Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#135751) tothjozsi96 válasza YAS-dude (#135750) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azt melyik szabvány írja elő hogy kötelező?

(#135752) pjen válasza YAS-dude (#135750) üzenetére


pjen
félisten

Itt egy felujításról lesz szó, az se biztos, hogy lesz AVK. Egyébként sok helyen láttam már azt a megoldást, hogy a hűtőnek az AVK elé csinálnak egy dugaljat. Hosszabb távollét(nyaralás) ísetén abba csatlakoztatják a hűtőt, fagyasztót.
Ha már úgyis írok, szerinted mi változik, ha egy alternatív kapcsolásnál megfordítom a két játszó szálat, ha már nem atomfizika? :)
135751:+1 :)

[ Szerkesztve ]

(#135753) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok !

Ilyen vagy ehhez nagyon hasonló
- konnektorba dugható
- hajlékony szárú
- GU-10-s foglalatú
- kapcsolóval ellátott "lámpát" szeretnék venni !



Tudnátok esetleg linket dobni, hogy hol nézelődjek ?
Nem igazán találtam pont ilyet....
Köszönöm előre is !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#135754) Dorian válasza tothjozsi96 (#135748) üzenetére


Dorian
félisten

Abban más, hogy páraáteresztő. Ott kell alkalmazni, ahol ennek értelme van, hiszen sokkal drágább.
Csakhogy ha a teljes falszerkezet nem ugyanúgy páraáteresztő, kezdve a spéci klímaglettel, stb, akkor szarnak egy pofon.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#135755) balojazz válasza pjen (#135741) üzenetére


balojazz
aktív tag

Az egy nagyon jó elosztó. Valamikor negyed évszázada vettem egy pont ilyet barnában, folyamatos használatban volt. 2 hete szedtem szét, 1-2 porcica volt benne. Kiporszívóztam, bekötöttem az új helyére, újabb negyed évszázadig nem kell szétszedni. Hibátlan termék, nem is változtattak rajta. A típusszáma is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Soha nem voltam trafikban. Soha nem fogok bemenni. Mindig gőzölni fogok.

(#135756) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Ezzel az obis homokozó homokkal van tapasztalata valakinek: [link] ? Mennyire jó minőségre? Tapad, lehet vele építeni, állagra jó?

(#135757) tothjozsi96 válasza Dorian (#135754) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért ezt elég jól leredukáltad, szerintem olvass utána. ;)

(#135758) macilaci78 válasza Borisz76 (#135753) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Falra szerelhető Rábaluxot vettem a Praktikerben, a vezetéken van a kapcsoló, e14 foglalat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#135759) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok!

Panel lakásfürdőszobájában van a mosó + szárítógép, ezért maximum 80x110 kád / zuhanykabin férne be. Jelenleg sima zuhany van, szeretnénk helyette mélyebbet - nagyobbat. Kérdés, hogy a 80x80 kör alakú hidromasszázs zuhanykabinban lehet e mèg ha felhúzott labakkal is de relatív kényelmesen fürödni? (170cm) [link] sajnos a 90x90 már nem fér el, pontosabban 1 cm lenne a mosógép mellett.

Néztünk kádat is, de olyan ami 80x110-es és van zuhanxkabin része egyeszerűen nincs.

Valaki használ / használt ilyet?

Köszönöm a segítséget!

(#135760) LOTR válasza Borisz76 (#135753) üzenetére


LOTR
addikt

ha nem pont ilyen kell és nem sürgős, akkor a lidli-aldi -ban évente több alkalommal is szokott lenni hasonló

One Ring to rule them all

(#135761) mezis válasza attila199207 (#135759) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Nekem van egy nagyon gagyi IVES zuhanykabinom. Íveset soha többet!
Egyszerű acél golyóscsapágyak, rozsdásodnak, szorulnak, újakra cserélve sem akadálymentes az ajtó mozgása. Két összezáró ajtajából az egyik már ripityára tört.

Van egy hasonló korú, RAVAK síkajtós a fürdőkádon, semmi probléma nem volt még vel.

mezis

(#135762) Flowtation válasza Flowtation (#135644) üzenetére


Flowtation
őstag

Sziasztok!
Ebben tudna valaki segíteni?
Köszi!

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#135763) pjen válasza Flowtation (#135644) üzenetére


pjen
félisten

Nagy szerencséd van, ha valakinek pont ez a méret kell. Egyébként MÉH telep.

(#135764) Flashback válasza Borisz76 (#135753) üzenetére


Flashback
addikt

Hät ez nagyon jó :) Ha megtalálod linkeld mär be pls.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#135765) Inhouse válasza macilaci78 (#135749) üzenetére


Inhouse
őstag

Mondanám, hogy nem semmi vagy, de nekem is vannak marhaságaim! :) És ez a korral valószínűleg nem lesz jobb... :C A gyerek talán gyógyszerésznek megy jövőre... majd zaklatlak! :R

Üdv Inhouse

(#135766) lemmy71 válasza Flowtation (#135762) üzenetére


lemmy71
őstag

Add oda egy lakatosnak bizományba, úgy talán hamarabb elmegy. Vagy jófogás, én két éve ott vettem egy, egyedi kovácsoltvas előtetőt. Amikor fizettem az eladónak, az olyan volt mintha fényes nappal kirabolnám, de hát ilyen ez a bicikli :D

(#135767) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
két ajánlatból kellene választanom sürgősen (2db műanyag ablak beépítése panellakásba). Az ár gyakorlatilag teljesen azonos.
1. Gealan S8000 MACO vasalattal
2. Kömmerling 76 AD G-U Uni-Jet vasalattal
Van köztetek esetleg, aki ismeri ezeket a típusokat?
Köszönöm. :R

(#135768) Morris válasza st6969 (#135767) üzenetére


Morris
veterán

Gealan

De inkább Hevestherm new balance 85

[ Szerkesztve ]

(#135769) Dorian válasza tothjozsi96 (#135757) üzenetére


Dorian
félisten

Építész vagyok, úgyh ismerem ezeket az anyagokat és kiviteleztem is velük. ;) A páraáteresztés az egyetlen valós előnye a szilikon nemesvakolatnak a műgyanta helyett. Az is akkor ha az szükséges és lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#135770) tothjozsi96 válasza Dorian (#135769) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És az miért van hogy a szilikonos nem gombásodik/mohásodik, a többi igen?!

(#135771) Dorian válasza tothjozsi96 (#135770) üzenetére


Dorian
félisten

Pontosan annyira (kevéssé) mohásodik az is, mint a műgyantás.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#135772) YAS-dude válasza tothjozsi96 (#135751) üzenetére


YAS-dude
őstag

MSZ HD 60364-4-41:2018

(#135773) YAS-dude válasza pjen (#135752) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha a felújítás során hozzányúlnak az elektromos hálózathoz, akkor hivatalosan az érintett részen el kell végezni egy villamos biztonsági felülvizsgálatot, ami bukó, ha nincs ávk. Nyilván ez kb mindenhol elmarad és csak akkor van vakarózás, ha baj történik, de akkor a tétel lehet 2-5 (8? erre nem emlékszem pontosan) év.
Nem csinálunk ávk nélküli dugaljat.

(Ha megfordítod a játszó szálakat akkor kb megfordítottad hogyan áll a kapcsoló billentyűje fel/le, de közben rájöttem, hogy ennél furább az igény, amit valóban impulzusrelé (vagy okosrelé)+ nyomógombok oldanak meg.)

(#135774) pjen válasza YAS-dude (#135773) üzenetére


pjen
félisten

Rövid tanmese. Elhatározod, hogy elmész 3 hétre nyaralni. Előre látó vagy tehát van a pincédben két hűtőláda tele hússal. Mindkettőt bakapcsolva hagyod, hogy a hús meg ne romoljon. Reggel elindulsz, kora délután egy arra járó nyest bele harap a láda hálózati kábelébe aztán tovább megy vagy megdöglik, lényegtelen. Semmi nem történik azon kivül, hogy a Fi relé leold. Tehát nincs zárlat, lakás tűz semmi. Csak a húsokból lesz bűzös zöld massza. Melyik magyar szabvány írja elő milyen kukába kell dobni 200K értékű húst? Na ezért kell a Fi relé elé kötni a hűtőt. De ugyanez érvényes az elektromossággal működő fűtő berendezésre is. Azért nem fagyhat szét minden mert egérke beköltözik. Ettől még lehet ÁVK.

[ Szerkesztve ]

(#135775) Morris válasza tothjozsi96 (#135770) üzenetére


Morris
veterán

Amit linkeltem, JUB, az sem.

(#135776) tothjozsi96 válasza Dorian (#135771) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És akkor melyik mohásodik?
Az utcánkban szineztek pár házat, a miénk nem mohás, a többi pedig az.

(#135777) csemberlen válasza pjen (#135774) üzenetére


csemberlen
őstag

Jól írod mese, mert 40 év alatt talán egyszer megtörténhet ilyen. A lényeg, hogy az élet drágább mint pát kiló hús. A szabvány meg ezt írja elő, és minden magára/megrendelőre adó villanyszerelő felszereli.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#135778) pjen válasza csemberlen (#135777) üzenetére


pjen
félisten

Az életet megvédi egy szabályosan kiépített, működő földelés. Ha nem igy lenne a fixen telepített és földelt gépek egy melóhelyen halomra gyilkolnák az alkalmazottakat. Neked is ajánlom a villanyszerelők cimű könyvet.Különös tekintettel arra a részre ahol levezeti a szerző, miért halhatsz meg a fi relé mellett is. Egyébként ha nem lenne valóság a mesém nem fejlesztenének vissza álló Fi relét. :)

[ Szerkesztve ]

(#135779) macilaci78 válasza pjen (#135774) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elmegyek 3 hétre, üresen áll addig a lakás. Tegyük fel, hogy nincs se kutyám, se macskám, se szobanövényem, ami miatt kulcsot kellene adnom valakinek...
Kihúzok mindent, ami nélkülözhetetlen nélkülem: router, routerből az antennakábelt is, TV, PC, mikró, vízforraló, villanybojler, telefontöltő, stb. Gyakorlatilag marad a hűtő és esetleg a kazán, ha kell a fűtés. A mostani lakásban ez annyira eltorzult, hogy megjelöltem azon kismegszakítókat, amiket le kell nyomni és azokat, amiket nem szabad.
Egy fagyasztóláda, fagyasztórésszel rendelkező hűtőszekrény pár napig tartja magát áram nélkül is, ha nincs nyitogatva. Felújítás alatt rászoktunk, hogy lenyomjuk a villanyóránál a kismegszakítót. Automatikus mozdulat volt, része volt az ajtó bezárásának. Első alkalommal, mikor beköltözés után elutaztunk vidéki rokonokhoz 3 napra, úgyszintén: bezár, lekapcsol... Nem fordultunk vissza felkapcsolni, még nem kezdett el leengedni a hűtő, nem volt nedves a fagyasztórész alja sem és a parizer sem romlott meg.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#135780) pjen válasza macilaci78 (#135779) üzenetére


pjen
félisten

Nekünk a Gorenje fagyasztó szekrényt 12 órára garantálják. Előtte egy SbS wh volt, az sajnos még 10 óráig se birta. Látod megjelölted amiket nem szabad lenyomni. Én még Fi relé mögött se hagynám. A ház üres, nem történhet semmi, mikor haza jövök vissza dugom a fi álltal védett konnektorba. Nekem és jó pár ismerősömnek ez így biztonságos, de mindenki azt csinál amit akar.

[ Szerkesztve ]

(#135781) lemmy71 válasza tothjozsi96 (#135776) üzenetére


lemmy71
őstag

Nyugodj meg, idővel a tiéd is mohásodnifog :K Ha az északi oldal árnyékában van, fák és egyéb "épületek" gátolják a megfelelő légmozgást, akkor nincs az a nemesvakolat ami ne mohásodna ;)
Egy valamire való cement bázisú zsákos nemesvakolat, sokkal tartósabb és később is mohásodik, mint egy olcsó gagyi, műgyantás vedres anyag.

(#135782) pjen válasza macilaci78 (#135779) üzenetére


pjen
félisten

Egyébként nekem semmi bajom a FI relével, nekem is van, kb 10 éve. Mikor a telep épült messze nem volt kötelező A telepen jó pár házban voltam és ahová nem szereltek azóta klímát, talán seholse láttam. Elhiszem és támogatom ezt a szabványt, csak a túl dramatizálás zavar"az élet" fontosabb, holott mellette is meghalhatsz és nélküle sincsenek tömegsírok a telepen. Mindemellett több tizezer panel van ahol a szobákban még föld sincs mégis akváriumok, hűtők és vasalók vannak üzemben. Egy áramütéses haláleset mégis oly ritka, hogy szalag cím.

[ Szerkesztve ]

(#135783) YAS-dude válasza pjen (#135774) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nagyon érdekes tanmese, csak amikor megkérdezik a bíróságon, hogy ért-e az a száz kiló hús egy emberéletet, akkor nincs jó tanulság. Az elektromos fűtőberendezés meg legyen fix bekötésű és akkor mehet az ávk elől. Dugalj nem. Pont a minap halt bele valaki a fürdőkádjába. Biztosan több hiba is fennállt ott, de ha lett volna ÁVK, az a nő ma is élne.
Én villanyszerelőként és felülvizsgálóként biztosan nem vállalnám, hogy ne legen ávk itt-ott. Akkor legyen a hűtő külön ávk-n, de legyen. Vagy majd megcsinálja más, mindig találni megfelelő kontárt.

[ Szerkesztve ]

(#135784) pjen válasza YAS-dude (#135783) üzenetére


pjen
félisten

Az, hogy külön AVK n van az nem segítség. Pont ezért írtam, elutazom, kiveszem a hűtőt a fi alól. Haza jövök vissza dugom. A fürdőkádba belehalhatott volna bőven az AVK mellett is. Hol kell egy kádban 30mA még tíz se. Egy FI észre se veszi.

(#135785) pjen válasza YAS-dude (#135783) üzenetére


pjen
félisten

Azért amit beírtál szabványt az érdekes kiskapukat is tartalmaz. Gondolok például a kioktatott takarító nőre.

(#135786) darthdenes


darthdenes
tag

Sziasztok
Lemeztetős műhely átalakításán gondolkodok és némi tanácsot szeretnék kérni.
A lemeztető alját, ami nincs alá fóliázva, 1-2cm vastagon purhabbal befújnék, hogy megakadályozzam a páralecsapódást.
Alatta kartonoznék.
Rétegrend: karton-párazáró fólia-15 cm gyapot-valamennyi légrés (20-40cm sacc) - végül a purhabbal szort lemez.
Kell e átszellőzésről gondoskodnom az esetlegesen bejutó pára miatt?
Felhasználás : műhely (kerékpár szerelés)
esetleg pálinkafőzés :) itt már lehet pára.

(#135787) Zolabol


Zolabol
tag

Sziasztok,

Épp a konyhát szedem szét. Vyles tapéta volt rajta, szépen lejott, 90%ban nem kellett kaparni.
Alatta a képen látható felület van, mintha glett lenne, de ez szürke, atomstabil, a 80as papír zsiráfon nagyon simára csiszolja. Kérdésem, hogy ezt feltétlen el kell távolítani? Vagy gletteljek rá telibe? Nem fogja ledobni? Esetleg hagyjam meg ezt a felületet és csak a likakat és a vakolatot gletteljek be?
Ha fent maradhat, akkor kenjem át alapozóval tapétázás előtt?
Jelenleg a fal stabil ezzel a felülettel, kalapáccsal lehetne leverni.
Alatta vakolat-tégla.

(#135788) tyielow


tyielow
aktív tag

De túl van cifrázva ez az ÁVK. Én a tervezőmmel és a mérőhely létesítő ismerősömmel annyit beszéltünk meg, hogy majd kb. 4 ÁVK-ról ágazzon le a 72 modulos szekrény. Semmi túlagyalás nem történt. :D

YouTube: toty1ka

(#135789) z0d1@Ku$ válasza Zolabol (#135787) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

csak lemaradt a kép :)

(#135790) Kickass


Kickass
őstag

Sziasztok!

Két kérdésben gyűjtenék ötletet és szeretnék esetleg hasznos infot kapni:

1. Küszöbfelújítás. Klasszik küszöbök vannak, nincsenek síkba húzva a különböző helységek közötti szintkülönbségek. Első ötletem a küszöbtakaró lett volna aluból vagy rézből, de mivel a legtöbb helységben a küszöb két oldalán se stimmelnek a szintkülönbségek (pl egyik oldal 0,5cm másik meg 2,5) ezért ezt elvetettem. A másik ötlet az újrafestés és a megkopott küszöbsínek cseréje. Na de mivel lenne érdemes festeni/lakkozni hogy utána ne ragadjon bele a lábunk? :D Esetleg más kultúrált megoldás?

2. Konyhafelújítás során idő és pénzhiány miatt a régi csempe maradt fent, viszont ezt már bánjuk, de most nem bontatnánk ki az egészet emiatt. Arra gondoltunk fóliával/tapétával eltakarnánk. Mivel több részletből kell összerakni az egységes falipanelek nem igazán játszanak (plusz az ikeás összeszerelő nem tartotta a szabvány távolságot a munkalap és a felső szekrény között). Erre esetleg valami ötlet javaslat? Vastagabb megoldásban kell gondolkodjunk hogy a fugánál ne mélyedjen be amit felrakunk.

(#135791) st6969


st6969
őstag

Sziasztok!
Panellakás felújítás...Cserélt valaki ajtókat mostanában? Hol lehet (lehet egyáltalán) kapni panelba való ajtót alacsonyabb árkategóriában? Kiadásra lesz felújítva, ezért keresek inkább olcsóbb megoldást. A büdzsében eredetileg nem volt ajtócsere tervezve, így minden plusz fillér "fáj", de a szobák ajtaja annyira régi már, hogy végül mégis muszáj lesz... :(
Tüzép, Praktiker, Obi irányba van értelme elindulni?

(#135792) Zolabol válasza z0d1@Ku$ (#135789) üzenetére


Zolabol
tag

Tényleg, elfelejtettem a beillesztésre kattintani :D.
Rakok be kettőt. Az egyiken job lett a másikon rosszabb a fény, de szerintem kivhető. Ezeken már végigmentem a zsiráffal. Mást nem csináltam vele. Azok a vonalak ceruzától vannak.

(#135793) Zolabol válasza st6969 (#135791) üzenetére


Zolabol
tag

Szia, a második kérédésed engem is foglalkoztat.

Nekem az alsó-felső konyhaszekrény közötti rész ilyen.
Azon agyaltam, ha megfelelőnek találom a fent lévő csempe minőségét, teherhodrás oldalról, akkor egy csempére csempe is mehet a megfelelő technológiával. Ha nem akkor vannak öntapadós 3D-s csempék is, viszont ezeknek nem ismerem a minőségét.
Illetve találtam még egy harmadik megoldást is, ez a Delap, ha bejön az a stilus akkor mehet a meglévő csempére.
Ezeknél a megoldásoknál figyelmebe kell venni a megnövekedett vastagságot, ami miatt az alsó konyhabútor előrébb kerülhet., illetve dugaljak, kapcsolók, csapok, stb... is

A máshol lévő csempés részemet pedig simán le tudom lambériázni.

(#135794) Exodion válasza st6969 (#135791) üzenetére


Exodion
aktív tag

En most ertem el eddig. 1mFt az ajtok beepitessel egyutt. A jola-tol rendeltem mert naluk volt a legolcsobb 850eft +150eFt beepites. Annyi hogy a furdo+wc -re (ha nalad is a normal 4cm-es bizesblokk van), akkor nem igazan van ajto. En elofalaztam Ytong PEF50 elofalazo teglaval igy ragasztoreteggel + SPC burkolattal 10cm vastag falra kell ajto.
Igy egyreszt az ajtonyilas az fuggo ami fuggonek kell lennie es vizszint a teteje na meg nem utolso sorban ugye lehet bele ajtot rakatni. A masik problema hogy panelben a vizesblokkot kulon beemeltek (van egy szintkulonbseg). Ide normal esetben hogy nezzen is ki valahogy alulrol falcolt ajto kell. Na ilyen manaposag nincs. Nalam a beepitok garivesztessel megfalcoljak hogy bent a padloszintig, es kint is a padloszintig erjen (4cm szintkulonbseg).
Nalam ezek az arak:

wc+furdo: 88.490Ft
3 szoba falcolatlan + fekete intarzias: 165.790Ft
Toloajto: 169.990Ft

Osszesen: 850.340Ft

Beepites: 156eFt.

(#135795) st6969 válasza Exodion (#135794) üzenetére


st6969
őstag

Köszönöm, hát ez húzós, ezt lehet, hogy kihagyom...
A fürdőszoba felújítást hogy oldottad meg? Tusoló vagy kád? Ha tusoló: nem kellett nagy dobogót építeni (20+ cm), hogy lefolyjon a víz a strang felé?
Gondolom, a régi fűtőtestet lecserélted törölközőszárítóra. Annak a vezetékeit hol vezetted?

(#135796) dethroner


dethroner
veterán

Hello!
Így kép alapján meg tudnátok mondani, hogy ez a laminált lap milyen néven, milyen szín alapján lenne megtalálható?

Szar a telefon kamerája, nem adja tökéletesen vissza a színt, egy árnyalattal vörösebb a valóságban, de csak tényleg egy picit.
Ezzel a lappal vettük a házat, és most kellene 1-2 lap javítás céljából. Azt gondolom nem mostanában lett lerakva, akár 10 éves is lehet már.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#135797) Exodion válasza st6969 (#135795) üzenetére


Exodion
aktív tag

Gozfunkcios hidromasszazs zuhanykabin kerult be. Nincs dobobo, teljesen a foldon van. Atlyukasztottam a furdo es a strang kozotti falat, kozvetlenul a padlo szintjenel ahol egy 40-es cso jon at:

Nalam eredetileg semmi futes nem volt a furdoben, vagy mar az elozo tulajdonos elotti kivette. Szoval nekem vissza kellett tennem egy futotestet ami egy elektromos torolkozoszaritos radiator lett:

Ennek a konkkektorja az 5cm-es PEF50-es Ytongba kerult beepitesre. Hat ugye a 40-es vasalt betonnal semmit nem lehet kezdeni...

1.5x1.5m -es alapteruletu furdobol 5-5cm el lett csippentve, igy most 1.5x1.4m alapterulet lett. Az elso reszben az ajto ket oldalan konnektoron, a hatso reszen a viz/szennyviz elvezetes lett befalazva az ytongba. Szoval nem latszik semmi sehol.

(#135798) macilaci78 válasza Kickass (#135790) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. Mindkét megoldás járható. Lemezes cég méretre vágja és hajtja az alu, rozsdamentes, vagy réz lemezt. Figyelembe veszi az eltérő szinteket.
Vagy leveszed a réz profilokat, megcsiszolod, pácolod, parkettalakkal lekened 2-3 rétegben és visszarakod a síneket. Nyilván a száradási idő alatt ragadni fog, de egy küszöbön azért át lehet lépni. Ha mégsem, a régi hagyományos küszöböt fel lehet tépni, akkor nincs útban. Obiban lehet nyers, de formára mart küszöböt venni bükkből.

2. Dekoritlemezt keresel, vannak kimondottan konyhába valók. A tűzvédelemre figyelj, ha nyílt lánggal főzöl.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#135799) macilaci78 válasza dethroner (#135796) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felejtsd el. Láttam egymás mellett egy Haro és egy JafHolz-os lamináltat ugyanazzal a dekorral, de teljesen más kopásállósággal, felülettel, mérettel, dekorral.
Valami gyümölcsfának tűnik, talán alma. De hogy ehhez milyen fantázianevet rendeltek annakidején...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#135800) static00


static00
csendes tag

Sziasztok!

8 konyhaszekrény ajtót kellene lealapoznom, és lefestenem.

Van egy vízszintes munkapad, amin lehet dolgozni, de hogyan lehet azt úgy csinálni, hogy mindenhol be tudjam festeni, nem pedig 1 oldalt, száradás, és utána a másik oldalt?

Szárításnál ugyanez a kérdés, hogyan tegyem le, hova? :)

Köszi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.