Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9451) vvrobi válasza tothandras80 (#9450) üzenetére


vvrobi
csendes tag

Eddig jónak tűnik. Ami számomra fontos volt, a vezeték nélküli kijelzők működnek. Néhol hiányos a fordítás, de nem zavaró. És talán több animáció van a home-nál (pl forog a beállítás fogaskereke, amikor beállításból visszalépek) de ezt lehet csak kikapcsoltam korábban.

(#9452) riki válasza iff (#9447) üzenetére


riki
senior tag

Ha elfogadsz egy tanácsot ,a messenger lite-t hanyagolod,mert lesznek üzik amit ezen a telon nem fogsz megkapni. A lite verziót gyenge gépre,régi droidra optimalizálták. :U

(#9453) Lacika0002


Lacika0002
aktív tag

Sziasztok. Tervezek venni egy ilyen készüléket, de nagyon elkavarodtam benne hogy milyen típusok vannak belőle. Ebben kellene egy kis segítség. Ha jól értem van belőle egy 2016-os kiadás ami 2-3 gb rammal és mtk helio x20 vagy snapdragon 625 procival szerelt 16 és 64gb tárhelyes. De találtam olyat ami 2017-es 3-4gb rammal ugyanúgy mtk és SD procis de 32-64gb tárhelyes. A kérdésem az lenne, hogy ezek ugyan azok a telefonok vagy van más különbség is köztük? Illetve szeretném majd lineage os-el használni, ebben az esetben bármelyik SD változatra fellehet rakni az OS-t? (2017 SD625 3gb változatot szeretnék venni). Köszönöm a segítséget előre is.

(#9454) szaki21


szaki21
csendes tag

Sziasztok. A MIUI 9 szeretné frissíteni magát, 7.8.24 heti frissítés jött. Engedjem neki? :)
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#9455) D1L1ZS válasza szaki21 (#9454) üzenetére


D1L1ZS
őstag

Én még a múlt héten pénteken felraktam, amikor megjelent. Teljesen jó, hibajavításokat tartalmaz.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#9456) Oldman2 válasza szaki21 (#9454) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem most már várd meg a holnap megjelenő 08.31-est.

(#9457) Oldman2 válasza vvrobi (#9451) üzenetére


Oldman2
veterán

A hiányos fordításokról a honosítást végzők nevében megköszönném, ha PM-ben küldenél pár screenshot-ot...

(#9458) boken


boken
senior tag

Sziasztok, az normális hogy hívás közben elmegy az internet kapcsolat? Az egyes sim Telekomos normál sim, hívás plusz net, a 2 simben egy netes adatkártya van, Telenoros, ha beszélek valakivel és közben pl Messengerből szeretnék egy képet küldeni neki akkor az nem megy mert mind a két net lekapcsol.Lehet hogy ennek így kell lennie csak én gondoltam rosszul?
RR fut jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9459) runningman


runningman
újonc

Üdv.
Sajnos nálam is gond van a telefonálás közben a hanggal.
Ritkán de beszélgetés közben hívott fél nem hall engem másodpercekig, illetve telefon hangszórója amit a fülemhez teszek berezonál miközben hallgatom azt akivel beszélek ...
(mókolás eddig nem volt csak a telefon által felkínált frissítést telepítettem: android 7.0, miui 8.5.4.0)
(2g, 3g, 4g, volte próbálgatása nem segített)

valaki tud megoldást a problémákra ?

[ Szerkesztve ]

(#9460) trouble


trouble
senior tag

Újra indulásos problema vkinek ?
[link]

(#9461) Archttila válasza trouble (#9443) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Én valamelyik nap elment édesanyámhoz és ehhez hasonlóan (a zsebemben) újraindult a teló! Akkor én a RR-re fogtam de úgy látom akkor más lehetett a gond :D

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9462) Quicky


Quicky
csendes tag

Sziasztok

Erősen gondolkodom egy ilyen telefon vásárlásán. Ahogy eddig olvastam nem kéne még föltenni a 7-es verziót, mert vannak vele gondok. Minőségi (Nilkin) üvegfóliát szeretnék a telefonomra, tudna nekem adni egy jó linket? Olvastam, hogy kell hozzá az a javító folyadék is. Amíg az nem jönne meg addig tudok valahonnan itthonról valami olcsó fóliát venni?
A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv Q

[ Szerkesztve ]

(#9463) m_dawe válasza Archttila (#9461) üzenetére


m_dawe
senior tag

Nekem eddig csak az RR indult újra 1hét alatt 2x is. Korábban rengeteg romot próbáltam, de egyiknél se fordult elő :F

(#9464) crok válasza kelly416 (#9411) üzenetére


crok
Topikgazda

LTE/CDMA/UMTS auto (PRL) beállítással nem fog majd "feleslegesen keresgélni" mert már a PIN beírása után szépen megnézi a PRL listát majd azt az adatkapcsolatot választja amit a készülék a lista alapján adott helyen adott cellában adott rádiójelek alapján ott a legjobbnak tart, nem keresgél, nem szimatol pl. a kínai TC-SCDMA után mert itt nyilván nincs - de ha mégis mész olyan messzire akkor nyilván majd kapcsold vissza ( : A globális piacra tervezett mobilt nyilván úgy kell kiadni hogy mindenhol találjon magára, ezért van a build.prop-ban az megadva amit látsz. Itthon meg Európában (meg még jóóó'messzire innen..) nem kell más, hidd el. A szolgáltató úgyis csinál PRL-t, olyan elhagyatott országba ahol meg olyan SIM-et kapsz amelyiknek a szolgáltatója nem csinál.. oda úgyis úgy kell menni hogy ezer oltást kapsz még utazás előtt : D

[ Szerkesztve ]

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9465) boken válasza boken (#9458) üzenetére


boken
senior tag

valakinek ötlete?
ötlet :R

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9466) ath válasza boken (#9465) üzenetére


ath
senior tag

Szerintem ez nem rom kerdes, a mobilnetet el fogja dobni, csak a telefonalas befejezese utan lesz ujra kapcsolat.

(#9467) boken válasza ath (#9466) üzenetére


boken
senior tag

Köszi, akkor ezt nyertem :)
:R

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9468) crok válasza boken (#9458) üzenetére


crok
Topikgazda

Valaki itt a fórumban megcserélte és úgy megy - chipfüggő.. én nem használom a második SIM slotot úgyhogy nem néztem utána.. de megtehetem.. meg mondom, másnak úgy ment, hogy a data volt a SIM1 és a hang a SIM2.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9469) boken válasza crok (#9468) üzenetére


boken
senior tag

Köszönöm, kipróbáltam ezt is de így is lekapcsol mind a kettő hívás alatt.
Az összefoglalóban ha jól értem az van hogy ez dual stand-by.
Erre ezt írják itt:
"Hívás és mobilnetezés egyszerre
Mi történik akkor, ha a mobilnetezés közben hívásod érkezik?
Ez a készülék Dual SIM technológiájától függ.
Általában a kétkártyás mobilok Dual SIM Standby üzemmódban működnek. Azaz bár mindkét SIM kártya folyamatosan kapcsolódik a mobil hálózatra, hívást egyszerre csak az egyik kártya tud fogadni.
Ha Dual SIM Standby telefonba teszed a mobilnet kártyát, akkor akkor hívás esetén a mobilnet kapcsolat megszakad.
A hívás befejezése után pedig automatikusan újra bekapcsol.
Ha egyszerre szeretnél telefonálni és mobilnetezni – mert mondjuk a munkád ezt kívánja meg – akkor válassz Dual SIM Active telefont. Dual SIM Active készüléken akkor is működik a mobilnet az egyik SIM kártyán, ha a másikon telefonálsz."

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9470) Toth_Jani válasza boken (#9469) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Az enyémben 2 kártya van, igen ez úgy működik ha az egyiken hívás jön be, akkor a másikat levágja a hálózatról mindenestől.
Mindkét kártyán van mobilnettem de ha az egyiket aktiválom akkor a másik az inaktív lesz, vagyis nem lesz 16G-s hálózatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#9471) boken válasza Toth_Jani (#9470) üzenetére


boken
senior tag

Köszi, hát akkor ezzel kell együtt éljek :) :R

Bár jó nagy fa....g :)
Majd holnap kiderül az új melóhelyen hogy megy vagy marad a drága.

[ Szerkesztve ]

Tanulj, tinó, ökör lesz belőled!

(#9472) crok válasza ZoleeWolf (#9304) üzenetére


crok
Topikgazda

Kipóbálnád a bluetooth fülhallgatót úgy, hogy a dev options-ben a disable absolute volume-ot bekapcsolod? Lehet kell egy restart is.. De hátha úgy nem torzítana..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9473) pluhm válasza boken (#9471) üzenetére


pluhm
aktív tag

Mi az az élethelyzet, ahol neked feltétlenül fontos, hogy beszélgetés közben is legyen mobilneted? Gondolom nem telefonnal töltesz le hatalmas fájlokat, mert igen, ilyenkor ha jön egy hívásod, megszakad a net. Kezdheted előről a letöltést legrosszabb esetben.... De gondolom tényleg nem telefonnal töltesz ilyen dolgokat. Vagy nem kapod meg az e-mail-odat/Messenger üzenetet/Viber üzenetet....stb? De hát beszélgetés közben úgysem hiszem, hogy olvasnád, ha meg befejezed a beszélgetést, azonnal visszakapcsol a net és letöltődnek az üzeneteid... Tehát szerintem a gyakorlatban szinte semmilyen hátrányod nem fog származni ebből.

(#9474) Melorin válasza crok (#9464) üzenetére


Melorin
addikt

Itthon ezek közül melyiket válasszam? (Voda)

(#9475) Melorin válasza pluhm (#9473) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem már volt olyan helyzet, hogy telefonálás közben kellett valamit megnéznem a neten, pl. buszmenetrendet, vagy épp küld egy képet a párom, hogy nézzem már meg és véleményezzem.

[ Szerkesztve ]

(#9476) helixP válasza boken (#9471) üzenetére


helixP
nagyúr

Lehet, hogy fa....g, de mióta világ a világ, így működik. Single SIM-nél is. Eddig milyen telód volt?

(#9477) Simba86 válasza boken (#9471) üzenetére


Simba86
senior tag

ajánlom a google-t a fogalmakhoz:
dual standby, dual active ;) a dual active elég ritka madár...

szerk: Pluhm, lehet olyan helyzet, pl felhív téged vki, hogy nincs mobilnete és úton vagy és egyedül te tudod megnézni, ekkor le kell tenned a telefont, megnézed és visszahívod. Öcsémmel jártam így, mert neki nem kell mobilnet... :U

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#9478) vigyori78 válasza helixP (#9476) üzenetére


vigyori78
őstag

Nekem 1 Sim van a telóban, most beszéltem az ügyfélszolgálattal közben neteztem. :U

(#9479) Veatta válasza vigyori78 (#9478) üzenetére


Veatta
aktív tag

Wifin?

(#9480) pluhm válasza vigyori78 (#9478) üzenetére


pluhm
aktív tag

Ha 4G-n vagy, akkor beszéd közben, ha van 3G lefedettség, arra vált át, és ilyenkor nem szakad meg a net.

(#9481) vargalex válasza Veatta (#9479) üzenetére


vargalex
félisten

Én tegnap ugyan így voltam. 1 SIM, ügyféllel beszéltem, a telefonon létrehozott WiFi hotspot-ra csatlakoztam notebook-al. Simán ment beszélgetés közben a VPN-em is. És forgalom is volt, mert közben az adatbázisban matattam...

Alex

(#9482) mcmester1987


mcmester1987
újonc

Sziasztok! Eddig kifogástalanul működött a telefon, fejlesztői romot raktam rá még az első héten, semmi gond nem volt. Tegnap viszont használtam egy navigációs appot a Note 4-en kb 2 órát. Mikor levettem a konzolrol a telefon hátulja el volt deformalodva a hangerő gombok mögött, felpuffadt és meleg volt a készülék nagyon. A kijelző is kékes árnyalatú lett ezen a részen. 2 hete vásároltam. Ilyet még nem tapasztaltam eddig. Az aksit gyanítom, de azóta a GPS is nehezen kapcsolodik. Garanciális az eset szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#9483) laca.1


laca.1
aktív tag

mióta frissítettem 7-es androidra egy rakás fos az uzemidom. az előtt 6-7 óra volt, most 3-4 óra.
most 2:20p és 45% van az aku. kár érte.

[ Szerkesztve ]

(#9484) kerobi válasza mcmester1987 (#9482) üzenetére


kerobi
senior tag

Még szép!

Tényleg pörgős ez a topik, de azért, mert annyi a gond ezzel a telóval. Még jó, hogy nem szaladtam bele a vásárlásba.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#9485) trouble válasza pluhm (#9480) üzenetére


trouble
senior tag

Pontosan !

(#9486) Turbobacsi válasza mcmester1987 (#9482) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

a nap sütötte?

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9487) mcmester1987 válasza Turbobacsi (#9486) üzenetére


mcmester1987
újonc

Nagyon kicsit, nem volt igazán erős. Figyelem mindig, hogy ne érje közvetlen nap.

(#9488) Fulár válasza mcmester1987 (#9482) üzenetére


Fulár
senior tag

Szinte biztos,hogy garanciâlis!Ne is késlekedj az intézkedéssel!
Laca1:Érdekes.Az én üzmidöm az akkori 8-9 órás Sot helyett mâr néha eléri a 10 órât is vegyes intenzív hasznâlattal.

Kerobi:Annyi a gond egy nagy lófa**t!Ezt már milliószor kitárgyaltuk itt a fórumon!Azok írnak akiknek gondjuk van.De itt van több szâz maximâlisan elégedett tulajdonos aki nem jár ide chatelni ha egyszer minden a legnagyobb rendben van a készülékével!

(#9489) Melorin válasza mcmester1987 (#9482) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem már attól kellemetlenül meleg lesz ha csak simán nyomkodom a buszon. Le kell tennem néhány percre, elég idegesítő :(

(#9490) tsabeekaa válasza kerobi (#9484) üzenetére


tsabeekaa
aktív tag

Még jó hogy nem szaladtál bele, én meg jó hogy bele szaladtam. :-) Az egyik legjobb telefonom....
Ja és inkább nem olvass topikot, mert akkor minden telefon sz@r lesz, és nem szaladsz bele a végén semmibe. :)

Mellesleg azt gondolom, hogy a legtöbb hiba rom, esetleg app függő, ill user error. A nagy számok törvénye alapján, nyilván van hw hiba is.

[ Szerkesztve ]

(#9491) Archttila válasza m_dawe (#9463) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Kicsit utánaolvasva nem mai probléma ez a random reboot. Érdekes, hogy eddig nem tudták javítani... mindenesetre ha még 1x előfordul én azonnal dobom fel a LineageOS-t. :)

szerk.: ezt most találtam: Sometimes it reboot (Random Reboots) : Don't using "Intel" governor, Use other Governors.

Ami még nagyon zavaró számomra ha hívást kezdeményezek akkor mindegy mennyire veszem vissza a hangerőt, egyszerűen torzít a másik fél hangja. (bár erre van fix csak a lustaság ugye)

(#9490) tsabeekaa

+1

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#9492) MrChef


MrChef
aktív tag

Tegnap megérkezett a telefonom a Globalstore-tól. (megrendelés után 2. napon ideért, minden oké)
Gyönyörű az egész teló, nem is gondoltam volna. A kijelzője gyönyörű, a telefon a nagy kijelző ellenére elég filigrán és nem túl nehéz.
A MIUI rendszerben viszont van pár ostoba és kevésbé érdekes hiba:
- A hívás hangerejét teljesen levéve is (nem megy le teljesen a csúszka!) túl hangosan hallom a hívó felet, szinte torzít a hangszóró
- Mivel lehet kikapcsolni azt, hogy most ha bármelyik ujjal hozzáérek az ujjlenyomat-olvasóhoz, feléled a telefon? (a képernyőzárig, de addig se kellene)
- A ikonok jobb felső sarkában lévő értesítések mintha ad-hoc módon jelennének meg. Pl. a Google Play mifenét jelez? Vagy a Google könyvtárban a Hangalapú keresés mit jelez?
- A lapokon lévő ikonok számát hol lehet beállítani?
- Az értesítések hangját kiválaszthatom, de meghallgatni már nem.

(#9493) Melorin válasza MrChef (#9492) üzenetére


Melorin
addikt

Na az engem is érdekelne, hogy hogyan lehet telefonáláskor lejjebb venni a hangerőt. Minimumon is túl hangos sokszor. Más ROM-on is ilyen egyébként, nem csak a gyári alatt.

(#9494) Simba86 válasza MrChef (#9492) üzenetére


Simba86
senior tag

- Az értesítések hangját kiválaszthatom, de meghallgatni már nem.

Miért nem tudod meghallgatni? én simán rányomok és megy...

Az ikonok sem ad hoc módon jelennek meg, mert ami a noti baron megjelenik, az lesz az ikonon is. Pl play áruháznál, ha frissítést jelez a notification bar, akkor az ikon is ;)

Hogy akarod megmondani a telónak, hogy éppen melyik ujjaddal érsz hozzá? olyat szerintem nem tud, hogy csak akkor ébredjen fel, ha épp a megfelelő ujjaddal érsz hozzá, hiszen ott a másodlagos védelem, hogy ha nem jó az ujjlenyomat, akkor is fel tudd oldani... szerintem nem reálisak az elvárásaid :)

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#9495) tsabeekaa


tsabeekaa
aktív tag

Azt gondolom, jó lenne, hogy aki nem tuti hw hibáról ír, az odaírná, hogy pontosan milyen romon van.
Lassan kismillió rom létezik, az egyiknél ez a baj, a másiknál az. Azzal senki nincs kisegítve, ha azt írom, hogy az enyém hibamentesen dolgozik. De kérdés, ugyanarról a romról beszélünk? Eu, multi,kínai, stabil, fejlesztői, és még az ezeken belül lévő android, és Miui verziók,nem beszélve a nem Miui romokról.

Illetve egy saját, szubjektív, nem vitaindító tapasztalat....Aki romolgatni akar/szeretne, az inkább nyissa a bootloadaert, rakja fel a twrp-t, és tiszta telepítéssel csinálja. Tapasztalatom szerint, sok problémától menti meg magát.

(#9496) vadkörte válasza Melorin (#9493) üzenetére


vadkörte
addikt

Ez lehet akár hálózatfüggő is. Pl. ha vezetékes számot hívok, van, hogy maximumon is alig hallom a másik felet. Mobil vonalon előfordul, hogy nem bírom annyira lehalkítani, hogy ne üvöltsön, de mondjuk úgy 10-ből 1-2 alkalommal.

(#9495) tsabeekaa:
"Aki romolgatni akar/szeretne, az inkább nyissa a bootloadaert, rakja fel a twrp-t, és tiszta telepítéssel csinálja. Tapasztalatom szerint, sok problémától menti meg magát."

Ezt a saját káromon tanultam meg a Redmi 1S-en...

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9497) tachikoma


tachikoma
aktív tag

Kérdés: Több oldalt is elolvastam a bootloader nyitás menetéről, de sehol nem volt leírva szükséges előfeltételként, hogy a telefon be legyen regisztrálva a Mi fiókba. Ez tutira kell?...

(#9498) patex1983 válasza helixP (#9476) üzenetére


patex1983
őstag

Egy SIM-mel használom és mióta világ a világ, szoktam hívás közben netezni. Mobilneten. Megy.

X

(#9499) Fr@nkieWilde válasza Simba86 (#9494) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

Nagyon is reálisak az elvárásai. Ezeket a hibákat én is utálom.
Összességében nagyon messze van még a Xiaomi egy normális szoftver létrehozásától.

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#9500) MrChef válasza Simba86 (#9494) üzenetére


MrChef
aktív tag

Azt szeretném, hogy ne reagáljon a többi ujjamra, csak arra, amelyiket beszkenneltem. Vagy egyáltalán ne legyen ujjlenyomatos "felébresztés". (csak zárójelben merem megjegyezni, hogy nekem nem kell ujjlenyomat-olvasó)
Köszi, az értesítés hang-ügy megvan. :-) Amúgy beállítottam a "ne zavarjanak" opciót, ennek ellenére hajnalban email miatt a telefon tolt egy kis buggyanó hangos értesítést... :-)
Oké, legyenek ennél nagyobb bajaim.
A ROM-om: MIUI Global 8.2 Stabil, 8.2.10.0 (MCFMIDL)
és frissítést ajánl, de olvasom, hogy vmi gond van a legfrissebb cuccal.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.