Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-26 14:36:02

LOGOUT.hu

Vásárlási segédlet - Karbantartás - Egyéb hasznos dolgok
Mielőtt kérdeznél olvasd el a téma összefoglalót, vagy használd a keresőt

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103101) cozmo válasza 5381 (#103098) üzenetére


cozmo
őstag

Tipikus szélhámos oldal. Aki itt vásárol, egyéb aljasságokra is képes.. ;]

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#103102) Napfénysüti válasza 5381 (#103098) üzenetére

Láttam az outis csoportban. De aki posztolta az is totál hülye hogy nem tudta eldönteni hogy fake-e.

Korábban volt valami rendőr csóka aki kiposztolta a fake Dogmáját, kapott hideget-meleget.

Més que un club!

(#103103) inifini válasza 5381 (#103098) üzenetére


inifini
tag

Ez elég hihetetlen...

(#103104) Misi1980 válasza Szoles (#103097) üzenetére


Misi1980
senior tag

Ma mentem vele és én kényelmesnek éreztem.Rockrider 540 L-es mértetben úgy hogy 172 cm vagyok.

Solad:Most azt nyomozom hogy élettertam gari van vagy örök mert a kettő tényleg nem ugyan az.

[ Szerkesztve ]

(#103105) 5381 válasza Napfénysüti (#103102) üzenetére


5381
aktív tag

Azért kíváncsi lennék a tranzakciókra. Biztos, hogy sokan utaltak már :D

(#103106) Napfénysüti válasza 5381 (#103105) üzenetére

Mindig van elég palimadár...
Mondjuk szomorú hogy ilyen átverések lehetnek.

Més que un club!

(#103107) RaiZka válasza Napfénysüti (#103089) üzenetére


RaiZka
tag

hetek óta nézem a Canyon oldalát.. ;] Melyikkel szemezel?
TdF alatt szoktak akciózni? Sajnos nem vagyok képben vele..

(#103108) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok,
Erről vélemény?
Lézeres kerékpár hátsó lámpa indexxel

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#103109) Runner_fxr válasza Begbiebike (#103096) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Én a Stan's notubes cuccokat tudom ajánlani. Folyadékból nem feltétlenül kell a race-t megvenni, csak a simába reszelni kell egy kis vfék betét gumit. :)
Bár én lehet inkább ezt fogom kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#103110) 5381 válasza TomMusic (#103108) üzenetére


5381
aktív tag

ez

(#103111) StLui válasza Hasaggymeg (#103066) üzenetére


StLui
veterán

Kedvcsináló kép, másoknak is ;]

FB eseményhez került fel videó is.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#103112) hegyimorc válasza Runner_fxr (#103109) üzenetére


hegyimorc
senior tag

"Bár én lehet inkább ezt fogom kipróbálni."

A legszarabb belsőm amit valaha próbáltam. Már első alkalommal kilyukadt, egy olyan pici tüskétől amit alig találtam meg a külsőben. Megfoltoztam, utána szép lassan pár nap alatt, de érezhetően veszített a nyomásból. Ismét lyuk, ráadásul nem is külső oldalon, tehát nem tüske szúrta át - de nem is küllő - hanem simán csak szar volt az anyag. Kapott egy újabb foltot, a következő alkalommal "hólyagosodott". nem volt egyenletes a falvastagsága ... Nem kísérleteztem vele többet. mert már így is úgy éreztem magamat mint a gyalog galoppban a király aki mocsárra épített várat :D

Lehet, hogy egyedi hiba, de ezek után nem biztos, hogy sorozatban fogom tesztelgetni aranyáron, hátha nem mind ilyen szar :D

(Van még egy, a nyeregtáskában tartalékbelsőként. Ha egyszer szükség lesz rá, akkor lesz egy második esélye a bizonyításra, de egyelőre nem ajánlom senkinek)

Az egyetlen jó amit tudok róla mondani az az, hogy egyetlen lyuk sem volt olyan nagy, hogy azonnal eleveszítse a nyomást. Sőt olyan pici lyukak voltak, hogy még víz alatt is alig találtam meg. Nem úgy lyukad mint a butyl.

Eladó 100km-t futott CUBE SL Cross Race fitness bringa 460eFt helyett 300eFt-ért (kb 175-195cm közötti magassághoz) : https://goo.gl/acsjPA

(#103113) parkr válasza RaiZka (#103107) üzenetére


parkr
őstag

szinte egész nyáron van valami akció.
Giro alatt inkább kiegészítőtk/alkatrészek, néha 1-2 bringa, később MTB akció is szokott lenni, TdF alatt meg elég sok bringa, meg alkatrészek (én is így vettem)
végül szezonzáró akciók szinte minden bringára, és év végén outletben vannak az évről megmaradt akciós bringák

(#103114) Napfénysüti válasza RaiZka (#103107) üzenetére

Ultimate CF SL 8.0 DISC.

Més que un club!

(#103115) jjeahh válasza StLui (#103111) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Én is voltam ma is, amint elindultam elkezdett esni az eső, de sz*rtam rá, egy kis tavaszi esőbe még senki nem halt bele. Oszt végül hasonlóan nézett ki a bringám, bár már megszoktam, hogy folyton sáros :D . A láncal mi történt? :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#103116) StLui válasza jjeahh (#103115) üzenetére


StLui
veterán

Barátom bringája, szakadt a lánc, hajtotta az agyagban ameddig bírta erővel és lánccal :) De tanuja lehettem egy láncjavításnak, mert ilyet sem láttam, pláne nem csináltam még, szét sem szedtem láncot soha, még patentszemnél sem, de most már ezt is meg merem próbálni :B ja és ez a márc 15-i tekerésről még, nem mai kép.

Más, mindenkihez:

Ennél praktiusabb és valahogy kinéző ötlet 5db bringa tárolására van valakinek? Fontos lenne, hogy mindenki le bírja szedni a családból a sajátját, ezért úgy gondoltam, hogy a 3 alsó lenne a feleségemé, és a két gyereké, és csak olyan magasra raknám, hogy leérjen a hátsó kerék (ezt máshol láttam) én meg föl tudom rakni felülre a trekkingemet és a montit.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#103117) inifini válasza jjeahh (#103115) üzenetére


inifini
tag

Én ma megúsztam, ahogy hazaértem, akkor kezdett csepegni, pedig direkt a gravellel mentem. Csütörtökön az outival mentem Velencére, na akkor nem volt szerencsém, útközben elkapott az eső, olyan dzsuvás lett a bringám, a lánc is tele lett kosszal, néha úgy recsegett... Mocskos ez az idő, jöhetne már a tavasz :K

(#103118) jjeahh válasza StLui (#103116) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Ettől a láncszakadástól rettegek én is. Tudom, 65 kilóval kevés az esélye, de amikor hosszabb túrára megyünk, akkor szívás, ha mégis megtörténik... Be kell szerezzek egy normális láncbontót (most kínai filléres van, de első használatkor tönkrement), oszt viszem magammal... így ha szakad a lánc, lebontom róla a sérült szemet, patentszemmel összerakom és mehetek tovább. Max picivel rövidebb lesz a lánc, de ha nem váltok túlságosan keresztbe, nem hiszem, hogy az gond lenne. Gondolom a barátod is így csinálta, vagy nem? :D

inifini: Én is reflexből félek valamiért mindíg az esőtől, hogy elázok, meg terepen csúszni fog stb, de ilyenkor a fejemben átbillentem a lesz*rom kapcsolót és jól érzem magam. Végülis a tus alatt is ugyanúgy elázok... Valamiért ott mégsem retteg az ember :DDD . A láncot meg a sort a sár eszi, azt sajnálom, de ez van, az élményért számomra megéri.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#103119) RaiZka válasza parkr (#103113) üzenetére


RaiZka
tag

köszi, ez hasznos volt. Eddig is úgy nézett ki az anyagiak miatt, hogy csúszik az új bringa projekt, de akkor már tuti, hogy megvárom a júliust, addig nyúzom a mostani szerencsétlen trekkinget :D

(#103114) Napfénysüti az szép :) én még nem döntöttem el, hogy a hab testem alá végül a cyclojuk vagy az endurance outijuk kerül majd. (ha a keret engedni fogja..)

(#103120) Solad válasza jjeahh (#103118) üzenetére


Solad
őstag

Ne is mondd. Negyvenes temponal rovid emelkedon kiallva szakadt a lancom (nem tudom hogyan). A stoplik szikraztak az aszfalton ahogy probaltam talpn maradni hol egyik hol masik labon, mogottem meg satuzott egy furgon. Necces volt.

[ Szerkesztve ]

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#103121) Hasaggymeg válasza StLui (#103116) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Most már tényleg bánom,hogy nem mentem! ;] ...gondolom ma is volt bandázás. :DDD Épp azon filózok,hogy a bringa meg ruhák még hagyján,de egy igazán sáros cipővel mit kezdenék? :F Nem szoktam cipőimet mosógépbe tenni.
Amúgy a láncbontós multiszerszám mindig nálam van+1 db áttol6ó Shimano patentszemmel,hosszabb túrán a defekt és a láncszakadás az ami miatt úton marad6sz.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#103122) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Ezt komolyan gondolják? 25-ös gumival macskaköves úton? A bringás vagy a bringa megy szét előbb?

(#103123) ígyvanferi válasza IMIIKE1998 (#103122) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy jó ki Párizs-Roubaix-t kéne végignézz! Mondjuk ők nem béwinnel mennek, szóval ott inkább a bringás megy szét előbb.

(#103124) PartyNewl válasza Begbiebike (#103096) üzenetére


PartyNewl
tag

Köszi.

Már említetted hogy neked is ilyen van csak a kék, megírom majd hogy miket változtattam rajta, ha jössz szilvás maratonra és meglátsz vhol gyere oda nyugodtan dumálhatunk erről arról ;) Én sem akarnám kivinni egyből összebaszni sárral, franc kivan már nagyon ezzel az idővel. Na meg be kell még szereznem ezt azt. De húsvétra remélem már tavasz lesz, akkor tervezném a nagy tesztet a bicónak, az spd-nek, a garmin520nak, a high5 cuccoknak, meg az erőnlétemnek, maratonig összhang kell legyen... :DDD

(#103125) StLui válasza jjeahh (#103118) üzenetére


StLui
veterán

Profi bringás, mtb edzéseket is tart, nem hiszem. És nem sokkal több mint te súlyra :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#103126) StLui válasza Hasaggymeg (#103121) üzenetére


StLui
veterán

Ma nem volt, a héten a csütörtök volt a szombat :D

Viszont így jártatok, most már nem mondhatjátok meg van e jobb ötletetek :D

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#103127) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok lassan összeáll az mtb n a rendszer.
8as rendszert cserélem le 9es Alivio rendszerre.

A kérdésem az lenne ,hogy szerintetek melyik legyen ?
Integráltban van 40/30/22(41euro) vagy 44/32/22(48euro)
Octalinkben pedig a 40/32/22(30euro) 44/32/22(33euro)
Eddig négyszögtengelyes Shimano Altus/Acera '08 (FC-M311) 42/32/22 vel.
Mennyire észrevehető mínuszban az a két fog eltérés az eddigi hajtóműhöz képest ?
Mert akkor inkább megveszem az integráltat .

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#103128) ivana válasza Sleek (#103127) üzenetére


ivana
Ármester

Az octalinket szerintem nagyon gyorsan felejtsd el. Leginkább integrált, ha nagyon spórolni akarsz akkor négyszög. Én a 40/30/22-es integráltat venném.

Szerk.: Félre értettem, ha a jelenlegi hajtóműved ez "Shimano Altus/Acera '08 (FC-M311) 42/32/22" akkor nem is feltétlen kell cserélned, de ha cseréld csak integrált. Az octalink halott.

[ Szerkesztve ]

(#103129) Sleek válasza ivana (#103128) üzenetére


Sleek
senior tag

SHIMANO Acera FC-M361 crankset 42-32-22 lenne négyszögben, de 28 euro.
Az a 14 euró már ekkora rendelésnél, nem oszt nem szoroz az integrált javára.
Váltókarok ,lánc hátsó első váltó csere ,hátsó sor csere is . Tehát komplett hajtás .
2011ben vettem a bringát eddig húzta a gyári szett .Lánccsere persze volt jó párszor

[ Szerkesztve ]

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#103130) TomMusic


TomMusic
őstag

Hogy én mennyire utálom most az időjárást! :(((
Eddig az év csak erről szólt: eső, hó, latyak, ónos eső, szél...
Tavaly meg ilyenkor a Badacsonynál bicikliztem, szinte pólóban.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#103131) gabro0 válasza Solad (#103120) üzenetére


gabro0
őstag

Milyen lánc volt az?

(#103132) IMIIKE1998 válasza ígyvanferi (#103123) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

De a gumi hogy bírja? Ott nem 25-össel, hanem 28-assal vagy 30-assal. Hogy nem lesz felütéses defekt egy 25-össel?

[ Szerkesztve ]

(#103133) FRayal válasza IMIIKE1998 (#103132) üzenetére


FRayal
csendes tag

Szingó sokkal nehezebben kap felütésest, sokszor a felni is rottyan olyankor.

Plusz a képen nem P-R szintű macskakő van centis szintkülönbségekkel :))

[ Szerkesztve ]

(#103134) pc360 válasza IMIIKE1998 (#103132) üzenetére


pc360
addikt

Mi ebben olyan extra? A 25-ös gumi már egész kényelmes annak ellenére is, hogy még mindig nagyobb benne a nyomás, mint az MTB kerekekben, és ezért sem ütődnek fel. A felninek meg csak a rázkódást kell kibírnia, ami bőven nem éri el azt a szintet, mint amit egy montinak ki kell bírnia ugrásnál, főleg ilyen lájtos köveken. Plusz egyáltalán nem gyengék a normális felnik. Írtam is már, hogy a 120 kilómmal még egy leheletnyi 8-ast se tudtam a kerekeimbe pakolni, pedig már kaptak mindent.

Mondjuk ezek a bw-k valószínűleg szétpotyogtak a kép elkészülte után, de ez már mellékes szál. :)

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#103135) IMIIKE1998 válasza pc360 (#103134) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hmm. Akkor ezek szerint ha normálisan felfújod a gumikat nyugodtan mehetsz outival is rosszabb utakon?

(#103136) pc360 válasza IMIIKE1998 (#103135) üzenetére


pc360
addikt

Hát, nehéz így általánosítani. De ha nem mész bele olyan résbe, ami megvezeti a kereket, vagy nem kap hirtelen felütést, akkor nincs probléma. Nem a deffekttől kell tartani. Én pl. a mostani 20-as gumiaimmal már átvágtam 1-2x a Kamara-erdőn, pedig az igencsak terep. Túlélhető, és szerintem sokmindenre megtanít, ami cangázás.

Ezek után a monti nyilván gyerekjáték, és sokkal kényelmesebb is. Más, mindkettő szerethető. Bp-en teljesen jól használható az országúti, és a 20-as gumikkal is elvoltam eddig. Sajna a 25+os méretet eddig kerethiányból fakadóan nem szereztem be, pedig az azért nagyon sokat segít. Figyelemtréningnek viszont jó a 20-as. :) Ettől függetlenül nagyon hiányzik a monti, a szabadság, az ugrálás, a stresszmentes gurulás. Nem viltam vele sokkal lassabb Bp. utcáin, de az biztos, hogy sokkal magabiztosabb.

[ Szerkesztve ]

Válogatott, rendszeresen frissített programok ► neszetools.hu

(#103137) Hasaggymeg válasza StLui (#103126) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

Csak azért kérdem mert szó volt egy esetleges 17.-i második bandázásról is...de most már inkább szánkózásnak jó az idő. :DDD .Jövő 7en kitombolja magát még a tél,aztán hátha megjön végre a tavasz. :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#103138) parkr válasza IMIIKE1998 (#103135) üzenetére


parkr
őstag

kőkemény gumikkal rámehetsz akármire, csak sebességed nem lesz (elpattog) és kiráz belőled mindent :D

(#103139) Solad válasza gabro0 (#103131) üzenetére


Solad
őstag

Kilences Sram, de hogy pontosan milyen, azt ne kerdezd.

No girlfriend on valentine's day.. More money for bike parts

(#103140) 3shae


3shae
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a Michelin Lithium 3 gumit néztem tegnap a Decathlonban, de nem mertem megvenni. Szeretném kikérni a véleményeteket, mielőtt megvásárolnám. Hozzáteszem, bár azt írja a klt-re hogy nincs, ezt láttam Dunakeszin. Az ára sem ennyi volt, talán csak 5000 forint ha jól emlékszem.

Másik dolog.

Milyen kiegészítő defektvédelmet lehet alkalmazni outi keréken? Készülök több 100-150 kilométeres túrákra, nem szeretnék defektet szerelni az országút mellett :)

:R

[ Szerkesztve ]

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#103141) Hasaggymeg válasza Sleek (#103127) üzenetére


Hasaggymeg
Topikgazda

44 sok terepre,inkább 40.A többit mondták.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#103142) Sleek válasza Hasaggymeg (#103141) üzenetére


Sleek
senior tag

Köszönöm Neked is :)

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#103143) ivana válasza 3shae (#103140) üzenetére


ivana
Ármester

A michelin bringagumikkal nincs jó tapasztalatom, szerintem jobban jársz ennyiért egy contival vagy schwalbe-al.

Defektvédelem: felütéses ellen nem nagyon tudsz mit tenni, és sajnos gyári nyomáson is jöhet. Szúrás ellen olyan külső kell.

(#103144) Tothgera30 válasza StLui (#103111) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szép az az M960-as, van izlése a barátodnak. ;) Lánc miatt meg nm aggódni, fél szezont futott XT lánc is szakadt már le verseny előtt.

#103122 IMIIKE1998: Kellemetlenebb útviszonyokon is mentem már outival 23-as gumákkal, régen ugyan ezt 20-as gumikkal abszolválták. Ha utánaolvasol, a hőskorban (30-40-50) váztörés is akadt, a közeli lakóhelyen meghegesztették, és mentek tovább. Manapság már ezerszer komolyabb vázak vannak.

Közben épül az acél outi, Ultegra-Dura szettel:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#103145) 3shae válasza ivana (#103143) üzenetére


3shae
aktív tag

Szia!

Köszönöm!

Schwalbe Lugano defektvédelem is van, 25-ös gumi, és megy is a Meridához, ami ugye fekete-fehér, itt is próbáltam ilyet választani.

Ez lenne az

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#103146) Mezga Aladár válasza Tothgera30 (#103144) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Nagyon szép. :)

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#103147) CptAdamica válasza 3shae (#103140) üzenetére


CptAdamica
veterán

Nekem ilyen Conti Ultra sport van csak az enyém drótperemes, nem hajtogatható. Jól bírja az utat, stabil, nem szakadott szét a felülete, mint az előző schwalbe-nek, plusz 8,5 bár simán belemegy, elvileg 8-ig van hitelesítve.

[ Szerkesztve ]

Megyen!

(#103148) StLui válasza Tothgera30 (#103144) üzenetére


StLui
veterán

Most jött meg neki a "nagytesója", egy fully trek, az se piskóta gép, valahonnan olaszoktól vadászta 1 évesen tavaly. Régi lánc volt azér is szakadt valószínűleg.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#103149) Sleek


Sleek
senior tag

Sziasztok mtb hez vegyes használathoz gumiban mi ajánlott 2,0-2,1 collban ? Eddig Schwalbe Black Jack-et használtam.

<OLYMPUS E-M10II VÁZ + EZ-M1442 II><Kross Level A2 Merida Scultura 300 ,Wilier GTR Team Rim Giant Xtc Slr 2 >

(#103150) cozmo


cozmo
őstag

Túl sok időm van olvasni. Fuck időjárás!
Felmerült egy kérdésem. Lapiere manual szerint nemszabad semmit pasztát használni a karbon vázak nyeregcsövénél. mert a paszták egyes összetevői roncsolhatják a karbonvázat.
Namost én a nyeregcsőnél xlc karbonpasztát használtam. Ez gáz lehet?
Illetve a full integrált fejcsapágyat lithium bázisú fehér zsírba tettem. Hogy ne legyen ropogás. Tehát a zsír közvetlenül érintkezik a karbonnal. Ez is gáz lehet?

Eredeti szöveg:"• Avoid using grease on your seat tube as certain ones can be harmful to the resin and deteriorate it."

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.