Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#273401) Hasaggymeg válasza mauimagic (#273384) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Direkt leváltottál egyet fotózás előtt? ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#273402) jjeahh válasza Hasaggymeg (#273401) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pont azon agyaltam ma, hogy két hónap kihagyás miatt annyira gyenge lettem, hogy végre elkoptathatom az újszerű nagy tányért hátul :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#273403) Fall-N válasza MC Pite (#273374) üzenetére


Fall-N
veterán

Jó ha több bicikli van otthon, de nekem elég egy. Egyrészt a végletekig ki akarnám maxolni a másikat is ha vennék, másrészt nem tudnám hol tárolni (társasházi lakás, csak lépcsőházban tudjuk tárolni a bicikit, ahol már nincs több hely). Így is egy végtelen fekete lyuk tud lenni a fejlesztés a pénztárcának. :D

Ma egyedül a Cateye lámpához rendeltem GoPro konzolt, mást nem tervezek venni. Ha visszajön jövőre a jó idő akkor lesz majd egy Fidlock vagy Monkeylink kulacs + tartó vétel, de télen fölösleges lenne.

(#273404) parandroid válasza Maximum1 (#273400) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem mondom, hogy nem működik, de erőssen kompromisszumos. És az X már így is kissé túlméretes órának. Pont most váltottam 'vissza' méretben 6X Pro-ról a Fenix 7-re. Kormányon, biciklis komputer helyett viszont még az is kicsi lett volna nekem. Meg akkor már inkább egy Edge 130 Plus, nem sokkal nagyobb, de mégiscsak célhardver, ellenben nem is egy vagyon (pláne használtan).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#273405) Hasaggymeg válasza jjeahh (#273402) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én egyre többet használom, de hát rég volt a Holdraszállás. :DDD...ami a cipőragasztást illeti jó, hogy csak 3000 forint volt, mert sokat nem fog tartani. :( Ma gyalogoltam vagy 5 órát fagyott hóban, vízben, sárban kipróbálni.

MC Pite...itt van egy félkemény (Decathlon után szabadon) ikszcé meg egy kemény céiksz, utóbbi (fúj ;] ) a Zasszonyé. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#273406) Fall-N válasza Kro (#273392) üzenetére


Fall-N
veterán

Ahogy a többiek írták egy minőségi 2-24 Nm-es nyomatékkulcsot érdemes venni, amihez van hitelesítés is. Másik, hogy mindkét irányban működjön, mert azért léteznek bal és jobb menetes csavarok is.

Szerszámok közül nekem a legtöbb szintén kínai, csak BikeFun logós. Ezeket bátran ajánlom, mert mind minőségi és itthoni beszerzésből is olcsók. Ilyen BikeFunok vannak: kazetta-leszedő, láncos kulcs, monoblokk és hajtókar leszedő, HollowTech II integrált hajtóműkulcs, láncbontó. Van egy Spyral bowdenvágó fogóm, ez is egy címkézett OEM kínai valami, de tökéletes. Van egy ZTTO csillaganya beütőm A-Head villanyakhoz, ezzel sincs gond. Légtelenítő szettem Shimano fékhez meg Toopre, ez is bevált. Teljesen ismeretlen nevű, gyanúsan olcsó cuccokat érdemes kerülni.

(#273407) Kro válasza jjeahh (#273395) üzenetére


Kro
tag

Most jelenleg nem kell semmi, bízom benne az új bringán nem kell egy darabig nagy szervizeket ejtenem. Alap szerszámok mondhatni megvannak.
Csak nézegettem ezeket a csapágybehúzó szerszámokat és elég drasztikus ára van a jobb daraboknak, aztán innen merült fel, hogy esetleg mivel nem napi használatra kell, megtenné egy egyszerűbb is majd, ha csereérett lesz a kormánycsapágy. Carbon vázba lehet nem 10-es menetesszárral kellene behúzni, illetve nem is annyira a menetesszárral van a baj, hanem inkább az adapterek amik jobban segítenék a központos húzást és a csapágyház se sérüljön.
Illetve néztem a középcsapágyam, ami nem a sima press fit, hanem az a fajta ami két menetes félből tevődik össze (hajtókart kivéve úgy láttam, nem tudom mi a szakszerű neve), de ehhez meg eddig nem találtam kihajtó szerszámot. A sima TL-FC32 kulcs kicsi rá, de a minta stimmel, csak 49mm-es verzióba kellene.

(#273408) mauimagic válasza Hasaggymeg (#273401) üzenetére


mauimagic
aktív tag

lebuktam :(

(#273409) jjeahh válasza Kro (#273407) üzenetére


jjeahh
nagyúr

A csapágyprést nyugodtan veheted szerintem kínából is, nekem (még) nincs olyanom, de itt többen ajánlják, szervizes is használja. Középcsapágyra való szerszám szintén mehet aliról szerintem... amit én is inkább itthon vennék meg, de még itthonról sem mindegy milyent, az a nyomatékkulcs és a láncbontó. Nekem nagyrészt Icetoolz szesrszámaim vannak és pár kínai. Általános nem csak bringára jó szerszámokból ajánlom a Deli-t, eddig amit próbáltam meghökkentően jó volt az alacsony ára ellenére, de hát a yt csatornájukon is látszik, hogy nem kispályások.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#273410) Wombath válasza Kro (#273407) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Én vettem egy ilyet, nekem nagyon bejött, mert már-már Alt/Alt szintű precizitásttal lehet belőle összelegózni az aktuális szituációhoz illeszkedő kinyomó/benyomó szerkezetet. De eddig csak agyakhoz használtam, középrészhez és pláne kormánycsapágyhoz jóval masszívabb menettel rendelkező szerszámok vannak, úgyhogy nem tudom, olyan felhasználásra hogy szuperálna.

(#273411) kenguru99 válasza Maximum1 (#273400) üzenetére


kenguru99
aktív tag

Ez de jó. Milyen tartó kell ehhez?

(#273412) Maximum1 válasza parandroid (#273404) üzenetére


Maximum1
őstag

Aki S-es ruhát hord az ne vegyen X-et. ;]
Nem tudom miért kéne vennem egy kb. 70 ezres eszközt amiben még térkép sincs és nem sokkal nagyobb, de inkább csak alakjában más.
Itt egy orosz videó, jól látszanak a méretek a többi edgével.
Heti 1-2 bringázásra leveszem a csuklómról az órát, ne együk már meg a "célhardver" marketinget mindenben.
Kis kompromisszum belefér, néha közelebb kell hajolnom kormányhoz hogy lássam a térképet.

(#273413) Sleek válasza MC Pite (#273361) üzenetére


Sleek
senior tag

50:50 százalék. 2 xc bringa , 26 -29 meg kettő országúti , Alu és egy karbon. De tervben van még egy gravel és egy 120-130mm es fully.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#273414) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Ali rajongóknak ugye megvan az, hogy a Temu az új Ali? :DDD [link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#273415) lsebestyen válasza Hasaggymeg (#273414) üzenetére


lsebestyen
addikt

Be is rendeltem azt a nyomatékkulcsot öt euróért. :DDD Tobee még nem nyilatkozott, hogy milyen.

(#273416) Maximum1 válasza kenguru99 (#273411) üzenetére


Maximum1
őstag

Konzol
Óra tartó, dekás, gyári
Még van ez , nem próbáltam még, nyomtattak régen egyet, de nem bíztam benne így nem használtam.
Ezek már biztos jobb minőségűek mint amit a haver nyomtatott lebomló nem UV álló cuccból.
Valószínűleg már a konzolt is be lehet szerezni itthon, kb. 6 éve rendeltem, másik felén lámpa szokott lenni .

[ Szerkesztve ]

(#273417) jjeahh válasza Hasaggymeg (#273414) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem nagyon Wish szagú. Tudtommal főleg azért felkapott, mert ha fb hirdetésből regisztrálsz, valami 90% off akcióban kapod meg az első rendelésed, vagy valami ilyesmi. Gondolom a többség kihasználja ezt az akciót, aztán nyergel vissza alira :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#273418) 6030D válasza jjeahh (#273417) üzenetére


6030D
Ármester

Akkor ezen vannak az ali-koppintások? :DDD

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#273419) Kro válasza jjeahh (#273409) üzenetére


Kro
tag

Látom sokak szerint (szerintem is) a minőségi nyomatékkulcs egy fontos elem. Nekem egy Extol premium van de sajna csak 5 Nm-25Nm-ig dolgozik, jobb lenne 2Nm-től indulna. Sos-be vettem a helyi barkácsboltba mikor szervizeltem a Recon-t a nyáron.
Deli ajánlást köszi, nem ismertem ezt a márkát.

Wombath: Igen ez elég jó kis szettnek néz ki, de valószínű kormánycsapágyhoz kevés lenne ez a tengely.

Tipp esetleg milyen szerszám kellhet a középcsapágyamhoz? :F

(#273420) Ixion77 válasza parandroid (#273397) üzenetére


Ixion77
őstag

Koskormányos Orbea Avant H60 karbon villával fél ár alatt: €689 :Y

Paranoid kedvéért narancssárgában :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#273421) Maximum1 válasza Ixion77 (#273420) üzenetére


Maximum1
őstag

Szerintem a színe miatt ennyi. ;]
Itthon megdobálnának ezen. :DDD

(#273422) Ringman válasza Ixion77 (#273420) üzenetére


Ringman
nagyúr

na ez kb 2020-as ár, clarissal.

(#273423) 6030D válasza Maximum1 (#273421) üzenetére


6030D
Ármester

Kukásmellényben munkaeszköz

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#273424) parandroid válasza Maximum1 (#273412) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ha térkép kell, akkor ne hozd már fel az órát, azon sem fogsz térképet nézegetni a kormányra téve. :P

A 130 Plust meg ne mutasd be, nekem is van (illetve nejemnek), szóval pontosan tudom, hogy mit látni rajta, meg mire jó. A jó kompromisszum amúgy valahol az 500/800-as széria méreténél van, ezzel együtt én a 1030-at sem sokallom méretben.

Amúgy ez olyan dolog, hogy amíg nem próbáltad, nem fogod érezni a különbséget, ez nem jön át tesztekből.

El tudom fogadni, hogy te elégedett vagy ezzel a megoldással, vannak itt olyanok is, akik meg simán kicsapják a telefonjukat a kormányra, én maradok a célhardvernél, és melegen ajánlom mindenkinek, hogy próbálja ki, ha teheti, akár mindhármat, és utána döntsön.

Ps.: Az Edge 130 Plus árát meg nem is értem, mi a bánat ez a 180 eur mindenhol? Valami két éve 110 euróért vettem nejemnek, de esküszöm, idén is láttam már 120-ért. 200 alatt már 530-at, vagy Edge Explore 2-t kapni... :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#273425) parandroid válasza Ixion77 (#273420) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mechanikus tárcsa, meg Claris... :( Inkább legyen egy ezres, de hidrós fékekkel, és tiagrával, pls. :B

De ha már deal kell, itt egy szintén machanikus tárcsás Giant gravel, ez már legalább sorával: [link]. Reméljük, hogy leassan kezdenek konszolidálódni az árak, legalább az akciókban.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#273426) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Ma tekertem én is egyet végre, hogy nem esett egész nap. A Holokolo Winter Elite kantáros nadrág működött, nem fáztam 0°C körül sem. Ámbár egy óriási hátrányára jöttem rá, miután fél liter forró teát ittam meg a jó kis thermkulacsomból.

Hát ezekben nem lehet hugyozni! :O A klasszikus sliccet valahogy elfelejtik ezekről a cuccokról. Csak, ha alátöltözőre vetkőzök és lehúzom a pántot, akkor tudnék könnyíteni magamon. Ezt a hülyeséget.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#273427) Ringman válasza parandroid (#273425) üzenetére


Ringman
nagyúr

FSA Vero Pro, 48/32T Kettenblätter

végre értelmes(ebb) hajtókar gravelre (bár lehetett volna 46/30 is), 11-36-os sor elfért volna

(#273428) Ixion77 válasza Ringman (#273427) üzenetére


Ixion77
őstag

Szerintem ezek nem olyan fontos dolgok, mivel könnyen olcsón cserélhetők. A váz legyen jó meg a kerék.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#273429) Maximum1 válasza parandroid (#273424) üzenetére


Maximum1
őstag

Van a fiókban egy Dakota 10, egy eTrex 35-öt cseréltem az órára, tudom a különbségeket. :K
szerk.:Edge 520 plus is volt egy pár napig.
Azt ne mond hogy a fenix széria nem célhardver.

[ Szerkesztve ]

(#273430) chubby2o6 válasza Kro (#273419) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Milyen kormánycsapágyad van? Ha integrált, nem kell hozzá behúzó.

#273426Dark Archon He-he, én pont ezért vettem a kantárosból cipzárast :D . Úgy sem egyszerű, mert a cipzár magasabban van, mint a nadrág slicce, de legalább nem kell gatyára vetkőzni egy hugyozás miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#273431) Ringman válasza Ixion77 (#273428) üzenetére


Ringman
nagyúr

komplett hajtást cserélni általában drágább, mint megvenni a komolyabb modellt ugyanazzal a vázzal (pl. akinek nem elég a claris), főleg ha hirdósra váltana az ember.

(#273432) Ixion77 válasza Ringman (#273431) üzenetére


Ixion77
őstag

Nektek semmi sem elég jó ;]

Vegyetek akkor egy Giro Brügelmann felsőt 40 helyett 5 euróért. Pici pasik előnyben :)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#273433) parandroid válasza Maximum1 (#273429) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Fenix célhardver, csak nem kimondottan biciklizésre. Általában óra nem arra való, hogy kitedd a kormányra. Persze működik a dolog, csak nem ideális. Eleve nem is egy elterjedt megoldás, nem véletlenül.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#273434) beholder00 válasza Hasaggymeg (#273414) üzenetére


beholder00
tag

Szembejött már, de nem mertem még rendelni, na de majd most :DDD :DD

#273376jjeahh - Cheji: a varrások szerintem szebbek, van cipzárvédő ráhagyás. Zsebeknél kiegésztő alátét anyag, hogy az elvarráshoz legyen anyag és a gumírozásban is jobbak szerintem. Tartósság majd kiderül.

(#273435) Maximum1 válasza parandroid (#273433) üzenetére


Maximum1
őstag

Akkor ezt csak a kedvemért gyártották le.

(#273436) Kro válasza chubby2o6 (#273430) üzenetére


Kro
tag

Hát a gyári specifikációban az szerepel (ha lehet neki hinni): Integrated, 1-1/8 to 1.5", sealed angular contact bearings.
Ha jól gondolom akkor ebben max csapágyat kell cserélni? A ház marad a vázban?

[ Szerkesztve ]

(#273437) vallas válasza MC Pite (#273361) üzenetére


vallas
senior tag

Egy tárcsás Giant outi 2 kerékszettel, zasszonynak patkófékes outi, görgőn egy patkófékes outi, ami egy komplett bringa lett, de kint még nem próbáltam...
29-s hardtail monti, és egy 26-s monti, mert sok alkatrész maradt meg... :D

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#273438) Hasaggymeg válasza 6030D (#273418) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ezt is megértük!😆😆😆

Parandroid...Jézuska vásárol, ezért 180 ejró mindenhol, most tudod miért?! :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#273439) Lacerta válasza Hasaggymeg (#273330) üzenetére


Lacerta
aktív tag

A Vibram az tulajdonképp az anyag neve. Aki megveszi a nyersanyagot, vagy a licenszet, gyárthat belőle bármit.
Igény ezek szerint van utángyártott talpra.

(#273440) MC Pite válasza Tin (#273378) üzenetére


MC Pite
veterán

Lassan egy éve használom a szigszalagot pedálszenzorra, többiektől kaptam a tippet. Semmi baja nálam, elemcserénél szépen letekerem. Előtte hagytam rajta kötegelőt is, de már csak szigszalagot kapott visszarakás után (giantnél pl jól jött saját kapkodásom miatr; indultam tekerni cimbivel nagyobbat, látom elemcsere után nem mutat. Megigazítom, sebességmódban van. Elem újra be, visszatekerem a szigszalagot, és kész).

Amúgy ha ragacsos lenne, féktisztító remekül levinné.
1 évnél tovább nem marad fenn, mert elemet kell cserélni.

parandroid: User error a mi? :F
Elhinni a teszteknek hogy látszik? Addig ténylegnlátszott amíg videózták.
Tizenéve nincs az aszfaltosaimon kerékpárcomputer (telónnsportstraxker + pulzuspántot használok régóta, mióta vannak Garmin óráim, azt).

Montin van egy ezeréves vezetéknélküli (idő és távolsággon van mindig) de én nem fogom töltögetni, meg a kamrából behozni liion akku miatt. Ha többre vagyok kíváncsi (pulzus, pfsz) a karomra pillantok, látszik lapos szögben is.
Az edge ára a karomon van az Instinct formájában.
De van alis kormányadapterem (garmin klón) amivel kormányra is feltehetem. Próbáltam hasonló ortodox tippek miatt, de jobban szeretem ha rezeg a kezemen. Plusz balesetészlelést bukom vele, aszfalton biztosan (keltettem a családot ilyen riasztással :U ).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#273441) Lacerta válasza jjeahh (#273332) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Ez a konstrukciótól függ.
A 7 éves korban szétesős cipők közös jellemzője volt minden esetben a PU lökéselnyelő réteg a talp és a felsőrész közt. Ez a PU szendvicsszekezet ~7 év elteltével elbomlott a használattól függetlenül.Volt neki valami márkaneve is, de már nem emlékszem rá.
Az asszony pl. sokat használta a sajátjait, én csak hidegben, mert amúgy mezítláb túrázom, de volt haverom aki vett egy felső polcos bakancsot magasan az anyagi lehetőségei fölött, és addig tartogatta a szekrényben, hogy kímélje, hogy amikor végre felvette egy erdélyi túrára, akkor mállott le a lábáról. :D
Rég nem vettem túrázni való cipőt, nem tudom, leszoktak-e erről a f*s megoldásról, vagy más anyagot használnak, de van pl. egy Merrel terepfutó félcipőm, ami 10+ éves, és még mindig jó. Van abban is lökéselnyelő réteg, de már nincs külön nevesítve. És nem is mállott el. A Vibram talp mondjuk már kétszer levált róla, de azt a cipész elintézte.

[ Szerkesztve ]

(#273442) Hasaggymeg válasza Lacerta (#273441) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

mezítláb túrázom...télen legalább egy vastag zoknit húzhatnál. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#273443) MC Pite


MC Pite
veterán

Amiknek 2 monti vagy 2 outi van, az játszós meg versenyzős? Vagy egyik melóbajárós?

6030D: 21mm? :D

Fall-N: Mindent lehet, csak akarni kell :D [link] Itt egy volt a falon, egy alatta, egy mögötte.

parandroid: Nekem nem jött be kormányon az óra.
Évente oárszor navigálok vele, ezbugye vaktérképet, eredendően elég. Van egy eTtex20asom, de már 5-6 éve nem raktam fel a kormányra (se). 98%ban elég a vaktérkép.

mauigaic: Jó az üzemideje is, de sajnos egy Ultra Trail Mont Blanc-ra azért kevés,
Nem vágom ez milyen tevékenység, de mióta ebből van X, szerintem visszakerült a korona. Plusz extrémebb meleget, hideget jobban bírja. Hja, a térkép miatt vettem Epixet, hogy felbontás is legyen hozzá (Fenix ebben nem acélos). Nem rossz, de maradok a vaktérkép, meg párévente az eTrexnél.

Nyomatékkulcs: Autószereléshez van 28-120(?)asom, de kicsi nincs (korábbi melóban a 8Nm +/- 1Nm-el megvolt mindig kézzel). Van olyan ami nem is drága és nem is vacak? :)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#273444) Fall-N válasza MC Pite (#273443) üzenetére


Fall-N
veterán

Ha találsz jó áron valahol, akkor jó például a BGS Technic nyomatékkulcsai is.

(#273445) MC Pite válasza Fall-N (#273444) üzenetére


MC Pite
veterán

Tyű, első pár találat kettessel kezdődik, körbenézek, köszi. :R
És jobb lenne mondjuk a 3/8os, hogy gyújtógyertyához is mehessen akár. Most a 28as sem az igazi erre, meg mondjuk ez se lenne, de szódával megteszi. (Inkább a 60, 80, 120Nm amiket nehéz eltalálnom, 10 alatt elvagyok, de nyilván jobb lenne rá szerszám.)

Spirgripjeim a Gianten is azt hisszem 2 vagy 3 Nm-osak (pasztám nincs hozz) egy éve van fent, szerintem jól (váltó és fékkart is ekörül húzom meg, esésnél forduljon inkább, ne törjön).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#273446) 6030D válasza Dark Archon (#273426) üzenetére


6030D
Ármester

Minden zippzár elöl lehúz, aláöltözőt ki tudod húzni/tűrni és előre görnyedve, gatya elejét letolva kiveszed a gyíkot. Nem kényelmes görnyedve pisilni, de arra a fél perce elég. Egyébként kantárossal ez nyáron is így megy.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#273447) ZavaBalazs válasza 6030D (#273446) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

:F nyáron kilógatod térdnél a nadrágszáron... ;]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#273448) mauimagic válasza MC Pite (#273440) üzenetére


mauimagic
aktív tag

én is parandroid-al értek egyet, az edge-nek abszolút van létjogosultsága.
Pl edzéseknél itervallokat, pulzusgörbét jobban látod.
A térkép pedig sokkal használhatóbb, egy kereszteződésnél pl látod a turistautakat normálisan, nem kell a telefonnal pöcsölni.
Arról nem is beszélve, hogy este is végig normálisan látszik a kijelző, vagy hogy akár téli kesztyűben is kezelhető.

Persze ez mind baromira 1st World problem, tud szinte mindent egy óra is, csak ez kényelmesebb/használhatóbb.

BTW van nekem is Instinctem, mindkettőt arra használom, amire való.

(#273449) MC Pite válasza mauimagic (#273448) üzenetére


MC Pite
veterán

Igényfüggő.

Görbéket nem lesem menetközben, csak az altuális pulzust (illetve szól ha nem vagyok a tartományban) meg pedálfordulatot.
Nyilván fasza nagy kijelzőn a térkép, cimbi 1030asát is ezért vette. Balatonkörre jó lett volna (1030 nem ette meg az útvonalat valamiért) de nem vittem az eTrexet. 98%ban elég a vaktérkép és a rezgés (aszfalton nem mindig hallani az csipogásokat). Igen, 2%ban felcsapom a telefont, de ez évi 1-3 alkalom, nekem nem ér annyit hogy még ezt is töltsem, behozzam, átrakjam, figyeljek rá szállításkor. Ha nem lenne a fiókban az eTrex, sztem akkor sem - hisz ezt se nagyon használom. Reptettem meg szegényt patakátkeléskor (olyat lassultam majd elestem), eséskor, indokolt esetben rakok bármit a kormányra.
Régen cacheleshez, hosszabb gyalogos meg montitúrákhoz használtam, mostanság nincs rá szükségem; de megértem akinek van :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#273450) chubby2o6 válasza Kro (#273436) üzenetére


chubby2o6
senior tag

Nincs ház, a fejcsőben van kialakítva alul-felül a csapágyfészek. Szerszám nélkül, kézzel a helyükre tudod tenni őket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.