Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) rankesz


rankesz
veterán

Sziasztok!

Nemrég láttam egy montin pumpálható nyerget amivel a keménységet lehet szabályozni, de google nem ad találatot... milyen néven keressem? Van egyáltalán az ilyennek értelme?

(#18702) Runner_fxr válasza -=RelakS=- (#18694) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem az is elég lenne ha nyúláshatáron levennéd a láncot és feltennél egy újat, majd ha az is megnyúlt, cseréled sorral együtt. 200 km után cserélgetni, fene tudja, hogy ennek lesz e értelme, én biztos nem szöszölnék ezzel. Mondjuk én mindig sorral együtt cserélem a láncot. :)

(#18703) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok! Használt alu váz vásárlásakor mely pontokat ajánlatos tüzetesebben átvizsgálni (az esetleges repedések miatt)?

(#18704) Because


Because
őstag

én sajna eléggé kegyetlenül bánok akkor a bringával télen nyáron hajtom, igaz most lesz hajtás cserélve rajta, de ott 3000 a racsni 1300 a lánc... a fene fogja a láncot cserélgetni, megkapja a wd40-ét hetente pedig átlag napi 30km belekerül melóbajárás miatt, ma pedig a szép idő örömére egy 100-as tuti

(#18705) csabi94 válasza Runner_fxr (#18702) üzenetére


csabi94
őstag

Nálam Ultegra szettben volt úgy, hogy még nem is volt nyúláshatáron a lánc, de az új már az egyik sokat használt fokozatban ugrott. Érdemes x időnként cserélni, bár a 200 km az túlzás. Most, hogy nekem összenyúlt a 2 láncom, az volt a terv, hogy havonta (1500-2000 km-enként) cserélem, de most felmegy a bringa a falra, mert jön az utód, mindjárt megyek érte Siófokra. :D ;]

(#18704) Because: Wd40 az tisztításra jó, kenésnek nem sokat ér, nem arra való.

[ Szerkesztve ]

(#18706) Runner_fxr válasza pc-user (#18703) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Az összes hegesztést nézd át, általában onnan szokott indulni a repedés. Illetve az alsó cső alján illetve oldalt lehetnek horpadások, azokat viszonylag könnyű észrevenni. Ha nem az eredeti a fényezése az már adhat okot a gyanakodásra, hogy javítva volt, ha matrica van rajta valahol azt mindenképpen szedd le, hogy nincs e alatta sérülés, javítás. Olyanok is előfordulhatnak, hogy gyári fényezése van, látszólag minden rendben, de egy ponton kicsit más a fénye, ott is lehet javítás. Ha javítanak egy vázat, az a hegesztés általában megkülönböztethető a gyáritól, ha összehasonlítod a többi hegesztéssel lehet látni a különbséget.

(#18707) pc-user válasza Runner_fxr (#18706) üzenetére


pc-user
aktív tag

Értem, köszi szépen! :R

(#18708) Because válasza csabi94 (#18705) üzenetére


Because
őstag

nekem pedig azzal kell mennie... ez a kis 80k-s csodabike még sose hagyott cserben, de csak aszfalton használom és csak 2-3 fokig

(#18709) D.Orion válasza csabi94 (#18705) üzenetére


D.Orion
veterán

Remélem kapunk képet az utódról. :U

(#18710) sssent


sssent
senior tag

Adott egy trekking, nagyrészt aszfalton használva, amin a 48-36-26T-s hajtómű és 11-32T-s fogsor által kiadott áttételtartomány felső része kihasználatlan, ugyanakkor az alsó része elég. MTB hajtóművel tehát az áttételtartomány felső része valószínűleg pont elég lenne, és az alja maradna kihasználatlan. Egy teljes hajtás-váltás-csere lenne, tehát bármi mehet.

Az első kérdés, hogy MTB-s, vagy trekkinges alkatrészekből érdemesebb összerakni mindezt? Deore szintű alkatrészeknél a fogszám-megkötéseken túl mi a különbség a T és M jelzésű cuccok között?

A másik, hogy érdemes még újonnan 9-es rendszert összerakni (tartósság, karbantartási költségek szempontjából)? Deore szinten az idei alkatrészek már mind 10-esek.

(#18711) Szakbarbár válasza pc-user (#18707) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Esetleg érdemes a nyeregcső környékét is szemügyre venni, ha nagyon kihúzzák elrepedhet a nyeregvázcső. Legalább is úgy rémlik, hogy linkelt már valaki ilyen képet. :U

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#18712) elfelejtette válasza -=RelakS=- (#18694) üzenetére


elfelejtette
veterán

A melóhelyröl származó agresszív vegyszerek segítségével sikerült kideríteni, hogy a jelenlegi elhasznált sor egy 7 sebis HG50-es 13-30 fogkiosztással.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#18713) deicide válasza sssent (#18696) üzenetére


deicide
veterán

Nem, nem volt baja a sornak, de úgy döntöttem, hogy az új lánc ne a használt soron kopjon be, belefér 15-20k másfél évente.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18714) deicide válasza gonger (#18700) üzenetére


deicide
veterán

Én TF2-t használok, nekem bevált, jól bírja mindegyik bringámon a hajtás. Ha mész esős időben is, akkor érdemes gyakran újrakenni, de általában 200-300km-enként szerintem elég végigtörölni és beolajozni.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18715) -=RelakS=- válasza Runner_fxr (#18702) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Hogy lesz-e értelme, még én sem tudom. Azonban 50km-enként elég sok dzsuvát mosok ki a láncból, szóval megpróbálom 200km-enként kicsit agresszívebben takarítani (brigéciol,benzin, ami axkezembe akad :) )
Ha a vége lánconként 800km, a sorra 2400km lesz, már megérte (-2 sorcsere ugye )

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18716) D.Orion válasza -=RelakS=- (#18715) üzenetére


D.Orion
veterán

Azért majd számold bele azt is, hogy mennyi pénzt költesz takarító és kenő anyagokra. ;)

(#18717) eddie1978 válasza csabi94 (#18705) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Mi lesz az utód?

(#18718) fpeter07 válasza csabi94 (#18705) üzenetére


fpeter07
veterán

Egy láncért mész el Siófokra? :D

(#18719) csabi94 válasza eddie1978 (#18717) üzenetére


csabi94
őstag

Egy 3 éves Cube, amit kapok az új csapattól. :)

Holnap tudok feltenni képet!

[ Szerkesztve ]

(#18720) ---Lasali--- válasza csabi94 (#18719) üzenetére


---Lasali---
Közösségépítő

ProhászkaPower ;]

(#18721) SOAD19


SOAD19
addikt

Tegnap megvolt a 2. borulásom spd-s pedál miatt. Már korábban is észrevettem, hogy kicsit nehezebben tudom oldani a cipőt. Aztán tegnap kis lejtőn gurultam le, aminek a végén padkán át érkezek az aszfaltos útra, és ekkor kicsit kibillentem az egyensúlyomból, próbáltam oldani a cipőt, de nem ment. Mint kiderült az volt az oka, hogy a stoplit tartó műanyag betét eltört, és a stopli együtt fordult a cipővel, ezért nem oldott. :W A pedál a legkisebb rugóerőre van állítva. Lehet, hogy a pedált kicsit jobban karban kellett volna tartani, kell egyáltalán? :B :F

[ Szerkesztve ]

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#18722) Jorus válasza rankesz (#18701) üzenetére


Jorus
nagyúr

Magát a nyerget lehetett pumpálni? Minek vajon? Nem a nyeregcső volt teleszkópos?
Sok egyéb mulatságos találmány között lehet, hogy itt rábukkansz - Adjustable bicycle seat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18723) Zola007 válasza SOAD19 (#18721) üzenetére


Zola007
veterán

Sajnálom a perecet, de emlékszel mit mondtam ősszel?
Szerintem SPD csak outira való városon kívül, MTB-re csak túra vagy versenykörülmények között
Jómagam is biztos pár napon belül összetörném magam hasonlóképpen
vegyél egy DH platformpedált, a mostani cipődtől sem kell megválni miatta és úgy fog bele kapaszkodni, hogy semmi hátrányt nem jelent majd neked az SPD-hez képest

#18722) Jorus : alapvetően nem hülyeség, ha egy túranyeregbe beraknak egy fújható réteget a zselé / szivacs alá

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18724) razzorr válasza razzorr (#18668) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor még egyszer,hátha. A Rubena márka külső abroncsaival van valakinek hosszabb távú tapasztalata? Mert ha ugyanazt a jó teljesítményt tudja adni mint egy drágább Conti vagy Schwalbe, de óccóbban, akkor nem szívesen adok ki 8k-t egy darabért, hanem megveszem a Rubenát 3-4körül defekt-tűrő kivitelben. Persze súlyban olyan 800-900g, de valamit valamiért :)
Csak jókat olvasok róla, viszont nincs úgy szétreklámozva,mint a nagy nevűek.

[ Szerkesztve ]

(#18725) -=RelakS=- válasza D.Orion (#18716) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Miért is? Mindkét esetben ugyanannyit takarítanám ;)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18726) Jorus válasza Zola007 (#18723) üzenetére


Jorus
nagyúr

Komfortnyergeknél persze, de a postban montiról volt szó.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#18727) Zola007 válasza Jorus (#18726) üzenetére


Zola007
veterán

Ez szép is lenne, de hányan vesznek montit arra amire szánták?
Szerintem jó, ha az eladott MTB-k harmada jár egyszer életében erdőben vagy hegyen. Éppen ezért sokat elve komfortnyergekkel árulnak

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18728) Because válasza Zola007 (#18727) üzenetére


Because
őstag

ez igaz terepre én se viszem, csak a kinézete tetszett meg és igen platform pedált tettem rá városban sportcipővel az a legideálisabb számomra

(#18729) D.Orion válasza Zola007 (#18727) üzenetére


D.Orion
veterán

Na mondjuk újonnan a 130K alatt árult montik pont annyit is bírnának ki az erdőben. Acera váltóval erdőbe. ;] :(

(#18730) Tüzi válasza D.Orion (#18729) üzenetére

Van itt egy monti "márka", Southern Cross a neve.
Felső vázcsövön szép nagy matrica, hogy ez a montenbájk nem való terepre, és a garancia nem érvényes ilyen esetben.
Igaz, médincsájná.

lol

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#18731) lsebestyen válasza csabi94 (#18719) üzenetére


lsebestyen
addikt

Új csapat?:)

(#18732) csabi94 válasza ---Lasali--- (#18720) üzenetére


csabi94
őstag

:K

(#18733) wxppro válasza razzorr (#18724) üzenetére


wxppro
aktív tag

Defektgátló. Nekem 2 évig nem volt defektem a Slime-val, és valaki itt írta (aki sosem használta), hogy csak tüskeszúrásra jó, hát nem éppen. Amikor az utolsókat rúgta a belsőm (mert 2 év után kuka a defektgátlós belső, addig "működik" benne a "lötyi"), bekaptam egy 4cm hosszú és kb. 5mm széles rézlapot a hátsó kerékbe, és egyből leeresztett. Felfújtam, a Smile ekkor megfogta annyira, hogy haza tudtam vele menni, otthon azt hittem rosszul látok, mikor kiszedtem a fent leírt fémdarabot. Teljesen belebújt a belsőbe, alig találtam meg.

(#18734) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Újabb fajta Tiagra agyakról mi a véleményetek? Úgy hallottam, hogy a régiekben nem volt a legjobb a labirinttömítés, de a mostaniakról sok pozitívat olvastam. 4600-as érdekelne pontosan (2012-es)
Ezeket is túlhúzzák gyárilag?

Toomy úgy emlékszem te ilyesmit hajtasz, és gondolom elég intenzíven. :C

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#18735) ludsimon válasza csabi94 (#18719) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik csapatba mentél át? :)
Hány kg az új szerzemény? :)

Gyertek a jövőhét vasárnapi versenyre!
Jó idő lesz!
kerékvár-BÉKÁS Időfutam Budapest Bajnokság

[ Szerkesztve ]

undefined

(#18736) Runner_fxr válasza wxppro (#18733) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én írtam, de szervizben dolgozom jó pár éve és elég sűrűn szerelek slime-al ellátott defektes kerekeket, szóval azért látom mennyire hatásos. :) Én azért nem használom, mert nekem nem éri meg az a plusz súly a kerékbe.

Az, hogy hazáig kibírja egy dolog, én úgy értettem azt, hogy tüske szúrásra jó, hogy azt úgy betömi, hogy nem csak hazáig jó, hanem megoldja a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#18737) lsebestyen válasza ludsimon (#18735) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ott találkoztunk ;] :P Bár nem tudtam felkészülni rá sajna, jövőhéten is munka van :O Pedig tökre vártam, de azért beleadok mindent :K

(#18738) csabi94 válasza ludsimon (#18735) üzenetére


csabi94
őstag

Nem tudom, hogy hány kg, de nem sok, mert full karbon, még a nyeregcső is, és full 6700-as Ultegra szett (kerekek is!!!) ;)

(#18739) ludsimon válasza csabi94 (#18738) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik team? :)

undefined

(#18740) Maximum1


Maximum1
őstag

Sziasztok!
Kaptam egy ilyen Slime 473ml palack defektakármit.
Azt írja 4 kerékre elegendő, 4db 28" 622*25-ös belsőt szeretnék megtölteni vele.
Belsőt megtaláltam ami szétszedhető /presta/.
A kérdés az lenne mennyit nyomjak a slime-ból a belsőkbe?
Simán osszam 4 felé?
Valaki használ outi-ban slimet?

(#18741) -=RelakS=- válasza Maximum1 (#18740) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az oldalán jelölve kéne lennie, mennyi kell a kerékbe.
Amúgy a bazinagy "nem presta" logót látod, ugye? Lehet, hogy ez csak arra vonatkozik, hogy a hozzá adott cuccokkal presta szelepen keresztül nem lehet elvileg feltölteni, de youtube-on van egy-két ilyen videó. Egyetlen dolog, hogy prestához ki kell szedni a belsőt, és a kiütött szeleptűt meg kell valamivel fogni a gumin belül!

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#18742) mrst3ph3n válasza razzorr (#18724) üzenetére


mrst3ph3n
csendes tag

Én kb. 2 éve használok V66 Flash-t 32, majd 28-622-t. Elvileg defektvédős, de nem lehetetlen defektet kapni (nagyobb üvegszilánk és vas tüske is állt már bele, de ezek ellen nehéz védekezni.). Az árát szerintem megéri.

(#18743) SOAD19 válasza Zola007 (#18723) üzenetére


SOAD19
addikt

Semmi komolyabb sérülésem nem lett, csak eldőltem. Amúgy normál esetben semmi gond nincs az spd-vel, megszoktam, ha beláthatatlan rész következik, pl. egy épület sarok, ahol gyalogos jöhet, vagy kocsibejáróknál, már előre oldom a cipőt, így előre fel vagyok készülve, ha le kell tennem a lábam. Félig-meddig ki is tudtam használni az spd nagy előnyét, hogy húzni is lehet a pedált. A másik pozitívum, hogy a cipő orrát nem retkeli össze az ember, hogy induló állásba helyezze a pedált. Nem utolsó sorban, néha csengetés helyett is ezt használtam (mármint az oldáskor halható kattanást), mikor finoman akartam jelezni az előttem haladó gyalogosoknak, hogy szeretnék elmenni. :DDD

Eladó új Barton tropical óra szíj fekete és fehér színben.

(#18744) ludsimon válasza lsebestyen (#18737) üzenetére


ludsimon
veterán

Nekem is kimaradt 1 hét teljesen a Félsziget kupa hete.
Beteg voltam, sajna azon se indultam pedig be voltam nevezve.

undefined

(#18745) Maximum1 válasza -=RelakS=- (#18741) üzenetére


Maximum1
őstag

A flakonon maga a kupak a szelep kicsavaró és van hozzá egy cső, na ezek az autószelepesekhez van.
Amit linkeltem conti belsőt azt egy fogóval kilehet nyitni és egy presta/autó átalakítóval már nyomhatom is a flakont neki.
A flakon nem tér ki mennyi kell ebbe a méretbe.
Igazából attól félek hogy túltöltöm.

Na megtaláltam: http://slime.lapunk.hu/
Baloldalt ..... "Kerékgumi tömítő használati utasítása"

[ Szerkesztve ]

(#18746) csabi94 válasza ludsimon (#18739) üzenetére


csabi94
őstag

Cube Balaton Team, de gondolom egyértelmű. :)

(#18747) wxppro válasza Maximum1 (#18740) üzenetére


wxppro
aktív tag

Egy deci/kerék. Prestába elég macerás, csak akkor működik, ha ki tudod szedni a szelep belét, plusz szerzel egy presta-motorszelep átalakítót, és úgy.
Nekem volt egy olyan húzásom (nem ajánlom), hogy nem tudtam a prestát szétszedni, nem akartam másikat venni, vágtam egy lyukat a belsőre a futófelülettel ellentétes oldalára, ott benyomtam a defektgátlót, majd hagyományos módon befoltoztam a lyukat. Mondjuk nem volt vele gond.

Runner, elvileg 4mm-es lyukig tud tömíteni. Az meg már elég nagy, ha 4mm-es lyuk lesz, akkor valószínűleg kuka a külső is.

[ Szerkesztve ]

(#18748) Zola007 válasza SOAD19 (#18743) üzenetére


Zola007
veterán

Városban azért továbbra is szerintem inkább hátrány mint előny, főleg Debrecenben, ahol max 300 métert tudsz menni irányváltás nélkül.
Bele lehet magyarázni, hogy miért jó, de a cipőorr összekoszolás és csengő helyett nem valami erős érv :)
Nekem hajlik a bokám, nem koszolom össze a cipő orrát, csengőm meg amúgy is van a kresz miatt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#18749) Maximum1 válasza wxppro (#18747) üzenetére


Maximum1
őstag

Köszi!
Amiket most lehet kapni Continental belsőket azokat szét lehet tekerni, ma megnéztem.
Így azért könnyebb lesz.
Tényleg megvágtad? ........ :DDD

(#18750) ludsimon válasza csabi94 (#18746) üzenetére


ludsimon
veterán

Gratula a csapathoz!!

Ez igencsak nagy előrelépés!
Mugen után a Cube a legjobb idehaza!

undefined

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.