Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#128301) Jofi81


Jofi81
őstag

A bejárati és a teraszajtó alá milyen szegőlécet kell rakni, hogy keressem? Amit vettem mindenhova, túl magas lenne oda. Grabo Domino SPC padló és GraboProfil Hard-Foam Skirting.

(#128302) macilaci78 válasza Jofi81 (#128301) üzenetére


macilaci78
nagyúr

L-profilt szoktak. Vagy a hablábazatit lapszabászgépen levágatod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128303) tyielow válasza kk831228 (#128300) üzenetére


tyielow
aktív tag

Amikor az aljzatszigetelésnek néztem utána énn azt olvastam hogy az alzjat felé a hő max. 10-15%-a képes távozni. A vályogmániákus csoportban amúgy nem is szeretik a betonaljzatot.

YouTube: toty1ka

(#128304) csƵ válasza kk831228 (#128300) üzenetére


csƵ
őstag

Modern megoldásként azt láttam, hogy a hajópadló párnafái közé nem homokot, hanem vakolható kőzetgyapotot raknak.
Én nem tennék betont alap nélküli vályogházba.

(#128305) Cyborg válasza Gabesz87 (#128297) üzenetére


Cyborg
őstag

Hát nagyon durván azzal lehetne számolni, hogy a villany 3x annyiba kerül, mint a gáz, tehát , ha mondjuk havi 20.000Ft a fűtés számlád most, akkor villanykazánnal ~60.000Ft lenne ugyanez. Ezt kellene pluszban hozzáadnod a jelenlegi villamos fogysztásodhoz, és NAGYON DURVÁN kb azt a pénzt felszorzod 1 évre, az így kapott összeget visszaosztod ~38-cal, amennyi 1kWh villamos energia ára, és megkapod, hogy mennyi kWh lesz az éves fogyasztásod kb.

9,9kWp az kb 10-11.000 kWh között fog termelni 1 év alatt. Amennyivel a fent kiszámolt érték több, mint a megtermelt, annyit kell majd ráfizetni pluszban a villanyra.

...nagyon durván számolva, hangsúlyozom. A villanykazán radiátorra nem annyira jó, max, ha 3 tagú radiátorok vannak szerelve, mert úgy alacsonyabban lehet tartani a kazán előremenő víz hőmérsékletét.

[ Szerkesztve ]

(#128306) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem,hogy a repedéses képen két gupszkarton találkozik.Nincs semmi oda rakva ami megakadályozná a repedést.Erősitő szalagot vagy hálót tegyek oda?
Ez egy negyedik emeleti tetőréi lakás.
A penész képhez pedig az lenne a kérdésem,hogy 15 évig azon a falon volt egy beépitett szekrény.Ki lett bontva aztán ez aott van.Normál állapotban nem penészesek a falak,csak gondolom,hogy a műanyag ablakok miatt és a szellőzés hiányában lett ilyen.Csiszoljam meg aztán festék vagy érdemesebb lenne komolyabban foglalkozni vele?

[ Szerkesztve ]

(#128307) _q


_q
addikt

5cm nikecel szigetelés az aljzatban mennyit ér? Sajnos több nem fér el. Erre megy 9cm beton, aljzatkiegyenlítő, 5mm alátét és 8mm laminált padló.

(#128308) _q válasza Cyborg (#128305) üzenetére


_q
addikt

Radiátorhoz csak gázkazán jó?

(#128309) csemberlen válasza Cyborg (#128305) üzenetére


csemberlen
őstag

Mért ne lenne jó a villanykazán radiátorhoz, Simán viszi a 70 fokot is.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128310) Cyborg válasza _q (#128307) üzenetére


Cyborg
őstag

azért sokat ér az is, főleg, ha nincs is több hely, nem sokat tehetsz többet, de tehetsz xps-t is, az még jobb.

Radiátorhoz fa tüzelés illik, de jó a gáz/villany is éppenséggel(...de nem a legideálisabb), de akkor viszont legalább legyenek túlméretezve azok a radiátorok, hogy minél alacsonyabb előremenővel tudja kiszolgálni a fűtés a ház hőigényét.

csemberlen

nem mondtam, hogy nem jó, csak nem ideális. Viszi a 70 fokot, oké, de akkor leeszi a gatyádat is. Ezért jobb felületfűtéshez párosítani a villanykazánt, mert akkor nem fáj annyira anyagilag.

[ Szerkesztve ]

(#128311) Donki Hóte válasza Gabesz87 (#128297) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Milyen szerződést kötöttél, meddig vállalja az áramszolgáltató a szaldó elszámolás biztosítását?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128312) kk831228 válasza tyielow (#128303) üzenetére


kk831228
addikt

Ja, ilyesmit találtam én is... :)

: Igen , ezt láttam már... :R

Egyelőre csak a fürdő van betonozva. Van alap, km tégla ... :DDD

Akkor lehet nem erőltetjűk a további betonozást, megy majd gyapot a padlásra ,meg majd egyszer a falak le lesznek ugyancsak gyapottal...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#128313) Gabesz87 válasza Donki Hóte (#128311) üzenetére


Gabesz87
addikt

Őszintén? FOgalmam sincs. Ezt hol találom meg? Próbáltam keresni az E.Onos (vagy ELMÜ) szerződésben, de én nem most nem láttam ilyet.

(#128314) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Adott egy ~230 cm hosszú fal. Van rajta konnektor meg villanykapcsoló is. Ide szeretnék később egy ruhásszekrényt, ami belülről megvilágított lenne. A konnektorral, villanykapcsolókkal ebben az esetben mit kell kezdeni? Tehát az "áram" ott van, azt szeretném felhasználni a szekrény világításához, viszont úgy nem fér el, hogy ha egy adaptert bedugok a konnektorba, mert akkor a szekrény tulságosan ki fog állni a faltól.
Hogy lehet/kell ezt okosan megoldani?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128315) Donki Hóte válasza Gabesz87 (#128313) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem ez olyan, mint az életbiztosítás. A fontos dolgok mindig a kisbetűs rész legalján eldugva találhatóak meg :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#128316) Cyborg válasza Dyingsoul (#128314) üzenetére


Cyborg
őstag

leszereled a szerelvényt, és wagoval, vagy csokival megtoldod a vezetéket, amennyi kell.
szekrény mögött nem fog látszani, de rakhatsz rá egy doboz takarót is :)

(#128317) razorbenke92 válasza Dyingsoul (#128314) üzenetére

Ha megoldható, hogy elvidd a nullát is a villanykapcsolóhoz, akkor én egy Sonoff kapcsolót raknék oda (ha jól értem takarná a szekrény a kapcsolót). A Sonoff-ot tudod wifi-n vagy 433MHz-en kapcsolni, a lehetőségek tárháza végtelen.

A konnektorhoz (ha az egyébként olcsóbb és egyszerűbb wago-s megoldás nem tetszik) lehet kapni ilyen szuper alacsony profilú dugvillát, ami gyakorlatilag a kábel vastagságával emelkedik ki a falból. Azzal el tudod vinni a szükséges eszközbe, vagy hosszabbítóval olyan helyre, ahol már fér az adapter.

[ Szerkesztve ]

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#128318) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Köszönöm a tanácsokat! :R
A szekrény világítást majd úgy szeretném megoldani, hogy akkor kapcsoljon fel, mikor kinyitom (mint a hűtő). Másnál már láttam ilyet, csak a vezetékezést nem tudtam akkor megnézni és az emlék is fakó mert nem mostanában volt.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128319) razorbenke92 válasza Dyingsoul (#128318) üzenetére

Az említett Sonoff kapcsolóhoz én DIGOO ajtónyitás szenzorral oldottam meg a spájz világítását. Hidegfehér LED armatúrákkal konkrétan az volt a célom, hogy egy bazinagy hűtő érzését keltse :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#128320) pjen válasza Cyborg (#128310) üzenetére


pjen
félisten

Fával legalább olyan drága a 70 fokos víz mint gázzal és még nem is lehet normálisan szabályozni. :)

(#128321) arcsin válasza razorbenke92 (#128319) üzenetére


arcsin
senior tag

Ha kéne még hasonló 433 MHz-es nyitásérzékelő valakinek, akkor ajánlom az alzásat, ott 1400 Ft.

(#128322) razorbenke92 válasza arcsin (#128321) üzenetére

Wow köszi az infót.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#128323) arcsin válasza razorbenke92 (#128322) üzenetére


arcsin
senior tag

Nincs mit :) Nekem sajnos nem volt jó, nem tudom venni a 433 MHz-et, kicsit drágábban PERENIO-t vettem. Azok sem drága eszközök.

(#128324) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Jut eszembe, volna még egy elektromossággal kapcsolatos kérdésem. Láttam a házban az alsó szinten pár konnektort, amire rá van írva, hogy N és L. Ok, annyit tudok, hogy ez a fázist és nullát jelenti. De vajon miért van ráírva? Nem mindegy, hogy dugom bele a villásdugót? Egyik ilyen csatlakozó a villanykazánhoz tartozó termosztátnak van (ez nincs használatban, mivel gázkazánnal fűtűnk egyelőre), ill. egy másikba be van dugva egy T elosztó, 2db 850W-os búvárszivattyúval és egy hosszabbítóval, ami meg a fúrt kúthoz megy, és egy Grundfos nyomásvezérlő van a végén.

(#128325) tyielow válasza Gabesz87 (#128324) üzenetére


tyielow
aktív tag

De, mindegy hogy dugod bele a villásdugót.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#128326) razorbenke92 válasza Gabesz87 (#128324) üzenetére

Egyszer láttam egy olyan förmedvényt, hogy egy 3 fázisú konnektor helyett 3db sima Schuko aljzat volt fent, megjelölt fázis-null sorrenddel, és a gépet (azt hiszem valami takarmánydaráló volt) három tyúkbéllel szintén jelölt csatlakozókkal akasztottak rá. Ugye ott nem mindegy melyik a null, de ez extrém tákolás.
Kérdeztem, hogy mi volt az elgondolás, de nem tudták megmondani. Valószínűleg ilyen volt a fiókban, 5 pólusú aljzat meg nem.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#128327) pjen válasza razorbenke92 (#128326) üzenetére


pjen
félisten

Könnyen lehetett forgásirányt váltani, ha bezabált a daráló. :DD

[ Szerkesztve ]

(#128328) passatgt válasza macilaci78 (#128294) üzenetére


passatgt
aktív tag

Megnéztem élőben a Swiss Krono Liberty-t és nem voltam lenyűgözve tőle. A Liberty Sync a szinkronnyomás miatt jobban nézett már ki, viszont kb egyforma paraméterekkel volt 8mm vastag Classen "vízálló" is, Euphoria 4V WR például, olcsóbban és annak a mintája is szebb volt.

(#128329) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128314) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kapcsoló a konnektort kapcsolja?

1, A konnektor vonalában vágsz a szekrény hátulján egy lyukat, amin keresztül hozzáférsz.
2, a konnektort leveszed, a vezetékre wagoval toldasz, és teszel rá egy lengő aljzatot, vagy elosztót, amit akár be is csavarozhatsz a szekrénybe, vagy a szekrény mögött elvezethetsz a szekrény mell.

A kapcsoló ha rossz helyen van, szintén foglalkozni kell vele. Körkivágóval vághatsz a szekrény oldalán neki helyet, belül pedig kell csinálni akár bútorlapból egy dobozolást, hogy a vezetékekek ne legyenek szabadon. Lehet műanyag szerelvénydobozt is felcsavarozni, a szekrényen belül pedig akár öntapadós kábelcsatornával is operálhatsz.

Fontos az oldható kötés, ha el akarod mozdítani a szekrényt a jövőben, segít.

Én mikrokapcsolóval oldottam meg: a ledtápegység 230 V-os ágát kapcsolja. Két állás, így beállítható, hogy a szekrényajtó nyitásakor, vagy csukódásakor kapcsoljon-e fel. A lábakra van megfelelő méretű saru, zsugorcső, illetve a kapcsolón átmenő lyuk csavarral rögzítéshez, kész.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128330) macilaci78 válasza Gabesz87 (#128324) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam a kombi gázkazánnál van jelölve, de a 20 évvel ezelőtti lakásban is megvolt. Ezek szerint van néhány készülék, ami megkívánja a fázishelyes bekötést, jellemzően gépészeti készülékek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128331) macilaci78 válasza passatgt (#128328) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Liberty és a Liberty Sync műszakilag ugyanaz, csak a Sync szinkronnyomott, ami azért elég komoly a lamináltak mezőnyében. Élethűbben kidolgozott textúra más gyártónál sincs. Viszont a Liberty Sync esetében a választék kisebb: kevesebb a szín.

Classent nem ismerem testközelből, de ami nem derül ki a katalógusokból, adatlapokból, hogy milyen sűrűn ismétlődik a minta. A Liberty esetében ha jól tudom, ez 7-8 lap, a Classennek járj utána. Ha egy jellegtelen, homogén dekorról van szó, nincs nagy tétje, de ha egy karakteres dekorról, amit jellegzetes repedések, csomók tarkítanak, ott hülyén fest, ha minden negyedik lap egyforma (például a Swiss chrono Grand Selection esetében).

De most is tartom, amit korábban írtam: ha az elvárt műszaki feltételeknek megfelel és telik rá, akkor azt vedd, amelyik tetszik.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128332) passatgt válasza macilaci78 (#128331) üzenetére


passatgt
aktív tag

Az a bajom a classennel, hogy alig találni műszaki infót róla. Az eladónak csak nagy nehezen sikerült kinyomozni a hőátbocsátási tényezőt(fel kellett hívni a classen üzletkötőt hozzá), ami kicsit rosszabb, mint a Swiss Krono, de minimális különbség. Elvileg ez is valami módosított HDF a vízállósághoz, szinkronnyomott, 4 oldalt fózolt, szintén AC5/33, így szerintem ár-érték arányban ez jónak néz ki. A mintaszámra rákérdezek, ez jó tipp.

(#128333) passatgt válasza macilaci78 (#128331) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ja és a Classen-ből van 280mm széles verzió is, ami a kevesebb fuga miatt növeli a térérzetet. Meg kevesebb munta lerakni :)

(#128334) Dyingsoul válasza arcsin (#128321) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi, oda a GVH intézett nekem kupont! :DDD

#128329 macilaci78: Nem, a kapcsoló a helyiségben lévő villanyt kapcsolja, a konnektorhoz nincs köze. Igen, az áthelyezést meg kell oldani, plusz a kaputelefon is épp ott van, sajnos útban.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128335) passatgt válasza Dyingsoul (#128318) üzenetére


passatgt
aktív tag

Ikea-ban lehet venni ilyen automata világítást, nem is olyan drága.
Van elemes: [link]
Meg tápegységes: [link] - ehhez kell egy tápegység külön, viszont abba be lehet dugni több lámpát is, ügyesen ki van találva. Vagy a tradfri tápegység és akkor lehet fényerőt is állítani távirányítóval

Konyhában én úgy oldottam meg a szekrény mögötti dugaljat, hogy kivettem a régi dugaljat, wago-val meghosszabbítottam, ráraktam egy doboztetőt, szekrény hátulját kifúrtam és áthuztam rajta a vezetéket és belül a szekrény oldalára rácsavaroztam egy falon kívül dupla dugaljat, oda van bedugva a fiók meg a munkalap világításhoz a cucc.

[ Szerkesztve ]

(#128336) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128334) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a felújítás előtt a bejárati ajtó melletti beépített szekrény oldalán volt a kaputelefon és a bútorlapot átfúrva ment a gázcső. Ráadásul a bútor sem korpuszokból állt, hanem egymáshoz és sarokvasakkal a gipszkarton előtétfalhoz csavarozott bútorlapokból. Na, az említett szekrényoldal addig maradt a helyén, amíg a gázvezetéket le nem vágtuk, elég sután festett... :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128337) netadmin88


netadmin88
újonc

Miután telepanaszkodtam sok topic-ot, talán itt jó helyen vagyok a rengeteg kérdésemmel.
IT-s vagyok, építkezéshez, vízhet, villanyhoz, asztalosmunkákhoz nagyon nem értek.
Segítsetek, ha tudtok!
Próbálom sorszámozva a gondjaimat:
1. Bútorszereléshez és egyéb apróságokhoz vennék furó-csavarozó akkus gépet. Amíg fát fúrok vagy acél elembe kell apróbb lyuk, nincs gond. De mi van az ismeretlen típusú, 40-60 éves téglával? Egyik helyen állítják, hogy sima furó kell, különben törheti a téglát, máshol meg esküsznek rá, hogy téglát csak ütvefúróval. A kinézett és számomra megfizethető példányok mind 12V-osak.
2. Vajon az mennyire normális egy karos csap + elektromos bojler párosnál, ahol a melegvíz nyomása lényegesen kisebb a hidegnél, hogy gyakorlatilag tized milliméternyi fordítással a jéghidegből égetően forró lesz? Szó nincs túlzásról, pontosan ez történik. Plusz ha zuhanyra kapcsolom a már beállított, elviselhető hőmérsékletet, ismét hideg.
3. Ha adott esetben arra vetemednék, hogy például képakasztónak lyukat fúrjak a falba, mivel tudom ellenőrizni, nem fogok-e elektromos vezetékbe fúrni? Mert a kedves mesterek olyan cikkcakkban vezették a vezetékeket az előszobában, hogy nehezen hiszem, a szobákban, amik már le vannak tapétázva, jobb lenne a helyzet. :(
Több hirtelen nem jut eszembe, pedig reggel volt még néhány hasonló.

(#128338) macilaci78 válasza netadmin88 (#128337) üzenetére


macilaci78
nagyúr

1. üreges téglát az ütvefúró töri, a tömört nem. Mindegy, téglához nem akarsz 12 V-os akksis gépet venni. Inkább vegyél hagyományos vezetékes ütvefúrót, ha nem vasbeton a falad, mennyezeted és mellé egy akkus fúró-csavarozót a bútorhoz, fémhez. Nekem egy 10,8V-os kis Makita van, ez volt a legkisebb lítium akkus gép anno. Nem is minden évben veszem elő a vezetékes fúrót.
2. a nyomáscsökkentő elfáradt, akkor csinálta nekem is. A gyártók szerint 1 év után érdemes cserélni a biztonsági szeleppel együtt. Nem egy nagy kaland, gyakorlatilag plug&play, de ha tényleg fogalmatlan vagy a témában, akkor egy vízkőmentesítés, anódcsere is kinéz a villanybojlerben, keress szakembert.
3. vannak vezetékkeresők, de az olcsóbbak gyakran adnak fals jelzést. A megbízhatóbb készülékek már hatszámjegyű összegbe kerülnek. A villanyt is vízszintesen, függőlegesen szokás vezetni, kapcsoló, konnektor, kötődoboz vonalában ne fúrj. Én anno egy méterrúd mellett körbefotóztam a lakást, sokat segített.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128339) justmemory válasza netadmin88 (#128337) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én így hirtelen az 1-esre tudom mondani, hogy '74-ben épült téglaház falát a Parkside bosch falfúrószárral simán elvitte, ütvefúrás nélkül. Azt hiszem azon a részen B30-as tégla van.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#128340) netadmin88 válasza macilaci78 (#128338) üzenetére


netadmin88
újonc

1. Gyerekkoromban kézi fúróval (olyan volt, mint az oszcilloszkópon a négyszögjel :)) - ilyen, csak sokkal fapadosabb: https://szerszamdoboz.hu/stanley-kezi-furo-1-02-715.html) fúrtam, ki tudja, mihez való szárral lyukakat egy selejt téglába, csak úgy hobbiból, ezért gondoltam, hogy egy profinak mondott Bosch talán tényleg bele tud fúrni. Mivel hátralévő életemben falfúrás kb. hat-nyolc alkalommal jöhet szóba, ilyen alapon inkább megkérek valakit, hogy jöjjön ide és hozzon megfelelő szerszámot.
2. A ház összes eddigi lakója szerint ez ilyen volt már akkor is, amikor beszerelték, de szerintem már akkor elcseszték. Pár napig bizonyítékom volt rá, néhány első fokú égés formájában. :(
3. Na ez viszont ijesztő annak alapján amit a még tapétamentes helyeken látok. Régen volt egy mobilom, ami valóban megtalálta az összes vezetékeket egy megfelelő applikációval úgy 10cm-es pontossággal, azóta vagy az app romlott sokat vagy az új mobil nem ér egy kalap sz...rt sem ilyen szempontból. Inkább nem fényképezem le, mert a "mester" még felismeri a saját (trehány) munkáját. Érdekes módon mindenhonnan három vezeték lóg ki. Onnan is, ahol két kapcsoló tartozik a lámpához, meg onnan is, ahol csak egy. :(

ui: és mi lesz még itt, ha jönnek felrakni a külső szigetelést? :((( :W

[ Szerkesztve ]

(#128341) Veron


Veron
őstag

Tudtok ajánlani olyan megbízható céget, amitől Borovi ajtólapokat tudnék vásárolni meglevő kerethez?
A jelenlegi Borovi papîrajtókat rühellem és kicserélném furatolt forgácslaposra automata küszöbbel.

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#128342) lemmy71 válasza psion2101 (#128306) üzenetére


lemmy71
őstag

Azt a részt papír szalagozni szoktuk, de ahogy nézem nem csak a szalagot de még lehet hogy a hálót is eltépné idővel. Mozog a tető vagy rosszul lett rakva a GK lap.
Elméletileg rácsos üvegszövetet ágyaznák be, széria hézagoló vagy rigips vario glettel, az talán kibírja :U
A penészes részt csiszoló szivaccsal dörzsöld át, majd héra penészlemosóval töröld át, de ha van otthon szavó akkor azzal is befújhatod. Vársz egy bő napot hogy kiszáradjon majd átgletteled és lehet alapozni festeni ;)

(#128343) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

A következő helyiségekbe:
-"Hallway" (előtér)
-"Storage" (Beépített tároló lesz)
-"Dining" (egy tágas folyosó lesz, két oldalán 1-1 tükrös szekrénnyel, szóval nem étkező)
-"Kitchen" (konyha)
keresek hidegburkolatot.

Jelenleg két versenyző van játékban, mint A és B opció:

A) A szürkével raknám le mind a 4 helyiséget. (A fehér menne a fürdőszobába, WC-be.)
60x60-as lapok
Gyártó, név, paraméterek, ár, további képek...

B) Ezzel a kombóval úgy csinálnám, hogy a sötéttel ([fekete1] - [fekete 2]) raknám le a konyha kivételével a 3 másik helyiséget (azaz hallway, storage, dining), a világossal (szürke) pedig a konyhát.
A feketének az értékelései között van kép a lerakottról, egész jól néz ki az is. Ebben a feketében az tetszik, hogy nem az a negro fekete, inkább sötétszürkének tűnik.
Marble Messina kőporcelán padlólap fekete fényes 30 cm x 60 cm
Marble Messina kőporcelán padlólap szürke fényes 30 cm x 60 cm

Szerintetek A vagy B verzió a szebb/jobb?

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128344) Dyingsoul válasza Dyingsoul (#128343) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Felhívtam az OBI-t, a B verzió megvalósíthatatlan, mert nincs készlet és nem is rendelhető, így marad az A).

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128345) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

A kötődobozokat le kell glettelni? Nem egyértelmű, régen nem voltak. Valahol csak festve voltak, panellakásban pl.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#128346) szotyika77 válasza Dyingsoul (#128344) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Esetleg ha jobban tetszik a B verziós csempe, akkor ajánlom a Zalakerámia Extra családját, hasonló színekben kapható, és a GSV-nél is van kiállítva mintaállvány. :)

(#128347) YAS-dude válasza Victoryus (#128345) üzenetére


YAS-dude
őstag

Mostanában nem szeretik a megrendelők a doboztetőket látni, úgyhogy a festők rátakarnak üvegfátyollal és arra glett. Nem látszik, de ha tudja valaki hol keresse, ki lehet kopogtatni.

(#128348) tothjozsi96 válasza Victoryus (#128345) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem úgy a legjobb hogyha nincs el glettelve. A festők kiglettelik a falat, majd festés előtt egy doboztetőt beragasztanak akrillal hogy szép feszesen álljon, és utána mehet a festés. Én szerintem úgy a legszebb, nem látszik annyira az a doboztető.

(#128349) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok

Hülye kérdés, de simító habarccsal ki dolgozik? Panel fürdőben kellene 4db falat síkba húzni (2db 1.6x2.5m, 2db 1.2x2.5m), SPC burkolathoz (30cm-en, 2mm differenciát enged). Festő nem vállalja, merthogy vakolni kell, Kőműves nem vállalja mert ez nem vakoló anyag, el kell simítani mint a glettet keressek festőt.

Csempe ragasztót leszedtem ami lejött, ami tart az maradt. Kentem rá 1 réteg mélyalapozót, és most kellene ez a csoda. Vakoltatni nem akarok mert túl sok idő mire kiszárad ez meg másnap burkolható ( kérhetem a vízszigetelőt). Csakhát embert nem találok rá :DD .

[ Szerkesztve ]

(#128350) psion2101 válasza lemmy71 (#128342) üzenetére


psion2101
tag

Szia!köszi a válaszod.Hát ez egy negyedik emeleti tetőtéri lakás úgyhogy én úgy gondolom némi mozgása lehet.
15 éve épült és nem tudom megmondani,hogy mennyire lett jó a kartonozás amit akkor anno csináltak

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.