Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10401) zragon18 válasza Oldman2 (#10398) üzenetére


zragon18
tag

Kerestem az MTK válltozat topikját de sajnos nem találtam :((

(#10402) helixP válasza zragon18 (#10401) üzenetére


helixP
nagyúr

Parancsolj!

Ez mehetne is az összefoglalóba, Herr Topicmesiterek! :DDD (kelly416, holozis_HUN)

[ Szerkesztve ]

(#10403) nagyra válasza helixP (#10381) üzenetére


nagyra
tag

Tényleg nem vészes minőség, de pl. a 2 és fél éves Jiayu S3-am (~190USD volt, Sony IMX214 szenzorral) sokkal szebb képeket csinált. DE mint ahogy szoktam mondani magamban, nem mindegy, hogy szoftveres "javítja" a gyártó a képet (ami sokszor csak ront helyzeten), vagy a kamera szenzorból jön ki már eleve életlen és zajos adat. Ez RAW-ból kiderül. Szóóóval tudnál felrakni légyszíves néhány DNG tesztképet, hogy megleshessem? :D

Más: első körben Sony szenzor volt a Redmi Note 4 Globalban, utána lett Samsung. Egyesek írnak Omnivision szenzort is, most már ezt teszik bele, vagy az csak a Redmi Note 4X-ben van?

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#10404) Fater38 válasza crok (#10400) üzenetére


Fater38
csendes tag

Köszi, gondoltam is,hogy el írtam...:)

(#10405) Departed válasza Oldman2 (#10398) üzenetére


Departed
őstag

Így van, mi itt nem szívleljük az MTK-sokat! :P ;]

(#10406) helixP válasza nagyra (#10403) üzenetére


helixP
nagyúr

Hát, azért a Jiayu-t nem citálnám ide ezek (1,2) alapján :) Ezt a minőséget hozza a miénk is.

A 4/64-esem Samsungos szenzorával készült DNG-ket még ne mvolt időm feldolgozni, de hétvégén megyek Rómába, szóval jövő héten lesz mit mutogatni :D

A Sony szenzorossal készült DNG-ből feldolgozottak alant. Fontos tudni, hogy csúnyán el volt kalibrálva a monitor, amin "kidolgoztam őket", úgyhogy túl világosak lettek...
1,2, 3,

[ Szerkesztve ]

(#10407) eladogeppc válasza helixP (#10406) üzenetére


eladogeppc
veterán

Hali !

Ezt mivel fotóztad ? Illetve milyen app-al ??? :Y

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10408) helixP válasza eladogeppc (#10407) üzenetére


helixP
nagyúr

Korábban írtam: 3/32-es, Sony szenzoros Note 4, Snap Camera, RAW-ban fotózva, abból RAW Therapee-val feldolgozva.

[ Szerkesztve ]

(#10409) eladogeppc válasza helixP (#10408) üzenetére


eladogeppc
veterán

MIUI9 update 7.9.7 :) 80MB

Mivel tudom megnézni, hogy milyen a szenzorom ?

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10410) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Lejárt a szerk.
Látom.
ofilm_s5k3l8 - gondolom ez Samsung.

[ Szerkesztve ]

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10411) juve600 válasza eladogeppc (#10410) üzenetére


juve600
nagyúr

hol sikerült megnézned ?

(#10412) eladogeppc válasza juve600 (#10411) üzenetére


eladogeppc
veterán

*#*#MIUI#*#*

Version info alatt ott a szenzor típusa. :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10413) crok válasza juve600 (#10411) üzenetére


crok
Topikgazda

Tárcsázó > *#*#6484#*#* > Version info

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10414) Smarkoka3


Smarkoka3
csendes tag

Sziasztok!

Van egy ilyen csodám, amiről a topik szól, csak van vele egy kis bibi.
Megfürödtem vele a szomszéd városi tóban :W :W :C
Akkor kikapcsolni nem bírtam a telót (nem reagált az érintésre) így csak a lezáró gomb hosszan nyomásával újraindítani tudtam egyszer, majd hagytam is lemerülni. Kb 30 órára az úszás után megkapta az ultrahangos mosást, ahol vissza kaptam, mondván, hogy zárlatos lett (ezáltal megégett) az érintő panel szalagkábele, néha furcsán, de érzékeli az érintést. Rendben.

Ami azóta derült ki :

A giroszkóp beakadt (úgy érzékeli mint ha fejjel lefelé állna). ezzel még meg tudnék barátkozni, de..
A kijelző -fogjuk rá- működik, használható, bár bosszantó hogy néha hosszú érintésként érzékel, de ha lezárom, majd újra felnyitom a képernyőt, már nem érzékel újraindításig.. Bírja így is egy napig a teló, csak ha zsebbe kell rakni ott kezdődik a probléma :(

Na most a kisregény után jöjjön a lényeg :

- Érdemes-e bíbelődni vele, vagy nem éri meg az ideget, pénzt, időt, inkább egy másik,
- Ha érdemes, jó-e bele a note 4x kijelzője? Ugyanis szinte csak azt találok Alin meg a többi olyan oldalon ahol olyan árban kapható amennyit még ráfordítanék.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#10415) juve600 válasza crok (#10413) üzenetére


juve600
nagyúr

RR romon vagyok,ott nem látok ilyen információt

(#10416) nagyra válasza helixP (#10406) üzenetére


nagyra
tag

Azok a képek alapján nem is, de ezeket én csináltam a Jiayu S3-mal (NEM a fénykép témája a lényeg, hanem a színek, a vonalélesség, stb.):

KÉP1

KÉP2

KÉP3

De ettől függetlenül a Note 4-nek is elfogadható kamerája van, láttam már 1000x rosszabbat is hasonló árkategóriában

Na de mivel neked mindkét szenzoros Note 4-ed is volt, teszel majd fel mindkettőből DNG fájlt? Mármint nem DNG-ből csinált JPG-t, hanem tiszta DNG-t? :D

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#10417) eladogeppc válasza juve600 (#10415) üzenetére


eladogeppc
veterán

Az milyen rom ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10418) crok válasza juve600 (#10415) üzenetére


crok
Topikgazda

settings > about phone > kernel version > nyomogasd > innen ugyanaz

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10419) Melorin válasza crok (#10418) üzenetére


Melorin
addikt

:(

(#10420) crok válasza Melorin (#10419) üzenetére


crok
Topikgazda

Activity Launcher > Jobb fent > All activities > FactoryKit Test > FactoryKit Test (az utolsót válaszd, mert a másik 3 force close-ol..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10421) juve600 válasza eladogeppc (#10417) üzenetére


juve600
nagyúr

(#10422) juve600 válasza crok (#10418) üzenetére


juve600
nagyúr

így sem látom

(#10423) iff válasza juve600 (#10411) üzenetére


iff
senior tag

Vagy-- beállítások-----a telefonról, a kernel verziója rèszre párszor rákoppintasz, ès a menüben a legfelső a verzió információban már látod is. Más infót is lehet találni a telórol. pl.: akku stb..

(#10408) helixP Próbáltam én is azt az appot. Az tetszik, hogy sok állítási lehetőség van benne.

Azért nincs nagy elvárásom egy mobillal, mert van Nikon dslr ill. Canon kamerám, de azt nem viszem magammal állandóan. (meg unom a cipelést) Jó ha van kéznél gyors kép, vagy videó készítésre. De azt, hogy nem tudom fixre beállítani az fps-t az zavar.

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#10424) crok válasza iff (#10423) üzenetére


crok
Topikgazda

Ezt már írtam de azt mondja nem látszik.. RR-ből ki lett véve a FactoryKit test?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10425) Pakliman válasza Smarkoka3 (#10414) üzenetére


Pakliman
tag

Pedig ez vízálló ;] :DD
[Itt a bizonyíték]

(#10426) juve600 válasza iff (#10423) üzenetére


juve600
nagyúr

Faust kernel van rajta,hiába nyomogatom nem történik semmi

(#10427) iff válasza crok (#10424) üzenetére


iff
senior tag

Nekem a gyári global ver. android 7.0-val van. Én nem szeretném mókolni.

Ez meg egy törés teszt ;] :D

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#10428) Oldman2 válasza juve600 (#10415) üzenetére


Oldman2
veterán

Mert az a kód, csak a gyári MIUI ROM-ok alatt működik.
:-)

6484 ==> MIUI

[ Szerkesztve ]

(#10429) Melorin válasza iff (#10427) üzenetére


Melorin
addikt

Ez a video már volt itt, valószínűleg fake.

(#10430) Smarkoka3 válasza Pakliman (#10425) üzenetére


Smarkoka3
csendes tag

Bár megúsztam volna ennyivel én is :D ez kb 5-8 másodpercet töltött víz alatt zsebben, de nem tapasztaltam a vízállóság csodálatos előnyeit :(

(#10431) Fulár


Fulár
senior tag

Fuck.Dev.Eu-n vagyok.Mintha Xiaomiéknak a leghalványabb fingjuk sincs róla,hogy milyen hibák vannak a romban mert a heti frissítések egy nagy rakás szart sem javítanak.Értem én,hogy fejlesztői Rom és ezáltal gyakorlatilag béta teszterek vagyunk de ez akkor is dühítő.

(#10432) Fater38


Fater38
csendes tag

RR romnál van lehetőség programozott ki és bekapcsolásra akár külső alkalmazással?

[ Szerkesztve ]

(#10433) [lAyCsI] válasza juve600 (#10415) üzenetére


[lAyCsI]
addikt

ezek a kódok csak a gyári tárcsázó és ROM alatt működnek...

-= No way back from Here =-

(#10434) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Uraim!
MIUI alatt a betűk, ikonok mérete állítható?

(#10435) crok válasza [lAyCsI] (#10433) üzenetére


crok
Topikgazda

Az "ezek a kódok" alatt mit értesz?

Mert szerintem a *#*#4636#*#* pl. pont mindegyiken megy.. mármint bármlyen Android telefonon, márka- és típusfüggetlenül. Meg van még pár ilyen kód.

@zolikaDB #10434: Bizonyos témákkal lehetséges.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10436) Fulár válasza zolikaDB (#10434) üzenetére


Fulár
senior tag

A betűméret igen.Beállítások-Kijelző-Betűméret.Az ikon méret nem.A kiosztás viszont igen.Pl,hogy a főképernyőkön 4X4 vagy 4X5.ös kiosztásban jelenjenek meg stb.
A változtatsz Témát akkor azokban változhat az ikonok mérete.Van olyan téma amiben nagyobb és olyan is amiben kisebb az ikonméret.Csak keresgélni kell közöttük amíg rá nem bukkansz a neked megfelelőre.

(#10437) nemkufar válasza crok (#10413) üzenetére


nemkufar
tag

Mint abszolut laikus, beléptem a " version info" adatsor oldalra az általad ismertetett kódszámsorral. Ott aztán - nem tudok angolul sem - néhány almenüből kilépni sem tudtam sajnos. Pl. a "tuch panel" kifestő játékra emlékeztető érintős teszt(?)ből sem. Kikapcsoltam a mobilt és vissza be, így szabadultam... Tudom, hülye vagyok én ezekhez, sajnos. Csak az állandó kíváncsiság és tanul(mányoz)ási hajlamom.
A kijelzőn a kép azóta(?) mintha kissé szélesebb fekete csík keretet kapott volna, mint volt eddig?
Az automatikus elforgatást is újra be kellett pl. kapcsolnom.
Tehát, jobb, ha be sem "mászom" olyan helyekre a mobilon, amit nem igazán értek... :-/

[ Szerkesztve ]

Több nap van mint kolbász, ám kevesebb mint felhő. (saját idézet) ;-P

(#10438) iff válasza nemkufar (#10437) üzenetére


iff
senior tag

"Az automatikus elforgatást is újra be kellett pl. kapcsolnom." igen, nálam is ez volt.

..........""..........

(#10439) crok válasza nemkufar (#10437) üzenetére


crok
Topikgazda

Erre nem tudok mit irni, a ver info miatt irtam hogy hol es hogy elerheto, nem utasitottalak hogy oda lepj be, plane nem hogy mashova (is).. meg hogy barmilyen tesztet indits el. Legkozelebb leirom azt is, hogy itt az info de ne csinald. Vagy nem tom'.

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10440) helixP válasza nagyra (#10416) üzenetére


helixP
nagyúr

Tényleg nem rossz, hasonló hibái vannak, mint a Note-nek, zajosodás, mosás, kicsit túlélesítés, ehhez hozzájön viszont az, hogy picit rosszabb minőségű a lencse, széleken homály van. De összességében jobb, mint amire számítottam.

Aha, töltök fel mindenképp "tiszta" DNG-t

[ Szerkesztve ]

(#10441) Ájvé válasza zolikaDB (#10434) üzenetére


Ájvé
veterán

Betűk mérete biztosan (XS-től XXL-ig szóval több léptékben, utóbbi tényleg jó nagy), ikonokban nem vagyok biztos. De mintha az ikonok is nagyobbak lennének.
Neked nincs vagy volt Mi3-ad egyébként? :D

[ Szerkesztve ]

(#10442) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Új szoftver kiugró SOT :)

(#10443) juve600 válasza Kolondrum (#10442) üzenetére


juve600
nagyúr

melyik ? :)

(#10444) memoril


memoril
aktív tag

Sziasztok ! Ismét tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek . Egy régebbinél sikerült kinyitnom , ha ezt is ki akarom nyitni ugyan azzal az email címmel újból kel kérjem az engedélyt ? Ha igen mennyi idő múlva lehet újból kérni ?

(#10445) helixP válasza memoril (#10444) üzenetére


helixP
nagyúr

Nekem nem kellett a második készüléket külön kérnem. MI accountodhoz csatlakoztatod és mehet is.

(#10446) sgabor válasza helixP (#10406) üzenetére


sgabor
csendes tag

Biztos láma a kérdés, de azt hol lehet megnézni, hogy a kameraszenzoromnak ki a gyártója?

(#10447) helixP válasza sgabor (#10446) üzenetére


helixP
nagyúr

Nem láma, inkább lusta, tekintve, hogy 3 órával és 30-szel ezelőtt már ki lett tárgyalva a dolog.

Tárcsázó > *#*#6484#*#* > Version info

(#10448) Oldman2 válasza crok (#10435) üzenetére


Oldman2
veterán

Az lehet, hogy a 4636 kód megy mindegyik készüléken, de itt nem az volt ajánlva, hanem a *#*#6484#*#* ami only MIUI kód.

Ismételten, a 6484 kód "nem okostelefon billentyűzeten" nézve, a MIUI gombok megnyomásával írható be.

(#10449) regener


regener
veterán

Új menüpont a 7.9.7-ben Beállítások / "A telefonról..." alatt:
Feedback

(#10450) crok válasza Oldman2 (#10448) üzenetére


crok
Topikgazda

Az egyes szám - többes szám - egyes szám dolgot nem értem még mindig: egy kódot írtak, aztán "ezek a kódok" nem mennek, aztán megint egy kódra hivatkozol ami MIUI specific.. Mindegy, elengedem..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.