Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107501) DUB Inc. válasza Napfénysüti (#107500) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

De az később cserélhető jobbra és ha én a 96 kilómmal meg tudok vele állni, gondolom neki is elég lenne. Mellesleg nem nyikorog, nem súrol stb. De ok, legyen Trek.

(#107502) TomMusic válasza Hasaggymeg (#107499) üzenetére


TomMusic
őstag

Szép, le is gurultál? :P
Tegnap végre megvettem a sisakot, ezt: MTB 500. Egész jónak tűnik. :K

[ Szerkesztve ]

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107503) Napfénysüti válasza DUB Inc. (#107501) üzenetére

Neked is ez a Promax típus van?

Mondjuk ettől függetlenül az Alföldre szerintem tök felesleges egy fitness gépre de ő tudja. Ha meg jobbra akarja cserélni később az megint csak pénzbe fog kerülni.

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#107504) jjeahh válasza Hasaggymeg (#107499) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Király... most irigyellek, én nem tudok menni ma semerre, mert egyrészt fáj a térdem, másrészt elvileg ma vihar lesz :N

(#107491) deny330: Én meg odaadnám a fél vesémet azért, hogy beleférjen egy 2.4-es külső a vázamba :DDD

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107505) Hasaggymeg válasza TomMusic (#107502) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Oda felmenni érdekes,de amúgy majdnem végig a forgalomtól lezárt rossz aszfalt.

jjeahh...megint az a ganglionos dolog?...mármint a térdeddel.Amúgy itt is vége a móka és kacagásnak :O [link]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107506) 6030D válasza IMIIKE1998 (#107489) üzenetére


6030D
Ármester

"lowrider rögzítési pontokkal"

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107507) trialboj válasza Hasaggymeg (#107499) üzenetére


trialboj
őstag

Jól látom hogy te is csatlakoztál az agancsos klubhoz ? :D Rengeteget ront a bringa kinézetén, viszont eggyel több fogási pozíció, és mászásnál valami hihetetlen extrát tud adni. Észrevetted hogy mintha könnyebb lenne vele mászni ?
Tavaly cserélgettem mással a bringát emelkedőn, és sokkal jobban éreztem magam mikor a szarvakat fogtam, főleg technikás terepen, ahol csúszkáltam a köveken meg ágakon. Nem is értem hogy nem alap felszereltség egy xc gépen sem.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#107508) Tothgera30 válasza ShiTmano (#107476) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Khm, erős túlzással. Inkább belépő hídrós fékek szintjét hozza. Bár CX-en tökéletesen kiszolgál, de a sár rendesen meg tudja enni, akár csak a TRP-t.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#107509) jjeahh válasza Hasaggymeg (#107505) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Baker ciszta volt, az elmúlt, de azóta érzékeny ha túlságosan megerőltetem és a 153km/2200m túra most betett neki, + persze azóta sem nyugszom, ahelyett, hogy hagytam volna pihenni, már 4x másztam hegyet :DDD .

Legalább villámokat felétek csak szombatra mutat, én attól félek, számomra néhány nyugis zápor csak növeli a mókát... a villámlástól viszont f*sok, ha egy gonoszabb felhőt meglátok 60-as átlagsebességgel tekerek haza :DDD

trialboj: Enyémen gyárilag voltak agancsok, csak én leszedtem róla... lehet, hogy vissza kéne raknom egy próba erejéig, csak nem teccik ahogy kinéz. Érdekes, hogy a stucni is lefelé mutatott gyárilag, ez sem megszokott a belépő/alsó középkategóriás bringákon.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107510) emiki6 válasza Hasaggymeg (#107498) üzenetére


emiki6
veterán

:R Tudtam, hogy rád számíthatok, ha ilyen szőrszálhasogató kételyeim támadnak. :D
Jó lett a kép, szép hely.

Trialboj: Nem tudom szoktál e húzódzkodni. Alsó fogással inkább bicepsz dolgozik a karon, felső fogásban az alkari karhajlító, neutrális fogásban pedig valahogy a húzódzkodás sokkal könnyebbnek érződik, talán mert a kettő között van fél úton. A szarv ugyebár biztosít egy neutrális fogást, ami jó dolog lehet, majd én is akarok.
Visszaolvastam és még Hasaggymeg írta, hogy veszélyes a szarv, mert nem éred el róla a féket és bele tud akadni dolgokba, így ha váratlan dolog történik, akkor megvan a baj.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107511) Hasaggymeg válasza trialboj (#107507) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Van pár dolog mely nem annyira trendi,mint a pumpa,nyeregtáska,vagy éppen a kormányszarv,de számomra hasznosnak,vagy éppen nélkülözhetetlennek bizonyultak az évek során.Ha a terep egyenletesen és hosszan emelkedik,akár aszfalton,akár terepen,nagyon meredek ahol már nem elég ráfeküdni a kormányra,hanem azt húzni is kell,akkor a szarv nekem sokat segít,de rövid,pár másodperces nagyon meredeken is könyebb azt tépni mint kifordított csuklóval a markolatot.Nekem legalábbis igen.Ugyanakkor hosszú egyeneseken,túrázósan is kényelmes időnként azt fogni,én meg keveset szállítom kerékpárom autón,leginkább odatekerek a hegyhez.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107512) Hasaggymeg válasza jjeahh (#107509) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A negatív stucninak a kinézeten kívűl komoly szerepe is van a hegyikerékpár elejének földön tartásában.

emiki6...tény,hogy forgalmas helyen,vagy éppen ereszkedve nem tanácsos azt fogni,hisz nem tudsz fékezni,de 20%.os emelkedőn a fék nem szokott játszani.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107513) emiki6 válasza Hasaggymeg (#107512) üzenetére


emiki6
veterán

Arra gondolok, mikor lesérültél, mert kifutott eléd egy srác és beakadt a ruhájába a szarv, ami kifordította a kormányt... :D
De valóban, ahol nem szokott kelleni fék, oda pont jó lehet a szarv. :K

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég. - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Quad Era-1, Grado Hemp & Neumann NDH-30 "salesman"

(#107514) 6030D válasza Hasaggymeg (#107511) üzenetére


6030D
Ármester

XC versenyeken (nem a magyar maratonok) eleve tiltólistás is a szarv. Emelkedőn meg ugye a derekad feszíted, törzs nem mozog jobbra-balra, csak lábból dolgozol, kar, könyök laza. Ott mindegy, mit fogsz. Sprintnél húzol bele, esetleg.
Ha nagyon kell, akkor meg a markolatot belerakod a tenyered közepébe, és úgy támaszkodsz.
Egyébként ha már mindenképpen kell a szarv, akkor miért nem a pici, formásak?

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107515) jjeahh válasza Hasaggymeg (#107512) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, tudom, bár már lecseréltem, az új stucni kb. egyenes és rövidebb. Amúgy eddig még sosem sikerült akkorát mászni, hogy megemelkedjen a monti eleje, mert hamarább kapar el a hátsó gumi. Lehet, hogy kéne egy "rendes" terepgumit vennem, agyalok egy magic mary-n, de attól tartok, hogy aszfaltos túrákra sokkal rosszabb lesz, mint a smart sam.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107516) varsam válasza Vasinger! (#107474) üzenetére


varsam
őstag

Én Ausztriát nagyon tudom ajánlani. Mi tavaly szeptemberben voltunk párommal (azaz egy hete már a feleségem :) ) és fenomenálisan jó volt. Az egy hétből 1 napot bringáztunk Zell am See környékén (46km - 1600m szint), aztán lementünk Nassfeld felé, ott 2 nap is bringáztunk, egyik nap béreltünk is.

Itt írtam róla pár gondolatot, de kérdezz nyugodtan ha még kíváncsi vagy valamire.
[link_1]
[link_2]

[ Szerkesztve ]

(#107517) IMIIKE1998 válasza Napfénysüti (#107495) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát ellátogatok az üzletbe és megnézem. Ha bírja ezt a fajta terepet, akkor nekem jó lesz. A pehelysúlyomhoz meg jó lesz a v-fék is, de azért megnézem a Meridát is(bár sajnos itt valószínűleg nincs márkaboltjuk), mert az is jónak tűnik.

(#107518) Hasaggymeg válasza 6030D (#107514) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Olyan kicsi volt és lesuvadt a gumírozás róla,de mivel nem versenyzek és nincs tiltólistán ezt a jó árú Ritchey-t vettem.A Naszályon pl.sokat kell húznom,hogy felmehessek,nem elég a hajolgatás 80+kg és a vízzel együtt további 15kg felcipeléséhez.

varsam...megpuhított a hegyekben,majd bekötötte a fejed? Úgy tűnik az idén mindenki vásárra viszi a bőrét itt a témakörben.Gratula! :)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107519) varsam válasza Hasaggymeg (#107518) üzenetére


varsam
őstag

Abszolút :) köszi

más:

Most már nagyon kellene egy városi bringa, de nem tudok dönteni, hogy új vagy használt, és azon belül is melyik legyen:

Cube Curve Pro - használt 120e
Specialized Sirrus Elite Carbon - használt 120e
Csepel Woodlands Cross - új 120e
Cube Curve - új 120e

Szerintetek?
Az első használt Cube elég jó felszereltségű, az tetszik, az 58-as váz pedig elvileg még jó is nekem (196cm)

De ezeken kívül kb bármi jöhet, inkább olcsóbban kéne a feleségem szerint... :)

(#107520) 6030D válasza varsam (#107516) üzenetére


6030D
Ármester

Gratula! Akkor most a nászútról fórumozol? :DDD

Az a Speci elég jónak tűnik, de ennyi karbonnal elég feltűnő bárhova kötöd le. De ha nem gond, akkor szerintem az.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107521) Hasaggymeg válasza varsam (#107519) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elég neked az 58?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#107522) varsam válasza 6030D (#107520) üzenetére


varsam
őstag

Köszi :) Az megvolt múlt héten, már dolgozunk :(

Tetszik a Speci is, csak most nézem, hogy annak a felső csöve 565mm, a mostani Csepelem pedig 628mm ami jó méret... ez lehet kicsi lenne.

(#107521) Hasaggymeg
Jó kérdés, 60 körül kellene, de nagyon nem találok

(#107523) 6030D válasza varsam (#107522) üzenetére


6030D
Ármester

Trekkinghez nem (sem ;] ) értek, de ott egyenesebben ülsz, ezért lehet, rövidebb, nem? Haveromnak a KTM 56-os 189 cm-hez, viszont ahogy nézem annak 600 körül van a fcs.
Próbáld ki, ha nincs messze.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107524) deny330 válasza Zsohi (#107494) üzenetére


deny330
aktív tag

:R :R

(#107504) jjeahh Nekem bezzeg még a fostaliga acélvázas bringámba is belemegy a 2.5-ös Maxxis Wet Scream. :DDD Az "elvileg ma vihar lesz témát" én is ismerem amúgy. Tegnap egész délutánra esőt és záport mondott felénk, ahhoz képest csak éjjel szakadt le az ég.

[ Szerkesztve ]

(#107525) jjeahh válasza deny330 (#107524) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Gondolom 26-os vagy 27.5-ös. A vázba valszeg nekem is beleférne, de az első váltó, amikor a 22-es kistányérra váltok súrolná a gumit :( . Gondolom ez a 29er + M-es váz + 3x9-es rendszer velejárója... agyaltam, hogy alakítsam át az egészet 1x-re, de túl sokba kerülne a dolog és az áttételen buknék is.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107526) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

lánc/sor tisztításra van bevállt kefés tisztító cucc/folyadék?

ali is játszik, vagy vegyem meg ezt? [link]

előre is köszi.

(#107527) deny330 válasza jjeahh (#107525) üzenetére


deny330
aktív tag

26-os, nálam valószínűleg azért nem jelentkezik a probléma, mert hátul egyébként is csak 6 sebesség van. Bár a Marshguard már nem fért fel se elől, se hátul, de még a V féken is állítgatni kellett. Megkérdezhetem amúgy, hogy milyen magas vagy? Havernak mondtam már rengetegszer, hogy vegyen 29er-t, mert fullyt nem akar, de terepen imád menni, ott meg előnyösebb. 168cm-es magassága miatt nem igazán mer 29re beruházni.

(#107528) jjeahh válasza deny330 (#107527) üzenetére


jjeahh
nagyúr

168cm vagyok :D :)) . Nagyon sokat számít a geo, az effektív felsőcső hossz, a stucni hossza, hogy a kormány egyenes-e vagy enyhén hajlított... a haverom Kellys TNT 50-ese szintén M-es és nekem nagy, ugyanakkor az enyém rendben van. No meg 29er is van S-es méretben is szal... én a haverod helyében simán vennék 29er-t, annyi, hogy mindenképp üljön fel rá a boltban, próbálja ki vásárlás előtt. S-es vagy M-es méretben tuti megtalálja a megfelelőt, max ha picit kényelmetlen, azt lehet korrigálni nyereg állítással, egyenes nyeregcsővel, más stucnival, kormánnyal.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107529) trialboj


trialboj
őstag

Akit érdekel a MTB versenyzés, vagy csak unatkozik, a taknyos idő mellé ,egy kis sarazós oktató videó.

(#107525) jjeahh
Nem tudom mennyire jártál utána a témának, de arról tudsz valamit hogy az 1x mennyivel gyorsabban kopik mint a 2 v 3x? Nem csak azoknak éri meg akik komolyabban tolják, vagy kb kirakat bringájuk van, és az évi 1000 sem érik el?
(sosem használom a 2 legkisebb és legnagyobb tányért, és szerintem így van vele az emberek nagy része, viszont ha váltanék akkor szeretném a váltó/lánc csörgést is elfelejteni, ahhoz meg muszáj az 1x)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#107530) Tothgera30 válasza Hasaggymeg (#107511) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztos nem tenném egyiket sem a bringámra. Minipumpa, pótbelső vagy hasonló apróságok elférnek a mez zsebében. Viszont egy teleaggatott Outi vagy XC bringa azért elég illúzióromboló tud lenni. Poén hogy grammokat vadászunk egy-egy kerékszetten, stucnin, kormányon, teleszkópon, mások meg 2-3kg-ot rápakolnak nyeregtáskában meg váztáskában, kormányra akasztható kisbatyuban.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#107531) jjeahh válasza trialboj (#107529) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Olvastam róla, hogy gyorsabban kopik az egész (főleg a lánc), de nem hiszem, hogy annyira durván vészes a dolog. Nekem amúgy pont az a bajom vele, hogy a 3x9-en az összes tányért bőven kihasználom (sőt, hátra a 11-34 helyett 11-36-ot akarok), szal 1x rendszerrel súlyos kompromisszumot kellene kötnöm... no meg persze drága lenne a váltás, szal marad a 3x9.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107532) 6030D válasza Tothgera30 (#107530) üzenetére


6030D
Ármester

Azért sérvvel, fájó derékkal nem mindegy ám, hogy mi nyomja a derekad. Én is gondolkodtam, hogy végre megy a mezzsebbe, de inkább marad ott. Nekem amúgy zsebben lötyög is, még ha mindent összegumizok egybe, akkor is.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#107533) deny330 válasza jjeahh (#107528) üzenetére


deny330
aktív tag

Nah jó, pedig esküszöm nem tudtam hogy pont azonos a magasságotok. :D S-es váz méretet kicsit butának tartom 29er-hez. A mostani bringája egy Miles Rush, 27,5, M-es. Nem tudom mitől függ ez, de amikor a hajtókar vízszintes állásban van és úgy kanyarodsz, akkor előfordul, hogy beleér a lábfejed a kerékbe. Nem tudom ezt mennyire sikerül elképzelni, de kipróbáltam én is kíváncsiságból, tényleg elég zavaró tud lenni - bár az én 186cm-es magasságom annyira nem lehet mérvadó, mert én a kormányba is könnyedén beütöm a térdem. :DDD Nálad nincsen ilyen probléma a 29er-el? Gondolom a felső cső hosszúsága lehet itt a probléma, de ha a hosszabb meg egyszer nagy és kényelmetlen neki, akkor mi a helyzet? Még a nyerget esetleg előrébb lehet állítani, de nem hiszem hogy azzal nagyon sokat nyerne.

(#107534) jjeahh válasza deny330 (#107533) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Pedig egy S-es és M-es váz közötti méretkülönbséget (hosszban) simán át lehet hidalni nyereg állítással, új nyeregcsővel, stucnival, kormánnyal, ezek filléres alkatrészek. Egy picit én is nagynak éreztem a saját montimat, holott itt többen azt írták egyáltalán nem nagy az nekem, ezért vettem rövidebb stucnit + enyhén hátrahajló kormányt és az a pár cm, amit nyertem vele abszolút kényelmessé tette. Mondjuk azelőtt sem volt vészes, csak picit jobban kellett görnyednem. A lábfejem sosem ér a kerékbe, valszeg ahhoz a sarkammal kéne a pedálra lépnem :DDD . Nem lehet, hogy a haverod rosszul lépik a pedálra?

Én amúgy abszolút nem bántam meg, hogy 29er mellett döntöttem, annyi, hogy kva nehéz ezzel megtanulni bunny-hop-ozni, de valszeg az sem könnyíti meg a dolgomat, hogy gyenge vagyok, nem ártana edzenem :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107535) deny330 válasza jjeahh (#107534) üzenetére


deny330
aktív tag

Ennek a témának még utána nézek ha havert is komolyabban érdekli, azok alapján amiket leírtál tényleg megoldható lenne neki a dolog. A lábfeje nem élesben, bringázás közben ér bele a kerékbe. Inkább akkor tapasztalta, amikor próbált 1-2 trükköt megtanulni, és hirtelen elrántotta a kormányt, az elől lévő lába a pedálról pedig beleért egy kicsit a kerékbe, mivel az kifordult annyira. Ebből következtettük azt, hogy a 29er nagyobb kerékkel lehet, hogy még zavaróbb lenne. Én a talpam közepével lépek a pedálra (bár nekem 46-os lábam van..), és éles lassú kanyarodásnál 1-2x tapasztaltam én is ilyet. Haver nem tudom, hogy miként lép a pedálra, de nem tartom kizártnak, hogy valamit rosszul csinál. Ha holnap jobb idő lesz megnézzük ezt a dolgot is, de most esőbe inkább pihentetem a lábaimat.. :B

A bunny-hop nekünk a 26-27,5-ös bringákkal is alig alig megy, nem hogy 29er-el. A padkára való "felugratás" már annyira nem okoz problémát, meg 1-2 gödörnél, terepen faágnál jól jön. De olyat, hogy egy útépítkezési bolyát átugorjunk, vagy esetleg egy vaskosabb farönköt terepen, hát csúnya baleset lenne. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#107536) varsam válasza deny330 (#107535) üzenetére


varsam
őstag

Ilyen magassággal miért akarsz neki 29er-t a 27.5 helyett amúgy? Sok gyártó pl már úgy csinálja, hogy az S és M vázméretét 27.5, a nagyobbakat pedig 29-es kerékkel szereli, gondolom nem véletlen.
Inkább egy 27.5+ kéne neki, ha már a fully-t kell valahogy helyettesíteni szvsz

(#107537) deny330 válasza varsam (#107536) üzenetére


deny330
aktív tag

Az itt olvasottak alapján ajánlottam neki még korábban, de most jjeahh kolléga tapasztalatai alapján még életképesebbnek látom ezt a dolgot, főleg terepen. Aztán majd haver úgyis eldönti, hogy ő mit érez jónak, neki mi a kényelmes. 27,5+ -on még nem gondolkoztunk, de szóba jöhető opció lehet.

[ Szerkesztve ]

(#107538) jjeahh válasza deny330 (#107537) üzenetére


jjeahh
nagyúr

27,5+-on én is agyaltam, de XC fronton kb. olyan ritka mint a fehér holló, azok általában trail/AM/enduro gépek. No meg egy 27.5+ gumi külső átmérőben ugyanakkora, mint egy 29er, szal ha így nézzük méretben ugyanott van :D
Amúgy sokat variálnak a eff. felsőcső hosszal a gyártók, pl. a Kellys Spider effektív felsőcső hossza M-esben 580mm, a Gate meg a Thorx szériáé meg 620mm... és vannak olyanok is, akik kimondottan a hosszú, nyúlánk görnyedős vázakra gyúrnak rá, pl. asszem a Nukeproof meg a Mondraker ilyen. Szal a helyében "vakon" nem döntenék, tényleg érdemes elmenni egy boltba és ráülni párra... vagy szénné bogarászni neten a geo adatokat. Amúgy a 27.5-nek is bőven vannak előnyei, szal nem muszáj a 29ert sem erőltetni.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#107539) TomMusic válasza eastsider (#107526) üzenetére


TomMusic
őstag

Szia!
Ez a fajta tisztító is megteszi, de máshol sokkal olcsóbban (1000 - 2000Ft) hozzá lehet jutni. Többiek majd belinkelik. :D Egyébként Lidliben szokott lenni időszakosan.
Mire aliról megérkezik, addigra már a bicikli is le lesz cserélve. :U Én messziről kerülöm, ha itthon nem tudom beszerezni, akkor inkább keresek valami alternatívát, de nekem nincs idegzetem a kínai vackokat kivárni (feltéve h megérkezik..). :B

Én anno levettem a láncot és kiáztattam petróleumban, hagytam 1 napot száradni és vissza a bringára (patentszem).
Azóta áttértem erre: Squirt Lube. Már vagy 4 hónapja használom, de elég volt havonta 1x áttörölni száraz ronggyal a láncot és kész. :B
Egy "hátránya" van, hogy gyakrabban kell kenni, mint az olajnál.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#107540) eastsider válasza TomMusic (#107539) üzenetére


eastsider
nagyúr

én sokat rendelek külföldről, kivárom :)
főleg azzal van gondom, hogy a láncszeme közt, a sor között telemegy mocsokkal, amit nem tudok könnyen "kipiszkálni"

(#107541) deny330 válasza jjeahh (#107538) üzenetére


deny330
aktív tag

Használt piacon nézelődik tanulva az én példámból (a kellysre gondolok, ami végösszegbe kb 150k körül volt, és 1/3 áráért adtam el 1 év múlva), szóval valószínű az aktuális hirdetések nagy befolyással lesznek a vásárlásra, mert 2 hónapnál tovább ő sem akar várni.

(#107542) dabgergo


dabgergo
őstag

Outinál mi az ami komolyan növeli a teljesítményt a kerékpár szemszögéből? Súly, geometria, kerekek? Mi számít a legtöbbet?

Jelenleg az egyik legolcsóbb dechatlonos outival nyomulok és nagyon élvezem nincs vele semmi gondom egyelőre. Gondolkodom h vajon egy 3-5x ennyibe kerülő bringa mennyivel jobb, s ha majd a jövőben egyszer upgradelek akkor mire érdemes figyelni.

(#107543) Tuomas válasza dabgergo (#107542) üzenetére


Tuomas
addikt

Az izomerő :DDD
Bár az nem kerékpár tényező.
Súly, és az aero, szerintem, illetve az sem mindegy milyen hajtásról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#107544) 5381 válasza dabgergo (#107542) üzenetére


5381
aktív tag

Ebben a videóban a testhelyzet, ruházat, kerék hatásait méregetik.

(#107545) Redneck


Redneck
veterán

Üdv!

Előre leszögezem, sajátom ezer éve nincs, és nem értek a kerékpárokhoz.
Pár napja eljátszottam a gondolattal, hogy milyen jó lenne újra tekerni. Tavasztól-őszig, tiszta időben, leginkább városi és elővárosi közlekedésre szeretnék egy kerékpárt. Ha az időjárás engedi, hetente akár 60-80 kilométert is használnám. Nehezen tudok dönteni milyen kerékpárra lenne számomra megfelelő.

Korábban MTB-om volt, de nagyon tetszenek az országúti kerékpárok is, bár kicsit tartok a rossz minőségű utaktól.

Szeretnék egy egyszerű, de megbízható kerékpárt, 27,5"-os kerekekkel, és M-es vázmérettel. Van esélyem hogy találok újat 100.000 Ft körül?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#107546) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi!

Igen, az sem mindegy, hogy milyen motor hajtja a vasat :)

(#107547) flash-


flash-
veterán

trekking után ha kicsit jobban belemerülnétek az országútizásba(és trekkinghez képest érezhetően valami gyorsabbat keresnék), mit vennétek?

úgy 200-250 körül? használt karbont? vagy új valamit? ötlet?
évi 2-3 ezer km-et tekernék, straváznék, (cél lenne a részeredmények folyamatos javulása, stb,,:) de nem versenyeznék,....)

ja különben energizer plus tour trekkingre megjött..
nagyon meglepődtem hogy tapad, hogy tép...

hát 1km-es komokon eddigi 30as átlag helyett 34-36os átlagokat megyek... magam is meglepődtem mennyit számit előtte schwable smart sam volt..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#107548) parkr válasza flash- (#107547) üzenetére


parkr
őstag

használt alu vázast egy jobb/drágább kerékszettel/hajtással
vagy új alut, legalább tiagra/105 felszereltséggel - ezt nehezebb kifogni

(#107549) trialboj


trialboj
őstag

Meg vagyok én áldva ezekkel a külsőkkel. Tavaly hajtogatós volt, defekt után 6x fújtam és szappanoztam mire rendesen helyre ugrott, akkor is csak 5 bar körül.

Még karácsony előtt vettem drótos conti race és xkinget, az xking most került fel előre, eddig szobában volt tárolva, nyilván nem pattant helyre, de ami ijesztő, hogy a nedves aszfalton úgy csúszik mintha műanyagból lenne.
Ez most miez? Már előre félek hogy fogok ezzel először kanyarodni, mi van ha kirepül alólam a bringa. Nincs rajta dot szám, indiában készült.

3km/h val gurulok nedves betonon behúzom a féket, és akadozva csúszik tovább, rengetegen dicsérték létezik hogy ez normális, és száraz körülmények között kicsit használva lekopik róla egy réteg amitől kezdve megjön a tapadás?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#107550) Matezol91


Matezol91
csendes tag

Sziasztok!
Levegős teleszkópot mennyi időnként érdemes nagyszervizelni? (jelenleg a 2. évében jár, elég ritkán van használva akkor is száraz terepen, illetve amikor csak lehet rockshox deozom a gyűrűket).
Gondolom lassan azért illene nemde? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.