Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#125801) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szeretnék segítséget kérni hővisszanyerős szellőztető rendszer kapcsán, így aki használ ilyet, van neki, nagyon kérem, keressen privátban! Röviden a sztori, hogy a miénkben ventilátort kell cserélni+kipucolni a belsejét, ami összegben talán már ott van, mintha veszek egy újat, és az otthonfelújítási támogatást megigényelem rá. Erről szeretnék beszélni valakivel. Cégekről, tapasztalatokról, géptípusokról, árakról, mert én nem vagyok ebben otthon. Ezzel foglalkozó cég meg úgyis a saját portékáját fogja rámtukmálni. Szóval várnám priviben az ebben tapasztaltak megkeresését! :R

(#125802) pjen válasza Gabesz87 (#125801) üzenetére


pjen
félisten

Mi van, ha kikapcsolod és időnként teljesen ingyen ablakot nyitsz. :)

(#125803) 6030D válasza pjen (#125802) üzenetére


6030D
Ármester

hővisszanyerős

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#125804) pjen válasza 6030D (#125803) üzenetére


pjen
félisten

És? Biztos, hogy valaha is vissza nyer annyi hőt amennyibe a karbantartás kerül? A másik, hogy mi marad abban a rendszerben a takarítás után.

(#125805) Gabesz87 válasza pjen (#125802) üzenetére


Gabesz87
addikt

Most ki van kapcsolva pár hete, mióta itt volt a szerelő. Persze, lehet ablakot nyitogatva szellőztetni, nem gond, de az az igazság, mióta ki van kapcsolva a gép, látványosan nagyobb a por a padlón, bútorokon, és a levegő is jobb, frissebb volt érezhetően, amíg ment (pl. nem volt állott kajaszag főzés során).

A másik, hogy mi marad abban a rendszerben a takarítás után.
Ezt hogy érted? Épp ezért akarom kitisztíttatni, mert jelenleg undorító koszos, penészes a belseje. Az előző tulaj sosem takaríttatta, csak a szűrőt cserélte. Kb. 6-7 éves lehet a gép.

[ Szerkesztve ]

(#125806) stickermajom válasza pjen (#125804) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez is egyike az olyan beruházásoknak, amelyek soha nem térülnek meg, viszont a komfortérzet miatt megéri.

(#125807) pjen válasza Gabesz87 (#125805) üzenetére


pjen
félisten

"Ezt hogy érted? Épp ezért akarom kitisztíttatni, mert jelenleg undorító koszos, penészes a belseje."
És megis érezhetően, jobb, tisztább, frissebb volt a levegő?Az, hogy több a por természetes. Egy porszívó és némi törölgetés megoldja, a kajaszag is kimegy a nyitott ablakon.Viszont, hogy egy undorító koszos, penészes csövön beáramló levegő friss volt ez elég érdekes.

(#125808) pjen válasza stickermajom (#125806) üzenetére


pjen
félisten

" mert jelenleg undorító koszos, penészes a belseje."
Ha ez a jó komfort érzet én nem kérek belőle. :)

(#125809) stickermajom válasza pjen (#125808) üzenetére


stickermajom
addikt

Ha nem cserélek olajat az autómban és emiatt baja lesz, akkor rossz az összes benzines autó és inkább járjak gyalog?

(#125810) pjen válasza stickermajom (#125809) üzenetére


pjen
félisten

Igazad van, csak fórum társ egészen horror összeget írt a takarításra.
Egyébként se egyenértékű a két ügy. Az autód tönkre megy, viszont a nyitott ablaktól normál körülmények között semmi bajod se lesz. Mindíg ott van bennem a kétkedés, mennyire alapos egy ilyen rendszer tisztítás. :)

(#125811) Gabesz87 válasza pjen (#125810) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem a takarításra írtam, hanem a ventilátor cserére. A takarítást nem tudom mennyi. De mindegy is, ezen nem fogunk vitázni. Nem én vettem, itt volt a házban. És ha már van, én használnám, mert tényleg hasznos!
Úgyhogy ahogy írtam is, a témát ismerő, körüljárt emberek megkeresését várnám, akiktől tájékozódhatnék.

(#125812) kicsi kecske


kicsi kecske
tag

Sziasztok.
Hétvégén neki szeretnek állni a kerítés betonozasnak. 3d kerítés 50cm mely oszlop lyukak kb 20cm átmérőjű a lyuk.
Mivel van 35 oszlop esélytelen a pumix és tarsai.. Nekünk kell megkeverni.
Cement sóder viz. 1-3-1 arányban elvileg.
Sódert tudom milyet.. De cementbol milyet érdemes venni? Fontos az ár.. Nem lesz igénybe véve stb stb..
Néztem neten de a szárazbeton méreg drága.. Kb 3m3 300+ezer ft.
Az ilyen 25 kilós cementekre meg sehol se ad kiadossagot ezért nem tudok bekerulesi árral számolni.. 🤪🤪

“Mindig is néptáncos akartam lenni, de rá kellett jöjjek, hogy olyan nép nincs, ahogyan én táncolok!”

(#125813) pjen válasza kicsi kecske (#125812) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell 3:1.Földbe akár az 5:1 is bőven jó. Minél kevesebb vizzel.

(#125814) Anaconda


Anaconda
tag

Sziasztok!
Régi parkettét szedtünk fel, ottmaradt a betonon a bitumen.
Van otletetek a felszedésre?
Spakli méretű kaparóval próbáltam, kb 30 perc/m2 sebességgel menne. A drótkorong szétkeni.

(#125815) pjen válasza Anaconda (#125814) üzenetére


pjen
félisten

30 perc/ négyzetméter az nagyon jó.

(#125816) st6969


st6969
őstag

Lassan elveszik minden reményem :(
Vettünk egy panellakást a zárószinten (5. emelet). Időszakosan bekapcsol valami és rettenetesen búg. Fényes nappal hallani, milyen lehet síri csendben éjszaka :((
Kihallgattam, egyértelműen a gázcső hozza a hangot. De ennél tovább nem jutottam. Az előző lakó azt mondja, régóta van ez, beszéltek már a közös képviselővel, a lentebbi lakókkal, de állítólag senki sem tudja, mi ez (én még nem beszéltem senkivel, ez következik majd).
Szellőzőrendszer nincs, ami automatikusan kapcsol. Én 2 dologra gondolok:
1. a mágnes szelep a gázcsövön valamelyik emeleten. Nem tudom, hogy az tud-e ilyen monoton búgó hangot adni?! Én, ha felkapcsolom, semmi hangja, egyáltalán nem búg (pedig biztos nem mai darab).
2. Valaki rátolta a hűtőt a gázcsőre, és annak a kompresszora hallatszik. Bárcsak ez utóbbi lenne, ez viszonylag "könnyen" orvosolható. Bár, azon a helyen alapból a gáztűzhely van, nem hiszem, hogy bárki ahelyett egy hűtőt tett volna oda...

Amikor ez a hang elindul, egy közepesen tompa csattanás hallatszik (pont, mint egy mágnesszelep).
Éjszaka nem tudom, mi van, mert nem lakunk ott. Ha éjszaka is bekapcsol, az nem valószínű, hogy mágnesszelep (inkább hűtő). Ha egy másik helység beton falára tapasztom a fülem, még úgy is hallani, átviszi a hangot.
Mit gondoltok, mi a jó franc lehet ez?

(#125817) hodostamas válasza st6969 (#125816) üzenetére


hodostamas
addikt

Klíma?

(#125818) _q


_q
addikt

Tetőtér gipszkarton állmennyezet fölé üveg/közetgyapoton kívül mivel lehet szigetelni? Ezeket a porózusságuk miatt kerülnénk és valami szilárdabb (ház külső szigetelése jellegű) anyagot keresünk ha egyáltalán ilyen létezek erre a feladatra.

(#125819) mezis válasza st6969 (#125816) üzenetére


mezis
nagyúr

- Szomszédoknál csendesebb?

- Gázcső mentén lefelé haladva erősödik a hang?

- Rezonancia csak nálad? Próbáld csillapítani, pl parafa dugót szorítani a fal és a gázcső közzé különböző pontokban.

mezis

(#125820) lemmy71 válasza _q (#125818) üzenetére


lemmy71
őstag

Miért nem jó neked a kőzetgyapot, úgy is párazáró fóliát kell majd alá tenni, aminek a toldásait is összeszoktuk ragasztani ;)

(#125821) st6969 válasza hodostamas (#125817) üzenetére


st6969
őstag

Van kettő is a lakásban, nem azok. Teljesen áramtalanítottam. Egészen biztos vagyok benne, hogy a gázcső hozza a hangot.

#125819 mezis
Most vettük a lakást, nem hogy nem ismerek senkit, de még csak össze sem futottam senkivel a lépcsőházban, így nem tudom, hogy a szomszédoknál milyen, és hogy náluk lentebb erősebb-e. Az előző lakó azt mondta, ő beszélt velük, de senki nem tud semmit (az nem derült ki, hogy a szomszédok hallják-e egyáltalán, de nagyon meglepne, ha nem hallanák.
Valószínűleg be sem engednek a lakásba hallgatózni.

Próbáltam csillapítani úgy, hogy megfogtam a gázcsövet és feszítettem rajta, változott is picit a frekvenciája, emiatt is biztos vagyok benne, hogy a cső hozza a hangot, de lényegében nem volt sehogy halkabb, pedig feszítettem, erősebben, mint ahogy ki tudnám támasztani. Szorítani nem tudok oda semmit, mert közel 10cm van a fal és a gázcső között.

Eszem f...om megáll, hogy mi lehet ez :U :(((

(#125822) Donki Hóte válasza _q (#125818) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Gipszkarton (vagy lambéria, ebből a szempontból mindegy) álmennyezet fölé mindenképpen kell párazáró fólia. Ha a párazáró fólia rendesen van felrakva (ha nem is 100 %-osan, de legalább 98 %-osan) légzáró, akkor mindegy, hogy mi van fölötte.

Ha zavar a tudat, hogy a fólia fölött közvetlenül a kőzetgyapot van, akkor a fólia fölött 2 cm-es XPS lapokból legyen egy közbenső réteg, majd arra tedd a kőzetgyapotot.

Mi így csináltuk, kiegészítve azzal, hogy a ház külső szigetelése során visszamaradt EPS darabokat (amennyire bírtuk, egyenletesen :U ) felraktuk a padlástérben a kőzetgyapot tetejére. Így kicsit javult az álmennyezet hőszigetelése, meg 2 köbméternyi EPS darab eltüntetésének problémájától is megszabadultunk.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125823) Victoryus válasza st6969 (#125816) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Tetôn nincs esetleg mobil átjátszó állomás? Annak a hűtése is tud zúgni. Esetleg páraelszívó.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#125824) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Na be lett rakva a harmadik kétszárnyú ablak, de nem sok köszönet van benne.
Az még hagyján, hogy az egyik szárny felül itt se csukódik rá teljesen, de bezár, ezt még ki lehet bírni.

Viszont a másik, kilincses szárnyon az egyik sarok belül nincs összehegesztve. Nem, nem eltört, egyértelmű, hogy nem lett meghegesztve. Plusz záráskor a kilincs közel sem megy le függőlegesig, kiszedett szárnynál sem. Vízszintes állásban is nagy a holtjátéka. Szóval hibás az egész szárny.

Átvételkor ez a hiba baromira nem látszott, főleg, hogy belül van ugye. Kilincs meg leszerelve.
Felhívtam ezt a fantasztikus ablakdiszkontot, ahol azt mondták, hogy kiszállításkor az átvételkor aláírtam, hogy nincs baja, és írhatok ugyan egy emailt nekik, de tuti nem cserélik. Esetleg elküldik bevizsgálásra a gyárnak, ahol ugyan úgy nem cserélik, és nekem kell azt is fizetni.

Miután elmeséltem, hogy ez nem szembetűnő hiba, és van szavatosság, meg felelősségvállalás, akkor jött az a válasz, hogy mivel be lett építve, elfogadtam, hogy ez ilyen.

Jeleztem, hogy akkor fogyasztóvédelmi bevizsgálás lesz, és annak a költsége is őket terheli, meg ilyesmik, akkor hirtelen ő csak egy raktáros lett, aki nem is illetékes ebben. Írjak emailt sok fényképpel, hogy ők is lássák, mi a probléma.

Mit lehet ilyenkor tenni? Igen, írok nekik fényképekkel emailt. Beszélek a fogyasztóvédelemmel is, mert elég valószínű, hogy itt jó pár kört kell fussak.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#125825) szaszlaci válasza st6969 (#125816) üzenetére


szaszlaci
addikt

Talán egy radiátor termoszelep fordítva lett valahol bekötve? Zárás közelébe az be tud gerjedni elvileg. Ha a távfűtés lekapcsolásakor megszűnik, akkor jó eséllyel az.
Ha tényleg a gázcső, akkor esetleg azt körbeburkolni.
Gáz nyomáscsökkentő? Gondolom panelban is kell lennie, nem csak családi házban. Gáz nyitáskor változika frekvencia?
Alagsori garázsból, ha van, valami zaj?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#125826) Donki Hóte válasza szaszlaci (#125824) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát ez nem jó hír :(

Szerintem ne hagyd magad lerázni, küldj nekik fényképeket. Ennek a saroknak a hegesztése nagyon rosszul néz ki, az illesztésnél a felületeknek símának kellene lenniük, ezen meg van egy nagy perem, amit utólag próbáltak síkba levágni, de nem sikerült.

Milyen profil ez egyébként?

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125827) _q válasza Donki Hóte (#125822) üzenetére


_q
addikt

Köszi és neked is lemmy71.

(#125828) stickermajom válasza szaszlaci (#125824) üzenetére


stickermajom
addikt

Ez mindenképpen gyári hiba, beépítéstől független. Ne hagyd magad, verd az asztalt.

Le kell fotózni az azonosítókat rajta, a gyár tud újat küldeni, te pedig majd berakod az ablakot az újba.

(#125829) mezis válasza st6969 (#125821) üzenetére


mezis
nagyúr

"Szorítani nem tudok oda semmit, mert közel 10cm van a fal és a gázcső között."

Ha nincs ötleted hogyan lehetne 10cm-re rezgés csillapító valamit (polisztirolhab közismertebb nevén hungarocell,...) beszorítani akkor inkább hívj szakembert.

mezis

(#125830) hodostamas válasza st6969 (#125821) üzenetére


hodostamas
addikt

nem nálad, más lakásba :) Régi albinkban alattunk felraktak új klimát, 1 hónapig azzal fűtött a csávó. Kinszenvedés volt... mikor ment a kompresszor finom alapzaj az fél társasházba, mikor kikapcsolt mintha vizbe dugtad volna a fejed.

(#125831) szaszyka válasza st6969 (#125821) üzenetére


szaszyka
senior tag

A csőbilincs, és a cső közé nem tudsz berakni valami gumilapot, vagy valamit, hogy ne érintkezzen a fém a fémmel? Hátha kicsit jobb lenne.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#125832) MittuDomain_ válasza szaszlaci (#125824) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az ablakdiszkont érdekes egy cég, nagyon outlet, szerintem sok dolog szürkén megy, de az ár miatt én is náluk vásároltam most felújításkor.
Nekem szerencsém volt, de ez nagyon keserű pirula. Semmiképpen ne hagyd magad, egyértelműen gyári hibás. Viszont én is direktben a gyártóhoz mennék, az egyedi azonosítókkal.
Ha a beépítést kivitelező csinálta számlával, te laikus vagy, de nekik is jelezniük kellett volna.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#125833) st6969 válasza Victoryus (#125823) üzenetére


st6969
őstag

Nincs a tetőn átjátszó állomás. Páraelszívó viszont lehet bármelyik lakásban, ez jó gondolat, köszi.
1 óránál többet eddig még nem töltöttünk a lakásban, így nem tudom, hogy egy ilyen búgási ciklus meddig tart. Viszont, már kétszer is pont ott voltam, amikor elindult: egy kattanás szerű hanggal indul (pont mint valami relé, vagy mágnesszelep).
A helyszín így néz ki (nem a legjobb képek, de a kettőből össze lehet rakni, amúgy teljes felújítás lesz):

Én vagyok a legfelső (5.) szinten, és az alsó kép bal oldalán látszik, hogy véget is ér a fő gázvezeték, nincs kapcsolatban a födémmel, így a hang csak lentről jöhet.

#125825 szaszlaci
Radiátorszelepre nem gondolok, a fűtéscsöveken nem megy zaj, külön meghallgattam. Jól behatárolható, 99,9% hogy a gázcső hozza lentről.
Ha a gázt megnyitom, nem változik a frekvencia. Gáz nyomáscsökkentő nem tudom, hogy van-e, az alagsorban még nem jártam, de meg fogom nézni, ha hozzáférek, meg fogom hallgatni, amikor búg.
Gázcső burkolásra én is gondoltam (főleg így, hogy nem is akarok gázt használni), de annyira intenzív a hang, hogy túl sok javulást nem várok tőle.

#125830 hodostamas
Klímát nem láttam az alattam lévő lakásokban kívülről érdekes módon, de ha lenne sem gondolnék rá, mivel az épület kívülről szigetelt EPS-sel, az szerintem csökkentené a rezgést, illetve távfűtéses, ilyenkor aligha használná valaki.

#125829 mezis
"Ha nincs ötleted hogyan lehetne 10cm-re rezgés csillapító valamit (polisztirolhab közismertebb nevén hungarocell,...) beszorítani akkor inkább hívj szakembert."
Nem igazán értem ezt a megjegyzésedet, kissé lenézőnek tűnik, jobban állt a korábbi stílus. Hidd el, nem kívánom senkinek ezt a zúgást, gyakorlatilag élhetetlen miatta a lakás, hiszen nappali zajok között a lakás legtávolabbi pontján is hallani... milyen lehet éjszaka. Nyilvánvaló, hogy meg akarom szüntetni.
Nem tudom, melyik szakág szakemberére gondolsz, de más ügy miatt pont fent volt egy víz-gáz-fűtésszerelő, és épp a konyhában voltunk, amikor egy kattanás kíséretében elindult az a monoton búgás. Fogalma nem volt, hogy mi lehet ez.
Fórumon keresztül nem lehet hangot közvetíteni, de hasonlít egy hűtőszekrény búgásához.

(#125834) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Van valakinek ötlete arra, miért állhat így a redonyom, mint az okorhugyozas? így néz ki lehuzva. Emiatt több lamella között a fény is atsejlik. 2 éves kb, új korában nem ilyen volt, szép egyenes volt lehuzva.

(#125835) Donki Hóte válasza st6969 (#125833) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Miért van a gázcsövön a kézi elzáró után pluszban egy mágnesszelep?

Máshol nem láttam ilyet...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125836) stickermajom válasza MittuDomain_ (#125832) üzenetére


stickermajom
addikt

Pont most beszéltem a céggel akik nálunk csinálták az ablakcserét, szóval kiegészíteném az előbbieket: nálunk is volt 2 szárny amin minimális sérülés volt, egyértelmű gyári hiba. Mint most kiderült a gyár náluk is visszadobta, mert be lettek építve az ablakok, szóval a cég saját költségén cseréli majd őket. Érdekes hozzáállás a gyár részéről.

(#125837) Eagl3 válasza stickermajom (#125836) üzenetére


Eagl3
veterán

Szerintem jogosan dobta vissza a gyár. A beépítő/kivitelező cégnek eleve nem szabadott volna beépítenie, már a gyártól való átvételkor egyenesen vissza kellett volna küldeni.

(#125838) 6030D válasza st6969 (#125833) üzenetére


6030D
Ármester

Éjszakai áram van nálatok? Vagy másnál? (=bojler?)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#125839) macilaci78 válasza vwpolopg (#125834) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Laza a lefutó. Vagy nincs benne a hangcsillapító filc, vagy nem passzol méretben a lefutó és a lamella.
A filcet néha képes kihúzni felfelé és feltekeri a dobra, főleg ha a lefutó tetején a bevezető elem leesett, vagy sérült.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125840) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Aramos kerdes. Mivel kellene leszigetelni 1.5mm2 -> 0.75mm2 forrasztast (egy "kis" lyukon megy fol az alu profilban GK fole, szoval nem kiserleteznek a szigeteloszalaggal)? 24V-os led szalag lesz rajta szoval a 0.75 is boven jo csak nagy tavolsag miatt a hosszu szakaszon 1.5mm2-t hasznaltam. Probaltam keresni 3:1-es zsugorcsovet ami 0.6mm2 -re zsugorodik, de ilyen nincs ahogy latom.
Forro ragasztoval egessem az ujjam, vagy van ra jobb megoldas? ;]

(#125841) stickermajom válasza Eagl3 (#125837) üzenetére


stickermajom
addikt

Matrica alatt volt sérült mindkettő..

(#125842) vwpolopg válasza macilaci78 (#125839) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ilyen laza, kefeszeru cucc vanbenne. ezt kellene kicseréltetni valami feszesebb/passzentosabb anyagra?

(#125843) macilaci78 válasza vwpolopg (#125842) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én nem nyúlnék hozzá. Amíg könnyen jár, a lamellák zárják a fényt és a szél nem zörgeti, addig nincs baja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125844) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Rendben, ha romlik foglalkozok majd vele :) köszi a segítséget :)

(#125845) beers válasza Exodion (#125840) üzenetére


beers
addikt

Létezik rá megfelelő méretű zsugorcső!
Tágíthatsz a lyukon is!

M&N

(#125846) Donki Hóte válasza Exodion (#125840) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Pedig a zsugorcső a jó megoldás. A 0,75 mm2-es vezeték ónnal befuttatva legalább 0,5 - 0,6 mm átmérőjű, olyan zsugorcső pedig van (3:1 zsugorodású is) amely 0,5 mm átmérőjűre zsugorodik.

Tegyél a 0,75-ös vezetékrészre egy ilyen vékonyabbat, utána az egészre egy vastagabbat és 10 évre meg van oldva a szigetelés.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125847) st6969 válasza Donki Hóte (#125835) üzenetére


st6969
őstag

Ennek én is próbáltam már itt utánajárni, mert én sem láttam még ilyet. De azt hiszem így működik: van egy kapcsoló a falon, ami áramot ad a másgnesszelepnek, így az nyílik, és jön a gáz. Ezzel egyidőben beindít egy ventilátort is, és az meg a konyhai ablakon lévő szellőző által biztosítja, hogy legyen levegő gáz használat közben (?).
Ha a kapcsolót nem kapcsolom fel, hiába próbálom a gáztűzhelyet begyújtani, nem jön gáz.

#125838 6030D
Nem valószínű, ezek távfűtéses lakások, melegvíz is központilag jön.

(#125848) Exodion válasza beers (#125845) üzenetére


Exodion
aktív tag

Uristen... hat en hulye vagyok :W . A vezeto keresztmetszetere keresek zsugorcsovet nem a teljes vezetek keresztmetszetre... a 1.5mm2-es vezetek 3mm, a 0.75mm2 -os meg 2.45mm. Jojo storno, igy maris talaltam zsugorcsovet ami jo nekem: [link] . Ez mar igencsak rafog mindket vezetekre.

(#125849) mezis válasza st6969 (#125833) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy esetleges rezonancia csillapítására gondoltam. Pl egy rezgő húr esetében középen a leghatásosabb a csillapítás, meg a felharmonikusok "csúcsában".

Ha csattanással indul és 50Hz közeli a búgás, akkor esélyes a mágnes szelep, de ahol a "hangszóró", ott lehet, hogy csak nagyon enyhe és nálad tud rezonálni egy csőszakasz.

Egy példa: Lakásunkban a lépcsőfordulóban kellemetlenül erős mély hangú búgás volt amikor a szomszédban az emeleten működött a mosógép. Az új mosógépét már nem hallani.

Javaslat: Névjeggyel bemutatkozó látogatás alkalmával elnézést kérsz az elkövetkező felújítás esetleges zajaiért és egyúttal megkérdezed nincs-e valami kellemetlen búgás a gázcsövükön a mágnes szelep környékén...

Tudod az etikettet: első látogatás 10 perc!

Tölts le egy "Sound Meter App"-ot, hátha segít.

mezis

(#125850) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!
Egy apróságban szeretném a tanácsotokat kérni. Volna egy sajnos folyamatosan ázó tégla-kő vegyes falrész. Nincs rendes vízorr a beton “zárótetején”. Olyan 1m-ig van tégla és kő kombó a falrész tetejétől, alatta beton. A beton tetején van egy réteg kátrányos csoda, 90-es évek színvonalán vízszigetelés. Felhajtva nincs. De emiatt nem úgy néz ki, hogy alulról ázna főképp.

Első lépésnek a felülről leázást kéne orvosolni, akár egy telibe bádogozással nem? Cseppentővel a széleken… a könnyűszerkezetes falra felhajtva. Hátha annyi már elég hogy ne váljon le meg salétromosodjon a vakolat… vagy más irányba kezdenétek?

Ázik, levegősödik a vakolt, salétromos:

Lehetséges bádog a tetőn, egyéb részletek:

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.