Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#128651) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

Ehhez hasonló rimless WC-ből szerintetek létezik lapos öblítésű? Ezek a rimless-ekből a mély öblítésűek nem tudom mennyire csapnak fel...

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128652) Atomgeszi válasza cafat (#128650) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hogy sodrott vagy tömör az mindegy.

Én B-t raknék. A vezetéket védjük vele.

(#128653) Atomgeszi válasza Dyingsoul (#128651) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én nem igazán láttam ilyenből olyat.. A megoldás az alvázmosás ellen, a papír védőbástya bedobása. :D

(#128654) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Ha fel szeretnék tenni egy ilyen kerékpártartót a falra, amin van 15 centi szigetelés, milyen csavarral tegyem?

Amikor az invertert tették fel ugyanerre a falra, mintha valami szerkezetépítő csavart láttam volna, amit tipli nélkül (?) tett fel, és tart, mintha muszáj volna :)

Max 15 kiló a bringa, szal nem egy nehézsúlyú gép.

(#128655) Dyingsoul válasza Atomgeszi (#128653) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Hmm hát igen, de nem a pénz miatt, inkább a környezettudatosság miatt ezt pazarlásnak tartom. Mert én aztán a mély öblítésűt úgy kibélelem, hogy egy negyed tekercs elmegy némelyik műveletkor...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128656) Dyingsoul válasza tyielow (#128638) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Szerintem beledöglenék az én kis 75 kg-os testsúlyommal... Bár lehet nem marad más megoldás mert csóró vagyok...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128657) tyielow válasza Dyingsoul (#128656) üzenetére


tyielow
aktív tag

:D Én csak 500 kiló metrócsempét cigöltem be a házba, hát, nem árt rákészülni. :D
#128650cafat MT-vel jobban jársz

YouTube: toty1ka

(#128658) _q


_q
addikt

Szoktatok használni alapvakolat alá alapozót? Villanyszerelő horonyba menne. Klímánál is kivésték a csövek helyét, de eléggé fal síkhoz közel van, alig fog a vakolat megtapadni. Arra gondoltam teszek hálót csak így meg a fal síkhoz képest lesz egy domborulat.

(#128659) _q válasza _q (#128658) üzenetére


_q
addikt

Kép lemaradt: kép1, kép2

[ Szerkesztve ]

(#128660) Dyingsoul válasza tyielow (#128657) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Nincs valami gurulós cucc vagy bármi eszköz ami tudna segíteni a felcipelésben a lépcsőkön? Esetleg ami későbbi bútormozgatáshoz is jó?

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128661) tyielow válasza Dyingsoul (#128660) üzenetére


tyielow
aktív tag

Hát vannak ezek a 2x3-kerekű egyoldalú emelők. Molnárkocsi vagy mi. A SPAR-os futár is azzal hozta fel a több ládányi online rendelést. Ahogy nézem nem olcsók

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#128662) tothjozsi96 válasza _q (#128659) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Miért lenne domborulat? Magába a vakolatba kell a háló, nem szükséges a vakolat felszínén lennie. Csináld úgy hogy bevakolod félig, és oda teszel hálót. Majd a végén lesimítod, így sem fog kirepedni. De ha egészen biztosra akarsz menni akkor gipszes vakolatot használj, az meg semmiképpen sem fog kirepedni. Pl. FinoFill vagy 6-30.

(#128663) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Beltéren a betont kell locsolni vagy felesleges?

(#128664) AndrewBlase válasza Dyingsoul (#128660) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Lépcsőjáró molnárkocsi a te barátod. Teherbírástól, anyagától függően van olcsóbb, drágább.
De arra készülj fel, ennyi cuccot ezzel se lesz egyszerű felcipelni. Meg számíthatsz arra, hogy ahogy a kerekek átfordulnak egy másik lépcsőfokra, elég zajos tud lenni (főleg lefelé, de üresen lehet kézbe is cipelni), és esetleg a 10. kör után lehet, hogy meglincselnek a lakók.
Amúgy jó cucc, háromszintes épületben cuccoltunk vele nem kevés bútort fel és alá. (Lefelé cuccolva praktikusabb minimum 2 ember a használatához, egy-egy fő a "szarvakhoz", esetleg még egy, aki nehezebb dolgoknál ellentart a másik végénél.)

Miért mindig én???

(#128665) _q válasza tothjozsi96 (#128662) üzenetére


_q
addikt

Vakolatot teszek a mélyedésbe, arra megy a háló és arra megint vakolat. Viszont amire én gondoltam, hogy a vésés szélességénél túllóg a háló ezért lesz domborulat. Vagy elég csak olyan széles hálót tegyek, hogy a marás szélésségét ne lépje túl, maga a marás helyére fektessem bele? Mert ha igen, akkor a vakolat saját magát fogja csak az nem gond?

(#128666) A_Papa válasza vzsryl (#128641) üzenetére


A_Papa
aktív tag

Köszönöm! Egy picit kevesebbre számítottam... :)

Papa

(#128667) csemberlen válasza cafat (#128650) üzenetére


csemberlen
őstag

Én MT-t vinnék, mert a legtöbb fözőlapba közvetlen be lehet kötni. Hitvita lesz, de mehet a C-s.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128668) zoli03 válasza _q (#128665) üzenetére


zoli03
őstag

Le kell kaparni a festéket/vakolatot kicsit a horony mellett is, így az ép falra is felfekszik a háló és nem fog kiállni.

(#128669) pjen válasza csemberlen (#128667) üzenetére


pjen
félisten

Én is MT t vinnék. A 3X4 es MBCU elég nehezen kezelhető. +1 a C nek.

(#128670) moma


moma
őstag

Sziasztok! Egy ilyen csap lefolyó van a helyen, ahol most még egy hétig vagyok és elkezdett nehezen lemenni a víz. Szétszedni nem akarom és kitisztítani, most amíg még itt vagyok, de valamit tudok bele önteni amitől javul a helyzet valamit, mit gondoltok? Sima csatorna tisztító erre jó lehet? Vagy mindegy, mert tele lehet valamivel?

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#128671) daninet válasza moma (#128670) üzenetére


daninet
veterán

ránézésre ennek az alsó fele simán letekerhető. Alá teszel egy vödröt, letekered, kiütöd belőle a dolgokat, visszatekered. Nem kell hozzá semmi szerszám. Végképp kár egy csomó drága vegyszert locsolni bele.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128672) daninet válasza z0d1@Ku$ (#128663) üzenetére


daninet
veterán

milyen beton? milyen beltér? Szellőzik a hely? Zárt?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128673) moma válasza daninet (#128671) üzenetére


moma
őstag

az van, hogy nem jó a kapcsolat a tulajjal és nem akarok nyúlni semmi ilyenhez, mert mindenen aggodalmaskodik, hogy mit hogy csinálok amíg itt vagyok, szóval emiatt nem akarok szétszedni semmit csak úgy. egy újabb beszélgetéshez sincs kedvem vele, hogy oké ha ezt itt most leszedem. tudom elég irreálisan hangzik.

we all deserve a bit of luck.

(#128674) vzsryl válasza A_Papa (#128666) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Családi házra hétfőn kaptam árajánlatot, 2.7M, pedig semmi extra igény nem volt benne, csak 3x16A.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#128675) arcsin


arcsin
senior tag

Sziasztok! Van egy kb 20 éves atenádos pliszérolónk az erkélyajtón, de előző tulaj + a mi cicánk szétszedte. Meg lehet javíttatni velük,vagy teljesen újat kell csináltatni? Illetve mennyire ajánlott cég? Panel 4. emeletre kellene pár szúnyogháló, inkább rolósak, és 1 fix az erkély melletti ablakra( elvileg csak kintről megközelíthető helyre tudnak fixet tenni)

[ Szerkesztve ]

(#128676) daninet válasza moma (#128673) üzenetére


daninet
veterán

Hát.. akkor lefolyó tisztító a boltból. Azok a granulátumok amik sercegnek a víztől elég jók, hajat, szappan maradékot szétmarja

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#128677) moma válasza daninet (#128676) üzenetére


moma
őstag

Köszönöm! :R

we all deserve a bit of luck.

(#128678) tothjozsi96 válasza _q (#128665) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem, itt a hálónak nem az a feladata minthogyha falazat mellé EPS-t teszel. Hogyha EPS és téglafal (vakolat) találkozik, akkor át kell fordulni a hálóval. A Te esetedben a hálónak az a szerepe hogy a vékonyvakolatot tartsa meg, tehát minél vékonyabb a vakolat annál gyengébb. Ezért kell Neked a háló, hogy ne repedezzen meg idővel a vakolatod. Mivel itt vakolat találkozik a vakolattal, ezért nem kell a hálót átfordítanod. Illetve a hornyok szélében lesz valószínűleg a legvastagabb a vakolatod, mert nyilván a csövek mellett ezekben a szélső pontokban több hely lesz, mint mondjuk a cső közepénél.

A másik megoldás az hogy bevakolod, és vakolás után behálózod úgy hogy 10-10 centit túllógatsz a hornyon.. Ezt ragasztóval kell beágyazni, miután kiszáradt már a vakolásod. De szerintem ez teljesen felesleges. Ebben az esetben ez kiáll majd a falsíkból és nagyobb felületen kell elglettelned hogy megfelelő legyen a takarás. Ez szerintem teljesen felesleges, hidd el máshol se csinálnak többet annál hogy bevakolják a klíma hornyát és tesznek a vakolóanyagba hálót. Ennél többre nincs szükség.

(#128679) pjen válasza tothjozsi96 (#128678) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a kőműves aki a házat építette azt mondta, nagyon sovány malterrel kell, akkor nem reped. Esefleg kis cement és kevesebb mész.

(#128680) BullZeye válasza BullZeye (#128649) üzenetére


BullZeye
veterán

Szarni bele, falazunk, nem akarok 2 év múlva emiatt szívni, max nem eszünk pár hónapig.

Ytonghoz a köműves csemperagit használna ami 10.500Ft/zsák, kérlek mondjátok, hogy van olcsóbb alternatíva, ami hasonlóan jó és jobb mint az ytong ragasztó.

(#128681) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!

30 éves fehér színű (megsárgult,lepattogzott) dohányzóasztalt szeretnék újjá varázsolni egy kicsit... fából készült de hogy milyen azt nem tudom
Tv van rajta újrafestés után sem szeretném ha tükröződne a kép benne így gondolom matt festék kellene na de milyen? szerintem 0,5 - 1l bőven elég rá.

(#128682) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!

Házvásárlás előtt vagyunk.
Rengeteg olyat találni amihez régi melléképületet toldottak hozzá. Felújítani szeretnénk viszont az a gond, hogy ezek a melléképületek nem tudom mennyire vannak alászigetelve. A Kb a járdával van egy szinten a szoba.Ha nincsenek ezt normálisan hogy lehet megoldani és milyen költséggel?

(#128683) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Dobozolt ereszhez, ami vakolva lesz mi a helyes rétegrend és milyen anyagokat kell vennem hozzá?
85 cm eresz lesz, 16 méter hosszan

(#128684) MittuDomain_ válasza BullZeye (#128680) üzenetére


MittuDomain_
őstag

A csemperagasztó a jó megoldás, abból is flexibilis, viszont használható a legalja is; a 10500-as zsák kicsit overkill.
A leggagyibb praktibau, weber, obi-s, sacret, kingstone vagy bármi is beválik, ha flex.

Nekem még a Ceresit CM16 sem volt ennyi két hónapja, pedig az 60as lapokhoz való...

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#128685) tyielow


tyielow
aktív tag

Költözünk ki az albiból és raknám vissza a főbérlő original lámpáit, amiket még anno leszereltünk. Ilyen, ill hasonló kialakítású GU10-es spotos: [link] Egy a probléma, hogy az a fém bizbasz, amivel az egészet a mennyezetre rögzíteném eltűnt. Annak mi a neve, ill. hogyan, hol lehetne beszerezni???

YouTube: toty1ka

(#128686) pjen válasza pruzsi (#128681) üzenetére


pjen
félisten

Nekem mikor a ping pong asztalt átfestették, a festő púdert kevert a festékbe, hogy ne csillogjon.

(#128687) z0d1@Ku$ válasza daninet (#128672) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Téglalakás, földszintes, szellőznek a szobák egész nap. este redőnyök lent. Kültéren tudom hogy locsolni kéne, hogy ne száradjon ki nagyon gyorsan, de fedett helyen fogalmam sincs.

(#128688) Borisz76 válasza z0d1@Ku$ (#128687) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha bent locsolsz is , akkor az ablakok legyenek nyitva !!!
A víz elpárolog és a penész megjelenik a falon !!!

Sajátomat ( 95 nm ) naponta 2X locsoltam meg , reggel és este.
Kb 2 héten át , minden nap.
Mondjuk nem is volt ilyen nyári meleg....inkább tavaszi idő volt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#128689) pjen válasza z0d1@Ku$ (#128687) üzenetére


pjen
félisten

Pár napig tegyél rá nedves kartont.

(#128690) z0d1@Ku$ válasza pjen (#128689) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem opció, nincs annyi kartonom, közel 100nm-nyi kellene.
Borisz76: Igen, nyitva vannak az ablakok napközben is, este meg bukóra vannak állítva. Nem eláztatni gondoltam természetesen a helyet, csak annyit hogy ne száradjon túl gyorsan.

(#128691) macilaci78 válasza Vismajor01 (#128648) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A padlószőnyeg egyetlen előnye a laminálthoz képest, hogy garantáltan csendes.
Ami szerintem nagy hátránya, hogy rengeteg port tart magában.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128692) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128651) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi előnyét látod a rimless kialakításnak?

Van lépegető molnárkocsi is, ami lépcsőn felsétál, neked csak egyensúlyban kell tartani. Asszem, van már hatszámjegyű összegért is, esetleg bérelhető.
Nálunk az említett 3,5 tonna anyagot haverok hordták fel. Én és egyik haver két dobozossal hordtuk 2-2 fordulóval, kocsiba ba, kocsiból ki raktuk az udvarra, öten meg hordták. Az udvarra volt egy masszív kiskocsi segítségként, de onnan gyalog...

Szerencsére mindenki eljött, akit hívtam. Bezzeg amikor összebútoroztunk Párommal, én Szegedről jöttem fel, komplett konyhával, hálószobabútorral, meg az ingóságaimmal, senki nem jött el, akit Párom hívott. A fuvarossal ketten hordtuk fel először a konyhabútort, hogy az asztalos tudja szerelni, amíg a maradékot hordjuk. A háromajtós szekrény és az ágy 1-2 eleme nem fért be a liftbe, a többivel szerencsénk volt.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128693) macilaci78 válasza tyielow (#128685) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy U-alakú vas néhány furattal és két menettel. A nevét nem tudom és azt sem, lehet-e külön kapni, tartják-e készleten.
Eglo, Rábalux, stb gyártóknál esetleg lehet kérdezni. Rábalux telefonos ügyfélszolgálata barátságos: megmondják, lehet-e külön kapni és a közeledben hol. Én üvegbúrákat vettem így.
Mérd le a kosár belső átmérőjét, ez fontos infó.

Másik lehetőség, megveszed a létező legolcsóbb lámpát, ami ilyen rögzítéssel rendelkezik és azét használod fel. Pl Ikea falikar.

Harmadik lehetőség: laposvasból hajlítasz, kifúrod néhány helyen és önfúró lemezcsavarral rögzíted a kosarat. Lehet rozsdás is, úgyse látszik.
Ugyanide: egy valamilyen hosszú bükkfa hasáb is megteszi, 20×20 mm méretben. Keresztben kifúrod a csavarnak, ami a mennyezethez rögzíti és ahol átmegy a vezeték, a két végére meg D-fejű acél csavar. Fontos, hogy a végén is előfúrj a csavarnak, el ne repedjen a fa.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128694) Dyingsoul válasza macilaci78 (#128692) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Könnyebb takarítani. Aminek van szegélye az alá mindig berohad a vízkő. Na meg pl ez a WC stílus nagyon tetszik ezzel a letisztult alakkal ahelyett a girbe gurba forma helyett.

Egyébként most nagyon gondolkozok... Anyagilag kezdek a végletekig elmenni, most azon gondolkozok, hogy falsíkba építhető tartályt vegyek-e... Most fent van a tartály jó magasan, úgyhogy legalább nincs útban. Viszont sokkal szebb lenne, ha egyáltalán nem is látszana a tartály, ezért hajlok a falba építhetőre.
Na meg azért is mert eddig minden boltban azt mondták, hogy kevesebb a gond a falba építhetővel, ott már nem olyan elven van megoldva a nemtommilyen leeresztő, mint a Dömötör félénél ami ugye rugós. Pár évente mindig tönkremegy a rugó, a szigetelés, ezért gondolkozom abban hátha igazuk van az eladóknak, akiknek viszont az a célja, hogy eladjon... Ezért gondoltam bedobom ide a topikba a kérdést:
Falsíkba építhetőt vegyek vagy sem? :D

UI.: kommentem írása közben beszéltem a víz/gáz szerelővel, ő azt mondta neki van falsíkba épített és 14 éve semmi baja... (ehhez képest én fixen 2-3 évente szívok a dömötörrel...) Ő mindenhová Geberitet szokott javasolni, a szerelvényboltban is épp ma voltam, ott is ezt a márkát ajánlják.

UI2.: Ha valakinek van egy kis ideje, magyarázza már el légyszi mi a sz@r kerül egy nyomorult nyomólapban, az alsó kategóriában 25-30 ezerbe, a középsz@r az 30-50 ezer, de van ám 100+ ért is nyomólap... Minek? Mondjuk a 20 ezres nyomólapokat megnéztem a bemutatóteremben, irtó gagyik. Nyeklik-nyaklik, mi a fene kerül ezeken 20k-ba? Ha lenne rá időm lemodellezném, kinyomtatnám és lefújnám valami szép festékkel (vagy krómmal + lakk).

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128695) lemmy71 válasza _q (#128665) üzenetére


lemmy71
őstag

"Vagy elég csak olyan széles hálót tegyek, hogy a marás szélességét ne lépje túl..."
Annak úgy nem sok értelme van, hagyd a fenébe a glettet meg az egyéb vackokat az első körben. Gipszel vagy gipszes homokkal gyönyörűen belehet javítani, és arra mehet üvegfátyol glettelve. Ennek ez a menete, túl vagyok pár "kilométer" ilyen javítással, nem a levegőbe beszélek ;)

(#128696) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128694) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Dömötörrel adtuk el a lakást, 6 évig nem volt hibája. Ha van, párszáz forintos tétel, ha komplett csere, 5k-ért vettük, most 10k-ért vettük Geberit AP 116-ot. Sokkal jobban bízok az olcsó falon kívüliekben, mint a beépítettben, sokkal könnyebb javítani, cserélni szükség esetén, és nem utolsó sorban nem kell azt nézni egy földre rakott Alföldinél, hogy hány kilót bír.
A perem meg jó annak ellenére, hogy egy-egy mérges macska effektussal így is sikerül néha összekenni az ülőkét. Az se baj, hogy a perem alól körben jön a víz, nem tudom, a perem nélkülinél hogy van.
A stílus meg nem érdekel* abban a helyiségben, amit csak arra az egy dologra használunk.
*Nem igaz, érdekel, mert a burkolattal játszottunk, de ennyi. Párom nagymamája a WC-ről kijövet jegyezte meg, milyen szép a csempe! :DDD

Ja, falba építhetőről hallottam olyat is, hogy a nyomógombja 100 eFt fölötti összegbe kerül. Nem kompletten beépítve, burkolva, csak az az egy alkatrész, ami szem előtt van.
Látom, erre te is rájöttél. Inkább legyen elburkolva egy felső tartály falban futó csővel, a zsinór végére esztergált fa/fém/mdf fogantyúval! ;] De akkor már inkább kiherélném a tartályt és a 40 mm-es csőre tennék egy mágnesszelepet és a WC-papírtartó mellé meg egy csengőkapcsolót.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#128697) Dyingsoul válasza macilaci78 (#128696) üzenetére


Dyingsoul
veterán

"Inkább legyen elburkolva egy felső tartály falban futó csővel, a zsinór végére esztergált fa/fém/mdf fogantyúval!"

Hátöööö... Most pont úgy van: [kép]. :D
Egyébként itt vannak a képek a WC-ről, bontás előtt/közben/után.

Ájj ez a kettősség... Elegánsabban néz ki ha a falban van, viszont marha nagy kiadás... És a WC is kijjebb jönne, vesztenék egy ~30 cm-t, ha a falba tenném a tartályt. Lehet, hogy hülyeség ezt átépíteni, ha már úgyis a falban van a cső... Vagy hát nem hülyeség, mert szerintem esztétikusabb egy olyan nyomólap, mint fenn a tartály és a lógó lehúzó... De a ~100k (vagy több?) különbözetből mondjuk vehetnék valami ezüstözött vagy aranyozott láncot is a lehúzóra. :DDD Lehet pont kijönne belőle a bidé szerelék a wc-re...
Viszont tartósságra meg össze sem hasonlítható (állítólag)... Lehet így hagyom és majd a következő barlangomban már máshogy csinálom. Vagy alszok még rá egyet.

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#128698) csemberlen válasza vzsryl (#128674) üzenetére


csemberlen
őstag

Ha 50nm akkor drága, ha 300nm akkor olcsó.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#128699) vzsryl válasza csemberlen (#128698) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kb. 130nm.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#128700) macilaci78 válasza Dyingsoul (#128697) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez az előrébb jön a csésze is nagy ellenség. Van olyan panellakás, ahol fejjel kilököm az ajtót, amikor előre hajolok... Az előző lakásban is kicsi volt a WC. A mostaniba se került vissza a kézmosó: ahol nem fér el a két öklöm a csap alatt, az hasznavehetetlen, felesleges, a nagyobb meg úgyse fért volna el. Apám 30 év után tett fel egy ilyen semmire se jó kézmosot, én meg nem férek el kitörölni a seggem. Öcsémnél a csésze mellett van, úgy kell betetriszeznem magam. Szerencsére nála van a fürdőben is WC, az asszonyé. Leszarom. ;]

Csináld, amit mondtam, csak gondold tovább. Nagy tepsi tartály álmennyezet fölé, mint a vonaton, falban cső, mágnesszelep a csőre és egy nyomógomb olyan nyomólappal, ami megüti a mércét. Nem vesz el a helyből, megvan az áhított küllem is és nem lesz vele bajod. Azért egy szünetmentes tápegységgen gondolkozz el. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.