Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9151) Melorin válasza bormbadeg (#9150) üzenetére


Melorin
addikt

Én 1 hétig azzal a gyári fóliával használtam, jó az addig amíg nem jön rá védelem.
Gyárilag sérülékeny üveg van rajta, ne bíztasd hogy vegye le a fóliát! :U

[ Szerkesztve ]

(#9152) micafighter válasza johnsmithnex (#9140) üzenetére


micafighter
nagyúr

Az IPs problémára megoldás a VPN. Ha közbe tullépted az SMS korlátot akkor várni kell :) Nem tudom mennyi pontosan, elöször én is túlléptem, de másnap (13 órával késöbb az sms korlát tullépése után) próbálkoztam és akkor már engedett elsöre, és 20 perccel késöbb küldték, hogy engedély megadva :)

[ Szerkesztve ]

(#9153) Departed válasza Melorin (#9151) üzenetére


Departed
őstag

Most azért mert te kínoztad magad egy hétig az azonnal leveendő első használatig szánt homálymatricán keresztül nézéssel, más javasolhatja a leszedést. :U

Mondjuk nekem egyszerű volt mert Redmi 3 is övre rakható tokban volt ennek meg egyből a telefon átvétellel egyidőben megvettem egy ugyanolyat csak 5 helyett 5.5 inch-esnek valót, abban vidáman elvan. :K

[ Szerkesztve ]

(#9154) kelly416 válasza Melorin (#9151) üzenetére


kelly416
veterán

A gyárilag sérülékeny üveg nálam nagyon szép, pedig mióta kapható a 4/64-es, azóta van nekem ez a telefonom. Van rajta 2-3 hajszálkarc, amit bizonyos fényviszonyok között nagyon figyelve észre lehet venni, másképp nem. Ujjal, körömmel sem érezhető. Üveg volt rajta 1 órát, a gyári fólia semmit. Nem bíztatok én senkit, hogy védelem nélkül használja, de a pontos információkhoz ez a taoasztalat is hozzá tartozik.

(#9155) Archttila válasza kelly416 (#9154) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Nálam sincs rajta semmi, igaz nekem hajszálkarc mentes :) (yet)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9156) Melorin válasza kelly416 (#9154) üzenetére


Melorin
addikt

Értelek.
Örökigazság című rovat következik :DDD : egy hibátlan üvegen keletkezhet bármikor egy karc, egy karcos kijelző viszont már soha nem lesz hibátlan ;)

(#9157) adathor


adathor
csendes tag

Sziasztok!
Savaria karneválon full hd-ben vettem fel videót de nagyon gyenge minőségben sikerült...
Tudtok valami beállítást rá?

(#9158) Departed válasza Departed (#8914) üzenetére


Departed
őstag

Úgy látom senki sem használ xiaomi fülest a xiaomi telefonjával 8.5.4.0-n...ha esetleg mégis, erre valami megoldás? :R

(#9159) MrChef válasza KamuMazsola (#9116) üzenetére


MrChef
aktív tag

Jónak tűnik, csak nekem kell céges számla, és kérdés, milyet adnak.
A GlobalStore milyen lehet?
A korábbi években kínai webáruházakból rendeltem mindenfélét (Minideal, Tinydeal, két tablet és két telefon), de most, hogy ugyanazon az áron van Magyarországon is és itteni garanciával, már nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#9160) Dr. Gonzο válasza MrChef (#9159) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Rendeltem tőlük Xiaomi power bankot, fülhallgatót, selfi botot. No problem.

(#9161) helixP


helixP
nagyúr

Egy korábbi kérdéssel jövök újra. Van arra lehetőség, hogy az értesítések kapásból "kibontva" jelenjenek meg az értesítő sávon MIUI alatt ilyen módon?
Köszi előre is.

(#9162) tachikoma


tachikoma
aktív tag

Sajnos az összefoglaló (és az abban linkelt oldalak) elolvasása után sem egyértelmű nekem: global stable rom-ot sem tudok felrakni bl nyitás nélkül, a gyári recovery-vel? (ha mondjuk vissza szeretnék menni 8.5.4.0-ról 8.2.10.0-ra?)
Az elején jól működött, de később, pár nap használat után előjött nekem is a GPS mizéria, plusz nem működik rendesen a profile scheduler sem (nem tud csengési módot visszaváltani normálra), és szerintem még kicsit jobban is merül az akksi...

(#9163) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Tapasztalta más is, hogy ha egy pillanatra megszakad a 4G, mert pl a másik SIM-en telefonálok, akkor a waze nincs hálózatot ír ki ,addig amíg magát a waze-t újra nem indítom? Illetve a másik dolog, hogy nagyon nehezen talál az eddigiekhez képest műholdat, után viszont már ok. Most arra jöttem rá, hogy ha a gps-t egy pillanatra kikapcsolom, majd vissza, akkor egyből megtalálja magát.

Ezekkel a waze-s mizériákkal találkozott más is?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9164) MrChef válasza Jamboo529 (#9143) üzenetére


MrChef
aktív tag

Eléggé védőüveg-és tokfetisisztavagyok, ezért szakmai kérdésem, hogy mennyire helytálló ennek az eladónak a meghatározása a Note 4 normál és global közötti különbségre?
Azaz bármely tok (keresése) esetén figyelni kell erre?

[ Szerkesztve ]

(#9165) B2man2 válasza Departed (#9158) üzenetére


B2man2
aktív tag

Nálam ugyanezzel a rommal nem felejti el.

(#9166) Departed válasza B2man2 (#9165) üzenetére


Departed
őstag

Szoktad újraindítani a telót?

(#9167) [lAyCsI] válasza helixP (#9161) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

én is ezt szerettem volna, legalább az üzeneteknél, de nem találtam rá megoldást...
lehet visszamegy a jó öreg Textra :)

-= No way back from Here =-

(#9168) B2man2 válasza Departed (#9166) üzenetére


B2man2
aktív tag

Ritkán, de igen.

(#9169) Kolondrum válasza V.Stryker (#9163) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nicsak Note 4 Note 4?

(#9170) V.Stryker válasza Kolondrum (#9169) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De már mióta??? :DDD (június... )

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9171) Departed válasza B2man2 (#9168) üzenetére


Departed
őstag

És újraindítás után (kihúzott fülessel) is bekapcsolva marad a kapcsoló és kiválasztva marad a fülhallgató típus 8.5.4.0-val?

[ Szerkesztve ]

(#9172) Upo válasza adathor (#9157) üzenetére


Upo
addikt

Hát ez azért nem egy cameraphone... Írtuk is sokszor, ez kb. ennyit tud, minden vásárlási tanács kérésnél benne van a válaszban, hogy ha nem számít a kamera minőség akkor nyugodtan vehető.

Sokan vannak abban a tévedésben, hogy a megapixel, hd/fullhd a minőséget határozza meg. Azt gondolják, hogy a több az jobb minőség. Pedig ez tévedés, ezek a számok/kifejezések gyakorlatilag csak a kép szélességét-magasságát adják meg, a minőség az egy másik kérdés. Hiába veszel fel full hd-ben, attól nem lesz a vidó jó minőségű. Attól csak 1920 pixel lesz a szélessége és 1080 pixel a magassága. Aminőség ezen belül meg olyan amilyen, ez a készülék nem a jó kameráról híres.

Egy olyan hasonlatot tudok felhozni erre, hogy ez olyan, mintha az étteremben kapott étel minőségét a tányér mérete határozná meg, minél nagyobb tányéron kapjuk, annál jobb minőségű. A tányér méretét feletethetjük meg a felbontásnak/megapixelnek.
Ebben az esetben jól tudjuk, hogy fél méteres tányérban is lehet moslékot kapni, és húsz centis tányérban meg akár egy felemelő mesterművet, hiszen semmi köze a tányér méretének az étel minőségéhez, azt a bele kerülő ételben kell keresni.

Ezért nem értem, hogy miért tartja még mindig magát ez a megapixel hajsza a fejekben, amit összekapcsolnak a minőséggel. Pedig némelyik tucat megapixeles képnél jobb minőségü a tizenéve Canon Powershot A10 1 megapixeles gépemmel készített néhány képem is. Nem a felbontáson múlik!

A megfelelő "beállítás" rá egy Galaxy S8, Huawei P10 vagy hasonló készülék, esetleg egy tizenpár ezres kompakt fényképező megvásárlása. :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9173) kelly416 válasza Melorin (#9156) üzenetére


kelly416
veterán

Szeretem az ilyen örök igazságokat. :R Használd egészséggel a gyári matt fóliát sokáig. :DDD Én tudom, hogy nem dobálom a telefont, nem szoktam elejteni, nem homokbányában dolgozom, le mertem venni első pillanatban. És még egyszer hozzá teszem, csak leírtam, hogy lássa, van ilyen tapasztalat is.

Departed:
Nekem van egy xiaomi fülesem a xiaomi telefonomhoz, amikor megérkezett, kipróbáltam, konstatáltam, ezt is megvettem, mert olcsó volt, de használni nem igazán fogom, és azóta is a fiókban pihen. Sajna hiába van, segíteni mégsem tudok.

V.Stryker:
A waze-el is van pár embernek panasza más fórumokon is, de a hálózat eldobálása nem azért van, mert nem dual aktív a telefon? Tehát ha az egyik kártyán telefonálsz, a másik leszáll a hálózatról? Mert így egyértelműen megszakad a mobilneted a másik kártyával.

MrChef:
Összefoglaló...

(#9174) vadkörte válasza Departed (#9166) üzenetére


vadkörte
addikt

Ujraindítás után nálam is elfelejti. (Piston 3)De elfelejtette a Redmi 1S is meg a MIUI-s Huawei G700 is.

Úgy érzem ez miatt még nyugodtan alszok és nem darálom le a telefont.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9175) benjan


benjan
csendes tag

Sziasztok! Van egy Kínából rendelt Note 4 telefonom. Nem tudom mi történt vele, de tegnap óta nem bootol be, semmit nem tudok vele csinálni, kivéve fastboot mód, oda belép. Próbáltam itt keresgélni, hogyan lehet újra telepíteni, de nem igazán boldogultam. Tudnátok segíteni.Köszönöm.

(#9176) Phae2bef válasza MrChef (#9159) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Megnéztem az oldalt. Hát, Note 4-ről ezt írni: "Fotózást kedvelőknek is kötelező darab!" :D

(#9177) helixP válasza Upo (#9172) üzenetére


helixP
nagyúr

Épp most tettem fel egy csokor képet a fotós topicba (jól szétsednek majd :DDD )

1
2
3
4
5

(#9178) Melorin válasza kelly416 (#9173) üzenetére


Melorin
addikt

Már van edzett üveg rajta :) Egyébént azért is jó ha a matt fóliát az ember néhány napig rajta hagyja mert így újabb meglepetés éri az embert amikor leszedi, hogy "hú be sép!!" , nem egyből kapja az arcába az ember a dobozból kivéve a teló összes erényét :DDD

(#9179) csemeteim


csemeteim
tag

Sziasztok
Hogyan tudom a mappaba rakott appokat kirakni.Csak egyessével vagy van valami más mód is.
Köszi

(#9180) vadkörte válasza helixP (#9177) üzenetére


vadkörte
addikt

Látszik, hogy nem high-end eszközzel készültek, de szerintem vállalhatóak. Egy (családi) kirándulás emlékképeinek a rögzítésére pont megfelel. Ha nem tetszik a minőség, le kell méretezni ~8MP-re és tolni rá 15-25%-os unsharp mask-ot, fácséra meg elég a hosszabbik oldalán fHD felbontás. Nagyítatni 8MP-ből is simán lehet akár A/3-as méretet is.
(egy fotóklubos kiállításra nemrég kb. 6MP méretből lett 70x100cm nyomtatva, súlyosbítva, hogy egy ócska mobillal készült (nagyon belépő Samu) ~1,5m-ről nézve nem voltak vállalhatatlanok, ekkora képeket meg nem 30cm-ről nézünk :D )

Amúgy meg az élményeket gyűjtsük, ne a képeket. :)
Fotóztam már végig kirándulást. Kép az van dögivel, de semmi sem maradt meg magából az élményből. Pedig Rab igazi "pofánverés" volt.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9181) Upo válasza MrChef (#9164) üzenetére


Upo
addikt

[link]

Mindegyik máshogy próbálja elmagyarázni a qualcomm és a mediatek közti különbséget. De legalább odaírja, hogy ha bármi kétség van akkor contact. A fényképei is jók, ott a lényeg, bal oldalon a mediatek, jobb oldalon a qualcomm. Az a baj, hogy az átlag amerikaitól ilyent nem lehet elvárni hogy qc-s vagy mtk-s telefont vásárolt, az már magas, ezért próbálnak minden mást (de láthatóan helyenként még az is magas).
A dobozon levő cimkén elvileg rajta van hogy mediatek helio vagy qualcomm snapdragon, de talán a legegyszerűbb az about menüben mit ír a cpu-hoz. Ha Octa-core ... akkor qualcomm, ha Deca-core ... akkor mediatek. Elég lenne ennyit beírnia a kínainak is.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9182) zzz03 válasza helixP (#9177) üzenetére


zzz03
őstag

milyen kamera appal/beallitasokkal keszitetted oket? utomunka volte? zalaszanto korul lett vna meg 1-2 jo hely ;)

(#9183) Upo válasza csemeteim (#9179) üzenetére


Upo
addikt

Csippentesz, aztán már lehet többet is. miui8-on kattintással, 9-en pipálással.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#9184) arcsin


arcsin
senior tag

Ma megjött a kicsike fél nappal előbb mint vártam. Ez az opálos izé nem egészen rajta hagyható módon néz ki.

Sürgősségben veszek rá glasst itthon ezeröté kereteset. Nem rossz, csak tele van szemetelve számomra haszontalan appokkal. Első benyomásra okés, pörgős eléggé. Valamiért nem tudom megváltoztatni az MI accountot amivel be van lépve, de ez mindegy.

(#9185) regener válasza arcsin (#9184) üzenetére


regener
veterán

Szerintem a legtöbbünknek nem volt semmi ilyesmi a gyári fólián :D

Milyen ROM van rajta a "A telefonról..." menüben?
Elvileg nem is lehet belépve, hiszen neked kéne belépned.

(#9186) Oldman2 válasza arcsin (#9184) üzenetére


Oldman2
veterán

Új teló és rajta egy "Mi account amivel be van lépve"? Jesszus!

Azonnal egy másik ROM-ot tenni rá...

(#9187) Departed válasza arcsin (#9184) üzenetére


Departed
őstag

Legalább tuti nem követed el azt a hibát hogy rajta hagyod a homálymatricát. :)

Számomra is felesleges néhány app, bedobáltam őket közös mappába, elraktam egy eldugott szegletbe és vidámság van.

Köszi a fülesgondra válaszolóknak, munkába induláskor akkor továbbra is rutin lesz hogy wifi ki, füleskapcsoló be. :)

(#9188) Dr. Gonzο válasza arcsin (#9184) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

"tele van szemetelve haszontalan app-al"? Mit vettél, hol vetted? Mi van azon? ;]

[ Szerkesztve ]

(#9189) Departed válasza Dr. Gonzο (#9188) üzenetére


Departed
őstag

Nekem pl. ilyen volt a WPS Office amire most néztem rá hogy mi is. :D
Ki is került a felesleges app mappából. :P

Aztán ilyen még a default zenelejátszó (helyette Music Folder Player) és böngésző (helyette persze hogy Chrome)

[ Szerkesztve ]

(#9190) arcsin válasza regener (#9185) üzenetére


arcsin
senior tag

Volt frissítés, és fent van a 8.5.4.0. Gondolom az jó. Pár nap múlva megy rá a LineageOS.Egyelőre nem szeretném szétrobbantani.

(#9191) arcsin válasza Dr. Gonzο (#9188) üzenetére


arcsin
senior tag

4/64 es global note4, geekbuyinról. Most barátkozom ezzel, a tv irányító okés, viszont frissítettem a rendszert, meg az appot is, azóta csak 6db tvbox gyártó van, ami azért rossz mert mostanra tudtam meg mi is a márkája a boxunknak.

Öhm nooormális hogy 1.9gb Ram szabad? No recent apps....

(#9192) bree96


bree96
újonc

Huawei P9 Lite vs Xiaomi Redmi Note 4X

Sziasztok!
Kevés hozzáértéssel próbáltam a lehető legjobban felmérni a helyzetet fórumot olvasva, de a sok Xioami verzió között már én sem tudok kiigazodni... :(
10k-ért hozzák jutottam egy Huaweihez, de még nem tudom mennyire lesz elég ez használatban. Jó lenne ha gördülékenyen tudnék használni több alkalmazást egyszerre, nem fél napot bírna az aksi és a fénykép/videó minőség is döntő. Honnan célszerű megvenni ezeket a kínai csodákat? Xioaminál az lejött, hogy mtk-sat valószínűleg nem érdemes rendelni. (Vagy de???) Mit ajánlanátok ilyen helyzetben? :))

(#9193) Kinsiinoo válasza arcsin (#9191) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Honorbuy lett volna jó megoldás nem geekbuy, gyanús a belépett acc is. Igen normális az 1.9.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#9194) B2man2 válasza Departed (#9171) üzenetére


B2man2
aktív tag

Látszik hogy mi van kiválasztva, ha nincs bedugva a füles akkor is. Szóval megjegyezi.
Most bluetooth - os fülhallgató van nálam, azzal nem működik...
Nincs valami jó megoldás bluetooth eq-ra?

[ Szerkesztve ]

(#9195) V.Stryker válasza kelly416 (#9173) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De, nyilván ezért van. De ha leteszem a hívást és helyre áll a net, akkor a waze miért nem áll helyre?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#9196) Melorin


Melorin
addikt

Valaki tudja a módját annak, hogy én állíthassak össze egy az Open Gapp-hoz hasonló "pakkot" azokból az alkalmazásokból amiket én szeretnék, és ezt flashelhető formában mentsem el?
ROM cserélgetéshez kiváló lenne.

(#9197) [lAyCsI] válasza Melorin (#9196) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ha az "aroma" opciót választod akkor telepítésnél kiválaszthatod mik kellenek...
hátránya hogy bazi nagy méret

-= No way back from Here =-

(#9198) Melorin válasza [lAyCsI] (#9197) üzenetére


Melorin
addikt

De abban nem az "én" appjaim vannak, tehát csak google termékek vannak benne.

(#9199) zodo válasza embe (#9148) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem tudom csak tippelek mert én nem nyitottam még bl-t de ha jól értelmeztem a topik hozzászólásait akkor a MIUI 9 még csak béta állapotú dev. rom és ahhoz talán nem kellett bl-t nyitni de a hozzáértők majd javítanak.

(#9200) juve600 válasza zodo (#9199) üzenetére


juve600
nagyúr

semmi köze a két dolognak egymáshoz
ha nincs nyitva a BL akkor nem tudod feltenni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.