Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10951) crok válasza trebrona (#10950) üzenetére


crok
Topikgazda

Nyilván, ha elengedte az, aki visszavitte..

Egy Xiaomi telefon használtan vásárlásánál még a saját fórumukon is pirossal kiemelik hogy kérd meg az eladót hogy ha volt kötve a telefon Mi fiókhoz akkor eressze el.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10952) trebrona válasza crok (#10951) üzenetére


trebrona
nagyúr

Hidd el tisztában vagyok a MIUI és a Xiaomik működésével. :)

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#10953) micafighter válasza F.B.I. (#10939) üzenetére


micafighter
nagyúr

Igy meg lehet oldani a "3rd party" vagy "külső" témák használását: https://youtu.be/ZpDHEEQvmL0

A szövegelése nem lényeg, némitsd le, az appot szedd le amit használ és csináld utána amit csinál. Pár napja raktam fel igy 4-5 témát, mindegyik megy szuperül.

(#10948) porse: én is ezt a választ találtam hivatalos miui forumon amit te irsz, de nem volt kedvem megint ilyen köröket csapni elég volt nekem a BL nyitásnál :D A fentebb linkelt videóban bemutatott módon nekem ment gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#10954) Upo válasza Zsocó (#10945) üzenetére


Upo
addikt

Csináltál rajta mi fiókot? Ha igen, akkor jó. Ha nem, akkor csinálj.
Vagy beállítások alatt nyomsz egy factory resetet. (mondjuk az amúgy sem árt, pláne ilyen kétes előélettel) Ha az induló varázslónál a net beállítások után kéri a mi fiók jelszót, akkor hozzá van kötve, akkor vissza kell vinni. Ha simán végigmegy akkor rendesen leválasztották.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10955) Kolondrum válasza juve600 (#10946) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pénteken jön a 14 jött értesítő, addig sztem mindenki kibírja. :D

Új dev tudod, miui app értesít mik az újítások.

[ Szerkesztve ]

(#10956) juve600 válasza Kolondrum (#10955) üzenetére


juve600
nagyúr

????

(#10957) csajszi29


csajszi29
tag

Sziasztok!

Kb 1,5 hónapja csinálja a telefonom, hogy amennyiben én indítok hívást kb fél perc után nem hall a másik fél. Mindig le kell tennem, újra kell hívnom és akkor már hall.
Ez eléggé kiborító, mert nem csak magántelefonokat intézek és a munkaügyi telefonálgatások során elég ciki.
(Android 7.0, MIUI 8.5.4.0, gyári ROM)

Láttam, hogy páran már említették, de megoldást senki nem talált rá.
Tudna valaki segíteni? Hátha sikerült megoldani.

Arra találtam megoldást itt a fórumon, amikor halkan hallható a hang a telefonban. Az megoldás lehet esetleg az én problémámra is?

Ezt találtam:

[link]

Előre is köszönöm a válaszokat!

Xiaomi Redmi Note 10

(#10958) juve600 válasza csajszi29 (#10957) üzenetére


juve600
nagyúr

vagy visszarakod a 8.2.0 stabilt vagy felrakod a glob.dev vagy eu-s romot

(#10959) Zsocó válasza Upo (#10954) üzenetére


Zsocó
aktív tag

Beleptem a regi Mi fiokammal, beengedett problema nelkul.

(#10960) crok válasza Zsocó (#10959) üzenetére


crok
Topikgazda

Akkor vagy jó arc volt aki nyitotta vagy unofficial módszerrel nyitotta.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10961) csajszi29 válasza juve600 (#10958) üzenetére


csajszi29
tag

Jó lenne, de azért annyira nem értek hozzá :)

Xiaomi Redmi Note 10

(#10962) vadkörte válasza iff (#10943) üzenetére


vadkörte
addikt

Nem mondom, hogy veri a Nikon D5 + 50 f1.2-t, de annyira nem rossz. A fényviszonyok, meg mindennek mondhatóak, csak épp ideálisnak nem.
Note 4 + Google Camera (elvileg van EXIF)

A témát az egyik régi raktárunk pincéjében találtuk. Bűn lett volna veszni hagyni... :DDD

Üdv. V. Körte

(#10963) crok válasza csajszi29 (#10957) üzenetére


crok
Topikgazda

A leírásban szerepló dolgok igen, segíthetnek, első körben a VoLTE-t tiltsd le (direkt megoldási sorrendben írtam).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10964) csajszi29 válasza crok (#10963) üzenetére


csajszi29
tag

Köszi, megpróbálom! Kikapcsoltam, most tesztelem majd hívásoknál. Ha ez nem megy, jön a következő beállítás.

Xiaomi Redmi Note 10

(#10965) lkristóf


lkristóf
senior tag

Ilyen videót készít: (délután)


Xiaomi Redmi Note 4 - 1080p sample

[ Szerkesztve ]

(#10966) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Rendeltem egy Nillkin Amizing H+ Pro tempered glass-t 9 dollárért és hát alul és felül a lekerekített élek miatt 1-1 mm-en nem tapad rá a kijelzőre. Oldalt is bő 2 mm le van hagyva a szélekből, itt nem takar az üveg. Arra számítok, hogy rövid időn belül ott, ahol nem tapad fel és el fog kezdeni feljönni. Csak azért írtam ezt le, hogy más is tudja, nem érdemes drága pénzért üveget rendelni, mert az sem jobb, mint bármelyik.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#10967) holozis_HUN válasza morfondőr (#10966) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Na és az üveg magát a képernyőt azért oldalt betakarja?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10968) morfondőr válasza holozis_HUN (#10967) üzenetére


morfondőr
őstag

Írtam is, hogy oldalt kb 2 mm-t nem takar az üveg.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#10969) Tailor21


Tailor21
csendes tag

Melyik xiaomi okos karkötőn keresztül lehet gond nélkül hívásokat lebonyolítani? RMN4 Global

[ Szerkesztve ]

(#10970) csurgoi válasza morfondőr (#10966) üzenetére


csurgoi
aktív tag

Dettó!
A hab a tortán, hogy nem is ér ki a szélekig ez a NILLKIN kijelzővédő és még így sem tapad oda a kijelzőre.
Én a Gearbesttől rendeltem, meg is reklamáltam, mert a képeken nem látható ez a 2 mm-es levegős rész, de pénzt nem kaptam vissza csak jóváírtak 100 pontot(cca 2 USD amit levásárolhatok)
De egyáltalán van olyan kijelzővédő amely teljes felületen takar?
Ha igen, akkor tudtok linket küldeni?(persze akinek már fent van a kijelzőn és tapasztalata van vele)

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10971) holozis_HUN válasza morfondőr (#10968) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Értem, na de konkrétan az EGÉSZ előlapból nem takar 2 mm-t, vagy a kijelzőből nem takar 2 mm-t? Mivel az előlaphoz hozzátartozik a fekete káva is oldalt, alul, felül, de a kijelzőbe csak a hasznos felület, amin tartalom jelenik meg.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#10972) morfondőr válasza holozis_HUN (#10971) üzenetére


morfondőr
őstag

Akkor így pontosítom a választ: a kávát nem takarja az üveg, a kijelző hasznos területének a széléig ér (+/- 1-2 tizedmm).

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#10973) [lAyCsI] válasza morfondőr (#10972) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

sztem erre a megoldás csak egy full cover...

-= No way back from Here =-

(#10974) kliszi válasza lkristóf (#10965) üzenetére


kliszi
senior tag

Szerintem nagyon jó videó !!! Én a gyári stable romot használom ami eddig nekem nagyon bevált !!! Frissítettem otán 8.5-re és semmi gondot nem találok , jó a gyári kamera amire nekem kell és minden más is !!

(#10975) morfondőr válasza [lAyCsI] (#10973) üzenetére


morfondőr
őstag

Aki nem használ semmilyen kijelző védőt és zsebben hordja, mennyire karcolódós a kijelző? Ha lejön ez az üveg róla lehet nem fogok mást rá tenni, mert sok értelmét nem látom, úgysem lesz szép és tartós. Viszont szeretnék vigyázni a készülékeimre.

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#10976) Gloob válasza -Prometheus- (#10918) üzenetére


Gloob
addikt

Kipróbáltam neked. Nálam mobilneten engedte bekapcsolni. Többször ki be kapcsolgattam. WiFi-n nem engedte, de mobilneten igen! EU. Dev. 7.9.8-as a rom.

Samsung Galaxy A52S

(#10977) Gloob válasza morfondőr (#10966) üzenetére


Gloob
addikt

Én 2 db full cover üveg fóliát vettem az E-bay-on. A kettő együtt nem volt 9$, és ráadásul még jó is. Egyedül a navigációs gomboknál van némi apró probléma, ha nem pont jó szögben nézek rá.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#10978) littlelion21 válasza morfondőr (#10975) üzenetére


littlelion21
addikt

Kb. 2 hónapja használom bármiféle védelem nélkül, egy darab karc nincs rajta.

(#10979) Feri1977 válasza iff (#10943) üzenetére


Feri1977
senior tag

Én már 2 napja kiakadtam totál ugyanezen itt, akkor mindenki leoltott a francba. A kamerája katasztrófa igen, és az open camera ami agyon van ajnározva, az sem jobb semmivel, másfél megás alkalmazás gondolkodjatok már. Mind1 is. Makró képekbe írdatlan szép, de az kell a kutyának se, az ember ha fotóz valamit az 2 métertől több tíz méteres távolságig van, és az szar, HDR módban is csak elmegy kb. HDR nélkül meg..hagyjuk is. Fél sötétbe meg csíkoz, szemcsés, akad, homályos stb. egy 30 ezer forintos telefon jobbat csinál, kb. 6 évvel ezelőtti telefonom színvonalán van. persze persze jön a sok komment, hogy nem véletlen ennyi a telefon ára, és azért full tudást kapunk is, ez így van! Féláron kapunk akkora tudást mint a komoly telóknál, de az isten csessze meg, ha egy 10-essel lett volna csak több, akkor is vennék mint a cukrot simán, és máris megvan oldva a jobb kamera, de nem...el kellett cseszni de rendesen. Úgyhogy én is várom mi a megoldás, nem adom el mielőtt mondanátok, mert nem! De valami mókolás, vagy tényleg egy jobb kamera program segítene? Mert az open camera semmivel nem jobb, kipróbáltam a gyárival, gépre lementettem ugyanazokat a képeket amiket csináltam vele, és semmivel nem szebbek jobbak élesebbek, sőt a videó sötétebb mint a gyári kamerával, de legalább nem csíkoz..röhej, na mind1, ennyi.

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#10980) -Prometheus- válasza Gloob (#10976) üzenetére


-Prometheus-
tag

Wow, köszönöm, ez bíztató. :) Amint végzek a mostani app fejlesztésével (addig nem kockáztatok), megy is vissza a MIUI és megpróbálom újra.

(#10981) Dr. Gonzο válasza Feri1977 (#10979) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Add el gyorsan!

(#10982) D1L1ZS válasza juve600 (#10906) üzenetére


D1L1ZS
őstag

:C :R

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#10983) iff válasza Feri1977 (#10979) üzenetére


iff
senior tag

Most a Camera FV-5 és CameraMX-el próbálkozok. Külső képeket majd csak holnap, de bent csináltam pár képet és jobbnak tűnik (Camera FV-5) mint eddig bármelyikkel, csak a Camera FV-5 fizetős! (ill. Cinema FV-5) :) Holnap elválik, hogy külső felvételekkel mit produkál.

(#10962) vadkörte
Nem rossz a kép. :) ;] Azt vettem észre, hogy "fehéregyensúly" ha világosabb rész van, főként akkor van ez a barnás fátyolos dolog a sötétebb részeken. Ha a sötétebbre "bökök", akkor a fényesebb rész kiég, viszont akkor már a pl. a betonnak normális szürkés színe van, nem pedig barnás.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#10984) Feri1977 válasza Dr. Gonzο (#10981) üzenetére


Feri1977
senior tag

"...nem adom el mielőtt mondanátok, mert nem!" Írtam nem adom el!!!

Iff, jólvan, rendben, köszönöm szépen a választ/várom majd milyen lesz, írd meg! :-)

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#10985) regener válasza iff (#10983) üzenetére


regener
veterán

Próbáljátok ki az Open Camera-t playstoreból.

(#10986) zzz03 válasza littlelion21 (#10978) üzenetére


zzz03
őstag

majd lesz, majd lesz :D enyemen is van mar. igaz csak apro karc amit csak akkor veszel eszre ha keresed es eros fenybe nezed...

(#10987) zzz03 válasza Feri1977 (#10979) üzenetére


zzz03
őstag

nem tudom hogy fenykepezel v epp hogy nem, de nagyon sok kepet hivattam mar elo amit ezzel a telefonnal lottem es teljesen jo minoseguek. siman elohivhatok es kepkeretbe rakhatok. teljesen rendben van minosegre. igaz kellenek a jo fenyviszonok es maris tud szep kepet loni, sot az se baj ha nem remeg a kezed. ;)

(#10988) crok


crok
Topikgazda

Akkor mégegyszer: ezt (aki fotózik/videozik) próbálta már valaki?
Én feltetem, nekem spec. tetszik amit csinál.. de én meg annyira nem értek hozzá.
Amúgy akinek tényleg ennyire ratyi a kép/video tud feltenni sample-t?

Meg egyébként hova mennek a képek? Internal vagy MicroSD? Mert az Internal egyébként UHS-II vagy UHS-III módban V60-as kategória.. Ez bőven elég 4K-ra is. Aki MicroSD-re ment és nem jó az mit használ? Remélem minimum Class10 / V10 / U1 és nem az a baj, hogy a Class4-es (vagy csak felirat szerint Class10..) kártyára nincs ideje menteni az adatot mert lassabban ment mint ahogy történnek az események :\ +Kis segítség SD kártya ügyben

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10989) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Sziasztok!

Zene hallgatásban milyen minőséget képvisel a telefon?

Köszönöm

battletag: bossi#2666

(#10990) iff válasza crok (#10988) üzenetére


iff
senior tag

Nekem a telóban egy Kingston 64GB microSDXC I 10-es kártya van. Átlagban 40MB/s olvasás és 18MB/s írás ezzel mértem. A gyári kamera programot tudtam csak beállítani az sd kártyára, érdekes a Camera FV-5 az simán ment sd-re. Az Internal átlag 200/80 MB/s.

..........""..........

(#10991) kri válasza crok (#10988) üzenetére


kri
újonc

Ezzel működik a manuális fókusz?
Ezt a kamera modot készültem feltenni, de most elgondolkodtam, hogy vajon miben különbözik attól, amit linkeltél. Vagy melyik lehet a jobb. Vagy egyforma?

(#10992) nagyra válasza crok (#10988) üzenetére


nagyra
tag

Nem ezt a modot, de a miui fórumán lévőt pár nap múlva kipróbálom (miui unlock 72 órás várakozás ugye... :D ), de lényegében ugyanaz a mod, legalábbis az XML-es része.
http://en.miui.com/thread-551251-1-1.html

MÁS: megjött a gyári Xiaomi ablakos smart flip tokom, fainul passzos, nem fog kiesni belőle a teló, az tuti. Egyedül a színe nem telejsen tetszik, picit sötétebb ugyanis, mint a szürke hátlap. Mondjuk kb. egyik képen sem tükrözíti hűen a valós színét, de sötétszürke. A smart nyitás/zárás természetesen működik :D Egy dolog zavar, az értesítési LED nem látszik (lehetne neki lyuk...)

KÉPEK ITT

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#10993) crok válasza kri (#10991) üzenetére


crok
Topikgazda

Az a mod amit te írsz a gyári, eredeti appot vértezi fel (elvileg) azokkal a funkciókkal amiket a linkje ír (/system/etc/device_features/mido.xml file-t cseréli le tulajdonképpen).

Amit meg én linkeltem az a MI A1 MIUI 8-as kamera appjának a portolása mido-ra.

Feltehető mindkettő egymás mellé - "nem ütik egymást".

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10994) vipviform válasza vadkörte (#10962) üzenetére


vipviform
senior tag

Basszus ez tök jó, mégis kinyitom a telómat! :) :R

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10995) vipviform válasza nagyra (#10992) üzenetére


vipviform
senior tag

A gyári flip tokra küldenél egy linket? köszi...

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10996) Luck Dragon

Ma meghozta a futár kütyüt, ideje belakni. Kicsit fura a droid, szokni kell. :))

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10997) Fulár válasza bajtokarpi (#10989) üzenetére


Fulár
senior tag

Én tettem fül egy Viper4fx cuccot aminek kicsit játszottam a beállításaival és így valami brutális hamgzást lehet belóle kihozni egy normális fülhallgatóval!
Az előző telóm Lg G3 volt és az leveri a hangzása!

(#10999) bajtokarpi válasza Fulár (#10997) üzenetére


bajtokarpi
senior tag

Szia!

Köszönöm a válaszodat :R !

battletag: bossi#2666

(#11000) nagyra válasza vipviform (#10995) üzenetére


nagyra
tag

Persze, az lemaradt :D
https://www.aliexpress.com/item/100-Original-xiaomi-REDMI-NOTE-4-flip-case/32721698502.html

Természetesen a snapis verziót kell kiválasztani.

Én a dark grey-t rendeltem, de látom van silver színben is... Szóval ezért sötétebb a tokom, mint a szürke teló :(((

Szerk: érdekesség, létezik lattice dot tok is (amit enged kiválasztani miui beállításokban is):
https://www.youtube.com/watch?v=7X8Cxe_8J0g

[ Szerkesztve ]

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.