Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#127701) lemmy71 válasza AndrewBlase (#127700) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem megfúrni, hanem legalább 10 periodikus betonacélokat kell rá hegeszteni vagy megvágott laposvas darabokat, az majd jól megtartja a betonban. A két oszlopot az alappal együtt összebetonozni, persze azt is vasalva. Ha így csinálod akkor örök élet meg egy nap, ha véletlen mozdítaná az idő, akkor is egyszerre fog az egész moccani, de az nem valószínű.

(#127702) FerNandor válasza Logeeen (#127698) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm szépen, de sajnos az nagyon messze van Pécstől.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#127703) lemmy71 válasza Exodion (#127680) üzenetére


lemmy71
őstag

Írd meg hogy hogy ráz a külső burkolat és kész, ne is sz@r@kodj vele küldjed vissza :K Nekem egy karcher gépem csinálta pont ugyan ezt hogy rázott a fém burkolat, három hónapos gép volt. Téglaporosan küldtem vissza :DDD 10 nap múlva értesítettek hogy vagy visszafizetik az árát vagy küldenek egy új gépet, én a pénzt választottam és vettem rajta egy használt bosch gépet, ami a mai napig jól működük :D

[ Szerkesztve ]

(#127704) zeon.hu


zeon.hu
nagyúr

Üdv!

Klikkes vinyl menne a mostani nappaliba, ami konyha + nappali lesz.
Jelenleg ragasztott parketta van.
Vályog ház, beton alapon.
Kérdés:
Rá lehet tenni a vinylt a parkettára?
Mi menjen alá (nyilván a vinyl alá való fólián kívül)?
(Időhiány miatt se felszedni, de főleg a ragacsot lekaparni nem szeretnénk)

#?*@&!

(#127705) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Nem találtam igazi kerti topikot, de talán ide is elfér: Kerítésre keresek zöld árnyékoló hálót. 20-25m hosszú és 1,8m magas kellene, olyan amin klegkevésbé lehet átlátni. ( gondolom 90-95%-os)
nem találok csak 10m-est vagy 50m-eset. Ráadásul van millió féle. Van tapasztalata valakinek ezzel, és hogy hol lehet jó áron jót venni? ( privibe jöhetne cím, ne legyen reklám.)
Plusz hogy a 90-95-ös mennyire átlátszó, tapasztalat van-e valakinek. Előre is köszönöm ha tud segíteni valaki.

(#127706) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Kaptam ma az MVM-től levelet, hogy letelt 6 hónap szüneteltetés, fel fogják mondani a gáz szerződést. Ilyenkor mi van? Lehet ezt hosszabbítani? Nem látják, hogy kértem gáz tervet, és el is készült? Szerintem augusztus elején lenne aktuális a kazán beszerelése...
Legrosszabb esetben ha megszüntetik a szerződést, akkor mennyi az újra szerződés díja? Azt se tudtam, hogy van ilyen 6 hónapos határidő.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#127707) macilaci78 válasza zeon.hu (#127704) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alátéten kívül semmi, párazáró sem.

Ha egyenetlen, feljár, azzal persze foglalkozni kell.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127708) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziaszok!

Mai napon az a helyzet állt elő hogy átlag egy-másfél óránként leold a kismegszíkító a villanyóránál. Az elmúlt 2 évben soha nem történt ilyen, semmiféle változás nem történt ami magyarázná ezt. Fogyasztók nem is mennek, teljesen függetlenül old le attól hogy éppen van-e terhelés vagy nincs.

Lehet hogy EON oldalról van hiba, mennyire életszerű hogy meghibásodott a kismegsz? 5 éves, így néz ki: [link] A házban és kint a garázsban az összes fent van a helyén, sehol nem csapta le ez az érdekes. Zárlatos készülékről nem tudok + érdekes hogy bizonyos időközönként veri le, és ez általában 1 óra vagy egy kicsit több idő telik el.

Villanyszerelőm nem tud rá mit mondani amig a hiba nem állandó.

EON felé jelentsem? Van értelme?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#127709) Met válasza Motion_Blur (#127708) üzenetére


Met
Topikgazda

Nap nem süti?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#127710) A Zéé válasza Motion_Blur (#127708) üzenetére


A Zéé
addikt

ha a méretlen oldalon van, jelentsd be. Akár tönkre is mehetett. Cserélni meg úgyis csak ők cserélhetik, mert plombát kell bontani hozzá.

Just a simple Lineman...

(#127711) Lipton válasza macilaci78 (#127695) üzenetére


Lipton
őstag

Atmeno lesz szerintem onzaro anyaval (kapupant?).
Onmetszot nem szeretem.
Igy meliyk kellhet? Egy panel 180x180, magaban is elegge merev es 25-30kg. Alul es felul megy majd a zartszelveny.

(#127712) zeon.hu válasza macilaci78 (#127707) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Thx!
Szőnyeg, szivacs, linoleum, akármi sem?

#?*@&!

(#127713) Motion_Blur válasza A Zéé (#127710) üzenetére


Motion_Blur
félisten

A házban, garázsban minden kismegszakítót, fi relét lenyomtam és akkor is leold kint az óra mellett. És egyre hamarabb. Ez nekem azt jelenti hogy nem nálam van a probléma, maximum a kapcsolószekrényig lehet valami a kábellel.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#127714) _q válasza lemmy71 (#127697) üzenetére


_q
addikt

A tapéta leszedés után már a festő jön glettelni meg festeni, azt már nem én csinálom, mert 60nm alapterületű beltérről van szó. Viszont kikötötte, hogy szedjem le teljesen a ragasztót különben neki kell és most csomó munkát ráfordítok emiatt. Ha esetleg azt mondja maradt ragasztó, felszámolja a költségét, hogy leszedje akkor az igen rosszul esne ennyi szívás után.

(#127715) tothjozsi96 válasza Motion_Blur (#127713) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ha mindent lekapcsoltál, akkor nem nálad van a probléma. Reméljük hogy nem a mért fővezetékeddel van a probléma. Egyébként, mindig ugyanaz a kismegszakító megy le? Ha igen, akkor valószínűleg azzal van probléma. Hogyha összevissza ugrálnak le, akkor mégis csak nálad lesz (szerintem) a probléma.

Közben most jöttem rá, hogy 1 fázis van nálad valószínűleg! A fotó alapján gondolom, illetve nem is írtad hogy 3 fázisod lenne. Ezt mindenképp jelentsd be! Nem nálad lesz a probléma szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#127716) macilaci78 válasza zeon.hu (#127712) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Linóleum éppen mehet, de felesleges. A klikkes vinylek alátétje 1-1,5 mm vastag, mert annak a vékony burkolatnak a klikkje egy satnya szar és ha az alátét össze tud nyomódni, akkor szétugrik, rosszabb esetben törik.
Egyik helyen 2 mm polifoam-ra ment, gyakorlatilag fél év alatt nem maradt ép szál. Munkahelyen a közlekedőn egy vékony buklészőnyegen van, hosszában két sor közt végig elengedte a klikk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127717) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Nagyon agyalok azon, hogy mi legyen a parkettával. Először felvetődött a párazáró nélküli laminálás a tetejére, amivel elvileg a későbbiekben nem lenne gond.
Esetleg a parkettát csiszolás után le lehet úgy festeni valamilyen szürkés-fehéres színnel, hogy az utána esztétikus maradjon? Egy halvány színt kapna, de úgy, hogy jól látható maradjon a fa erezete, és utána kapna egy lazúrt? Ez működhet, vagy felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#127718) mezis válasza Motion_Blur (#127713) üzenetére


mezis
nagyúr

Amikor minden "saját" kismegszakítót lenyomsz, csak az órai marad bekapcsolva, olyankor van fogyasztást (ha lassan is, de "pörög" az óra? (Felvillan a fogyasztás jelző?)

mezis

(#127719) zeon.hu válasza macilaci78 (#127716) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Értem, thx még 1x!

#?*@&!

(#127720) macilaci78 válasza vzsryl (#127717) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lazúrozni is lehet, de a lakk jobban ellenáll a mechanikai behatásoknak. Van róla képed?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127721) tyielow


tyielow
aktív tag

Ma reggel benéztek a tetősök. Felmérték gazsiék betonkoszorúját.

A legkisebb és legnagyobb pont között van 5 cm. Mondhatni nincs nagyon szintben.
Kérdés: Mi a szart lehet ilyenkor kezdeni? Estrich, padlopon??? :U :(((

YouTube: toty1ka

(#127722) Poultier válasza FerNandor (#127691) üzenetére


Poultier
tag

Nagyon megdrágult akkor, 2 éve csináltattak anyósék velük ajtót 100-ból megvolt. Ha nem ragaszkodsz a valódi fához, hanem fa erezetű műanyag is megfelel(tényleg jól néz ki), akkor tudok kontaktot adni, aki jó áron megcsinálja. :R

(#127723) mokus1


mokus1
addikt

Aki mostanában szigetelt, 10-15cm-nekpesten munkadijjal hozzávetőlegesen mi a nm ára?

Családi házról lenne szó.
Most tervezünk vásárolni és van kettő is ami tetszik az egyik szigetelt a másik nem. Kérdés ez mekkora pluszkoltseg.

(#127724) KrAt válasza Motion_Blur (#127713) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem az óra volt beázva, és 2 fázis között volt zárlatom, és azért ment le az óránál mindig a megszakító.

Kapott egy előtetőt, egy tonna szilót, és azóta (koppkopp) jó.

(#127725) A Zéé válasza tyielow (#127721) üzenetére


A Zéé
addikt

Ez így azért annyira nem tűnik tragikusnak. 90%-a jó a 139-es mérethez. 1-1,5 centit simán alá lehet bejlagolni a fának, vagy ugyanennyit ki lehet reszelni belőle, szóval a 138-140 közti részekkel különösebben nem foglalkoznék. Ahol sokkal alacsonyabb, oda bele kell húzni valamit (zsákos beton, falazóhabarcs), ami magasabb, azt meg meg kell fazonozni kicsit a vésővel.
Mi megy amúgy a koszorúra? Taplszelemen? Vagy valami szeglemezes tartó? Ácsok mit mondtak?

Just a simple Lineman...

(#127726) shteer


shteer
titán

A felújítás közelepette olyan ötletem támadt, hogy ház alatti pincét bővítenék a nappali szerelőbeton alá még az öntés előtt - 2x3m területre elég lenne födémnek duplán acélhálózott (feszítő-támasztó) 10cm beton? Vagy oda már gerenda kell?

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#127727) tyielow válasza A Zéé (#127725) üzenetére


tyielow
aktív tag

Szegelemezes tetőszerkezet. 1 cm tűrésről beszéltek eddig... most kollégám is mondta, hogy az egészet nem kéne szintbeönteni mert felesleges plusz anyag. Vagy még az "alálemezelés"-t javasolta.

YouTube: toty1ka

(#127728) A Zéé válasza tyielow (#127727) üzenetére


A Zéé
addikt

ha meg szeglemezes, akkor még egyszerűbb, ha nem talpszelemenre rakják, mert akkor csak ott, azokban a 20-30 centikben kell ugyanannak a magasságnak lenni, ahol feltámaszkodnak. Hogy közte mi van, az pont nem érdekes.
A bejlagolás alatt én is az "alálemezelést" értem :B

Just a simple Lineman...

(#127729) Motion_Blur válasza KrAt (#127724) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kiderült a hiba, a földkábel volt zárlatos. Hogy miért, meg hogyan...

Mivel 1 fázisom van (de elő van készítve 3 fázisra), így csak át kellett kötni egy másik kábelre.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#127730) tothjozsi96 válasza Motion_Blur (#127729) üzenetére


tothjozsi96
addikt

De ez a mértfővezeték vagy a méretlen? :U

(#127731) tyielow válasza A Zéé (#127728) üzenetére


tyielow
aktív tag

Beszéltem a betondoktorral. Az első kérdèse az volt, hogy ezt mi gányoltuk magunknak, vagy fizettünk érte? Azt mondja, amúgy a szintkülönbség javítható, de: szedjük le a zsaluzatot, látszódjon, hogy mennyire darázsfészkes, hogy rendesen lett-e tömörítve. aztán azt a néhány repedést ellenőrizze 1 statikus. ha áldását adja rá, akkor javítható és jöhet a tető. ha nem, akkor... :W .
Amúgy talpszelemenre tszik a szeglemezest, egy egészen kicsi, 45/145 mm-esre

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#127732) lemmy71 válasza vzsryl (#127717) üzenetére


lemmy71
őstag

Lehet lazúrozni, de ésszel. Párszor csináltunk már hasonlót, szürkét még nem de az is megoldható. Legjobbak a vizes bázisú díszlazúrok, vagy a milesi. Lényeg hogy nem ecsettel visszük fel az anyagot hanem rongylabdával bedörzsöljük. Macerás munka de az eredmény kárpótol a sok szenvedés után :K A mi fontos hogy mindig csak kis felületeket pácoljunk amit gyorsan belehet dörzsölni, amikor kész vagy az egésszel lehet lakkozni.

(#127733) A Zéé válasza tyielow (#127731) üzenetére


A Zéé
addikt

akkor ő nem akar foglalkozni vele...
Még egyszer mondom, nem ekkora tragédia ez. Persze, lehetne jobb is, meg javítani kell, és ha ki van zsaluzva, meg látja az ember, akkor lehet véglegeset mondani, de hogy emiatt statikust hívni...
Most megmondom neked, hogy lesz rajta repedés. A sarkoknál biztosan. hogy mennyire lesz darázsfészkes, azt majd a kibontásnál meglátod, de tuti lesz benne valamennyi az is.
Ki kell bontani, aztán kell 2 ember, pár zsák valami anyag, egy vésőgép, meg egy fél nap, és ki van javítva. Probléma az van, de dráma az az eddigi infók alapján nincs.

Just a simple Lineman...

(#127734) Ijk


Ijk
nagyúr

Árnyékolásra van tippetek ide?:

Kértem ajánlatot rolós naphálóra, 600 ezer lenne sodronyos vezetéssel. Néztem ilyet csak ez meg kisebb szellőben is lehet hogy lobogna.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#127735) tasiadam válasza Ijk (#127734) üzenetére


tasiadam
veterán

Akár borostyán, addig meg valami rejtőháló?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#127736) Ijk válasza tasiadam (#127735) üzenetére


Ijk
nagyúr

Növényt, főleg borostyánt biztos nem akarok futtatni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#127737) macilaci78 válasza Ijk (#127734) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Évekkel ezelőtt sövényt, tulyát ültettek nálunk, mára az emeleti szomszédnál is árnyékol.
Ami jó, az drága lesz. Olcsónak a racher háló olcsó.

Amit linkeltél, az jó, csak az alját rögzítsd ki. Lehet ez például a terasz alsó élébe fúrt kampóhoz akasztott gumipók is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127738) Ijk válasza macilaci78 (#127737) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez a lehorganyzás egyelőre jó ötletnek tűnik.
Igazából inkább megfizetem a dolgokat csak ne legyen tákolmány, de a 600k-s ajánlatra felszisszentem és az még csak nem is a motoros.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#127739) macilaci78 válasza Ijk (#127738) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyébként ha nem akarod a teraszt fúrkálni, leüthetsz valami karót is mellette. Obiban egész csecse masszív műanyag karókat vettem 2 hete. Kellően vastag, hogy egy fa menetes szemes csavar megálljon a tengelyében és bordázott az éle, így a földből nem csusszan ki olyan könnyen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127740) csemberlen válasza Motion_Blur (#127729) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdés, hogy az szintén sérült-e. Csrélhető? Milyen messze van a mérő az elosztótól?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#127741) tothjozsi96 válasza csemberlen (#127740) üzenetére


tothjozsi96
addikt

És ez hogy tud sérülni? A földben tud sérülni?

Egyébként ha már földkábeles a bekötés a mérőszekrény és a lakáselosztó között, abban az esetben ha amúgyis védőcsőben fut a vezeték, azt érdemes esetleg egy 110-es PVC-be is becsomagolni?

(#127742) BullZeye válasza Met (#127628) üzenetére


BullZeye
veterán

Kád: Sajna ez nem opció, mert a kád belső része nagyon közel van a síkjához (öntött kád, nem akril).
Felül az egyik oldalt az 5cm-es Ytongot is faragni kellett a lakásban. :\

Apropó Ytong, mivel szokás kipeckelni az Ytong fal tetejét? Előzőleg említettem, hogy csőtörés miatt az egyik fél centit megsüllyedt.
Ha megoldható akkor az ajánlott módon próbálok 10-es vasat ahol van mód beteszek rögzítésnek

Viszont a tetején is szeretném a lyukat feltölteni és rögzíteni, de nem tudom mi lenne a jobb megoldás:
1) Ragasztó habbal esetleg? Kitölti a teret és elég keményre köt, amit az ajtók ablakokhoz is használnak, enged kis mozgást.
2) Grigolin csemperagasztóval sziló adagolóval töltsem ki a réseket? Cement szerű, de félek, hogy nem elég mozgós.

Falat rosszul emlékeztem, csak 5 méteres, nem 8, még így süllyedve is nagyon fixnek tűnik hiába próbáltam döngetni meg mozgatni nem éreztem, hogy ici picit is mozognának, de szeretném ettől függetlenül erősíteni ahogy lehet.

(#127743) cafat


cafat
tag

Sziasztok!

Bejárati ajtó beépítésben kérném a tanácsotokat.
Elkezdtem megbontani a jelenlegi ajtót és akkor szembesültem vele, hogy a belső helység betonja nem ér ki az ajtó alá, hanem csak valami habarcsal volt kitöltve alatta.
Kívülről egy lépcső van aminek a szintje kb 5cm-el lejjebb van mint a beltéri szint,
Van most kb 8cm-es rés a küszöb alatt.
Kérdésem, hogy mivel lenne érdemes kitölteni ezt a rést, hogy a küszöb is kellően merev legyen?
[Képen] látszódik miről van szó.
Köszönöm a segítséget.

(#127744) szaszyka válasza cafat (#127743) üzenetére


szaszyka
senior tag

Xps csík esetleg?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#127745) Motion_Blur válasza csemberlen (#127740) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Kb 5 méter a hazig, de térkő van felette betonban. Aztán a házon belül még majd 10 méter. Most minden ok, nem bántom és bízok benne..

Másik téma: alacsony víznyomás problémámra azt ajánlották h az alábbi párost beépiti az ember az aknába: [link] [link]

Szivattyúból van nagyobb, 500 helyett 750W +10k-ért, melyiket vegyem?

Annyi lenne a feladata h a bejövő 1,5 bart féltornázza kb 3-ra és azt tartsa. Szntem a minél nagyobb puffer tartály a lényeg.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#127746) macilaci78 válasza cafat (#127743) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Felzsaluzod és zsákos estrich.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127747) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Valaki használ innen a LIDL-ben kapható munkapadot?
Vélemények, észrevételek?

Tudom, egy jó munkapadhoz képest nagyon olcsó, de azért kíváncsi lennék a véleményekre.
Üdv.

(#127748) razorbenke92 válasza tothjozsi96 (#127747) üzenetére

[link] Másik topicban pont volt szó róla. Az árát megéri, de feltételekkel kell kezelni.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#127749) lemmy71 válasza macilaci78 (#127746) üzenetére


lemmy71
őstag

Hadd legyen jó nagy hőhíd :C

(#127750) tothjozsi96 válasza razorbenke92 (#127748) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszönöm!

Arról a merevítőről én is olvastam hogy gyenge pontja. Főleg csak gépeket tárolnék rajta hogy ne minden a földön heverjen munka közben. Bár nem feltétlenül erre lett kitalálva, de pár cucc elférne rajta. :DDD

Teszek vele egy próbát, köszönöm! :R

#127751 mezis
Köszönöm neked is!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.