Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#139701) truefx válasza robee19 (#139624) üzenetére


truefx
aktív tag

Udv a buszke Trek tulajok taboraban! Sok-sok km-t vele! Egy tanacs: hacsak nem vagy pillesulyban, es keveset tekersz, figyeld a felnit, nem a legstrapabirobb darab. Nekem 5000 km utan megrepedt. (es 90kg vagyok)

(#139702) Napfénysüti válasza Koczó93 (#139695) üzenetére

Mennyi a keret rá?

Més que un club!

(#139703) Koczó93 válasza Napfénysüti (#139702) üzenetére


Koczó93
őstag

Örülnék ha 20körül megúszható lenne, de nyilván életet is menthet így szemeztem drágábakkal is, pl Salice.

(#139704) nemeth989


nemeth989
senior tag

ﹰMár egy ideje olvasom a topicot. Mindig is akartam egy komolyabb kerékpárt. 1 hónapja sikerült is megvásárolnom az első számomra komolynak mondható bringát. Egy Canyon Grand Canyon Al 5.0 tavalyi modell. Hivatalos oldal outlet szekciójából, új modelhez képest jutányosabb áron. Ez az 1 hónap alatt beletettem 200km-t (előtte jó, ha 2 év alatt mentem ennyit). A lényeg szeretném megköszönni azoknak akik ezt a topicot rendszeresen használják és megosztják a tapasztalatukat, véleményüket. Nélkületek nem is ismertem a volna meg ezt a márkát ezt a bringát. Ti hatásotokra ajánlásaitokra vásároltam ezt a belépő xc bicót. Lassan egy hónapja munka után alig várom, hogy felüljek az új szerzeményre.
Szóval mindent köszönök.
(Ha marad a kedv és a lendület, jövőre lehet jön egy trail bringa, de majd arról már kikérem a véleményetek, habár a Canyon Neuron család nagyon baba.)

RideMyStyle "LoveMyWilier"

(#139705) StLui válasza nemeth989 (#139704) üzenetére


StLui
veterán

Gratulálok, sok szép kilométert vele!

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139706) trialboj


trialboj
őstag

Öszintén nem értem mi van a telóval, lehet tényleg nem is az a hibás, hanem valami a villanyaknál nem kóser, de az biztos hogy valami csúnyán kotyog, ha lefele menetben picit rázósabb terepen elöl fékezek. Sima aszfalton erősen fékezve is fura darabos érzés jön át a kormányon, mint mikor az abs rugdossa vissza a fékpedált.
-

Itt az álom bringám a városban... Már egy hete szemezek vele, nem merem megnézni mert tuti beleszeretek és az katasztrófa lesz :B

De azért az érdekelne, hogy ez pontosan melyik modell, mert én villa, tag, és fékek alapján nem tudtam beazonosítani. Nyilván óriási hátrány hogy carbon, illetve a fox telók, sram fékek szervizelés szempontjából egy rémálom lehet, M-es méret is necces ami a canyon oldal szerint jó a 181 centimhez, vagy nem, na meg hogy fele annyira sem sexy mint a mostani vasam, cserébe viszont tl ready, 1x, sram váltók, modern geo.

A leginkább az érdekel hogy ez a fox rhythm 34 130mm minek felel meg RS szinten? Ez is valami belépő cucc, amit könnyen tönkre lehet tenni ha nem tartom az első kereket mindig minden körülmények között a földön?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139707) robee19 válasza truefx (#139701) üzenetére


robee19
tag

Köszi. Kéz alól vettem a bringát. Az előéletéről nem sokat tudok, de a fontosabb dolgokat átnéztem, azok rendben vannak. A felnik már nem a gyárik benne szerintem, mert amiket néztem azok tlr-ik voltak, ezeken pedig nincs rajta csak hogy Bontrager Race. A TLR logó hiányzik. De igyekszem majd oda figyelni, mert én is ebben a súlyban mozgok.

(#139708) Massmurderer válasza trialboj (#139706) üzenetére


Massmurderer
őstag

Jó izlésed van,szép darab :) Nekem is M-es méret és tökéletes,és csak pár cm van köztünk.Azért ha van pontos méret a vázról,többet segit a méretválasztásba.

[ Szerkesztve ]

(#139709) Hasaggymeg válasza Koczó93 (#139703) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Szerintem a Decathlonos Aerofit 900-asok jók és olcsók is.[link]...vagyis most már egy klasszikust idézve,vanrizsed,hogy oda ne rohanjak.[link] ;]

nemeth989...Isten hozott! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139710) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#139678) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nem lejt nagyon a nyereg? Vagy te inkább az elülső részén ülsz és ahhoz van igazítva?

(#139711) Hasaggymeg válasza IMIIKE1998 (#139710) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Vízszintes.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139712) Toobee


Toobee
veterán

Megjártuk Wexl-t ma, jó (hosszú) nap volt. Kezdőknek szerintem kiváló szórakozás, de 1-2 napot a haladi bringásoknak is jó lehet. Akár családdal, ugyanis rengeteg elfoglaltság van a kicsiknek is.

https://barbieripnk.hu/

(#139713) IMIIKE1998 válasza Hasaggymeg (#139711) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Igen? : O
Képen nekem kicsit előre dőltnek tűnt. Viszont így az enyémet is be tudom lőni végre normálisan. Ezek szerint ez az androidos mérő app semmirevaló, a sajátomat totál félremérte.

(#139712) Toobee: A kaja baromi jól néz ki. :D

[ Szerkesztve ]

(#139714) jjeahh válasza trialboj (#139706) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fox... Fox... Fox... te szereted ha fáj, az összes rossz tapasztalatod ellenére sem tudod elkerülni :DDD
Próbáltad a telót lockolva? Vagy csak extrém terepen érzed a kotyogást és ott nem mered lockolni?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139715) Koczó93 válasza Hasaggymeg (#139709) üzenetére


Koczó93
őstag

Köszi, megnézem valamelyik nap èlőben is :)

(#139716) Begbiebike válasza trialboj (#139706) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Lásd pár hozzászólással feljebb Tobee posztját: bikeparkoztam Fox34 Rythm-mel, már nem először.

Amennyire lehet próbáltam elemelkedni a talajtól. :) Ez egy trail villa, simán bír mindent.

Wexl-t meg tényleg mindenkinek ajánljuk, bármilyen géppel élvezetes, agresszívabb geo nem árt, de összteló nem létszükséglet amit a képen lévő PolarX is igazol. :)

(#139717) StLui válasza Toobee (#139712) üzenetére


StLui
veterán

Este 11-kor még néztem a strava-dat is, hogy mi újság :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139718) trialboj válasza Begbiebike (#139716) üzenetére


trialboj
őstag

Kicsit utána néztem, és a Fox34 Rythm-et nem lehet külön kapni, tehát nincs valós ára, de az új bringákból bontott modelleket nagyon olcsón árulják 300$ körül, azért ez kicsit ijesztő, egy 2018 as recon kerül ennyibe, egy reba meg simán több is, és akkor ezek még csak a 32 es RS villák. Persze lehet hogy ettől még jobban bírja a csapatást mint egy 500 dolcsis reba, ami csak 32es átmérőjű, és esetleg nem is boostos. Mikor a videóban külön megemlíti előnyként hogy milyen jó hogy van rajta táblázat a nyomás beállításához, kicsit érződik hogy nehéz igazán pozítív dolgokat mondani róla az árán kívül.

(#139708) Massmurderer
Szerintem kékben sokkal szebb lenne. Neked milyen modell van? Arról tudsz valamit, hogy ez a vízszintes tag elhelyezés mennyire jó dolog? Elméletileg sokkal kevésbé reagál a mint a hagyományos függőleges állás a 3szög felfüggesztéssel, v tévedek?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#139719) Toobee válasza StLui (#139717) üzenetére


Toobee
veterán

Most csak telefonom van, az meg elég korlátos strava ügyben, ezért el sem indítottam.

https://barbieripnk.hu/

(#139720) Massmurderer válasza trialboj (#139718) üzenetére


Massmurderer
őstag

Bicora vagy rugostagra érted?

[ Szerkesztve ]

(#139721) jjeahh válasza trialboj (#139718) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Hol nézed az árakat? :D A legolcsóbb 2019-es Recon RL-t 210 eurótól lehet megvenni, a Rebát úgy 340-től. Mondjuk lehet, hogy spec az a verzió ami neked kell, drágább.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139722) 6030D válasza trialboj (#139718) üzenetére


6030D
Ármester

Még tegnap írtad, szóval: nekem Reba van, és nem hinném, hogy olyan könnyen ki lehetne végezni, ha rendesen karban van tartva. Én a helyedben 6000 km (ha ezt írtad?) után simán nagyszervízt csináltattam volna, főleg ha ez nem egy év alatt ment bele, főleg, ha nem szedted szét, amikor hozzád került. A Sid ha jól tudom sok mindenben nem különbözik, csak könnyebbek benne a cuccok, de 65e-ért én csak úgy venném meg, ha szét van szedve, látszik milyen a bele, majd összerakva, és próbálva. 60-80-nál kezdődnek a Rebák... (29-átütő-taper...).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#139723) Begbiebike válasza StLui (#139717) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

A lényeg, 3000 m szint lett lefelé. :)

trialboj:
Bontott villa mindig olcsó(bb) lesz, nem igazán lehet ez alapján hasonlitani az árukat.
Jó dolgok a tesztek, én is írtam rengeteget a közel 10 Bikemagos évem alatt. Viszont elég szubjektívek persze.
Ez a villa simán Pike szint, érzékenységben jobb, kidolgozása hibátlan. Merevségben én nem fogok tudni dönteni a 70 kilómmal. Nekem teljesen megfelelő darab, nincs szükségem ennél fejlettebb csillapításra sem.

Mondom ezt úgy, hogy évekig használtam Fox 36 Vanilla (rugós!) RC2-t. Ez akkor a csúcs volt (még 20mm átütőtengellyel), fejlődött annyit a technika, hogy ez az “olcsó” darab nem érződik rosszabbnak.

Kérdezd meg Runnert, rövid ideig ő is használt Rythm-öt! :)
Bp környékén kipróbálhatod az enyémet bármikor (egy alap Jeffsyben van).

(#139724) Gerr'y válasza X Factor (#139673) üzenetére


Gerr'y
senior tag

Méretben mekkora a tiéd? Nekem talán az M-es méretű lenne a jó (~178 cm vagyok).

(#139725) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Létezik olyan FB csoport, ahol fel lehet tenni komplex kérdést és arra érdemben választ is kap az ember? Nem csak szokásos hülyeségeket beleugatunk a nagyvilágba módon.
Tegnapi nap után eléggé rápörögtem erre a kerék/felni témában és elég sok kérdésem van.

(#139726) StLui válasza Toobee (#139719) üzenetére


StLui
veterán

Igen, az ilyenek lemerítik hamar, ezért szeretem az amazfit pace órám, 10-kor indítottam, 5-kor állítottam le.
Mennyibe került a felszállítás?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139727) rétisün válasza Csokicsibesz (#139725) üzenetére


rétisün
veterán

lehet a bikemag fórumán többre mész. ha jól emlékszem, van kerékfűzéssel, kerekekkel kapcsolatos topik.

aztán hogy mennyire működik még (működik-e egyáltalán?) a facebook csoportok mllett, nem tudom.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#139728) Hasaggymeg válasza Toobee (#139719) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Jó,hogy reggel szólsz,egész éjjel kereste. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139729) samujózsi válasza rétisün (#139727) üzenetére


samujózsi
tag

Én úgy láttam, halott az a fórum.
Annyira, hogy hiába próbáltam új jelszót kérni vagy új nicket regisztrálni, egyik sem ment, mert a reCaptcha egy ősi, már nem működő verzióját akarta használni. Ez még valamikor tavaly volt, de kétlem, hogy javították.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#139730) Csokicsibesz válasza rétisün (#139727) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Már próbáltam ott is, de nem igazán kerültem előrébb. Az a baj, hogy elég specifikus a problémám.
Olvasok elég sok bringás honlapot, nézek youtuben videókat, de nem éppen ebben a témakörben. Mondjuk az sem segíti a helyzetet, hogy nincs egy normális leírás a bringámról. Nem tudok részleteket kideríteni az első agyról, arról, hogy mik a felni pontos paraméterei, ehhez mértem milyen hosszúak a küllők stb.

Az baj, hogy egy napja nem tudok lépni semmilyen irányba ami eléggé idegesít. Kerék nélkül alapvetően elég nehéz tekerni...

(#139731) Toobee válasza StLui (#139726) üzenetére


Toobee
veterán

A napi jegy korlátlan felszállítással 29,5 EUR volt azt hiszem.

https://barbieripnk.hu/

(#139732) StLui válasza Hasaggymeg (#139728) üzenetére


StLui
veterán

:C

Más:

Fékbetét kopás, 6 nap bikeparkozás, kb 20 perces menetek nettóban, és 6 kör naponta átlagban.
3. napon cserélni kellett mindkét bringában mindkét pár betétet. A következő 3 nap alatt ilyenek lettek az enyémben, bal oldali egy új, középen a hátsó azt hiszem, jobb oldalt az első, és ezek nem futottak 150 km-t. Sram betétek, majd megnézem hogy koptak fiam XT fékjeiben a a fémes, hűtőbordás betétek is, ugyanakkor lettek cserélve azok is:

Karbantartást, és mindenféle kopást, amortizációt figyelembe véve, lehet megérné inkább a bérlés bikeparkban.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139733) StLui válasza Toobee (#139731) üzenetére


StLui
veterán

4-6 menet, mennyi fért bele? Úgy tudom itt is elég hosszú trail-ek vannak.

Sölden is hasonló volt, de csak ha volt Ötztal Premium Card-od, sok helyen adnak a szálláshoz. Még mindíg Saalbach a nyerő, ott a szintén szálláshoz adott joker kártyával ingyenes (és van olcsó szállás)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139734) X Factor válasza Gerr'y (#139724) üzenetére


X Factor
addikt

L-es, 184cm vagyok.

Make things work

(#139735) nmate91 válasza Gerr'y (#139724) üzenetére


nmate91
tag

Majdnem tutira M. Nekem 180-nal a határon volt.

(#139736) Begbiebike válasza StLui (#139733) üzenetére


Begbiebike
csendes tag

Több mint 10 kört mentünk. :)
4,5 km a flowtrail a singletrail azt hiszem 3,0 km (meredekebb, egyenesebben jön le a hegyről).

Ide nem kell fékbetét, ilyen szempontból sem egy nehéz pálya. Keveset kell fékezni.

Saalbach, Semmering jóval keményebb, meredekebbek a pályák, több a szikla, gyökér.
Ez lájtosabb, itt tükörsima a flowtrail, nincsenek kagylósra fékezett kanyarok sem.

(#139737) Fall-N válasza samujózsi (#139729) üzenetére


Fall-N
veterán

Esetleg próbáld meg a testbike fórumát, bár az sem pörög annyira. FB-t nem ajánlom, mert ott tényleg csak trollkodnak és egymásnak homlokegyenest eltérő válaszokat kapsz az önjelölt szakértőktől.

Elég csak megnézni, hogy az egész FB-n mennyi a szellemi szint.

(#139738) Hasaggymeg válasza StLui (#139732) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én nem bájkparkozok,lefele is csak nyuggeresenmégis rájöttem,hogy betétet úgy kell otthon tartani,mint (nemtjúblesszeseknek) gumibelsőt.Utoljára is 4 párat vásároltam,úgy adták zacskóban ide mint a cseresznyét a zöldségesnél...kilóra. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#139739) jjeahh válasza Hasaggymeg (#139738) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Fura, mert úgy tűnik én is ebbe az irányba haladok, eddig egy szezont kibírt egy szett fékbetét, de most alig értünk a tavaszból nyárba, már a legutóbbi tekerés végén furcsa volt, hogy túlságosan be lehet húzni a fékkart, kiderült, hogy nem ártana már cserélni a betéteket. Szerencsére nekem is akad itthon pár, én egyszerre csak egy szettet szoktam venni, de csere után a hátsót mindíg megtartom tartaléknak, mert amikor az első tökig kopik, hátul még 50%-os a betét.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#139740) Toobee válasza StLui (#139733) üzenetére


Toobee
veterán

Azt hiszem 10x vitettük fel magunkat, talán 1-2 lehett volna meg, ha időben érünk oda. Ha pedig ebédelni sem állsz meg, tolod a szendvicseket, akkor meg 2 mehet. Szerintem kb ez a max, amit ki lehet hozni. 9-18 óráig van felszállítás.

https://barbieripnk.hu/

(#139741) StLui válasza Hasaggymeg (#139738) üzenetére


StLui
veterán

Én kicsit befürödtem az olcsó 4 garnitúrás vásárlással. Sram guide R-be való, 2000 Ft volt per szett, és alig akar átmenni a csavar a rugó "nyakán-fején" lévő lyukon, most pl a fúróval tágítanom kellett, mert kiszedve, csak a rugón sem ment át.
Megnéztem az XT féms, hűtőbordás betéteket, azok kb bő felét kopták csak, de lehet fiam kevesebbet fékez :D

Egy kis kalória téma.
Március 15 óta számolom a kalória fogyasztásom, és a 2000-es irodai égetéshez képest 1700 körülit eszem, plusz amit az edzések miatta ehetek. Na most félpanziós szállásunk volt csoda reggeli svédasztallal, és szuper vacsival. Első 3 nap 4000 fölött sikerül kajálnom, utána 3000 körülire visszafogtam magam. Egy dekát nem híztam, annyit kivett belőlem a lefelé gurulgatás (Snowboardozásnál mindíg híztamk, igaz akkor nem is számoltam, és valószínű minden nap bőven 4000 fölött ettem akkoriban)
Leggyakrabban használt pályát nézve, két körönként, majd két óra volt a megállások, liftezés, pihenés miatt, amúgy nettó 25 perc gurulás egy kör, szóval két körönként kávé, kaja szünet, és legtöbb 5 kör volt amit a fiam bírt, és én is csak kétszer mentem el a 6 napból plusz tekerésre utána.
Itt az egyik ilyen, ott ezeket hívják naturaltrail-nek, amiken a fiammal jártunk azok meg a döntött kanyaros, ugratós shaped line-ok.
Szokásos napi bringázás után indultam el erre a túrára, kissé kifáradtam a végére. Telibe vettem ameddig bírta a kamera, utolsó 10 perc nincs sajnos, pedig elég jó rész volt, mászós nagyrészt, de nem sok szinttel azért ott sem persze. Csak a megállásokat vágtam meg, és néhány kisebb bukta utáni nem YT kompatibilis szóhasználatomat :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139742) pittlaren


pittlaren
csendes tag

Pfühh, megviselt ez a meleg, alig bírtam hazakepesztetni :(((

Viszont a Pinka-völgyben simán ki lehet(ne) bekkelni ezt a hőséget :)

Igen, ott a háttérben, az egy hódvár.

[ Szerkesztve ]

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#139743) StLui válasza Toobee (#139740) üzenetére


StLui
veterán

Az szép, kiváncsi lennék mennyi volt a gurult km. Van ott valami komolyabb nagyon hosszú pálya is, de ha jól tudom annak a tetejéhez föl kéne tekerni?

Pittlaren: jól néz ki, nem is tudtam, hogy azok ilyeneket építenek, csak a bedöntött fatörzsek ugrottak be, vagy azok fogják meg a sok apró gallyat, vagy azokat is úgy hordják oda?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139744) Toobee válasza StLui (#139743) üzenetére


Toobee
veterán

A singletrail tetejéhez kell(lehet) feltekerni, de lehet indulni onnan is, ahol leraknak. Az egyikünk hozta a Garminját, 30 km lett talán.

https://barbieripnk.hu/

(#139745) G@ben


G@ben
addikt

Kalóriaégetésnél szerintetek melyik mérvadóbb?
Most tekertem 42km-t, 20-as átlaggal, aszfalton, fele sík, fele jó meredek dombos. A Cateye Velo 8 órám szerint elégettem 600kcal-t, netes kalkulátorok szerint nagyjából 1100 körül. Ez azért hibahatárnak túl nagy eltérés, melyiknek higgyek?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#139746) StLui válasza Toobee (#139744) üzenetére


StLui
veterán

Na nekünk is annyi lett csak a pályázás naponta kb

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139747) StLui válasza G@ben (#139745) üzenetére


StLui
veterán

Óra csak pulzusméréssel, súly is számít talán, mérhet rendesem, ha jól tudom. 300-600 között van egyébként a bringázás per óra intenzitástól függően, amúgy ez mind csak saccolás

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#139748) bringasisti válasza G@ben (#139745) üzenetére


bringasisti
őstag

Te ezeket komolyan veszed?

BENEFON DELTA--------N8

(#139749) pittlaren válasza StLui (#139743) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Szerintem azt is ők hordják oda. Felénk komoly hódpopuláció van, helyenként problémát is jelentenek, én kedvelem ezeket a jószágokat. Simán grasszálnak a lakótelepeken is, szerencsére ők nem olyanok, mint jjeah medvéi :N

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#139750) StLui


StLui
veterán

Nagyon jópofa teszt a Gramin új Montis 830-as kütyüjéről Lindától :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.