Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178501) bardi válasza nightmare13 (#178465) üzenetére


bardi
aktív tag

Hogy ezt miért nem néztem hétvégén... egy ilyet vettem, víz és szél ellen véd, csak ugye a cipőt nem. Amúgy egész jó, szerintem holnap meg bakancsban megyek. Hidegebb időben jó lesz erdőbe is majd.

'92 Honda VFR 750

(#178502) zsoca67 válasza bajaki (#178487) üzenetére


zsoca67
tag

Itt ne várj választ,segítséget! 8-10 emberke beszélget egymással.Lehetne egy zárt facebook csoport ahol beszélgetnek.

(#178503) bringasisti válasza INTELligent (#178499) üzenetére


bringasisti
őstag

Az SPD a patent pedál egyik típusa ( autó: Ford Opel BMW)

BENEFON DELTA--------N8

(#178504) xy.zsolt válasza zsoca67 (#178502) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Jobb lenne ha máshol trollkodnál....amúgy volt egy részéhez válasz ha figyeltél volna. Pont neked nem kéne beszólni hiszen 2016ban szóltál hozzá bármihez itt utoljára.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178505) Hasaggymeg válasza bajaki (#178495) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Főleg ha csak aszfalton nyomod, szerintem elmegy egy jó ideig az a teló is, majd ha a kotyogása elviselhetetlen lesz legfeljebb lecseréled egy merevre. Amúgy elég masszív bringának néz ki.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178506) 6030D válasza zsoca67 (#178502) üzenetére


6030D
Ármester

A 8-10 emberke jelentős részének nincs fb-ja, ezért beszélgetünk itt. Bocs. ;]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#178507) nightmare13 válasza bardi (#178501) üzenetére


nightmare13
senior tag

Lehet, egy kamásli most jobb lenne emellé a nadrág mellé, bár a normálisabb kamáslik kb ugyanannyiba kerülnek, mint a nadrág.

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#178508) bringasisti válasza nightmare13 (#178507) üzenetére


bringasisti
őstag

0° felett dekoráció

BENEFON DELTA--------N8

(#178509) Nutra válasza FerNandor (#178437) üzenetére


Nutra
tag

FerNandor köszi ezt a hozzászólást (Moon Orion). :R
Tetszett a cucc, hirtelen meg is vettem az első-hátsó kombót. A rögzítése (mágnes + racsni) nagyon tetszik, fényre is jónak tűnik. Az ára pariban van kicsit jobb távolkeleti cuccokéval - szóval jó vételnek tűnik. Remélem holnap kevésbé lesz nedves az este és élesben is megpróbálom.

(#178510) ivana válasza bajaki (#178495) üzenetére


ivana
Ármester

Ha jól emlékszem ezeken a lockout nem az igazi akkor még jobban kopik. De egyértelműen jobban járnál merev villás géppel 110kg-hez. Én 85kg vagyok, de ezek alattam is nyeklenek. Lehet valami fitness gépet kéne nézned, azokra is rá szokott menni a sárhányó, meg a csomagtartó, trekking gumi, de merev villásak.

(#178499) INTELligent Én picit magasabbra szoktam raktam SPD-hez, mint platformhoz.

(#178501) bardi Nem rohadsz bele? Én sose tudtam bringázni a sima hosszú bringásgatya + rövid torna gatya kombónál vastagabb cuccban.

(#178502) zsoca67 Wtf :P Itt kb. akkor nem kapsz választ, ha senkinek fogalma sincs arról amit kérdeztél. Ami amúgy viszonylag ritka.

(#178511) FerNandor válasza Nutra (#178509) üzenetére


FerNandor
őstag

:) Nekem elvileg holnap hozza a postás. Kíváncsi vagyok, de szerintem nem lesz csalódás :)

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#178512) cdl válasza bringasisti (#178508) üzenetére


cdl
senior tag

Neked lehet. Én 5 fok környékén már boldogan hordom.
- 3 alatt meg már 2 óra után lefagy a lábam a nyári cipő+kamásli kombóban.

(#178513) Mezga Aladár válasza cdl (#178512) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

+1
A vénembernek nincs már keringés a lábában, nem érzi a hideget. :))

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#178514) xy.zsolt válasza bringasisti (#178508) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nem inkább 0 fok alatt az? Tegnap 9 fokban még meleg volt az olcsó alis kamásliban.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178515) bringasisti válasza Mezga Aladár (#178513) üzenetére


bringasisti
őstag

He he he :D

BENEFON DELTA--------N8

(#178516) bringasisti válasza cdl (#178512) üzenetére


bringasisti
őstag

Én mikor már kicsit csípős az idő automatikusan nem tudom miért alacsonyabb pedál fordulaton megyek

BENEFON DELTA--------N8

(#178517) Hasaggymeg válasza bringasisti (#178516) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Erről ez jut eszembe. ;] [link]

(#178506) 6030D ...jól megmontad (ár) mester!...monnyon le Zuckerberg! ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178518) mobal válasza xy.zsolt (#178514) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

"Libegős lobogós kamásli..." :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#178519) xy.zsolt válasza mobal (#178518) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az enyém feszül rajta rendesen.....egyelőre :)

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178520) szimpláncsak válasza parandroid (#178446) üzenetére


szimpláncsak
tag

Igazából már nem tudom, hogy mi van. Teljesen mást ír a posta, mint az aliexpress. Visszaküldte volna a posta?

[ Szerkesztve ]

(#178521) bardi válasza ivana (#178510) üzenetére


bardi
aktív tag

Munkába menet nem, az csak 3 km, nem elég arra, hogy bemelegedjek, reggel meg nem fogok még bemelegíteni pluszba. Igaz ma kb 6 fok volt reggel.

#178507 nightmare13Valószínű az lenne a megoldás, de decában pl csak spd cipőhöz valók vannak, máshol meg nem nézelődtem. Itt a környéken nem nagyon van bolt, ami tartana ilyesmit...

'92 Honda VFR 750

(#178522) xy.zsolt válasza szimpláncsak (#178520) üzenetére


xy.zsolt
őstag

még meg sem érkezett MO-ra,. Ezt az oldalt ajánlom követésre addig amíg MO-ra nem ér....és még ez sem 100%ig tévedhetetlen.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178523) parandroid válasza szimpláncsak (#178520) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nagyon úgy fest... :(
Menj be a postára, kérdezz rá.

Zsolt: De, elvileg igen.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#178524) ZolkoW válasza parandroid (#178523) üzenetére


ZolkoW
őstag

Én mindegyikőtöknek hajlamos volnék elhinni, amit állít, mondjuk sok cucc pl. Észtországon, vagy Hollandián keresztül érkezett hozzám, azoknál a dest. country mintha azt jelentette volna, bár a last mile carrier meg már a kézbesítés, szóval nem tudom.
Néha az Ali oldalán is fent van egy harmadik infó :D.

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#178525) xy.zsolt válasza ZolkoW (#178524) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha nem CN a tracking number vége akkor nem Magyarországon lesz az első destination.....csak utána a következő. Ennyi Nekem 2hete érkezett a téli mezem Liege-be....ma került MO-ra....és 2hete már destination meg Last Mile Carrier-ezett az Ali :D Türelem. Akkor van gond esetleg ha CN a vége a számodnak. De kérdezz rá a postán ha gondolod....azon ne múljon

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178526) FerNandor válasza szimpláncsak (#178520) üzenetére


FerNandor
őstag

Nem tudom, milyen csomagszámod van, de szerintem ez még nem érkezett be Magyarországra. Nekem mostanában NL végű van, és azt írja last mile carriernek, amikor beregisztrálják Hollandiában, aztán ott dekkol 1 hetet és nem aktualizál, majd amikor országos logisztikai központ, meg ilyeneket ír, akkor lesz BP-en, vagy ahol épp feldolgozzák. Szóval még mindig lassan jönnek a dolgok.

"A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

(#178527) szimpláncsak válasza xy.zsolt (#178525) üzenetére


szimpláncsak
tag

köszi, jó ez az oldal :) NL a vége. Gondolom az áfa megússzás miatt küldték először hollandiába nem? :)

(#178528) xy.zsolt válasza ZolkoW (#178524) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Amúgy ITT a PH topikban pont erről van szó most
szimpláncsak Nem, az áfát nem úsznád már meg így sem....vagy ha igen akkor nem az miatt. Az olcsóbb szállítás miatt használják ezeket az utakat.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178529) bajaki válasza ivana (#178510) üzenetére


bajaki
őstag

Hmm, igazad lehet. Most elnézegetve ezeket a fitness gépeket, nagyon bejönnek. Lehet, hogy az lenne a járható út, ha megtartanám a cruisert és amellé szereznék egy fitnesst.

Neuzer Courier vonal? Itt a "legolcsóbb" is már kazettás vajon?

(#178530) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Alap Tektro Aurigán lehet állítani a fékkar távolságát a markolattól?

[ Szerkesztve ]

(#178531) ggeleven


ggeleven
őstag

Valter Tibor (Ati édesapja) interjú

Egy hülyénél nem lehetsz okosabb, szóval kár vitatkozni.

(#178532) bajaki válasza bajaki (#178529) üzenetére


bajaki
őstag

Azt hiszem megvan a kiszemelt: Neuzer Courier DT. Abból is talán a régi vázasat érdemes ahogy nézem, mert az újnál (tárcsafékkompatibilis) panaszkodtak testbike-on, hogy a láncvilla kialakítása nem jó, beleér az ember lába. :O

(#178533) INTELligent válasza xy.zsolt (#178500) üzenetére


INTELligent
senior tag

xy.zsolt: úgy lesz! :D

bringasisti: köszi, tudom :). De ahogy a köznyelv GNSS helyett mindenre GPS-t mond, úgy elég gyakori hogy patentpedál helyett csak SPD-t mond az ember. Nem korrekt, az biztos.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#178534) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Üdv újra!

Ma találtam facebookon ezt a 2 bringát. 80-ért adják a kettőt... vadi újak. Szerintetek megér annyit?

[ Szerkesztve ]

(#178535) nightmare13 válasza bardi (#178521) üzenetére


nightmare13
senior tag

Hát igen, az mondjuk úgy nem annyira jó... esetleg webshopoknak körbeírni, hogy nincs-e valamilyük hétköznapi használatra?

(#178514) xy.zsolt
Mondjuk tegnap pont nem hideg miatt jött jól, hogy fedi valami a cipőmet :D Decathlonos esőkabát (szép neonsárga) és az általam linkelt nadrág, és egy csepp víz nem jutott be. Cserébe szép tócsát hagytam magam után a fogl. eü vizsgálat helyszínén. Tegnap csak a hazafelé 10km volt rossz, mivel a Duna mentén kellemes szembeszél fújt :)

WoT: nightmare1367 Az élet egy játék... De játszd keményen!

(#178536) Hasaggymeg válasza -secret- (#178534) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Bár nem sokat látni belőlük, 80-ért a kettő (ha jól értem :F ) biztos megéri! :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178537) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Agyalok rajta, hogy lecserélném a jó kis mavic aksium elite kerekeimet a jóval drágább Hunt-ra. A dilemmám az, hogy ha eladom ezeket 1.5 évesen 55-60ezerért akkor is csak akkor derül ki, hogy nem estem-e pofára mikor már megvettem az ujat. Pl hogy lesz-e annyira tartós mint ezek, nem kerepel-e túl idegesítően, hogy bírja a kátyukat...stb Már évek óta szemezek a Hunt-tal, de tavaly és most megvagyok elégedve a mavic-al....viszont minden ősszel ez a kérdés foglalkoztat.
Nightmare13 az enyém biztosan nem vízálló, de az nekem nem is volt szempont. A szelet fogja valamennyire és 5 fokig ne fagyjon le a lábfejem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178538) -secret- válasza Hasaggymeg (#178536) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Köszi, vendégházhoz lenne a vendégeknek "bérbeadós". Bár benyögök 60-at nekik, hát ha 60-ért is adják, akkor meg már végképp elhozom. :D

(#178539) jjeahh válasza nightmare13 (#178535) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Durva amúgy, hogy mennyire fűtök én :DDD . Tegnapelőtt az egyik haverom softshell hosszú nadrágban jött tekerni és hosszú felsőben, kb ahogy én télen öltözök 0 fokban. Mellette eléggé furán nézhettem ki rövidnadrágban és pólóban, csak lefelé 10 fokban vettem fel egy vékony felsőt, amibe aztán bele is izzadtam :D . Hiába eresztettük be erdő között hűvösben, sárban, annyira brutál köves az a hely, hogy gyakran 170bpm-en volt a pulzusom lefelé (!), ilyenkor azért lehet izzadni rendesen. Anno én is vettem amúgy kamáslit, de azon kívül, hogy kipróbáltam, soha nem volt rá szükségem :F . Kicsit nekem olyan, mint a térdmelegítő, sok a macera vele és nincs hasznomra. A cipőm sosem ázik be, a lábam meg amikor kezd fázni a tavasz-nyár-őszi cipőmben, akkor már úgyis veszem elő a téli cipőt, amiben aztán -15 fokig el lehet lenni. Szal kamáslinak akkor látom értelmét, ha valaki olcsón (kompromisszumokkal) akar valami vízálló vagy téli cipő alternatívát, a térdmelegítőnek meg akkor, ha nincs softshell nadrág és kell valami annál olcsóbb cucc, ami védi az ízületeket. Szal ezek átmenetileg, költséghatékony megoldásnak teljesen jók, de van jobb náluk.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#178540) Hasaggymeg válasza -secret- (#178538) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te kis pofátlan! ;]

(#178539) jjeahh...a kamásli szerintem is a 'becsatol kedvenc bringás cipőjében-megy 30 km/h körül 1-2 óráig-kicsatol' esetben a leghatékonyabb országúton, az erős, hideg menetszélben és nem a vízben, sárban, hóban terepezni vele sok kicsatolással, lábletétellel. Utóbbihoz kell a téli cipő, bakancs, főleg ha fennáll a veszély is, hogy esetleg tolni kell hazáig (mert a tyúkbél nem tart és nem vittél tartalékbelsőt ;] )

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178541) bardi válasza jjeahh (#178539) üzenetére


bardi
aktív tag

Aki nem spd-zik, annak jó megoldás a kamásli, mert nem nagyon van platform pedálra téli biciklis cipő.
Ma kipróbáltam a túra bakancsot, ez már nem ázott át, de a zokni vizes lett a cipő es nadrág közötti résen, amúgy egész jól megúsztam. Tegnap rosszabb volt. Jó lenne, ha eddig tartana ez az esős idő, így montizni se lehet menni, marad a konyhabútor szerelés hétvégére...

'92 Honda VFR 750

(#178542) jjeahh válasza Hasaggymeg (#178540) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, valahogy úgy, outin okés lehet :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#178543) Hasaggymeg válasza bardi (#178541) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Taposóra az összes télibakancs jó teee! :D ...én ezzel nyomom. :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#178544) bardi válasza Hasaggymeg (#178543) üzenetére


bardi
aktív tag

Én csak ilyen durvább talpú bakancsban gondolkoztam, azok meg annyira nem tapadnak olyan jól, de tényleg létezik városba való bakancs is :D

'92 Honda VFR 750

(#178545) bringasisti válasza INTELligent (#178533) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért mert a Flex gyártott először sarokcsiszoló gépet és most minden márka esetén így említik. A Shimano jött ki először az SPD rendszerrel és ezért ha úgy általánosságban mondjuk akkor SPD, ha valaki pontos típust akar akkor van megjelölve hogy mi

BENEFON DELTA--------N8

(#178546) ZolkoW válasza Hasaggymeg (#178543) üzenetére


ZolkoW
őstag

Így van :) - de ha a nadrág száránál ázik be, lehet, hogy megnézném a túrásoknak árult lábszárvédőt (biztos van rendes neve), ami alul pánttal rögzül felcsúszás ellen.

A kamásli olyankor is hasznos, amikor reggel még belefagy a lábam a nyári cipőbe, de délután hazafelé már nem veszem fel. Idén lehet, hogy ez a szakasz kimarad, ha így folytatja az időjárás... hétvégén kimennék a sárba, mint a szél, de hét közben nem szopatom magam, ha nem muszáj. Én csak ficsúrkodom hobbiból :)

xy.zsolt: nem tudom, mindegyik típusuk olyan-e, de a montis kerekeik tudtommal Novatec hátsó, és valamilyen más első aggyal készülnek. Ez nekem jó pont, a racsnihang közepesen hangos, bicikliútra néha kevés, erdőbe néha sok :). Persze kár általánosítanom, nekem 4 kalapácsos van, a Huntnál van, amelyik 6-os, feltételezem, hogy más a hangja.
Én végül azért nem vettem, mert kétszer annyiba került, mint a Mavic, és a netes lapok tesztjei áradoztak róluk, a felhasználói értékelések meg olyannal voltak tele, hogy túl gyenge a felni... (mindez mtb témában, országúti kerekeikről nem tudok semmit)
Ha legközelebb kereket nézek, szerintem a Bike24-es Veltec lesz a kiszemelt. Vagy ha lesz pénzem, valami DT.
szerk.: a Maviccal is elégedett vagyok, bár csúnya is lenne, ha 400 km alatt gond lett volna velük. Csak ott aggaszt kicsit az a csőd-dolog, amire haverom első hozzászólása: "nem csodálom,hogy csődbe mentek, sz*rok a kerekeik" :D

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#178547) xy.zsolt válasza ZolkoW (#178546) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én a szélesebb felnit venném szóval talán attól kevésbé kellene félnem, hogy nonstop 8ast kapok outon. Ugyanakkor tény, hogy most is már csak január 3. hetére vesznek fel rendelést.... Ha csak fele ilyen jó lenne a mavic aksium elite (vagy csak sima aksium lenne) egy percig sem gondolkodnék :) És tudtommal még az sem opció a Hunt-nál, hogy csak hátsó kereket vegyek tesztelni :O

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#178548) ZolkoW válasza xy.zsolt (#178547) üzenetére


ZolkoW
őstag

rémlik, hogy tényleg csak párban van, annó pont volt egy szingli eladó darab aprón, de nem ugrottam rá, mert nem tudtam volna venni hozzá, úgy emlékszem. Az viszont működik, hogy felemás szettet állítanak össze neked, azt hiszem.
(jó, ez nem segít)
Viszonylag grammozósak a Huntnál, szóval a szélesebb felni lehet, hogy ropibb is ;)

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#178549) Alg válasza ZolkoW (#178546) üzenetére


Alg
veterán

megnézném a túrásoknak árult lábszárvédőt (biztos van rendes neve)

Meglepő módon azt is kamáslinak hívják ;]
Terepfutós verziót ajánlok belőle, az kevébé bumfordi mint a túrázósok.
Amúgy meg cipő témában gore tex terepfutócipő ha nem akar az ember két kilós túrabakanccsal tekerni...

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#178550) xy.zsolt válasza ZolkoW (#178548) üzenetére


xy.zsolt
őstag

A szélesebb nehezebb is annyival....1479g vs 1496g

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.