Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Fejlesztő13 válasza juve600 (#10248) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Kipróbáltam és "A Camera alkalmazás állandóan leáll" üzenettel el sem indul, úgy tűnik kell neki a Camera2 api. Akinek működik annak biztos jó. :)

(#10252) Gila2626 válasza Fejlesztő13 (#10251) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Minél többet olvasom a topikot annál jobban elbizonytalanok a vásárlásba,pedig párba vennénk! Én nem mokolnám

(#10253) juve600 válasza Fejlesztő13 (#10251) üzenetére


juve600
nagyúr

olvassatok összefoglalót
Magisk kell hozzá [link]

(#10254) vadkörte


vadkörte
addikt

Asszem lassan nem ártana feltennem szoptatóra...

aszkéta mode on:

aszkéta mode off:

Nem buzerátormódban de volt használva. Benne van kb. 60-70 perc beszélgetés napi pár alkalommal szinkronizálás, frissítések letöltése és telepítése. Szerintem módjával használva 1 nap még benne lenne, de nem feszegetem a határait.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10255) juve600 válasza Gila2626 (#10252) üzenetére


juve600
nagyúr

pedig mokolhatod nyugodtan, azért xiaomi

(#10256) trouble válasza Gila2626 (#10252) üzenetére


trouble
senior tag

Én sem mókoltam, nyugodtan vedd meg, semmi gond nincs vele !
Sokféle telefonom volt de apró-cseprő f@szságok mindenhol voltak !
Nyilván itt is vannak, nem gáz !
Addig örüljünk és vegyük a Xiomikat, még egy ilyen szintű telefont ennyiért megkapunk !
Nézd meg a Huawei árakat (5-6 éve azokat vettem, most 120 k-ért nem veszem)! :K :U ;]

[ Szerkesztve ]

(#10257) juve600 válasza vadkörte (#10254) üzenetére


juve600
nagyúr

ennyit az RR is bír,mindenféle akkukímélő alkalmazás-beállítás nélkül

[ Szerkesztve ]

(#10258) vadkörte válasza juve600 (#10257) üzenetére


vadkörte
addikt

Az akkukímélőt az elsők között lőttem ki. Az egyetlen kímélés, hogy nincs mobilnet és wi-fi is csak akkor, ha szükségem van rá. A telefon megy éjjel-nappal, bár éjjelre DND-be megy

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10259) ath válasza trouble (#10240) üzenetére


ath
senior tag

alapesetben igen. gyakorlatilag nekem telenornál volt egy roaming adathasználat tiltás, amit a mytelenor oldalon le kellett venni. utána ugyanazokkal az apn beállításokkal ment.

(#10260) Fejlesztő13 válasza juve600 (#10253) üzenetére


Fejlesztő13
tag

Elolvastam én mindent amit csak lehet és először azzal próbáltam aztán egyik app azt írta nincs engedélyezve az api, aztán build.prop fájlba írtam bele magisk modul törlése után természetesen. Az app nem javult meg, aztán jöttek az említett jelenségek és mivel nem tudtam mi okozza hardverhibára gyanakodva újrahúztam és rájöttem, hogy szoftveres dolog áll a háttérben. Hiba híján build.prop módosítással engedélyeztem az apit és innen jelentek meg a hibák úgyhogy újabb újratelepítés után most inkább nem foglalkozom vele.

(#10261) Buszos


Buszos
tag

Sziasztok!

Adna valaki egy linket (lehetőleg magyar beszerzés), ahol normális méretű fóliát kaphatok? Rendeltem üveget, de körben fél centit eláll, pocsék!

Sokadik átbaszatásom okán elhatároztam, hogy nem utalok előre!

(#10262) vipviform válasza Sys85 (#10224) üzenetére


vipviform
senior tag

Mert megérdemeljük! /L'Oreal :) /

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10263) vipviform válasza Gila2626 (#10252) üzenetére


vipviform
senior tag

Ne félj tőle, én mókolás nélkül használom és a világon semmi bajom nincs vele. Meg kell szokni, hogy rengeteg beállítási lehetőség van, de ha egyszer belaktad, utána nagyon fogod szeretni!

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10264) vipviform


vipviform
senior tag

Akksi problémára. Ma megnyúztam a telót WIFI-n streameltem a "Horizon Go"-n kb. négy órát. Reggel indult a teló 92%-on. Lassan vége a napnak és most 42%-on tettem vissza a töltőre. 1700 mA a mutatott töltési áram. Egész nap telefonáltam, neteztem ezenkívül. Azt hiszem ehhez nem kell extra komment. Jól bírja, ilyen durva használat esetén is. Amúgy a legnagyobb fogyasztó a streamelés volt.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10265) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A gyári akku elemző programon kívül más nem megy, össze vissza mér. Nagyon durván össze vissza nem kicsit mellé mint másik telón volt néha. Ez eddig 1600huf-ba fájt eddig. Valaki ebbe a témában?

vipviform! Tud 2009mA-t is, merővel mérve nem szoftverrel. Kábel+töltő a kulcs. Együtt a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#10266) Gloob válasza Kolondrum (#10265) üzenetére


Gloob
addikt

Hát ez az AccuBattery sem valami hú de..... Nekem az akku számított kapacitására ír vagy 23xx mAh-t.

Samsung Galaxy A52S

(#10267) Fater38


Fater38
csendes tag

Az a helyzet,hogy benne van a romban a kezdőképernyő elrendezés állítása ahogy ht42 kolléga jelezte, de úgy tűnik téma függő.(global beta 7.8.10.)CEEC[DD]témánál előjön a beállítási lehetőség.Most vadászom azokat a témákat ahol ez van,mert az amlített nekem nem tetszik annyira.Ha esetleg tudtok többet jelezzétek légyszíves.Köszi.

(#10268) Kolondrum válasza Gloob (#10266) üzenetére


Kolondrum
félisten

Rossz adatokat mér minden ilyen app az a baj.

(#10269) Simba86 válasza eladogeppc (#10249) üzenetére


Simba86
senior tag

ne haragudj, de olyan igényeket támasztasz e teló felé, hogy inkább vegyél egy fényképezőgépet... ha meg teló kell, akkor:
1, fogadd el a kompromisszumokat
2, ne ebben az árkategóriában nézelődj... :U

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#10270) juve600 válasza Fejlesztő13 (#10260) üzenetére


juve600
nagyúr

RR rom, gyárilag benne a Magisk, fektettem hozzá a linkelt modult és Google kamerát, minden gond nélkül működik

(#10271) eladogeppc válasza Simba86 (#10269) üzenetére


eladogeppc
veterán

Bocsánat , de badarságokat beszélsz.
P8 lite, P9 lite sem drágább, sőt LG G3, G4, M4 Aqua sem de tovább megyek, egy MI5 sem drágább sokkal. Ezek mind tudják amit kell és úgy gondolom ennek is tudnia kell.
Anno a Sony Xperia Neo 5-8mp változat faszán rögzített plaza vagy szórakozó helyeken.
A szenzor ami ebben is van BSI, így tudnia kell.
Az összefoglaló elején fel van sorolva mit tud, akkor miért nekem vannak nagy igényem ?

Vannak MoD-ok, amivel megy az szépen, csak meg kell találni.
Ami furcsa, hogy az előlapi kamera például tökéletesen gyors sötétben Google Camera-val. Pedig az gyengébb szenzor.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10272) Ájvé válasza Kolondrum (#10268) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs szoftveres mérés, mindegyik az érzékelőkből kiolvasott adatokkal dolgozik, szóval nem lesz eltérés. Hardveres mérés az egyetlen biztos mérés.

(#10273) ZoleeWolf válasza crok (#10242) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Az RR-be nincs ilyen, illetve a Biztonság menü pontban van Telefon titkosítása, ahol azt is írja, hogy titkosított, de hiába nyomkodok rá nem csinál semmit...

(#10274) helixP válasza eladogeppc (#10271) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem kötekedésből, hanem tényleg érdekel, hogy a sötétben videózást, ahol röccenés nélkül 60 fps-sen kell futni, tényleg ennyit használod?

(#10275) Simba86 válasza eladogeppc (#10271) üzenetére


Simba86
senior tag

1-es pont: fogadd el a kompromisszumokat, vagy vegyél mást.

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#10276) Oldman2 válasza vadkörte (#10254) üzenetére


Oldman2
veterán

Jónak hangzik, de a leglényegesebb infó ebből nem látszik...

Mennyi a Kijelzőidő?
:DD

(#10277) Departed válasza Oldman2 (#10276) üzenetére


Departed
őstag

Ja tényleg ez engem is érdekelne hogy töltés nélküli egy hétbe mennyi idő bekapcsolt képernyő (milyen fényerővel) fért bele. :K

(#10278) vadkörte válasza Oldman2 (#10276) üzenetére


vadkörte
addikt

Halvány fogalmam sincs. Ez nem teszt volt, hanem használat, bár azért nem ennyire aszkéta módon haszálom. Ami nekem átlagos használat, az másnak önkínzás. :DDD
Fontosabb volt a készenléti idő, mint a kijelző idő. :D Így direkt nem dugtam USB-re adatátvitel céljából sem, inkább Drive-ba töltöttem fel Wi-Fi-n.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10279) fudi2002 válasza eladogeppc (#10271) üzenetére


fudi2002
veterán

"Ami furcsa, hogy az előlapi kamera például tökéletesen gyors sötétben Google Camera-val. Pedig az gyengébb szenzor."
Nincs azon semmi fura. Kisebb felbontás mellett adott szenzor nagyobb fpsen tud működni. Kérj meg valakit, hogy lesse meg 720pben az esti felvételt.

Szakmai kérdésre privátban nem reagálok.

(#10280) Oldman2 válasza vadkörte (#10278) üzenetére


Oldman2
veterán

Az a gond így az infóval, hogy nem látható a legnagyobb fogyasztó üzemideje.

Nem kis túlzással 6 napot mehet úgy is a készülék, hogy a fiókban van és rá se nézel, meg úgy is hogy 40 órát megy a kijelző.

Utóbbi sokkal jobb eredmény, mint a fiókban pihenő készüléké.

A Kijelzőidőt az előző oldalon a Hardver fülön láthatod Képernyő néven. Koppints arra a sorra.

[ Szerkesztve ]

(#10281) crok válasza ZoleeWolf (#10273) üzenetére


crok
Topikgazda

Az akkor már úgy is marad.. vagy marad a backup (mondjuk TiBa-al) aztán wipe data.. aztán restore..

Esetlg settings > lock screen and password > screen lock > privacy protection password > add meg és kapcsold ki.. de ez szerintem csak a file encryption-re kéne vonatkozzon.

Talán volt lock-screen pass-od vagy pattern-ed és a ROM amit feltettél (az RR) force-encryption enabled - és úgy tettél fel RR ROM-ot hogy nem volt teljes wipe így a lock-screen pass-t be is húzta pass-nak az encryption-höz az első bootnál? Nem volt szokatlanul lassú ROM telepítés után az első start? Van egyébként XDA-n patch arra hogy a boot.img-ben kikapcsolja a force encryption-t (FED a neve - Force encryption disabler).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10282) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Feltettem a developer 7.8.31 romot és az lenne a kérdésem, hogy itt a heti frissítéseket automatikusan tölti, telepíti vagy nekem kell telepíteni.
És a végleges stabilt felteszi vagy nekem kell majd feltenni?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10283) juve600 válasza csurgoi (#10282) üzenetére


juve600
nagyúr

dev csak dev-re frissít

(#10284) csurgoi válasza juve600 (#10283) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Akkor ha jól értem ha megjön a stabil újra kell telepítenem?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10285) vadkörte válasza Oldman2 (#10280) üzenetére


vadkörte
addikt

Majd a következőnél. Egész éjjel kanócon lógott. Így már nem releváns az infó.

Üdv. V. Körte

(#10286) juve600 válasza csurgoi (#10284) üzenetére


juve600
nagyúr

igen

(#10287) Departed válasza vadkörte (#10285) üzenetére


Departed
őstag

Szoptató, kanóc...szavak amiket személy szerint nem használnék a telefontöltő elnevezésére. :D

(#10288) Zsoc21-dr válasza Dreddy32 (#9906) üzenetére


Zsoc21-dr
újonc

Szia!

Én innen rendeltem kedden 3/32-es szürkét. Másnap már a kezemben volt, a garancialevélen szereplő telefonszámot gugliba beírva az első találat az EU STOCK oldalára vitt. Szóval ahogy előttem is írták: lehet valamilyen kapcsolat a két cég között, mert a papíron a gyártó / forgalmazónál szintén szerepel az EU STOCK.

(#10289) Oldman2 válasza vadkörte (#10285) üzenetére


Oldman2
veterán

Semmi gond, gondoltam hogy már túl vagy rajta...

(#10290) Fulár


Fulár
senior tag

Az akkuval kapcsolatban:Battery Hd pro.(Netről a prémium verzió is pillanatok alatt beszerezhető.Ejjnye ejjnye! :) )Ez teljesen jó cucc.Megbízható adatokat közvetit.
Ez pedig kicsit Off:Már lassan hagyagolnom kell a fórum követését egy darabig mert idegroncs leszek egy pár faszitól!(akinek nem inge.....)El lehet menni a boltba és lehet venni digitâlis fényképezőgépet a fa**omba!Vagy ki lehet köhögni sokkal több zsetont egy jobb kamerás képességekkel rendelkező mobilért de arra készüljetek fel,hogy azt majd naponta kb kétszer kell majd tölteni ugyanilyen használati szokások mellett!Egyszerűen nem tudtok reálisan gondolkodni és extém elvárásokat tâmaszotok a Redmi kamerâja elé!
Az újonnan érkezőknek:A telefon kamerája nem rossz!Bőven hozza a kategória âtlagât!(makróban még talán meg is haladja)Aki prémium minőségű képeket akar lőni az ne ezt vegye!De aki egy már-már felsőkategóriás készüléket akar venni középkategóriás áron az egy percig se habozzon a vásárlással és ne tántorítsák el a negatív kommentek!Én nem azért favorizâlom ezt a készüléket mert nekem is ilyen van!Pont leszarom,hogy ki mire költi a pénzét!Azért javaslom a vételt mert ár-érték arányban ez a készülék dobogós!

[ Szerkesztve ]

(#10291) nagyra válasza Pakliman (#10085) üzenetére


nagyra
tag

Nekem is rendszeresen megakad a zene egy icipicit. Amikor megkaptam a telót, azonnal frissült 8.5.4.0-ra. NINCS benne microsd, gyári zenelejátszóval használom. Ez előfordul fülhallgatóval, és bluetooth kihangosítóval is.

De tuti valami szoftveres bug lesz, én még valami notification miatti kimaradásra gondoltam (mondjuk valamelyik notification letiltott app-nál, mert nem látszik, hogy jött volna valami). Persze ezt igazolni nem tudom, mivel nem látom mi okozná.

Ha nagyon fog zavarni, majd kipróbálok egy másik zenelejátszót. :D

OFF: én is Jiayu S3-ról jöttem át, és ezen fórum hozzászólásai alapján vagyunk így egy páran, pedig nem túl elterjedt típus a JY S3 :D

Szerk: én is Spemallról kaptam, HU raktár, 3/64 szürke (kb. 48k HUF, hardveraprós spemall kuponnal), 3. munkanapon a kezemben volt, de én sem kaptam hozzá tokot. Nem baj, rendeltem aliról egy smart flip tokot, de gyári MI márkájút. Az az érdekes, hogy ilyet senki sem linkelt itt a fórumon, hogy kipróbált volna (vagy csak elkerülte a figyelmemet a 10000 hozzászólás között...

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#10292) Dr. Gonzο válasza nagyra (#10291) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Én 8.5.4.0 bugra gyanakszom. Nálam időnként a médiahangok úgy ahogy vannak eltűnnek. Csak a restart segít. Csináltam már factory resetet, az sem segített. Várom a frissítéseket...

(#10293) Ájvé válasza Fulár (#10290) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem tudom ki vár 50-60k-t felső kategóriás tudást, értem ez alatt a kamerát és a hardvert is. Nem "már-már" felső kategóriás, hanem egyáltalán nem az, attól elég távol van igazság szerint. S625 nagyon jó SoC, de legnagyobb jóindulattal is a közép kategória felső hányadába sorolható (de jobb csak közép kategóriásnak nevezni). Rengeteg SoC-ot lehetne sorolni, mostaniakat és 1 éven belülieket amik oda vissza verik teljesítményben, szóval nem ez a fő erőssége.
Másrészt vehetsz bármilyen programot, mind a telefon belső szenzoros információit dolgozza fel és jeleníti meg, így nyugodtan lehet gondolkodni melyik a jobb (szerintem egyik se).

(#10294) juve600 válasza Fulár (#10290) üzenetére


juve600
nagyúr

nem kell semmi fizetős-ingyenes akku program

RR rom+Magisk+Goggle kamera = öröm és bódotság

(#10295) vadkörte válasza Oldman2 (#10289) üzenetére


vadkörte
addikt

Mivel sosm néztem, azt sem tudtam hol keressem. Legközelebb olyan screenshot is lesz.

(#10287) Departed:
?

#10291) nagyra:
Ez a lejátszós hiba sajnos nem Note4 sajátosság. Előjött más MIUI-s telefonnal is. Tudom milyen bosszantó, sajnos rendszeres vendég volt a Redmi 1S-emen is.
Energiagazdálkodási finomhangolás megoldotta. Meg nem használom olyan soakt a fülest, hogy zavarjon.

Tudtommal ilyen tokot nem rendelt még senki.

(#10293) Ájvé:
Azért ezzel/hasonló a hw-rel - SD625 SoC; 5-5,5" TFT; 3/32GB - nem egy nem kettő telefont árulnak nagyon nem a Note 4 ársávjában. Pl. Nokia 5/6 Note 4 tudás 1,5-2x ár.

Üdv. V. Körte

(#10296) ht42


ht42
senior tag

Sok szenzor van a kütyüben, de azért egy GM számlálót is rakhattak volna bele :DDD
Nem mintha nem lehetne kapni hozzá
Kár, hogy csak gamma-, meg röntgensugárzást mér.

(#10297) Haligali


Haligali
tag

A Google Hangalapú keresés ikonján rendre megjelenik az értesítés, amit szeretnék valahogyan kikapcsolni de úgy, hogy más Google alkalmazás értesítési megjelenítését ez ne befolyásolja. Hol lehetne ezt kikapcsolni?

(#10298) juve600 válasza ht42 (#10296) üzenetére


juve600
nagyúr

minek az neked? fél az észak-koreaiktól vagy Pakson laksz ??? :D :D :D

(#10299) tsteve válasza Haligali (#10297) üzenetére


tsteve
senior tag

global dev:
továbbra sem működik a tethering az 1-es kártyahelyről, csak ha a 2-es kártyahelyet letiltom (7.8.31)

a hiba a miui9 megjelenésével együtt indult...

[ Szerkesztve ]

(#10300) Fulár válasza Ájvé (#10293) üzenetére


Fulár
senior tag

Oké.Akkor közelítsük meg másképpen.A már-már nem azt jelenti,hogy felső kategóriás a cucc.De akkor mutass ebben az árkategóriában olyan telót ami ezekkel a specifikációkkal rendelkezik.(fém burkolat.jó összeszerelési minőség.Átlagon felüli üzemidő.Átlagos kamera.Kiváló optimalizálás.Rendszeres terméktámogatás stb.)Ha valamelyik konkurens gyártó hasonló készülékét akarod megvenni akkor mélyebben a bukszádba kell nyúlnod.
Pont ez akarom mondani,hogy a készülék nem felső kategóriába pozicionált!Éppen ezért nem fér a fejembe,hogy miért várnak el tőle teszem azt egy Lg g6 vagy egy Samsung Galaxy S8 tudásával megegyező kamerát. Napok óta kisebb-nagyobb rendszerességgel megy a kamera"savazása"és ezt a cirkuszt kicsit sem érzem reálisnak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.