Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86201) jjeahh válasza Hasaggymeg (#86200) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Csíkszereda. Inkább túl gyakori és azokkal nem szívesen találkozok :D Szombaton a saras tekerésen is láttunk medvenyomokat... egyedül nem is igazán merek már erdőben tekeregni :(

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#86202) flash- válasza joysefke (#85743) üzenetére


flash-
veterán

decathlon-ból melyik betétes az ajánlott?

én azt hiszem a második legolcsóbbat vettem(aláöltözős betétes kerékpáros alsónadrág vagy hogy hívják) de 2óra után már kevés volt...
talán 5ezer körül volt az ára...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#86203) Pttypang válasza flash- (#86202) üzenetére


Pttypang
veterán

Gondolom nem vettel fel ala semmit es ugy probaltad.

Everybody lies.

(#86204) // Chaka //


// Chaka //
tag

Valaki esetleg cserélt már pedált BCA Supra America bringában? A menet méretére lennék kíváncsi. 1/2 vagy 9/16 lehet? A menet orsó átmérője 12mm és 13mm között van (mérőszalaggal mérve).

Több ezer telefonszámot tudok fejből, csak azt nem tudom, hogy melyik kié.

(#86205) Zsolt_974


Zsolt_974
tag

Sziasztok!

Eddig egy Echowell_BRI_2 "computer"-t használtam, de kezdi megadni magát 4-5 év után.
Esetleg valaki használ ilyen computer "csodát"? :DDD , ha igen leírhatná a tapasztalatait. (Nem szeretnék vagyonokat költeni.)

Üdv Zsolt

(#86206) krisz4b70


krisz4b70
aktív tag

Kisalföldi "hegyek" :D

Kép 2 Kép 3

(#86207) axlfsi


axlfsi
veterán

Csak erdekessegkeppen, a hozzaertoktol kerdeznem: ezek a kockak tenyleg annyira jok, mint amilyen szepek?!
(direkt nem linkeltem a hirdetest, nem reklamot akarok neki)

... mert teny, hogy (nekem, merugye a szepseg relativ) nagyon baba, de bakker, 4kilo egy hasznalt vasert... Aztan, ha nyerek a lotton es el leszek eresztve, majd vennek egy ilyet, hogy csodaljam majd minden nap, de addig is, erdeklodom :)

[ Szerkesztve ]

*** ALLY-t keresek *** ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86208) ivana válasza axlfsi (#86207) üzenetére


ivana
Ármester

Jó lenne tudni, hogy egyáltalán mi ez nem tudom azt miért kellett kitakarni. De így első ránézésre tényleg elég drága a cucc.

(#86209) axlfsi válasza ivana (#86208) üzenetére


axlfsi
veterán

hoppsz, elnezest, abban biztam ennyibol egyertelmu lesz. ime a tobbi info rola (de amugy nem akarom tulragozni, tudom, hogy milliokert is lehet bringat venni, nodeazertna)

... mondjuk, az a fÚl SHIMANO :DDD eleg tag hatarok kozott mozoghat adott esetben, igy nem tul konkret.

[ Szerkesztve ]

*** ALLY-t keresek *** ˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#86210) Vasinger! válasza axlfsi (#86209) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Igen, ez valóban ennyit ér. Főleg a "fúl SHIMANO" miatt. :K ;]

(#86211) ivana válasza axlfsi (#86209) üzenetére


ivana
Ármester

Karbon a váz? Az azért dob az áron, mondjuk mtbben nem vagyok otthon... Ha olyan cucc van rajta és karbon a váz akár indokolt is lehet, mondjuk hardtail.

Szerk.: Most nézem, ez triple hajtás? Manapság a 1x a menő, szóval szerintem ez nem tuti rohadtul túlárazott.

[ Szerkesztve ]

(#86212) zack válasza 6030D (#86177) üzenetére


zack
nagyúr

Ez így van. Kormány + nyereg listaáron 110k. Ha semmit se olcsózok el cserénél, jövőre a használtpaici értéke 6-700k lesz. :DDD

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#86213) Pttypang válasza Zsolt_974 (#86205) üzenetére


Pttypang
veterán

Decathlonban olcsobban kapsz normalisat, vagy badmelyik kerekarboltban, esetleg a lidliset is megnezheted, de harminc dollarert biztos nem rendelnem meg azt :D

Everybody lies.

(#86214) Saw válasza zodo (#83955) üzenetére


Saw
csendes tag

CSao!

Köszönöm az ötletet , már régen voltam Nála , picit mogorva a Fater :)

Most kedves volt pik pak megmondta hogy a bofdenem volt már öreg , 2004 s Merida , azóta nem volt hozzá nyúlva.

Át is nézettem , viszont nekem kellett érdeklődni , nem hívott , de amúgy rendben volt minden :R

Üdv,

Saw

(#86215) Hasaggymeg válasza axlfsi (#86207) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Első mondatodra a rövid válasz:igen. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86216) Zsolt_974 válasza Pttypang (#86213) üzenetére


Zsolt_974
tag

Köszönöm az építő kritikát. :R

Nézegettem már több fele és több félét, de ilyen funkciókkal ebben az árkategóriában nem találtam hasonlót.

Elméletileg tudja az alapfeladatok felett a pedálcsapás mérést, pulzus mérést.

Dechathlon-ban ~kb. ennyiért egy pulzusmérő órát kapok plusz a legolcsóbb km-óra is 2-3k-tól indul ez már közel annyi vagy esetleg többre jön ki. Viszont ez egyben van.
Tudom nem egy Garmin stb... de nem is annyiba kerül.
Esetleg ár érték arányban te melyiket ajánlanád az általad felsorolt boltokból?

(#86217) fpeter07 válasza axlfsi (#86207) üzenetére


fpeter07
veterán

Újonnan esetleg. Szerintem 300k-ért olyan használt bringát kapsz, ami már repül az emelkedőn.

(#86218) Bad Pritt


Bad Pritt
nagyúr

Sziasztok!

Ha én 188 centi vagyok, akkor tényleg lehetséges, hogy elég nekem ebből a kisebbik váz?

Amúgy ilyen árban lenne más bringa, amit érdemes inkább nézegetni? Ezt is csak azért találtam, mert kevés van ilyen méretben a webshopokban. Vagy csak szarul keresek. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86219) SSJmeszes


SSJmeszes
senior tag

Ma váltottam a 2.35 Schwalbe Nobby Nic et, egy Continental Race King 2.2 -re.
A fő okot nem írom le miért is váltottam, mert még lemarháztok!:DDD

Elsőre ránézésre nagyon furcsa, ez a keskeny gumi.
De felraktam és tekertem vele kicsit. 3,5Bar ra nyomtam fel, hát nem tudom, elég durván tud rázni így a 2- 2,5Bar után. Viszont azért érezhető is, hogy gyorsabban gyorsulok, és suhanósabb vele a tempó,( és eltűnt a darázsraj hang..:((( )Erdőben nem tudom, hogy mennyire fog tapadni, de majd a héten valamelyik nap azt is kipróbálom. Egyébként a RaceKing tulajoktól kérdezném, hogy ez a 3,5 BAR legyen a legalja? Alá már nem érdemes menni?

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#86220) Apollo_21 válasza Vasinger! (#86210) üzenetére


Apollo_21
addikt

és a spéci rotorok! miatt is.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#86221) Pttypang


Pttypang
veterán

Nyeregtaskabol ki mit hasznal? Van ertelme kinabol rendelni? Nem nagyon van kedvem parezernel tobbet aldozni a tortenetre, ha csak nincs valami hatalmas elorelepes az arert cserebe...

Everybody lies.

(#86222) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ősrégi csepel sasom acélfelnivel és egyforgáspontos szintén ősrégi patkófékkel.
Megelégeltem ezt az ergya fékhatást, és szeretnék hátra egy jobban fogó féket szerelni, ehhez kérném a segítségeteket.
A gumi mérete 32-630 a benyúlás kb ~7 centi.

Tudtok ajánlani valami hatékonyabb féket, amivel biztosabban meg tudok állni?

Köszi előre is! :R

(#86223) 6030D válasza axlfsi (#86207) üzenetére


6030D
Ármester

Azért nem olyan rossz ez: márkás karbon, 29"-es dt kerékszett, SID villa (igaz, hogy gyorszáras), 3x10-es maratonozós/túrázós XT hajtás. Csak az eladó elég érdekes... ilyen bringának nem felsorolni az alkatrészeit. :F

(#86219) SSJmeszes: joysefke 1,8 bar-on használja. ;] 2,5-ig simán lemehetsz, még alá is.

(#86221) Crytec210: 4-5 éves a legolcsóbb decás nyeregtáskám, még semmi baja, leszámítva, hogy ha tele van tömve, akkor néha elindul a zipzár. Biztostű, vagy a madzagot a tépőzárba akasztva patent.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86224) hzsolee válasza Zsolt_974 (#86216) üzenetére


hzsolee
őstag

Szia!
Keress rá erre a típusra az Aliexpressen is. (Mobilról hiába linkelném nem fog jól megjelenni.) Elégedettnek tünnek a vásárlók.

[ Szerkesztve ]

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#86225) rétisün válasza pietrrr (#86222) üzenetére


rétisün
veterán

ebike oldalán tudsz keresni benyúlás alapján is, pl. ez a 60-81 mm-es benyálással jó is lehet. mivel kétforgáspontos, alighanem jobb, mint a régi féked.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#86226) Hasaggymeg válasza Bad Pritt (#86218) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Igen,188-nak kábé 21" kell. A 23" a felső határ,az óriások mérete.

(#86217) fpeter07...hát én akkor rossz vásárt csináltam az enyémmel,mert bár kábé annyit fizettem érte időnként bizony szakad le a lábam az emelkedőn,nemhogy repülne! ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#86227) Bad Pritt válasza Hasaggymeg (#86226) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Rendeltem egy 21-est kíváncsi leszek. :)

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#86228) Karajev7


Karajev7
tag

Pár napja vettem használtan egy ilyet:

Ha indulok vele, néha megszalajt az agyválto. csattog, mint ha átugrálna a fogaskerék. Tekerek bele párat, utána már jó. Lehet rajta valamit állìtani, vagy vigyem szervizbe?

Ma végre azt csinálom, amit a legjobban szeretek,, Semmit...

(#86229) SidCorky


SidCorky
senior tag

Beszálltam én is a klubba egy 520-as Rockriderrel :C
Eddig nagy a lelkesedés, első saját bringa, nekem még nagy dolog ez is :D Remélem sokat bele tudok tekerni, bár hazafelé egy Maglód-Ecser-XVII. ker. útvonalon rendesen köpködtem a belem hegyen felfelé, de jó lesz ez :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#86230) SSJmeszes válasza SidCorky (#86229) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Nem alacsony az ules?!
Sok km et hozza.

6030d koszi. Akkor majd lejjebb nyomom.

[ Szerkesztve ]

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#86231) SidCorky válasza SSJmeszes (#86230) üzenetére


SidCorky
senior tag

Nem tűnik annak még, pedig a váz is S-es, a 185 centimhez...a boltban is kényelmesnek tűnt, nem éreztem különbséget az M-eshez képest (mindenképp feketét akartam, de M-esben csak kék volt), hazafelé sem éreztem rossznak, majd hosszabb távon kiderül mi a kényelmes, holnap próbálgatom kicsit, így sötétben nem sok kedvem volt, csak haza akartam jutni :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#86232) Zsolt74 válasza Hasaggymeg (#86226) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Én 185cm vagyok, de a 18"-simán jó nekem.
Úgy látom hogy a nyeregvázcső hossz nem jelent mostanában semmit,mert a felső vázcső hosszában hatalmasak az eltérések.
Az ismerősömnek az ugyanúgy 18" CUBE-váznál a felső csőhossz közel 7cm-el rövidebb mint az enyémnél.
Nekem 64cm az övé 57,5cm,ez elég nagy különbség két (elvileg) ugyanakkora méretű váznál.

Zsolt

(#86233) ivana válasza pietrrr (#86222) üzenetére


ivana
Ármester

Elsősorban nem a fék ott a legnagyobb probléma. A fékkar konkrétan szemétba való, a pofák az évek során megkeményedtek, az acél felnin meg amúgy se fog rendesen semmi. Persze egy kétforgáspontos patkó segít, de szvsz fékkart is kellene cserélni.

(#86234) 6030D válasza SidCorky (#86231) üzenetére


6030D
Ármester

Valami ott nem oké. Az oldaluk szerint:

Méretek testmagassághoz.
S: 1,50 m - 1,65 m.
M: 1,65 m - 1,75 m.
L: 1,75 m - 1,85 m.
XL: 1,85 m - 2,00 m.

Tehát kb az L-es lenne jó neked, az S-en a térded bevágnád a kormányba, meg ilyen ülésmagassággal még az álladat is letérdelnéd. :)
Ha ülsz a nyergen, és az alsó pedálon van a sarkad, akkor nyújtva van a lábad, vagy hajlított?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86235) andrisbandi válasza SidCorky (#86231) üzenetére


andrisbandi
őstag

Ezt most kellemetlen lesz hallanod; nem 185 centis vagy :DDD, csak max 155.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#86236) SidCorky válasza 6030D (#86234) üzenetére


SidCorky
senior tag

Holnap megmondom neked, de ilyen kormányba lábbevágás nem volt, tényleg tök kényelmesen elvagyok ezen, az eladó is mondta hogy szerinte kicsi lesz nekem az s-es, felültem rá előtte és azt mondta nem érti

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#86237) geotigris9 válasza zoo8800 (#86191) üzenetére


geotigris9
tag

Rákeresgéltem, de látom a plafon 11-40 , 9 s. Nyilván fizikailag nem működne már nagyobb fogszám itt.

itt a választék .: [link]

11 s. 11-46 az már döfi lehet: [link]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86238) SSJmeszes válasza SidCorky (#86231) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Huha.. nem lesz az jo. En a 174cm el az L es vaz mellett dontottem anno.

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#86239) geotigris9 válasza jjeahh (#86201) üzenetére


geotigris9
tag

Na igen. :D Már volt témában régebben.
De nem is lenne olyan szép a táj ha kevés lenne a medve pl. Mert csak emberi amortizáció nyomai lennének mindenhol és nem a szép kerek erdő/vadon. :)

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86240) ivana válasza jjeahh (#86201) üzenetére


ivana
Ármester

Nyáron voltunk arra és sokat túráztunk (gyalog), láttunk medvét, de az sokkal kevésbé volt para mint a borjú méretű kutyák amik elől úgy kellett elmenekülnünk... Olyan gyorsan még nem vettem elő baltát mint ott, szerenxsére nem jöttek nekünk de ha igen az elég durva lett volna.

(#86241) 6030D válasza ivana (#86240) üzenetére


6030D
Ármester

Attól, hogy nekiállsz fát vágni, nem fog elfutni a medve. :P

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#86242) geotigris9


geotigris9
tag


Tök kipróbálnám. :D
[link]

Ez is tök jó 2013 évjárattal. (Még jobban tetszik.)

Még nézelődni.

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86243) joysefke válasza SSJmeszes (#86219) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ne higyj 6030D-nek, mióta 71Kg vagyok, azóta 1.6-1.7bar-on használom ;]
Lefele durvulni nem szoktam, elképzelhető, hogy ilyen alacsony nyomás mellett már fel lehet ütni, ha valaki zúz lefelé. Ha nehezebb vagy mint én, akkor értelemszerűen magasabbra kell tenni a nyomást...

3bar nyomás meg viccesen sok, én ha csak aszfalton megyek sem fújom 1.7 max 1.8 fölé. Fölösleges, mert alacsony nyomáson is már nagyon jól gurul, a nyomás növelésével pedig inkább csak a kényelmet veszíted el, nem fog annyit gyorsulni, hogy megérje.

(#86244) ivana válasza geotigris9 (#86242) üzenetére


ivana
Ármester

Ebből láncváltós kéne :D

(#86245) pc360 válasza joysefke (#86243) üzenetére


pc360
addikt

Az ilyen bütykösebb gumik nem nagyon gurulnak aszfalton, ott a nyomás növelése gyakorlatilag szarnak a pofon, ezért nem annyira számít. Minden más, futóéles, meg eleve vékonyabb guminál nem áll meg a gyorsulás a nyomás növelésével, érdemes őket kimaxolni bitumenen (a felni és a külső gyártói ajánlása alapján). 2.0 Hurricane-t én pl. 4,2 baron használtam. 5 bar is lehetett volna, de azt már a felni miatt nem vállaltam.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#86246) joysefke válasza pc360 (#86245) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

A RaceKing MTB gumi létére istentelenül jól gurul aszfalton. Ha nem próbáltad még, akkor lehet meglepődnél. Ez az a gumi amivel lehet a szentendrei bicajúton tartósan 30 körül csapatni...

És igen, tükörsima aszfalton a nyomás emelésével ennek is egyre csökken a gördülési vesztesége. Én csak azt mondtam, hogy és ezt most hozzáteszem: _szerintem_ nem éri meg kimaxolni, mert nem akkora a gyorsulás, hogy a csökkent kényelmet megérje a picit jobb gördülés.

Itt vannak adatok is:

http://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews/compare/continental-race-king-performance-2015-vs-schwalbe-nobby-nic-performance-2012-vs-schwalbe-nobby-nic-snakeskin-2015

Látható, hogy nem csak a minta számít (traktorminta vs féltraktorminta) hanem a gumi vastagsága és anyaga is. Nobby Nicből is az olcsó keveréket nagyon durván megveri a drágább keverék.

Számokkal:
A Race King Performance 29"x2.2 1.7bar-on 85Kg tömeggel megpakolva 29Km/h sebesség mellett szaros butil belsővel 2x26,3W=52,6W-ot fogyaszt. Ha a butyl belsőt lecseréli tubeless-re (nem tudom lehet-e) vagy Latex-re (nekem Latex van) akkor ez az 52,6W még tovább csökkenthető _érezhetően_.

A grafikonon látszik, hogyha a fent nevezett gumit a fenti paraméterek mellett 3,8bar-ra fújja, akkor a gördülési ellenállás lecsökken 52,6W-ról 2x22,3W=44,6W-ra. Lecsökkent az ellenállás 8W-ot, cserébe kemény mint a kő és pattog. Arról nem is beszélve, hogy ezek az ellenállások tüköraszfaltra vonatkoznak, ami a kemény gumit részesíti előnyben. Igazi aszfalton betonon közel sincs "ekkora" előnye a kemény guminak.

Az pedig, hogy a gumit nyomásügyileg ki kell maxolni ahhoz, hogy a lehető legjobban guruljon az egy durva általánosítás ami nagyon ritkán igaz (tüköraszfalton).

[ Szerkesztve ]

(#86247) geotigris9


geotigris9
tag


Ráfér egy mosás! :D /Sajnos nem én vagyok a tettes./ :o
(Színre, hogy egyezik a környezettel, teljesen beleolvad.) ;]

(#86246) joysefke Ha ez publikus nem mérnök vagy, vagy annak készülsz [?] :P

[ Szerkesztve ]

((( Hallgass Szabad és Független Tilos Rádiót FM90.3./Tilos.hu Mert megéri! )))

(#86248) joysefke válasza geotigris9 (#86247) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Műszaki infót végeztem (az öt éveset öt év alatt) a BME Villanykaron idestova 12 éve. De ez nem jelent túl sokat.

Ami viszont igen, az hogy fizika OKTV-n a tagozatos kategóriában első tízben voltam :)

[ Szerkesztve ]

(#86249) Zsohi


Zsohi
őstag

Sziasztok,

Van itt valaki akinek van tapasztalata a Hope Tech 3 E4 és V4 fékekkel? Elsősorban az érdekelne mennyivel lehet harapósabb a V4-es bátyó. Jelenleg már több, mint két éve nyúzom az E4-est egy dh rombolón, de soha nem éreztem teljesen kifogástalannak az erejét(agyon kell tépni, hogy blokkolja a hátsó kereket, első kereket esélytelen blokkolni, hidegen az első kanyar gyakorlatilag életveszély...) a 90 kilómhoz és e miatt soha igazán nem mertem elengedni a gyeplőt. Namármost' idén még több időt szeretnék a hegyekben tölteni, amit jó volna teljes mértékben élvezni is. :) A fékekről: fémhálós vezeték, szinter betétek és 203mm-es hope tárcsák megfelelően összekoptatva. Megfelelően van légtelenítve is.

https://ca.pcpartpicker.com/user/Zsohi/builds/

(#86250) Hasaggymeg válasza Karajev7 (#86228) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerviz.

#86231) CyborGabe...vagy el van írva a vázméret,vagy nem tudod hogyan kell tekerni egy kerékpáron.Nézz gyorsan utána és cseréld nagyobbra ha kell,amíg még lehet. Amúgy meg Isten hozott köreinkben!

(#86240) ivana...én ott éltem 30 évet,de ha választanom kellene 10 juhászkutya és egy bocsos anyamedve között,hamar kérném a kutyákat.Látszat ellenére nem harci kutyák azok,ritkán mennek tovább az ijesztgetésnél,ismerik az embert és a juhász is tudja,hogy felelősségre vonják ha bajt okoznak.Legtöbbször megelégednek ha szépen meghátrálásra kényszerítenek és elkerülöd a juhkarámot ami egy megijesztett,vagy bocsokkal levő medvénél már nem igazán mondható el.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.