Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117301) bringasisti válasza Hasaggymeg (#117289) üzenetére


bringasisti
őstag

Szerintem ha feszítenén a láncon megoldódna

BENEFON DELTA--------N8

(#117302) Mezga Aladár


Mezga Aladár
veterán

Srácok tudtok direkt kerékpárosoknak navigációt?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117303) szjoci válasza Hasaggymeg (#117289) üzenetére


szjoci
őstag

Ilyen már nekem is volt 1x.

Ami viszont már többször előfordult, hogy az első átdobó (FD-M430) csapjai közé bepottyan egy kisebb kődarab, és nem lehet tőle váltani. Ez kb 2 havonta ismétlődik...
Bosszúból vettem egy felső bilincses xt-t (aminél ez a probléma kialakításából adódóan nem jöhet elő), de nem tudtam lecserélni a kis szemetet, mert a rögzítőbilincs pont a nyeregvázcsövön lévő kulacstartószemre esik :(((

(#117304) sulu1701 válasza Toobee (#117259) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Sikerült ma bemennem a városba (Pécs) kicsit körbenézni és saját szemmel is megvizsgálni a gépeket.

Több típust ajánlottak a kerékpár üzletben figyelmembe amik szóba jöhetnek a témában:

Enduro kategóriában Ebből tudnak még szállítani.

pc360:

Trail kategóriában: Őt vagy Őt ajánlották mint még elérhető.

[ Szerkesztve ]

(#117305) lorcsi válasza Toobee (#117292) üzenetére


lorcsi
veterán

olyan 200-250 km havi szinten (heti 2-3 alkalom...20-30km között esetleg 40-50 ha az idő engedi)
aszfalt..olyna 60-70%..a többi murva jellegű

[ Szerkesztve ]

(#117306) Toobee válasza lorcsi (#117305) üzenetére


Toobee
veterán

Szerintem az bármelyik olajnak sok, főleg ha a murván begyűjtöd a port. Legalább annyit csinálj, hogy 30-50 km-enként fogsz a kezedbe egy rongyot és átpörgeted alaposan a láncot, majd szépen szemenként adsz neki újra 1-1 csepp olajat.

https://barbieripnk.hu/

(#117307) Toobee válasza sulu1701 (#117304) üzenetére


Toobee
veterán

Ez nem tűnik rossznak, de egy droppert számolj még az árba, szerintem nevetséges nélküle enduro kerékpárt árulni. Azért érdemes megnézni mi van használtan, én csak párat gyűjtöttem ki. Nem emlékszem már, hogy írtad-e a méreteid:

Radon Swoop 170
Haibike W. Am+ 7.05
Rose Root Miller
Sants SF27.5
Propain Twoface 3

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#117308) lorcsi válasza Toobee (#117306) üzenetére


lorcsi
veterán

ok, köszi
erre felkészülök akkor :)

(#117309) Lami66 válasza Csokicsibesz (#117278) üzenetére


Lami66
őstag

Hát ez a reakciód olyan durcásovodásra sikeredett. Ezért inkább nem is reagálok rá.

(#117310) pc360 válasza jjeahh (#117280) üzenetére


pc360
addikt

Namost, ha a montizást a megfelelő tereppel párosítjuk, akkor mindjárt értelmet nyer az, amit mondtam. Deore alatt lehet vicceskedni, meg csóróként megkérdőjelezni a kijelentéseim, sőt, még élvezni is az Acera szintet, de ettől még nem lesz kevésbé igazam. Olyat senki sem állított, hogy XT alatt minden szar lenne, olyat viszont igen, hogy aki komolyabban terepezne vagy ugrálna, oda nem elég a gyenge belépőszint. Remélhetőleg hatodjára nem kell leírnom, hogy végre felfogódjon.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117311) sulu1701 válasza Toobee (#117307) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Nem, még nem írtam a méreteimet 185cm /81Kg

Még nem néztem a használt piacot, de semmi kifogásom nincsen ellene, amiket linkeltél mind nagyszerű állapotban vannak a képek alapján és hasonló ár kategóriában. Figyelni fogom innentől most, hogy szűkült a kör kicsit a kategóriák terén.

Használt piaci termékekre jellemző, hogy az idény végével nagyobb a kínálat?

Szeretném megtalálni a megfelelő kategórát/kerékpárt, így elhamarkodni sem szeretném a döntést!

(#117312) Toobee válasza sulu1701 (#117311) üzenetére


Toobee
veterán

Akkor bérelj szerintem, én is így tettem. Alpinbikenal például van bérelhető fully és merev is több stilusban. Mondjuk neked ehhez fel kéne utazni több nap is, de megéri szerintem ezt a kis ráfordítást.

https://barbieripnk.hu/

(#117313) Hasaggymeg válasza 6030D (#117300) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Naaa,csak lassan a testtel,enyém eseliksz DM.😎

bringásisti...arra én is gondoltam,hogy ha jobban feszítené a láncot a kanál,talán letépné,de amiket olvasgattam róla,nincs sok köze hozzá,az a lánc ha rácuppan a kerékre egyszerűen nem engedi el,gondolom főleg ha nem éppen a lánvcvonal kozelében van a hátsó váltó,mondjuk valahol az ötösön a tízből és gyorsan le kell elől ejtened a középsőről a kicsire.Amúgy láncom is pont egy.szemmel rövidebb az ajánlottnál.Itt pl bőven ír róla.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#117314) papelado válasza Runner_fxr (#117261) üzenetére


papelado
aktív tag

Semmi simli nincs.Kihagynak sok köztes állomást míg eljut a tulajig és iszonyat mennyiségben vásárolnak alkatrészt ami miatt szintén tartosan alacsony az ár.
A Ruháik meg egyáltalán nem szarok esetleg nem érik el a te minőség vágyaid ingerküszöbét .Ami viszont teljesen rendben van kinek mi.Én is most vettem tőlük kesztyűt de nem a legjobb --Viszont ezt az árához mérten meg tudom bocsátani.Mindig ezt a 10 éve horror dumát hallom tőled.10 éve sok minden más volt más márkák is.Meg egyébként kinek mi a horror ez megint egy jó kérdés... :R

[ Szerkesztve ]

Drágaszágom....

(#117315) jjeahh válasza pc360 (#117310) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Szvsz picit visszavehetnél néha, már nem először tűnik fel, hogy mással szemben is lekezelőek a kommentjeid és egyáltalán nem tűröd az ellentétes véleményt. Nincs mindenkinek enduro/trail bringája, nem mindenki ugrat, főleg egy merev XC-vel nem, szal nem csak ugratva és felső kategóriás alkatrészekkel lehet montizni, a "megfelelő terep"-ről meg biztosan pont engem kell kioktatni? :DDD . A komoly terepezés sem csak ugratásról szól szerintem, amikor 1700-2000m fölötti szintet mászok és patakban jövök le a hegyről, mert út sincs, az neked nem elég komoly? Mindezt Deore/Acera szettel és nem porladtak el... de nekem 8 végülis, elhiszem és el is fogadom, ha neked a Deore a minimum, vagy inkább fölötte, viszont fölösleges a saját véleményed mindenkire ráerőltetned, különbözőek vagyunk, másak az igényeink, másképp terepezünk stb...
Ezennel én ezt befejeztem :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#117316) Lami66


Lami66
őstag

Elnézést ha csípem itt pár ember szemét az állandó Decathlonozással, de vállalom Nem akarom bebizonyítani, hogy a Dekás a legjobb. Csak jónéhány, Decathlonnal szembeni előítéletet szeretnék megszüntetni, amiből van itt bőven, pl. a Dekás váz gyengébb, azért olcsóbb mert kispórolták, mert másképp nem is lehetne olcsóbb stb.
Egy dologra mindenképpen jó volt ez a kis utánakeresésem. Szerintem az itt olvasgatók 95 %-ának fogalma sem volt róla, hogy a Decathlon a világ legnagyobb kerékpár eladója (a Giant pedig a legnagyobb gyártó), mert a sok előítéletes mindenhol lehúzza őket, és ez a tévhit berögzül a köztudata, hogy ez olyan kisebb áruházlánc és eladogatnak néhány bringát évente, de semmi komoly. Én is meglepődtem, mert nagyjából arra számítottam, hogy a Giant kb egynegyedét hozzák össze. Az állam leesett amikor azt olvastam (nem Dekás marketinghonlapon), hogy csak Európában 4 millió bringát adnak el évente (folyamatos növekedés mellett), és globálisan 1170 áruházuk van. A globális darabszámot sehol nem találtam, de olyan 8-10 millió körül lehet. Aki nem szemellenzős márkautáló, az erre elismerően bólint, és a korábbi értékítéletén változtatva 10 hellyel előrébb teszi a Decathlont. De ilyenek talán ha hárman lesznek itt. A többi megmarad az önámító tévedéseiben, meg a 10 évvel ezelőttről származó féligazságokban.
A fentiekből nem következik, hogy a Deka árulja a legjobb bringákat, mert kompromisszumokat ők is kötnek minden modellnél. Csak ők jobban értik mi az ami fontos egy nem versenyzős vásárlónak. Mert ugyebár 10 millió légy nem tévedhet :)
Inkább legyen 1 lépcsővel alacsonyabb kategóriás váz (bár ebben sem vagyok biztos, csak a sok előítéletet már nem tudom megkerülni) és legyen két kategóriával magasabb felszereltség ugyanazon az áron. Aztán, hogy ugyanezt hogyan sikerül más márkáknak 30-50 %-al magasabb árral összehozni, arra találnak ki ilyen szép elméleteket, mint ez a váz dolog, és hasonlók. Mert az emberek nagy részének kell egy olyan fétis, mint a presztizs. Mert ha a bringában nincs presztizs, akkor már nem megy fel az emelkedőn, nem lehet lemenni vele a DH pályán, 35-ös átlag helyett csak 18-at lehet kipréselni belőle, és ha beállítom a garázsba akkor még a pókok is menekülnek kifelé.
Tehát akinek fontos a presztizs, az nyugodtan vegyen olyat ami jó a lelkének is. És legyen vele elégedett. De tisztelettel fogadja el, hogy másoknak fontosabb az ár/érték arány, és nem fog leesni senkinek a korona a fejéről, ha valakinek nem fapados presztizsbringát ajánl, hanem egy jól felszerelt presztizstelent, aminek nem is kell feltétlenül Decathlonosnak lennie.

(#117318) Lami66 válasza #05304832 (#117317) üzenetére


Lami66
őstag

Király! Megkaptad. Gyere, holnap is lesz :)

(#117319) sulu1701 válasza Toobee (#117312) üzenetére


sulu1701
aktív tag

Köszönöm, ez egy nagyszerű lehetőség, hogy kiderüljön melyik a legjobb választás!

Felutazás egyáltalán nem gond, minden héten vagyok 1 napot Pesten, az már nehezebb, hogy mikor tudok eljutni hozzájuk és kipróbálni :D

Köszönöm a segítségedet!

(#117321) Mezga Aladár válasza Lami66 (#117316) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Befejezhetnéd. :o

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117322) bringasisti válasza Hasaggymeg (#117313) üzenetére


bringasisti
őstag

Nem túl kopott lánc esetén is csinálja?

BENEFON DELTA--------N8

(#117323) 6030D válasza Hasaggymeg (#117313) üzenetére


6030D
Ármester

Ha jól emlékszem, akkor volt a ptfe kenőolajod, aztán valami most meg a dekás. Mindegyiknél felhúzta? Nekem az a fura, hogyha váltásnál csinálja, ami (elöl) a láncot felülről macerálja, akkor alul hogy húzza fel? Runner mondott már erre ötletet? Vagy más szerelő?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#117324) gabro0 válasza Mezga Aladár (#117302) üzenetére


gabro0
őstag

OsmAnd-ot nézd meg, tud kerékpárutakon is navigálni.
Ha lekicsinyíted a térképet és eltűnik minden, az nem hiba, az áttekintő világtérkép szükséges ilyenkor.

[ Szerkesztve ]

(#117325) bringasisti válasza 6030D (#117323) üzenetére


bringasisti
őstag

Valószínűleg a lánc megcsavarodik, szerintem vagy új lánc vagy nagyobb feszítés

[ Szerkesztve ]

BENEFON DELTA--------N8

(#117326) Hasaggymeg válasza Lami66 (#117316) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Egyrészt én,a Teszkó,vagy Auchanhoz hasonlóan,még mindig nem nevezném a sokmillió eladott kerékpárja mindegyikét kerékpárnak,másrészt Kínát és Indiát figyelembe véve,erősen kétlem ők lennének a világ legnagyobb kerékpárárusai,gyanítom valahol ott lesz a tettes,hisz a 2 országban több a kerékpár mint a világ többi részén...csak nem a Decabú vették ők is. :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#117327) Hasaggymeg válasza bringasisti (#117322) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Új lánc,régi hajtómű=legrosszabb volt nekem.🤔

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#117328) gabro0


gabro0
őstag

Hogy kérdés is legyen, milyen GPS alapú bringás órát ajánlotok? Eddig néztem a Bryton 10, Sigma ROX 7.0, Garmin Edge 130 órákat.
Strava szinkront szeretnék, minden más, mint navigáció, hőmérsérő, baromter stb. elfér, de nem szempont.

(#117329) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Napi kör, 50km/1000m szintecske, hogy ne csak a szájkarate legyen :DDD, ezúttal volt egy csepp aszfalt is benne:

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#117330) bringasisti válasza jjeahh (#117329) üzenetére


bringasisti
őstag

:R

BENEFON DELTA--------N8

(#117331) pc360 válasza jjeahh (#117315) üzenetére


pc360
addikt

Az utóbbi napokban 2 személy részére javasoltam, hogy legalább egy Deore-ra tegyen szert, az egyiknek azért, mert városi harcosként ugrálni szeretne az MTB-jével, a másiknak pedig azért, mert komolyabban terepezne (ott amúgy a Deore se lesz elég). Mi a lótúrót nem lehet ezen érteni? Az Acera első váltóként tud működni, az nem egy bonyolult dolog, ezt is tudjuk. De Acera hátsó váltóval, vagy hajtókarral mindjárt megnézném, hogy miként alakulna a fenti véleményed 2 tekerés után. Azok már szart sem érnek, ez pedig nem hiszem, hogy olyan nehezen megérthető dolog lenne. Ez nem csupán vélemény, hanem szimpla tény. Ezen nincs mit erőltetni, csupán belátás és pénztárca kérdése, hogy ár/érték arányban ki mit választ.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117332) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Valaki keresett itt a minap commuter gépet: Bikemag

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#117333) eddie1978 válasza pc360 (#117331) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Héten vett húgom párja egy Neuzer Courier CX gépet. Nos azon az én 2.5W-os lábaimmal is bele tudom tekerni az első lánctányért az első váltóba. Míg a volt Radon gépen lévő 8000-es XT-t nem tudtam, ahogyan a Cannondale SI kart sem tudom. A Giant CX-en sem ment az FSA kar hajtogatása.

Itt is látható a különbség. Extrém a példa, mert a Neuzeren valami ismeretlen kar van. A spektrum két vége kb. A Neuzerrel el lehet gurulni/jókat tekerni. Amint valaki komolyabban akar foglalkozni a bringázással, érdemes feljebb lépni.

A rajta lévő Claris váltás meglepően jó az árához képest. A 4700-es Tiagra jobb volt a Giant-emen persze, de egész jó.

Mindent a helyén kell kezelni. Megvan az a szint amit érdemes meglépni.

Jóbarátomnak egy Decathlonos Bitwin 540 gépe van. Arra amire használja, tökéletes. Velencei tókörök többnyire laza tempóban. Néha enyhe terepes gurulás. Neki sokáig elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#117334) Lami66 válasza Hasaggymeg (#117326) üzenetére


Lami66
őstag

Kínában és Indiában rengeteg nem Dekás bringát adnak el, viszont nem egy kereskedő hanem sok. Tehát hiába adnak el mittudoménhánymillió bringát, ha azt a mennyiséget esetleg 100 különböző üzlet adja.
Mellesleg vehetnek(sőt, vesznek is) a kis kínaiak Dekás bringát mert Kínában 145, Indiában 98 Decathlon áruházban várják őket szeretettel.

(#117335) zoli03 válasza eddie1978 (#117333) üzenetére


zoli03
őstag

És az szerinted mennyi hátrányt számít teljesítményben, hogy bele tudod taposni a láncot a váltóba?

(#117336) pc360 válasza eddie1978 (#117333) üzenetére


pc360
addikt

Ez a beletaposás dolog azért erősen a vázon múlik.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117337) Tomi_Sci válasza Toobee (#117307) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Ómájgád, az a RootMiller kell :Y :B
Mondjuk még egy százast faraghatnánk...

Pedig már remegett a kezem egy 27.5+ merevfarú váz felett. Na ki tudja még mi lesz, az előbb mutogatott Dartmoor Hornet láttán azért el-el csábulok a merev felé, de egy 29-es AM-el is régóta szemezek.

(#117314) papelado: Néztem Decában a legolcsóbb bringás felsőjüket, gondoltam munkába járni jó lenne. Hát ekkora szart... Konkrétan a legnagyobb méret is épphogy elég volt hosszban, pedig csak 190 vagyok, de oldalra már óriási volt. Pedig ez csak szabás kérdése... Nem tudom a felsőbb kategóriások milyenek, de talán pár éve vettem egy hosszú felsőt ott, és az is olyan rövid lett, hogy csak kantáros gatyával tudom felvenni hogy ne villogjon a derekam.

(#117269) pc360: Nálam az AM a 130-140, filigránabb vázzal és villával, mászósabb szögekkel. Enduro meg 140+, esetleg coil, platform pedál, ilyesmi :B

(#117335) zoli03 : Um.. rengeteget?

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#117338) Mezga Aladár válasza gabro0 (#117324) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Köszi.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117339) Zola007


Zola007
veterán

Apropó hajtás téma:
mitől van az, hogy egy Sram PC-951 láncon, ami nem futott 500 kilométert, ilyen bemaródások vannak a görgőkön?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#117340) draco31


draco31
veterán

Lassan kész az újjáélesztett bicajom.
Egyedül az első váltóval nem boldogulok még.
Shimano FC-T400 a hajtómű, ST-T400 a váltókar, és Nexave váltó elől, pontos számot nem láttam most rajta. Lehúzom 1-es fokozatba, úgy feszítem be a bovdent. Így hátul ha 1-esba rakom, akkor éppen nem éri bal oldalt a váltót a lánc elől. hátul kattingatok lentebb, 8-as sor van, ha felén túl vagyok, akkor elől is odébb akarom rakni. Tolom 2-esre a kart, de semmi. Tolom tovább 3-asra, akkor felmegy elől 2-esre. De vissza is kell huzzam 2-esre. különben éri a lánc. Hátul leviszem legalsóra, de elől hiába tolom a legnagyobbra, nem megy annyira ki a váltó, hogy fel tudja rakni. Az állító csavaroktól tudna menni pedig.
Mit állítsak máshogy, hogy sikerüljön a jó beállítás?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#117341) pc360 válasza Zola007 (#117339) üzenetére


pc360
addikt

Rozsda, homok, akármi. Meg hát low end lánc, azon kb. ilyen magától van.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117342) Mezga Aladár válasza pc360 (#117341) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

low-end???

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#117343) Lami66 válasza Zola007 (#117339) üzenetére


Lami66
őstag

Mondanám, hogy olcsó lánctól nem váratlan, de nem mondom, mert nekem még olcsóbb 7-es KMC van aztán ezer km-el így néz ki

Szóval lehet valami megrágta a láncodat, főleg ha több szem is így néz ki.

(#117344) pc360 válasza Mezga Aladár (#117342) üzenetére


pc360
addikt

Az.

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117345) pittlaren válasza jjeahh (#117329) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Semmi XT, árva Deore? Ezért tuti pokolra jutsz :DD

[ Szerkesztve ]

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#117346) pc360 válasza pittlaren (#117345) üzenetére


pc360
addikt

Kezd baromi unalmas lenni ez a hozzáállás.

Sajna nagyon el vannak szállva a minőségibb, sőt még a középkategóriás cuccok árai is, de erről, vagy még inkább a fizetések itthoni hiányáról nem én tehetek. És nem jelenti azt, hogy nekem ezek az árak kevésbé fájnak, vagy hogy hiperjárművel járok, és ezért mindenkit lenézek. És azt sem, hogy ne lehetne a gyengébb alkatrésszel elközlekedni. De hogy állandóan ezzel kötekedj, az kissé szerencsétlen hozzáállást takar. A múltkori személyeskedős hsz-edre direkt nem reagáltam, de most már vedd észre magad, és a témához fűződően próbálj, konkrét gyakorlati válaszokkal segíteni. Én azt teszem.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117347) Zola007 válasza pc360 (#117344) üzenetére


Zola007
veterán

akkor ott b....za meg az egész kerékpárkereskedelem, ha 500 km-t nem bír ki egy lánc 5 ezer forintért
aszfalton mente ezt a távot, gyakorlatilag új az egész hajtás
nem tudom gyárilag milyen volt, csak most tűnt fel.
ezer forintos KMC láncom jobban néz ki, pedig az vérbeli low-end

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#117348) pc360 válasza Zola007 (#117347) üzenetére


pc360
addikt

Az olcsó cuccok közt is lehet különbség, és talán a KMC jobb ilyen szempontból. Azt ugyan nem próbáltam, ellenben a Sram-okról nekem csak rossz tapasztalataim vannak (high-endből is).

Sajna az árkategóriák legaljától nem várható el a jó anyagminőség. Egyetlen elázás, és a megfelelő lekezelés hiányában egy tekerés is eléggé haza tudja vágni a láncot. Ha valamin nem érdemes spórolni, az szerintem egy középkategóriás lánc, és oda kell figyelni az ápolására. Én legalábbis ezt vallom, miután számtalanszor (10+ típussal) zanyáltam láncszakadás miatt, ami nem egy kellemes dolog. Nekem 9-es és 10-es rendszerben is az Ultegra vált be, szerencsére az még nem a brutál árkategória, 10-esért sikerült eddig szereznem.

Nem a piaccal van baj, hanem a low-end cuccokkal. Az árak aljáról szerintem sosem a legmegtérülőbb válogatni. Ez mindösszesen az, amit általában próbálok elmondani, csak aztán jön a kötekvés, hogy biztosan ezüst lóg a seggemből, pedig ez közel sem igaz.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#117349) bringasisti válasza Zola007 (#117339) üzenetére


bringasisti
őstag

Azért van mert valamelyik fejlődő országban gyártják . Mikor beszéltünk róla említettem hogy a gumit kicsit drágábban de az eBay- ről rendeltem. Most hogy volt a Truvativ monoblokk történet arra is az volt írva hogy bérmunkába készült.

BENEFON DELTA--------N8

(#117350) jjeahh válasza Zola007 (#117347) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most pont ilyen láncot használok, én elégedett vagyok vele, sokkal jobb mint a shimano olcsó láncai. Szerintem a tiédet a rozsda kezdte ki valamiért, nálam a télen, hóban használt KMC nézett ki így.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.