Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#127501) csemberlen válasza ctrlaltdel13 (#127204) üzenetére


csemberlen
őstag

Mi lett a vége a munkának?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#127502) ctrlaltdel13 válasza csemberlen (#127501) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mármint mire gondolsz?

(#127503) tothjozsi96 válasza ctrlaltdel13 (#127502) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A múltkori, megégett polikarbonátra mondjuk? :U

(#127504) passatgt


passatgt
aktív tag

Van egy sima búvárszivattyúm amit locsolásra használok. Jól gondolom, hogy ha öntözőfejjel használom(tehát ha nyomom, akkor folyik a víz), az nem tesz jót a szivattyúnak? Létezik olyan megoldás, amivel ki tudom egészíteni(valami nyomáskapcsoló féle), amivel csak akkor kapcsol be a szivattyú, ha nyomom a fejen a gombot? Vagy létezik valami olcsóbb szivattyú ami tud így működni, vagy legalább nem romlik el, ha nem folyamatosan nyomja a vizet?

[ Szerkesztve ]

(#127505) justmemory válasza ctrlaltdel13 (#127495) üzenetére


justmemory
senior tag

Úgy néz ki, hogy az áthegesztős megoldás lesz a legélhetőbb, akad aki jól meghegessze. Az még a kérdésem, hogy a keresztirányú cseréplecekből (mármint a szaruvasakra merőlegesen futó) hány sor kellene erre a 220-230 cm szélességre; 4-5 sor? Gondolom fémcsavarokkal húzzam oda a T vashoz; hanyassal? A polikarbonátot aztán gondolom facsavarokkal fogassam le (teflonos alátéttel); azokból hanyas kellene? Illetve a gumialátét akkor kell-e és hova? :R

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127506) Blackmate válasza ctrlaltdel13 (#127498) üzenetére


Blackmate
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

(#127507) ctrlaltdel13 válasza tothjozsi96 (#127503) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Az hála istennek, közhasznú munka segítséggel megoldódott.
A megrendelő az egész családjával beállt segíteni, így "viszonylag" gyorsan lekapargattuk.
Nem próbaltam semmi kemikáliát bevetni, maradt a köröm, és kis darabokba a letépegetés.

(#127508) Donki Hóte válasza ctrlaltdel13 (#127500) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ja, bocs, akkor egyetértünk :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127509) BullZeye


BullZeye
veterán

Fürdőben van 2db 60x60-as ablak de csökkenteni kell a méretét, mert túl alacsonyan vannak.
Ablak méretét a "csempe ahogy kiadja" elképzelés szerint, így csak utólag lehet ablakot oda beépíteni.

Ilyenkor mi a megoldás?

Előző ablakot kiszedni ... és valamit berakni kívülről a helyére? Ha igen, akkor mit?

Mivel beton is fel lesz törve padlófűtés miatt ezért nem tudom, hogy pontosan hol lesz a padló magassága és hova adja ki magát a csempe :(

Eredeti terv az volt, hogy ablakot bent hagyom és cserénél kiszedjük, de szigetelés rá lóg, és tartok tőle, hogy kívülről nem nagyon lehet kiszedni, ti hogy oldanátok meg?

(#127510) macilaci78 válasza BullZeye (#127509) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Milyen a falazat? Sógorom utólag orrfűrésszel vágott ablakot a tetőtéri fürdő ytong falába.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127511) Donki Hóte válasza justmemory (#127505) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezt olvasd el, ebben minden össze van foglalva.

Meg ezt.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127512) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv. Erre a szettee mit mondtok? Megeri? [link]

[ Szerkesztve ]

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#127513) ctrlaltdel13 válasza Blackmate (#127506) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Olvastam az eredeti hsz-t is.
Bocsánat nem akartalak megsérteni.
Viszont ne menjünk át személyeskedésbe.

Én ha valamit csinálok, és adnak rá lehetőséget, próbálom szakszerűen, szépen, tartósan kivitelezni.

(#127514) justmemory válasza Donki Hóte (#127511) üzenetére


justmemory
senior tag

Nagyon köszi, igen, olvasgattam már ilyeneket, onnan is tűnt fel/indult a vezérhangya, hogy "nem jó irányban" lesznek a légkamrák bordái.
ctrlaltdel13 javasolta azt a megoldást, hogy fordítsuk meg a T vasakat és arra tegyünk keresztben (vagyis a tető szélességében futó) cserépleceket. Az nem világos nekem, hogy azokból hány sor kellene/milyen távolságra kellene rakni, illetve - amit linkeltél leìrás, az alapján - a cseréplecekre végig kell-e alátétgumi, vagy elég, ha az alu leszorítóba beteszem?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127515) ctrlaltdel13 válasza justmemory (#127505) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem egyre gondoltunk.
Én szaruzatra merőlegesen nem rakok lécet, párhuzamosan kell ",70" cm osztással, 10-es lemezhez.
De még mindig nem árultad el mik lesznek a rendszer elemei.
Vagy kimerül pozdorja csavar és neoprénes gumis alátétbe?

127514: én nem írtam keresztbe semmit :N

[ Szerkesztve ]

(#127516) Donki Hóte válasza justmemory (#127514) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A polikarbonát lemezt alapvetően a szarufákra, vagyis az épület falára merőlegesen álló tartókra kell rögzíteni.

Azt mondtad, hogy ezeket áthegesztik, úgy hogy egymástól 70 cm-re legyenek és a vasak lapos része legyen felfelé. Így tudod rögzíteni rájuk a cserépléceket, amelyekbe fúrod a rögzítőcsavarokat, illetve minden harmadik cseréplécre rakod a lemezeket összeillesztő H tartókat.

Ha az épület falára merőlegese álló, 70 cm-enként lévő szarufákra max. 50 cm osztással rögzíted a lemezt (specális csavarokkal), akkor igazából nem kell az épület falával párhuzamos kereszttartókat rakni.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127517) justmemory válasza ctrlaltdel13 (#127515) üzenetére


justmemory
senior tag

és Donki Hóte

Na, újraolvastam, azt írtad "arra gyalult párnafa"; én gondoltam valamiért, hogy merőlegesen. Sry :R Így már világos.
A rendszer elemeit itt nézegettem, a 2. rajzon feltüntetettek szerint.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127518) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Mennyire javasolt egy 62-ben épült kádárkocka szennyvíz csatornázás "újraépítése"?
Ha mindenképp szükséges, akkor létezik-e egyszerűbb megoldás annál, mint a félház felbontása, majd újrabetonozása, burkolása?
Jelenleg elvileg nincs dugulás és egyéb hiba a rendszerben. A sima vízvezetékezés 2 éve fel lett újítva, és már műanyag csövezett. Sajnos a szennyvízrendszer még elvileg az eredeti.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#127519) justmemory válasza vzsryl (#127518) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

a mi kádárkockánk 74-ben épült; így utólag nagyon jó, hogy kicseréltük a szennyvíz csöveket, mondjuk nálunk volt is vele baj. De a tudat is jó, hogy az a régi vacak szutykos cucc kikerült...
Nekünk misungba ágyazott kőburkolat alatt volt, amúgy is cseréltünk mindent (plusz kapott betont), így adott volt a bontás. Miután a csövezés a burkolat alatt van, a bontást nem tudod megúszni.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127520) ctrlaltdel13 válasza justmemory (#127517) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha holnap estig rá ér, segítek privibe mi is kellene neked hozzá pontosan😉.

(#127521) justmemory válasza ctrlaltdel13 (#127520) üzenetére


justmemory
senior tag

:R Ráér annyira, persze, egyelőre csak a polikarbonát lemezt szereztük be, a bizonytalanságok miatt.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#127522) pjen válasza vzsryl (#127518) üzenetére


pjen
félisten

Ahol lehet rögtön kikanyarodni az udvarra és kivül vezetni az új csövet. De ha nincs vele baj én hagynám. A jól megkomponált lakás biztosítás fedezi, ha javítani, szétverni kell dugulás miatt.

(#127523) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Ilyen: [link] vagy ehhez hasonló telefonra köthető endoszkóp kamerával van valakinek tapasztalata?Érnek ezek valamit vagy felejtős?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#127524) szaszyka válasza astorre19 (#127523) üzenetére


szaszyka
senior tag

Mi anno a haverommal vettünk mindketten Kínából 10méterest. Haveromé beszart, enyém azóta is jó. Kamera felvonása 720p környékén van. Lámpája meglepően jó. Annyi, hogy a kamera része szerintem eléggé melegszik, de sosem kellett használnom 4-5percnél tovább. Kábele elég merev, tehát kanyargós helyekre bedugni kicsit körülményes.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#127525) Atomgeszi válasza astorre19 (#127523) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Én ilyet vettem 1,5 éve 18k-ért: [link]

Az eleje melegszik kicsit, de nagyon jó képe van. Maga a készülék kibír olyan 4 óra folyamatos kamerázást.
Anno egy Parkside-ossal hasonlítottam össze, az is körül ennyi volt, hát ég és föld.
Nem mellesleg ennek IPS panel a kijelzője.. szóval ez még oldalról is normálisan látszik.

(#127526) Donki Hóte válasza vzsryl (#127518) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Célszerű kicserélni, még mindig kisebb a felfordulás, ha most cseréled, mintha később a szép padlóburkolatok lerakása után kellene felverni az aljzatot.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127527) astorre19 válasza Atomgeszi (#127525) üzenetére


astorre19
aktív tag

Igen ez kicsit komolyabbnak tűnik :)

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#127528) 6030D válasza pjen (#127522) üzenetére


6030D
Ármester

És fedezi a szállást is, ha nem egy felfordulás közepén szeretne élni napokig/hetekig (beton nedvesség vs burkolat) a gyerekes család? :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#127529) pjen válasza 6030D (#127528) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom, ezt meg kell kérdezni, én végig tolatnék egy kamerát.

(#127530) DeFranco válasza astorre19 (#127523) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Valamit érnek, de csodát nem kell várni tőle, van amikor használhatatlan. Bútor mögé esett dolgot nem találtam meg vele, split klíma lamellák alá benézni korlátozottan volt jó, viszont pl. az autóban amikor a klímát takarítottam, ezzel néztem meg, hogy hol van a hőcserélő, és befújtam-e rendesen a habbal, arra pl. tökéletes volt.

Azzal számolj, hogy ezek sokszor micro usb-sek, ami miatt szükség lehet régi telefonra vagy adapterre, esetleg laptopra. Telefonok közül sem mind támogatja, talán OTA kell hozzá, meg nekem a camerafi2-ből be kellett szerezni egy régebbi verziót, mert a google irányelvei szerint valami funkciót már nem tartalmazhat a play-es verzió ami kell a kamerázáshoz (de közvetlenül letölthető a camerafi2 gyártói oldaláról a helyes verzió nem kell délpakisztáni fórumlinkekre kattintani)

(#127531) astorre19 válasza DeFranco (#127530) üzenetére


astorre19
aktív tag

Igazából társasházi lakásban szeretném picit a bejövő mért fővezeték csövét felderíteni.mennyire egyenes vagy van e benne toldás/törmelék esetleg a villanyóra szekrény+lakás közt.Ezen kívül nem tudom használnám e másra.Végülis szemezek az atomgeszi által linkelttel,de kicsit sokba kerül ahhoz képest,hogy lehet évekig porosodni fog.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#127532) DeFranco válasza astorre19 (#127531) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ez esetben én kérnék kölcsön egyet és kipróbálnám. Úgy látom debreceni vagy, az nekem messze van, de hátha lokál topicban akad valaki, akinek van. Egy időben pár dollárért osztogatták, sokan rendeltek.

Feltétlenül sok reményt nem fűznék hozzá de egy próbát megér.

(#127533) Atomgeszi válasza astorre19 (#127531) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ismerősnek van szinten ilyen microusb-s valami, de sose tudtuk működésre bírni telefonnal, type c- s csatlakozóval már megint adapter és megint más szabvány.. számítógép se van mindig ott.
Eleve akkor az lesz tiszta mocsok.

Én egyszer rászántam az összeget és vettem egy normálisabbat, azt tudom, hogy lehet koszos, olajos, poros, míg a telefont sajnálnám, mert mindig kell nézni a kijelzőt.
Igaz, most már azért több, mint amennyiért én vettem. De attól, hogy ritkán használod még szükség van a jó minőségre.

Van YT-n teszt ezekről, én azokat néztem, és az alapján választottam ezt.

(#127534) macilaci78 válasza astorre19 (#127523) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem VGA felbontású van Aliról, legutóbb Lada motorba néztünk be vele, hogy áll a dugattyúfej, henger fala. Elég gyatra felbontás, szemcsés kép, de a hozzáértőnek ez is segített.
Láttam fHD felbontású képét is, ég és fold, de árban is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127535) macilaci78 válasza Atomgeszi (#127533) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amit én használok, az microUSB-s, egy filléres átalakítóval megy a Type-C telefonnal, illetve a készülékhez kapott USB-A átalakítóval a laptop, PC webkameraként felismeri.
Telefonon USB Camera Pro appot használom, a sima verzió tele van reklámokkal, párszáz Ft-ot kért a Pro verzió.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127536) Atomgeszi válasza macilaci78 (#127535) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ja, ez kamera függő is. Vannak jobbak, rosszabbak. Ismerős kamerájának a márkáját, típusát se tudom megmondani sajnos, de az nem működött sehogy. :D

(#127537) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#127404) üzenetére


Gabesz87
addikt

Sajnos érthetetlen okból hajnal 3-4 közt megint lecsapta valami a Fi-relét nálunk. Sorban kapcsolgattam fel a biztosítékokat, hogy vajon mi veri le. Most úgy tűnik, a garázs szinten a világítás a ludas. Lehetséges, hogy nem is a kinti fúrt kút, amire eddig gyanakodtam. Mindegy, hétfőn megnézi a villanyszerelő. Viszont valamit nem értek. Le volt kapcsolva minden (többször is, ahogy próbáltam visszakapcsolni), viszont helyreállítás után a garázsban lévő öntöző vezérlő, és a vízlágyító gép órája beállt magától, nem kellett kézzel beállítani. Ez hogy a fenébe lehet??? Mégis mi alapján? Van benne valami elem, vagy vmi?

(#127538) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Panellakás válaszfal (5cm) horony vésésnél 2 tenyérnyi felületen átlyukadt. Hogy(milyen anyaggal) érdemes ezt kijavítani ?

(#127539) Donki Hóte válasza Gabesz87 (#127537) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Valószínűleg valami (gomb)elem lehet benne...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127540) macilaci78 válasza salieri. (#127538) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam ytong téglával pótolták a hiányt. Nagyjából beszabták, gipsszel körberagasztották, vakolták. 5 év alatt sem repedt meg, pedig több helyen is így járt. Fürdő, folyosó, kamra, nappali köztes falai.
Megtaláltam a képeket: [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127541) Donki Hóte válasza salieri. (#127538) üzenetére


Donki Hóte
veterán

4 réteg gipszkarton lap az pontosan 5 cm vastag. Ha volt nálatok kartonozás, akkor tutira maradt pár db gipszkarton maradékban, abból is lehet pótlást készíteni a falba.

Ha pont ott ment a horony ahová a pótlás kell, akkor a horony helyére nem is kell a 4 réteg gipszkarton.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127542) macilaci78 válasza Gabesz87 (#127537) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a felújítás után ment le néha a Fi-relé. Amikor egy ledizzó elpukkant, akkor tudtam az okát. Hónapokig tartott, mire kiszűrtem, hogy a gőzölős vasalő a ludas. A fűtőszál cseréje oldotta meg a problémát.
Ugye, a vasaló nincs mindig áram alatt, nincs is mindennapos használatban és nem is minden használatkor verte le. Viszont ahogy telt az idő, egyre gyakrabban és a használatba vételt követően egyre hamarabb.
Dehát eddigre már kb minden ki volt húzva, ami nem volt használatban: mikró, kenyérpirító, vízforraló, mosógép, telefontöltő. Épp csak az a 3 lámpa, a számítógép, TV, ONT nem, amit kb mindig, bármikor használtunk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127543) tothjozsi96 válasza salieri. (#127538) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Szerintem azzal javítsd vissza, ami kéznél van. De mindenképp tegyél bele valamit, tehát ne csak vakolat kerüljön bele. Hogyha van gipszkarton esetleg, akkor azt farigcsálj bele. Én minimum gipszkarton darabokat tennék bele. Első körben belefaragnám a lyukakba, utána beleragasztanám, majd utána vakolni azt, úgy már jó lesz, szerintem.

(#127544) salieri.


salieri.
őstag

Köszi srácok a tanácsot!

(#127545) BullZeye válasza macilaci78 (#127510) üzenetére


BullZeye
veterán

Porotherm lukacsos tégla most van rajta egy 60x60as ablak ami csökkentve lesz a laptól függően 30-40cm közötti magasságra.

-Ablakra kívülről szigetelés rálóg, tehát kívülről nem tudom kiszedni-
-De ha elé csempét berakjuk, akkor meg az ablak nem fér ki.
-Ha meg kiszedem az ablakot, akkor hetekig nem lesz új ablak, amíg nem gyártják le az újat...

Van más módszer ? :D

(#127546) Donki Hóte válasza BullZeye (#127545) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A 60x60-as ablak már nagyon kicsi, nem értem, hogy hova akarod csökkenteni a méretét...

Egy 60x60-as hőszigetelt műanyag ablaknak kb. 38x38 cm-es az átlátszó része, ha egy 60x30-as ablakot teszel oda, akkor annak kb. 36x10 cm-es lesz az átlátszó része, ez nem ablak, hanem lőrés :(

Az miért baj, hogy alacsony az ablak alja? Kiszökik a gyerek, vagy bejön a macska? Örülj, hogy van ott ablak.

Ha mindenképpen csökkenteni akarod a méretét, akkor tegyél oda üvegtéglát, egy 60x30 üvegtégla felületen legalább bejön valamennyi fény...

Az miért baj, ha az ablak alja alatt nem egy egész csempesor van? Lehet vágni a csempét, a burkoló akár 2-3 cm-es csíkokat is tud vágni a csempéből :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#127547) A Zéé válasza BullZeye (#127545) üzenetére


A Zéé
addikt

Nem rakod fel addig azt a pár lapot, ami az ablak köré kerül. A végleges parapet magasságot már látni fogod akkor is.

Just a simple Lineman...

(#127548) macilaci78 válasza BullZeye (#127545) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ablak helyére tehetsz be ideiglenesen plexit, osb-t, kunyerált hőszigetelt tábla maradékot.

Donki Hóte: üvegtéglán át nem lehet szellőztetni. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#127549) tasiadam


tasiadam
veterán

Van tapasztalata valakinek az alabbi szerszamokkal? Mennyire hasznalhato?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#127550) A Zéé válasza macilaci78 (#127548) üzenetére


A Zéé
addikt

Hiába rakna bármit a nyílásba, a beépítésnél ugyanúgy útban lenne a végleges csempe...
A nyílást alapból nagyobbra kell csinálni oldalanként legalább 1-1 centivel, mint az ablak, ami oda kerül, de inkább 1,5-vel, tehát körbe kell spalettázni az egész ablakot a beépítés után, és ennek a spalettázás utáni síknak kell ott lenni ahol a csempeszélek vannak. Tehát a végleges burkolat az csak a beépített nyílászárók után kerülhet a helyére.

Just a simple Lineman...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.