Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9801) Gloob válasza Kolondrum (#9796) üzenetére


Gloob
addikt

Mennyi ideje van fent? Kell neki idő, még helyes statisztikát mutat. Valamikor használtam egy virágboltos verziót belőle, de jelenleg nincs fent. Ha nagyon kell, holnap megkeresem.

Samsung Galaxy A52S

(#9802) johnsmithnex válasza Sys85 (#9787) üzenetére


johnsmithnex
tag

1 hétig szenvedtem én is, de utána jártam külföldi fórumokon és ami nekem bevált az a következő:

PC-n:
Win10
Start-Gépház-Hálózat és internet-Proxy:kézi proxy beállítás

ide be kell írni egy kínai proxy címét amit a következő oldalon találtok:
[link]

majd rányomni a mentésre

így kell elindítani a kód kérési folyamatot

én a kódot nem kaptam még meg, de 2 napra rá már engedélyezte a program és ki is van már nyitva a bootloader

(#9803) Kolondrum válasza Gloob (#9801) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pár napja, 3 pro-n ment, első pillanattól. Már a sot mérés sem jó, frissítem és nem nő az idő, de több baja is van.

(#9804) jimmy5


jimmy5
aktív tag

sziasztok

Próbálta már valaki a LOS15 OREO-t ?
Használható ?

Poco F2 Pro 8GB/256Gb ł Intel I5-4690 ł Asrock H97 Fatal1ty Performance ł FSP Raider S 550W ł Gigabyte R9 280X 3GB GDDR5 WF3 Rev2.0

(#9805) Oldman2 válasza ati888 (#9797) üzenetére


Oldman2
veterán

Miért ne lehetne?
???

(#9806) Tomi0703


Tomi0703
őstag

Hali!

Ezt az üvegfóliát rendelte már valaki? Ugyanolyan jó mint a téma összefoglalóban linkelt? Az eladót ismerem, korrekt (de szerintem mindenki ismeri aki kintről rendel fóliát stb.) :D

(#9807) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Szürke vagy a fekete hátlapon látszódik jobban az ujjlenyomat? Itt a feketére mondják, talán az ezüstön kevésbé? Illetve melyik Global Note 4-en van jobb minőségű fólia, ez nagyon csúnya.

[ Szerkesztve ]

(#9808) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Miui alatt megoldható a stock droidhoz hasonló értesítési rendszer?
Gondolok itt a fentisávban a minimalista ikonokra, a kibontható értesítésekre.
A másik ami zavar, hogy pl a messenger chatfej-t minek rakja be, mint értesítést? Ezt ki lehet kapcsolni valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#9809) Sys85 válasza johnsmithnex (#9802) üzenetére


Sys85
veterán

Megpróbálom köszi! :R

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9810) juve600


juve600
nagyúr

[link]

jön az új rom
ezzel elismerik hogy nem a legjobb a MIUI ?

[ Szerkesztve ]

(#9811) kelly416 válasza VMatteo (#9756) üzenetére


kelly416
veterán

Egy hétig volt meg a z3c több, mint egy évvel ez előtt. Nem emlékszem, az hogy bírta, de látatlanban merem mondani, ez jobban bírja.

(#9812) KamuMazsola válasza kelly416 (#9811) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Én meg tapasztalatból mondom, hogy jól bírja. Tegnap este 43%-kal két nap használat után nem tettem töltőre. Soha ilyet nem tettem még, eddig minden telómat naponta töltöttem.

Üdv.: KamuMazsola

(#9813) vigyori78 válasza juve600 (#9810) üzenetére


vigyori78
őstag

El is olvastad a cikket vagy csak belinkelted?
Android One a lényeg ha esetleg még nem hallottál volna róla,nézz utána.

(#9814) Melorin válasza KamuMazsola (#9812) üzenetére


Melorin
addikt

Én péntek éjjel töltöttem utoljára, most 48%. 4 óra SOT. Nekem ez az első telóm amivel ilyesmit lehet művelni :D

(#9815) picimitch


picimitch
tag

Sziasztok!

Húgom kb egy hónapja vett egy EU-s note 4-et emagról. Egyre gyakoribb probléma, hogy nem tud hívást fogadni/indítani (nincs mobilhálózat/szolgáltatás asszem ilyesmi a hibaüzenet nála hívás indításakor). Ha őt hívnám nagy csend, majd pittyenés, és hívás vége.
Térerő amúgy maxon, sms-el semmi probléma, azonnal tud küldeni/fogadni. Tegnap délelőtt frissített fel a legújabb EMUI/Nougat rendszerre. Azóta még rosszabb talán a helyzet, bár előtte is volt már ilyen gondja.
Factory reset, preferált hálózattípus 2G-3G-4G váltogatása, sim kártya ki-be nem segítettek.
Valakinek van vmi ötlete, vagy vissza kell esetleg küldeni a telefont? Előre is köszi a segítséget.

(#9816) Buckey válasza picimitch (#9815) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Gondolom hugod a Telekomnál van. ;)

(#9817) picimitch válasza Buckey (#9816) üzenetére


picimitch
tag

Igen. Ez mennyire releváns? Mi a gond a T-mobile-nál?

(#9818) pprod94


pprod94
aktív tag

Van új 5.0-s Faust kernel, ha valaki használja. :)

(#9819) Dißnäëß válasza picimitch (#9815) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Minden hálózatnak vannak ún. optimális paraméterei, melyet a függetlenített telókon érdemes leküldetni a telóra a szolgáltató által. Ennek menetéről az üfszolgálat tud mondani valamit - ha hajlandó - így a gyári default helyett valamivel jobban használja a telefon a hálózatot.

A hiba viszont legtöbbször az a jelenség, amikor 4G-n pihen a teló és ha beérkező hívást fogadna, nem kapja meg a parancsot, hogy menjen le 3G-re (hívás ugye 3G-n történik), vagy ha megkapja a parancsot, nem kezd vele semmit. Firmware és hálózat függő sajnos, a Huawei P8 Lite-ok az elsők között voltak, amik tömegesen kezdtek el ilyet csinálni és ezzel nagyon nem lehet mit kezdeni.

Nálam a Redmi Note2 csinált olyanokat, hogy ha wifin voltam, kisípolt az engem hívó félnél, hiába voltam 3G-4G layer-ekben jó térerőn, míg ha wifi off volt, mindig bejött a hívás rendesen. Ez a jelenség is csak saccra/érzésre 10-ből 1x fordult elő, de akkor bosszantott és vki adott tippet, hogy wifit kapcsoljam ki, 1 hétig így voltam wifi nélkül (csak mobilnet) és mindig betaláltak a hívások.

Kicsit összetett ez a mobil világ, de legritkább, hogy a szolgáltató a ludas. Sajnos Kína nem mindig tartja be a hálózatokra és az azon használt rádiós protokollokra vonatkozó szabványokat, vagy itt-ott eltérően értelmezi őket.

Próbálj ki egy másik firmware-t, én 3GB/32GB-s Note 4-el vagyok Telekomos és kifogástalan (wifin is).
(Android 7.0 NRD90M, MIUI Global 8.5 Stable, 8.5.4.0(NCFMIED)

Fenti dolgok nem kamuk, szolgáltatónál dolgoztam ... (többet ne kérdezzetek) :) ... nem a rádiós részlegen, de meséltek a szakik, mik vannak, néha a fejüket fogták 1-2 készülék viselkedésétől. Hatalmasat szór a piac és a hardverben (azaz firmware-ben) nagyot bakizók között mindenféle márka van, nem márka, hanem inkább modellfüggő. (1 széria szifon ex-csúcsmodellel is gondok vannak, akárcsak egy őt megelőző Samu csúcsmodellel). Ezért jó az olyan teló (pl. Redmi Note 4) amire sokféle gyári, vagy kicsit, esetleg jobban főzött ROM is felmegy, mert van miből válogatni, melyik hoz optimális élményt. Melyik hogy vezérli a hardverét..

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#9820) redcordoba


redcordoba
csendes tag

üdv!

tud ez a telefon OTG-t?

(#9821) Sys85 válasza redcordoba (#9820) üzenetére


Sys85
veterán

Hali!
Röviden,tömören: Igen! :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#9822) Simba86 válasza redcordoba (#9820) üzenetére


Simba86
senior tag

igen, de annyi idő alatt, hogy ezt beírtad, a google-t is használhattad volna... :U

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#9823) picimitch válasza Dißnäëß (#9819) üzenetére


picimitch
tag

Köszönöm a választ. Úgy érzem sokkal nem vagyok előrébb a megoldásban sajnos. Mint ahogy írtam, nem az enyém a telefon, a húgom nem biztos, hogy örülne a bootloader nyitásnak és főzött romozásnak (garanciavesztés esélye stb) mivel szinte új a telefon. Ettől függetlenül nagyon csalódott, és szeretnék segíteni az ügyben. Főleg, mivel én beszéltem rá a készülékre, a remek ár-érték aránya miatt.
Ha más is járt így telekomnál, és tudja a mit lehetne tenni, ne tartsa magában. Köszönöm szépen.

(#9824) sputyi70 válasza Simba86 (#9822) üzenetére


sputyi70
aktív tag

Mondjuk az elöző hsz.-ban megválaszolták. Elengedhetted volna. Minek stresszelni ? ;)

(#9825) Dißnäëß válasza picimitch (#9823) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Feltételezhetően hugod nem torrentezik 4G-n, így ha 3G-re lock-olja a telefont, nézzétek meg úgy, hogy viselkedik. (Magyarul 2G+3G-t használ csak, LTE-t nem). Félmegoldás, de a max térerő semmit nem jelent a mai világban, ha az LTE frekiken jó a térerő, közel a cella, mittomén, míg a 3G gyenge - csak ugye a teló azt a térerőt jelzi mindig, amin éppen van, nyugalmi állapotban pedig ha van 4G, azon csücsül (hanghívás meg levált 3G-re, legalábbis régen így volt, VoLTE nemtom, automatikusan aktív-e Telekomnál és megy-e mostmár).

Élményben az LTE hiánya semmit nem jelent, 3G-be befér minden, ami Instagram, Facebook és társai.

Ettől függetlenül hardware hiba is lehet, vagy a közelben zavartatás, vagy bármi. De leginkább készülék. Annak járj utána, hogy egy másik ROM (lehet gyári, újabb verziós, vagy nem tudom ...) gar bukással jár-e, mert ezt meg én nem tudom. Ha nem jár azzal, akkor legyél szíves feltenni neki egy újabbat és abbahagyni a sírást, mert mint írtam, 99.9%, hogy a készülékben a hiba, ahogy viselkedik a hálózaton.

Ha továbbra is fáj a fogad minderre, lehet gariztatni. Gondolom, annak sem örülnél, de itt úgy látom, egy olyan útkereszteződés előtt állsz, hogy bármerre is indulj el, mindenképpen sírás a vége, inkább azt kell mérlegelned, hol pityeregsz kevesebbet majd, ROM "főzéssel" vagy egy többnapos-többhetes (forrástól függően) gariztatással. :U

Tehát előrébb most sem vagy, de érzésem szerint nem is nagyon leszel, hacsak be nem hajtasz az egyik utcába a két - Számodra - kellemetlen közül.

És hogy vigasztaljalak, a szolgáltatód pont tojni fog az általuk nemforgalmazott, így nemtámogatott kínai "noname" készülékedre. (Halkan, előre szólok, de egy próbát megér). Bármelyik szolgáltató is legyen ez..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#9826) zeon.hu válasza Dißnäëß (#9825) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó eséllyel ez a baja, de egy másik szolgáltató kártyájával hamar kiderülne :)
Legalább kizárná az egyéb hibákat.

#?*@&!

(#9827) juve600 válasza vigyori78 (#9813) üzenetére


juve600
nagyúr

elolvastam
és ?

(#9828) Feri1977


Feri1977
senior tag

Egy kérdésem lenne még. Most 6.0 van rajta. Láttam, hogy 7.0 van sok ember telefonján ezen már. Ha a rendszer frissítéseknel frissítem, akkor frissül erre? Mert csak a miui felületet írja mint frissítés ha ramegyek a frissítésre, a 7.0 frissítést nem írja ott benne az infójaba

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#9829) pinnacle válasza Dißnäëß (#9819) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez a probléma mennyire jellemző a Telekomos hálózaton, vagy inkább csak egyedi eset? Én pont azt szeretném, hogy gyári szoftverrel használjam, ROM, firmware csere nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#9830) vargalex válasza Dißnäëß (#9825) üzenetére


vargalex
félisten

A javaslattal akkor lehet baj, ha olyan helyen van, ahol nincs 3G lefedettsége a Telekomnak. Mert ugye akkor 2G-re fog visszakapcsolni.
Az én készülékem egy Note 4x (így nincs B20) és bizony édesanyámnál Sárospatakon házon belül már csak EDGE van.
Egyébként én szintén Telekomos vagyok, de soha nem tapasztaltam a kolléga által írt problémát.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#9831) trebrona válasza juve600 (#9827) üzenetére


trebrona
nagyúr

Android one

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9832) riki válasza picimitch (#9815) üzenetére


riki
senior tag

Szia. Mikor cseréltél simet ? Én bemennék a szolgáltatóhoz ,ha 1 évnél régebbi a sim,cserére.Nekem a vodánál volt kellemetlen tapasztalatom ,hogy hülyének néznek ,hogy a dobálja a hálózatot a ks 20 .Elmagyarázták,hogy szar a teló. Mondom a leírás írja mely típusú sim kell bele. 1 óra ! vívás után cseréltek,és lás csodát, 2 évig míg aktívan használtam, egyszer nem dobta el utána a hálózatot. :U

(#9833) Dißnäëß válasza vargalex (#9830) üzenetére


Dißnäëß
veterán

A javaslattal nincs baj, mert a 3G-re lock-olás nem azt jelenti, hogy csak 3G-t használ a telefon, hanem 2G+3G-t egyaránt. Magyarul egy ilyen lock-olt állapotban ugyanúgy lemegy 2G-re és lesz hanghívása. Nete már kevésbé (ha nincs 3G, vagy nem elég erős) viszont a netes élménybe egy pillanatnyi szakadás nem is rondít bele úgy a bufferek miatt, mint a full realtime hanghívásba.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#9834) Dißnäëß válasza riki (#9832) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ez szokott néha megoldást adni, de ritkán derül ki a halandó ember számára, miért, tekintettel arra, hogy nem újulnak meg percenként a SIM-eken lévő certificate-ek :) tehát más lesz a megoldás kulcsa technikailag egy SIM cserénél. Valszeg az első feljelentkezésnél, hálózatra lépésnél történik meg egy olyan paramétercsere készülék és a hálózat között a "szűz" SIM-el, ami miatt utána máshogy viselkedik a teló a hálózaton és jó.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#9835) pinnacle válasza riki (#9832) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Telenornál meg pont a hálózatdobálásra, azonnal cserélik a SIM-et, illetve 2 év után is ingyenes.

Dißnäëß Összefoglalásban lévő megoldást próbáltad már? Igaz azt külföldi problémára írták.

[ Szerkesztve ]

(#9836) Feri1977


Feri1977
senior tag

Majd írjatok kérlek a kérdésemre + a viber probléma még mindig nem oldódott meg. Minden be van kapcsolva értesítés led stb. De nem jelez bal oldalt fent se ikonnal hogy üzenetem van se a led nem világít :-(

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#9837) Dißnäëß válasza pinnacle (#9835) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Én még nem. Nekem nincs bajom a Note4-emmel Telekomon.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#9838) zeon.hu válasza Feri1977 (#9836) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Viber:
Jogosultság és/vagy beállítási probléma.
Védett amúgy? Tehát a képernyő lezárása után is fut tovább?

#?*@&!

(#9839) picimitch válasza riki (#9832) üzenetére


picimitch
tag

Egy sim cserére elküldöm, biztos ami biztos. Két éves és pár hónapos sim van nála jelenleg.

Dißnäëß: Egyáltalán nem torrentezik, de hívásbeállításoknál a preferált hálózattípust hiába lockoltam 3G-re vagy 2G-re akár, nem indított hívást. Természetesen el lehet lenni 3G-vel is, a mi környékünkön vállalható, mindenesetre megnézzük a sim cserét, illetve valamelyik linkelt hozzászólásnál lévő beállítást. Délután talán okosabb leszek majd.

[ Szerkesztve ]

(#9840) vargalex válasza Dißnäëß (#9833) üzenetére


vargalex
félisten

Pont ezért írtam a problémát. Sok olyan hely van, ahol a Telekomnak nincs 3G lefedettsége, így 2G-re válthat a telefon. Az egyértelmű, hogy a beállítással automatikusan vált (ha tud mire).

Alex

(#9841) Buckey válasza picimitch (#9839) üzenetére


Buckey
senior tag

Az előző telefonomnál (Lenovo P70) is volt ilyen jelenség, hogy térerő max., de úgy jelezte, hogy ki vagyok kapcsolva (a saját kártya). Telefon és SIM csere után 3 hete volt ilyen. Jelentettem, majd kivizsgálják. Persze azóta sem jelentkeztek, hogy megoldották, vagy sem. Mivel 2 kártyát használok, de csak az egyiken, a sajáton volt ilyen, a cégesen nem. Szóval a Telekom rendszere a hibás szerintem, nem a SIM és a készülék.
Szerintem reklamálj.

[ Szerkesztve ]

(#9842) picimitch válasza Buckey (#9841) üzenetére


picimitch
tag

Valszeg elkísérem a kártyacserére, és ott szólunk, hogy mi a hiba. Nyilván nem biztos, hogy érdekli őket, mert ezt a készüléket ők nem forgalmazzák a T-nél. Ha másnem, a sim-et legalább kicserélik.

(#9843) pinnacle válasza Dißnäëß (#9837) üzenetére


pinnacle
nagyúr

picimitch-től akartam kérdezni. :)

(#9844) Fulár


Fulár
senior tag

Redcordoba:Igen,tud!
Lenne két kérdésem:1,Ha feldobok egy mâsik kernelt(pl.Faust)azzak nyerek bármit?
2,Modósítottam a Buildprop-ot,hogy működésre bírjam a camera 2apit és a módosított Google kamerát.Működik is.De ha feldobom a heti Romot(Eu.Dev)akkor modósítás elveszik és újra neki kell állni vagy marad ahogy van?

(#9845) moltam


moltam
tag

Sziasztok!

Lineage OS vagy RR ROM alatt működik a gombok világítása?

(#9846) Melorin válasza moltam (#9845) üzenetére


Melorin
addikt

RR alatt igen de szerintem máshol is.

(#9847) Departed válasza juve600 (#9827) üzenetére


Departed
őstag

AndroidOne telefon kap MIUI helyett stockdroid-ot te meg temeted a "hűdesz@r" MIUI-t...vicces. :U

(#9848) juve600 válasza Departed (#9847) üzenetére


juve600
nagyúr

én nem ezt mondtam
nem hű de szar a MIUI
csak pl egy RR vagy Lineage jobb nála

(#9849) Simba86 válasza juve600 (#9848) üzenetére


Simba86
senior tag

kinek a pap, kinek a pap tehene :)

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#9850) picimitch válasza pinnacle (#9843) üzenetére


picimitch
tag

Megpróbáljuk azt is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.