Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#126951) pjen válasza KrAt (#126950) üzenetére


pjen
félisten

Ahol van és a legolcsóbban kihozzák.

(#126952) siege5


siege5
aktív tag

Sziasztok!

Felújítás és új szoba kialakítására került nemrégiben sor. Egy kisgyermek szobája lett.
Hanggátló gipszkarton falazat közötte gyapottal, így elég jól tompítja a hangokat. Ellenben a rá szerelt gerébtokos ajtó (90*210) egy az egyben átenged mindent.
Kérdésem az lenne, hogy a szokásos ajtóélcsík, küszöb páros mellett létezik-e olyan ésszerű praktika amit utólagos megoldásként alkalmazhatok.
Sajnos sok keresés után sem találtam ilyen típusra már kész hangszigetelt ajtót.

[ Szerkesztve ]

(#126953) macilaci78 válasza siege5 (#126952) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nehéz brokátfüggöny az ajtó elé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126954) Blackmate válasza KrAt (#126950) üzenetére


Blackmate
senior tag

Reklám nélkül: Elekrikstore (Dunaharaszti)

(#126955) macilaci78 válasza Blackmate (#126954) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Innen vettem én is Legrand szerelvényeket és Kanlux lámpákat.

A webshop nekem, laikusnak kusza, ajánlatkérő e-mailt kaptak ők is, amit megválaszoltak. Elmentem személyesen, átbeszéltük, még pár plusz tétel jött hozzá.
A fedeles konnektorokat a szerelő írta rossul fel: csapófedeles volt a konnekor és a ráma is, így valamelyiket cserélni kellett. Nem volt gond ezzel sem.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126956) stickermajom válasza macilaci78 (#126955) üzenetére


stickermajom
addikt

Én pont azért rendelek tőlük, mert a többihez képest átlátható a weboldaluk. Egyszerű keresni, szűrni, pikkpakk be lehet vásárolni.

[ Szerkesztve ]

(#126957) tyielow válasza stickermajom (#126956) üzenetére


tyielow
aktív tag

Villamos kereskedelemben dolgozom és azt kell mondjam hogy nagyon jól használható ez a webshop. Talán a Haluxvillé ami még jól kezelhető, meg a Sonepar mobilos appja (szintén Dunaharsztiban van a központ)

Más: nem sikerült befejezni a födémbontást, mert még mindig fél napig cseréppakolás volt. Hiába, 274 m2 tetőfelület nem hazudik :(( Akit érdekel itt a timelapse (2,5 napi meló) [link]
Kőmérgesék csütörtökön jönnének zsaluzni. Lehet bevállalják a bontás befejezését.

YouTube: toty1ka

(#126958) macilaci78 válasza stickermajom (#126956) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Értem én, hogy jó a webshop, de laikusként az is kérdés, mi a különbség a 101 és 106 kapcsoló között. :U
Persze nem várom el, hogy egy szakáruház konyhanyelven balettozva hányja a rizsát, hogy Pirike néni is megértse, mi kell neki a szétégett 30+ éves csillárkapcsoló helyére.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126959) tothjozsi96 válasza stickermajom (#126956) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem a kereső pont nem jó. Sok termék hibásan van feltöltve. Például többször futottam bele olyanba hogy "Legrand dugvilla" vagy "lengődugalj", nem hozott találatot. Beírtam a Google-be hogy "Legrand dugvilla elektrikstore", és mindjárt meglett amit kerestem a honlapjukon. A legtöbb dugvillát azt dugvillának írják ki a címben, de Legrand-nál például "csatlakozóaljzat"-nak.

Én a keresővel sokszor szívtam, de egyébként szerintem is a legjobb hely ahonnan online érdemes rendelni.

(#126960) tyielow válasza tothjozsi96 (#126959) üzenetére


tyielow
aktív tag

Sajnos ez örökös probléma lesz. Egyrészt a szakmai zsargon miatt, a régi maradványszavak, meg eleve ha több kifejezés van egy és uganaz termékre vagy termékcsoportra, még a gyártók közt sincs egyetértés vagy azonosság. Mi pl. a fényerő-szabályozás vagy dimmelést minden katalógusunkban úgy tűntetjük fel, hogy "fényáram-szabályozás", mert ez a legszakszerűbb kifejezés rá. Más kérdés hogy így a kutya sem fogja megtalálni a termékünket. Ugyanígy mágneskapcsoló / kontaktor, csoki/wago/vezeték-összekötő stb... szóval szvsz úgy lesz jó egy kereső ha a létező összes kulcsszót beviszik a rendszerbe és kategorizlják.

[ Szerkesztve ]

YouTube: toty1ka

(#126961) csemberlen válasza macilaci78 (#126958) üzenetére


csemberlen
őstag

Pirike bemegy a sarki bótba....

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#126962) Ijk


Ijk
nagyúr

Akit érdekel a hővisszanyerős szellőztetés:

Mivel kicsi lakás, ráadásul már magas készültségi fokon volt amikor vettük sajnos nagy macera és kompromisszum lett volna egy központi rendszer, így maradt a decentralizált. Szobánként került be Comfospot 50.
Pár kép a beépítésről: 1 2 3 4 5 6

Alapjáraton 2-es fokozatra vannak kapcsolva, ami 20-25m3/h. Nappaliban fel szoktam nyomni 3-as fokozatra napközben. 2-es fokozatra azt mondom hogy enyhe légzaj, simán lehet mellette aludni. 3-as már nem alvó üzemmód, és már érezhető a légáramlás is a helyiségben.
Nekem elsődleges cél az éjszaka során jobb levegő biztosítása. A 20-25m3/h már két embernek kevés ébren, de alvás közben 1000ppm környékén szinten tud tartani. Gondolom egy központi rendszernél lehet jobb is, bár jól kell elhelyezni a befújási pontot a huzathatás miatt.

Készítettem diagramokat 2-es fokozaton, összevetve egy olyan éjszakával amikor nem volt beépítve: CO2, Hőmérséklet, Páratartalom
Van egy kis időeltolódás felkelésnél (utána szellőztettünk). A CO2 grafikon beszédes, mennyire felépült reggelig a koncentráció szellőztetés nélkül. Hőmérsékleten inkább az látszik hogy előtte-utána szellőztetésnél hogy változott hirtelen, míg a géppel egy lassú csökkenés látszik, fűtés nélkül.
Érzetre a levegő minősége, főleg reggel sokkal jobb, nem kell szaladni ablakot nyitni, sőt egyáltalán nem kell. Napközben ha üres a szoba ledolgozza 500 körülire a CO2-t. 1000ppm az elfogadható kategória, kisebb zárt helyiségekben szellőztetés után 2 ember jelenlétében 30-60 perc alatt bőven 1000 fölé megy a szint.
Végső konklúziót majd egy év múlva, mert a tél lesz izgalmas a hővisszanyerés miatt.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#126963) Madwe válasza Ijk (#126962) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akinek központival van tapasztalata: ott mennyire jellemző a venti zaj? Azt normálisan kivitelezve olyan helyre építik a ventiket a csöveken belül, hogy a szobákba már nem hallható, vagy ezt nem nagyon tudják így megoldani?

(#126964) macilaci78 válasza csemberlen (#126961) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Pirike unokája mondta, hogy a zinterneten minden óccsóbb, és Pirikének is okos telefon dukál, mert az unoka csak ahhoz ért... A szomszéd Pistike meg ki tudja cserélni, de ha mégis akkor táncolna, amikor nem szól a zene, akkor Pirike néni lesz szíves roham léptekkel lekapcsolni a villanyórát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126965) YAS-dude válasza Madwe (#126963) üzenetére


YAS-dude
őstag

Van egy darab légkezelő, kb akkora, mint egy mosógép, abban van csak ventilátor. Oda futnak be a csövek a helyiségekből (osztókon keresztül) meg onnan jön-megy a szabadba is egy-egy cső. Ezt a gépet meg nyilván olyan helyre érdemes tenni, ahol nem zavar a hangja.

[ Szerkesztve ]

(#126966) Reggie0 válasza Madwe (#126963) üzenetére


Reggie0
félisten

Attol fugg mekkora teljesitmenyu es mekkora a keresztmetszet. Ha tisztessegesen meretezve van, akkor semmit sem hallasz belole. De lattam mar olyat, ahol suvitett amikor ment a klima es durvan erezni is lehetett az aramlast.

(#126967) tyielow válasza Ijk (#126962) üzenetére


tyielow
aktív tag

Én Aerauliqa Quantum HR-150 és HR-100-akat rendeltem, egy közös fali vezérlővel. Összesen 3 db-ot. Nincs kétségem afelől, hogy jól fognak működni, ahogy nálad is. Számomra az a kérdés, hogy ezeket a csöveket hogyan toldom meg, ugyanis ha lesz még 15 cm kőzetgyapot a 60-as falamon, az már 75, ekkora hosszban meg nem láttam egyik gyártótól sem. Gondolom megtoldhatom azon a részén a csövet, ahol nincs kerámiabetét :F

YouTube: toty1ka

(#126968) weiss válasza Ijk (#126962) üzenetére


weiss
addikt

Elektromos fogyasztása mennyi?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#126969) Ijk válasza weiss (#126968) üzenetére


Ijk
nagyúr

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#126970) Exodion


Exodion
aktív tag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata Wellis corsica wc tartalyokkal? Felesegem a Geberit Monolith-et nezte ki de annak az arabol mar harom Wellis Corsica jon ki. Jo, a geberitben van elszivas, amit masban nem talaltam ebben a kivitelben. De ugy alapbol ez a falsik elotti kivitel eleg ritka ahogy elnezem. Foleg a beepithetoek vannak ami nekem nem jo. Ha bontanom kell nem akarom az egesz falat bontani :U .

(#126971) Donki Hóte válasza passatgt (#126935) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerintem ez a fal tényleg nem vályog, hanem sárba rakott terméskő fal. Szabatosabb néven sárhabarcsba rakott kváderkő fal.

Ha elég vastag és nem kap vizet, akkor még 100 évig fal marad :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#126972) jahatpersze


jahatpersze
aktív tag

Sziasztok,
Szerintetek itt csak a csemperagasztó nem volt fagyálló, vagy a csempe sem az? Mérete 33x33cm.

(#126973) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Panellakásban radiátorcsere előtt állok,érdemes alu radiátorra beruházni,vagy megteszi az acéllemez? 35K munkadíj reális darabonként? Cső fagyaszt, régi radiátor levesz , sarokszelep feltesz. Majd festés után új radiátor felszerelése külön tétel.

(#126974) pjen válasza salieri. (#126973) üzenetére


pjen
félisten

Én beszélnék még másik szerelővel is. Megvárnám a karbantartást, akkor leengedik a vizet, nem kell fagyasztani. Ha passzolnak a bekötésed akár Te is meg tudod csinálni.Egy csőfogó és némi tömítő zsinór az egész.

(#126975) salieri. válasza pjen (#126974) üzenetére


salieri.
őstag

A hőszolgáltató azt mondja,hogy nem engednek le vizet a rendszerből. 2 db 4 emeletes tömb van a hőközponton.

(#126976) pjen válasza salieri. (#126975) üzenetére


pjen
félisten

Ilyet még nem hallottam, de akkor nincs szerencséd. Egyébként, ha hosszú távra tervezel szerintem alut vegyél.

(#126977) macilaci78 válasza salieri. (#126975) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Távhősök voltunk az előző lakásban, 5 darab 6 emeletes lépcsőház adta ki a társasházat. Minden évben papíron 2 hétre engedték le a rendszert, a gyakorlatban ez inkább 1,5-2 hónap volt. Kétszer is ebben az időszakban festettem a radiátorok mögött a falat a radiátorokat levéve.

35k/raditárort én sokallok úgy, hogy ebben az új radiátor felszerelése nincs is benne. Bár nem tudom, mennyi ideig festetek, de addig kell a jégdugó.
Én először a radiátorcserét végig vinném, majd lekapnám a még üres új radiátort, festenék és mehet is vissza, olvadhat a dugó. Így nem a frissen festett, még nedves falra fúrod az új radiátor tartóit. A mai radiátorszelepek kúposan illeszkednek és gumi tömítőkarika is van, így a szelep és a radiátor csatlakozása plug&play, nem kell külön tömíteni. A tömítés a cső és a szelep közé kell, itt a cső mondja meg a technológiát. Tömítőzsinór menetes csatlakozáshoz, vagy roppantós idom műanyag csőre.

Hőmennyiségmérő van a mostani radiátorokon?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126978) DeFranco válasza macilaci78 (#126977) üzenetére


DeFranco
nagyúr

A távhős az az, aki megment, de messziről? :F :D

(#126979) arcsin válasza DeFranco (#126978) üzenetére


arcsin
senior tag

:C

(#126980) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Egyébként mennyire valid az, hogy az új radiátorokat is átkell mosni felrakás előtt? (nem tőlem származik az ötlet, még mielőtt...)

(#126981) salieri. válasza macilaci78 (#126977) üzenetére


salieri.
őstag

A radiátort nem rakja fel csak a szelepek lesznek fent. Úgy már olvadhat a jég nem ? A radiátort a felújítás végén akarja felrakni,ahogy értelmezem.

(#126982) Donki Hóte válasza z0d1@Ku$ (#126980) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Otthoni radiátorcserénél van némi értelme...

Egy panelház esetében viszont semmi jelentősége.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#126983) mezis válasza z0d1@Ku$ (#126980) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha nem túl drága, jól jöhet. Gyártáskor maradhat abban ez-az.

(Nekem egy inzulin adagoló tűnél volt olyan tapasztalatom, mintha valami eldugította volna gyárilag. Steril, orvosi tisztaság. Nem hiszem hogy a gumi átszúrásakor tudott volna annyira eltömődni.)

mezis

(#126984) lemmy71 válasza z0d1@Ku$ (#126980) üzenetére


lemmy71
őstag

Én anno leszűkítettem a lombfúvó csövét és azzal fújtam át az új radiátorokat. Az egyiknek a végére tettem egy gézdarabot kíváncsiságból hogy mi is jöhet ki belőle, de semmit sem találtam.

(#126985) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi mindenkinek. Akkor átmosatom majd a rendszert biztonság kedvéért, köszi :R

(#126986) Atomgeszi válasza lemmy71 (#126944) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És ez jobb, vagy a csiszolt beton?

(#126987) KrAt válasza Blackmate (#126954) üzenetére


KrAt
veterán

Köszi, tetszett, meg is rendeltem, amit akartam :)

(#126988) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ennek mennyit ért a gomba elleni kezelés, hogy elvágva mintha új lenne?

(#126989) macilaci78 válasza Atomgeszi (#126988) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kezelés felületi, illetve a felülethez közeli pórusokba kell, ahol a gombával első körben érintkezhet a fa. Egy gyalulás a legtöbb esetben nyom nélkül le is hozza.
Ha teljes keresztmetszetében akarod kezelni, akkor impregnáld, füstölt, termokezeld a fát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126990) lemmy71 válasza Atomgeszi (#126986) üzenetére


lemmy71
őstag

Az attól függ hová szánod azt a betont, mire akarod használni. A csiszolt jó drága az biztos, az egyik barátomnál olyan gabona tároló. Valami impregnáló szerrel is lefújták, a gépekből lecseppent olajat úgy törlöd fel mint ha üvegpadló lenne. Viszont ha poros a padló, úgy csúszik mint ha jégen mennél ;]

(#126991) Donki Hóte válasza Atomgeszi (#126988) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Szerinted mennyi gombaölő szer és mennyi kezelési idő kellene ahhoz, hogy teljes térfogatában átjárja a hatóanyag a deszkákat :F

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#126992) MittuDomain_ válasza Blackmate (#126954) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Én is tőlük vásároltam, pedig messze vagyok (Kelenföld) Jó webshop felület, jó árak, stb.
Részemről is ajánlott.

(A viccesebb része, hogy a hálózat 32A-re bővítés kábelei meg egy debreceni webshopból /Onlinevill/ jöttek, annyival jobb árat adtak a 10mm2-es vezetékekre, kismegszakítókra, fi-relére stb)

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#126993) hodostamas


hodostamas
addikt

Sziasztok,

véleményt szeretnék kérni.. egy 35 nm-es kiülő lenne, lemeztetővel, betonpilléreken.

Beton 40e
Csavar 52e
Faanyag 575 (ácsok álltal gyalulva a telepen)
Lemeztető 390
Fuvarok 40e
Beton papucsok festés lexan szerkezet állítás lemezfedes stb
Ossz munka díj mindennel együtt 820 e

anyag az anyag, de a munkadij szerintetek mennyire sok? Minden számlával..

:R

[ Szerkesztve ]

(#126994) Tarill


Tarill
őstag

Hello! Friss aljzatbetonra(házilag kevert nem eszteich) mennyi idő után lehet alapozni majd önterülőzni?

(#126995) macilaci78 válasza Tarill (#126994) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A nedvességétől és a burkolattól függ. Hidegburkolattal akár 28 nap, ragasztott parkettával akár 6 hónap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#126996) BullZeye


BullZeye
veterán

1) Meglévő Ytong falat lehet valahogy tégla falhoz erősíteni, hogy az érjen is valamit?

2) Van egy laza 5cm-es lejtés a nappaliban kb 5 méter alatt.
a) Kerámia hidegburkolat van rajta, ezt nem szeretném felbontani, mert csak többet kéne kiönteni. :)
b) Elég ha tapadóhidat kenek rá és arra 4cm estrich beton majd ha megkötött akkor 1 réteg padlopon, vagy érdemes felmarni előtte a felületét a kerámiának? Ide laminált padlót tervezünk utána.

3) Az egy légtérben lévő konyha részen gránit lap van, tehát azt még felmarni se lehet, viszont az szép sima és egyenes, erre marás nélkül tapadóhíd után 4-5 mm padlopon mehet, hogy egybe legyen a konyha-nappali szintjével? Erre jönne 60x60as hidegburkolat.

(#126997) Donki Hóte válasza BullZeye (#126996) üzenetére


Donki Hóte
veterán

1) Meglévő Ytong falat lehet valahogy tégla falhoz erősíteni, hogy az érjen is valamit?

Amint elárulod, hogy a tégla fal és az ytong fal egymáshoz képest hogyan helyezkedik el, akkor biztosan kapsz pár jó ötletet a rögzítés megoldására :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#126998) Atomgeszi válasza macilaci78 (#126989) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ok, így értem. Csak úgy kérdeztem, mert meglepő volt. :)

(#126999) Atomgeszi válasza lemmy71 (#126990) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez a csúszós gabona tároló ismerős. :D

Mert glettelt betont írtak ki garázs aljzatnak. Kértem epoxira is, de még nem jött ajánlat, se a csiszoltra..

(#127000) Atomgeszi válasza Donki Hóte (#126991) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Fogalmam sincs, hogy mennyire kell ennek átitatva lennie, pont emiatt kérdeztem. :)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.