Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Upo válasza juve600 (#9848) üzenetére


Upo
addikt

Próbálgatom, de mindig miui marad a végén. Nekem többet ér a jogosultságok/szolgáltatások részletes korlátozhatósága/engedélyezhetősége (amivel sokaknak inkább meggyűlik a baja, de ez nem a rendszer hibája, hanem az elbeszerentett alap beállítások). Ezt még mindig nem lehet így szabályozni a többi rom alatt, a közelében nincsenek a miuinak. Van néhány kedvelt app-om, amiknek az ingyenes változatát használom, mert a pro-t az árához mérten adott többletekért drágának találom (a normális áron kínáltakat megvettem). Miui alatt szépen be lehet állítani, hogy békén hagyjanak, felugró ablakok, net elérés, háttérben futás/bezárás stb. Ezeket custom romon nem lehet ennyire beszabályozni (1x beállítod és utána elfelejtheted), úgyhogy amikor már felidegesítenek a felbukkanók akkor megyek vissza miui-ra. Launchert se cserélgetek, használom amit a rom kínál. Régen nem ilyen voltam, görcsösen ragaszkodtam a berögzült dolgaimhoz. Aztán rájöttem, hogy jobban járok, ha próbálom inkább a gyári rendszert adaptálni az igényeimhez. Bővíti a látókörömet is, több mindenre ad rálátást, és a saját rendszer ad egy olyan integrált komplex környezetet, ami hatékonnyá teheti a használatot. A MIUI ebben különösen jó, élvezettel használom, pl. egy nova launcherrel közel sem olyan élmény mint gyárival (pedig azt is megvettem). Ráadásul CN romon vagyok, a global vagy az EU nekem túlgyomlált, kigyomláltak olyan kínai xiaomi appokat amit használok (illetve aktív közreműködés nélkül a dolgok csak egyszerűen jól működnek, mert nincsenek kigyomlálva a komponensek). Vettem pl. Mi Cloud tárhely bővítést is, ami jól jött. De vannak olyanok amiket kínán kívülről nem lehet használni, pedig az sem lehetetlen hogy ha lehetne akkor fizetnék érte. És ez a háttér miui nélkül nem működik. Ezért én azt mondom, hogy a MIUI jobb mint egy akármilyen aosp/lineage/RR/stb. rom.

Látod, ahány ember, annyi vélemény.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9852) Upo válasza Kolondrum (#9803) üzenetére


Upo
addikt

Minél újabb az android verzió, annál kevesebbet ad át az android a user appoknak, a Google egyre jobban korlátozza. Próbálnak a szoftver gyártók workaround-okat kitalálni, de mindent nem lehet. Ha van root akkor próbáld meg a gsam root companion-t, az rendszer alkalmazássá teszi magát, ezért megkapja azokat a dolgokat is amit felhasználói programként nem fog. Nekem azzal jobban működött (még redmi2-n), de a note 4-re nem raktam fel.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9853) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan gondom, hogy felraktam RR-t és pico gapps-t, és most nem működik a mikrofon, pontosabban a beszédfelismerés. Azt hittem ez alap google szolgáltatás, de ezek szerint kimaradt a pico-ból. Mit töltsek még le play-ből hozzá?

(#9854) Upo válasza iff (#9442) üzenetére


Upo
addikt

Open camera tud sd-re menteni, a beállítások - további kamera beállítások alatt kapcsold be a Storage Access Framework használatát.

A Messenger/facebook lite alatti nem megnyitást nekem is csinálja. Amikor megvettem a telót akkor még jó volt, aztán néhány rom frissítést követően egyszer csak észrevettem hogy nem működik (nem tudom melyiktől jött elő, ritkán használom). Global romon, eu romon nem működik, viszont a CN developer romon tökéletes. Tehát valamit elcsűrtek a global rommal, illetve az eu romon is elkövették ugyanezt a hibát, pedig az CN romból készült elvileg. Bármikor elő tudom hozni a hibát. Most CN romot használok (angol menüvel), a messenger lite tökéletesen működik. Dobok egy dirty flash-t mondjuk az eu romra, és a messenger lite alatt blokkolt minden, ahogy írod. Bármit állíthatok, nem jó. Flash vissza a kínai romra, és már működik is. Jogosultsákok, beállítások ugyanazok, nem csinálok wipe-ot, és ha végignézem, akkor is ugyanott állnak a kapcsolók, beállítások.
Az app-on hiába csinálok clear data-t, nem javul meg. De jó lenne megoldást találni rá, mert asszony redmi2-jén is ugyanez van, az ráadásul teljesen tiszta telepítés volt (full wipe+fastboot), redmi 1s-ről lett költöztetve a rendszer (amin meg működik). Azon ha jól rémlik a legutolsó MIUIHU rom van.
Neten is írják ezt a problémát sokan, de megoldást még nem találtam. Working/not working videóim is vannak, nemsokára lesz kicsit több időm akkor elkezdek házalni vele fórumokon. [link] [link]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9855) Oldman2 válasza PNP (#9853) üzenetére


Oldman2
veterán

Itt láthatod, hogy az opengapps csomagok miben különböznek egymástól.

A pico a legjobban kiherélt opangapps csomag.

Szerintem problémádat megoldja a nano vagy a micro csomag feltelepítése.

A rendszert nem szükséges újratenned, csak a fenti csomago(ka)t telepítsd fel TWRP-ből.
Utána Wipe/Cache, majd Reboot.

(#9856) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Ma szerettem volna venni egy készüléket a Firstphone-nál, de nem volt nekik :-(. Érdeklődnék amúgy, hogy van velük tapasztalat (megbízhatóság, korrektség stb.)?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#9857) trebrona válasza PNP (#9853) üzenetére


trebrona
nagyúr

Voice search

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9858) Departed válasza bajtokarpi (#9856) üzenetére


Departed
őstag

Eustock-tól is megvettük az összes Xiaomi telót. Terjed a jó tapaszalat, nő a kereslet. :K

(#9859) bajtokarpi válasza Departed (#9858) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Igen tudom. Bezzeg az MM-ben van 56990-ért :-(.

battletag: bossi#2666

(#9860) Departed válasza bajtokarpi (#9859) üzenetére


Departed
őstag

FB oldaluk szerint elvileg jövőhéten lesz új szállítmány Eustock-nak. Azt még várd meg esetleg. :K

(#9861) ati888 válasza bajtokarpi (#9856) üzenetére


ati888
senior tag

Én a nyírbátori boltban vettem egyet szombaton, mert meghalt a Moto Z-m. Volt még egy vagy két darab, viszont drágábban van kirakva, mint a honlapon. Ott kell online megrendelni és beírni, hogy melyik boltban veszed át, akkor bruttó 49900 az ára.

Amúgy a honlapon lenyitod a boltok listáját és mutatja hol van még belőle (nem tudom honnan írtál)

Ati

(#9862) juve600 válasza Upo (#9851) üzenetére


juve600
nagyúr

én is próbálgatom
egyszerűbb lenne ha jobb lenne a miui,de nekem a RR jobban bejön,testre szabhatóbb,jönnek az értesítések,zárképernyőn is látom ki-mit írt

egyszerűbb kezelni mint a MIUI-t

(#9863) bajtokarpi válasza ati888 (#9861) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia! Budapesten a Pólus Centerben voltam. Köszi az infót.

Más.:Amúgy a MM-ben kipróbáltam a fényképező gépét, és egyáltalán nem volt vészes a minősége. Rosszabra számítottam. A testreszabhatósága az egy kicsit szerény véleményem szerint.

Departed köszi neked is.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#9864) johnsmithnex válasza juve600 (#9862) üzenetére


johnsmithnex
tag

Nekem bejön a miui, de jobban örülnék ha az értesítések úgy működnének mint a gyári droidnál.
De csak emiatt nem rakom fel az rr-t, mert a miui sokkal gördülékenyebben fut.

(#9865) juve600 válasza johnsmithnex (#9864) üzenetére


juve600
nagyúr

próbáltad az RR-t ?
gördülékenyebb mint a MIUI

(#9866) kelly416 válasza KamuMazsola (#9812) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi, de ez a telefon szolgál a zsebemben hónapok óta. A z3c-vel kapcsolatban vesztek homályba a tapasztalataim, ezért írtam, hogy "látatlanban". :))

(#9867) MrChef válasza bajtokarpi (#9856) üzenetére


MrChef
aktív tag

A GlobalStore-ban van még bőven, legalábbis fekete színű. Én is tőlük vettem.

(#9868) Melorin válasza Upo (#9854) üzenetére


Melorin
addikt

Engem annyira felidegesített EZ, hogy átváltottam RR-re. Pedig az általad említett okok miatt én is szívem szerint maradnék MIUI-n.
No meg a folytonos tiltás az SD kártyára írásra, Documents letiltódása folyton...

(#9869) johnsmithnex válasza juve600 (#9865) üzenetére


johnsmithnex
tag

Próbáltam, pár napig fent volt. Nekem lassabb volt minden. Az appokat lassabban nyitotta meg, a gboardra is mindig várni kellett hogy előjöjjön. Valahogy a miui nekem simábban fut. Meg a Gcamera is lassabb mint a miui kamerája. Lasabban fókuszál, gombnyomás után még 1-2 mp eltelik mire exponál, miuinál nyomom és csinálja.
Nexus 5-öm volt 3 évig. Hiányzik a steril droid. Ki akarok próbálni a többi romot is majd. Lineage, aosp meg adok még egy esélyt az RR-nek is.

(#9870) juve600


juve600
nagyúr

LineageOS 15 OREO-t próbálta már valaki ?

(#9871) juve600 válasza johnsmithnex (#9869) üzenetére


juve600
nagyúr

gboardra helyett Swiftkey

(#9872) education


education
tag

Sziasztok!

A kepen az also sorban megjelent ikonok: "Ajanlott alkalmazasok " neven futnak. Google play-es alkalmazasok linkjet, ikonjat teszi ide a telefon szoftvere.
-El tudom tuntetni valahogyan?
-Ez egy reklam, amit en nem kertem es ez a szoftverben benne van alapbol?

Szoftver: MIUI Global 8.5 Stabil 8.5.4.0

( NCFMIED)

(#9873) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

1. gen-es Xbox one kontrollert miui-n tudom használni valahogy?

(#9874) vadkörte válasza education (#9872) üzenetére


vadkörte
addikt

"Ez egy reklam, amit en nem kertem es ez a szoftverben benne van alapbol?"
Biztosan nincs benne, legalábbis én az elmúlt ~2 hétben, nem találkoztam vele.

Mit ajánl? Az ajánlott appok hgyártója azonos? Ha igen telepítettél tőle valamit? Sima ikon törlésre nem reagálnak, vagy visszajönnek?

Üdv. V. Körte

(#9875) johnsmithnex válasza education (#9872) üzenetére


johnsmithnex
tag

Ugyan ezen a képernyőnél nyomj rá fent a mappa nevére (mint ha át akarnád nevezni) és akkor alatta lesz egy kapcsoló amivel ki-be tudod kapcsolni az ajánlásokat

(#9876) education válasza vadkörte (#9874) üzenetére


education
tag

Nem telepitettem semmit sem, valtozo mindig mit tett ide, ha nincs net akkor semmit sem.
Nem lehetett oket torolni.

(#9877) crok válasza johnsmithnex (#9875) üzenetére


crok
Topikgazda

"Promoted apps" a neve és igen, így kapcsolható ki..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9878) education válasza johnsmithnex (#9875) üzenetére


education
tag

Koszonom , igy sikerult.
Ilyet en meg nem lattam (LG G3 at hasznaltam 3 evig).

Nem egy baratsagos dolog.

(#9879) Land


Land
veterán

Üdv!

Egész jó véleményeket olvasok a telefonról és lehet venni fogok egyet.
A Mate 8-amat cserélném le erre, melyre szinte csak hivatalos romok vannak rá és sajnos egy idő után eléggé be szokott lassulni, így megválnék tőle.
Lenne néhány kérdésem a telefonról.
1. A fekete színű tetszik. A festése mennyire tűnik időtállónak?
2. Ahogy látom vannak rá elég jó főzött ROM-ok. Pl hivatalosan RR és Lineage is. Eléggé szimpatikus nekem, főleg ha pörög és gyors velük a telefon. (Ez nem kérdés :P )
3. Maga a Snapi 625 mennyire elegendő a szokásos dolgokra? Képes besokallni?
4. Érdemes 4/64-es verziót keresnek vagy teljesen elég a népszerűbb 3/32-es? Főleg a RAM miatt érdekel, maga a tárhely nekem elég lenne. Ha nem, akkor SD kártyát raknék bele.
5. Jelenleg hol érdemes megvenni magyar garanciával? Eustock-ból venném, de ha jól tudom ott jelenleg nincs.
Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#9880) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Töltési anomáliát tapasztalt már valaki? Nagyon egyszerű! Megszakad a töltés egy pillanatra, mozgatom a kábelt, de semmi aztán ahogy cipelem végül néha csak meg-megszakad, de semmi logika benne. Két kábellel is.

(#9881) bajtokarpi válasza MrChef (#9867) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

"Ideiglenes készlethiány, várható érkezés hamarosan." :( Na mindegy pár nap és lesz.

[ Szerkesztve ]

battletag: bossi#2666

(#9882) Departed válasza MrChef (#9867) üzenetére


Departed
őstag

Ez a "van még bőven" honnan jött? Szinte egyből megnézve készlethiányt jelzett. :U

(#9883) vottokar


vottokar
senior tag

Csak nem dollár árfolyam emelés lesz? Hirtelen minden épeszű árazású boltból kifogyott.. :) :(

[ Szerkesztve ]

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#9884) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Gondos keresési metódusom alapján (legalább 4*-os visszajelzés, ingyenes szállítás, sok megrendelő, 2-6 dolcsi között, és a mi telónkra való) a következő telefontokokat találtam még érdemesnek megvásárolni. Kettőt megrendelek, aztán beszámolok róla, milyenek.
ablakos tok

bőrtok 1

pántos bőrtok

ütésálló tok

még egy bőrtok

"őrült lovas" bőrtok
hogy ez mit jelent, mindenkinek a fantáziájára bízom

a bizonyos Cafele tok

[ Szerkesztve ]

(#9885) MrChef válasza bajtokarpi (#9881) üzenetére


MrChef
aktív tag

Nekem a megadott telefonon mondták múlt hét kedden.

(#9886) Sequadon


Sequadon
tag

Én is ma rendeltem volna eustock-ról, de elfogyott. Elvileg pénteken lesz (legalábbis az ezüst), de én helyette inkább mibilszerviz-nél érdeklődtem. Ma délután már megyek is átvenni Budapesten. Garancia ugyanaz a WayteQ mint eustock-nál, de van +1 év szervizgarancia (Kaposváron). Engem meggyőzött.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#9887) Sequadon válasza MrChef (#9884) üzenetére


Sequadon
tag

Cafele-ből a Note 4X típusú kell a B20 Global verzióra, ugye?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#9888) [lAyCsI] válasza Sequadon (#9887) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

igen

-= No way back from Here =-

(#9889) vadkörte válasza Sequadon (#9886) üzenetére


vadkörte
addikt

Kaposvári Xiaomi szervizes??? Nofene. Ez érdekesen hangzik (csak mert kaposvári vagyok)

Srácok, az Ipaky tokkal mekkora esélyem van, hogy felemelgeti a telefonról a 2,5D védőüveget?
16-án indulok horvátba, addigra nincs az a csájanai tok/kijelzővédő ami ideérne, az Ipaky-t meg meg tudom venni EuStock-ról. Mellette meg berendelek, valami normálisabb 3D üveget, és/vagy sima védőfóliát és megjön amikor megjön.

Üdv. V. Körte

(#9890) Upo válasza Melorin (#9868) üzenetére


Upo
addikt

Ezen amúgy mit kell felidegesedni? :F Én megcsináltam első alkalommal a hitelesítést (még redmi 1s-en), és azóta se kellett. Azután ha kicseréled a sim kártyát akkor kéri újra. Meg talán készülékcserénél, hogy a másik készülékhez kösse a sim kártyát. Vagy ki kell kapcsolni a készülékkeresést, bár szerintem praktikus dolog.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9891) helixP válasza education (#9878) üzenetére


helixP
nagyúr

Ki tudtad kapcsolni, szóval annyira nem barátságtalan :)

HTC féle feed, meg egy-két Samsung cukiság sokkal barátságtalanabb, szerintem :)

(#9892) James67


James67
aktív tag

Pénteken voltam a Media Marktban és meglepetésemre Redmi 3 note 62000 a Note 4 pedig 52000....
:F :F :F :Y :Y :Y

Redmi Note 8 4/64

(#9893) zodo válasza Melorin (#9868) üzenetére


zodo
nagyúr

Egyszer hitelesítettem azóta sem láttam ezt az üzenetet de kb ezt is tartalmazza max ha új kártyát cserélsz kell ismételni.
SD írás problémám se volt még, igaz csak pár videót, csengőhangot, fotót, pdf-et másolgatok.

(#9894) Melorin válasza Upo (#9890) üzenetére


Melorin
addikt

Miért kell felidegesedni? Mert random felugrik és ilyenkor csak a home gomb megnyomásával lehet eltüntetni. Tök jó amikor épp benne vagyok valamiben...

Valaki megírhatná végre, hogy mi a megoldás, mert már 2 hete sz.pok vele.
Távolítsam el a Mi fiókomból a telefonszámomat és vegyem fel újra?

[ Szerkesztve ]

(#9895) pinnacle válasza James67 (#9892) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Melyik MM-ben 52?

(#9896) James67 válasza pinnacle (#9895) üzenetére


James67
aktív tag

Debrecen. Amúgy bocs elírtam, 56 ezer. De akkor is.... A note 3 drágább?

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 8 4/64

(#9897) MrChef válasza Sequadon (#9887) üzenetére


MrChef
aktív tag

Igen! Úgy tudom, hogy a Xiaomi Redmi Note 4x és a Note 4 Global Version ugyanaz, legalábbis kinézet és lyukelrendezés tekintetében.

(#9898) trouble


trouble
senior tag

Van valaki itt akinek működik az időjárás app(frissít, frissül magától)? Stsble 8.5.
Az összefoglalóban leírtakat megcsiáltam,de cssk akkor frissít amikor megnyitom? Bár lehet, hogy ez Xiaomi betegség, a redmi3 is ilyen?
Köszi

(#9899) Melorin válasza trouble (#9898) üzenetére


Melorin
addikt

"Nyugi" , RR alatt sem frissít.

(#9900) ath válasza Melorin (#9899) üzenetére


ath
senior tag

de, RR alatt a yahoo frissít.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.