Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#125951) pjen válasza arcsin (#125944) üzenetére


pjen
félisten

Mert minek. Valami szuper okos még belekötne.Egy könnyű szerkezetes fal nem nehezebb mint egy szekrény sor.Akár egy szekrény fal is megfelelő lehetne.

(#125952) macilaci78 válasza arcsin (#125942) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tulajdoni lapon hány szoba szerepel? Lehet, az előző tulaj akciója sem volt lepapírozva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125953) macilaci78 válasza hukhl (#125949) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Béna voltál, túlliheged. Ha megéri neked a procedúrát, állj el a vásárlástól, vitesd vissza és rendeld meg az olcsóbb helyről.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125954) Victoryus válasza lemmy71 (#125929) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszi! Ehhez én hülye vagyok. Se az obi-ban se a praktikerben nem találok olyat ami 1'-ról 10mm-re szűkítene. B verzió, hogy felteszem a csapra a 20,5mm-es vastagabb slagot, hosszabbítom a 10mm-es slaggal, de ilyen átalakítót se találtam. C verzió, hogy kidobom francba a régi slagokat, és veszek újat, hátha az rámegy normálisan a kerti csapra.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#125955) tothjozsi96 válasza Victoryus (#125954) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Mi a probléma? Ha jelenleg rámegy a slagod a csapra, az teljesen jó. Bemész egy csavarboltba, levágsz egy darabot a slagodból, meg beviszed a csapot amire ráakarnád szerelni, és kérsz egy ilyen bilincset hozzá, [link]. Több méret létezik, de ezzel annyira összetudod szorítani hogy megfogja rendesen.

(#125956) arcsin válasza macilaci78 (#125952) üzenetére


arcsin
senior tag

Az előző tulajnak volt engedélye mindenre, sőt arra is volt hogy 10 centit hozzávésessen a konyhaajtóhoz. Az átadáskor ezeket a terveket odaadta. A tulajdoni lapon az új/jelenlegi szobaszám szerepel.
Igazából betegesen kevés 1+2félszoba, 1 konyha, 2 fürdő 119nmre szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#125957) tothjozsi96 válasza arcsin (#125956) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem is.

(#125958) arcsin válasza tothjozsi96 (#125957) üzenetére


arcsin
senior tag

A konyhából szerettünk volna még egy szobát kialakítani, de végül konyha+ étkező marad egybenyitva. 2+2fél szoba már azért gyerek+ho kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#125959) FerNandor válasza macilaci78 (#125925) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszönöm szépen.

Újabb kérdés.
Nem halszálkás bükk, hanem szintén régi, de egyenes irányú, talán ez a szalagparketta (??), van a szobákban. Az egyik szobában az egyik kis lap fellazult és fel is jött, egy kis vékony lap, de ez mintha az egésznek csak egy felső rétege lenne. Érzetre teljesen stabil, nem hullámzik a padló, mint a hasonló korú, álpadlóra fektetett halszálkás bükk parkettásak. Hogyan lehet a legegyszerűbben kideríteni, hogy ez alatt milyen padló van? Vagy inkább talán máshogy megfogalmazva, mi szokott az ilyen parketta alatt lenni? 70-es évek végén épült teglaház (társas, 8 lakás, 4 szint).

Újabb kérdés

Lesz a lidlben fal és mennyezetcsiszoló. Ez vajon mennyire használható olyan falon, ami több rétegben lehetett már festve, elkerülve a sok kapargatást? Vagy milyen munkákra lett kigondolva? Lehet utána vajon glettelni?
Ha egy lakásnyi időtartamot kibír, már megérte.

[link]

[ Szerkesztve ]

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#125960) tothjozsi96 válasza FerNandor (#125959) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az Újabb kérdés-re reagálnék. Én is szemeztem a zsiráffal, viszont nem igazán jó. Én utána jártam, és hát, amire kitalálták arra nem túl jó. Régi festéket biztosan tudsz vele Jól csiszolni, de legfőképp arra találták ki hogy glettelt felületeket lehessen könnyedén csiszolni vele. Erre viszont nem igazán alkalmas, többen jelezték hogy ugrál a gép a falon, emiatt belekap a glettbe sokszor. Volt aki írta hogy alacsony fordulaton jó volt, de legtöbben negatívat írtak róla. Itt egy teszt róla, [link]

Személyes tapasztalatom nekem sincs a géppel, de én leginkább csak rosszat olvastam róla. Emiatt én nem léptem meg. Egyébként Facebook csoport foglalkozik csak PS gépekkel, én is ott szoktam utánakeresni a dolgoknak.

(#125961) B_I_G válasza Atomgeszi (#125930) üzenetére


B_I_G
tag

igen,
hurotól vettem a beépíthető keretet is, ki van alakítva rajta az elszívó doboz rögzítése... nem kell barkácsolni. alcaplast tartályt adott. 112e és talán 3e a szállítás.
hívd fel őket nyugodtan, nagyon segítőkész volt a csavó a vonal végén.

(#125962) Donki Hóte válasza tothjozsi96 (#125960) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát igen, ezt az izét 1-2 órán keresztül a fejed felett tartani és pontosan vezetni a plafonon az teljesen reménytelen :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125963) tothjozsi96 válasza Donki Hóte (#125962) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hát, igen. Bár, még talán még mindig könnyebb mint böcsülettel végig csiszolni, kézzel. ;]
Nem tudom más követi-e itt a PS facebookos csoportját, jól látszik a visszajelzések alapján hogy egyre silányabbak a talán amúgysem tökéletes gépek.

(#125964) FerNandor válasza tothjozsi96 (#125963) üzenetére


FerNandor
őstag

Köszi a korábbi választ. Mi amúgy sokat csalódtunk a Lidlben az utóbbi időben, elektronikai dolgok téren is, szóval... De jó lett volna. :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#125965) AndrewBlase válasza tothjozsi96 (#125960) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"többen jelezték hogy ugrál a gép a falon, emiatt belekap a glettbe sokszor."

Bár nem dolgoztam még ilyen géppel, de könnyen el tudom képzelni, hogy ez a nem megfelelő szögben való tartás, illetve "nem megfelelő erővel történő falra nyomás" eredménye.
Mint ahogy a sarokcsiszolóra rakott csiszolótányér is tud ugrálni a fán, ha úgy tartják.
Ettől persze még lehet sz@r a termék is, ez csak egy gondolat volt a részemről. ;)

Miért mindig én???

(#125966) tothjozsi96 válasza AndrewBlase (#125965) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igaz, de volt szó a csoportban arról is hogy milyen szögben kell ráhelyezni, meg hogy próbálják. Legtöbb válasz az ennek ellenére is negatív volt. Elég sok hozzászólás volt, és arra emlékszem hogy csak 1 valaki volt aki elégedett volt vele. :DDD

(#125967) lemmy71 válasza FerNandor (#125959) üzenetére


lemmy71
őstag

Az nem festék csiszolásra való, az ezer réteg festéket szépen lekaparod áztatással, majd telibe gletteled a falakat és azt csiszolod majd a géppel ;)

(#125968) tothjozsi96 válasza FerNandor (#125964) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egyébként ha szeretnél glett csiszolásra vásárolni ilyen gépet, és ha ne adj isten, nem Parkside-ot vásárolnál, akkor mindenképp olyant nézz aminek van LED megvilágítása. Ahol csiszolsz, körbe világítja a falat, és jól látszik minden. Persze ehhez szükséges az is hogy jól lesötétítsd a helyiséget. [link]

(#125969) macilaci78 válasza FerNandor (#125959) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fotó sokat segítene.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125970) FerNandor


FerNandor
őstag

Köszönöm a hozzászólásokat.
Én festék eltávolítására gondoltam ezt a gépet alapvetően, de akkor marad a kaparás ott, ahol kell. Felújítás előtt szeretnék mindent megcsinálni, amit tudok, előkészítés jelleggel a festőnek, burkolónak, hogy így talán ne kelljen bődületes összegeket kifizetni. Bár az is lehet, hogy a festőt csak glettelni hívom el majd..
A parkettáról majd még rakok fel képet, de sajnos most nem csináltam.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#125971) st6969


st6969
őstag

Ha már festés: azt tudja valaki, hogy glettelt falról mész alapú festéket hogy szokás eltávolítani? Diszperziós festés lenne helyette. Vagy el kell egyáltalán távolítani (esetleg mehet rá)?!

(#125972) arcsin válasza st6969 (#125971) üzenetére


arcsin
senior tag

Kínkeservesen leginkább  lehet a zsiráfos csiszolóval is tolni. Mindenképp érdemes eltávolítani mert a világ alapozója, glettje se tapasztja rá a diszperzios festéket. Lehet vizezni, kaparászni is.

(#125973) angelside77 válasza Victoryus (#125927) üzenetére


angelside77
tag

A Csap végén a csőrős részt nem lehet lecsavarni? És ilyenre cserélni, pl akár rézből? Aztán gyosrcsatlakozót tenni a slagra.

[ Szerkesztve ]

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#125974) Victoryus válasza angelside77 (#125973) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Én ilyet vettem szombaton, ami nem lett jó. [link] Mert ez 3/4-es, pont egyezik a csap átmérőjével. Igen, letekerhető a csap vége, de arra 1"-os kéne ezek szerint.
A megoldás tényleg az lesz, hogy a vastag slagot teszem rá a csapra, és hozzátoldom a vékonyat, vagy veszek 2x20m új tömlőt, és nem kínlódok a régiekkel.
Levágni nem tudtam a vékonyból, mert fém a belseje! Szerintem ez nem is tömlő, hanem kpe? Külseje szövet. Gyanús, hogy a vastagabb sem locsoló cső, hanem vízvezeték lehetett valamikor. Azt használták ami éppen kéznél volt.
Amit még néztem, az Xhose 50m-es rugalmas tömlője. Ezek az Xhose rugalmas slagok gagyik, vagy alkalmasak vajon mindennapos öntözésre? Elég vegyesek a vélemények emagon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#125975) razorbenke92

Sziasztok!

Műanyag bejárati ajtóban a zárcimkében van ez a rugós műanyag, aminek a kikincsvisszatérítésért kéne felelnie, de elkopott.

Mit írjak a googlebe? Kilincsrugó, cimkerugó nem segített.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#125976) angelside77 válasza Victoryus (#125974) üzenetére


angelside77
tag

Talán akkor ez majd segít a méret meghatározásában.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#125977) RJ45 válasza Donki Hóte (#125921) üzenetére


RJ45
junior tag

Ezt nem ismertem. Próbáltad is már? Ha elered az eső közben akkor a tujáknak a kerítés mellett annyi gondolom.
Szóval ebből akkor csak annyit lehet előre kenni, amennyit biztosan meg is csinálok. Te és akkor mibe lehet ezt így gyűjteni mármint, amit letolok róla? Vagy ha elegyedik a festékkel utána már nem dolgozik annyira?
Az jut eszembe hogy dobom ki, ha a zsákot, zacskót is kimarja...
Mondjuk gyerek homokozós kisvödörébe teszek alufóliát, abba gyűjtöm és ha tele van akkor a fóliával együtt kihajítom? A kuka drága, úgy kéne, hogy azt azért ne marja ki.

(#125978) Donki Hóte válasza RJ45 (#125977) üzenetére


Donki Hóte
veterán

PVC-t nem mar meg. A hatása azon alapul, hogy nagyon erősen lúgos kémhatású a massza, amire a lúg nincs hatással, azt nem bántja (fémek, kemény műanyagok, ezért jó fémfelületek tisztítására). Ezzel szemben szerves anyagokat (ecset szőre, puhafa nyél) nagyon gyorsan szétszed.

A fel nem használt anyag semlegesítése savval történhet. A környezetre gyakorolt negatív hatása sajnos ezen felül még a foszfáttartalom miatt is nagy, amit a savazás nem szüntet meg.

A lemart festék pedig önmagában is káros a környezetre.

A gumikesztyűs figyelmeztetés saját tapasztalaton alapul, a keveréket már én magam is használtam, olajfestéket meglepően gyorsan és jól eltávolít (viszont fa ablak anyagát kicsit megmarja, fán csak óvatosan érdemes használni, de a kérdező fém kerítést akar tisztítani).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125979) RJ45 válasza Donki Hóte (#125978) üzenetére


RJ45
junior tag

Van egy vékony lemez kutyatálam. Arra gondoltam ráteszem 2 téglára és az oldalát/alját hőlégfúvóval megfújom. Gondolom elég lesz jó forróra keverni. És akkor ezt hajnalban kell csinálni, hogy ne száradjon hamar rá a kerítésre igaz? Kipróbálom, mert marha vastag rajt a festék. 2 liter az sok, elsőre inkább csak egy picit, aztán meglátom mit mutat.
Nagyon köszönöm. :R
Arra gondoltam, hogy megvárom, amíg beleszárad a trutymó vödörbe és homokkal keverve dobom ki, hogy ne legyen erős. Vagy ez vagy elviszem a MÁS festékboltba, ott azt hiszem le lehet adni döglött festéket, de hogy ilyen maratottat is arról nem szól a fáma.

(#125980) szaszlaci válasza FerNandor (#125959) üzenetére


szaszlaci
addikt

Alatta gondolom vakpadló és párnafa, közte homok vagy inkább kohósalak, ha hetvenes évek. Megnézni úgy tudod, hogy felbontod.
Ha csak egy vékony réteg jött fel, valószínű laminált parketta, és a laminálás engedett el. Mondjuk mert bő vízzel mosták fel.

A falcsiszolónál nem vagyok meggyőződve róla, hogy leszedi a festéket. Csúszós, kemény, nem könnyű lecsiszolni. Főleg, ha netán régi olajfesték. Nem is biztos, hogy szükséges. Vagy ha igen, hát akkor nekiállni, és lekaparni, jó kis meló lesz. :D

Az is kérdés, egy ilyen kicsi, 700 Wattos motor, Parkside minőségben, mennyi idő alatt melegszik túl.

Minek oda festő meg burkoló? Megcsinálod magad, ha alap dolgok kellenek.

st6969
Ha stabil a mész, szerintem nem kell leszedni, csak ami pereg. Van a házban itt-ott ilyen rész, köszöni, jól van. Esetleg egy híg réteg alapozó-tapadóhíd, főleg, ha színes megy majd rá.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#125981) Atomgeszi válasza szaszlaci (#125948) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja gondoltam PVC ragasztóra, csak azért mégis víz, meg zúdul meg mittomén. :D

(#125982) Atomgeszi válasza B_I_G (#125961) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi. Megkérdezem, bár a Geberit rendszerében azért jobban bízom., már ami a WC öblítő részét érinti.

(#125983) angelside77 válasza angelside77 (#125976) üzenetére


angelside77
tag

Lemértem az itthonit, 1 collos a mérete.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#125984) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Lehet, hogy lambériát kell tennem a plafonra egy szobában. Fafödém, alulról:
-gipszkarton
-fólia (valami fekete nylon, nem tudom, párazáró-e egyáltalán).
-gerendák között üveggyapot
-deszka
A lambéria és a gipszkarton közé kell ilyenkor tenni valamit?
Valószínűleg nem lesz távtartó, csak simán felkerül a gipszkartonra.

-

(#125985) tyielow


tyielow
aktív tag

Sziasztok,

meg van rendelve a házikónkra az új szeglemezes tető, épp kőműveskeresésben vagyunk, ugyanis vb. koszorút fog kapni a ház. A kérdésem az lenne, hogy arra a 2-3 hétre amíg tető nélkül van a ház, van valami fóliás/sátoros megoldás a "beázás" ellen?

YouTube: toty1ka

(#125986) #31733248 válasza Atomgeszi (#125982) üzenetére


#31733248
törölt tag

A Geberit nagyon jó, egy rakás szagelszívós vécénk van (több bérbe adott ingatlanban), évek óta teljesen hibátlanok mind. A betét cseréjétől sem kell tartani, évekig tökéletes, az elszívás pedig meglepően hatékony. :)

(#125987) Atomgeszi válasza #31733248 (#125986) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aktív szenes?

(#125988) Donki Hóte válasza tyielow (#125985) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A tiétek a (részben) vályogház?

Mindenképpen kell valami ideiglenes takarás a ház fölé, a vályogfalakat nagyon óvni kell a megázástól, a falakat külön letakarnám a helyedben.

Agrofóliát ajánlok, meglepően erős, nem kell az UV stabilizált jobbik verzió, mert nem hónapokra lesz kitéve a napsugárzásnak, hanem csak 1-2 hónapig.

(Látom, hogy te 2-3 hetet írtál, de a tető és a födém lebontása, a vályogfalaknál pillérek kialakítása, a koszorú kizsaluzása, bevasalása, kiöntése, a födém és a tető visszaépítése szerintem kizárt, hogy 3 hét alatt meglegyen.)

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125989) #31733248 válasza Atomgeszi (#125987) üzenetére


#31733248
törölt tag

Persze, ha visszakeresel, láthatod. Rövidesen nekilátunk másik négynek is, nagyon bevált.

[ Szerkesztve ]

(#125990) tyielow válasza Donki Hóte (#125988) üzenetére


tyielow
aktív tag

Jól "emlékszel" :D a statikai terveken nem láttam külön pillért a vályog részen. De nem is értek hozzá. A 2-3 hetet magára a beton száradására értettem, de igen. A cserepek, tető, födém elbontásra 2 hetet számoltam..aztán ahogy írtad, zsaluzás stb ha a végén megszáradt a beton akkor a szeglemezes tetőt 1 nap alatt felteszik, utána az ácson múlik, de elvileg az is 1 hét mire befedi. Kösz a tippet.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#125991) Donki Hóte válasza tyielow (#125990) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem írt elő a statikus pillért, tehát a vályogfalra fog terhelni a koszorú :Y

A nagykönyv szerint ez általában nem túl jó megoldás, persze nem ismerem a konkrét helyzetet.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125992) Exodion


Exodion
aktív tag

Milyen csemperagasztot erdemes hasznalnalni ha cementalapu felulethez akarok rogziteni csokkentett vizfelvetelu gipszkarton lapot? Gulyas tuzepen adtak nekem Adesilex P9-et ugye hogy az jo lesz. A leirasa alapjan nem tunt meggyozonek, felkerestem a Mapei-t.
- "Hat lehet hogy megfogja de akkor mar inkabb az Ultralight S2 Flex talan jobb valasztas lenne, de mindenkeppen kerdezzem meg a Rigips-et".
Erre a rigips:
- "Ragasztani? Rifix-szel. Hogy? Furdoszoba? Akkor a Rifix-et ne hasznaljam, alkalmatlan vizes helysegekre. Valamilyen flexibilis csemperagasztora lenne szukseg. Ha Mapei termeket szeretne hasznalni meg kellene kerdezni a Mapei-t hogy mit ajanlanak ilyen celokra"
:W .

A karton Rigips Glassroc X. Ugy tervezem hogy ebben a formaban ragasztom fel:

2.5m-es hosszban a tuzep semmit nem tudott rendelni a rigips-tol mert csak raklapos tetelt szolgalnak ki (nekem meg ugye 2db kellett volna). A karton sulya: 10.9Kg/m2. A retegrend amit tervezek foltenni, a karton fole:
- hezagolas ugye
- 2reteg vizszigetelo reteg
- Planiprep 4 LVT
- Eco MS4 Eco Wall
- 4.5mm SPC
- (?) Mapecoat 4 LVT
A karton alatt:
- panel 45mm-es betonja
- csemperagaszto (csak a malo reszeket szedem le ami masszivan tart az marad)
- Planitop fast 330 + dryvit halo
- Primer G
- ide kene valamilyen ragaszo
- karton

(#125993) A Zéé válasza Donki Hóte (#125991) üzenetére


A Zéé
addikt

"pár ezer" vályog épület megépült azért mindenféle beton pillér nélkül ;)
Sőt, nagyon sokban még beton koszorú sincs, akár a mai napig is.

Just a simple Lineman...

(#125994) Donki Hóte válasza A Zéé (#125993) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ha nincs a vályogfalon betonkoszurú, az jó.

De ha akar valaki és felteszi a kérdést, hogy hogyan készítsünk vályogfalra beton vagy vasbeton koszorút, a válasz: sehogyan...

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#125995) RJ45 válasza razorbenke92 (#125975) üzenetére


RJ45
junior tag

Ha reménytelen lenne újat találni, akkor megpróbálhatod felépíteni rá a lekopott anyagot... Sajnos több típusú műanyag van, ezért forrasztórúdja is több féle van, ezért nem lehet képről megmondani sajnos, pontosan, hogy melyik kell hozzá, de ha van egy kis szerencséd, akkor ehhez a műanyaghoz éppen tudsz használni kábelkötözőt forrasztórúdnak. Ehhez hasonló hasonló módon pákával ráolvasztod a +anyagot és ha szerencséd van utána már csak vissza kell csiszolnod a többletet az eredeti méretig.
Vagy ami még beválhat valami epoxy műgyanta esetleg, az kikötés után van olyan kopásálló, mint a műanyag, de akkor fúrnék rá valami apró lyukat vagy valamit, amibe belefolyik, hogy ne tudjon róla letörni a kopás helyére ráépített rész...
Mivel belül van és nem látszik, én megpróbálnám meggányolni, ha nincs másik.

(#125996) pjen válasza Donki Hóte (#125994) üzenetére


pjen
félisten

Én rengeteg 60-70 éves és régebbi tégla házat láttam már ami fa gerendás és szintén nincs rajta beton koszorú. :)

(#125997) BullZeye


BullZeye
veterán

Sziasztok,

Vinyl klikkes rendszert járólapra rá lehet tenni?
Laminált padló azért nem opció, mert van némi hepehupa a 40m"-en és lakásban már megszívtuk emiatt még padloponozás után is :)

Ezért gondoltuk a drágább de ránézésre rugalmasabb klikkes vinylt, vagy ez is nyikorogni fog?

Jelenleg egy elég szép gránit lap van amit nincs szívem feltörni, de pár ajtó átkerül máshova és emiatt lesznek pici lyukak, amiket nem tudok eltüntetni, így akkor inkább leburkolnám az egészet.

(#125998) macilaci78 válasza BullZeye (#125997) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha a laminált sem bírja, akkor a klikkes vinyl sem.

Klikkes vinylből kétféle van:
4-7 mm vastag, ahol a hordozóréteg is valamilyen műanyag, ez vékony, így a klikk is gyengébb. Az 5-7 mm vastag már rendelkezik gyárilag valami alátéttel, ami természetesen semmit nem tesz hozzá a klikkhez.
10 mm vastag, ahol a középrész a lamináltaknál is használt HDF.

A klikkes vinylek alá max 1,5 mm vastag, nagy szilárdásgú alátet szabad tenni, ez kvázi semmilyen aljzathibát sem fog orvosolni.

Vegyél egy nagy konzervet (pl hámozott-felezett barack) és tologast a kövön. Ha a konzerv a fugáknál ugrik, akkor nem lesz jó a klikkes vinyl.
Ahol gödör van, azt portalanítás, zsírtalanítás után egy latexes javítóanyaggal kitöltheted, síkba húzhatod.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#125999) tyielow válasza pjen (#125996) üzenetére


tyielow
aktív tag

A mienk ilyen. És szar. A koszorú kell a téglaházakra, ez ma már nem kérdés. A mi esetünkben az a cifra, hogy 3 szoba vályog, az összes többi tégla. A külső falaknak a 2/3-a tégla. Na most legyél okos... ha csak vályog lenne nem kérdés h nem kellene a koszorú és a velejáró szenvedés. De nem ez a helyzet. Vannak kivételes esetek, a családban 2 helyen is vályog+vb. koszorú megvannak együtt évek óta. Ettől függetlenül osztom az aggályaitokat. Most fater próbálja faggatni a statikust, ő intézne a munkákat (neki van némi tapasztalata + szaki ismerősei)

YouTube: toty1ka

(#126000) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

Az utcafronton a ház előtt van egy macskajárda, amit zúzott kőre cserélnék, szegéllyel.
Milyen módon tehetem meg, hogy ne ázzon fel a fal? A járdát rakjam lejjebb, és arra a kavics, vagy nem szükséges egyáltalán a beton? Dörkenlemez a fal mentén vagy mit javasoltok?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.