fajtát. Tekintve hogy egy darab panel 2.5-3kg és 4 dübelel kell felrakni ezért gondolom nem érdemes venni egy profibb dübel szettet?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#134728) lemmy71


lemmy71
őstag

Egy röpke kérdésem lenne a villanyászok felé, ez a vezeték nélküli kapcsoló szett működik úgy mint egy hagyományos madzagos alternatív kapcsoló :F

(#134729) pjen válasza lemmy71 (#134728) üzenetére


pjen
félisten

Elvileg igen.

(#134730) KrAt válasza lemmy71 (#134728) üzenetére


KrAt
veterán

Ilyesmiből nem létezik valami olyan, ami 1 lámpa kapcsolására (fesz megjelenésére) kapcsol másik kettőt?

Középen van egy lámpa, aminek van kapcsolója, a másik kettőt sajna mozgásérzékelősre kábelezték be, de azok meg random megdöglenek, így kezdem megunni.. :(

(#134731) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Sziasztok! Padlás szigetelésre milyen lépésálló megoldások vannak? Jelenlegi problémám, hogy üveggyapottal van a padlás szigetelve, de tetőfelujításnál szét csesztük sok lépkedéssel össze tömörödött és nem ér semmit. Másik dolog, hogy le akarom takarítani az üveggyapotot, mert undorító 1 vmi. tárolni is szeretnék a padláson. Köszönöm, ha vki tud segíteni.

Battletag: hojszi#2983

(#134732) B_I_G válasza KrAt (#134730) üzenetére


B_I_G
tag

kell 3 shelly és össze kell párosítani őket.
nem sokkal drágább mint amit linkeltél

(#134733) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Adott egy megyeszékhelyi telek, amin van egy kb. 40nm hasznos területű régi ház. Építkezésen gondolkozunk, több opció van.. az egyik most az lenne, hogy ez a régi ház fel lenne újítva (teljes szigetelés, tetőcsere, válaszfalak újratervezése), és ehhez építenénk hozzá két szinten kb 90-100nm-et. Szerintem elég esztétikusan ki lehetne hozni, mostanában divatosak az ilyen házak, hogy az emelet nem az egész házon van.

A kérdésem az lenne, hogy ez számíthat valahogy új építésnek, ezáltal megoldható valahogyan CSOK illetve 5M-ig áfa visszaigénylés? Vagy ebben az esetben ez felejtős? Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalat? Köszönöm! :R

(#134734) Chris0321 válasza Geri89 (#134733) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Az ilyen kérdéseket egyszerűbb a megfelelő hivatalban feltenni, ott biztosra megmondják neked milyen lehetőségeid vannak mert településenként változhatnak a szabályok és azt sem biztos lehet tudni mekkora a telek beépíthetősége.

(#134735) Geri89 válasza Chris0321 (#134734) üzenetére


Geri89
aktív tag

A telek beépíthetőségével nincs gond.720nm, és 30%-ban beépíthető, szóval bővenbeleférünk..

A kérdés igazából az, hogy mi számít új építésnek? Ez településenként változhat? Melyik hivatal lehet ennek az illetékese? :R

(#134736) Atomgeszi válasza Dorian (#134722) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt a Vetex anyagot próbáltad már?

(#134737) Dorian válasza Atomgeszi (#134736) üzenetére


Dorian
félisten

Nálam a moziszobában az összes ásványgyapot csillapító eebbe van bevarrva. (meg persze keretbe téve és ráfeszítve képes szövet)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134738) Atomgeszi válasza Dorian (#134737) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Van ebből egy olcsóbbik papír Vetex ragasztós felület, fátyol. Ez az olcsóbb, meg van egy 3x annyiba kerülő is. Melyiket alkalmaztad?

(#134739) Atomgeszi válasza Dorian (#134737) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És, ha a kék párazáró fóliába hajtogatnám bele és vasalnám le az illesztéseket? Az is csak csökkentené a hangszigetelési képességeket?
Találtam hátul a sufniban egy egész tekercs üveggyapotot. :DDD Azt egyszerűbb lenne beletömni valami zsák félébe, zacskófélébe és azt zárni.. de akkor gondolom azon megint csak pattogna a hang..

(#134740) Chris0321 válasza Geri89 (#134735) üzenetére


Chris0321
addikt

Sajnos azt nem tudom mert még nem próbáltam építeni, de ha nem kapsz választ én az önkormányzatnál érdeklődnék először. Ha más nem ott meg tudják mondani (elvileg) hol tudnak neked pontos választ adni.

(#134741) Intel fan11 válasza Intel fan11 (#134731) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nézelődve neten úgy néztem az én barátom a zárt cellás púrhab szigetelés lenne! Ezek milyen nm ár körül mozognak? Mindenütt csak kérjen ajánlatot van.

Battletag: hojszi#2983

(#134742) #14787072


#14787072
törölt tag

Sziasztok!
Nem tudom, jó helyre írok-e, de hátha tud valaki segíteni:

Tudja valaki, mi a neve a képen látható fekete alkatrésznek és hol tudok ilyet venni? Bauhausba, Praktikerbe nincs, ott kérdeztem.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#134743) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#134717) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] Itt van egy összehasonlítás üveggyapot és cellulóz között..
De vajon mi lehet ez a cellulóz és miért nem találok ebből táblát? :F
Mindenhol ezt a fújt cellulózt találom csak

[ Szerkesztve ]

(#134744) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#134743) üzenetére


Atomgeszi
veterán

[link] E szerint meg az üveggyapot jobb a kőzetgyapotnál. :DDD

(#134745) Poultier


Poultier
tag

Van egy 258 centi térközünk, ami felett megy egy vasbeton mestergerenda. Ekkora nyílásra nem lesz szükségünk, így mestergerenda alá falaznék b30-al. Milyen mély sávalapot csináljak 150 centi széles és 220 magas B30-as falnak? Illetve milyen rétegrend szokás ilyen esetben? :R

(#134746) mezis válasza Poultier (#134745) üzenetére


mezis
nagyúr

Sávalap: Régen erre azt hallottam, hogy le kell ásni a teherhordó rétegig.
Más szavakkal a humusz (biológiailag aktív) réteg alá.

mezis

(#134747) adatfalo


adatfalo
senior tag

Sziasztok!

A tapasztalataitokra lenne szükségem, adott egy ilyen elrendezésű 1. emeleti tégla lakás:

A cél az lenne, hogy amerikai konyhás nappalivá legyen alakítva és a konyha&dolgozó pedig egybenyitva egy újabb hálószobává avanzsáljon.

A kérdésem az, hogy milyen feltételeknek kell teljesülnie ahhoz, hogy ez megvalósulhasson? Láthatóan a konyhában lévő vízvezetéket nem lehet egy falon belül átvezetni a nappaliba, milyen megoldások jöhetnek szóba? Egyáltalán lehetséges vagy felejtős?

Előre is köszönöm az ötletelést és a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

www.adatfalodesign.hu

(#134748) z0d1@Ku$ válasza adatfalo (#134747) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem csak a vízvezetéket kell ilyenkor átvezetni, hanem a csatornát is. Vagy megoldjátok a teljes aljzat kiszedésével és a megfelelő lejtéssel az új aljzatban, vagy én kb fél éve hallottam olyat is, aki egy panel 9.emeletén, álmennyezetben átemelő szivattyúval akarta megoldani a dolgot ugyanígy....nem tudom megéri-e, szvsz felesleges macera.

(#134749) A Zéé válasza adatfalo (#134747) üzenetére


A Zéé
addikt

Ahogy előttem mondták is, a szennyvíz lesz a nagyobb baj.
Ha csak abban a középső strangban nincs olyan szennyvíz elvezető, amire rá tudtok kötni, akkor a közlekedő valamelyik ajtaját meg kell szüntetni, hogy a szennyvíz el tudjon jutni a fürdőszobáig a falban, ahol biztos van valami elvezetés. Hivatalosan amúgy a hideg- és a melegvizet sem szabad a padlóban, hanem falban kell elvezetni olyankor, amikor a vizes helyiség alatt nem vizes helyiség van.

Just a simple Lineman...

(#134750) YAS-dude válasza mezis (#134746) üzenetére


YAS-dude
őstag

Igen, az ún "termett talaj"ig, illetve fagyhatár (70cm) alá.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.