Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9651) macii97


macii97
senior tag

Sziasztok!
Megérkezett a családba a redmi note 4, frissített is nougatra, minden rendben, nagyon tetszik a gazdájának.
De valamiért a "Telefon" app folyamatosan hagy egy üres, kitörölhetetlen értesítést. Ezzel lehet valamit kezdeni? :D az értesítési sávon (bekapcsoltam, hogy látszódjanak az értesítések) ott virít az ikon folyamatosan :D

(#9652) helixP válasza Kinsiinoo (#9650) üzenetére


helixP
nagyúr

Meg még B20 nélküli is.

(#9653) iff válasza macii97 (#9651) üzenetére


iff
senior tag

Nekem is ragadt már be, pl.: az egyik zenelejátszó, de kikapcsoltam az értesítést és azóta nem jött elő. Illetve a gps is volt, hogy beragadt, egy app sem használta. Csak az újraindítás segített. :F

[ Szerkesztve ]

..........""..........

(#9654) vadkörte válasza kelly416 (#9636) üzenetére


vadkörte
addikt

Full cover, de nem levegős. Egészen pontosan EZ.
Nem egyszerű pontosan (= alul felül pontos legye, ne ferde, a kamera és a szenzor kivágás is jó helyre essen, és az alsó gombkivágáson is átjusson a fény) feltenni, de nem lehetetlen.
Csak ez sem 2,5D - értsd nem hajlik le oldalra, egyáltalán létezik ilyen? - ezért a tok képes elemelni a széleit. Van, hogy több mm-t is.
Vehetek másik tokot. :U

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9655) pinnacle válasza Kinsiinoo (#9650) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Milyen ajánlott üzletben lehet olcsóbban kapni? Biztosítást is kötnék. Lehet az MM-es is B20-as, mert a tesztben Snapdragon 625-os a B20-as. Vagy ez milyen verzió lehet, nem a Global?

Gyári szoftverrel akkor ezek szerint nincs gond, vagy senki sem használ ilyet. :) GSMArena-nál az átlag alatti füllhallagatós hangminőséget kifogásolták. Ez valós probléma vagy csak valami egyedi eset lehet?

(#9656) Pakliman válasza regener (#9618) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Ez a MIUI nekem még elég kezelhetetlen.
Elárulod, hogy hogy a fr...ba lehet beállítani a sötét hátteret a menüben?
Ez a világos kiégeti a szemem. :W
Eddig minden telefonomon ez volt a 2. beállítás (az 1. a rezgés és pittyegés érintésre kilövése), de itt egyszerűen nem találom :O

[ Szerkesztve ]

(#9657) Pakliman válasza pinnacle (#9655) üzenetére


Pakliman
tag

Szia!

Tegnap vettem 2 db-ot a MediaMarkt-ban 24 havi 0%-os THM-re (1 Black és 1 Gold, mindkettő Note 4 GLOBAL 3GB/32GB).
Ott kérdezték, hogy akarok-e törés- és/vagy vízkár biztosítást is kötni rá.

[ Szerkesztve ]

(#9658) macii97 válasza vadkörte (#9654) üzenetére


macii97
senior tag

Ezek a full cover üvegek csak a szélükön tapadnak, és laposak, elállnak a kijelzőtől. Plusz az aprószemű por bejut a kijelző és a lebegő üveg közé, és karcolhatja. Sajnos már tapasztaltam. Azt is, hogy a sérülékeny széle miatt nagyon gyorsan törik. Ezért is sima üveget rendeltem most a note 4-re, és nagyon frankó. Pontosan a kijelző széléig ér, a megmaradó szürke légrést pedig a hozzá adott szilikonnal el lehet tüntetni. [link] És viszonylag gyorsan ide is ért.

(#9659) pinnacle válasza Pakliman (#9657) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Szia! Köszi! Akkor ez B20-as? Én csak azért kötnék biztosítást, hogy 2 évre kitoljam a garanciát. Majd írd meg légy szíves a tapasztalatodat a gyári szoftverrel.

(#9660) Kinsiinoo válasza pinnacle (#9659) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Eustock, Honorbuy stb.
1 év a gari ami lényegtelen, ha valaki gyorsan és normálisan akarja megcsináltatni a telefonját akkor véletlenül se a wayteq szervizbe küldi. Komáromi Attila a facebook csoportból vagy Miui szerviz amit elérsz ugyan úgy facebookról vagy a miuihu fórumról. Gyorsak, pontosak és nem arra mennek hogy lehúzzanak és eredeti alkatrésszel pótolják a tönkrement darabot.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#9661) pinnacle válasza Kinsiinoo (#9660) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Ha jól látom a 170$-on már vám sem lesz, mert EU raktárból jön.
Jó tudni, hogy nem ajánlott a Wayteq szerviz, mert akkor a 2 év garival sem érek sokat. Mennyibe kerül a kijelzőcsere?

(#9662) regener válasza Pakliman (#9656) üzenetére


regener
veterán

El

(#9663) Kinsiinoo válasza pinnacle (#9661) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Igen, EU raktárból jön így nem szívat a vám.
Wayteqhez még nem küldtem személy szerint mert egyik Xiaomi-m se csinálta össze eddig magát. Viszont facebook csoportban és itt is visszamenőleg votl egy pár rosszabb tapasztalat róluk, bár lehet csak attól függ hogy milyen napjuk van. Személy szerint azért ajánlottam Komáromi Attilát, mert a fél csoport tőle vette a telefonját és ő szervizeli ott szinte mindenkinek. MIUI guru körülbelül. A MIUI szerviz pedig ugye eleve ezekkel foglalkozik. Még nem cseréltem kijelzőt, semmi gondom vele, viszont van egy gagyi után gyártott 6-7e körül ha jól emlékszem ami nem túl hosszú életű az esetek nagy részében. Az eredeti persze drágább de sokkal tovább bírja.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#9664) Pakliman válasza regener (#9662) üzenetére


Pakliman
tag

Háááát...
Ott nincs semmi :(

(#9665) Pakliman válasza pinnacle (#9659) üzenetére


Pakliman
tag

Igen, B20-as...

Egyelőre még a torkosborz fázisban vagyok ezzel a r... MIUI-val :W
Egyik eddigi telefonomra sem akartam, ezek szerint nem véletlenül :(
Le lesz cserélve hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#9666) zzz03 válasza regener (#9662) üzenetére


zzz03
őstag

egesz franko igy elsore ez a tema! koszi ;)

(#9667) Kolondrum válasza Pakliman (#9665) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát nem tudom, ember függő, de sztem minden világos benne.

(#9668) Gloob válasza Pakliman (#9664) üzenetére


Gloob
addikt

Dehogy nincs! Tedd fel az ajánlott N témát, és lesz sötét minden. :K

Samsung Galaxy A52S

(#9669) pinnacle válasza Kinsiinoo (#9663) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Komáromi Attilának megadnád az elérhetőségét? Megkérdezem nála mennyibe kerül.

Pakliman úgy tudom, pont az a jó/rossz a MIUI-ban, hogy mindent a legapróbb részletig be lehet állítani benne. Mondjuk az értesítések engedélyezése, nem egy lépés.

(#9670) pweaver


pweaver
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

3 napja megjött az Eustock-os szürke hátlapos RN4 B20-al.
Elégedett vagyok vele (egy lebetegedett Xperia Z3 Compactot váltott le)

Olyan kérdésem lenne, hogy a beérkező üzenetek (Gmail, Messenger) felvillantják a kijelzőt, amire nincs szükségem, ezt hol lehet kikapcsolni a beállítások szövevényes rendszerében? (visszakeresve nem találtam választ rá) :B

Illetve a rendszer által felkínált 8.5.4.0.-ról az eddig vélemények nem győztek meg, hogy érdemes lenne frissíteni. Utána felajánl egy újabb frissítést is 9-es verzióra vagy egy darabig azzal kell birkózni?

Köszönöm!

(#9671) lkristóf válasza pweaver (#9670) üzenetére


lkristóf
senior tag

Beállítások/Képernyőzár és ujjlenyomat/Képernyő felébresztáse értesítéskor

(#9672) Gila2626 válasza pinnacle (#9661) üzenetére


Gila2626
csendes tag

203$ az összesen mert 34$ a szállítás! Akkor már jobb vétel a eustock!

(#9673) pweaver válasza lkristóf (#9671) üzenetére


pweaver
csendes tag

Köszönöm szépen!
Ott pont nem kerestem. :U

(#9674) KamuMazsola válasza Gila2626 (#9672) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Vagy a spemall magyar raktár. Ott meg olcsóbb is. (a fekete 181,99 $) Az is egy-két nap alatt megjön.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#9675) Melorin


Melorin
addikt

Erre van valakinek bevált módszere, hogy ne ugorjon fel folyton? Az összefoglalóban található módszerek nem működnek.

(#9676) Kolondrum válasza Melorin (#9675) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ezen átesek és ennyi. Mi a baj vele?

(#9677) Melorin válasza Kolondrum (#9676) üzenetére


Melorin
addikt

Átesel? Nekem nem csinál semmit ha rányomok.

(#9678) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Érdemes vári a 4/64 változatra, vagy az 3/32-hez képesti ár különbségből érdemes venni egy nagyobb sd kártyát!? Pl 128gb kari már elég jó árba van 13ezer

[ Szerkesztve ]

(#9679) vadkörte válasza Pakliman (#9665) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezt a r... MIUI-t meg kell szokni. 2014 óta használok MIUI-t. Az első 2 hét rémálom volt (súlyosbítva azzal, hogy AZ a MIUI nem tudott magyarul!!!) viszont kapott egy esélyt és azóta köszünöm, de nekem más NEM kell. A stock android sterilitásától a hideg ráz, a Touchwiztől a meg falnak tudnék rohanni.
Mondjuk a belakása tényleg nem csak annyi, hogy kiveszem, bekapcsolom és öröm meg bódottág. Viszont, ha egyszer belövöd és nem baszogatod a "kezed alá dolgozik".

(#9675) Melorin:
Egyszer valamikor rég megcsináltam, azóta békén hagy.

(#9658) macii97:
Alapból elégedett vagyok ezzel a lappal, csak a szilikon tok pereme felemeli :W
Akliról nem tudok rendelni
ad1 nem is tudok regisztálni a visszaigazoló SMS- sosem érkezik meg :DDD
ad2 az a piactér nekem egy logikátlan őskáosz :((

Üdv. V. Körte

(#9680) Carline válasza Gila2626 (#9678) üzenetére


Carline
őstag

Két sim használata esetén nem tudsz még pluszban sd kártyát használni, szóval ott megéri a nagyobb változat.
Azt meg nem tudhatod mikor szeretnél majd két simet használni.

˙ɐʌloɹoslǝɟ ʞɐuuɐʌ ʞouoɟǝlǝʇ ɐ ɹɐɯ ɐɯ 'ʞɐʇloʌ ᴉɐʇɐpɐ ƆԀ sǝ doʇdɐl ɐ uǝƃǝɹ ʇʇI

(#9681) Kolondrum válasza vadkörte (#9679) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én symbianról váltottam BlackBerryre, majd onnan MIUI-ra és nem volt gond, szokni kellett.

(#9682) MrChef válasza Gila2626 (#9672) üzenetére


MrChef
aktív tag

Nekem a Globalstore-ból jött meg 2 nap alatt, 49ezer Ft.

(#9683) vadkörte válasza Kolondrum (#9681) üzenetére


vadkörte
addikt

Symbian S60, majd S60 touch után az android 2.3.6 Galaxy ACE a "sokk" nagyobb volt, mint az EMUI 1.6, majd a Miui v5. De tény, hogy meg kellett birkózni vele.
Bevallom elfogult vagyok a MIUI-val, de ezen "otthon érzem" magam. A tabletemen stock droid van és kényelmetlen. Hiányoznak a MIUI megszokott nüanszai.

Üdv. V. Körte

(#9684) MrChef válasza Archttila (#9575) üzenetére


MrChef
aktív tag

Az jó, de mi telónkra jön a 9-es?
Nálam is hangos, torz a bejövő hang.
(8.2.10.0 van nekem)

[ Szerkesztve ]

(#9685) redcordoba válasza alex.3 (#9642) üzenetére


redcordoba
csendes tag

üdv!

nekem is a gps ami egy fontos dolog, mert munkámból adódóan /erdő-mező-folyó/ gyakran kell a műholdkép nézet.

sajnos én korábban egy MI4c-vel megszívtam, rettenetesen lassú és instabil volt a gps-e, ezért is pártoltam el egy időre a márkától, de egy kis mellényúlás után /BV7000/ itt ez a modell.

a GPS jelenleg tökéletes. én úgy állítom, hogy csak műholdat vegyen, nekem mobilhálózat ne keverjen be. ma délelőtt egy halastavon voltam, ott a halászházban bent a szobában is tökéletesen mutatta amit mutatnia kell..

kint úton, városban, vagy terepen is tökéletes...

teljesen korrekt....

(#9686) pinnacle válasza Gila2626 (#9672) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Akkor lehet mégsem annyira drága az MM. Eustocknál nincs. Ők is a Wayteqnél szervizelnek. Én azért is venném magyar webáruházból, hogy ha mégsem jön be, el tudjak állni a vásárlástól, illetve pixelhibás telefont sem szeretnék. Mondjuk nem tudom, ez mennyire fordul elő a Note 4-nél.

[ Szerkesztve ]

(#9687) vadkörte válasza MrChef (#9684) üzenetére


vadkörte
addikt

Már most is elérhető a fejlesztői MIUI 9.

Üdv. V. Körte

(#9688) Pakliman válasza Kolondrum (#9667) üzenetére


Pakliman
tag

Nekem csak ennyi jelenik meg, nincs letöltési lehetőség :( (Firefox, Internet Explorer -> egyiknél sincs semmi):

[ Szerkesztve ]

(#9689) Kolondrum válasza Melorin (#9677) üzenetére


Kolondrum
félisten

Hát az érdekes. Sok érdekes dolgot olvastam itt, a GPS is ilyen téma volt, meg stb. Én most legjobban azt sajnálom, hogy töltés közben nem jelzi az akku hőfokot és töltőáramot.

Pakliman! [link]

[link]
[link]

Telefonon témák, kereső, letöltés.

[ Szerkesztve ]

(#9690) Pakliman válasza Kolondrum (#9689) üzenetére


Pakliman
tag

:W :W :W
Köszi!

(#9691) hajas20


hajas20
csendes tag

Sziasztok
Valaki tud ebbe segíteni ? mi cloud miért nem találja hol a telefon ?
Eszközkeresés be van kapcsolva gps internet szinkronizálás minden
plusz érdemes felrakni ezt a frissítést ?

(#9692) mediumgecso


mediumgecso
őstag

RR alatt a LED értesítőt ha beállítom egyedi színre, több színben is jelez míg eljut arra a színre amit beállítottam.
Másnál is volt így?

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#9693) trebrona válasza hajas20 (#9691) üzenetére


trebrona
nagyúr

Biztosan ugyanazzal a fiókkal lépsz be? Ellenőrizd az Account ID-t telefonon és PC-n is, azonosak-e?

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9694) Gloob válasza hajas20 (#9691) üzenetére


Gloob
addikt

Nem igazán a kérdésedre válasz, csak egy jótanács. A tél.számodat nem kéne ennyire publikussá tenni egy fórumon.

Samsung Galaxy A52S

(#9695) nonee válasza mediumgecso (#9692) üzenetére


nonee
aktív tag

szia!
nekem is be van állitva a jelzöfény ..nálam semmi hiba!

legujabb heti rom frissités 7.8.31

A futballban mindenkinek van véleménye, és mindenki ért is hozzá.Ha privátot kapsz,illik válaszolni!!!!

(#9696) Sys85


Sys85
veterán

Hogy már megint mi az isten baja van ennek a telónak...
Naponta 1x azért kell újraindítani,mert elfelejt normális tempóban kommunikálni wifin!
Restart előtt:

Restart után:

A routerrel és a nettel semmi gond,laptopon,asszony tabletjén és telefonján is rendesen jön a 40mbit.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9697) Gloob válasza nonee (#9695) üzenetére


Gloob
addikt

De Ő egy teljesen más ROM - ról beszél. Ő az RR-ről, Te meg a MIUI-ról.

Samsung Galaxy A52S

(#9698) Kolondrum válasza Sys85 (#9696) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem biztos hogy nem a wifi beállítás a baj, hidd el láttam olyat amikor csak egy dolog nem ment. Router volt a baj de mire kiderült...
Nekem jó, de nekem a router is Xiaomi. Fájlkezelőben pl látom a benne lévő 32gb-os kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#9699) mediumgecso válasza Gloob (#9697) üzenetére


mediumgecso
őstag

+1
MIUI alatt jó volt, de itt nem úgy működik ahogy kell.
Pedig eddig (kopp-kopp) minden szempontból tökéletes a RR...GPS pillanatok alatt jelet talál (GPS+net), gyors, durván testre szabható, a Google camera Api2-vel mintha jobb képeket készítene

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#9700) Sys85 válasza Kolondrum (#9698) üzenetére


Sys85
veterán

Na de akkor folyamatosan gondnak kéne lennie,de nincs.
Egész nap itthon voltam,semmi gond nem volt,csak egyszer gondolt egyet és jött a fentebb látható sebesség.
Ezt szinte minden nap eljátsza,csak az időpont változik.
Restart után sokáig megint jó,ezért nem a routerre gyanakszom.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.