Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10801) Gila2626 válasza vadkörte (#10785) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Vagy inkább a spemall? Mert az ár egyforma

(#10802) kelly416 válasza Feri1977 (#10782) üzenetére


kelly416
veterán

Engedd el kérlek. Gyenge a kamera, legközelebb élvezd a bulit kamera nélkül. Ennyi. Sokkal jobb megélni valamit, mint rögzíteni, aztán sóvárogva nézni, hogy "ó, ha nem ezt a szutyi telefont tartottam volna, akkor milyen jót pöröghettem volna a többiekkel...". Fogadd meg a többiek tanácsát, add el a telefont és vegyél egy Samut hasonló árban, vagy simán vegyél egy kompakt fénygépet a telefon mellé ilyen különleges alkalmakra.

Csak jegeld a témát kérlek.

(#10803) Phae2bef válasza Gila2626 (#10801) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Ha az ár egyforma, hasonlítsd össze pl. a garancia érvényesítésének lehetőségét. Neked kell-e Kínába postázni vagy ők intézik akár háztól házig.

(#10804) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Eddig nem foglalkoztam a témákkal MIUI alatt (illetve korábbi telefonjaimon sem volt szokásom), viszont most gondoltam kipróbálom a sokak által emlegetett CEEC [DD] témát. Főként azért, mert az akku ikonban található százalékosan a kijelzés, így nem kell külön szövegként is beállítani az értesítési sávra (szeretem látni a pontos értéket).

Viszont mióta felraktam ezt a témát, azóta a be/kikapcsoló gomb megnyomására nem mindig kapcsol ki a kijelző. Van, hogy egyáltalán nem reagál rá (még a képernyőzár hangja sem hallatszik), van, hogy fekete lesz a képernyő, de az értesítési sáv továbbra is látszik. Más találkozott már ilyennel? Gyári témára visszaállítva nem tűnt még fel a hiba.

Global Stable 8.5.4.0.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#10805) crok válasza vargalex (#10804) üzenetére


crok
Topikgazda

Ugyanezt tapasztaltam, ugyanezen verzión ugyanezzel a témával.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10806) vargalex válasza crok (#10805) üzenetére


vargalex
félisten

Köszönöm, akkor megnyugodtam. Van esetleg más hasonlóan jó téma ajánlat?

Alex

(#10808) kelly416 válasza vargalex (#10804) üzenetére


kelly416
veterán

A fenébe. még jó, hogy megírtad, én pont most jártam utána, hogy miként tudnám garanciáztatni a telómat a power gomb miatt... akkor már meg is oldódott a dolog. Köszi. :R :R

(#10809) RaZroX válasza Sys85 (#10790) üzenetére


RaZroX
addikt

72 ? Jesszus.. :DDD

This is the way

(#10810) Kolondrum válasza kelly416 (#10808) üzenetére


Kolondrum
félisten

Regei Note 3 pro tulajkénk nagyon ismerem a power gomb bugot. :D szoftveres eredetű.

[ Szerkesztve ]

(#10811) vadkörte válasza kelly416 (#10802) üzenetére


vadkörte
addikt

Nafene. Lemaradtam valamiről? Látom volt takarítás rendesen...

(#10809) RaZroX:
IGen, de lehet kevesebb is. Nekem kb. 30 perc volt. Igaz 72 óra múlva kaptam meg az SMS-t.

(#10804) vargalex:
Nekem ez a téma túl szirupos... Sajnos a legtöbb MIUI téma haasonlóan túlcsicsázott. Ami az eredti célközönséget tekintve valamerre érthető. Ők szeretik. Alig találok letisztult sallangmentes témákat. Bár nem lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10812) Luck Dragon válasza Sys85 (#10786) üzenetére

Csak óvatosan a 930-al majd ha oda kerülne a sor. Sok típus hibája van. Nekem is volt, ha érdekel akkor PM-ben szívesen segítek.
Ha biztosra szeretnél menni, akkor inkább 640Xl meglepően jó kamera és mikrofonnal van felvértezve. És még olcsóbban lehet a tiéd. Mint amellett navigációs téren is gyorsabb.

De hogy on is legyek, több mint öt év Windows Phone után megrendeltem én is egy ilyen készüléket. Nem csak a kütyü de a droid világát is újra meg kell szoknom. Biztosan lesz pár kérdésem,addig míg nem kézbesítik olvasgatom a topicot. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10813) crok válasza vadkörte (#10811) üzenetére


crok
Topikgazda

Ja, még a lámám is eltűnt : \

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10814) SirKero


SirKero
őstag

Lehet,hogy nem teljesen ide illő amiben segítséget kérek ha nem akkor kérem törölni.
Mai nap megkaptam ezt a tokot bár én nem ezt rendeltem meg :W Tudnátok segíteni abban,hogy ez melyik verzióhoz lenne jó.

[ Szerkesztve ]

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#10815) vargalex válasza vadkörte (#10811) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem is kicsit sok az ikonok kinézete, de az akku kijelzés tetszik. Tudsz másik ilyen témát esetleg, ami nem ennyire csicsa?

Alex

(#10816) snpetit válasza vargalex (#10815) üzenetére


snpetit
aktív tag

Mixeld össze másikból.

(#10817) -=Jam=- válasza SirKero (#10814) üzenetére


-=Jam=-
őstag

A kivágások alapján a Redmi 4-hez való, nem pedig a Redmi Note 4-hez.

(#10818) kelly416 válasza vadkörte (#10811) üzenetére


kelly416
veterán

Nem maradtál le semmi fontosról, mert akkor az nem lett volna törölve.

Luck Dragon:
Öröm itt is látni Téged. Nem hiszem, hogy mellé nyúltál ezzel a telefonnal, bár a MIUI-val megspékelt újrakezdés lehet, nem lesz zökkenőmentes. Minden esetre, ne ezzel akarj sötétben kamerázni, és akkor egy fejfájással kevesebb lesz Neked is.

(#10819) kelly416 válasza SirKero (#10814) üzenetére


kelly416
veterán

Nem, mert nem is látszik annyira a felirat (vagy nekem rossz a szemem), mert ha a képeket megnézed a telefonról, mindegyiken a kamera és az ujjlenyomat olvasó közt van a vaku.

De azért nem törlöm, hátha valaki legalább a telefont felismeri.

A többivel, mint hibás címzés és kézbesítés itt tuti nem tudunk foglalkozni. Honnan jött? eBay, Aliexpress, egyebekre gondolok, nem a kínai feladóra. :)) Ahonnan jött, annak a topikját kellene megkeresni, hátha többet tudnak segíteni.

(#10820) vadkörte válasza SirKero (#10814) üzenetére


vadkörte
addikt

A tok kialakítása alapján esetleg ERRE?

(#10815) vargalex:
Ahogy sunpetit is írta, a témák keverhetők. Így eléggé tesre lehet szabni a megjelenést. Ha az ikonokat sokallod, beteheted akár a gyári ikonokat is.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10821) Luck Dragon válasza kelly416 (#10818) üzenetére

Köszönöm szépen 😊
A kameráról olvastam. Így tudom mivel állok szembe és mire is számíthatók. De számomra nem is ez volt az elsőszámú pont. Inkább a nagy akkumulátor, Dual sim. Meg tetszik a kinézete is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10822) kelly416 válasza Luck Dragon (#10821) üzenetére


kelly416
veterán

A nagy akku elképesztő. tg-off-ban is most írtam róla, itt is ódákat zengenek. Fényképeket látsz az aláírásomban is, ha érdekel. Én csak kattintok, max. picit állítok azon amin lehet, de se utómunka, se semmi, csak a csupasz valóság.

(#10823) Luck Dragon válasza kelly416 (#10822) üzenetére

Köszi, megnézem.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10824) juve600 válasza Luck Dragon (#10821) üzenetére


juve600
nagyúr

magisk 14+ magisk kameramodul+ google camera

fényképezés megoldva

(#10825) Hary50 válasza vargalex (#10815) üzenetére


Hary50
csendes tag

Lineage N
Mi-X (In Design)
MOE
IOS-BAT
Buttons mod.
Szerkezd a témát. Nekem sem tetszik mindegyik de jól válogatható a lényeg.

(#10826) Upo válasza ati888 (#10721) üzenetére


Upo
addikt

Bepipálod az alapértelmezettet, kiválasztod a tárcsázót és nem fogja kérdezni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10827) octopus75


octopus75
tag

Sziasztok!
Valaki tudna segíteni abban, hogy melyik redmi /note/ tudja azt ár érték arányban mint a honor9?
Legalább 5.5 képernyő kellene...
Én elvesztem a xiaomik rengetegében....

(#10828) Ájvé válasza octopus75 (#10827) üzenetére


Ájvé
veterán

Mi Note széria említhető egy lapon vele, most jön a Mi Note 3 de valamivel drágább lesz mint a Honor 9.

(#10829) juve600


juve600
nagyúr

miui9 eu-s rom

zárképernyőn mutatja a face-messenger üzeneteket,viszont a Gmail-nál csak annyit ír hogy 1 új üzenet ,
lehet állítani hogy mutassa hogy kitől jött pl

(#10830) RaZroX


RaZroX
addikt

Na elvileg tudnám nyitni a bootloadert csak nem látja a gép a telefont. ADB drivert hogyan tudom feltenni ?

This is the way

(#10831) -=Jam=- válasza RaZroX (#10830) üzenetére


-=Jam=-
őstag

A Mi Unlock Tool-ban fent a jobb felső sarokban van egy fogaskerék ikon, ott tudod telepíteni a drivert. Vagy simán a program mappájában van egy MiUsbDriver.exe.

[ Szerkesztve ]

(#10832) kelly416


kelly416
veterán

Meginogtam és két másfél napig kipróbáltam a Moto telefont (és ahhoz párosítottam a MiBand2-t, meg a MiBandage progit). Vissza tértem a Note4-re. Ezt eddig tudtátok asszem. Minden nap 4-kor kikapcsol, pár perccel később meg be automatikusan. Bőven már a meginogás előtt is így volt ez. Kivettem a telefonból a kártyát, leválasztottam a MiBand-et, aztán vissza tettem a kártyát és vissza párosítottam a MiBand-et. Se HR se más nem volt a kettő között, progit sem tettem fel vagy szedtem le, de első körben nem akart működni sem a MiBandage a telefonnal. MiFit és MiBandage uninst, re-inst ezt megoldotta, de azóta minden egyes alkalommal megkéri a MiBandage a hozzáférést az értesítésekhez, ha újra indítom a telefont. Mit csellóztam el, hogy ezzel húzom a saját agyam most? Miért kell minden reboot után kikapcsolnom az értesítések engedélyét és vissza kapcsolnom? Merthogy látszólag engedélyezve van a hozzáférés az értesítésekhez, de mégis ki kell kapcsoljam, majd be, mert másképp nem jön át semmi. Sem üzenet értesítés, sem hívás értesítés.

(#10833) Luck Dragon válasza kelly416 (#10822) üzenetére

Teljesen vállalható ,szubjektív vélemény szerint a képek minősége. :)

juve600:Majd megtekintésre kerülnek. Csak érkezzen meg a kütyü. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10834) Upo válasza Fater38 (#10760) üzenetére


Upo
addikt

Nem azért hurrogjuk le mert szidják a kamerát, hanem azért mert kb. minden oldalon többször le van írva, hogy a kamerája gyenge, ennek ellenére folyamatosan jönnek elő a szekrényből hupákolni hogy miért nem vesz fel ilyen meg olyan videót. Pedig pár másodperc nézelődéssel lehet találni olyan beírást ami megmondja hogy a kamera átlag alatti benne. Érdekes, hogy megtalálták a topikot, mert jönnek fröcsögni. De ha megtalálta, és mindenhol írva vagyon hogy a kamera gyenge, akkor mi a hóbortos lóbránernek vette meg a telefont? Vagy esetleg vásárlás előtt nem járt utána? Az meg egyéni probléma, nehogy már a mi hibánk legyen akik megírjuk hogy gyenge a kamerája.
Azt a z1c-s összevetést igazán nem is értem, debütáláskor kishíján 200.000-be került. Az meg hogy mennyi a technikai fejlődés, azt tán egy mostani 150-200e körüli készülékkel kéne nézni hogy jogosan hasonlítható legyen, nem? Nem pedig azon siránkozni hogy a xiaomi legolcsóbb telefonjai között levő készülék nem előzi meg a néhány éves csúcstelót.

A j5 2016 is sántít kicsit, a note4 most 50000, de amikor megjelent, akkor is 60000 volt. A j5 meg ha jól rémlik 80-90e, azért az másfélszer annyi. Ráadásul az a hardver... Snapdragon 410, 2 giga rammal, ilyen olcsó komponensek mellé befért árban a jobb kamera. Azzal a hardverrel párban kb. a Redmi 3A volt (bár még az is erősebb a J5-nél), kicsit több mint 30e-ért, azaz féláron, sőt akkori áron majdnem harmadáért. Akkor meg már megint nem jót hasonlítunk egymáshoz.
Igen, meg lehet venni a J5-öt, telefon ajánló topikokban is rendszeresen előkerül. Ott is az a végkifejlet, hogy ha a kamera fontos akkor J5, ha minden más, beleértve a teljesítményt, használhatóságot, akkor a note4. Nekem a teljesítmény/üzemidő többet ért mint a kamera, utánanéztem, ezt választottam.

Ha más hasonló paraméterekkel rendelkező telefont kell keresni, akkor ott a Moto Z Play. Annak azért jobb a kamerája. Megvan a megoldás, menjetek, vegyetek azt helyette. Ja, nem! Azért is minimum 2 db note4 árát kell ott hagyni. Hát, én tanácstalan vagyok... :N

Fikázz meg, én most is azt mondom, hogy akit nem zavar a gyenge kamera, az aligha talál manapság jobb készüléket ennél. Akinek számít, az vagy vegyen gyengébbet jobb kamerával, vagy nyúljon bele rendesen a zsebébe a nyavicskolás helyett.
Oszt jóccakát.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10835) octopus75 válasza Ájvé (#10828) üzenetére


octopus75
tag

Köszönöm szépen

(#10836) Ájvé válasza kelly416 (#10832) üzenetére


Ájvé
veterán

Program hozzáféréseit nézd meg lehet valami nincs engedélyezve.

(#10837) RaZroX válasza RaZroX (#10830) üzenetére


RaZroX
addikt

?

This is the way

(#10838) crok válasza RaZroX (#10837) üzenetére


crok
Topikgazda

Először is: jobb alsó sarok, mondja is hogy van frissítés.. másodszor: összefoglaló, "Rootolás, modolás, szoftveres módosítások" -> Upo jegyzetei -> Xiaomi USB driver Ha ezekkel megvagy és még mindig nem megy szólj.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10839) juve600 válasza RaZroX (#10837) üzenetére


juve600
nagyúr

usb hibakeresés,OEM feloldás be van kapcsolva ?

(#10840) KamuMazsola


KamuMazsola
őstag

A régi telómon, nem Xiaomi, hanem egyéb típus, meg tudtam nézni a fogyasztott adatmennyiséget. Ezen a telón van ilyen lehetőség? Nem igazán találom.

Üdv.: KamuMazsola

(#10841) RaZroX válasza juve600 (#10839) üzenetére


RaZroX
addikt

Be van kapcsolva, a Drivert pedig nem engedi felrakni mert "hiba lépett közbe"

This is the way

(#10842) -=Jam=- válasza RaZroX (#10841) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Az 1.1-es verzió nem támogatja a Note 4-et. Szedd le a 2.2-est. Sőt már van frissebb is.

[ Szerkesztve ]

(#10843) juve600 válasza RaZroX (#10841) üzenetére


juve600
nagyúr

64 bites windows ?
legfrissebb mi unlock ?

(#10844) Fater38 válasza Upo (#10834) üzenetére


Fater38
csendes tag

Csak azért ezekkel hasonlítottam össze,mert ezek vannak itthon,nem az internetes teszt oldalak képeit néztem,a saját szememnek hiszek. Ahogy kezdtem is nekem megfelel a telefon,ennyit vártam tőle,de lehet,hogy mások többet. A joccakát meg a napszak miatt volt ott.

(#10845) ht42 válasza KamuMazsola (#10840) üzenetére


ht42
senior tag

Biztos azé' mer túl bonyolult :P
Beállítások -> Adathasználat

(#10846) juve600


juve600
nagyúr

van új google camera app [link]

tényleg jobb képeket lő mint a gyári

(#10847) kelly416 válasza Ájvé (#10836) üzenetére


kelly416
veterán

Bluetooth bekapcsolás, képernyőzáron való megjelenés és indítás háttérben engedélyei vannak úgy egyáltalán, de mind engedélyezve is van. Mármint a biztonság, engedélyek, alkalmazásengedélyek felületen, ha erre gondoltál.

KamuMazsola:
Ezt még én is tudom. :)) Beállítások, mobil hálózatok, adatforgalom beállítása, adatforgalom kijelzése.

(#10848) Zsocó


Zsocó
aktív tag

MM-ben vasarolt telonal a Mi Unlock allapot: Ez a keszulek ki van nyitva.
Ez mennyire normalis?

(#10849) juve600 válasza Zsocó (#10848) üzenetére


juve600
nagyúr

nem igazán az
elvileg zárt-al adják ki mindet
milyen rom van rajta ?

(#10850) Mano66 válasza Zsocó (#10848) üzenetére


Mano66
senior tag

Szerencsésen kaptál egy vissza vitt készüléket.Az előző tulaj nyitotta.Neked már nem kell. ;] Mondjuk én nem örülnék neki. :W

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.