Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108951) Napfénysüti válasza Bati0501 (#108950) üzenetére

Nekem is pont ma jött meg a Rosebikes-tól a csomagom bár én pont egy hete rendeltem. Mindig gyorsak. :K

Més que un club!

(#108952) Benir8


Benir8
senior tag

Sziasztok!
Miért van az, hogy az országuti kerékpárom 2 hét után 8 barról lement 6-7re? Nem rég tettem rá új külsőt, nincs semmi defektje. Rossz a belső? Szingó szelepét jól elzártam. Budapesten tekerek napi 20-30 km-t, rossz utakon is mentem vele.

[ Szerkesztve ]

(#108953) dunkel válasza Benir8 (#108952) üzenetére


dunkel
őstag

Ez ilyen. Legalább hetente rá kell fújni.

(#108954) parkr válasza Benir8 (#108952) üzenetére


parkr
őstag

butyl belső nem tartja örökké a levegőt.
ha latexed lenne azt minden nap fújni kellene.

(#108955) Hasaggymeg válasza Benir8 (#108952) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Azt mondják,hogy rugalmas anyag mely egyáltalán nem engedi át a levegőt,csak a NASA-nál van. :U

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108956) Napfénysüti válasza Benir8 (#108952) üzenetére

Teljesen normális jelenség, nagy a nyomás és ezek a belsők engednek némi levegőt. Én például két naponta mindig ellenőrzöm és fújok beléjük ha kell.

Més que un club!

(#108957) trialboj


trialboj
őstag

Megvolt az idei első 50km es karikám. Főleg terepen, és még egyben vagyok, a hátam sem fáj :D szinte hihetetlen hogy 3 hónapja még azt sem tudtam tekerhetek-e még aszfalton kívül.

Szeretném megköszönni :R 6030D és Hasaggymeg :R kollégának, hogy valamikor január/február környékén mikor 2 orvos is eltanácsolt a terepezéstől, tartották bennem a lelket, saját sztorikkal és tippekkel láttak el, hogy ha óvatosan kezdek ismét neki, akkor nem lesz gond.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108958) DUB Inc. válasza Sped (#108945) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Mert eléggé alap a felszereltsége pl. a 200-ashoz gyengébb, árban meg nincs sok köztük, főleg, ha valamilyen akciót is kifogsz... Ennek ellenére nekem is 100-asom van és néhány ezer kilométer megtétele után is azt mondom, hogy jó választás volt. Ahogy írták, kiválóan testre szabható, jól lehet vele mászni, robbanékony masina és sokrétű. A 100-as leggyengébb pontja az első váltó, na az valami bűn vacak, érdemes miahmarabb cserélni.

[ Szerkesztve ]

(#108959) Monyos


Monyos
aktív tag

Egy hete van meg az új bringa ([link]), munka miatt eddig csak 2-3x tudtam vele tekerni a városba.
Az egyetlen furcsasága, hogy most az utolsó tekerésnél a hátsó fék nagyobb fékezéseknél elkezdett egy erőteljesebb hangot adni, olyan mintha fém érintkezne, csúnyán fémmel (mintha karmolná a tárcsát), valamint ha csak minimálisan húzom be, akkor ciripel. Viszont a fékerőben nem jelentkezett érezhető változás, csak furcsa ez az érezhető darálás. Esetleg még be kell koptatni és ha majd összeszoknak akkor elmúlik? Az első fékkel nincs ilyen probléma...
Avid DB3 hidraulikus fékek.

Más:
Amióta Pesten élek nem használtam még bringát közlekedésre, de elég elszomorító az autósok hozzáállása a kerékpárosokhoz... Ezt már az első napokban észrevettem :(

[ Szerkesztve ]

(#108960) pc360 válasza Monyos (#108959) üzenetére


pc360
addikt

Ha viszont magabiztosan, kiszámíthatóan tekersz kiflizés nélkül, nagyban javul a helyzet. Aki meg nem bírja a dugó nyomását, annak fuck off, és tekersz tovább. Mondjuk ez a fuck off rész elég változatos tud lenni vérmérséklettől függően. Nekem pl. jópár visszapillantó és oldalüveg szárad a lekemen.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#108961) Toobee


Toobee
veterán

Srácok lehet hülye kérdés, de most Rose-on nagyon jó áron van pedálkulcs. Vennék egyet, mert 800 Ft-ért szokták megcsinálni a bicajboltban. Ezekből van több méret is? Most 520-as SPD van fent, cserélném taposóra és ha hiányozni fog mászásnál, akkor meg nyilván vissza is. 10 EUR kuponnal, meg a mellé rendelt cuccosokkal gyakorlatilag nem sokba kerül...

https://barbieripnk.hu/

(#108962) Hasaggymeg válasza Napfénysüti (#108956) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

...na meg kevés azok űrtaltalma,így nem kell sok elillanjon,hogy számottevőnek érezd a veyzteséget.Egy ballonos terepgumiba elég 2-3 hetente fújni.

triálboj...itt annyian vagyunk hogy képviseljük az aranyértől a derékfájáson keresztül,a nyaki lordózisig és térdtörésig az összes orvosi esetet.(van aki többet is egy személyben :U ) úgy hogy újat már nem tud mondani senki nekünk. :DDD

Monyos...meglehet fémes a betéted,az szokott úgy csinálni.

Toobee...drága,annyiért vásárolsz egy égész villáskulcs szettet,mely elég vékony ahhoz,hogy odaférjen a pedáltengelyhez is.Amúgy 15 ös.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108963) Benir8


Benir8
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Elég hülye kérdést tettem fel. :B
Mivel 1 hónapja lett meg az első országúti kerékpárom, még tanulgatok belőle. :)
Azt észre vettem, hogy mikor először meglett a 8 bar-on, nagyon tud gurulni, gyorsulni, mostanában meg nehezen tekerek mint előtte, most már látom hogy lement pár barral. :D

(#108964) Hasaggymeg válasza Benir8 (#108963) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Majd egyre nehezebb lesz,elmúlik az újdonság hatása miatti placebo,később majd újra könnyebb,mikor fejlődni kezdesz. :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108965) Bati0501 válasza Napfénysüti (#108951) üzenetére


Bati0501
őstag

Ezek után nálam prioritást élveznek. :)

pc360: Be szoktad autók ablakát törni?

Toobee: Imbuszkulccsal is megoldható, csak ha k..ára rá va húzva, akkor kell ilyesmi szerszám.

(#108966) Napfénysüti válasza Bati0501 (#108965) üzenetére

Még az X-Lite 4 bringájukon is gondolkoztam de sajnos nem várható hogy akciózzák belátható időn belül.

Més que un club!

(#108967) Toobee válasza Bati0501 (#108965) üzenetére


Toobee
veterán

Imbusz + cső = imbusz eltört. Varrni se ártott volna a kezemet utána, szép kis heg maradt az ujjamnál + 1 köröm mínusz. Inkább vennék célszerszámot, megjöttem már ezekből ;)

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#108968) dunkel válasza Toobee (#108967) üzenetére


dunkel
őstag

A célszerszámot úgy hívják 15-ös villás kulcs. Legközelebb ne feledd el bezsírozni a menetet.

[ Szerkesztve ]

(#108969) Monyos


Monyos
aktív tag

Bukósisakból van valami bestbuy ajánlat?
XC használatra kellene.
Elkezdtem keresgélni, de van kb. 200 féle olcsótól a hihetetlenül drágáig... Tudom, hogy a megfelelő védelemnek ára van, sőt erre kellene a legtöbbet költeni.
Valahol a középkategóriában keresgélnék, ami már meg tud védeni, de árban nincs elszállva.
Lehetetlent kívánok? Ki milyet használ? :R

[ Szerkesztve ]

(#108970) Hasaggymeg válasza Toobee (#108967) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én őszintén nem is értem azt az imbuszos pedálrögzítést,azt valami 30-40Nm-el illene meghúzni,ami imbusszal aligha megy. :U

Monyos...nekem ilyen van,ajánlom,már 1x meg is védett. Próbáld fel előtte!

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108971) Szakiii


Szakiii
addikt

Sziasztok, olvasgattam első hsz.-t viszont nem értek egyáltalán a témához ezért kérném ki a tanácsotokat. Itt nézelődtem [link] mert csepel brignát szeretnék. Arról már hallottam :D és elvileg jók. Szentedre és könyékén használnám, hobbi/sportolás -> fogyózás :P céljából. Melyiket ajánlanátok? Vagy itt annyira nem nyúlhatok mellé?

(#108972) Hasaggymeg válasza Szakiii (#108971) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ugye nem az elsőre gondolsz a képen! ;]...csak mert annak nincs hajtóműve. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108973) Szakiii válasza Hasaggymeg (#108972) üzenetére


Szakiii
addikt

;] 3.ra gondoltam annak jobban tetszik a színe :DDD

wow és tényleg, ilyet is csinálnak már a kölköknek? "motorba" volt ilyenem de az műanyag volt :D

[ Szerkesztve ]

(#108974) Toobee válasza dunkel (#108968) üzenetére


Toobee
veterán

Azt a pedált próbáltam levenni, amivel adták a bicajt. Nálam a kávés időkből maradt még szilikonzsír, azzal kentem be. Rose rendelés is megvolt. Runnernek ezúton is köszi, tényleg marha nagy segítség pl.: tegnap ingyen utána állított a bicajomnak. Szóval ritka az ilyen lelkis szakember :K Szépen összeírta nekem, hogy mi kell a tubeless rendszerhez, Rose-ról be is szereztem őket.

Első gumi: Nobby Nic
Hátsó gumi: Racing Ralph

Elsőre nem vállaltam be a 40 EUR csúcsváltozatot, szerintem nem ez lesz a szűk keresztmetszet nekem.

Nobby: 57-584 / 27,5x2.25" / 745 g / 1.8-3.7 bars
Ralph: 57-584 / 27,5x2.25 / 685 g / 1.8-3.7 bars

fullos változat ~40 euroért
Nobby: 57-584 / 27,5 x 2,25“ (650B) / approx. 670 g / 1,80-3,70 bars
Ralph: 57-584 / 27,5 x 2,25“ (650B) / approx. 595 g / 1,80-3,70 bars

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#108975) trialboj válasza Runner_fxr (#108942) üzenetére


trialboj
őstag

Ezt mondjuk nem ellenőriztem külön, de a lecserélt fékpofa hátulja száraz és tiszta volt, a féktárcsát letörölve is alig volt rajta kosz. Kerékpár alatt sincs oljafolt, a féktest nem tiszta por, tehát szinte biztos hogy nem ereszt.

Remélem hogy az olaj öregedett el, vagy csak simán rossz helyre került a levegő, és emiatt gyengült el (mikor megvettem elég magasan volt a fogáspont,(persze ereje akkor sem volt) amit az borított meg hogy fejjel lefele szervizeltem pár órát.)

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108976) 6030D válasza trialboj (#108957) üzenetére


6030D
Ármester

;) Arra figyelj, hogy ez nem múlik el, csak az izmod erősödik körülötte. Ha nem edzed, ugyanúgy elő fog jönni, tehát innentől életed végéig edzened kell a core izmokat (másnak is, csak neked már nyomós indokod van rá :) ).
Valamint folyamatos terhelés mellett, ami a derekad is érinti (tekerés, súlyzós edzés, tüzifa pakolás, bármi) ha ismétlődő mozdulatoknál előjön a fájdalom vagy elkezdi már csipkedni, akkor ott stop és nyújtás, gerincmozgatás. Nincs olyan, hogy a 10 ismétlésből már csak 5, az emelkedőből már csak 30 m, mert bedurran és baxhatod.

Toobee: szerintem is elég a 15-ös villás.

Monyos: SH+ van, de simán vennék ilyet 4000-ért, ha nem szánnék rá többet. A semminél jobb, és ha odavered, akkor nem akkora fájdalom cserélni, mint a drágát. Meg 3-4 évente, mert ajánlott.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108977) Tuomas


Tuomas
addikt

Ti is így szálltok le a bringáról?

:DD:DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#108978) parkr válasza Tuomas (#108977) üzenetére


parkr
őstag

volt már hogy majdnem összejött

(#108979) Runner_fxr válasza trialboj (#108975) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Nagyon érzékenyek ezek a betétek az olajra, nagyon kevés is elég neki, hogy ne fogjon. Persze nem állítom, hogy ez a gond, csak gyanakszom. :) A légtelenítést mindenképpen meg kell azért csinálni, de ha nem markolatig húzható a fék, akkor azért kevés esélyt látok arra, hogy amiatt ne fogna jól.

(#108980) trialboj válasza 6030D (#108976) üzenetére


trialboj
őstag

Persze, ezt már az elején minden orvos és szakirodalom tisztázta, hogy ebből nincs olyan hogy kigyógyultál.
Ezt viszont nem értem, hogy kell értelmezni.

"Nincs olyan, hogy a 10 ismétlésből már csak 5, az emelkedőből már csak 30 m, mert bedurran és baxhatod."

Az első része az edzőteremre vonatkozik, a másik bringás domb mászásra? Vagy ezt a kötelező gyakorlatok elcsalására érted. amit a fájdalom elmúltával, nagyon nehéz tartani.

Terembe nem járok, és eddig szerencsére tekerés közben sem volt semmi gond. Mikor előjött az több alkalommal is a hideg, az izzadság, és ezek kombója miatt való enyhe megfázás okozta, erre azóta figyelek, és tolom a tornát, habár igaz már nem napi szinten.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108981) 6030D válasza trialboj (#108980) üzenetére


6030D
Ármester

Az első része az edzőteremre vonatkozik, a másik bringás domb mászásra?
Igen. Tehát ha jelez a test, hogy nem jó már neki, akkor ne erőltesd. Nekem egy ideig előjött még terepes emelkedőkön, meg olyan gyakorlatoknál, amikor a súly a fej felett van.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#108982) ro_bert17 válasza cozmo (#108751) üzenetére


ro_bert17
őstag

Nem tudtam, hogy így működik, de az is igaz, hogy máshogy használom. Készítek egy gpx-et, amit egy viewerrel nézek olyankor, amikor tök ismeretlen helyen vagyok, és jó esetben észre vegyem, hogy a kereszteződésben ne jobbra, hanem balra forduljak inkább. (volt már rá példa :B ) Ez forgatja nekem menet közben a térképet, meg gps pötty is vagyok. Navigálni nekem ez elég.

[B](#108915) szkink: és még vastag kerekes is. Bár egy kis kutyaszarnál meg lenne a baj. :)

(#108950) Bati0501: ettől én is zavarba szoktam jönni kicsit, hogy nem elég hogy csóró németektől sok mindent jóval olcsóbban lehet megrendelni, de hamarabb ide is ér, mint egy dekatlonos rendelés.

(#108983) Bati0501 válasza Napfénysüti (#108966) üzenetére


Bati0501
őstag

Szép és jó bringának tűnik, de hogy tudnád megoldani, hogy megnézd és kipróbáld?

Toobee: Á, ez durva. : /
Egyébként ismerős szitu, pont egy jó hete csináltam, vagy inkább próbálkoztam pedálcserével, egyet sikerült is leszedni.
A kezem nekem is szar volt utána, de szerencsére nem ennyire.
Vége szervízbe menetel lett, a szerelő srácnak spéci szerszámmal is igen nehezen ment, korábban valaki baromira ráhúzta.

(#108984) parkr


parkr
őstag

mi nyekereghet még amikor kiállva tekerek és kétoldalra döntögetem a vázat?
pressfit BB most volt cserélve alu csészésre, ha megint szar lett agyfaszt kapok :O
se nehéz se erős nem vagyok.... :o

(#108985) gabro0 válasza parkr (#108984) üzenetére


gabro0
őstag

Állva ki tudod váltani a nyekergést? Akkor segíthetne valaki kifülelni mi lehet.

Nekem meg valami kattog a masinán. Múltkor menet közben csúszott egyet a hajtókar, lehet a hátsó agy hibás. Fura mert nemrég odébb toltam, letámasztottam és nyugalmi állapotban is kattant egyet. Elég határozott, hangos kattanásra kell gondolni. Ötletem sincs mi lehet. Új (<50km-t futott) cuccokról van szó egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#108986) trialboj válasza 6030D (#108981) üzenetére


trialboj
őstag

Ha jól emlékszem te toltál, egy komoly versenyt pár napja, szakadó esőben, jégben és viharban. Nos ha ez lehetséges, akkor remélem hogy nekem is összejön.

Nagyon lassan és fokozatosan szoktam vissza a tekerésre, onnan a terepezésre és legvégül a mászásra, remélem én azt a szakasz már átléptem ahol gond lenne ezzel. A mai szintezés jól ment, és semmi jelét nem éreztem annak hogy túltolnám, persze nem feszegettem határokat.

(#108979) Runner_fxr Na ez mondjuk nem túl biztató, most állítottam kicsit a kar helyzetén, így már 2 ujjal sem lehet kormányig húzni, valamivel jobb lett de szerintem még mindig nem elfogadható. Holnapi túrán kiderül, élesben is javult-e.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#108987) parkr válasza gabro0 (#108985) üzenetére


parkr
őstag

mármint egyhelyben? na azt még nem próbáltam, de jó ötlet

(#108988) Hasaggymeg válasza gabro0 (#108985) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Életre kelt a bringád? :DDD

(#108984) parkr...nyekergés,vagy egy-egy éles reccsenés,pattogás,mint mikor feldob egy kavicsot a váznak? Ha előbbi akkor próbáld kilazítani,majd újrahúzni a hátsó kereket,esetleg helyben,döntve megtaposni a pedált alsó holtponton,kvázi görbítgetve a vázat,hátha csinálja.Ha utóbbi akkor lehet pedál tengely (kivesz,töröl,zsíroz,majd vissza),vagy nyeregcső (ugyanaz,csak olajoz,töröl és vissza).A nyeregcső úgy is reccsenhet ha nem ülsz rajta,a váz enyhe rugózásától.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108989) Hasaggymeg


Hasaggymeg
Topikgazda

Van aki lesz@rja a versenyt,csak élvezetből teker. :DDD
[link]...vagy csak fáradt és nehéz becélozni az a kurv@ szűk kaput. ;]

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#108990) Tuomas válasza parkr (#108984) üzenetére


Tuomas
addikt

Pedál?

We were here

(#108991) wetomi


wetomi
aktív tag

Sziasztok!
Érdeklődök, hogy van-e erre valaki, aki bringás szemszögből ismeri a Vecsés és Szolnok között a 4-es utat és/vagy párhuzamosan a 40-es és 32-es utakat?
Google streetview-n nézegetem, az alapján vállalható.
Mit mondtok, bringával mennyire gázos nappal és esetleg éjszaka?

(#108992) parkr válasza Hasaggymeg (#108988) üzenetére


parkr
őstag

ahogy taposom úgy nyekereg egyet-egyet.
mindent újrakentem, kivéve amiket most leírtál. holnap kipróbálom ezeket is.

(#108993) ivana válasza wetomi (#108991) üzenetére


ivana
Ármester

4-es út? Az még kocsival is gáz, híresen veszélyes út, ott biztos nem bringáznék.

(#108994) lsebestyen válasza wetomi (#108991) üzenetére


lsebestyen
addikt

Szia!

Szolnok-Abony-Cegléd-Ceglédbercel-Dánszentmiklós-Nyáregyháza-Csévharaszt-Monor-Gyömrő-Üllő-Vecsés. :K

(#108995) gabro0 válasza Hasaggymeg (#108988) üzenetére


gabro0
őstag

Életre bakker :DDD Lehet nekem utóbbi, a nyeregcső lesz. 4-5Nm-re lett húzva a bilincs. Lehet kevés? (Karbonváz karbon nyeregcsővel.)

#108987 parkr: Igen, egy helyben.

[ Szerkesztve ]

(#108996) wetomi válasza ivana (#108993) üzenetére


wetomi
aktív tag

Tudom, hogy gáz, sokat hallani róla, de összekötném a kellemeset a hasznossal és abba az irányba vinne az utam. De régen jártam arra még kocsival is, így a frissebb körülményeket nem ismerem.

(#108994) lsebestyen viszont úgy néz ki megmondta a megoldást. Elsőre ugyanis az egyenes utat néztem csak, de a hitvány életem talán megérdemli azt a kis kerülőt

(#108997) Bati0501 válasza parkr (#108992) üzenetére


Bati0501
őstag

Szinte biztos, hogy pedál akkor.

gabro0: az a 4-5 jó lehet, nekem max. 6 nm-rel lehet meghúzni. De ez rá is van írva a vázra, neked nincs vmi oda írva?

[ Szerkesztve ]

(#108998) 3shae válasza wetomi (#108991) üzenetére


3shae
aktív tag

A 400-as úton szoktunk Üllőről Vecsésre visszajönni. Vállalható, de van olyan gyökér aki nem bírja a bicósokat, engem is le akart dudálni valami kretén.

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#108999) Ļantos válasza wetomi (#108991) üzenetére


Ļantos
aktív tag

A négyest bicajjal nagyívbe kerüld ha nem akarsz idő előtt gyertyagyújtásokat magadnak. Amit a kolega írt, talán, bár az Abony-Cegléd szintén forgalmas, sok kamionnal, a Cegléd-Bercel meg olyan rossz mintha földút lenne.

(#109000) ivana válasza wetomi (#108996) üzenetére


ivana
Ármester

Román kamionossal van arra felé tele mindxen, meg ilyen munkás busszal, én biztos nem mennék oda bringával.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.