Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#104351) Runner_fxr válasza zoli03 (#104228) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Megrendeltem a 150-es Pike RC-t. Mellé még egy zöld feliratos Marsh Guard-ot, illetve egy Maxxis Minion DHF 2.8-at. A féket még átgondolom, mert lehet a régi villám elcserélem fékre. :)

(#104326) Hasaggymeg: Kinéztem a matricát, de ezt még nem rendeltem le. [link]

[ Szerkesztve ]

(#104352) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Rendelnék egy-két dolgot a rosebike-ról.
Plusz hozzá csapnám a gyerek 1 sebességes láncát, de ott nincs, csak 8 sebességestől. Azt szeretném kérdezni, hogy fel lehet a kontrás brinyóra rakni a a sram pc-830-at, vagy vegyek 1 sebességes lancot. Most ez jó áron van, 5.9 euró.
Azért kérdezem, mert most úgyis rendelek onnan, itt a biciklis boltban meg csak ilyen no name láncok vannak...drágábban, mint ez a pc-830.
Ja és még egy.
A középső négyszög tengelyt le lehet valami praktikával mérni, anélkül, hogy le kéne szedni a pedálokat?
Venni akarok bele egy monoblockot.
Köszi!

(#104353) Hasaggymeg válasza theballa32 (#104350) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Elvileg nem kellene mozogjon,vagy nagyon nehezen és keveset.Ha esetleg kormányról zár6ó,akkor megnézheted elhúzza-e a kar a bovdent a végállásig,mert ha nem,akkor megtörténhet,hogy nem teljesen zárja.

(#104351) Runner_fxr...még világítani fog a sötétben neked! :DDD

jolti...tudtommal elég nehéz a hajtókarokkal felszerelve lemérni,vagyis inkább lehetetlen,mivel a tengely végei bent vannak a hajtókarban,és jó sok méret létezik. Először is azt kell mérni mekkora a csapágyház,ami vagy 68,vagy 73mm,utána tudni kellene a tengely hosszát,ellenkező esetben elmegy a láncvonal.Teszkós bringánál,ugyanakkor,nem törődnék láncvonallal,meg egyéb magasröptű okosságokkal,elég ha tudod a csapágyház (a váz a monoblokkot fogadó része) szélességét.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104354) deny330 válasza Zsohi (#104321) üzenetére


deny330
aktív tag

Konkrétan megtudnád mondani, hogy miért nem veszünk festett vázat, vagy hogy te hogyan jártál pórul? Persze azért valahol érthető, hiszen elég sok, korábban szerzett, kisebb-nagyobb hibát lehet vele eltüntetni.

(#104322) zoli03: Amit Zsohi mondott lejjebb abból gondolom, hogy annyira nem lehet elkopva (már mint a hátsó sorhoz képest). Bár így sem merném magabiztosan kijelenteni, hogy elviszi az új lánccal - viszont ha igen, akkor spóroltam egy pár Mátyást. :))

[ Szerkesztve ]

(#104355) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Acélos... ;)

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#104356) szkink válasza Runner_fxr (#104320) üzenetére


szkink
aktív tag

Matricára válaszolva,bármilyen dekor fóliás meg tudja csinálni max fél nap alatt pláne ha még minta is van amit le tud tölteni oldalakról ;) mi csináltattunk már felnire,a 4db úgy hogy a srác a régit leszedte és felrakta az újat 5000-be került.

(#104357) CptAdamica válasza Tothgera30 (#104355) üzenetére


CptAdamica
veterán

Szexi. Bár ez a ritka küllős megoldás biztos nem bírná el a 100 kilómat. :D Nem nehezebb centrírozni az ilyet, vagy nyolcast belehúzni?

Megyen!

(#104358) belaazallat válasza RaiZka (#104343) üzenetére


belaazallat
addikt

Olvastam. Miért ragaszkodsz a tárcsafékhez?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#104359) Alu


Alu
senior tag

Sziasztok!

Kryptonite Kryptolok Series 2 995 és Kryptonite Evolution Mini 7 + 4-Flex sodronyról mi a véleményetek?
Egy új, 200k -s mtb -t szeretnék biztonságban tudni velük. Olvastam, hogy elvághatatlan lakat nincs, de több lakat esetén esélyesebb, hogy továbbáll a tolvaj. Az Evolution Mini 7 helyett eleinte egy Kryptolok 2 STD + Flex -t néztem, de arról találtam videót, ahogy 2p alatt elvágják, az Evolution Mini 7 -et viszont nem sikerült nekik. Szerintetek érdemesebb az Evot választanom? Árban kb 7e Ft -al lenne drágább. Előre is köszi!

λŁƯ™

(#104360) Tothgera30 válasza CptAdamica (#104357) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez egy utolsó szériás WH-M535-ös, elég tartós darab, bírja a strapát.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#104361) ivana válasza deny330 (#104354) üzenetére


ivana
Ármester

Kisebbet is nehezen, nagyobbat meg konkrétan lehetetlen. Nem azért szar egy váz mert újra lett festve, egy rendesebb váz élete során 4-5 újra festést kibír :D

[ Szerkesztve ]

(#104362) deny330 válasza ivana (#104361) üzenetére


deny330
aktív tag

A festéssel kapcsolatos hibákra gondoltam, így utólag visszaolvasva tényleg jó hülyén jött ki, bocsi! :DDD

(#104363) RaiZka válasza belaazallat (#104358) üzenetére


RaiZka
tag

Megszokas :) trekkingnel imadom, hogy azonnal es minden helyzetben brutalisan fog :) illetve ha raknek kisebb nyolcast a felnibe, akkor sincs gondom.

(#104364) pc360 válasza Alu (#104359) üzenetére


pc360
addikt

Mindenképp maradnék az Evolution szériánal. A 2 STD minden szempontból vacak, nem elég.

MTB-hez viszont a Mini méret nem lesz jó! Azzal, ha szerencséd van, csak a legvékonyabb dolgokhoz tudod esetleg odalakatolni a bicót, de lehet, hogy a vázat se éri át. Az inkább csak országútihoz javasolt. Minimum egy STD, vagy akár egy LS verzió kell. Sajna az ár annyi, amennyi, különben is alaptétel, hogy legalább a bringa értékének 10-15%-át muszáj a lakatolásba fektetni, ha effektíven akarod védeni.

A Flex kábel amúgy jó dolog, hátha kapható még valahol csomagban, de külön biztos. Ha láncos lakatban gondolkozol, akkor se menj a Kryptonite 8-as biztonsági szint, és a 130 mm-es hossz alá! A Flex amúgy ahhoz is hasznos.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#104365) Runner_fxr válasza szkink (#104356) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Mondjuk az tény, hogy nem egy bonyolult matricáról van szó. Esetleg tudsz adni egy elérhetőséget oda, ahol csináltattátok?

(#104366) IMIIKE1998 válasza Tothgera30 (#104355) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nagyon jól néz ki. : O

(#104367) Mezga Aladár válasza Tothgera30 (#104355) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Tetszik. :C Esetleg súlyát mértéd?

[ Szerkesztve ]

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#104368) jolti válasza Hasaggymeg (#104353) üzenetére


jolti
senior tag

Oksa, köszi szépen!
Nem teszkos.
Egy Victoria 2,7b trekking.
A láncot megvehetem szerinted? Ja és első - hátsó fékbovdent milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#104369) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Hali
Mostanában azt vettem észre, hogy nagyon nem bírja a kezem az egyenes kormányt. Igaz, nagyrészt rosszabb-jobb aszfalton megyek, de szinte állandóan a kormányszarvakat fogom, és azok is úgy vannak beállítva, hogy ülve legyenek kényelmesek. Valahogy sokkal jobb kényelmesebb. Kérdésem lenne, hogy egy koskormány hood része( a fekváltókarok teteje) mennyire hasonló fogást biztosít, mint egy kormányszarv?

(#104370) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na, kapott pár apró tuningot az Ideál, 660mm kormányt kevésnek éreztem 29er bringán, ezért kapott egy 700mm vezérlőt meg egy 70mm stucnit a 90mm helyett (a stucni Cube, szal eltérő bringamárka, de sebaj :D )... és ha már kormánycsere volt, akkor kapott egy pár csavaros markolatot is, hogy ne csúszkáljon össze-vissza. Továbbá lett rá új lánc, új fékbetétek és bővült a szerszámkészletem is, ha már én szervizelem :D
Tudom, néhányan soknak érzik a 700mm kormányt xc-re, de nekem úgy érzem nagyon kellett már, egyszerűen a 29er (legalábbis az enyém) ugyanolyan keskeny kormánnyal, mint a kisebb kerekűek, úgy érzem rosszabbul irányítható. Most így a 700-assal okésnak tűnik... Majd ősszel és jövőben még kap ezt azt, tervben van egy új nyereg, valami új teló, egy Recon-Reba útvasalót megérdemelne, oszt lassan elégedett leszek, amolyan testre szabott ütöm-vágom és olcsó a karbantartása stílusú vas lesz belőle.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104371) StLui


StLui
veterán

Ehez a defekt utáni vagy felütés elleni védelemhez mit szóltok?

Ez talán ugyanannak a profibb megoldása?

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#104372) gabro0 válasza Tothgera30 (#104355) üzenetére


gabro0
őstag

A hátsó háromszög hajtás oldali alja mitől olyan fényes? A képről nem tudom megállapítani.

(#104373) Hasaggymeg válasza jolti (#104368) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

A láncról nem tudom jó-e,bovdent meg ház nélkül,vagyis a régi házzal akár a Decathlonból,házzal együtt pl.a Jagwire egy megbíhz6ó gyártó.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104374) belaazallat válasza RaiZka (#104363) üzenetére


belaazallat
addikt

A 8-ast még megértem. Viszont minőségi kerékbe nehéz 8-ast tenni. A nagy fékerő meg a keskenyebb gumin kimondottan hátrány. Hamarabb csúszik meg a kerék, fékezed kockásra a gumit. Valamit nehezebben lehet az út mellett javítani.

Személy szerint nekem az outin bántja az esztétikai érzékemet a tárcsa.

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#104375) Alu válasza pc360 (#104364) üzenetére


Alu
senior tag

Mindenképpen két lakatban gondolkodok egyszerre, egy láncosban és egy U -ban.
Ha az U -ból megveszem az Evolution 4 STD -t vagy az LS -t, akkor is kevésnek találod mellé a Kryptolok 2 995 -öt?

Kryptoniteból, ami meghaladja a 8 -as biztonsági szintet az a Kryptonite New York lánc + Evolution 4 Disclock lakat, de ez akciósan is 36e. Ez önmagában is húzós, e mellé már nem tudnék venni U -t, de még a flex kábel is necces.

A Kryptolok 2 995 + Evolution 4 STD (vagy LS) + Flex kábel megállna kb. 32e környékén. Szerinted melyik lenne jobb választás?
Amúgy ezt se tartom olcsónak, jobb lenne szerényebb árban megúszni, de tisztában vagyok vele, hogy ha megfelelő biztonságot akarok, azért sajnos mélyen zsebbe kell nyúlni.

λŁƯ™

(#104376) ivana válasza IMIIKE1998 (#104369) üzenetére


ivana
Ármester

Nagyjából olyan, kicsit agresszívabb a hood, viszont hoodon van fék :)

belaazallat: -1 szerintem a tárcsa jobban adagolható, tuti fog és legalább agyfék. A patkó előbb utóbb kihal.

(#104377) Hasaggymeg válasza Alu (#104375) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Ez?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104378) RaiZka válasza belaazallat (#104374) üzenetére


RaiZka
tag

Eskuszom, szeretem olvasni a tanacsaidat, sokszor mas megvilagitasba tudod helyezni a dolgokat. Azt hiszem a tesztnapon ki fogom probalni mindket verziot.. Remelem lesz ra alkalmam, esztetikailag engem nem zavarna amugy :) ja es persze koszi :)

(#104379) belaazallat válasza ivana (#104376) üzenetére


belaazallat
addikt

Jobban adagolhatóval nem értek egyet. Csavarodással mi a helyzet, vagy az csak teleszkópos bringa+ tárcsafék kombónál jön elő?

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#104380) pittlaren válasza jjeahh (#104370) üzenetére


pittlaren
csendes tag

Montus Karpaticus természetes közegében, sár kamuflázzsal :D Betyárosan néz ki, tetszik!

A 700-as kormány merész vállalásnak tűnik. A héten megjött a fullym, így túl azon, hogy felavathattam a decas fali bringatartót, blamálhattam is magam bringakezelés terén, mivel ezen is 700-as kormány van, kb. úgy, és olyan ívben fordultam mint egy csatahajó, csak kevesebb kecs és kifinomultság volt benne :D

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#104381) jjeahh válasza pittlaren (#104380) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Milyen fully? Lemaradtam valamiről? :D

Amúgy nem egy hiperszuper márka ez a kormány, asszem úgy 5-6k forintnyi összegbe került, remélem nem törik el majd terepen és nem esek orra... :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104382) Hasaggymeg válasza belaazallat (#104379) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Meg is vannak vastagítva rendesen a karbon villák miatta,nejem kockáján is olyan a villa mint egy péklapát. :DDD

jjeahh...én nem a törés miatt,hanem a szűk helyeken bringázás miatt aggódnék helyedben.Ritkán törik el egy alu kormány,könnyű is vagy,de az extra szélességhez hozzá kell szoknod.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104383) Alu válasza Hasaggymeg (#104377) üzenetére


Alu
senior tag

Nem tudom ez melyik típusa az Abusnak. Ha rákeresek az universalmotor.hu weboldalon árat se látok, csak hogy nincs készleten.

λŁƯ™

(#104384) 6030D válasza jjeahh (#104370) üzenetére


6030D
Ármester

Jó lesz az a 700-as kormány majd a lefeléken. :K

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#104385) belaazallat válasza Hasaggymeg (#104382) üzenetére


belaazallat
addikt

Szép bringa, nagyon bejön ez a vázgeometria!

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#104386) pittlaren válasza jjeahh (#104381) üzenetére


pittlaren
csendes tag

A Nejem is ezt kérdezte :DD

Á, ez vmi pre-kapuzárási pánik, vagy mi. Úgy éreztem, ennyi extravagancia belefér az életembe, hogy két bicajom legyen. Amúgy egy belépő szintű Ghost,majd lövök pár képet, persze nem ilyen masinával. :N

(#104382) Hasaggymeg: Vagány ez a bringa!

[ Szerkesztve ]

Milyen név az, hogy Azim? Cornwalli vagy ír? Mór...

(#104387) jjeahh válasza Hasaggymeg (#104382) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nem szoktam sűrű erdőben csapatni, szal fákon nem akadok fenn, de ja, ma fura volt, hogy alig férek be a lépcsőház ajtón, meg a gyalogosokat is nagyobb ívben kell kerülgetni :DDD

6030D: Remélem, holnap kipróbálom hegyen is.

pittlaren: Gratula hozzá, várom a képeket :)

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104388) Godimodi


Godimodi
tag

Üdv!

Először is köszönöm a korábbi segítségeteket,lassan 2 hete megvettem a bringámat,egy oldschool Bianchit.A bicikli szuper,élvezek vele minden métert, de mindenképpen kell vennem lakatot,mert nem csak otthon szeretném használni most már.
Korábban Kryptonite series 4-et ajánlottátok,viszont nem tudok 20ezer forintot áldozni rá,kell vennem kötelező kiegészítőket is, és a nyereg is kemény a hátsómnak, abból is szeretnék másikat.Ilyen bringához egy Kryptonite Keeper 12-es U-lakat "kevés",mindenképpen mást kellene választanom?Esetleg láncot?Sajnos 8 ezer forint körül tudok erre költeni. Tudnátok valamit ajánlani?
Volna egy másik kérdésem a nyergekkel kapcsolatban. Hallottam olyat, hogy a kemény nyereg hosszútávon előnyös lehet.Ezt tapasztaltátok ti is, vagy csak urban legend? Eddig max 1 órát bicikliztem egyhuzamban és vegyesek az érzések a nyereg keménységével kapcsolatban, bár az igaz, az út is elég gány volt néhány részen. 4-6 ezer forint körül tudnátok tippet adni egy magamfajta -egyelőre- koca bringásnak?
Utolsó bónusz kérdés: Valahol lehet esetleg olyan prizmát kapni,aminek a búrája sötét,de mondjuk a belseje sárga, ezért ha rávilágítanak, akkor végülis megfelel klasszik prizmának?

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#104389) Véreshurka válasza Alu (#104375) üzenetére


Véreshurka
senior tag

Abban is érdemes gondolkodni, hogy hogyan fogod szállítani a lakatot. Hátizsákban van, hogy érzi az ember a súlyát, ulakat a vázra szerelve letörhet, lánc össze-vissza ütheti. Tudnám ajánlani az Abus Bordo Granit X Plus-t, ha van feles kulacstartószemed arra mehet fel a tartójával együtt. Nálam már 5 éve teljesít szolgálatot Budapesten, eddig még meg van a bringa :DDD A lakatolás sem szokott gondot okozni. Esetleg ezeket is érdemes megnézned: Kryptonite Messenger, Kryptonite integrált zár 1, Kryptonite integrált zár 2.

(#104388) Godimodi: Ha nincs pénz, akkor egy darabig jó lesz a keeper is. Viszont elgondolkodnék a nyergen emiatt: [link]. És ha mondjuk nem vennél nyerget, máris költhetnéd a pénzt egy jobb lakatra :DD

[ Szerkesztve ]

El Psy Kongroo

(#104390) Napfénysüti válasza belaazallat (#104379) üzenetére

Normálisan tervezett villa csak nem csavarodik.
Én is tárcsás outit nézek és sokat gondolkodtam a pro-kontra érveken.

Més que un club!

(#104391) Hasaggymeg válasza Alu (#104383) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

[link]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104392) Tothgera30 válasza IMIIKE1998 (#104366) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem is. :K

#104367 Mezga Aladár: Még nem. Felső kat. acél csövekből van, nem vészes.

#104370 jjeahh: A 660-as tényleg kevés, 700-720-as szerintem minimum kell. Bár a 70-es stucni szerintem nem lesz ideális. Bár azt nem tudom ki az aki soknak találja a 700-ast XC-re, mivel jelenleg árult Maraton/XCO bringák nagy részén 720-as vagy 740-es kormány figyel.

Pölö, 740...

#104372 gabro0: Hamarosan lefényképezem neked, most így nem ugrik be, de talán a gyári védelem.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#104393) dunkel válasza Godimodi (#104388) üzenetére


dunkel
őstag

Olcsóbb nyergek közt a WTB-t tudnám javasolni próbára. Több helyről is lehet vinni teszt nyerget.

(#104394) jjeahh válasza Tothgera30 (#104392) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ja, feltűnt nekem is, hogy újabban XC fronton sem ritka a széles kormány, de a 90mm-nél rövidebb stucni sem, igaz ott valszeg a geo-t eleve összehangolják vele. Én a 700-ast az elején 90-es stucnival próbáltam, úgy annyira nem jött be, de majd még meglátjuk, ha nem válik be a 70-es, akkor visszateszem a hosszabbat... egyelőre tetszik, de komolyabban nem hajtottam még meg. Gondolom azért idegenkednek sokan a széles kormánytól, mert a 26-os klasszik XC-ken a rövid volt a gyakoribb... vagy franc tudja :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#104395) trialboj válasza Hasaggymeg (#104382) üzenetére


trialboj
őstag

Ez igaz a régebbi kormányokra is? Kicsit variálnom kellett a dőlésszögekkel, és egy 10-15 éves bike positive hajlított kormányt raktam a bringára, próba képen.

Párszor ránehézkedtem, nem volt gond. De nem tudom hogy ez már az a kategória amit nem ajánlott használni, mert bármikor megreccsenhet, vagy ha óvatos túrázásra kell akkor nem terhelődik komolyabban és lényegtelen milyen régi?

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#104396) JackFeryll válasza jjeahh (#104394) üzenetére


JackFeryll
őstag

Lehet változtatni a cockpiten a kormány típusával is. Milyen emelkedése van a kormánynak, milyen sweep van (visszahajlás) a kormányon, milyen irányba forgatod...(nem elfelejtve a fékkarok pozícióját az új kormányon is megfelelően beállítani) Ehhez még hozzá lehet tenni a stucni magasságát, hosszát és szögét.
El tudom képzelni hogy kompenzálás nélkül csak egy tulajdonságot/hosszt változtatva kevésbé ideális lesz a beállítás, de mindenre odafigyelve egy nem túl pici embernek nem látom nagyon a széles kormány hátrányát.

[ Szerkesztve ]

(#104397) Alu válasza Véreshurka (#104389) üzenetére


Alu
senior tag

A gondom, hogy éjjel kollégiumi kerékpár tárolóban van tárolva, nappal egyetemen. Kizárólag akkor tudom biztonságban, amikor rajta ülök és nem szeretnék 0-24 -ben azon aggódni, hogy mikor fújják meg a gépet. Ezért keresek ehhez megfelelő zárat /zárakat, megfizethető áron.

Amit linkeltél Kryptonite Kryptolok 2 912 az nem a Kryptolok 2 995 hosszabbik változata? Ezt kérdeztem először.

Az esetek 90 százalékában van nálam táska, amibe be tudnám tenni a lakatot/lakatokat.
A maradék 10 százalékban derékra vagy vállra gondoltam felkötni, bár nem tudom az mennyire lenne kényelmes.
A vázra semmit se akarok feltenni, csak összekarcolná menet közben.

Alapvetően úgy gondoltam, hogy "túrázásnál" jobb lenne egy könnyebb, pl a Krypto Evo 4 STD U lakat, ami "csak" 1,7kg. Ilyenkor úgy se hagyom hosszú időre (lehet, hogy egyáltalán nem) szem elől a bicajt, de jobbnak gondolom, ha van nálam valamilyen zár, bármikor bármi előfordulhat.
Egyetemre és koliba cipelném pluszba a nehéz (Kryptolok 2 995 - 2,5kg) láncosat. Ilyenkor hosszú ideig nincs szem előtt és biztonságosabbnak találom, mint ha csak 1 lakat vigyázna rá kettejük közül.
Ha olyan helyre megyek, ahová nem viszek táskát oda kénytelen lennék elcipelni a Kryptolok 2 995 -öt derékon vagy vállon és bízni az erejében, elvégre az is egy komolyabb darab.
A Flex kábel csak hab lenne a tortára, ami vigyázhatna az első kerékre és az ülésre.

Dióhéjban ennyi, a Kryptolok 2 995 azért is van a kiszemelt listám elején, mert most akcióban közel féláron hozzá tudnék jutni.

Az Abus Bordo Granit X Plus nekem árban picit sok, illetve ezek a hajlítható zárak nekem nem tűnnek strapabírónak, bármennyire is igazolják őket a tesztek és a tapasztalatok. Aztán az is lehet, hogy rábeszéltek, de akkor jövő hónapban nincs reggelim. :DDD

(#104391) Hasaggymeg: Köszönöm! Ez erősebb, mint a Kryptolok 2 995?

[ Szerkesztve ]

λŁƯ™

(#104398) Hasaggymeg válasza Tothgera30 (#104392) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Én soknak éreztem,le is vágtam 660 (680?) ra.Erdőben még így is néha szélesnek érzem,főleg ha felfele megyek szűk ösvényen és a szarvat markolom.Így szoktam meg.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#104399) jolti válasza Hasaggymeg (#104373) üzenetére


jolti
senior tag

:R
Köszi!
Hajtókart hogy szoktátok leszedni, ha rá van gyógyulva?
Van leszedőm hozzá, de csak ebayes kínai. Inkább lesarkalódott, mint hogy meglazult volna. Finoma kocogtattam is, de meg sem hatotta....

(#104400) eddie1978 válasza Napfénysüti (#104390) üzenetére


eddie1978
aktív tag

Ne gondolkodj. Jó a tárcsa. Ma Velencei-hegység-ben voltam a CX bringával. Nem volt gond a fékezéssel a durva lejtőkön fékkar fogásból. Sem lépésben ereszkedve, sem nagy tempónál.
Jó lesz az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.