Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9351) arcsin válasza micafighter (#9348) üzenetére


arcsin
senior tag

Köszi! Valahol elkeserít hogy a nagyon kínai Foxconn készülékem DingDong recovery-je pöccre mindent tudott sideload, push báármi. De nem baj. Majd megnézem magamnak ezt a dolgot csak járjon le a 72óra

(#9352) helixP válasza redcordoba (#9350) üzenetére


helixP
nagyúr

Összefoglaló, visszakeresés.

(#9353) ragnar69 válasza micafighter (#9339) üzenetére


ragnar69
csendes tag

köszi a segítséget! :) végül ez sem segített, de feldobtam egy custom firmware-t és így már működik.

(#9354) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Ilyen üvegfóliát vettem. Remélem jó lesz!

Üvegfólia

Ablakos tok:

Ablakos tok elölről
Ablakos tok hátulról

És egy strapatok:

Strapatok

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9355) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Lassan eljön az idő, hogy csináljak egy "Gyári adatok visszaállítását", mert ez a memóriakezelés egy kalap sz@r. A telefon gyári, nincs mókolva semmi sem, 8.5.4.0.-ra van rajta. Csak azt nem tudom, hogy egy 3gb belső memóriával rendelkező telefonnál nincs "csak" 900mb szabad ram, akkor egy 2gb-al szereltnél meg elfogy?! Miért kell kiadni egy olyan rendszert ami nem kezeli rendesen a memóriát! :W
Kérdésem lenne, ha csinálok egy gyári visszaállítást akkor csinálni kell új mi fiókot is, vagy ez hogy van?

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9356) KamuMazsola válasza Winnie The P (#9355) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Biztos, hogy baj, hogy csak 900 mega szabad? Nem azért építették bele, hogy használja a rendszer?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#9357) Sys85 válasza Departed (#9312) üzenetére


Sys85
veterán

Én már akkor is hülye ötletnek tartottam a 925-öt,amikor anno kitalálták,hogy ilyenek lesznek.
Gondolom rájöttek,hogy egy szifon elég sokáig kiszolgálja majd a gazdáját mindenféle komolyabb gond nélkül,ugyebár egy i7 legalább 4 évig gond nélkül hozni fogja azt,amit egy jó céges telefonnak kell. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9358) Winnie The P válasza KamuMazsola (#9356) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi a választ, hmm kérdést! Ha olvasod a topikot akkor láthatod, hogy nem csak én panaszkodok a memóriakezelésre hanem többen. Viszont a kérdésemre nem kaptam választ. Megköszönném valakinek, ha válaszolna rá.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9359) micafighter válasza Winnie The P (#9355) üzenetére


micafighter
nagyúr

(#9360) KamuMazsola válasza Winnie The P (#9358) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Igen, olvasom a topikot. Éppen ezért még nem engedtem a telefont frissíteni.
Amúgy miben mutatkozik meg, hogy kevés a szabad memória? A topikot olvasva erre még nem jöttem rá?

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#9361) Winnie The P válasza micafighter (#9359) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszönöm a linket, olvastam őket.
Várom a választ a feltett kérdésre.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9362) crok válasza Winnie The P (#9355) üzenetére


crok
Topikgazda

Termeszetesen nem kell uj fiok.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9363) ht42 válasza Winnie The P (#9361) üzenetére


ht42
senior tag

Melyik kérdésre? Mert a memóriakezelésre megkaptad...

(#9364) Winnie The P válasza crok (#9362) üzenetére


Winnie The P
őstag

Köszi a választ. Van aki végigolvas egy hozzászólást!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9365) Gloob válasza KamuMazsola (#9360) üzenetére


Gloob
addikt

Abban mutatkozik meg, hogy sokan azt nézegetik, hogy mennyi a szabad memória. Semmi másban nem jelentkezik. Csak azt nem tudom, hogy ez mire jó? Másra nem, mint arra, hogy mutogatni a másiknak, hogy jééé nekem ennyi van, nekem ekkora van! Az android memória kezelése az igenis jó! NEM keverendő a windows-al. Ha a rendszernek memóriára van szüksége egy valamilyen folyamathoz, akkor majd szabadít fel annyit, amennyire szüksége van! Addig pedig bent tartja a dolgokat a memóriában. Ez több okból is jó. Amikor egy program elindul, sokkal gyorsabban, és kevesebb energia árán fog elindulni a memóriából, mintha azt be kéne tölteni a tárhelyről. No meg vannak olyan appok, amiket szinte kötelezően a memóriában kell tartani, különben nem frissülnek. Ilyenek a widgetek nagy része. Szóval akinek az kell, hogy mutogassa, hogy jé nekem van 2 GB szabad memóriám, az nyugodtan lőjje ki a futó appokat minden használat után! Lesz jó sok memória szabadon, viszont lesz egy lassú telefonja! Legalábbis egy hasonló kategóriájú telefonhoz képest lassú. És igen is a memória arra való, azért tették bele, hogy azt használjuk, és nem nézegetni kell!
Ezt már többen leírták több helyen. Én magam is leírtam már más helyeken, de hiába. Mindig vannak akiknek a sok szabad RAM a lényeg. Ám legyen!

Samsung Galaxy A52S

(#9366) Winnie The P válasza Gloob (#9365) üzenetére


Winnie The P
őstag

Akkor annyival egészíteném ki az írásomat, hogy egy 46 éves kétgyermekes családapa vagyok, és "Másra nem, mint arra, hogy mutogatni a másiknak, hogy jééé nekem ennyi van, nekem ekkora van!" erről már rég leszoktam!

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9367) Gloob válasza Winnie The P (#9366) üzenetére


Gloob
addikt

Jó! Akkor ha már itt tartunk, én pedig egy 59 éves, szintén két gyermekes családapa vagyok, és én nem szoktam nézegetni, hogy ugyan már mennyi a szabad memória. Ha már így beszélgetünk, akkor áruld el énnekem, hogy miért baj neked, hogy csak 900 MB a szabad memória? Egyszer is tapasztaltad ennek valamilyen kárát? Mondom, én nem szoktam nézegetni, de nem is érdekel. A lényeg, hogy gyors legyen a telefon. És ez gyors! Annyira, hogy a 18 éves fiam, aki ugye koránál fogva fogékony a dolgokra, és elég jól elvan a telefonok világában, szemet vetett rá. Annyira, hogy el akarja adni az LG G4-esét, és ilyet szeretne.

Samsung Galaxy A52S

(#9368) djtörök


djtörök
senior tag

De le is lehet "lakatolni" az alkalmazást, akkor nem tölti újra. Ha 8.5.4 alatt kevesebb a szabad ram, akkor ezekszerint inkább javult a memóriakezelés, mert több dolgot tart bent.

(#9369) riki válasza Henker2 (#9354) üzenetére


riki
senior tag

Szia. Neked a Ninkin tok,ablakos előlapja, becsukódik rendesen ? Nekem nem. Tokba helyezés után a teló azonnal felismerte ,és érzékeli rendesen.Egy összetartó pántot tehettek volna rá. :U

Csatlakoznék Gloobhoz ,hogy miért kell annyi szabad memoria ? Az Ms is most jött rá a Win 10.nél ,hogy ne használjon lehetőleg lapozó memoriát, minél jobban kiaknázza a rendelkezésre álló fizikait. Ezt a droidtól vette át ,mert az alapból jól kezelte. Én 7-es droidot , miui 9 -et használok és a sokak által fellelt hibákat én nem tapasztaltam. Gyors a teló,jó a gps ,nincs tele extra appal .A gyártó támogatja a telót ,nem úgy mint sok másik gyártó ,aki kiad, egy két frissités azt utánna l@szarja.

[ Szerkesztve ]

(#9370) -Prometheus- válasza Gloob (#9365) üzenetére


-Prometheus-
tag

Az embereknek azt kell megérteniük, hogy a rendszer van értük és nem fordítva. Illetve azt, hogy a rendszer nélkülük is boldogul. Nem kell foglalkozni a memóriahasználattal. Nekem sincs bekapcsolva a memóriaállapot kijelzése. Én is úgy vagyok vele, hogy nem érdekel mennyi memória van, oldja meg az Android, az a dolga. És meg is oldja.

Mi a baj a Windows memóriakezelésével (mondjuk a Windows 10-nél, NEM pl. egy ezer éves XP-nél)? Nekem most 16 GB-ból csak 1490 MB van ténylegesen szabadon, a többi aktívan használt vagy gyorsítótárazásra van befogva. Egyébként maximálisan egyetértünk, ez is csak kíváncsiság, mert szokszor a Windows-t hozzák fel ellenpéldának, de azt nem igazán látni, hogy mi az alapja.

Ha pedig Windows Phone-ról beszélünk (lévén mégiscsak telefonos topic), akkor is áll a kérdés, mert egy sok memóriával megáldott Windows telefonon valószínűleg ugyanúgy a memóriában maradnak az app-ok.

[ Szerkesztve ]

(#9371) Gloob válasza Henker2 (#9354) üzenetére


Gloob
addikt

Hasonló az én fóliámhoz, amit innen rendeltem. Megjött, és jó rá!

Samsung Galaxy A52S

(#9372) redcordoba válasza Henker2 (#9354) üzenetére


redcordoba
csendes tag

üveget hol találtad?
stimmel rendesen?

(#9373) Winnie The P válasza Gloob (#9367) üzenetére


Winnie The P
őstag

Volt többször olyan, hogy a neten olvastam cikket /origo/, mire a cikknek a végére értem, visszaléptem a főoldalra és a görgetés eléggé darabosan ment. Majd ekkor kiléptem az origo-ból, és láss csodát, nem volt csak 900mb szabad ram. A net jó volt. Ja és ilyen a frissítés előtt nem fordult elő, pedig akkor is olvasgattam, és ugyanúgy wifi-n keresztül kapcsolódtam a nethez. A lényeg, hogy el lett cseszve a memóriakezelés. Részemről ennyi a memóriával kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#9374) harry3 válasza Winnie The P (#9373) üzenetére


harry3
őstag

Akkor most jövök megint cáfolni. A frissítés előtt sem volt ilyen problémám és most sincs.

(#9375) -Prometheus- válasza Winnie The P (#9373) üzenetére


-Prometheus-
tag

Szerintem azt nem értjük többen, hogy miért vagy hogyan kapcsolod össze a 900 MB szabad memóriát a problémáddal. Pl. szaggató görgetésről eddig nem is volt szó, csak most említetted. A memóriának egyébként nagyon kevés köze lehet a dologhoz. Szaggatna az 3 GB szabad memóriával is, ha akar, elhiheted. :)
(Annak ellenére, hogy én sem találkoztam még szaggatással. Szóval egy factory reset-et megérhet, de biztosan nem a memóriakezelés miatt...)

[ Szerkesztve ]

(#9376) Gloob válasza Winnie The P (#9373) üzenetére


Gloob
addikt

Az, hogy Te meg vagy győződve róla, az a Te dolgod. Én ebben az esetben amit felhoztál, nem a memória kezelésben keresném a hibát. Nem tudom, hogy az origo appot használod-e, avagy böngészőből olvasod. Ha appot használsz, akkor biztos vagy abban, hogy az Origo app teljesen android 7 kompatibilis már? A másik dolog az, hogy az Origo telis tele van reklámmal. Az is nagyon tudja lassítani. Ha teheted, akkor használj valami reklám blokkolót. Az igazán jókhoz sajna root kell.
Ha nem hiszed el, akkor nézd meg az origo.hu-t PC-n, de előtte kapcsolj ki minden reklám blokkolót a böngésződben.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52S

(#9377) pulutodurumo válasza Gloob (#9365) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem az a lényeg, hogy legyen egy vödör szabad RAM. De engem is k&#vára idegesít, hogy egy hangouts meg egy gmail app nem fér el egymás mellett a memóriában. Sőt néha egy intenzívebb (3 tab) böngésző használat után még a launcher is újratölt. Szóval tényleg el lett b@52va a mem. kezelés 8.5.4.0 verziónál. Faktory retesz még nem volt, de erősen gondolkodom rajta.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#9378) Gloob válasza pulutodurumo (#9377) üzenetére


Gloob
addikt

Ha jól értem amit mondasz, akkor a 8.2.10-re ráengedted a 8.5.4-et, ami ugye egy android fő verzió váltás volt, és nem csináltál factory reset-et? Ha ez így van, akkor hajrá, mert erősen ajánlott. Ez minden android fő verzió váltás esetében kötelező. Sőt én eddig mindig nemhogy factory reset-et csináltam, hanem egy teljesen új telepítést, minden lehetséges wipe-al együtt, pedig az első droidom még a T-Mobile Pulse volt, ami még Eclair-ral jött. Azóta megfordult nálam minden android verzió.

Samsung Galaxy A52S

(#9379) mQWeXgsf válasza Winnie The P (#9355) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

A memóriakezelés kalap szar marad bármit csinálsz....És itt nem az a baj, hogy csak 900 MB szabad RAM van általában. Itt az a probléma, hogy van rengeteg szabad RAM és nem használja, hanem inkább újratölt mindent. RR rommal jobb a helyzet, de még így sem érezni, hogy 3 GB-os teló lenne a kezemben. Érzetre sajnos olyan mintha egy 1-1.5 GB RAM-os telefon lenne...

(#9380) coke65


coke65
csendes tag

Sziasztok,
tegnap kaptam meg a készüleket csereként egy másik helyett, melyet nem tudtak javítani. Sajnos gondom van ezzel is. Miután lezár a képernyő, 2-3 perc múlva a telefon kikapcsol csenben, észrevétlenül. Ilyenkor már nem lehet a számot elérni, ha megnyomom a bekapcs gombot, hogy a kijelző újra látható legyen, semmi nem történik. A készléket újra be kell kapcsolni, PIN kód, start. Van valakinek ötlete, javaslata? Van valami beállítási lehetőség, hogy a fennálló jelenség megszűnjön? Sajnos nem EU készülék, nincs rajta magyar nyelv, de ez a legkevesebb. Ha nincs megoldás, küldhetem vissza.😤

(#9381) crok válasza coke65 (#9380) üzenetére


crok
Topikgazda

Kuldd vissza. En visszakuldenem.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9382) crok


crok
Topikgazda

Ha van par perce annak aki a RAM meg ujratoltes meg ilyesmi miatt sziv az irja mar le hogy mi van telepitve es hogy tudja elocsalni a gondokat.. ramennek hogy mitol lehet, aztan meglatjuk mit tudunk csinalni..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9383) santhab00


santhab00
tag

Sziasztok, nem rég jött meg a teló, és tök fasza meg minden, de lenne egy problémám. Átraktam bele a régi sim kártyát, és most akiket hívok, azt írja hogy "Ismeretlen hívóazonosító" vagy valami ilyesmi. Böngésztem a beállításokat de nem találom (IOS-ről jövök szóval kissé ismeretlen) Valaki tudna segíteni,

(#9384) crok válasza santhab00 (#9383) üzenetére


crok
Topikgazda

https://prohardver.hu/tema/xiaomi_redmi_note_4_b20/keres.php?stext=caller&suser=crok

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9385) Sys85 válasza santhab00 (#9383) üzenetére


Sys85
veterán

Beállítások-Rendszeralkalmazások-Telefon-További beállítások-Hívóazonosító

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9386) Sys85 válasza crok (#9382) üzenetére


Sys85
veterán

Nekem elég annyi,hogy belépek a beállításokba mondjuk az akkustatisztikákat meglesni és ha onnan visszalépek mondjuk a Chrome-ba,akkor már újratölt.
De ezt csinálja az Index app,youtube,Aliexpress,FB stb is.
De most hogy a Chromeból visszaléptem a beállításokba,azt is újratöltötte...

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9387) Nestor16 válasza santhab00 (#9383) üzenetére


Nestor16
senior tag

Call app -> Call Settings (Menü) -> Advanced Settings -> Caller ID -> Show number

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dávid

(#9388) MrChef válasza redcordoba (#9372) üzenetére


MrChef
aktív tag

Én az Aliexpress-en ezeket találtam a mi telefonunkra 2-3 dollár között legalább 4* értékeléssel, ingyenes szállítással. Így is hatalmas a választék, bár van néhány nem jó leírás. Én pedig inkább azoktól rendelek, ahonnan már sokan rendeltek és a legjobb visszajelzéseket adták.

(#9389) Gloob válasza Sys85 (#9386) üzenetére


Gloob
addikt

A fejlesztői beállításokban, az alkalmazások csoportban nincs véletlenül bekapcsolva, a törölje a tevékenységet?

Samsung Galaxy A52S

(#9390) Sys85 válasza crok (#9382) üzenetére


Sys85
veterán

Helyesbítek!
Ha lezárom a képernyőt és pár perc (2-3) múlva feloldom,akkor jön a Chrome újratöltés.
App lelakatolva,memória optimalizáció alacsony beállításon,szabad ram 600-800mb,semmilyen akkukímélő nincs beállítva,akkuhasználat kezelésnél Chrome kikapcsolva...
8.4 alatt ugyanígy beállítva semmi gond nem volt.

Gloob:
Nincs bekapcsolva,most néztem.

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9391) crok válasza Sys85 (#9386) üzenetére


crok
Topikgazda

Most csináltam egy olyan kört amit leírtál, számomra ismeretlen az újratöltés mint probléma. Én sima 8.5-öt használok most, csak twrp+root van pluszban. Ami releváns lehet az a dev.options-ben a mem optimization ki van kapcsolva (nincs zRAM, nincs swap..), background process limit=standard és (természetesen) a don't keep activities ki van kapcsolva. "Lakatolva" nincs semmi. A Battery & performance > manage apps battery usage is MIUI recommended-re van állítva minden app-ra. De pl. én használok AdAware-t is, ami miatt meglegetősen sok reklám kimarad az életemből. Még így is 50+% az akku 5 óra SoT mellett (ebből 2.5 óra VLC video, többi vegyesen ide írás meg email meg FB meg Messenger meg AliExpress Dispute írás.. meg Soccer Stars) és míg pötyögök is váltogatok meg lapozgatok az appok közt és minden pöcc-röff, nincs lag, nincs "újratöltődés".. semmi. A recent apps szerint 807MB free van, Chrome 3 tabbal nyitva (Origo, ez a fórum desktop nézetben meg egy kínai kajálda étlapja..), Messenger + FB app, Settings > battery > power > battery usage nyitva, Index app, AliExpress app, Google Play (mert épp volt pár app ami frissített) és odavisszakeresztbe' lehet váltogatni bármit bárhova, semmi gond vagy akadás.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9392) Sys85 válasza crok (#9391) üzenetére


Sys85
veterán

Én marhára nem értem mi van!
8.4 alatt minden ok volt,de most...
Már FR-t is csináltam,de változatlan.
Minden tökéletesen működik,csak ez a kurv@ ramkezelés nem. :((
Komolyan már várom hogy megkapjam a szifont!

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9393) crok válasza Sys85 (#9392) üzenetére


crok
Topikgazda

Pedig én még el se kezdtem széthekkelni mert olyan szépen teszi a dolgát (hidd el, tudom hogy lehet tekerni a beállításokat..)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9394) Kinsiinoo válasza Winnie The P (#9373) üzenetére


Kinsiinoo
senior tag

Akkor lenne még jobb a memória kezelés ha még 900Mb SE lenne szabad. Azért adták a 3GB és 4GB RAMot a telefonnak hogy HASZNÁLJA. Erről nagyon sok helyen írtunk már, amit nem használunk az pénzkidobás, ugyan ez van a memóriánál is.

Samsung S23 Ultra 12/512

(#9395) Nestor16


Nestor16
senior tag

Van lehetőség NFC képessé varázsolni ezt a telefont?

Üdv, Dávid

(#9396) antalbende válasza pulutodurumo (#9377) üzenetére


antalbende
csendes újonc

Pontosan! Tennék én rá magasról, ha 100 MB szabad memóriám lenne is, de cserébe újratöltés nélkül lehetne appok között váltogatni...

A 6.0-ról 7.0-ra való váltás számomra tulajdonképpen annyit jelentett, hogy egy rakás sz*r lett a ramkezelés, valamint a főképernyőn lévő óra eggyel vastagabb betűtípussal íródott és az ikonok háttere fehér lett... :C

(#9397) MrChef válasza crok (#9391) üzenetére


MrChef
aktív tag

Ez a fórum mobilnézetben pedig nagy nulla, egy csomó infó hiányzik.

(#9398) Sys85 válasza Nestor16 (#9395) üzenetére


Sys85
veterán

Hardveres korlátai vannak,mivel nincs benne az NFC antenna.
Szóval nem.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9399) Nestor16 válasza Sys85 (#9398) üzenetére


Nestor16
senior tag

Rendben, köszi akkor ezért nem nagyon találtam róla infót a neten, bár nem értem pontosan hogy is működik. Ezt a blog írást találtam erről. NFC tageket árulnak tucatjával, azt tok mögé be lehetne tenni, ott nincs árnyékolás. A telefonnal is NFC-n keresztül kommunikálna elméletben vagy hogy van ez? Egy kicsit részletesebben elmagyaráznád kérlek, hogy miért nem valósítható meg?

Üdv, Dávid

(#9400) holozis_HUN válasza Nestor16 (#9399) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Az nfc tagek általában arra vannak, hogy rányomod a telót éd bekapcsolja a wifit amikor hazaértél, ilyenek... Mobil érintéses fizetés is NFC-vel megy.

A telefonban njncs NFC modul HARDVERESEN szóval semmilyen nfc művelet nem használható...

El errar es humano y el perdonar, divino.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.