Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10601) vigyori78 válasza arcsin (#10581) üzenetére


vigyori78
őstag

Igaz ez csak alul felül alu, de legalább védi hátul is.

(#10602) kelly416 válasza lekka2 (#10600) üzenetére


kelly416
veterán

Ott kell legyen a jobb alsó sarokban a hozzáadás ikon, max. nem látszik, mert a háttérbe olvad. Próbáld csak kapargatni azt a részt, egyszercsak megtalálod. Én is pont annak a témának a tárcsázójával jártam így.

(#10603) tothandras80


tothandras80
tag

A gyári naptáralkalmazásbannem tudom a Google naptárfiókomat megadni, csak úgy, ha előbb a Google naptár appot feltelepítem, azon beállítom a fiókom. Innentől szinkronizál stb. Ezután már le is törölhetem a Google appot akár. Másnál is így van? (a Google naptár ikonja sohasem lesz dinamikus? A gyáriban tetszik, hogy az adott napot mutatja)
Valamint a hangszínszabályzó nálam továbbra sem működik legfrissebb dev. ROM alatt

(#10604) viktor0911


viktor0911
csendes tag

Tapasztalatok alapján valaki tud elfogadható kamera alkalmazást? Előre is köszi!

(#10605) trobi28


trobi28
addikt

Használ valaki okosórát ehez a készülékhez? Ha igen, akkor milyent?
A Huawei watch w1 el szemezek. Kérdés hogy rendesen együttműködik vele?

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#10606) holozis_HUN válasza viktor0911 (#10604) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Google camerát használok, módosított verziót, ehhez viszont root kell.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10607) Upo válasza nagyra (#10570) üzenetére


Upo
addikt

Nem lehetsz biztos benne. Ez 2017 januári cikk, azaz korai. A beharangozóban volt, hogy sony imx258 kamerás, sokáig mindenhol azt írták, amíg ki nem derült hogy többfélével szerelik. Még most is felbukkan néha olyan aki azt hiszi hogy mind sony kamerás. Akkor tudnánk pontosan, ha lenne az adott szétszerelt telefon info menüről screenshot, hogy TÉNYLEG sony, addig meg nem tudhatjuk biztosan. Lehet hogy épp ez egy samsung vagy omnivision modul.
Én is nézegettem pár hónapja kamerákat (ebay, ali), volt több kóddal is, ráadásul az eladók néha "illusztrációt" tesznek fel, tehát nem az lesz a kódja a megkapott cuccnak mint a fényképen.
De azért ha tud valaki tuti sony kamera modult valahol az linkelje, lehet hogy poénból rendelek A-B tesztelni.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10608) Upo válasza juve600 (#10379) üzenetére


Upo
addikt

Már megint ez a "jó a wifi/mobilnet"? Nekem eddig egyik rommal se volt gondom a wifivel/mobilnettel, se itthon, se külföldön. Mondjuk a stabil romról nem tudok nyilatkozni, eustock legelső szállítmányból való telefon, az akkori rom pár órát volt rajta, azóta csak developer van fent. Amióta meg van miui9 beta, azóta tartósan kínai dev miui9. A többit (global, eu) csak kipróbálom időnként, általában hétvégén, de mindig az a vége, hogy megy vissza a kínai mert hétfőtől használni kell a telefont, és az a nem kínai rommal nekem nagyon nem használható az idegesítő dolgaik miatt.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10609) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Legújabb Global Dev alatt mintha még jobb lenne az ujjlenyomat olvasó! Eddig sem volt panaszom rá, de most mintha még jobb lenne!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#10610) helixP válasza trobi28 (#10605) üzenetére


helixP
nagyúr

Sony Smartwatch 3. Hibátlanul megy vele.

(#10611) ZoleeWolf


ZoleeWolf
aktív tag

Most nézem az RR romban nincs hívásrögzítés funkció :((
Néha szükségem lenne rá, rákerestem a fórumban sokat nem találtam, de felraktam az ACR-t.
De nem működik, a partner hangját abszolút nem veszi fel, de a saját hangom is iszonyúan halk a visszajátszás során. Beállításokban az audio forrást "voice_call"-ra állítottam, de azt a hívás során kapásból nem szereti, kiírja, hogy nem tud rögzíteni. Felajánlja a rögzítési hiba megoldásoknál a különböző telefon beállításokat, Redmi Note 4 nincs benne, ezért a lehetőségek közül az android 7.1.1-es választottam, ott audio forrásként a "mic" lesz a preferált beállítás. Természetesen itt csak a saját hangom kerül rögzítésre...
Tud valaki megoldást?

(#10612) lekka2 válasza kelly416 (#10602) üzenetére


lekka2
csendes tag

Valóban! :DD

(#10613) Toth_Jani válasza ZoleeWolf (#10611) üzenetére


Toth_Jani
őstag

De így legalább a beszélgetés előtt nem kell figyelmeztetni a másik felet hogy felvétel készül, hiszen ha ez elmarad és kiderül akkor éveket lehet kapni érte. :D

(#10614) lkristóf válasza tothandras80 (#10603) üzenetére


lkristóf
senior tag

Nálam is ez volt, annyira nem tetszik a google naptár, hogy azt használjam, így töröltem is.
(Egy csomót szívtam míg felraktam a google naptárt és utána beszinkronizált mindent.)

(#10615) pluhm válasza trobi28 (#10605) üzenetére


pluhm
aktív tag

Garmin Forerunner 230-as futó/okosórával használom. Minden ok, a smart lock-ot (illetve annak a xiaomi-s megfelelőjét) leszámítva, mert azt nem engedi beállítani, csak xiaomi-s eszközökkel jó....

(#10616) D1L1ZS


D1L1ZS
őstag

Only Oreo témát használom Nova Launcherrel + prime + Pixel icon pack. Jó kis kombó!

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#10617) lajos75 válasza ZoleeWolf (#10611) üzenetére


lajos75
senior tag

Megvásároltad az ACR-t ? vagy letöltötted valamelyik torrent oldalról?
Csak mert nálam is hasonló gondok voltak vele, de mióta megvettem azóta tökéletes.

(#10618) nagyra válasza Upo (#10607) üzenetére


nagyra
tag

Így van, nem lehetek biztos benne, és ezzel is kezdtem az előző hsz-omat:
"Nem 100%-os a módszer, de elég jó közelítés".

De látom mást is felcsigázott a dolog, szóval jobban utána néztem, sőt már írtam üzit az ali-s eladónak.
Szóval a Sony és a Samsung kamerák szalagkábelén O-Film felirat van (meg szoftveresen is azt írja ki), az Omnivision kamerán Q Tech van.

Itt meg egy csávó töltött fel Sony meg Samsung szenzorral készített képeket is, itt is úgy tűnik, hogy nincs sok különbség:
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.1595808497114330&type=1

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#10619) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!

Próbálgatom a különböző romokat, de mindig visszatérek a miui-hoz.
Korábban Nexus 5-öm volt, ezért kerestem steril rendszereket, de valahogy a gyári miui jobbnak tűnik, mint a főzött romok.

A kérdésem az lenne, hogy developer romot érdemesebb felrakni mint stabilt?
Mennyire jellemzőek a nagyobb hibák 1-1 kiadásnál?

(#10620) juve600


juve600
nagyúr

felraktam a LineageOs 15 Oreo-t
jónak tűnik majd pár nap használat után írok

(#10621) holozis_HUN válasza juve600 (#10620) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Én majd személy szerint inkább várok vele, mire nem lesz bugos stb, meg kiforrja magát mind modok mind alkalmazások szempontjából :)

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10622) Ájvé válasza johnsmithnex (#10619) üzenetére


Ájvé
veterán

Dev ROM frissebb, mindjárt megkapod az újításokat, ez az előnye. Hátránya ahogy írtad az előforduló hibák, de azért annyira nem vészes. Ha OTA-n frissíted akkor jó eséllyel meg se kapod már, mivel addigra észreveszik és nem adják ki OTA-n. Másik a stabil ROM néha elég lassan frissül, szóval ebből a szempontból is jobb.

holozis_HUN:
Stabil se mindig tökéletes, előfordulnak benne hibák.

[ Szerkesztve ]

(#10623) regener válasza Ájvé (#10622) üzenetére


regener
veterán

Szerintem dev rom ebből a szempontból jobb, mivel nem vagy rákötelezve az adott frissítésre így elég az utánalévőt felrakni ha sok a bug egy adott frissítésben.

(#10624) Ájvé válasza regener (#10623) üzenetére


Ájvé
veterán

Sose vagy köteles frissíteni, stabilon se. OTA-n nem szokott már súlyos hiba előfordulni.

(#10625) boken válasza ZoleeWolf (#10611) üzenetére


boken
senior tag

Én az ingyenes verziót használom RR alatt de megy hibátlanul, ha gondolod át küldöm az én beállításaim.

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#10626) juve600 válasza holozis_HUN (#10621) üzenetére


juve600
nagyúr

te milyen rom-on vagy most ???

(#10627) vipviform válasza kelly416 (#10597) üzenetére


vipviform
senior tag

Bocsi, csak egy 5let volt, saját bőrből... :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10628) holozis_HUN válasza juve600 (#10626) üzenetére


holozis_HUN
veterán

AEX 4.5 fog mindjárt felmenni, magisk V14.0-val és electrablue 4.0 kernellel.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10629) instantwater


instantwater
addikt

Segítséget szeretnék kérni a "boltfigyelő" topiktagoktól.

Egy Fekete Xiaomi Redmi Note 4 (4X?) (Snapdragon 625 3/32) et szeretnék venni.
Úgy tudom a Media Marktos nem B20as, az Edigitalos igen.Nem létfontosságú a B20, de jó, ha van.
Ahogy nézem, az eustock ki van fogyva, de a SpeMall HU raktárban van, és a topiknyitó szerint megbízható eladó.

Néhány hónapja vettem a GeekBuying spanyol raktárából egy Redmi 4 Pro modellt. Snapdragon 625, FHD
Most szeretnék még egy ugyanilyet venni, de égen-földön nem lehet már 625 ös procival szerelt 5" os redmi 4 et szerezni. Mindenhol a 425/435 ös procival árulják, ami annyira nem szimpatikus.
425 csak quad code, a 435 ös pedig egyszerűen csak gyengébb, és nagyobb csíkszélességű mint a 625.
Tudtok róla, hogy EU raktárból be lehet-e szerezni még ilyet valahonnan?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#10630) Flashget válasza trobi28 (#10605) üzenetére


Flashget
félisten

xiaomi telohoz termeszetesen sokan hasznalnak xiaomi MI Band2-t :)

Realme GT Master Edition

(#10631) Tailor21


Tailor21
csendes tag

A nano simemhez vettem micro sim adaptert kicsit vastagabbnak tűnt. Betoltam és most az a gond, hogy valamiben megakad és nem lehet kihúzni. Próbáljam kicsit erőltetve?

(#10632) Atas76


Atas76
csendes tag

Sziasztok szeretnék egy Xiaomi Redmi Note 4X-et venni milyen hátrányom lenne a Globalhoz képest? Van különbség a kettő között a B20-on kívül mert nem nagyon látok különbséget Vodásként menni fog a 4g?

(#10633) magyargyerek


magyargyerek
tag

Sziasztok! Vettem egy ilyen telefont és láma vagyok hozzá.Kérdésem az hogy lehet egyáltalán névjegyzéket csinálni.Még ilyen primitív telóm nem volt mint ez. Mi az hogy a beütött számokat egyszerűen nem ajánja fel mentésre.Sehol nem találom ezt a funkciót. Már kezdem azt hinni hogy ezért ilyen ócsó ez a teló mert lecsupaszítva van. Még jó hogy egyáltalán magyar a menü.Kérdésem az hogyan mentsek el számokat?

(#10634) Sys85 válasza magyargyerek (#10633) üzenetére


Sys85
veterán

Tárcsázóban bal alul ott a további opciók,ott megtalálod az új névjegy létrehozását,ha pedig a hívásnaplóból akarsz menteni,akkor a szám mellett ott van jobb oldalt egy kis nyíl.
Ha jól emlékszem...
Amúgy annyira azért nincs eldugva. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10635) Ájvé válasza Tailor21 (#10631) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát nem kellene erőltetni, úgy jársz mint én érintkezőket kitéped és nem érzékeli utána a SIM-et és más bajok is lehetnek (alaplap sérülhet). Ezt próbáld meg, de ne erőltesd túlzottan még így se.

(#10632) Atas76:
Pont ez az, a B20 hiánya, Voda nagyon sok helyen használ csak B20-at, szóval pont a 4G lefedettség miatt kellene a B20 támogatás.

(#10629) instantwater:
Redmi Note 4X nem B20-as (ebben is Snapdragon 625 van, MTK-at itthon csak szürke importban kapsz egyébként), csak a sima Redmi Note 4 Global ami tudja a B20-at.
Szürke van eustockon jelenleg.
625 jóval erősebb a 435-nél, nem csak CPU hanem GPU is erősebb, szóval több különbség van köztük mint feltételezted.

[ Szerkesztve ]

(#10636) Fulár


Fulár
senior tag

Tailor21:Na ez egy olyan dolog amiben képtelenség tanácsot adni.Én a helyedben elvinném szervizbe.Egy rossz mozdulat és kinyírod a cuccot.Aztán ugyanúgy viheted a szervizbe,de akkor már a többszörösébe fog kerülni a javítás.

Magyargyerek:Srác!Azért mert hülye vagy hozzá és nem vagy képes észre venni azt ami feketén fehéren ott van a szemed előtt nem biztos,hogy mindjárt a telót kellene savazni.A tulajdonosok baromságairól nem a készülék tehet.

(#10637) Gloob


Gloob
addikt

Aki esetleg EU Dev. rom-ot használ, nézze meg az updater-t. Nekem most jelzett egy 7.9.8-as frissítést a 7.9.7-re.

Samsung Galaxy A52S

(#10638) Ájvé válasza instantwater (#10629) üzenetére


Ájvé
veterán

Spemallon lehet van még (leírásban azt írják van is raktáron: "Grey, Silver and golden version in stock for immediate shipment") és itt van EU express szállítás (nincs áfa fizetés), bár én nem venném, B20 ebben sincs.
Inkább Redmi Note 4 vagy Mi A1 inkább.

(#10639) magyargyerek válasza Sys85 (#10634) üzenetére


magyargyerek
tag

Köszi, azt hiszem sikerült.

(#10640) Kolondrum válasza Gloob (#10637) üzenetére


Kolondrum
félisten

Van 8-as? Az nem valami fix lesz? Pár napos a 7-ed eu dev.

(#10641) instantwater válasza Ájvé (#10638) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi.
Végülis rendeltem két Note 4 et a Spemalltól.

(#10642) trebrona válasza Fulár (#10636) üzenetére


trebrona
nagyúr

Azért óvatosabban a jelzőkkel, te is csináltál hülyeségeket az elején, úgy emlékszem, mégsem kaptál hasonló személyeskedő kommenteket! :(((

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10643) Fulár válasza trebrona (#10642) üzenetére


Fulár
senior tag

Elnézést kérek ha ezzel bárkit is megbántottam!És ebben igazad is van de ha jól emlékszem én segítséget kértem és nem mindjárt azzal indítottam,hogy milyen szir-szar trágya telefon csak azért mert valamit nem találok vagy valamit elcsesztem.

Gloob:Nekem is vánszorog lefelé a javítás.

(#10644) Gloob válasza Kolondrum (#10640) üzenetére


Gloob
addikt

Ezek szerint van. Én is csodálkozom, pénteken jött a 7.9.7. Az egész ROM-ot tölti le.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#10645) vadkörte válasza magyargyerek (#10633) üzenetére


vadkörte
addikt

Tudod aranyapám a Xiaomi és a MIUI olyan, mint a linux. Felhasználóbarát. Csak megválogatja a barátait...

Üdv. V. Körte

(#10646) Tailor21 válasza Ájvé (#10635) üzenetére


Tailor21
csendes tag

Köszönöm! Sikerült a videó alapján!!!
Ki is vágtam azt az átlátszó hátlapot így hogy most csak a keret van tökéletes.

(#10647) Kolondrum válasza Gloob (#10644) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem sztem pár száz mega volt. Note 3 prora is jött a kenzora, ott 1.2g volt.

(#10648) Gila2626 válasza Tailor21 (#10646) üzenetére


Gila2626
csendes tag

Spemallon próbáltam rendelni magyar raktárból,de a kupon kódot nem fogadja el! Talán lejárt? Vagy magyar raktárra nem vonatkozik? ​(TUGVSPE)

(#10649) ZoleeWolf válasza Toth_Jani (#10613) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nem igazán peres eljárásokra készülök, hanem emlékeztetőnek a munkámhoz, sokszor kapok autóban információ halmazokat, amiket jegyzetelni kellene, de vezetés közben nehéz, viszont a felvételből feltudom utólag dolgozni az infókat...

(#10650) ZoleeWolf válasza lajos75 (#10617) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Nem vettem meg, az ingyenes verziót próbáltam, gondoltam ha jó lesz, akkor megveszem.
De ha a fizetős jó akkor megveszem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.