Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#128501) csemberlen válasza Borisz76 (#128460) üzenetére


csemberlen
őstag

A dugvilla lecsipése, cseréje miatt nem ugrik a gari. Ez Urban legend.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128502) Borisz76 válasza csemberlen (#128501) üzenetére


Borisz76
veterán

Engem nem zavar, jó úgy ahogy van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#128503) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.
Laminált padló alá mi a legjobb hőszigetelő anyag, kb 5 cm férne el?
Tudom, hogy semmi, de ennyinek van hely és az az 5 cm is több mint a semmi!
Első emeleti lakás, alattunk sok tulajdonos garázsok vannak.

(^)(>.<)(^)

(#128504) Borisz76 válasza vzsryl (#128498) üzenetére


Borisz76
veterán

3 éve készült nálam is az új villamos hálózat.

95nm alapterület , 3 szoba , előszoba, konyha stb...3*15 A adott volt.
Alu vezetékek és kb 10 konnektor és 10 kapcsoló az egész házban.

Ami lett :

3*20 amper , doboz szabványosítás kb 210.000 Ft
Regisztrált villanyszerelő intézte a szerelést és a bővítést is.

Barát villanyszerelő és munkatársa kivitelezte :
A ház teljesen újrakábelezve rézvezetékekkel.
Falat véstek , csöveztek , vezetéket húztak.
Lett kb 100 db konnektor és 30 db kapcsoló.
Padlásra is felvitettem az áramot ( Világítás, konnektor )
UTP hálózatot is csöveztek és behúztak ( kb 350 m CAT6 UTP kábel ).

Ez került összesen ( anyag + munkadíj ) 1.4 MFt-ba.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#128505) macilaci78 válasza vacs (#128503) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Aljzatkiegyenlítő, rá párazáró, EPS tábla, aminek MDF van a tetején (padlásra terhelhető, lépésálló kivitel), tekercses parafa alátét 2, 5 mm-ben létezik, erre a laminált.
Az EPS-t felül szalaggal ragaszd össze, hátha nem fog nyikorogni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128506) A Zéé válasza Borisz76 (#128504) üzenetére


A Zéé
addikt

De az megvan ugye, hogy csak idén drágultak a villanyszerelési anyagok egy jó 50%-ot? A 3 évvel ezelőtti árakhok képest most nagyjából pont 3x annyiba kerül egy méter vezeték, vagy nagyjából bármi.

Just a simple Lineman...

(#128507) passatgt


passatgt
aktív tag

Van egy ilyen részlet a felújításomnál. Nem látszik annyira a képen, de ez egy vastag kőfal, rajta a koszorú 30cm széles, a fal külső oldalán, így a fal belső síkja és a koszorú között van egy 20-30cm-es "lépcső". A fal síkjában le akarom gipszkartonozni és a mennyezet is gipszkarton lesz. Ti hogyan csinálnátok meg?

A mennyezet az oké, keresztgerendákra megy a gipszkarton váz direktfüggesztővel. A függőleges részre meg az lenne az ötletem, hogy a kőfal tetejére ragasztóhabbal ráragasztok egy 50mm-es UW profilt a fal síkjától 12,5mm-el beljebb(gipszkarton vastagság), a keresztgerendákra pedig rácsavarook szintén UW profil úgy, hogy akusztikai szalag rá van ragasztva(ez segíteni azon, ha kicsit mozog a gerenda, akkor a váz egy helyben maradjon). A párazáró fóliát pedig a mennyezetről lehajtom ide oldalra, rágaszatva az alsó UW profilra. Régi fal és gipszkarton találkozása meg hézagerősítve, glettelve.

[ Szerkesztve ]

(#128508) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok.Most kaptam panellakás festésre ajánlatot alapterulet.62 nm,falakat már betonig kapartam,mennyezet gipszkarton.Ami lenne a munkában 2 réteg gletteles,2 réteg festés.Az ajánlat pedig 720k.(nettó)
Elfogadható ez? Vagy teljesen elrugaszkodott?

.

[ Szerkesztve ]

(#128509) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Úgy látszik, hogy ezen a nyáron törzsvendég leszek ebben a topikban, mert az -állítólag- szakképzett (ezt tanulta), -állítólag- több évtizede a szakmájában dolgozó "mester(ek)" után pucolom a xart, IT-s létemre (az ilyen fajta "WC-pucolás" jobban fizet)... :DDD

Szóval: Linkelnétek egy olyan Webshop-t (elsődlegesen webáruházat), ahol lehet kapni/rendelni 1/2 és 3/4 col menetes 6 és 7 cm átmérőjű takarórózsát?
(Mekk Elek Kft. magasan képzett szakembere 53 mm-es lyukfúróval fúrta ki a sarokszelepek helyét, míg a csaptelepekét meg 63 mm-essel, ott ahol legalább eltalálta a lyukközepet, ott simán beesnek a gyárilag adott takarórózsák, ahol meg nem találta el a lyukközepet, ott meg befér a nagyujjam (a lábamon) a résbe...) :C

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#128510) z0d1@Ku$ válasza vzsryl (#128491) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Sajnos reális. Több mint 50%-ot drágultak az anyagok. Baráti áron csinálták nekünk 1.6-ért + 3x16A 400k ügyintézéssel együtt az eonnál. Csak a vezetékelés elvitt többszázezer forintot úgy hogy semmi speciális igényünk nem volt, de az egész házat (kb 120nm) újra kellett vezékelni. 32 áramkör, új elosztódoboz, indukciós főzőlap, új kazán, 3 klíma kiállás és a szerelők szerint átlagon aluli konnektorszámmal.
Ja és mindezt úgy, hogy a beton alatt vitték a vezetékeket, így csak a függő hornyokat kellett kivésni.
Szóval sajnos teljesen oké az ár. (A 2.2-es, nem a 2.7)

(#128511) macilaci78 válasza salieri. (#128508) üzenetére


macilaci78
nagyúr

85 m2-es lakás festésre kaptam tavaly tavasszal 620k nettó ajánlatot. A falvésések eltüntetése is feladat volt.
Szerintem ez a 11-12k/alapterület négyzetméter ár elfogadható.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128512) pjen válasza Fire/SOUL/CD (#128509) üzenetére


pjen
félisten

Szia. Ha nem ragaszkodsz a meneteshez pattintósat lehet kapni minden barkács árúházban. A Én tavaly az első szerelvény boltóban kaptam kromozott meneteset is. Pesti u Tescó val szemben. Valószínű, hogy a Török barkács árúházban is van.

(#128513) macilaci78 válasza pjen (#128512) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, már fent vannak a szerelvények, a meneteshez le kellene venni mindet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128514) pjen válasza macilaci78 (#128513) üzenetére


pjen
félisten

Pont meneteset keres.Ezért is írtam a pattintós műanyagot. :)

(#128515) salieri. válasza macilaci78 (#128511) üzenetére


salieri.
őstag

Ebben az árban egy takarófólia sincs benne. Anyag még vagy 200 k.

(#128516) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Vettem innét egy ilyen tokozott rolót.

A külseje alumíniumos, állítólag még jobban visszaveri a hőt, és oldalt is "sínben" fut. Tehát teljesen lezár, az üveg között nincs légmozgás.
Első nekifutásra jó cucc, esztétikus és egyben van az ablakkal. Persze nem spaletta, közel állva hozzá, teljesen lehúzott állapotban, érezni, hogy sugározza a hőt, de hát ez csak a töredéke annak, mintha a nap sütne be.

Ami aggaszt, hogy alatta iszonyat felmelegszik az üveg belső fele! Még meg lehet fogni rövidebb ideig. Az üveg külső része pedig jóval hűvösebb ugye. Ha meg nincs teljesen lehúzva a roló, akkor meg csak odáig forró az üveg, amíg le van engedve, még jobban növelve a repedésveszélyt.

Van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Vagy túlaggódom? Egyszer a kályhára közvetlen rá lett nyitva egy régi termo ablak télen, és ott széjjelrepedt az üveg. Oké, hogy az drasztikusabb volt, de hát na... Még napokig repedezett.

Fire/SOUL/CD
Lehet azért fúrt ekkorát, ha ereszt, egyből látható legyen. :D
Esetleg csempével kirakod és aztán mehet rá a normál takaró. Még mindig szebbnek gondolnám, mint egy hét centis rózsát.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#128517) A Zéé válasza salieri. (#128515) üzenetére


A Zéé
addikt

nettó 3800-4000/m2 anyagostul reális ár festésre.

Just a simple Lineman...

(#128518) macilaci78 válasza szaszlaci (#128516) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkahelyen hővédő fóliát ragasztattunk a belső felére. Nyertünk vele kb 4°C-ot annak ellenére, hogy a kezem nem állja az üveglap hőmérsékletét. Kb 2×3 méteres üvegtáblák, incs megrepedve, 6. éve van fent a fólia.

Tippre azért fúrt ekkora lyukat a csempére, hogy a csővel együtt a szerelvény is átférjen. ;] Ha nincs más, én vízsugarassal vágatnék plexit, fémet, színre fújnám és pár pötty szilóval felragasztanám, színes szilóval körbe húznám. Színre fújáshoz lehet festékboltban aeroszolos flakonban kevertetni, biztos maradt ki csempe, ami alapján meg lehet csinálni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128519) macilaci78 válasza salieri. (#128515) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkától függ, de egy fóliára sok dolgot nem bíznék. Egyszer ejti el a spaklit és ott a nyoma a parkettán. :N
Amit írtam árat, az csak a munkadíj volt. Egyik ismerősöm férje, az anyagot, de még a szerszámokat is nekem kellett volna vinnem. Ez nem volt gond.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128520) 6030D válasza macilaci78 (#128518) üzenetére


6030D
Ármester

Nekünk is fólia van a konyhában, de inkább a belátás miatt. 2 rétegű üvegnél. Viszont az új 3 rétegű ablakoknál amikor beszélgettünk a gyártóval a későbbi sötétítési megoldásokról, akkor kiemelte, hogy 3 rétegűnél nem lehet belülre tenni fóliát, mert úgy veri vissza a hőt, hogy megrepesztheti a (már nem emlékszem melyik) középső vagy külső üveglapot. A rolónál is lehet hasonló. szaszlacinál ahogy nézem 2 rétegű, szóval ott nem kell ilyenen aggódni, csak gondoltam megjegyzem, hátha valakinek infó és megmentjük az ablakát. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#128521) shteer válasza szaszlaci (#128516) üzenetére


shteer
titán

velux ablakunkon is hasonló roló van, az is átmelegszik a külső roló ellenére is - én nem aggódnék

..szerintem jónak tűnik

(#128522) shteer


shteer
titán

gyerkőc játszóházára kellene zsindely alá valami időtálló fólia, 3m2

nincs kedvem 15+ m2 egész tekercs alátétfóliát venni ehhez, máshova nem tervezek zsindelyt - van alternatíva méterben?

..szerintem jónak tűnik

(#128523) csƵ


csƵ
őstag

Sziasztok!

Milesi lazúrnak van alternatívája?
A terasz most készülne, az ács 10 litert írt elő. Ez 60 000 Ft lenne. Kicsit sokallom.

(#128524) shteer válasza csƵ (#128523) üzenetére


shteer
titán

melyik 60k? én 20-ért vettem 5l XGT-t 1 hónapja
amúgy van de az is ilyen árban van vagy drágább pl polifarbe boróka, sadolin; remmers drágább

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#128525) Morris válasza csƵ (#128523) üzenetére


Morris
veterán

Én hatalmasat csalódtam a milesi-be. Egyáltalán nem olyan tartós mint amekkora a hype. Gyönyörűen kopik a tavalyi festés. Pedig 3 réteget adtam neki.
Kipróbáltam tavaly a supralux fadekor-t és meglepően jónak tűnik. Szinte bagóért van a milesi-hez képest.

shteer: a polifarbe boróka szintén az aljja. De nagyon. Kegyetlenül eszi a nap.

[ Szerkesztve ]

(#128526) csƵ válasza Morris (#128525) üzenetére


csƵ
őstag

Felhívtam egy boltot, azt mondták elsején volt áremelés. Neten 40k körül kijönne.
De ha más jobb lenne, akkor én nem ragaszkodom a Milesihez.

(#128527) shteer válasza Morris (#128525) üzenetére


shteer
titán

Szomszéd kerítésdeszkája jól bírja, azért vettem én is

..szerintem jónak tűnik

(#128528) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Kádat hol érdemes kinézni szerintetek? Az működik, hogy webshopban kinézem és csak úgy megrendelem?
Macilaci korábban javasolta a Kaldewei acéllemez kádakat, abból én eddig ezt találtam ami 170 x 70-es és kicsit vastagabb (főleg zuhanyzok majd benne, de nem akarok zuhanykabint, néha fürdőzni szeretnék).
Kérdések:
Kádlábat megéri venni hozzá? Ha veszek ilyen kádlábat akkor már nem kell aláépíteni, vagy ennek a beépítése hogy néz ki ezzel a kádlábbal?
Kád le és túlfolyó szett a kádhoz.
Így összesen 170.000-re jön ki a kád, amit kicsit drágállok, de biztos jobb ha vastagabb a lemez...

Még körülnéznék más márkákban is, tudtok valami jó webshopot vagy helyet ahol érdemes nézni kádakat, fürdőszoba bútorokat? (Debreceni boltok előnyben!)

Amikor bontottam a régi kádat, az le volt földelve. Ezen a Kaldewei kádon sehol nem látok olyan pontot amire rá lehetne kötni a földkábelt. Vagy én vagyok vak vagy itt valami turpisság van.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128529) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

És még egy dolog, úgy általánosságban minden vizes dologhoz:
Hogyan választhatnék szanitert úgy, hogy ne kelljen hozzá szétbarmolni a falat, meglévő csöveket? Vagy hogy van egyáltalán ez az egész szaniter csere, vannak valami szabvány méretek vagy minden gyártó olyat csinál amilyet akar? Szeretnék olyan szanitereket vásárolni amik nagyjából kompatibilisek a jelenlegi csövezéssel, de nem tudom ez egyáltalán lehetséges-e és mi van akkor ha nem kompatibilisek, akkor mit csinál a vizes?

UI: Szaniterekből tudnátok mondani pár jó márkát? WC, csaptelepek ezekből még nem tudom mit, milyet vegyek. :(

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128530) pjen válasza Dyingsoul (#128529) üzenetére


pjen
félisten

A csaptelepek legtöbbször szabványosak, a wc k is. Az alul kifolyós az alul kifolyóssal, a hátsó a hátsóval.

[ Szerkesztve ]

(#128531) szaszlaci válasza Dyingsoul (#128528) üzenetére


szaszlaci
addikt

Pár hónapja vettem az OBI-ban lemezkádat, eddig teljesen jó minőségűnek tűnik. Az áruházban az egyik meg volt sérülve, nyilvánvalóan a durva szállítás miatt, és lejött a zománc. Így láttam, hogy vastag, ha nem gagyizták el, sose kopik el. (A 35 éves öntöttvas kádat szétflexszeltem, azon is olyasmi vastag volt, és teljesen ép volt.)

Szerintem tök felesleges a kádláb, inkább jól alá kell ytongozni pl., és csemepragasztó vagy purhab.

Az automata dugó annyit tud, ha jól tudom, hogy alulról kinyomja egy bowden. De olyankor kiáll, se nem esztétikus, se nem praktikus. Plusz a meghibásodási lehetőség is nagyobb. Én megvettem a legolcsóbb hagyományos lefolyószettet, volt talán háromezer forint, megfelelő, nem ronda.

Régen földelni kellett a kádat, én nem tartom túl nagy ötletnek. Ha már akkora a baj, az a földelés csak ront a helyzeten.

Kádtöltő csap csatlakozása szabványosan 152 mm széles, de az excenterrel úgyis hozzá lehet igazítani. Mosdócsapnál meg kicsit talán trükközni kell, de alapvetően az is szabvány.
WC-hez annyit, ha hátsó kifolyású, akkor ne szívasd magad fix csatornával, vedd meg a megfelelő hosszú (rövid vagy hosszú) flex csövet, és meg van mentve a napod.

Többieknek köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#128532) csƵ válasza Morris (#128525) üzenetére


csƵ
őstag

Utána néztem a Fadekornak. Ez lesz. Köszi a tippet.

(#128533) macilaci78 válasza 6030D (#128520) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudtam, hogy ez számít, nálunk kétrétegű üveg van. Elsődleges szempont a minél nagyobb UV-védelem van a beláthatóság minél kisebb korlátozása mellett. A hővédelem csak ezután jött. Llumar fólia van rajta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128534) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128528) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit kinéztél, az elsődlegesen zuhanyozni jó: széles, lapos az alja.
Kádlábat mindenképp meg kell venni, a gyári gari azzal együtt él. Azért nálam is van ytong tégla alatta...
Az enyém is le van földelve, volt rajta egy hegesztett menetes szál.
A gyári szifont megvettem, de a gépész nem építette be, hozott egy olyat, amivel tapasztalatai szerint nincs gond. (A Kaldewei márkát is ő javasolta.)
Weben megrendelheted, persze, de érdemes megnézni, felpróbálni személyesen.

Ami nekem fekete leves volt: a sérülés nélküli, bontatlan gyári csomagolás alatt volt egy kb 3 centis csíkban felületi sérülés. Én üzletben vettem át és vittem haza, nem tettem bele semmit. (WC-csészével, csapokkal, egyebekkel együtt vittem haza egy kombival.)
A csomagolás gyakorlatilag kartonpapír a káván, ami kb 15 centit belóg a kádba. Nincs fóliázva. A boltnál reklamáltam, továbbították a gyártó felé.
A gyártó embere hívott és már telefonban mondta, hogy felületi hiba, például valami fémmel karcolták meg, alu létra, ilyesmi. 1000-es, 1500-as vizes papírral ki lehet csiszolni. 10k-ért kijön, megcsinálja.

Itt vágtam egy ilyen fejet a telefonban: :F Majd megköszöntem az infókat és megkérdeztem, miért nekem mondja a garanciális javítás árát? Én 100%-os árat fizettem egy 100%-os termékért, ami a gyári, sértetlen csomagolás alatt volt sérült. Nem kellett heveskedni, csak kétszer-háromszor kifejteni a határozottan az álláspontomat, aztán kijött a telefonos srác és 30 perc alatt megcsinálta. 8 hónap használat után sem látszik a nyoma, nem ült bele kosz, stb.

Viszont arra számíts, hogy vizes talppal veszettül csúszik a kád, nem is merek a radiátorba kapaszkodni, mert nem tart meg...
Ja igen, a Bauhausban láttam kiállítva a mi típúsunkat. Google-n kerestem rá a típus árára és egy lehetséges találatnak kiadta, de csak az alap, vékonyabb anyagút. Egymásba voltak rakva, volt köztük horpadt is. :W

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128535) stickermajom


stickermajom
addikt

Sziasztok!

Szárítógép kondenzvizének elvezetésére mi a jó megoldás? Jelenleg a falban egy golyós mosógép szifon van. Arra gondoltam, hogy előtte osztanék egy Y idommal, és abba mehetne bele a meglévő szifon, illetve egy golyós bojler csepegtető, amihez vezetném a szilikon csövet. [link] Annyi csak az aggodalmam, hogy a szárítógép nem "csepegtet", meg tud küzdeni nagyobb folyamatos mennyiséggel?

(#128536) adam3 válasza stickermajom (#128535) üzenetére


adam3
aktív tag

Én fix kötéssel raknám, nem nagy nyomással de szivattyú tolja ki a vizet, ha kicsúszik a cső akkor úszik a helyiség.

(#128537) csemberlen válasza stickermajom (#128535) üzenetére


csemberlen
őstag

Nálunk a száritógépnek van egy 1,5 liter körüli tartálya, nem kell bekötni feltétlen a csatonába.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128538) pjen válasza stickermajom (#128535) üzenetére


pjen
félisten

Én is fix kötéssel raktam, az eluxnak van is hozzá csomagja.

(#128539) stickermajom válasza adam3 (#128536) üzenetére


stickermajom
addikt

Akkor felmerül a kérdés: milyen idommal tudom bekötni fixen? Amit pjen is említ csomaggal kötném, sima vékony szilikoncsövet adnak csak hozzá.

Marad valamennyi víz a rendszerben leeresztés után, hogy bűzzárként funkcionáljon?

#128537 csemberlen Eddig tartályoztunk, de helyhiány miatt már nem megoldható.

Szerk.: Vagy esetleg egy ilyen kondenzvíz szifon? [link] Látszólag ebből nem tud kicsúszni, ennél is inkább az áteresztőképesség a kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#128540) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Üdv!
Van egy felújításra szoruló házunk amit pár éve elkezdtünk, de "félbemaradt", vályog és alá kell betonozni/szigetelni. Fűtésrendszer pár éve leengedve, szóval szerintem az kuka, meg elavult is szerintem (vegyestüzelésű kazán mindenképp cserés) :B . Kb 90nm-re (2 szoba, étkező-konyha, előszoba, fürdő) milyen fűtésrendszert ajánlanátok? Újra vegyestüzelésű kazán vagy valami más rendszer kellene/lenne jobb?

HATER

(#128541) pjen válasza stickermajom (#128539) üzenetére


pjen
félisten

Én a falba egy normál poharas szifont tettem, ahol a cső felülről belemegy oda egy 5/4 es kupakot amibe egy lyuk a szilikon csőnek. A kupak túloldalán egy vastagìtás aba bilincsből, hogy ne tudjon kicsúszni.

(#128542) Dyingsoul válasza macilaci78 (#128534) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszönöm az infókat neked és a többieknek is!

Szóval nekem ebből az jön le, hogy vegyek kádat, a lefolyó szettet meg bízzam a vizesre? Mert most bennem az van, hogy ha veszek egy valamilyet az vagy jó lesz vagy nem.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128543) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128542) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kádat, lábat a gyártótól, a beépítés és a szifon a vizes dolga. Lefolyóból eldöntheted, hogy automatát, vagy hagyományost, a vizes eszerint választ.

Például Hertz radiátorszelepeket terveztem venni, hozzá Hertz termofejekkel, de a gépész mondta, hogy a szelep okés, de termofejből az Oventrop jobb. Igaza is volt, most már tudom, hogy az előző lakásban a termofej volt a sípolás oka, nem a szelepé. Szelepet cseréltem egyik nyáron és ősszel ugyanúgy sípolt... :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128544) daninet


daninet
veterán

Valaki tudja, mennyi most a térkövezés ára?
60mm 200x100 térkő, zúzott kő ágyon. Kevés földmunka, többnyire csak szintezés és némi tömörítés.
munkadíjnak 8000ezer nettót mondtak térkőre és 3000 nettót szegélykő/méter
Kőműves szerint anyag+díj valahol 20-22000ft/m2 nettó körül áll meg, de most vettem 6ezerért térkövet, 6+8=14k, létezik, hogy a zúzozz kavics meg a kvarchomok további 8ezer ft/m2? :F az nagyon meredek lenne

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128545) stickermajom válasza pjen (#128541) üzenetére


stickermajom
addikt

Poharas szifon alatt azt érted ugye amit a bojler alá szoktak rakni, ugye? Ezek szerint a vízmennyiséggel nincs gond.

(#128546) justmemory válasza daninet (#128544) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#128547) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Emigres padlólapot nem tudjátok hol lehetne kapni?
A helyi tüzépen megvettem minden csempét, a fürdőszoba-wc padló kivételével, mert azok gyári hibásak voltak, a raktárban meg is néztem, csúnya.
Viszont a hozzá tartozó falicsempét már megvettem és tetszik is, nem szeretnék mást. Már gugliból kikerestem pár boltot, néhol ígértek visszahívást de nem túl kecsegtető eddig a helyzet.

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128548) lemmy71 válasza _q (#128435) üzenetére


lemmy71
őstag

Felfűtöd a rendszert és azzal a festékkel kened le amivel a falat festetted, de csak a meleg csövet lehet falfestékkel festeni, hidegen csíkos lesz ;)

(#128549) pjen válasza stickermajom (#128545) üzenetére


pjen
félisten

Nem amit a mosdó alá.Ahol megy bele a mosdóból a cső ott van egy félhollandi.Annak a helyére tettem egy kifúrt 5/4 es mupakot ebbe megy a cső.

(#128550) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ide mennyi és milyen világítást lenne célszerű tenni?
16.09 méter széles, 6,4 méter hosszú lesz, 2,57 m belmagassággal.
Gipszkarton álmennyezet lesz.

Néztem ezeket a 12W süllyeszthető led paneleket, de ebből vagy 20-at fel kéne tenni. Szükséges annyi?

Vagy felteszem aztán majd mondjuk ötösével lehetne őket kapcsolni mindig elszórtan. Vagy csak az egyik részét, majd a másik részét külön kapcsolni?
A hátsó falon lenne valami kis műhely féleség, oda mindenképp sok fény lesz. Mit érdemes még beépíteni?
Gondolom nem hátrány, ha mindkét bejárati ajtónál lehet kapcsolni a lámpákat. Ekkora távnál már érdemesebb inkább relézni, mintsem keresztváltózni?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.