Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10151) Ájvé válasza Pakliman (#10116) üzenetére


Ájvé
veterán

Jól értem 2 sim+ SD-t használsz? Nem értem akkor ezen mit kell csodálkozni. Belső tárhelyre nem fér fel egyébként? Ha belső tárhelyen jó (próbáld ki) akkor nem a telefon hibája, SD probléma lesz.

pinnacle:
Wayteq 1 év garanciát ad, szóval amit itthon kapsz hivatalos forrásból jó eséllyel 1 év garanciás, ennél csak rosszabb lehet más beszállító szerintem. Vagy ott van spemall, az lehet 2 éves, de máshol nem hallottam még ahol 2 évet adnának.

[ Szerkesztve ]

(#10152) vadkörte válasza ht42 (#10146) üzenetére


vadkörte
addikt

8.5.4 Global Stable van nálam fent és se a gyári alapértelmezett, se egyéb témával NEM érhető el az opció. Nem mintha annyira zavarna (engem)

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10153) Kolondrum válasza Departed (#10148) üzenetére


Kolondrum
félisten

Téma lent de nincs ilyen beállítás. Szóval akkor ehhez buher kell?

(#10154) ht42 válasza Kolondrum (#10153) üzenetére


ht42
senior tag

Én semmit nem buzeráltam... de a saját szememnek hiszek, és szerintem ti is, ott vannak a képernyőmentések

(#10155) juve600 válasza Kolondrum (#10153) üzenetére


juve600
nagyúr

pedig megy vele

témaszerkesztőben az ASZTAL beállitásánál kiválasztod ezt a témát és utána Beállítások-Kezdőképernyő -nél már tudod állítani

(#10156) Kolondrum válasza ht42 (#10154) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nincs mire rábökni, kapcsolók vannak meg miui kezdőképernyő fül amin belül más nincs. Zsákutca. Nem fontos.

(#10157) ht42 válasza Kolondrum (#10156) üzenetére


ht42
senior tag

Eseteleg fejlesztői mód?
Beállítások - A telefonról - MIUI verzióra 5x rábökni

(#10158) vadkörte válasza Kolondrum (#10123) üzenetére


vadkörte
addikt

"Te sárgát én zöldet..."

HÉV vagy GyESEV?

(#10110) kelly416:
Az eddigi oco transzparens szilikontokom ha nem full cover üveg van fent jó (lehet, nincs ilyen üvegem), ha full cover, letolja az üveget. A tokon a kivágások bár jó helyen vannak és pontosak is, a minőséget remekül tükröző sorjákból nincs hiány. Az alsó felső élrész közepe ~0,5mm-t ível így eláll a telefontól.
OK, hogy 600 Ft-ért nem várok csodát, meg itt volt 4 nap alatt, de ennyél kicsit többet vártam volna.
Az új 360° tokkal - bár pont ezt a fajtát nem szerettem volna használni, hisz a telefon szépségéből kb semmi sem látszik - ilyen probléma nincs. A tapintása is kifejezetten kellemes. Örök hálm üldözni fog! :R
Pü-ben küldjem az üveg és a tok adatait?

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10159) Phae2bef válasza helixP (#10114) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Kimaradt egy 2-vel osztás a hullámhossz többszörösnél de a többit jól írtam remélem :)

(#10160) pinnacle válasza pinnacle (#10045) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy fotókon túlhúzza a zöldet, de megnéztem tegnap pár 1080p Youtube filmet, hát valami hihetetlenül jó képminősége van. Az is feltűnt, hogy milyen tiszta fehéret tud. Úgy néz ki, hogy BOE paneles, a kamera viszont Samsung. Ha valakinek van Sony kamerás telefonja, tegyem fel párat legyen szíves, lehet az jobb minőségű.

Inkább az a gond, hogy annyit nyomogattam fél kézzel a telefont, hogy izomláz van a bal hüvelykujjamban, remélem nem kaptam ínhüvelygyulladást. :D

(#10161) kriszpontaz válasza pinnacle (#10160) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Erre van kitalálva az egy kezes mód... :D

(#10162) Kolondrum válasza pinnacle (#10160) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem ugyan ezt írja, tessék: [link]

(#10163) vadkörte válasza pinnacle (#10160) üzenetére


vadkörte
addikt

Aki mod-olta a telefont próbálja ki a Google Camera-t és a Motorola Camera-t. Utóbbi sem rossz. Egfyszerű, mint a huzalszeg, de a képe korrekt.

(#10162) Kolondrum:
Van Vénusz légycspója-d?? Te agy az én emberem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#10164) Pakliman válasza kriszpontaz (#10134) üzenetére


Pakliman
tag

Nincs benne SD kártya.

(#10165) fene_vad


fene_vad
senior tag

(visszatalálok)

(#10166) Ájvé válasza Pakliman (#10164) üzenetére


Ájvé
veterán

Gyári lejátszóval is csinálja? Mert akkor mehet gariba.

(#10167) Kolondrum válasza vadkörte (#10163) üzenetére


Kolondrum
félisten

Figyu, hirdettem napestig alap és T-rex variánst, az utolsó két cserepet ma adtam fel úgy, hogy az illető alig tudta a postát állni (!!!) de leszartam, mert senki nem fogja fel mi háttere van annak mire a kicsi cserépben oda tudom adni. Nevelni, önözni (nem csapvízzel), ültetni stb. Van olyan tál, mert olyan nagy és alul nem lyukas ami 15 rongy és kell neki sacc 2-3 év mire lesz belőle értékelhető csemete, HA kibírja a telet. Van 9 fajtám. Amúgy lezajlott hetekkel ezelőtt az ültetési fázis, már nem lesznek bolygatva, jön a tél, érződik is rajtuk, hogy visszahúzódnak, lassul a növekedésük, kisebb csapókat hoz, örülök ha áttelelnek.
Erre jövőre kell visszatérni, ha lesz bontás. :R

(#10168) pinnacle válasza kriszpontaz (#10161) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Az nagyon kicsi böngészéshez. Szerintem az a gond, hogy nehéz fél kézzel tartani, remélhetőleg megszokom. Egyébként tényleg lehet ínhüvelygyulladást kapni mobiltól, a fene sem gondolta volna. Nekem pont ott fáj, ahogy a képen látszódik.

Kolondrum, alapszinten nem elég ez a képminőség, 1. 2. HDR csak kíváncsi lennék milyen a Sony. Ár/érték arányban megfelel.
Egyébként milyen telefonokkal van egy szinten a Note 4? Gondolom azoknak jobb a kamerája, de 2X annyiba kerülnek.

vadkörte Köszi! Nekem alap verzióm van, én nem tudom felrakni.

(#10169) helixP válasza vadkörte (#10163) üzenetére


helixP
nagyúr

Ha már kamera. HDR-összehasonlítás 100%-on. Balra a Google Cam HDR+-sza, jobbra a MIUI Cam HDR-je.
Google jobban menti meg a kiégett részeket (lásd felhők), nem élesít túl, nem is olyan zajos. A MIUI-nak szebbek a színei (már-már túltolja :) ), jobban utánamegy a részleteknek (ettől kicsit digitális lesz a hatás), egyel világosabbá is teszi a végeredményt.
Ebben a mappában a teljes kép + pár ilyen összehasonlítás még.

(#10170) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Kollegám panaszkodik, h telefonálás közben nem hallják jól.
Ebben a készülékben ki lehet kapcsolni a két mikrofonos zajszűrést? És ha igen, hol? (MI3, MIUI 8 alatt ne m találom én sem...)

(#10171) Kolondrum válasza zolikaDB (#10170) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem ma volt egy 23 perces hívásom 4G full tereő. Végig akadt kimaradt. A szolgáltató volt amúgy. Mondom jó hogy kérdeztek, de nem hallok semmit és nálam eddig minden jó volt, semmi kimaradás. Itt az előtte való 50 perc telefonálást vettem alapul. Sztem nem nálam volt a baj.

pinnacle! Én sajnos az ilyen meg ilyen minőséghez szoktam. Ez alatt nekem minden @r.

[ Szerkesztve ]

(#10172) Melorin válasza zolikaDB (#10170) üzenetére


Melorin
addikt

Erről jut eszembe. Eddig ahány telefonom volt egyiken sem tudtam használni a kihangosításos beszélgetést, így ezen sem, mert ha nem beszélek, bekapcsolja a zajszűrést és a következő első szavamra aktiválódik csak újra a mikrofon, így a beszélgetőpartnerem nem hallja mondataim elejét mert "leharapja" a telefon. Erre van valami megoldás? Ki lehet kapcsolni a zajszűrést vagy az automatikus mikrofonnémítást?

[ Szerkesztve ]

(#10173) crok válasza zolikaDB (#10170) üzenetére


crok
Topikgazda

Logout blogomban a "Videofelvétel közbeni és hívás közbeni hang problémákra megoldás" részt csináld végig:

Videofelvétel közbeni és hívás közbeni hang problémákra megoldás:
VoLTE letiltása.
Google Assistant letiltása (a.k.a. "OK, Google" letiltása):
Google Settings > Search & Now > Voice > “Ok Google” kikapcsolása
/system/build.prop
persist.audio.fluence​.. módosítása ezen video alapján
+példa file-ok módosítva.
Valamint mégegy leírás és mégegy - az első az Redmi 3 de itt a mi szempontunkból ugyan az.
Ésmégegy link, majd' minden benne van ami fentebb, képekkel.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10174) vadkörte válasza Kolondrum (#10167) üzenetére


vadkörte
addikt

Édesapámmal foglalkozunk (ill. foglalkoztunk) dísznövények szaporításával - tuja, normand fenyő, boróka, nemesfagyal, buxus, rózsa, stb... - így tisztában vagyok vele mi munka van mögötte.
:R

Nem is modt gondoltam beszerezni. Csak úgy jó volt találni végre valakit, aki ezekkel a kis manókkal foglalkozik. Amikor üzletben néztem példányokat, sírni lett volna kedvem a kis nyomorultakon.

Üdv. V. Körte

(#10175) Kolondrum válasza vadkörte (#10174) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ja jó, csak eladni sem egyszerű, mert más dimenzióban élnek akik nincsenek benne. Amúgy semmi közöm a kertészethez, kizárólag ennyi. :R Itt jó helyen vannak, remélem látszik rajtuk. Semmi széles fényhiányos levél miegymás. :DD Off vége.

(#10176) Pakliman válasza Ájvé (#10166) üzenetére


Pakliman
tag

Ugyanúgy :((

(#10177) vadkörte válasza Pakliman (#10176) üzenetére


vadkörte
addikt

Másik ROM (tiszta telepítéssel, akár nem MIUI)

Üdv. V. Körte

(#10178) juve600 válasza crok (#10173) üzenetére


juve600
nagyúr

Ezzel a beállítással nekem mindig a legjobb hálózatot állítja be amit csak lehet (adatkapcsolat szempontjából) valamint soha nincs gondom a Wifi/mobilnet váltással:
Tárcsázóban *#*#4636#*#* (vagy settings > about phone > internal memory-ra koppints vagy 10x) majd Phone information 1 vagy 2 (attól függően melyik SIM-et akarod megtekinteni/beállítani) majd a set preferred network type legyen LTE/CDMA/UMTS auto (PRL) így a rádió interfész a behelyezett SIM szolgáltatójától fog PRL-t kérni és használni (Preferred Roaming List, nem, ez *nem csak* a szolgáltatók közti roaming hanem a mindenféle cella roaming) ami mindig a szolgáltató legoptimálisabb beállítása lesz, ez szinte 100%.

én ezt megcsináltam,nem lett tőle jobb,ja és minden újraindításnál elfelejti a teló ezt a beállítást

(#10179) pinnacle válasza Kolondrum (#10171) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ezért kérdeztem, hogy milyen telefonokkal van egy szinten a Note 4 (a kamerát nem számítva), ez a Nokia 3 éve került 2x annyiba.

(#10180) helixP válasza Kolondrum (#10171) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerintem ki lehet belőle hozni ilyen szintet. A makrót biztosan.

pinnacle: Nincs nagy különbség a Sony-val készült fotókat illetően itt van egy-kettő: 1, 2, 3, 4.

[ Szerkesztve ]

(#10181) Hary50


Hary50
csendes tag

Sziasztok!

Sokan keresik a képernyő lezárás lehetőségét. Vidgetek>Kapcsolok> és ott a lakatot Képernyözárt tedd ki a neked szimpatikus helyre.

(#10182) Pakliman válasza vadkörte (#10177) üzenetére


Pakliman
tag

Előbb-utóbb úgyis az lesz, de gari idő alatt nem igazán akarom.
(Az előző telefonjaimnál kézhezvétel után rögtön romoltam, mivel Kínából voltak rendelve, gariztatni úgysem tudtam volna.)

(#10183) vadkörte válasza Pakliman (#10182) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért is írtam. Redmi 1S-sel voltam így. (szaggatott) De csak MIUIHU-n. Eu dev-vel megszűnt.

Üdv. V. Körte

(#10184) crok válasza juve600 (#10178) üzenetére


crok
Topikgazda

Persze hogy elfelejti mert arra áll vissza ami a build.prop-ban van benne. A "nem lett tőle jobb" az nálad pontosan mit jelent? Mi történik de nem kellene vagy nem történik de kellene?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10185) juve600 válasza crok (#10184) üzenetére


juve600
nagyúr

nem lett tőle jobb sem a wifi sem a mobilnet

(#10186) zolikaDB válasza crok (#10173) üzenetére


zolikaDB
veterán

Köszönöm!
VoLTE letiltása -> hol találom?
Google Assistant/Google Settings letiltása (a.k.a. "OK, Google" letiltása) -> hol találom?

Nem ide vág, de: Camera2 API -> az mire jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#10187) pergabb


pergabb
senior tag

Cseréltettem a telefont, a 3. pixelhiba mentes volt. Viszont most telefonáltam vele először, a hangszórója rendesen recseg. A beszéd hangszóróra gondolok, amit a fülemhez tapasztok. Megint menjek vissza és cseréltessem?

teljesen a fülemre nyomom akkor nem recseg, gondolom a levegő másképp áramlik

[ Szerkesztve ]

(#10188) crok válasza juve600 (#10185) üzenetére


crok
Topikgazda

A wifin erősen meglepődtem volna ha ettől jobb lett volna : D

A mobilnet pedig úgy lesz "jobb" hogy ha mozogsz akkor az átállások lesznek simábbak.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10189) juve600 válasza crok (#10188) üzenetére


juve600
nagyúr

értem
köszi

(#10190) crok válasza zolikaDB (#10186) üzenetére


crok
Topikgazda

settings > SIM cards and mobile networks > VoLTE > disable
Ha fent van a Google alkalmazás akkor
settings > accounts > google > Voice > "OK, Google" detection > disable
vagy
google kereső > G gomb > Voice > "OK, Google" detection > disable
De én pl. leszedtem a Google Appot mert nem használom..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10191) Ájvé válasza Pakliman (#10176) üzenetére


Ájvé
veterán

Visszaállítás (előtte mented), vagy ahogy előttem írták új ROM, akár ugyan azt is visszateheted. Ha frissebb akkor érdemes azt próbálni.

(#10192) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Másnak sincs global dev alatt áram, hőfok, fesz kijelzős töltés közben zárolásin? Írtam mi-éknek, de nem szerepel a change logban egyelőre h javítva lesz.

(#10193) bbubby00 válasza RVR400 (#10128) üzenetére


bbubby00
őstag

Igen, Spemall 2év EU garival, ami a Sultan mobilszervizbe szól. Beszéltem velük, és ők mondták, hogy első évben ők nem tudnak alaplapot vagy kijelzőt cserélni, hanem nekem kell elküldenem Kínába a Xiaominak, vagy várok amíg belépünk a 2.évbe és onnantól már ő is cserélheti ezeket az alkatrészeket...
Eléggé kiábrándító, ha tudtam volna, hogy mindenhol ilyen nehézkes a gariztatás, nem veszek Xiaomit, hiába jó kis telefon.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#10194) Ájvé válasza bbubby00 (#10193) üzenetére


Ájvé
veterán

Tegyük hozzá, hogy ez spemallon van, ha itthon veszed jobb esetben a Wayeqhez szól a garancia (vagy eustock biztos hogy Wayteq-es garanciát ad), ők pedig mindent itthon intéznek, neked csak oda kell juttatnod. Spemall nekem is szimpatikus, de meglepett mikor megtudtam, ez szerintem hiba a részükről (az ember 2 év EU garancia alatt azt érti hogy tudja itthon érvényesíteni, nem neki kell Kínába küldözgetni, mert ilyen erővel bárhonnan rendelhetnék telefont, ugyan úgy Kínába kell visszaküldeni).

(#10195) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Na megjött a teló. Spemall magyar raktárról rendelve, 47k-ra jött ki (fekete).
Azt ugye jól gondolom, hogy mind2 hangszórónak szólni kéne? :DDD

(#10196) bbubby00 válasza Tomi0703 (#10195) üzenetére


bbubby00
őstag

Persze, az alsónak meg a felsőnek ;]
Alul csak az egyikből kell, hogy szóljon :D

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#10197) Kolondrum válasza Tomi0703 (#10195) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sztem csak én vagyok az aki napokkal vásárlás után nézte meg pl lehet e róla telefonálni. Na azóta amúgy mindent végigpörgettem rajta. A pixelhibát tegnap néztem meg a tesztelés menüben. Hát nincs. :)

Ma kicsit tesztelek, note 3 pro vs Note 4 global töltés azonos százalékról azonos jellemzőkkel rendelkező töltőktől közel azonos hosszú kábellel úgy, hogy nem nyomkodom őket.

(#10198) Tomi0703 válasza bbubby00 (#10196) üzenetére


Tomi0703
őstag

Aha, akkor pont jó, mert csak az egyik szól. :DDD Asszem írok nekik. :(((

Kolondrum: Én sem vagyok az a mindent végigpróbálgatós fajta, de mondom megnézem, hogy szól ez a csoda, és csak az egyik szól sajna. :(

[ Szerkesztve ]

(#10199) Departed válasza Tomi0703 (#10198) üzenetére


Departed
őstag

Ha csak hülyéskedtek akkor ne olvassátok el az alábbi tényt:
mono a cucc, csak a lent jobboldali a hangszóró, a baloldali mikrofon.

(#10200) Kolondrum válasza Tomi0703 (#10198) üzenetére


Kolondrum
félisten

Azaz hogyan csináljunk prémium telefont egy simából. Mondom aztaa az alsó hangszóróK, aztán nem. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.