Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) ZoleeWolf válasza boken (#10625) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Az megköszönném!

(#10652) Ájvé válasza Gila2626 (#10648) üzenetére


Ájvé
veterán

Itt megtalálod az aktuális kódokat, egyébként ez a Magyar raktáras kód: TUHUWH (13$).

(#10653) Gloob válasza Kolondrum (#10647) üzenetére


Gloob
addikt

Nekem 1.1 Gb jött le. Fel is pattant, de sok változást nem vettem észre eddig. A feedback-et átírták visszajelzésre. Eddig ezt találtam.

Samsung Galaxy A52S

(#10654) Gila2626 válasza Ájvé (#10652) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Köszönöm! Bankártyás fizetési lehetőség nincs???!!?

(#10655) Kolondrum válasza Gloob (#10653) üzenetére


Kolondrum
félisten

Töltés közben fesz, áram hőfok kijelzés? Zárt képernyőn. Gombok menü még összeomlik?

(#10656) Henker2


Henker2
addikt

Üdv Srácok!

Első kérdésem az lenne, hogy mikor érkezik ota-n a MIUI9?

Második pedig, hogy hogyan lehet képernyőképet késziteni

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#10657) Kolondrum válasza Henker2 (#10656) üzenetére


Kolondrum
félisten

Le+ bekapcs egyszerre.
EU dev-en már élvezzük a 9-et. ;)

Spemall: eu-bol jön? Mert 41k nem pénz érte.

[ Szerkesztve ]

(#10658) boken válasza ZoleeWolf (#10651) üzenetére


boken
senior tag

ment pm :R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#10659) Ájvé válasza Gila2626 (#10654) üzenetére


Ájvé
veterán

Úgy tűnik hogy nincsen. 3 lehetőség van, Paypal, Wire (Bank transfer, ez szerintem a banki utalás, talán ez a legjobb ha nem akarsz Paypalozni) és Western Union (pénz küldés).

(#10657) Kolondrum:
Ha van magyar raktáron, akkor itthon küldik neked futárral. Van spemallon HU store fül és az egyes készülékeknél is írják ha magyar raktárról lehet kérni az adott készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#10660) Gloob válasza Kolondrum (#10655) üzenetére


Gloob
addikt

Töltés közben van némi információ, de azok nincsenek. Töltöttség állapota, mennyi idő van vissza, utolsó töltés ideje, ilyenek. A gombok és kézmozdulatok összevont. Nem omik össze. Nálam nem legalábbis, pedig állítottam rajt. Bekerült zseblámpa ide. Zárképernyőn hosszú menü gomb. Eddig ezt én nem láttam.

Samsung Galaxy A52S

(#10661) Gloob válasza Henker2 (#10656) üzenetére


Gloob
addikt

3 ujjas lefelé húzás is képernyő mentés.

Samsung Galaxy A52S

(#10662) Kolondrum válasza Gloob (#10660) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó semmi új. A lámpa eddig is így volt. Köszi.

Ájvé! Köszi, pofátlan alacsony áron van, kár h nem várhattam, nekem drága note 4-em van. ;)

[ Szerkesztve ]

(#10663) mateglaj


mateglaj
tag

Üdv mindenki!

Már egy ideje telefonálásnál panaszkodnak a másik oldalon, hogy halkan, kicsit elmosódva hallanak. Ez térerőtől függetlenül fennáll.
Mit ajánlotok, mit lehetne vele csinálni?

(#10664) crok válasza mateglaj (#10663) üzenetére


crok
Topikgazda

1, VoLTE letiltása.
2, Google Assistant letiltása (a.k.a. "OK, Google" letiltása):
Google Settings > Search & Now > Voice > “Ok Google” kikapcsolása

Ha ez még nem oldja meg (általában elég) akkor:
3, BL nyitás > root > link megnyit > "Videofelvétel közbeni és hívás közbeni hang problémákra megoldás:" részben > /system/build.prop módosítása.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10665) Henker2 válasza Kolondrum (#10657) üzenetére


Henker2
addikt

Csak nekem a Global ROM van!

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#10666) Kolondrum válasza Henker2 (#10665) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem bántás, de a devvel mi a baj? Teszi a dolgát, stabil is defektes a developer is, de utóbbi előbb tart. Miért nem azt tolod?

(#10667) trebrona válasza Henker2 (#10665) üzenetére


trebrona
nagyúr

Global dev. van már: [link], stable valószínűleg december körül.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10668) Upo válasza juve600 (#10620) üzenetére


Upo
addikt

Jó a wifi/mobilnet? ;]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10669) pikko


pikko
csendes tag

Sziasztok! elkezdtem végigolvasni a dolgokat, de nagyon hosszú.
A mostani rom -om V8.2.1.0 megéri frissíteni V8.5.4.0 -ra_?

(#10670) tonerz válasza trebrona (#10667) üzenetére


tonerz
aktív tag

stable valószínűleg december körül

Uhh! Ez mennyire biztos? Mert akkor átmegyek inkább én is stabilról devre.
8.2.10 jó volt, de a 8.5.4-el nem vagyok elégedett.

[ Szerkesztve ]

(#10671) mateglaj válasza crok (#10664) üzenetére


mateglaj
tag

Köszönöm! :)

(#10672) zodo


zodo
nagyúr

Mobil net problémáim vannak.
Voda feltöltős csomagban, feltöltésenként kapok 500MB netet és hálózaton belüli 50 perc ingyenes beszélgetés lehetőséget 30 napra.

Előző telefonomon (Lumia 520) a napi face+messenger, online rádióhallgatás, ph fórum mellett maradt a hó végére min. 150MB-om.

Note 4-en az első feltöltésem amin 21. ig él a 30 nap de már csak 104MB van hátra a 10-11 napra.
Swipe Fast van fent Face+messenger végett, böngészőből eleinte a gyárit aztán napok óta a Chrome-ot használom és a DI.FM radió-t amit windows alatt is használtam.

Képernyőfotók: 1, 2

Milyen beállításokat nem vettem figyelembe vagy milyen alkalmazásokat kellene használjak hogy elegendő legyen a mobilnet keretem ahogy korábban?

[ Szerkesztve ]

(#10673) Ájvé válasza zodo (#10672) üzenetére


Ájvé
veterán

Face, Msssangert és Chromeot is felejtsd el. Opera minit tedd fel, tudsz facebookozni, üzenetet küldeni facen, kapsz értesítést üzenetekről ha beállításokba kipipálod és böngészés is sokkal kisebb adatforgalmat generál. Ha más nem akkor Face-t és Messengert felejtsd el, sok adatot zabálnak. Opera minim állísd be az üzenet értesítést és Chromeot használd Facebookra is.
Na ez a Swipe fast zabálja az adatot ahogy látom, hát ne használd. Opera mini is tud értesíteni. Kicsit lassú böngésző, nyisd meg akkor Chromeba és használd azt.

[ Szerkesztve ]

(#10674) Ájvé válasza zodo (#10672) üzenetére


Ájvé
veterán

Nézd meg a Faceook Lite és Facebook Messenger Lite nevű programokat, elvileg ezek kevesebb adatot forgalmaznak, hátha ez bejön.

(#10675) darthsmoke


darthsmoke
Korrektor

Sziasztok!

Hétvégén csatlakoztam a csapathoz egy 4/64-es fekete Redmi Note 4 (Qualcomm) segítségével.
Igyekszem olvasgatni, és nem hülyeségeket kérdezni. ROM-olásban van tapasztalatom, már megkértem a bootloader unlockot is.
Az a kérdésem egyelőre, hogya Globe ROM-okat mennyire ajánljátok? Elsőre elég szimpi, a testre szabhatóság miatt.

Köszi,
G.

I believe whatever doesn't kill you simply makes you... stranger. (The Joker)

(#10676) zodo válasza Ájvé (#10674) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi szépen a gyorsaságot pláne!

(#10677) johnsmithnex válasza zodo (#10672) üzenetére


johnsmithnex
tag

Pár hónapja nekem is feltünt, hogy egyre több netet zabálnak az appok. Gondolok itt a Facebook és társaihoz.
Használatot tekintve nem történt változás nálam és még is nagyobb a fogyasztás.

(#10678) juve600 válasza Upo (#10668) üzenetére


juve600
nagyúr

Az jó :D
de fagyogat

Vissza mentem 7.9.8 EU-s devre

(#10679) Kolondrum válasza juve600 (#10678) üzenetére


Kolondrum
félisten

7 és 8 között mi a difi? Mit javítottak?

(#10680) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Legfrissebb global developer miui-n szerettem volna kipróbálni az Upo feljegyzéseiben található camera mod-ot, de flash utáni rebootnál nem bootol be a rendszer. Még a bootlogo se jön be.
Próbáltam mindegyik verziót.
Valaki használja a camera modot?
Mi lehet a gond a flasheléskor?

(#10681) juve600 válasza Kolondrum (#10679) üzenetére


juve600
nagyúr

nem tudom sajnos

(#10682) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Be tudom állítani hogy este kiapcsojon reggel pedig automatikusan be?
Köszönöm

(#10683) ZoleeWolf válasza boken (#10658) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Köszi, nézem :)

(#10684) Gila2626 válasza Ájvé (#10659) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Paypal nem jó váltja a valutát :)

(#10685) Turbobacsi válasza csemeteim (#10682) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

beállítások-akku és teljesítmény-teljesítmény-jobbfelső fogaskerék-ütemezett be és kikapcs.

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#10686) Upo válasza johnsmithnex (#10680) üzenetére


Upo
addikt

Érdekes. Lazyflashert próbáld meg utána újratenni.

Most nézem, a linkelt helyen is írja szép kékkel, aláhúzva:
To help in preventing bootloop, Please make sure you disable DM-Verity check from Advance Options / Settings of TWRP. ZCX TWRP and many others well-known TWRP have the option to disable DM-Verify (see picture below).
If your TWRP doesn't have the option to disable DM-Verify, You can flash LazyFlasher (the LazyFlasher also works in Redmi Note 4x, you can read more about LazyFlasher here) right after you flash the Mod (flash Mod, flash LazyFlasher, then boot) to help preventing bootloop (thanks to @MohamadReza91 & @Suspect008 to pointed this out).

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10687) Phae2bef válasza Gila2626 (#10684) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Ez nem megoldás erre?

[link]

(#10688) Oldman2 válasza Gloob (#10661) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha be van kapcsolva ez a funkció...

(#10689) Ájvé válasza Gila2626 (#10684) üzenetére


Ájvé
veterán

De, csak nekik jó és nem nekünk.

(#10690) crok válasza vadkörte (#10645) üzenetére


crok
Topikgazda

Háhháá ez az én szövegem : D

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10691) tothandras80


tothandras80
tag

Megérkezett a Nillkin átlátszó TPU tok, nagyon jó fogása van, nem csúszik, pontos, nem lötyög. Rendeltem egy Nillkin kemény tokot is, arra is kíváncsi vagyok.

(#10692) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Megőrjít ez a kamera.
Felraktam az Open Camera programot, levittem ISO200-ra az érzékenységet, FullHD-ban rögzítettem alacsony fényviszonyok mellett tökéletes 30fps-es videót.
Majd belepiszkáltam a beállításokba, kiválasztottam fixen a 30fps-t, na ennyi.
Már sehogy nem rögzít 30fps-el még verőfényes napsütésben sem az asztal alatt, ahol ugye nincs vak sötét.
Érteném ezt.

Camera MOD-ot felraktam a leírtak alapján, így van 4k meg csoda kamera opciók, de ez akkor sem akar röcögés nélkül rögzíteni. Amint árnyék vagy picit "sötétebb" van már röcög.

A hardver tuti tudja, mert sikerült rögzíteni vele már nekem is , de megint nem.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10693) johnsmithnex válasza Upo (#10686) üzenetére


johnsmithnex
tag

Köszi!
Este kipróbálom.
A legfrisebb global dev romhoz melyiket érdemes felrakni?
Vagy ott mi a különbség a sima és a dev verzió között?

[ Szerkesztve ]

(#10694) crok


crok
Topikgazda

@Fotóval behatóbban foglalkozók:
Ezt kipróbálná valaki aki ért hozzá?
Jónak tűnik de én annyira nem értek hozzá..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10695) csemeteim válasza Turbobacsi (#10685) üzenetére


csemeteim
tag

Köszönöm, sikerült.

(#10696) Upo válasza johnsmithnex (#10693) üzenetére


Upo
addikt

A dev verzió a build.prop-ban még átírja az eredeti sort ro.product.device=xiaomi -ra, a másik hagyja az eredetit. Hogy ez mire jó, azt nem tudom.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10697) Upo válasza eladogeppc (#10692) üzenetére


Upo
addikt

Na ebből látszik, hogy barna végtermékből nem lehet várat építeni.
Hiába próbálsz ügyeskedni, a képalkotáshoz fényre van szükség. Fényt meg szoftverrel/moddal nem nagyon tudsz csinálni. Leegyszerűsítve videózáskor az fps adja meg a "záridőt", azaz hogy egy képkocka mennyi ideig kap fényt. Csak az egyszerű számolás miatt, ha 100fps-el videózol, akkor egy képkocka 0.01 s-ig kap fényt, ha 50fps-el akkor már 0.02 s-ig, ha 25fps-el, akkor már 0.04 s-ig. Ez az elsőnek a négyszerese! A kamera ami ebben van, nem tündököl kevés fénynél, úgy is lehet mondani hogy szereti a sok fényt. A videónál pedig minél nagyobb a felbontás, annál több képpontra oszlik el a bejövő fény, annál kevesebb fény jut képpontonként. Ha ezt még megfejeled az erőltetett magasabb fps-el, azaz még kevesebb időt adsz a fénynek hogy bejusson, akkor már tényleg bűvészkednie kell a szoftvernek hogy esetleg valami előbukkanjon a sötétségből. Ilyenkor szokta az algoritmus csökkenteni az fps-t, hogy egy kis fényhez jusson, amit te erőszakkal nem engedsz. Ráadásul ISO200-on?
Nem tudom mire számítasz egy olyan telefontól ami annyiba kerül mint egy rendes fényképezőhöz egy tartozék markolat... :N
Ez egy gyenge kamera, még egy fényképezőnek se kis feladat fix iso200-on sötétben fullhd videót készíteni, a többszörös méretű képérzékelővel és ehhez képest másik világegyetemben levő optikával. Én a helyedben inkább nem csodálkoznék hogy szoftverből nem tudod a fizikai képességeit jócskán meghaladó működésre bírni, ha meg mégis olyan paramétereket állítasz be amit lehetetlen végrehajtania akkor meg nem lesz jó a videó.
Az hogy egyszer sikerült, nem jelent semmit. Lehet hogy valamelyik paraméter nem pont ugyanaz volt (érdemes lenne a kész videót megvizsgálni), vagy akkor több fény állt rendelkezésre a felvételhez. Lehet hogy szemmel nem is látsz különbséget, de a képérzékelőnek ég és föld a különbség fénymennyiségben.
Az a véleményem, hogy ami nem megy azt nem kell erőltetni. Ha mindenképp fix 30fps-t akarsz, akkor minimum az iso-t engedd el, ha nem megy akkor a felbontást is vedd vissza. Akkor esetleg lehet 30fps. Vagy hagyod automatán, de akkor el kell fogadni hogy visszaveszi az fps-t amikor kevés a fény, ezáltal biztosítja hogy valamit lehessen látni.
A másik megoldás egy top kamerás készülék vásárlása, ezt a vackot meg megvesszük tőled olcsó pénzért... :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10698) juve600 válasza holozis_HUN (#10628) üzenetére


juve600
nagyúr

na milyen ???

(#10699) Atas76


Atas76
csendes tag

Sziasztok az lenne a kérdésem,hogy Ota-n lehet frissíteni 7droidra és érdemes vagy várjak vele? A válaszokat köszönöm

(#10700) juve600 válasza Atas76 (#10699) üzenetére


juve600
nagyúr

ehhez tudni kellene hogy pontosan milyen rom van a telefonodon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.