Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132501) IMIIKE1998 válasza IMIIKE1998 (#132500) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Neuzer Courier CX
Vagy mégis? :D

(#132502) Hasaggymeg válasza trialboj (#132473) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg akartad mutatni vádlidat,mi?! ;] ...amúgy elől,a sípcsont bőrén rosszabb,nekem valahogy mindig ott sikerült feltépni.Tanulópénznek jó volt,mert a hónap közepe felé ajándékozom erdélyi sógoromnak Saintemet és szerelem fel a lyukas szegecses (!) Stamp3-at. :D

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132503) bringasisti


bringasisti
őstag


Erre a bringára tudtok gumit ajanlani :F

BENEFON DELTA--------N8

(#132504) Fetz válasza bringasisti (#132503) üzenetére


Fetz
csendes tag

Durex? :D

(#132505) jjeahh válasza jjeahh (#132494) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, eszembe jutott, hogy a telópumpám 2 az egyben és van rajta nyomásmérő. Eddig azt hittem, hogy a mérő csak a telón működik, a gumin nem, de kiderült, hogy azért nem mozdult a mutató, mert 1 bar alatt nem mér :DDD . Felpumpáltam 1.8 bar-ra és voilá, működik, ezek az egyszerűbb analóg mérők nem mutatják olyan pontosan a nyomást, de kb. hasonló értéket mutat, mint a digitális schwalbe mérőke. Szal úgy tűnik én vagyok helikopter, a legtöbb ajánlás és kalkulátor 1.5-2 bar körüli nyomást ajánl a súlyomhoz terepre, de én túlzásnak érzem, nagyon csúszik és pattog, persze lehet csak megszoktam a túl alacsony nyomást. Ezt a szintet 1+0.75 bar-al tudom elérni, 1.5-ön feldobja a gumit és rángatja a kormányt,. Még ma próbálom szokni az 1.2 + 1.1 bar nyomást, aztán meglátjuk... értelmét már ennek sem igazán látom, a magasabb nyomásnak aztán tényleg nem, mert én így az életben nem ütném fel, a gumi meg 0.50 körül sem fordult le a felniről az elmúlt 2 évben, + az ennyire "kemény" gumi nekem veszélyesnek is tűnik, lejtőn a max sebességem 10km/h-val visszaesett miatta, mert nem merem ereszteni... Csúszik, fékezéskor és kanyarban elsodródik, apróbb kavicsokat sem nyel el, hanem elpattog rajtuk és felfelé is elkapar. Na de tovább nem is zargatom a topikot ezzel, majd a tapasztalatok eldöntik a dolgot... Úgy érzem túl alacsony nyomást szoktam meg (bár nem értem miért túl alacsony, ha eddig nem volt gondom vele és csak az előnyeit éreztem, pedig megjártam így a fél hargita hegységet és a csíki havasokat többször :F ) és most ezért nagyon fura jobban felpumpálva.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132506) 6030D válasza jjeahh (#132505) üzenetére


6030D
Ármester

A korábbi külsőid mennyi ideig tartottak ki, illetve miért cserélted? Az oldalfalon nem volt kopás, repedés, vagy nem jelent meg a szövet?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132507) jjeahh válasza 6030D (#132506) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Másfél-2 szezont bírnak ki kb. most a Maxxis kopik picit mintha jobban, mert többet aszfaltozok, ez lehet csak 1 szezont fog kibírni. Mármint bírnák tovább is, csak amikor a futófelület közepén lévő bütykök annyira elkopnak, hogy nincs élük, amivel kapaszkodjanak, cserélni szoktam. Ez így normális? Az oldalfalnak egyszer esett komolyabb bántódása, a tavaly tavaszi Smart Sam külsőmnek valami elvágta az oldalát és látszott a szövet.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132508) ivana válasza jjeahh (#132507) üzenetére


ivana
Ármester

Nyilván nem a gumi széle fog lekopni :) Outin is "kockásra" kopik.

(#132509) Hasaggymeg válasza bringasisti (#132503) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Valami belső nélkülit,telenyomva fehér trutyival. ;]

jjeahh...szerintem a személyi mérleged rossz,nem a pumpád,és tulajdonképp 40 kg vagy,nem 65. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132510) Yahhher válasza jjeahh (#132505) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Basszus, ezt ma kipróbálom. Van otthon 60kg-os ember, meg tizedre kalibrált mérőm. Leengedem a gumit 1 bárra és megnézem használható-e.

Üdv B.

(#132511) jjeahh válasza Hasaggymeg (#132509) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Erre is gondoltam, de sajnos két mérleg is 65-öt mutat :DDD

Yahhher: Kíváncsi vagyok :D . 2.25-ös gumik is adottak remélem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132512) bringasisti válasza Hasaggymeg (#132509) üzenetére


bringasisti
őstag

Igen én is arra gondoltam hogy gumi nélkül kéne használni:)

BENEFON DELTA--------N8

(#132513) StLui válasza jjeahh (#132505) üzenetére


StLui
veterán

Én ilyeneket nem értek, hogy egyszer azt írod azért nem üt fel mert óvatosan mész, most meg azt, hogy 10-zel lassabban mész lefelé a kemény gumi miatt, szóval ezeket én nem tudom összerakni, közben ezzel a lehetetlen alacsony nyomással, aminél egy padkázás szétszedné a belsőt, de lehet a külsőt is. 55 kilós 1,8 bar-ral megy itt a városban is terepen is, tény, hogy ha nem figyelek akkor lemegy neki 1 alá, mert persze ő tojik rá :U

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132514) dave182


dave182
senior tag

Sziasztok, szemüveg vásárlás előtt állok, a kiszemeltek az Oakley Jawbreaker vagy a Rudy Project Defender... Tapasztalatokra és pro/kontra érvekre lennék kíváncsi. Első körben az Oakley felé hajlanék.

(#132515) dunkel válasza bringasisti (#132512) üzenetére


dunkel
őstag

Úgy azért eléggé kell vigyázni nehogy felüsd. :D

(#132516) jjeahh válasza StLui (#132513) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig eszerű. Ilyesmi terepen alacsony guminyomással és felpumpálva is óvatosan megyek, előbbivel azért, hogy ne üssem fel, utóbbival azért mert elpattog és csúszik. Ilyesmi terepen: [link] [link] [link] [link], főleg ha por és kavics is van, lassultam 10km/h-t lefelé, mert kanyarban sodródik és fékezéskor nem tudok úgy, ahogy megszoktam lassítani, mert ha jobban behúzom a féket szintén sodródik, szal nem merem annyira csapatni mint eddig. De valszeg tényleg azzal van baj, hogy túl alacsony nyomáson szoktam meg, viszont azt nem értem, hogy 1-1.2 barnál az én súlyommal mi értelme keményebbre pumpálni, mert egyszerűen készakarva sem tudom felütni. Márpedig valós körülmények között nem cseszem neki a legdurvább köveknek és gyökereknek, szal a felütés esélye nálam nulla.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132517) jjeahh válasza jjeahh (#132516) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na de akkor röviden, hogy miért rugózok még mindíg ezen:
- állítólag azért kellene felpumpáljam legalább 1.7 bar-ra, mert alacsony nyomáson nem biztonságos, lehet, hogy felütöm
- ennek ellentmond, hogy 1.2 bar-on is képtelen vagyok felütni és mivel jobban csúszik-sodródik, elkapar meg pattog mint eddig 1 bar körül vagy alatt, ezért nem érzem biztonságosnak :F
Szal valószínű fel kéne pumpáljam minimum 1.7 bar-ra és megszokjam, de amíg nem fér a fejembe, hogy minek és milyen hasznom lenne abból, addig nem igazán tudom rávenni magam :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132518) flash-


flash-
veterán

üdv

még pár hónapja ajánlottatok egy vészhelyzetre android appot, ami arra jó hogy a megadott kontaktoknak jelez ha a bringával nem mozdulok,illetve ha baj ér. mi is volt a program neve?:)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#132519) Hasaggymeg válasza StLui (#132513) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

mert persze ő tojik rá...fiatalság bolondság. :)...de van megoldás,ha felüti és nincs meg benne az általad ajánlott nyomás,zsebpénzből vásárol újat.Elsőt,még talán másodikat is megveszi,de aztán elkezd fájni és odafigyel. ;)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132520) trialboj válasza jjeahh (#132505) üzenetére


trialboj
őstag

B@szki annyit olvastam itt tegnap erről a témáról, hogy azt álmodtam hogy veled bringázom, valami meredek terepen, és te az alacsony nyomású gumijaiddal betapadsz és szlalomozol, én meg mint egy kő zúzok lefele mert nincs tapadásom a porban.

A hétvégére kiírom magam szabira a topikból :N

(#132518) flash-

http://www.crash-app.com/

[ Szerkesztve ]

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#132521) 6030D válasza flash- (#132518) üzenetére


6030D
Ármester

Ez más jellegű, de ha működőképes lesz, az nagy királyság.
ÉletMentő

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132522) StLui válasza Hasaggymeg (#132519) üzenetére


StLui
veterán

Kitaláltad, hogy a fiamról van szó, későn vettem észre, hogy egy javításnál véletlenül kitöröltem :D
Letojja még a pénzkérdést, amint van neki elszórja és kész, ha nincs akkor nincs. Zsebpénze sincs még konkrétan.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132523) Csokicsibesz


Csokicsibesz
tag

Sziasztok,

autós kerékpárszállítással kapcsolatos kérdésem lenne az ebben tapasztaltak számára.
A tetőcsomagtartós megoldás a javasolt, vagy a hátulra akasztós? (tudom a vonóhorgos lenne az igazi, de az sajnos nem játszik).

Nekem vannak fenntartásaim a csomagtartóra felszerelhető típussal kapcsolatban, képek alapján nem tűnik túl stabilnak. De gondolom a Thule se forgalmazna ilyen típust ha nem lenne megbízható. Ezzel kapcsolatban van valamilyen gyakorlati tapasztalata esetleg valakinek?

(#132524) StLui válasza jjeahh (#132516) üzenetére


StLui
veterán

Utóbbiakon tényleg mehetnél akár trekkingel is, feleségem ennél nehezebb szakaszra eltévedt velem az inkább citibike-jával, mint trekkinggel. Elsőnél meg a, mindenkinek magához, tudásához mérten "forszírozott" tempó adná az élményt. Itt lefelé még technikázni sincs igazán mit, bár tény nagyon lassú tempónál könnyebben megakad a kerék. De amúgy így értem megint, ha súlyod alatt nem ül felnire akkor el lehet lenni gondolom ezek szerint.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132525) StLui válasza Csokicsibesz (#132523) üzenetére


StLui
veterán

Nehéz tetőre felrakni, pláne 3-at, és egyszer felejted majd behajtasz valahova ahova nem kéne akkor bánni fogod, én minden autónkra rakattam vonóhorgot, de tény hogy az előző is 10 évig volt meg, most is 4 év fölött vagyunk.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132526) werszomjas válasza Csokicsibesz (#132523) üzenetére


werszomjas
őstag

Én most rendeltem egy ilyet a Decathlonból
Btwin 300 kerékpártartó

Majd írok róla ha megjött.

Egy Opel Corsa ra megy, amin sajnos nincs se vonóhorog, se tetőcsomagrató és mivel céges, nem is lesznek ezek rajta, így nálam kizárásos alapon a hátsó ajtóra tehető maradt.

Tetőcsomagtartót mondjuk vehettem volna, de borsos ára van a keresztrúdnak és akkor a bicikli szállító részt még meg sem vettem.

üdv

(#132527) bringasisti válasza 6030D (#132521) üzenetére


bringasisti
őstag

Már koromból adódóan is fel fogom tenni ha elindul.

BENEFON DELTA--------N8

(#132528) ivana válasza StLui (#132525) üzenetére


ivana
Ármester

Én raktam már fel 5-t is :)

(#132529) Toobee válasza werszomjas (#132526) üzenetére


Toobee
veterán

Fos, mondd le, ha tudod. Nekem ott rohad egy a szüleim garázsában, szarra se való, csak pénzkidobás. Az egyik barátomnak Thule ClipOn van, na az bitang jó cucc. Vegyél használtan, nem sokkal lesz drágább, mint ez a hulladék.

https://barbieripnk.hu/

(#132530) Wombath válasza werszomjas (#132526) üzenetére


Wombath
HÁZIGAZDA

Mérd le, ha nem tetted volna, hogy befér-e a vázba. Legalább 40 cm kell. Én is vettem, aztán el kellett adni, mert egyik bringához sem volt jó :)

(#132531) StLui válasza StLui (#132524) üzenetére


StLui
veterán

Jjeahh: Kertészkedés közben megvilágosodtam, mindenki elmondta guminyomás ügyben amit akart, te meg megtaláltad azt a nyomást ami neked jó, akkor azon kell menni, ha esetleg mégsem jó, akkor majd állítasz és kész.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#132532) Napfénysüti válasza Csokicsibesz (#132523) üzenetére

Ezen én is örlődtem nemrég és úgy néz ki hogy a tetőre szerelhető Thule Proride 598 lesz a befutó. Pont tegnap rendeltem meg a kocsira a gyári keresztsíneket aztán ha megjött akkor veszem is ezt a Thulét. Remélem beválik, jókat írtak róla.

Egyszer kipróbáltam egy ilyen hátsó ajtóra szerelhető tartót de macerás volt felszerelni meg nem tűnt úgy hogy a kocsi fényezésében nem tenne kárt... :U

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#132533) Csokicsibesz válasza Napfénysüti (#132532) üzenetére


Csokicsibesz
tag

Nem túl fiatal az autónk, szóval a fényezés és a horpadás nem tényező, mert hát van rajta elég :D
Itt inkább a praktikussági szempontok játszanak és a biztonság az ami számít.
Nézegettem videókat a Thule OneClip-ről azokon elég stabilan fekszik a csomagtartón.

(#132534) Runner_fxr válasza Toobee (#132529) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nekem is ilyen Thule van, simán vittem vele az össztelós E-Bike-ot plusz még egy Trekkinget.

(#132535) Napfénysüti válasza Csokicsibesz (#132533) üzenetére

Akkor vehetsz nyugodtan ajtóra szerelhetőt. Nekem csak 1,5 éves az autó így annyira nem volt szimpatikus ez a fajta megoldás.
Bár azt nem tudom milyen típus volt amit próbáltam, talán Menabo. Lehet egy Thule profibb cucc ezekből.

Més que un club!

(#132536) Hasaggymeg válasza trialboj (#132520) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Te,jjeahh és gumik egy álomban...ne ijesztegess minket! ;]

StLui...mire nem jó még a kerti munka,mi?! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132537) Hasaggymeg válasza StLui (#132525) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Hármat már én is tettem fel többször,igaz fel kell állni a küszöbre,és majd persze ne akard levenni csak a középsőt. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#132538) inifini válasza Csokicsibesz (#132523) üzenetére


inifini
tag

Nekem is tetőre szerelhető van, Thule, és elégedett vagyok vele. Az biztos, hogy ne felejtsd el, hogy a tetőn van, mondjuk, ha begurulnál egy mélygarázsba, vagy mekihez... Amúgy a hátulra szerelhetővel is gond lehet, ha esetleg neked koccannak. Amúgy a tetőre rakható szezonban végig fent lehet, a hátsót célszerű levenni, ha nem használod.

(#132539) 6030D válasza Csokicsibesz (#132533) üzenetére


6030D
Ármester

Azért azt vegyétek figyelembe, hogy egy ilyen mellé is kell a kiegészítő rendszám+világítás. Még ha a rendőr meg sem büntet, de ha hátulról seggbe durrantanak, akkor te leszel a hibás, mert el volt takarva a lámpa.
Már írtam, nekem volt olyan, hogy előttem a Bora+3 bringa fékezett (100-150 m-rel), és nem vicces, hogy nincs piros fény, csak hirtelen közeledik.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132540) vendingo


vendingo
veterán

Üdv. Tudna valki linkelni adásvételi mintát bringához? Köszönöm.
Próbáltam keresni, de mindent dobott a google, csak azt nem ami kéne.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132541) bringasisti válasza vendingo (#132540) üzenetére


bringasisti
őstag

Beírod hogy ki vagy mint eladó, és a vevő kicsoda és a megtekintett állapotban a középcsapágy alján lévő sorszámú gépet eladtad.

BENEFON DELTA--------N8

(#132542) 6030D válasza vendingo (#132540) üzenetére


6030D
Ármester

Az első pdf ;)
[link]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132543) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#132544) jjeahh válasza StLui (#132531) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Közben felpumpáltam annyira amennyire ajánltátok, meg amennyit a kalkulátorok ajánlanak, mert gondoltam olyan nincs, hogy egyedül nekem legyen igazam és mindenki helikopter :DDD . Pattog és ráz, de szerintem csak azért, mert máshoz vagyok szokva, amúgy jól elvoltam vele... majd megszokom. Lehet, hogy rázkódás és zötykölődés nélkül nem is igazi montis egy montis :D .

Más, mai köröcske:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132545) SSJmeszes válasza jjeahh (#132544) üzenetére


SSJmeszes
senior tag

Jó oldaltámasz..!:DDD
Nagyobbat nem találtál?! :U :C

YT:youtube.com/user/Meszes89 |Insta: ssmeszes |

(#132546) 6030D válasza SSJmeszes (#132545) üzenetére


6030D
Ármester

Ezt sikerült letörnie :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132547) jjeahh válasza SSJmeszes (#132545) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ott vót, adta magát, sajnos kitámasztóm nincs, pedig a Kellys-es haverom szerint kötelező kellék montira :D

Más: ezt érti valaki? [link] [link], hogy lehet KOM, ha 11-ik vagyok? :F

Más 2: Konkrétan ki mit használ kalória, só meg vitamin pótlásra tekerés közben? Nemrég rendeltem egy ilyent és egy ilyent, bármi más, amit érdemes lehet kipróbálni?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132548) 6030D válasza jjeahh (#132547) üzenetére


6030D
Ármester

Te csináltad a szegmenst, téged rakott rá először, majd a többieket is behúzta. Ha nem, akkor nem tudom. :)

1-2 órás körre elég, ha előtte normálisan eszel, közben esetleg egy müzli, csoki, gél. Hosszabbra mindenből több, plusz a sók, karnitin, izo, de én ezt már kis kulacsba rakom, és felhigítom vízzel. Az arány az időtartamtól függ.

Wiggle-re van valami kuponkódd most? Vagy csak a ruhás?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#132549) jjeahh válasza 6030D (#132548) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, aszem én csináltam, de már rég, valamikor tavaly. Szerintem valami üzemzavar volt a stravanál egy pillanatra :D
A kulacsba mit raksz? Azt úgy nagyjából én is vágom, hogy mit kell bevinnem, csak gondoltam vannak konkrét termékek amik beváltak. Vagy mindegy, hogy pezsgőtablettát, gélt vagy mondjuk energiaszeleteket használok, egykutya mind, a lényeg az, hogy miben mennyi só, karnitin meg egyebek vannak? Egyelőre most tesztelgetem, hogy melyik milyen, csak hosszú körökön használnám, mert már zavar, hogy néha a vége felé teljesen lemerülök és az utolsó néhány dombot már kínos megmászni, tavaly pl egy 70km/1800m szintes körön nagyon kidöglöttem, de nyáron kánikulában elég 1300m szint is ahhoz, hogy kinyúljak. Gondoltam ha tekerés közben folyamatosan pótolnám a kiiizzadott dolgokat stb, hátha segítene valamennyit.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#132550) CptAdamica


CptAdamica
veterán

Közben megjöttek az új Conti Grand Prix gumik.

Ezek is Németországban kézzel készültek. :)

Megyen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.