Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) Runner_fxr válasza capulet75 (#25650) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Azért mert valamiben nem értünk egyet még nem kell így megsértődni, nem mindenkinek ugyan azt jelenti a bringázás, ezt el kell fogadni. Elnézést, hogy unalmasnak tituláltam az országútit, számomra az, magyar viszonylatban, remélem azért kihevered ezt a sokkot! :)
Nem tudom milyen montival tekersz, de az is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy milyen a feeling.

[ Szerkesztve ]

(#25652) capulet75 válasza Runner_fxr (#25651) üzenetére


capulet75
addikt

Kettőnk közül én használok outit és montit is, nem értem mire ez a nagy fölényeskedés. De hát végül is te bringásboltban dolgozol, úgy hogy biztos a te seggedből jön a napfény. Ez a "nem kell így megsértődni" szöveg meg az érv nélküliek kedvenc fegyvere. Gondolod duzzogva ülök a gép előtt? Ennyire azért ne becsüld túl magad. :)

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25653) Runner_fxr válasza capulet75 (#25650) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ha szeretsz montizni is, ajánlok neked egy amolyan békülős monti túrát. :) [link]
Jövő héten vasárnap lesz, én is megyek, ha akarod elég komoly teszt bicajokat is próbálhatsz, hátha mindketten érezzük majd a feelinget! :) De mindenkinek ajánlom, ha van hozzá kedve.

No azért vissza is olvasod magad néha? Nyugi van már, gondolod még életemben nem mentem országútival vagy mi? :D Kicsit te is túlreagálod ezt a dolgot nem? Nyilván nem az én seggemből jön a napfény! :D

[ Szerkesztve ]

(#25654) syberia


syberia
veterán

Nem akarok belefolyni a vitába-nagyon-ezért csak annyit teszek hozzá hogy nekem a cross-trekking a "császár", nem kell sok 100k-s gépre gondolni, a lényeg hogy jó levegőn legyek és szép tájakat lássak elsuhanni, aszfalt vagy terep nem akadály nekem! :))

szerk: lépek mert ebben a szép időben jobb a bringán görnyedni, mint a gép előtt :P

(#25645) szunya1 ilyen tájak lennének itt, nem is jönnék haza :DD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#25655) capulet75 válasza Runner_fxr (#25653) üzenetére


capulet75
addikt

Tőlem ez sacc 1700km-re van, azért köszönöm az invet. Jövőre nyáron megyünk Mo-ra, viszünk bringákat, akkor bárhova.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25656) Runner_fxr válasza capulet75 (#25655) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ja értem, hát ez esetben tárgytalan, jövőre már remélem Ausztriába leszek.

(#25657) capulet75 válasza Runner_fxr (#25656) üzenetére


capulet75
addikt

Útba esik Höttinger Alm .

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25658) Kasya válasza Runner_fxr (#25653) üzenetére


Kasya
nagyúr

Oh, ez jo! Koszonet a linkert!

(#25659) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Szerintetek mi lehet a gond akkor mikor eroteljesebben tekerek es kattogo ropogast hallok a hajtasbol? Még garis a bicaj. Parszor mentem folduton azota.

(#25660) Zola007 válasza capulet75 (#25652) üzenetére


Zola007
veterán

Biztosan tévedsz, mert a napfény az ő seggükből jön: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25661) Runner_fxr válasza capulet75 (#25657) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ki tudja mi lesz akkor, ott leszek ahol munkát kapok. :)

Zola007: Ez beteg! :)
Maradjunk annyiba, hogy egyikőnk seggéből se jön a napfény, se az enyémből se máséból! :)

Kasya: Nincs mit, de ez lehet az igazi buli: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25662) Runner_fxr válasza Zola007 (#25660) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

bocs a dupláért.

[ Szerkesztve ]

(#25663) yodamester10 válasza bigdady (#25659) üzenetére


yodamester10
őstag

Milyen bringa,típus stb.Iparis vagy golyós a csapágyazás?Egy ismerősöm vadi újonnan vett meridája ami 165-be került is egy fos alap golyós középrész volt benne.A kerékpár kinézete adta el magát a részleteket nem nézte csak mikor idővel jöttek a gondok.

(#25664) bigdady válasza yodamester10 (#25663) üzenetére


bigdady
nagyúr

Gepida alboin 200 pro crs 2013. Fogalmam sincs milyen van benne :B
Talán ez: SHIMANO FCM-171 28-38-48/175 MM

[ Szerkesztve ]

(#25665) bigdady válasza bigdady (#25664) üzenetére


bigdady
nagyúr

Középcsapágy: KINEX BLEPS MONOBLOCK talán

(#25666) yodamester10 válasza bigdady (#25664) üzenetére


yodamester10
őstag




Ezek közül?

(#25667) bigdady válasza yodamester10 (#25666) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem akarom szetszedni mert garis. Csak ennyi latszik:

(#25668) Zola007 válasza bigdady (#25667) üzenetére


Zola007
veterán

ez négyszöges golyós

olajat meg se sajnáld ennyire a lánctól

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25669) bigdady válasza Zola007 (#25668) üzenetére


bigdady
nagyúr

A 4szoges golyos ratyi? Gariban csereltessem? Vagy az is ennyit bir majd?
Lancot kosz, kicsit poros volt az ut :) adom neki a wd40-et

[ Szerkesztve ]

(#25670) anorche1


anorche1
őstag

Ha már szóba jött a középcsapágy, és én őgy is tervezek beszerezni szerszámokat, ezért megtudnátok mondani hogy mihez mi kell?
A hajtás gondolom négyszögetngelyes, ezért egy ilyen kell.

De a középcsapágyhoz mi kell? 12 pirosan bekarikázott rész van, és 4 kékkel keretezett.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25671) Runner_fxr válasza bigdady (#25669) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ami itt jelen esetben nagyon gagyi, az a műanyag csészés középcsapágy. Az sokszor már új korában is kotyog, azt cserélném egy fém csészésre.

(#25672) belaazallat


belaazallat
addikt

Házunktól 20 km-re találtam egy ilyet:

A dombtetőn meg egy Beethoven-t:

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25673) gergo5991


gergo5991
őstag

Rossz idő ellenére ma is volt egy 30-35km-es tekerés, tegnap ugyan ezt az útvonalat tettem meg, domboknál 6x álltam meg tegnap pihenni, ma ez ment pihenés / megállás nélkül, az út nagy része dombon felfele tekerés volt, cardio mára megvolt de a fenék fájás is :)

Remélem 1-2 hét után, ezek a domb mászások már nem a legkönyebb sebesságben is menni fog :)

biciklizéssel mennyire lehet zsírt égetni? tudom nincs hely zsír égetés, de a hasamról a felesleget le szeretném temerteni :)

[ Szerkesztve ]

(#25674) Zola007 válasza bigdady (#25669) üzenetére


Zola007
veterán

láncra nem WD40 való, kivéve ha le akarod takarítani a koszt
a WD40 egy korrózióvédő, zsírtalanító szer, nem lánckenőolaj

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25675) bigdady válasza Zola007 (#25674) üzenetére


bigdady
nagyúr

:R

(#25676) yodamester10 válasza bigdady (#25667) üzenetére


yodamester10
őstag

Cseréltesd egy ilyenre:
A tengely mérete fontos mert különben nem fog jól váltai,de ezt a szervizben is biztos tudják.

2500 körül van az ára és többet bír mint a mostani.A golyós kosarast el kell felejteni örökre.
A láncra soha ne rakj wd40-et,nem arra való,vannak olcsóbb láncolajak.
Én [ilyet]használok.

[ Szerkesztve ]

(#25677) bigdady


bigdady
nagyúr

Es abban tudnatok segiteni mit kell allitanom hogy a hatso legnagyobb fogaskerekre is felmenjen a lanc? Jelenleg csak akkor marad fent ha nyomva tartom a valtokart. Ha elengedem lejjebb esik szoval csak egy hangyanyit kene valamit meghuznom.

Yodamester: es ezt hogy kell kernem a szervizben? Vagy csak simano bn un-et kell kernem?
A tobbi reszre milyen olajat hasznaltok? Kerekekhez stb

[ Szerkesztve ]

(#25678) imyourfriend válasza capulet75 (#25650) üzenetére


imyourfriend
őstag

Runner_fxr-nek igaza van, bármit mond!

(#25679) Because válasza bigdady (#25677) üzenetére


Because
őstag

a váltódon vannak véghelyzet állító csavarok, ha minden más sebességben passzol akkor azon állíts.

középrészhez bemész és kérsz monoblokkot, de jó ha tudod a hajtást és ahhoz megfelelő tengelyhosszúságút kérsz, hogy tudj váltani is...

jobban jársz ha körbenézel autósboltban ott ennyiért 1l teflonos olajat kapsz, kerék, kormánycsapgyakhoz pedig lítiumbázisú zsírt

(#25680) belaazallat válasza bigdady (#25677) üzenetére


belaazallat
addikt

négyszögtengelyes monoblok a becsületes neve :)

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25681) bigdady


bigdady
nagyúr

Kosz mindenkinek :) akkor ez a negyszogetengelyes csapagy meg a femcseszes monoblokk uaz?

Nekem olyan olajozas kell a kerekekhez amit fujni kell mert szetszedni nem akarom nem ertek hozza

[ Szerkesztve ]

(#25682) anorche1 válasza bigdady (#25677) üzenetére


anorche1
őstag

A bovdenent kell meghúznod, amit a váltókarnál tehetsz meg.

#25670 -re valaki?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25683) belaazallat válasza bigdady (#25681) üzenetére


belaazallat
addikt

van fújós kivitelben is: [link]

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#25684) fpeter07 válasza capulet75 (#25652) üzenetére


fpeter07
veterán

[link] Ihletet kapott.

(#25685) yodamester10 válasza anorche1 (#25682) üzenetére


yodamester10
őstag

Ilyen kell neked:

Mindkét oldalon ELŐRE az az az első kerék irányába lazulnak meg.Némelyik váznál van alul csavar,azt előbb ki kell lazítani.

(#25686) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Látom itt sok mindenkinek a lelkébe tapostam ezzel, hogy mertem valami negatívumot is mondani a virsligumis kategóriára. :) Mondjuk erre számítottam. Itt a montisok vannak kisebbségben,sőt,kb minden második hsz az outiról szól. Nem is csoda.

[ Szerkesztve ]

(#25687) Balazska15


Balazska15
senior tag

Schimono váltóval szerelt kerékpár :DD Ja és fényes is ... :))

[ Szerkesztve ]

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#25688) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok,

Egyik cimborám vett egy ilyen bringát kompletten (csak felni/gumi nem volt hozzá) 40e ft-ért, használtan.
Ez nagyon alkalmi vétel volt, vagy ki lehet ilyeneket fogni? Építenék valami hasonlót 70-80 ezres keretből...

Köszi,
TayRol

(#25689) eddie1978 válasza Runner_fxr (#25686) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Szerinted dzsungelharcra jó lenne egy cyclocross bringa? Montihoz (volt), technikás menethez béna vagyok abszolút. Persze az országútihoz is, mert nem megy a 40-es átlag 200km-ren keresztül. Ennek ellenére én imádok bringázni. Elnézve némelyik pocakos 30-cas ismerőseimet még mindig jobb vagyok így 35 évesen.

A cx gép túra+földút célra lenne. Persze ha nem válik be a cx, akkor majd levonom a következtetést.

Előre is köszönöm a válaszod!

szerk: nem ezt a gurulós smile-t akartam, de telefonról ez sikerült:)

[ Szerkesztve ]

(#25690) Tomi_Sci válasza TayRol (#25688) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Én már ezt a hirdetést sem tudom értelmezni. Trekking fixie track bike. Kézzel készített trekking pályakerékpár. Hmm... ezt még emésztenem kell. De a végén kiderül azért, hogy a "márka" kb. a Muddyfox, azaz Sportsdirect.

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#25691) TayRol válasza Tomi_Sci (#25690) üzenetére


TayRol
veterán

és az mit jelent?

kb. ez volna?

[ Szerkesztve ]

(#25692) anorche1 válasza yodamester10 (#25685) üzenetére


anorche1
őstag

Köszi! :R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#25693) Zola007 válasza eddie1978 (#25689) üzenetére


Zola007
veterán

szerintem egy felturbózott, keskenyebb gumis trekkinggel jönnél ki a legjobban

képeket ezen nézzétek meg :C , ez a helyén festette a felnit :DDD [link]
ott van rajta megfolyva a fekete festék a gumin :DDD

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#25694) superecneB


superecneB
őstag

Dobfékes első kerék kiszedésekor mire kell figyelni?

(#25695) TayRol válasza TayRol (#25688) üzenetére


TayRol
veterán

még egy kérdés: a 60-as keret mekkora embernek jó?

(#25696) Because válasza TayRol (#25695) üzenetére


Because
őstag

ez a "keret" jól hangzik bicóváz méretben :))

[ Szerkesztve ]

(#25697) TayRol válasza Because (#25696) üzenetére


TayRol
veterán

:)

szóval a 60-as fixi váz mekkora embernek jó?

(#25698) Balazska15 válasza TayRol (#25697) üzenetére


Balazska15
senior tag

1. hsz :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

(#25699) TayRol válasza Balazska15 (#25698) üzenetére


TayRol
veterán

:B hejj, 190 cm vagyok. érdemes megvenni a Sportsdirectes bringát?

ez ugyan az, ahogy látom...
ennek fényében ez nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

(#25700) Balazska15 válasza TayRol (#25699) üzenetére


Balazska15
senior tag

Ha csak a téren akarsz jampizni vele akkor érdemes lehet, komoly sportra semmi esetre sem ajánlott... :)

"100 kiló vagyok baszd meg, hát mi lenne a titkom" :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.