Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132505) jjeahh válasza jjeahh (#132494) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Na, eszembe jutott, hogy a telópumpám 2 az egyben és van rajta nyomásmérő. Eddig azt hittem, hogy a mérő csak a telón működik, a gumin nem, de kiderült, hogy azért nem mozdult a mutató, mert 1 bar alatt nem mér :DDD . Felpumpáltam 1.8 bar-ra és voilá, működik, ezek az egyszerűbb analóg mérők nem mutatják olyan pontosan a nyomást, de kb. hasonló értéket mutat, mint a digitális schwalbe mérőke. Szal úgy tűnik én vagyok helikopter, a legtöbb ajánlás és kalkulátor 1.5-2 bar körüli nyomást ajánl a súlyomhoz terepre, de én túlzásnak érzem, nagyon csúszik és pattog, persze lehet csak megszoktam a túl alacsony nyomást. Ezt a szintet 1+0.75 bar-al tudom elérni, 1.5-ön feldobja a gumit és rángatja a kormányt,. Még ma próbálom szokni az 1.2 + 1.1 bar nyomást, aztán meglátjuk... értelmét már ennek sem igazán látom, a magasabb nyomásnak aztán tényleg nem, mert én így az életben nem ütném fel, a gumi meg 0.50 körül sem fordult le a felniről az elmúlt 2 évben, + az ennyire "kemény" gumi nekem veszélyesnek is tűnik, lejtőn a max sebességem 10km/h-val visszaesett miatta, mert nem merem ereszteni... Csúszik, fékezéskor és kanyarban elsodródik, apróbb kavicsokat sem nyel el, hanem elpattog rajtuk és felfelé is elkapar. Na de tovább nem is zargatom a topikot ezzel, majd a tapasztalatok eldöntik a dolgot... Úgy érzem túl alacsony nyomást szoktam meg (bár nem értem miért túl alacsony, ha eddig nem volt gondom vele és csak az előnyeit éreztem, pedig megjártam így a fél hargita hegységet és a csíki havasokat többször :F ) és most ezért nagyon fura jobban felpumpálva.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.