Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) Gloob válasza SirKero (#10050) üzenetére


Gloob
addikt

Igen, elég védelmet ad. Ha mégis karcos lesz, akkor maximum fólia csere!

Samsung Galaxy A52S

(#10052) SirKero válasza Gloob (#10051) üzenetére


SirKero
őstag

Köszönöm :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10053) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Sziasztok!

3/32GBoson agyalok, mert többen is írták és látom, alig van különbség a 4/64GB esetén. Ha a tárhely a későbbiekben kevés lenne, akkor memóriakártyára tudok fotózni vagy csak belső tárhelyre?
32GBos modell esetén a rendszer mennyit foglal, azaz szűzen mennyi a szabad kapacitás?

(#10054) Fater38 válasza eladogeppc (#10022) üzenetére


Fater38
csendes tag

Ha nem mondja ki senki akkor tessék.
Sajnos ilyen felvételre képes ez is.
Ez a telefon nem a kamera miatt jó.

[ Szerkesztve ]

(#10055) Fulár válasza 8nemesis8 (#10053) üzenetére


Fulár
senior tag

A memóriakártyára is fotózhatsz-videózhatsz.Fejből sajnos nem tudom szüzen mennyi marad de úgy huszon jó sok giga.Nem zabál meg túl sokat a rendszer.

[ Szerkesztve ]

(#10056) KamuMazsola válasza 8nemesis8 (#10053) üzenetére


KamuMazsola
őstag

25GB marad szabad a 32-ből.

Üdv.: KamuMazsola

(#10057) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Ezt hogy csinálták, hogy nem szakad a videó ?
[link]
Vagy ezt:
[link]

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10058) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A felső hangszóró körül fújtam egy nagyot mert ott volt egy szösz. Hát erre nem alá ment egy kis nyál és ott a folt és nem tudom kizavarni?? Aaaaa neeeem ezektől megyek a falnak. Vagy 100% vagy kuka! Várom a másik fóliát ez így nem maradhat. Katt katt katt

(#10059) pergabb


pergabb
senior tag

Van 2db pixelhibam, tudok vmit tenni, vagy baratkozzam meg vele?

(#10060) regener válasza eladogeppc (#10057) üzenetére


regener
veterán

hogy nem szakad a videó ?

Ez alatt mit értesz?

(#10061) zzz03 válasza pergabb (#10059) üzenetére


zzz03
őstag

bekuldod szervizbe es garanciaztatod. vagy kijelzo csere jopenze :)

(#10062) pergabb


pergabb
senior tag

Sorry, 3 van :) fekete hatternel jol lathato zold pixelek. A telefon 2napos, extreme digitalban vasarolt, tegnap meg nem volt 1 darab sem. Cserelik, gariztatjak, vagy elmehetek a fenebe a 3 zold pixelemmel?

(#10063) regener válasza pergabb (#10062) üzenetére


regener
veterán

3 napon belül cserélik vagy visszfaizetik az árát személyes vételnél, ha neten rendelted (ott már mindegy hogy személyesen vagy futárral vetted át) akkor 14 nap az elállás.

Cseréltesd ki.

(#10064) Upo válasza juve600 (#10014) üzenetére


Upo
addikt

A kínai dev miui9 az számlál önállóan külön program nélkül is. A bal szélső képernyőnél ha sepersz balra bekapcsolt quick cards-al, akkor ott lesz lépés számláló kártya is. Nekem van telepítve mi fit a miband mellé, de ott pl. lehet állítani hogy a belső lépés számlálót vagy más appot használjon.
EU romot nem néztem a legelső miui9 build óta, de akkor még valami smart assistant vagy mi volt a neve (azóta átnevezték quick cards-nak), és abból a build-ből ez pl. ki volt gyomlálva. Nem tudom hogy most benne van-e, illetve ez kapcsolódik-e a lépés számláláshoz, ki kell próbálni. Mintha rövid keresés után úgy tűnne, hogy még mindig gyomlálják, pedig nagyon hasznos szerintem, nekem kimondottan hiányozna. Szerencse, hogy a FB lite / messenger lite nem működik nálam eu romon csak a kínain (blokkolja a műveleteket), a quick cards hiány még egy plusz pont hogy ne használjam. De ha azt raktad fel akkor próbáld meg hogy találsz-e benne lépés számlálást.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10065) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Srácok. A főoldalon ez vagyon írva:

Kamera: 13 MP, f/2.0, phase detection autofocus, dual-LED (dual tone) flash, 1080p 60 fps és 720p 120 fps. UHD-ban is lehet vele rögzíteni. Előlapi: 5 MP, f/2.0, 1080p

Vajon hogy lehet ezeket az opciókat előcsalni ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10066) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Egy-két számomra homályos dologban kérném a segítségeteket:
- a rootolás nem jár garancia vesztéssel?
- ha felteszem a developer romot(MIUI9), akkor utána még visszatehető a global 8-as?
- A MIUI forumon olvastam, hogy ~95% stabil a developer ROM.Szerintetek érdemes feltenni, vagy várjam meg amíg megjelenik a stabil global?
A developerben van magyar nyelv is?
Bocsi a sok kérdésért, de ezekben teljesen tájékozatlan vagyok.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10067) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Az előttem szólóhoz csatlakozva kérdezném, hogy Global Developerhez muszáj bootloader-t nyitni ?

Köszi !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10068) pergabb válasza regener (#10063) üzenetére


pergabb
senior tag

Ez 3 pixelhiba eseten is mukodik? Egy monitornal kell jo par a cserehez.

(#10069) Flashget


Flashget
félisten

jol latom, lesz MIUIHU rom erre a telora is? [link]

Realme GT Master Edition

(#10070) Gloob válasza csurgoi (#10066) üzenetére


Gloob
addikt

A kérdéseidre a válasz: a Xiaomiéknál nem szokott problémát okozni a root, egyébként meg el lehet tüntetni. Én az EU Dev-et használom, és nincs vele semmi gondom. Hogy megéri-e várni, azt neked kell eldönteni. Igen, vissza lehet tenni, de adatvesztéssel jár. Igen, van magyar nyelv benne.
Az utánad kérdezőnek, igen muszáj BL-t nyitni. Nekem a 2 napos telefon már nyitva volt, és ment rá a Dev rom.

Samsung Galaxy A52S

(#10071) regener válasza eladogeppc (#10067) üzenetére


regener
veterán

+(#10067) eladogeppc

Nem, ha a Recovery zip-et rakod be a "Frissítés" alkalmazás jobbra fent 3 pöttyös menüjén át.
Innen

Vagy kiemelve:
Recovery (1471M)
http://bigota.d.miui.com/7.8.31/miui_HMNote4XGlobal_7.8.31_6fec3eb239_7.0.zip

Letöltöd a telón wifi pl. vagy a gépen, felmásolod a telóra majd betallózod és megy is fel.
Adatmentés minden esetben ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#10072) F.B.I.


F.B.I.
veterán

GPS PROBLÉMA!

A készülék hibátlanul abszolvált egy röpke Edinburgh-Budapest távot, egyhuzamban, miközben folyamatosan töltőn volt! Valami baj lehet vele, mert 2560 km-en nem hibázott és nem melegedett! :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10073) crok válasza F.B.I. (#10072) üzenetére


crok
Topikgazda

!(Szerintem add el, nem neked való meg nem is jó..)

; )

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10074) eladogeppc válasza regener (#10071) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszi szépen !
Az , hogy nem 4X, hanem sima , az mindegy elvileg ?
Köszi ismét !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10075) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nem tudom ti próbáltatok e már kódokat a telefonnal amivel bizonyos adatokat lehet előhívni, aggasztóan részletes dolgokat lehet előcsalni a telefonból, mint pkl mikor használtam egy appot ultoljára, az mennyit futott összesen. Nincs üldözésim, de akkor is kicsit sok amit feljegyez. :F Gondolom a többi droid is tudja.

Szerk: Google Play első használat 1970-ben. Nem pontos, de maga a tény, hogy nézi nem épp BlackBerry világ.

[ Szerkesztve ]

(#10076) crok válasza Kolondrum (#10075) üzenetére


crok
Topikgazda

Jól gondolod, minden droid tudja, még a legelsők is - de nem osztja meg mással. Tulképp' csak azért van hogyha valami gond van utána tudj nézni (CPU hog, battery drain..).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10077) Ájvé válasza Kolondrum (#10075) üzenetére


Ájvé
veterán

Mindent jegyez (naplóz), de ha beállítod a google alkalmazásokat akkor függetlenül hogy van-e mobil neted követ egész nap GPS szerint (nem pontos pozícióval, de elég pontosan, kb méteres pontossággal, pontos idővel). Egy részét biztos ki lehet kapcsolni, pl. a fentebb írt tartózkodási hely hozzáférést ki lehet kapcsolni, de adatokat szerintem akkor is fog gyűjteni ha mindent kikapcsolsz. GAPPS-ot törölni kell és minden egyéb programot ami adatot gyűjthet, így talán elkerülhető (de ebben sem vagyok biztos). Naplózás egyébként még ezektől is független, szerintem nem is lehet kikapcsolni (mondjuk azért fontos is a naplózás, ha baj van akkor sokszor ebből látják).

(#10078) rin33 válasza Gloob (#10070) üzenetére


rin33
senior tag

Bl nyitás garancia vesztés?

(#10079) Kolondrum


Kolondrum
félisten

No itthon nincs net, osztottal megy note4-ről. Jó, nem is ezért pötyögök.
Ezt használja valaki? Feltettem, megvettem. Elsőre már jobbnak tűnik mint a gsam battery pro. Ez csak 790 volt feloldva. Páromnak 590 mert neki akciózta a play valami okkal..

Szerk: Fogy a folt a kijelző alól. TEgnap további 2 fajta fóliát rendeltem, az egyik közel 5 dodo volt, na arra kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#10080) Fater38 válasza eladogeppc (#10065) üzenetére


Fater38
csendes tag

A miui fórumon található camera moddal és footej kamera alkalmazással sikerült full hd 45 fps videót felvenni,szép folyamatos felvétel,munkahelyen mesterséges világítású környezetben.Más programmal eddig nem sikerült hasonló,a moddal a gyári is kicsit jobb,már nem esik 22 fps alá,előtte 17 ig lement.

(#10081) csurgoi válasza Gloob (#10070) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Köszönöm a kimerítő válaszodat.
Egy EU dev linket tudsz dobni?
Ha feltelepítem az adataim és az alkalmazások megmaradnak?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10082) vadkörte válasza Ájvé (#10077) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem biztos, hogy a leg ideálisabb, de kétségkívül használható megoldás a fenti problémára: [link]

(#10081) csurgoi:
Mivel frissítés, elvileg igen. De egy biztonsági mentésed - ha lehet TWRP-s - azért legyen kézközelben a kártyán. Nekem volt már, hogy "életet" mentett. (nem Note 4-en)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10083) Gloob válasza csurgoi (#10081) üzenetére


Gloob
addikt

Jelenleg mobilneten vagyok, valamiért nincs vezetékes, és a mobilnet is szórakozik. (hála neked UPC) Így nem játszok a linkkel. A xiaomi. eu-n megtalálod. Én minden esetre egy tiszta telepítést ajánlok. Recoveryben egy full wipe, még a systemet is (de azután nincs ám újra indítás még véletlenül sem, mert lesz sírás!), és mehet fel a rom. Tehát így adatvesztéssel jár. Előtte mentés , majd utána vissza állítás. Így lesz egy teljesen tiszta, probléma mentes rendszered. Én még a használt programokat sem szoktam menteni ilyenkor, csak az adatokat.

Samsung Galaxy A52S

(#10084) vadkörte válasza Gloob (#10083) üzenetére


vadkörte
addikt

Csatlakozok a teljes telepítéshez! A sima frissítés után előfordulhatnak - nem törvényszerű - anomáliák. Az app-okból én spec. mindig csak az apk-t mentem, az adatokat nem állítom vissza. Ebből is lehetnek "vicces" pillanatok.

"...de azután nincs ám újra indítás még véletlenül sem, mert lesz sírás!"

Ezt tanúsíthatom. Redmi 1S-en 1x teljesen véletlenül bepipáltam minden a wipe-et is. (az mondjuk az én hülyeségem volt, hogy az SD-t is wipe-oltam, a ROM meg azon volt) Volt meglepetés az újrainduláskor! :DDD Így igazából akkor lesz sírás, ha gyári recovery van a telefonon. :)

Üdv. V. Körte

(#10085) Pakliman


Pakliman
tag

Találkozott már valaki olyannal, hogy a zenelejátszás időnként egy pillanatra megszakad? :W
A hivatalosan megvett PlayerPro-t használom évek óta, a Jiayu S3 telefonomon még BT-s fülessel (MW600) sem volt soha megakadás :F
Ezen a ny.... Note 4-en pedig bizonyos időközönként egy pillanatra megakad, pedig AUX-al van a kocsihoz kötve. :W
Utoljára ilyen egy Samsung Galaxy S3-al fordult elő, amitől piszok gyorsan meg is szabadultam ez miatt.

(#10086) Gloob válasza vadkörte (#10084) üzenetére


Gloob
addikt

A gyári recoval ezeket nem tudja megoldani. Kell a TWRP. Ez a telefon OTG képes, tehát akkor sincs gond, ha véletlenül letörli a feltenni kívánt romot is, és már nincs system sem. Kell egy fat 32-re formázott pendrive, és egy OTG kábel. Érdemes beszerezni egyet.
Viszont minden képen kell a BL nyitás!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#10087) Departed válasza Pakliman (#10085) üzenetére


Departed
őstag

Napi egyszer-kétszer nekem is megakad a zene kábeles xiaomi hybrid fülessel. :K

Ha van rá megoldás OK, amúgy lehet vele élni.

(#10088) Toth_Jani válasza Pakliman (#10085) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Esetleg ki kellene próbálni a Google Zenével is, ha ott is olyan akkor a telefon hibája, ha nem akkor meg vissza kell kérni a pénzt a PlayerPro-tól.
Az infra távirányítóban is az utolsó előtti frissítésnél eltűntek az extra gombokról a feliratok, de szerencsére 2 napon belül javították.
Egyébként meg a MediaMarktban még 1 hétig előrendelhető a Samu galaxy note 8, és most csak 335 ezer forint akkor mégis mit várunk egy 50 ezres vacaktól?? :N

[ Szerkesztve ]

(#10089) eladogeppc válasza Fater38 (#10080) üzenetére


eladogeppc
veterán

Fater38: köszi. Linket esetleg tudnál adni, hol találom a kamera mod-ot ?
Köszönöm még egyszer !

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10090) Crazy Cat


Crazy Cat
újonc

Sziasztok!
Megosztanám veletek kellemetlen tapasztalatomat a garancia vagy inkább javítás terén. Kb 80cm magasról kicsúszott a zsebemből a telefon ahogy felálltam egy székről. Természetesen szilánkosra tört a kijelző. Megjegyzem a youtube tele van törés tesztekkel ahol ettől magasabbról leejtve, direkt csapkodva és ütögetve a kijelzőt semmi baja nincsen. Először próbáltuk a Wayteq-et. Itt közölték velünk hogy csak akkor foglalkoznak vele hogyha náluk vettük a készüléket, vagy ha hozzájuk szól a garancia. Természetesen eggyik sem. Hát akkor nem áll módjukban megcsinálni még akkor sem ha kifizetjük a honlapjukon feltüntetett 29.000ft-os kijelzőcsere díjat! Jó rendben! Akkor előkerestük a garancia levelet. Azon valami xiaomi.ingrammicro szerepel. Itt közölte az ügyintéző hölgy hogy hiába viszem be a készüléket a garancia papírral ami hozzájuk szól, szintén nem vállalják! Csak abban az esetben ha oda viszem visza a készüléket ahol vettük és majd Ők küldik el hozzájuk! Rendben! Irány az Edigital! Itt volt egy kisebb fajta értetlenkedés és pár telefonálás, mire megtalálták hogy hova is kell küldeniük a készüléket. Majd közölték hogy minimum 30, de akár 60 nap is lehet a javítási idő! Majd közölte a srác hogy ha nem sajnáltuk volna a pénzt és nem az "alap" (+5000ft) garanciával hosszabítottuk volna meg a készülékhez kapott garanciát, hanem valami "prémium" (+15000ft) változatot akkor egyszerűbb lenne. Szóval számomra teljeen hihetetlen hogy van ahol megtudnák csinálni szinte azonnal, de nem teszik! Ahol meg igen ott hónapokat kell várjak!!!??? Már teljesen belezavarodtunk a szervízekbe, annyit felhívtunk. Ha valaki esetleg tud Budapesten egy olyan boltot ahol ilyennel foglalkoznak megköszönném a segítséget.

(#10091) csurgoi válasza Gloob (#10086) üzenetére


csurgoi
aktív tag

A BL nyitás megvolt, de a twrp felrakásakor a figyelmetlenségem miatt letörlődött a ROM amit a ti segítségetekkel telepítettem újra.

Ilyenkor (ha új ROM-ot rakok fel) akkor a bootloader marad vagy újra kell nyítni?
És a twrp letörlődik?
Mert most própáltam és a gyári recovery jön be.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10092) Fater38 válasza eladogeppc (#10089) üzenetére


Fater38
csendes tag

'Camera MOD' for Redmi Note 4 Qualcomm / 4X (MIDO) MIUI 8 & MIUI 9:http://en.miui.com/thread-551251-1-1.html

Remélem sikerült a link,a fórumról mentettem,azért tudd,hogy ehhez kell a twrp.

http://en.miui.com/thread-551251-1-1.html

[ Szerkesztve ]

(#10093) Gloob válasza csurgoi (#10091) üzenetére


Gloob
addikt

Nem kellene letörlődni! Megmarad az is, és a BL nyitás is. Valamit nem jól csináltál. A TWRP flashelése után azonnal de kell lépni a TWRP-be adb parancsból.

Samsung Galaxy A52S

(#10094) Gloob válasza Crazy Cat (#10090) üzenetére


Gloob
addikt

Facebook csoport, és Komáromi Attilát keresd meg. Beszélj vele.

Samsung Galaxy A52S

(#10095) Pakliman válasza Departed (#10087) üzenetére


Pakliman
tag

"Napi egyszer-kétszer" még talán beleférne (21.-ik század!, 2GH-es processzor! 8 magos!!!), de nálam 1 számon belül 3-4 megakadás van. És biztosan nem a fájl a hibás, mert újrajátszva máshol van a szünet :W
Ez már a sokadik dobása ennek a telefonnak, a többit még elviselem, de ezt már nem :(

(#10096) kelly416 válasza Benőke (#10024) üzenetére


kelly416
veterán

Esetleg ezt próbáltad?

(#10097) Pakliman válasza Toth_Jani (#10088) üzenetére


Pakliman
tag

Ugyanaz... :W

A Jiayu S3-am és a THL T11-em nem csinál ilyet, pedig azok nem ekkora "csúcsok" (már) és azok is occók voltak (Aliexpress-es rendelés) :(

[ Szerkesztve ]

(#10098) juve600


juve600
nagyúr

7.8.31 -es EU romot próbáltam
mobilnet -wifi nem az igazi,nem akar szinkronizálni,stb

melyik másik MIUI romot kellene megpróbálnom ? a 7.8.31 glob.dev vagy 8.5.4 Stabil -t ??

sajnos az RR+Faust kernel-el meg naponta többször újraindul a teló

még a LineageOS 15-ön gondolkodom............. de az meg még nagyon béta

[ Szerkesztve ]

(#10099) Gloob válasza Kolondrum (#10079) üzenetére


Gloob
addikt

Megnéztem, és én is megvettem. Nekem is 590-ért adta. Ravasz, mert csak az első 24 órában adja akciósan. Jónak tűnik. Kösz.

Samsung Galaxy A52S

(#10100) helixP válasza Pakliman (#10095) üzenetére


helixP
nagyúr

SD kártya nem régi/lassú/hibás? Formázás, újra másolás? Esetleg más SD-vel?
Én rengeteget használom zenére, még FLAC -ek vannak és sosem akadt meg.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.