Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) Gyura62 válasza vargalex (#9542) üzenetére


Gyura62
csendes tag

Na, akkor egy + a 8.5.4.0-nak? Csak az itt jelzett hibák miatt nem akartam még frissíteni...

(#9552) Kolondrum válasza Kinsiinoo (#9548) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem megy. Akku verhetetlen. Nem az van h hiba hiba hátán.

(#9553) guftabi96 válasza Archttila (#9491) üzenetére


guftabi96
addikt

RR már nekem is indult újra (eddig 2x), de nekem úgy, hogy amikor feloldani akartam a telefont.
Láttam, hogy van értesítés, 2 koppintásra nem reagált, majd újraindult.
Csak RR alatt tapasztaltam ezt, miui alatt nem.

#KeepFightingMichael

(#9554) Melorin válasza guftabi96 (#9553) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem csak néhány napja van RR ROM fent, eddig még nem indult újra hál' Istennek.
Igazából én szeretném ha jó lenne a MIUI, mégiscsak a telefon "saját" szoftvere és szeretem ha OTA jönnek frissítések, de egy picit felhúzott néhányszor és emiatt váltottam másik romra. De remélem majd jön egy javítás és akkor visszatérhetek rá.

(#9555) coaly válasza Cece04 (#9549) üzenetére


coaly
újonc

Factory reset?

(#9556) juve600 válasza Melorin (#9554) üzenetére


juve600
nagyúr

7.8.31-es EU -s rom jónak tűnik

(#9557) jimmy5 válasza juve600 (#9556) üzenetére


jimmy5
aktív tag

A kihangositva beszélgetés is jó ? A másik fél tisztán hall ???
köszi

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#9558) arcsin


arcsin
senior tag

Felbátorkodtam tenni a lineageOS-t. Ühm az normális ha 4GB ram-ból csak 3.5GB-ot látok mondjuk ccleanerben. Valami megoldás, magyarázat azon kívül hogy elvitte a cica, mert itthon 2 is van és egyiknél sincs :))

(#9559) juve600 válasza jimmy5 (#9557) üzenetére


juve600
nagyúr

igen

(#9560) Melorin válasza arcsin (#9558) üzenetére


Melorin
addikt

GTX 970 remix :D

Juve: az is gyári ROM-nak számít? (EU) Frissül OTA, meg egyebek? Mitől EU?

[ Szerkesztve ]

(#9561) juve600 válasza Melorin (#9560) üzenetére


juve600
nagyúr

[link]
itt van

van leírás hogy miben másabb mint a Glob Dev
sztem jobb nála
OTA frissül
TWRP alól tudod feltenni

(#9562) Oldman2 válasza vvrobi (#9523) üzenetére


Oldman2
veterán

Na jó, de ez eddig tökéletesen működött!

Vagy ez lett az egyik olyan funkció, ami "el kellett rontani" a sok újítás mellet?
:-)

(#9563) alex.3


alex.3
tag

Sziasztok! Az új dev ROM alatt megjavult a gps, megnézné valaki. Köszi!

(#9564) vvrobi válasza Oldman2 (#9562) üzenetére


vvrobi
csendes tag

Ezek a funkciók, nem igazán vannak benne semilyen gyári ui-ban. Erre most mind megkapjuk, és sírunk hogy ez sem jó, meg az sem tökéletes. :)
Inkább a telefon védelmében mondom, mint bárkinek szemrehányásként, magunknak kell kitapasztalni melyik verzióban működnek azok a dolgok, amire szükségünk van. Frissítés előtt meg puhatolózni, ahogy Te is. El kell fogadnunk, nincs akkora felesztő gárda, mint mondjuk az aosp mögött. Idő kell, hogy minden egyre jobb legyen, de főleg visszajelzés. Aki nem szeret béta tesztelni, az tiltsa le az OTA frissítéseket!

(#9565) Mano66 válasza Oldman2 (#9562) üzenetére


Mano66
senior tag

Ki próbáltam rövid hívószámmal(1430 elmentettem mint Telekom Ügyfélszolgálat).A telefon ki írta a hangrögzítőben: Telekom Ügy (1430).Vagy is a telefon számot részesíti előnyben a rögzítéskor és csak annyi látszik a névből ami szabadon maradt a keretből.A régebbi verzióban pont fordítva volt a név volt az elsődleges és ha maradt hely akkor írt ki a telefon számból egy keveset.Szerintem a kinti MUI Fórumon kellene írni,hogy ha lehet állítsák vissza a régi kiírást mert az jobb volt.Az én angolom ehhez kevés.Valaki innen a fórumról megtehetné.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#9566) Haligali válasza HartgeH3-2.8 (#9507) üzenetére


Haligali
tag

Nekem 3 hónapja van meg az első Xiaomi telcsim, egy Note 4 Global.

Ezért az árért ez a telefon nagyon jó vétel!
Arra azonban érdemes figyelni, hogy az egyszerű okostelcsihasználói réteghez képest időnként nagyobb affinitast igényel, mivel a beállítások/engedélyezések/parameterezések terén a MIUI engedékenyebb is, ugyanakkor kevésbé előre beállított.

És azt se feledjük, messze kiemelkedő az akkukapacitas (számomra ez nagyon fontos volt), ez a sokezer hozzászóló pedig pont azt a technikai supportot testesíti meg a számomra, ami egy kínai, nem mainstream telefontól való félelmemet oldja fel.

[ Szerkesztve ]

(#9567) zodo válasza MrChef (#9500) üzenetére


zodo
nagyúr

Érdekes.
Nálam a nem beállított ujj első érintésekor csak rezeg, második alkalommal szintén csak rezeg és végül harmadik esetben adja be a "Próbálja újra" (ujjlenyomat azonosítása sikertelen) üzenetet a Minta feloldási lehetőséggel míg az első két érintéskor végig sötét marad a kijelző.

Ötletként mert nem 100 de lehet hogy a Beállítások=>Képernyőzár és ujjlenyomat=>Haladó beállítások=>Zseb mód a felelős

Frissítést pedig nyugodtan felteheted, nincs gond az Android 7.0 NRD90M, MIUI Global 8.5 Stabil 8.5.4.0 (NCFMIED) -al sem :N

[ Szerkesztve ]

(#9568) Oldman2 válasza Mano66 (#9565) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha ez igaz, sajnálatos módosítás.

Üdvözölném én is a régi állapotot, sőt ha ez valakinek annyira kellett (remélem kérte valaki, nem csak véletlen módosult ilyenre), lehetne átkapcsolható maga a funkcionalitás.

Tisztában vagyok a fejlesztői vonallal, nem állok vissza egy "működő" verzióra emiatt. Csak az érdekelt, hogy más is ezt tapasztalja-e?

(#9569) Henker2 válasza Melorin (#9519) üzenetére


Henker2
addikt

A kihangositás hangjával elégedett vagyok. A többi elég gáz

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9570) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

This one is specially tweaked for LOS/AOSP based ROMs. Yes, it will work on MIUI 8 Nougat ROMs, but I recommend to flash this on LOS/AOSP ROMs.

-Use stock global RX and DEC values
-Echo voice speakerphone tweaks (lowered voice mic and speaker volumes)
-Earphone tweaks
-Lowered voice speaker-mic volume to 90
-Lowered speaker volume to 84
-Voice speaker volume set to 80
-Better voice and video recording quality (LOS/AOSP)

Flash fix-audio-aosp-nougat-v5

Alatta írják: Will it work with RR rom

Amúgy én nem fogok vele szórakozni. Nougatból még lesz egy release, (ma írta egy dev.) utána meg nekiugranak az Oreonak, és szerintem javítva lesz.

kis kieg.:

Can I flash this on MIUI9 EU?

Yes

Will it work on miui 8.2 global on marshmallow?

No. But wait, that version will be updated on Nougat, soon. On nougat, you can flash it.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9571) juve600 válasza Archttila (#9570) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam jó a hang
nem torzít

(#9572) Archttila válasza juve600 (#9571) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nálam sem vészes de ennél lehetne tisztább, nyugodtabb is a hang. Amikor engem hívnak akkor sokkal kellemesebb/érthetőbb.
Külföldi fórumokon is panaszkodnak, valami csak van akkor :D de mondom, bőven nem arról van itt szó, hogy nem lehet érteni a másikat, csak halottunk már jobbat is na. :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9573) gabor9991 válasza zolion01 (#9550) üzenetére


gabor9991
őstag

Javaslom a békéltető testület megemlítését, ha biztos vagy benne, hogy nem ázott be.A forgalmazónak kell bizonyítania, hogy a hibát te okoztad.

Független szerviz véleménye is alá kell támassza az állításukat, ha vitatod a beázást, saját szerviz állítása semmit nem ér.
Minden ezzel kapcsolatos költséget a forgalmazónak kell állnia, ha mégis beigazolódna, hogy esetleg mégis valahogy akár észrevétlenül is, de beázott, akkor sem lehet a vizsgálat díját tőled kérni.

[ Szerkesztve ]

(#9574) trebrona válasza gabor9991 (#9573) üzenetére


trebrona
nagyúr

Kicsit túlértékelitek a testületet. Nem hatóság...

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9575) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Ezt most olvastam:

Q I have problem with call quallity. When someone is calling to me I hear to much sound(very nad sound) is any fix here for that's?

A Try new miui 9, all sound problems are gone with new miui 9.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9576) juve600 válasza Archttila (#9575) üzenetére


juve600
nagyúr

nálam tiszta a bejövő meg a kimenő hang is
nekem mondjuk Faust kernel van,lehet annak is köze van hozzá

(#9577) Archttila válasza juve600 (#9576) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Igen mert a saját kernelével van a gond. :) ezt éppen ma olvastam a google+ oldalukon.
Anno forgattam Kernelt Debian alatt :) gondolom itt egy csere egyszerűbb :)

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9578) gabor9991 válasza trebrona (#9574) üzenetére


gabor9991
őstag

Edigitalnál volt az előző telefonom szervizben, össze-vissza kamuztak a javítással kapcsolatban, a javítás 31 napján, mikor megírtam nekik, hogy felvettem a kapcsolatot a megyei békéltető testülettel, elkérték a számlaszámom, mert szerették volna mihamarabb visszautalni a telefonom vételárát. :)
Ezek szerint valamit csak el lehet rajtuk keresztül érni.

(#9579) PNP


PNP
őstag

Sziasztok!

A beszéd hangerő mitől függ (a hangerő beállítás nyilván megvan). Azért kérdezem, mert eléggé torzítva hallom a beszélgetőpartnert. RR rom van fent és Faust kernel. MIUI-val nem emlékszem milyen volt, nem nagyon használtam. Kernel, rom, vagy hardverfüggő? Mit tudok vele csinálni? Használható, de kicsit zavar.

(#9580) Archttila válasza Archttila (#9577) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Meg is vagyok, már az új kernellel bootol a teló... kíváncsi leszek mindjárt kezdeményezek is egy hívást :)

szerk.:

:)) :))

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9581) riki válasza zolion01 (#9550) üzenetére


riki
senior tag

Csatlakoznék Gábor véleményéhez .Nyugodtan fenyegesd meg a szervízt ,hogy békéltető testület elé viszed a dolgot,mert garancia idő alatt a bizonyítás feladata az övék, és kétlem ,hogy bizonyítani tudják ,hogy vízbe ejtetted a készüléket.[link]

[ Szerkesztve ]

(#9582) vadkörte válasza Archttila (#9577) üzenetére


vadkörte
addikt

8.5.4-es fw van a telefonomon gyári kernellel. Olyan a hívások hangja, mintha mellettem állna a másik fél. (kivéve főnököm doogie-ja, ha ő hín még maxon sem hallom, nála lehet a hiba, mert más is így van vele)

Üdv. V. Körte

(#9583) B2man2


B2man2
aktív tag

Sziasztok!
Csak, hogy én is írjak pár dolgot :
A rendszer 8.5.4, Xiaomi Redmi Note 4 Global 4/64.Simán frissítve, nem volt FR.
GPS kicsit lassabban talál pozíciót, de nem vészes max 1perc. Kb. 5m-es pontosságot mutat az AndroiTs GPS Teszt.
Hangminősséggel nincs problémám, torzítást én nem tapasztaltam.
Ami talán zavaró az hogy az üzenetek lapozásakor kb 10 üzenetenként lehet csak megnézni a régebbi űzeneteket, utána frissít és lehet tovább nézni. Eddig lehetett pörgetni az üzenetek között. Ami jó volt mert van olyan összefűtött üzenetem amiben több mint 600 üzi van. Így elég nyögvenyelős a régieket előkeríteni...

[ Szerkesztve ]

(#9584) kelly416


kelly416
veterán

Amikor megjelent a 4/64-es, én megvettem. Feleségemnek 3/32-es van, egy hettel hamarabb kapta, mint ahogy a sajátomat megvettem. Múlt héten 540km-t navigált szellőzőrácsra aggatós mágneses tartóban, klíma helyett lehúzott ablakot választottuk, így melegedett. Kétszer beindítottam a telónak a klímát 1-1 percre, amikor sokat álltunk (1 dugó, 1 határ). Ezen melegedések alkalmával kellemetlenül meleg volt, de nem forró. A nap sütötte szinte végig, de nem nagyon volt más opcióm. Egyéb esetben még nem tudtam felmelegíteni, pedig van, hogy órákat fórumozol vonatozás közben autó fényerőn.

Egyéb gondom sem nagyon volt még vele, bár néha-néha elfelejt átküldeni miband2-re egy értesítést. Kb. naponta egyszet talán előfordul. Se pixel hiba, se hang hiba, se más. Mostanában a lock screenem hülye, de ez szerintem téma hiba. Majd egy téma csere után kiderül... És feleségem telefonjáról ugyanezeket tudom elmondani, nyomkodja rendesen, de soha nem panaszkodik, hogy forró vagy egyéb baja lenne.

(#9585) RVR400 válasza trebrona (#9574) üzenetére


RVR400
veterán

Tudomásom szerint a vizsgálat díját sem a forgalmazó fizeti első körben.

(#9586) tboy72 válasza zolion01 (#9550) üzenetére


tboy72
aktív tag

Ajánlom a figyelmedbe:

[link]

:W

(#9587) boken válasza pluhm (#9473) üzenetére


boken
senior tag

Kertépítéssel foglalkozunk, és lesznek olyanok hogy telefonálás közben küldenek egy emailt, melléklettel, rajzzal stb, és beszélgetés közben kell ránézzek. Természetesen a net kártyáról van a net megosztva és egy tableten nézem a dolgokat. Sajnos olyan a tabom hogy nincs rajta normál usb és igy nem tudom stickel használni. de lehet hogy nézek olyan rövid kábelt ami micro usb és usb átalakitó.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9588) jmuranyi válasza boken (#9587) üzenetére


jmuranyi
tag

Esetleg egy ilyen?

(#9589) vvrobi


vvrobi
csendes tag

Most jutottam egy hét után, hogy másodszorra kell töltőre dugni. Ez mondjuk világbajnok. :) Az első alkalommal (ekkor még 8.2.5 miui-val) nem emlékszem, hogy melegedett volna, pedig az ágyra volt téve. Jelenleg a miui 9 beta 7.8.31 van rajta, és a gyári töltővel eléggé melegszik. Inkább rádugtam a laptopra, ami csak 500mA áramot enged az USB porton. Így lassabban tölt, de legalább nem melegszik. Ezek után nem is nagyon merem tesztelni az autóban, ahol tokban csücsül, folyamatosan megy a waze és a töltő.
Lehet megpróbálok visszatérni az eredeti 6-os droidra, 8.2-es miui-val. Van erre valami korrekt leírás, akár angol nyelven?

(#9590) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Haverom ma vett egy ilyen telót, és azt mondja, hogy nem tudja kinyitni a SIM tálcát. Volt már valakinek ezzel problémája, vagy csak ő balf@szkodik? :D

(#9591) feket663 válasza vvrobi (#9589) üzenetére


feket663
tag

Én visszatettem rá azt a firmware-t, amivel jött. az összefoglalóban linkelt blogbejegyzés alapján bootloadert nyitottam, majd feltettem rá a twrp-t, utána telepítettem a lazyflashert, aztán twrp-ből telepítettem a 8.2.10 firmware zip-et, amit letöltöttem innen (remélem jó a link): [link]

Mondjuk nem volt problémamentes a frissítés, mert a twrp telepítés után már nem bootolt be a telefon, de memóriakártyáról másodjára sikerült flashelni a 8.2.10 firmware-t teljes wipe után, így most újra az van rajta, amivel érkezett a boltból, és nem is szándékozom lecserélni semmire...

(#9592) kelly416 válasza Ronam (#9590) üzenetére


kelly416
veterán

Nem emlékszem ilyen panaszra eddig.

(#9593) Ronam válasza kelly416 (#9592) üzenetére


Ronam
addikt

Köszi, közben sikerült neki, csak nem merte erősen megnyomni.

[ Szerkesztve ]

(#9594) vadkörte válasza Ronam (#9590) üzenetére


vadkörte
addikt

:C
Végre! Nem csak én vagyok ilyen balf@sz! ;] Bocs, de ez kellett!

Dugja be a SIM tűt, majd forgassa el 90°-kal így elvileg ki lehet húzni. YT-on van pár klipp róla.

Üdv. V. Körte

(#9595) juve600


juve600
nagyúr

LineageOS 15.0 OREO

[link]

Nem tudom hogy milyen lehet

(#9596) Archttila válasza Archttila (#9580) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

50 percet beszéltem úgy, hogy én hívtam az illetőt de nem észleltem torzítást! Tetszik ez a faust kernel. Az adaptíve brightness is sokat javult, sokkal jobban visszavesz ha sötét van.

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9597) littlelion21


littlelion21
addikt

Urak, akiket a frissítés utáni pocsék memóriakezelés érint, használt bármit is a FR? Csak hogy neki fogjak-e egyáltalán...

(#9598) ati888


ati888
senior tag

hello!

Redmi Note 4 és 4X között mi a különbség? Nem látom. Link.

Ati

[ Szerkesztve ]

(#9599) juve600 válasza Archttila (#9596) üzenetére


juve600
nagyúr

meg az akkuidő is jobb vele

(#9600) Archttila válasza juve600 (#9599) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Azt még nem tudhatom viszont írták páran, hogy az is javult. v5-öt raktad fel te is?
Ez is nagyon tetszik: [link]

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.