Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33151) borix válasza Maximum1 (#33143) üzenetére


borix
őstag

A lényeg,hogy a belső szövet réteg ne sérüljön mert ha sérül akkor ott előbb utóbb ki púposodik.
Ha nem sérült a szövet rész akkor első keréken kisebb nyomáson még lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#33152) #48525824 válasza Maximum1 (#33146) üzenetére


#48525824
törölt tag

Amit vagok az mar a defektvedo reteg. A lenyeg, hogy pl. felfujt belsot igy sem ertem el, mikor meg a kereken volt.
http://5sgif.me/1w3kf1k

[ Szerkesztve ]

(#33153) tatabike válasza tolvaj! (#33149) üzenetére


tatabike
őstag

Akkor küldi ki csak a hajtógázt a festékspray, ha fejjel lefelé van. Ezek úgy működnek, hogy belül van egy cső, ami leér a flakon aljáig majdnem, a gáz meg felül van a palackban, tehát kinyomja a festéket egészen addig, míg a cső beleér a festékbe (míg ki nem ürül). Amúgy meg tényleg felrázódik, elég pár száz méter meg két-három bedöntés a kanyarban...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33154) tolvaj! válasza tatabike (#33153) üzenetére


tolvaj!
őstag

Tudom milyen a felépítése, illetve azt is mennyire be tud rakódni a festék. 3 napja vettem pont egy palackkal és 10 percen keresztül ráztam, mire megmozdult benne a golyó! Addig pedig csak a hajtógáz jött ki belőle akárhogy tartottam, pedig nem a gagyi 600.- -as kategória volt. Ezért is írtam amit. Nem vagyok egy gyenge alkat és költői túlzás sem volt abban amit írtam sajnos, tényleg 10 perc kellett mire fellazult a festék. :(

Ha aki mer az nyer, akkor aki merít az nyerít?

(#33155) tatabike válasza tolvaj! (#33154) üzenetére


tatabike
őstag

Akkor az valami nagyon elfekvő cucc lehetett...

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33156) Zola007 válasza tatabike (#33155) üzenetére


Zola007
veterán

Értelmes festékboltos időnként végigmegy a pulton éw megrázogatja az eladó palackokat.
De itthon ritka az értelmes boltos...

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#33157) Pttypang válasza Zola007 (#33156) üzenetére


Pttypang
veterán

Ha raktárban áll, akkor nem igazán rázogatják a raklapokat&dobozokat :)

Everybody lies.

(#33158) razzorr válasza Pttypang (#33142) üzenetére


razzorr
őstag

Lejönni lejön, csak nem életszerű hogy mindig van nála egy flakon féktisztító :P addig meg megeszi az ideget, mert tuti először ablaktörlővel megy rá.

(#33159) tatabike válasza Pttypang (#33157) üzenetére


tatabike
őstag

Raklap? A nagykertől rendeltünk múlt héten 3 flakon műszerfaltisztítót, erre nagy nehezen össze tudtak guberálni kettőt. Alig tartanak készleteket, soha nem tudnak annyit küldeni semmiből, amennyit kellene... :(

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33160) Maximum1 válasza #48525824 (#33152) üzenetére


Maximum1
őstag

Még egy helyen bejött az üveg, de az sokkal kisebb, képen a nagy mellett jobbra látszik az is, belsőnek annyi.
A nagyobbiknál látszik a belső ha szétfeszítem, 8báron csináltam a képeket, lejjebb eresztem akkor is pont ugyanilyen.
[link]
[link]
[link]
Elmegy ez még így, csak kár hogy más parasztsága miatt lett ilyen, jobb érzés lenne ha az én f@szságom miatt történt volna.

Igaza volt: [link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33161) #48525824 válasza Maximum1 (#33160) üzenetére


#48525824
törölt tag

ha van fölös küsőd, vágj le egy darabot és tedd a külső és belső közé, ahol a vágás van. simán jó

(#33162) #90933760 válasza Maximum1 (#33160) üzenetére


#90933760
törölt tag

Meg szerintem tedd hátra ezt a gumit, mert ha eldurran akkor inkább hátul mint elől.

(#33163) Pttypang


Pttypang
veterán

Egy kornyekbeli faluba mentem ki es jottem vissza [Tiszalúc, kb 30km-re van]
Az ut elejen, mikor Miskolcrol kierek, egy foutra kell ramennem, hogy atjussak Felsozsolcara.
A fout pont ezen a reszen ki van tablazva, biciklivel nem mehetek fel ra. Ilyenkor a jardan mehetek? Mert visszafele egy rendor mellem lassitott, es intett, hogy sziveskedjek a jardan folytatni az utamat, szerencsere ott mar volt jarda, igy nem volt gond, rendes is volt, nem buntetett vagy hasonlo.
Ilyenkor mit lehet tenni? Nem sok, talan fel kilometert kell haladnom, de azt tobb savos fouton, eleg huzos forgalomban, teljesen szabalytalanul, addig amig a korforgonal ki tudok terni a normalis kis utra.

Everybody lies.

(#33164) #48525824 válasza Pttypang (#33163) üzenetére


#48525824
törölt tag

ilyenkor be kell inteni a rendőrnek, hogy szopja le magát.

(#33165) Pttypang válasza #48525824 (#33164) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem hiszem, hogy ez a buntetes elkerulesehez vezetett volna. Ki volt tablazva, hogy nem hajthat biciklis az uton, szoval a jardaval olcson megusztam, csak nem tudom, mennyire szabalyos. o.O

Everybody lies.

(#33166) D.Orion válasza Pttypang (#33165) üzenetére


D.Orion
veterán

Teljesen szabályosan használhatod a járdát a megfelelő sebességgel, ha a vele párhuzamosan haladó úttesten tiltva van a kerékpáros közlekedés.

maummamut: Neked pedig javasolnék egy nick változtatást, mondjuk őstulokra!

[ Szerkesztve ]

(#33167) Pttypang válasza D.Orion (#33166) üzenetére


Pttypang
veterán

Rendben, koszi. Akkor jol gondoltam, nem talalomra kuldott at a rendor :)

Everybody lies.

(#33168) #48525824 válasza D.Orion (#33166) üzenetére


#48525824
törölt tag

járdán bicajozni < minden más, a tiltótáblákat meg el kell tüntetni, ettől függetlenül a fánkzabálók jórésze rosszul értelmezi a kresz és más jogszabály egyes pontjait, pedig nekik ez a munkájuk... az a vicces, amikor még a szabsért. előadó sem tudja jól a szabályokat

[ Szerkesztve ]

(#33169) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Barátnőmnek szeretnék egy retro országúti biciklit venni esetleg a tél folyamán felújítani. Valakinek van elfekvőbe női vázas kerékpárja eladó? :U

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#33170) anorche1 válasza #48525824 (#33168) üzenetére


anorche1
őstag

Én ismerem azt a részt amiről Crytec210 ír, ott a járdán gyalogos forgalom=0, az úton viszont elég nagy a kamionos forgalom, teljesen érthető a tilos kerékpárral tábla. Én mondjuk mikor arra járok túl sok vizet nem zavarok, mert beállok oútival egy kamion szélárnyékba és nyomom 50-nel, de ott én is inkább a járdát javaslom.

[ Szerkesztve ]

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#33171) tatabike válasza D.Orion (#33166) üzenetére


tatabike
őstag

Ha az úttesten tiltva van a kerékpározás, az nem jelenti azt automatikusan, hogy akkor a járdán szabad. Ezt honnan találtad ki? Ilyen nincs a Kreszben... :N

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33172) tatabike válasza tatabike (#33171) üzenetére


tatabike
őstag

(2) Lakott területen levõ olyan úton, ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos, kerékpárral a gyalogos forgalom zavarása nélkül és legfeljebb 10 km/óra sebességgel a járdán is szabad közlekedni.

(7) Tilos

a) fõútvonalon 12. életévét be nem töltött személynek kerékpározni;

Vagyis, akkor mehetsz tilos jelzésnél a járdán kerékpárral, ha nem múltál el 12 éves. Lakotton kívül meg nem említ semmit, csak hogy balra bekanyarodni tilos, meg hogy lehetőség szerint az úttest jobb széléhez kell húzódni. Ezek szerint a Kresz nem feltételezi lakott területen kívül járda létezését az út mellett.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33173) anorche1 válasza tatabike (#33172) üzenetére


anorche1
őstag

Lehet velem van a baj, de nekem ebből az jött le, hogy ha az út alkalmatlan kerékpározásra akkor használatom járdát, és ha még nem múltam el 12, akkor főúton tilos közlekednem, a járdát kell használnom.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#33174) Napfénysüti válasza anorche1 (#33173) üzenetére

Én is így értelmeztem. :K

Més que un club!

(#33175) tatabike válasza anorche1 (#33173) üzenetére


tatabike
őstag

Az, hogy az út alkalmatlan kerékpározásra, az nem azt jelenti, hogy azért alkalmatlan, mert tilos. Az autópálya szerinted nem alkalmas kerékpározásra? Dehogynem. Tükörsima, széles, jól belátható. Az alkalmatlan azt jelenti, hogy fél méter víz van rajta, hiányos macskakő, vagy rossz minőségű földút, ilyesmi. Ne keverjük össze a dolgokat... :N

Az az érdekes, hogy ez már itt vagy 15x ki lett tárgyalva, mégsem tudja senki.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33176) #48525824 válasza anorche1 (#33173) üzenetére


#48525824
törölt tag

Es az alkalmazlansagba beletartozik az is, hogy tiltotabla van? Erdekes mod gyalogolni gyalogolhatsz barhol, ergo lakott teruleten kivul az uton is, persze ugye menetirannyal szemben, ami azt is jelenti, hogy tolhatod magad mellett a kerekpart. Tehat a torvenyalkoto szemeben veszelyesebb az uton egy bringa szelessegnyi helyet elfoglalni, mint egy ember+bringa szelesseget.

(#33177) ígyvanferi válasza tatabike (#33172) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem látom az összefüggést az életkor és az alkalmatlan úttest helyett járdán kerékpározás között.

A járdát én is furcsáltam főútvonal mellett lakott területen kívül. Nem feltétlen jellemző.
Én mindentől függetlenül maradnék arra az 500 m-re a járdán, főleg ha nem is járnak ott sokan.

(#33178) tatabike válasza #48525824 (#33176) üzenetére


tatabike
őstag

Nem. Fizikailag alkalmatlan. Mondjuk nem tudom, ezt miért nem lehet belevenni a szabályozás szövegébe. De meg lehet kérdezni bármelyik közlekedés szakértőt, vagy jogászt, ők is ezt mondják.

igyvanferi, azért nem látod, mert nincs összefüggés.

"ahol az úttest kerékpár közlekedésre alkalmatlan, továbbá ahol a (7) bekezdés a) pontja szerint tilos"

A hangsúly azon van, hogy "továbbá". Ha az lenne ott, hogy "és", akkor lenne összefüggés, de annak nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33179) #48525824 válasza tatabike (#33178) üzenetére


#48525824
törölt tag

En azt a rendort basznam pofan, aki kerekpart, ami jarmu, feltereli a jardara, bp-n belul is van sok ilyen idiota fankzabalo.

(#33180) ígyvanferi válasza tatabike (#33178) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az világos volt, a te első mondatod értelmeztem rosszul először.

(#33181) tatabike válasza #48525824 (#33179) üzenetére


tatabike
őstag

Mit vársz, mikor a kerékpárok az apróhirdetésekben is a sport kategóriában vannak és nem a járműveknél? Nevetséges. Csak azt nem értem, hogy akkor mondjuk miért hirdetnek jármű kategóriában olyan rally- meg hobbi verdákat, amik közúton nem közlekedhetnek.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33182) juhiati


juhiati
tag

Sziasztok! Még kezdő bringás vagyok igazából, csak akkor pattantam fel a vasra mikor kelett, de mostmár , hogy egy kis anyagit is spóroltam rá, szeretném kicsit jobban űzni az ipart :DDD Elősször is kellene nekem egy szerintem ahogy nézegettem egy trekking gép mert aszfalton mennék inkább de gyakran becsúszhat földesút is. Szóval csak egy ilyen kérdésem lenne hogy valaki tudna nekem ilyen 70-80 körül egy olyan kezdőknek való gépet mondani, ajánlani. :R :R

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#33183) D.Orion válasza tatabike (#33172) üzenetére


D.Orion
veterán

Gondolom időközben rájöttél, hogy honnan veszem és, hogy igazam van. Kicsit unom, hogy mások(nem feltétlenül általad) által már 50-100hsz van azzal tele, hogy vitatkoznak a kresz egyedi értelmezésein, holott azt úgy kell értelmezni ahogy le van írva! Én, mint nem gyengén diszlexiás(már vagy 3 évtizede...) is tudom értelmezni a kreszt, másnak ez mégis gondot okoz. Értelmetlenül telegépelik a topikot hülyeségekkel és hajthatatlanok az igazság felé.

maummamut:
"Erdekes mod gyalogolni gyalogolhatsz barhol, ergo lakott teruleten kivul az uton is, persze ugye menetirannyal szemben, ami azt is jelenti, hogy tolhatod magad mellett a kerekpart."
Nem kötekedni akarok és tudom, hogy nem erről van szó, de megjegyezném, hogy:
-Ha a kerékpárodat tolod az úttest mellett, akkor azt már nem a menetiránnyal szemben, hanem azzal azonos oldalon kell tolni. Gyalogosan tényleg a menetiránnyal szemben lévő oldalon kell közlekedni, de kerékpárt tolva már nem.

[ Szerkesztve ]

(#33184) Teasüti válasza Zola007 (#33113) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszi!

(#33185) #48525824 válasza D.Orion (#33183) üzenetére


#48525824
törölt tag

Igen, jogos, kerekpart tolva jobb oldalon kell haladni, de akkor miert balesetveszelyesebb a kerekpart hajtva haladni, mint azt tolni. Ahol nincs jarda es tiltva van a kerekparozas, akkor ott teleportkapu van? Pl. negyes azon szakaszan amig elersz a negyvenesig pestrol.

[ Szerkesztve ]

(#33186) Teasüti válasza D.Orion (#33183) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Na erre kíváncsi vagyok.

(#33187) glacious válasza tatabike (#33178) üzenetére


glacious
addikt

Rengeteg helyen van "és" a "vagy" helyett. A "továbbá" logikailag "és"-t jelent, aminek így tényleg nincs értelme, tehát vagyként kell értelmezni.

Mint a buszon "ne kísérelje meg a le- és felszállást, mert balsetveszélyes", én még sose kísérltem meg egyidőben a két dolgot, hiszen vagy le-, vagy felszállok.

(#33188) Teasüti válasza glacious (#33187) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha már logikázol, akkor tudhatod, hogy a logikai "vagy" nem úgy működik, ahogy a köznyelv használja. A köznyelv XOR-t használ. Valamint szvsz nem teljesen logikusan van felépítve a szabályozás. Akkor kerülnék a többértelmű szövegeket.

[ Szerkesztve ]

(#33189) glacious válasza Teasüti (#33188) üzenetére


glacious
addikt

Persze, hiszen a logika egyféleképpen működik, ha a köznyelv rosszul értelmezi (vagy többféleképpen), akkor megjelen(het)nek a kiskapuk.

Igazad van, sokszor nem fogadható el a kizáró vagy.

[ Szerkesztve ]

(#33190) Teasüti válasza glacious (#33189) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elfogadom, hogy ha tilos az úton, akkor az nem jogosít fel a járdázásra. Bár szkeptikus vagyok, hisz a szabályozásban nincs utalás fizikai akadályokra, így a tilos jelzés is alkalmatlanná teszi biciklis közlekedésre.

(#33191) glacious válasza Teasüti (#33190) üzenetére


glacious
addikt

Nem fértem bel szerkesztésbe. Szerintem is mindegy, hogy az út minősége vagy a szabályozás miatt alkalmatlan. Ha majd beleteszik egyiket vagy a másikat, akkor megkövezhetnek.

(#33192) #48525824 válasza D.Orion (#33183) üzenetére


#48525824
törölt tag

Ja a kresz ertelmezeses dologhoz meg annyit, hogy nem feltetlenul ugy kell ertelmezni, ahogy te ertelmezed, hiaba mindenki ugyanazt a szoveget olvassa. Ha igy lenne, akkor nem kene annyi jogaszt alkalmazni az orfknal. :D Bar nekem anno biro javasolta, amikor perelni akartam a rendorseget, hogy ha igazam van, akkor se lesz igazam a rendorseggel szemben, sosem.

De a lenyeg akkor is, jarmuvel jardan nem hajtunk, tehat kerekparral sem.

[ Szerkesztve ]

(#33193) glacious válasza #48525824 (#33192) üzenetére


glacious
addikt

Ezért van a kreszben külön fejezet a speciális rendelkezésekről pl. kerékpár számára. :)

[ Szerkesztve ]

(#33194) fpeter07


fpeter07
veterán

A világbajnokság elképesztő volt. Az XCO és a DH is nagyon látványos volt. Brutál pályákat építettek ki. Bryceland (2. helyezett) a célegyenesre fordulva ~8 méteres magasságból síkra érkezett. :Y Valószínűleg eltörött a bokája.

(#33195) bigdady válasza juhiati (#33182) üzenetére


bigdady
nagyúr

Pl Gepida 200 pro crs

(#33196) Pttypang válasza ígyvanferi (#33177) üzenetére


Pttypang
veterán

Nincs vegig jarda, ez a problemam. Pont a korforgalomba kell behajtanom, ahol kamionok es autok szambaznak.

Everybody lies.

(#33197) tatabike válasza D.Orion (#33183) üzenetére


tatabike
őstag

Ez tök jó, hogy leírtad, csak nincs igazad. Ilyen egyszerű... :K

Én inkább hiszek egy közlekedési ügyekkel foglalkozó jogásznak, mint Neked ebben a témában, és ezt nem bántásból írom. Csak merem feltételezni, hogy ha már ott van a neve előtt, hogy Dr., és kiemelten csak a témával foglalkozik, akkor valószínűleg nem a kisujjából szopja és tárja a nyilvánosság elé... ;)

Meg erre a kerékpártolásra is linkelhetnél egy forrást, mert még a motorkerékpárt is betolhatod gyalogosként szembe az egyirányú utcába, akkor nem értem, hogy egy sima biciklit tolva miért nem lehetsz gyalogos...

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33198) D.Orion válasza tatabike (#33197) üzenetére


D.Orion
veterán

Nem erőlködöm, mert felesleges, mint írtam is. Továbbiakban szeretnélek megkérni arra, hogy ha segíteni akarsz másnak, akkor csak idézz a kresz-ből és semmi más. Ne kezd el elemezni és magyarázni, mert neked is szövegértési problémáid vannak, mint sokan másoknak ebben a topikban. Másokat viszel tévútra azzal, hogy szentül hiszel az igazadban. Emiatt majd egyszer mást fognak megbüntetni a te félremagyarázásod miatt. Van kresz topik ph!-n érdeklődj ott.
ENNYI és részemről nincs tovább se itt sem privátban!

(#33199) tatabike


tatabike
őstag

"Járdán tilos kerékpározni! Kivétel ez alól a 12. évnél fiatalabb gyerek, mivel ő főútvonalon még nem kerékpározhat, így a párhuzamos járdán haladhat, legfeljebb 10 km/h sebességgel. Lakott területen csak akkor szabad a járdán kerékpározni (legfeljebb 10 km/h-val), ha az úttest kerékpáros közlekedésre alkalmatlan (például földút). A hivatalos értelmezés szerint az, hogy az úttesten nagy a járműforgalom vagy tábla tiltja az úttesten a kerékpáros közlekedést, még nem jelenti, hogy szabadna a járdán tekerni.

A KRESZ jó okkal tiltja a járdán való kerékpározást: a járda a gyalogosoké. A gyalogosok mozgása (főleg a gyerekeké és időseké) gyakran kiszámíthatatlan, így veszélyhelyzetek sokasága adódik. Emellett a kapualjakból kihajtó autósok sem számítanak a járdán nagy sebességgel közlekedő biciklisre. A mellékutcák keresztezése szintén veszélyes a járdáról lehajtva ugyanezen okból. Egy szó, mint száz: járdán biciklizni sokkal veszélyesebb mint az úttesten, ahol legalább lát a többi közlekedő. Ne járdázz!"

Forrás

Részemről a téma lezárva, virágot az öltözőbe kérem, mindenkinek nyugodalmas jó éjszakát. :P

Kinek vannak szövegértelmezési problémái? Ezt buktad, inkább Te ne vezess félre senkit, mert miattad fognak másokat megbüntetni.

[ Szerkesztve ]

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#33200) D.Orion válasza tatabike (#33199) üzenetére


D.Orion
veterán

Eddig voltam tekintettel arra, hogy idősebb vagy és kijár a tisztelet!
A szóban forgó eset arról szólt, hogy lakott területen kívül van egy főút ahol tiltótábla akadályozza meg a kerékpározást. A főúttal párhuzamosan halad egy járda.

A kreszben az van, hogy ha az úttest alkalmatlan v. jelzés tiltja a rajta való kerékpározást, akkor a vele párhuzamosan futó járda használható kerékpározásra, úgy, hogy a gyalogosokat nem szabad zavarni és 10km/h-s maximális sebességgel lehet haladni!

Olvasd el a kresz-t még egyszer vagy fáradj át a ph!-s kresz topikba és ott pontosan írd le a szóban forgó esetet. Ne úgy ahogy itt, hogy kihagyod a lakott területen kívült és a főutat, valamint a tiltótáblát! Rühellem, hogy ha hülyének néznek és még jobban rühellem, hogy ha az ilyen emberek másokat félrevezetnek! KRESZ topik azoknak akik nem tudják értelmezni a kresz-t megfelelően. Nem vagyok senkinek a tanárbácsija én többet nem fogom elmagyarázni, ha nem hiszed el, akkor hülyén halsz meg!

Privátodat nem olvastam el és tiltottalak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.