Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10751) feket663 válasza tonerz (#10748) üzenetére


feket663
tag

Global dev mehet zip updaterrel, de visszaállítani csak bootloader nyitás+TWRP kombóval sikerül szerintem. Nekem legalábbis így lehetett visszatenni a 8.2.10 verziót.

(#10752) Kolondrum válasza redcordoba (#10750) üzenetére


Kolondrum
félisten

20%-ra akkor jó nekem ha meg van legalább a 7 óra. 35% merülés 3.5 óra SOT szoktam mondani. :) De igen, most van pihiben egy példány, ma hétfő van kíváncsi vagyok mennyit megy el minimális nyomkodással. Ajándék teló.

[ Szerkesztve ]

(#10755) mediumgecso válasza crok (#10747) üzenetére


mediumgecso
őstag

Sikerült, elindult visszaállítás után....DE
Nem ismeri fel sem az ujjlenyomatomat, sem pedig a mintát ami be volt állítva.
Ilyenkor mi a hímvesszőt lehet csinálni? Anélkül hogy resetelni kelljen...

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#10756) tonerz válasza feket663 (#10751) üzenetére


tonerz
aktív tag

Köszönöm a választ.
Közben én is nézelődtem és sajnos nem igazán lehet bl open nélkül "visszaülni" a stabilba devről.

[ Szerkesztve ]

(#10757) mediumgecso válasza mediumgecso (#10755) üzenetére


mediumgecso
őstag

Vki tud segíteni??? Nem tudom használni a telót

iPhone 15 Pro Max 256GB Natur Titanium // Garmin Venu 2 // Canyon Grail CF SL + Garmin Edge 840

(#10758) crok válasza mediumgecso (#10755) üzenetére


crok
Topikgazda

Attól függ mi volt mentve.. és most mi lett visszaállítva.. ha visszaolvasol akkor volt már aki ilyesmibe futott, ennek a végén van némi info mit lehet tenni (az RR FED-es ROM..).. [1] [2] [3] [4] [5] [6]

Itt keresd meg ezt a részt a cikk végén (mert már összeszedtem mi miért van és mit lehet vele csinálni):
Probléma lehetőség RR ROM vagy más Force Encryption Enabled (FED) kerneles ROM telepítésekor (vagy F2FS-re formázó TWRP (mondjuk a ZCX) esetén)

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10759) crok válasza Feri1977 (#10734) üzenetére


crok
Topikgazda

Van erre egy kiváló brit kifejezés: horses for courses - de te most olyan lovat vettél ami nem arra való amire használni akarod..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10760) Fater38


Fater38
csendes tag

Ne értsetek félre,megelégedéssel használom a telefont.De,azért nem kellene lehurrogni azokat a felhasználókat akik a kamera miatt szidják.Szerintem nem alaptalanúl.
Azért 2017-et írunk és ebben a telefonban egy hiper-szuper új fejlesztésű 8 magos processzor és gyors memória stb.stb. van.Szerintem joggal várhatná el az emberek többsége,hogy közepes szinten tudjon vele videót felvenni vagy képeket készíteni.
Lehet szajkózni,hogy a fényképezéshez fény kell és optimális feltételek.
Azért nem kell ennyire kardoskodni a Miui szar kamera tudása mellett,meg,hogy ennyi pénzért mit vársz..
Most ugyan 50000 alatt van a telefon ára,de jóval drágábban nyitott.Nos a drágább Note 4 ben sem volt jobb a kamera ugye?
Ha valakinek van egy régebbi,pontosabban 2014-es,akkor drága telefonja,nyugodtan vegye elő és csináljon vele egyszerre a note 4-el videót.
Megtettem,egy sony z1c-vel hasonlítottam össze,persze tudom,hogy közel csúcskategóriás telefon volt a maga idejében,de ezek szerint nullával egyenlő a technikai fejlődés,ha a mi telefonunk ennyit tud ma.
Egyenlő,szinte nulla fény melett,stabil 30 fps videó az eredmény,még úgy is,hogy 1,728Ghz-re van korlátozva a kis öreg 4 magos a mi procinkal szemben,ami 12-14 fps körül volt képes rögzíteni.Mindkét felvétel Full Hd volt.
Most vagy tényleg ennyivel rosszabb egy mai olcsó samsung szenzor,vagy a kínaiak nem akarnak,vagy tudnak rendes szoftvert írni.
Csak,hogy reálisabb példát hozzak fel,egy samsung j5 2016 is jobb kamerában,és árszinten is hasonló.
Jóccakát.

[ Szerkesztve ]

(#10761) crok válasza Fater38 (#10760) üzenetére


crok
Topikgazda

Most akkor mutatok valamit:

- GSMArena link emitten'

- GSMArena review, kamera szekció ehun'vanni.

- Aztán a felsorolásod összehasonlításba rendezve

- Aztán a felsorolásod képek alapján összehasonlításba rendezve

- Aztán a felsorolásod videok alapján összehasonlításba rendezve

Majd itt a kép/video mintáknál bal oldalon lehet mozgatni hogy a kép mely részére milyen felbontásban és milyen fényviszonyok mellett vagy kíváncsi a készülékek által készített képekre/videokra.

És ezek után ( mert szerintem ez totál minimum hogy megnézed vásárlás előtt.. nem? Ha már kézben nem teszed, mondjuk MediaMarktban, Auchanban.. bárhol..) a készülékek árait is figyelembe (ár/érték arány) ha mégis ezt választotta és megvette az ember és mégse tetszik akkor szerintem (magától!) rosszul döntött.. Attól, hogy a kacsa nem tud úszni még nem a víz tehet róla, nem? Vagy nem? Csak míg ezt leírtam 3x volt igazam, nem? De. NÉGY! : D

..és akkor még olyanról nem beszéltünk, hogy internal memory-ba ment vagy SD kártyára.. ha SD kártyára akkor van-e az a kártya valós Class10-es minimum.. mert ha nincs akkor.. és ha custom ROM.. és mekkora az írási buffer.. milyen CPU governor, milyen CPU sebességek, milyen felskálázással.. lehet rögzítéskor a CPU fel se pörög a Custom ROM-al annyira hogy feldolgozza az adathalmot.. és akkor kimarad majd a két I-Frame közt a delta..et cetera.. et cetera.. ezer kérdésem is lehetne ezer okkal hogy miért lassú, miért ez vagy az.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10762) B2man2 válasza Feri1977 (#10739) üzenetére


B2man2
aktív tag

Én augusztus végén voltam este (9-10 óra kb.) szabadtéri koncerten.
A videó felvételt én open camera-val készítettem. Ezzel a fókuszpont megadása után nem fókuszált újra, nem világosította/sötétítette a felvételt a hirtelen fényviszony változás miatt, nem úgy mint a gyári kamera app.
A hang is jó lett.
Miui8 8.5.4 stabil rom. 4/64-es samsung kamerás Note 4 Global.

(#10763) vipviform válasza Feri1977 (#10739) üzenetére


vipviform
senior tag

Szia, ahogy olvasom a kommentjeidben, az a trendi nálad, hogy mobillal villantsál bulikon. Ahogy már sokan leírták, ehhez mélyebben bele kellett volna nyúlni a zsebedbe, vagy venni kellett volna egy használt Lumiát, 20 Megapixelles kamerával, az tuti képet, videót rögzít, bár WM szoftverrel. Van egy régi mondás kefélni és szűzen maradni az nem igazán szokott összejönni. Ha viszont a minőség a fontosabb akkor, mint már ajánlottam használj igazi fényképezőgépet a telód mellé.

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10764) vipviform válasza ath (#10753) üzenetére


vipviform
senior tag

+1 :R :C :)

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10765) vipviform válasza feket663 (#10751) üzenetére


vipviform
senior tag

Ha átmegyek gobálról devre, a MIUI Cloud backup műkszik, appokra, beállításokra is?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10766) vipviform válasza vipviform (#10765) üzenetére


vipviform
senior tag

Lehet, hogy láma a kérdés de BL nyitás nélkül is válthatok Globalról Devre update zippel?

MIUI Fan; REDMI NOTE WCDMA; REDMI 3S PRIME; REDMI NOTE 4X SNAPDRAGON; Samsung Galaxy S7 Edge, Galaxy A70, Galaxy A52s 5G

(#10767) Fulár válasza vipviform (#10766) üzenetére


Fulár
senior tag

A Backup működni fog de olyenkor jobb a tisza telepítés.
Legjobb tudomásom szerint átmehetsz de vissza már nem válthatsz így csak nyitással.

(#10768) johnsmithnex


johnsmithnex
tag

Sziasztok!

Ezt miért csinálhatja?
Csak videózásnál látszanak a pöttyök. Fényképezésnél nincs gond
videó

(#10769) KamuMazsola válasza Feri1977 (#10734) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Hát most besz@rtam! Rióba utazni van pénzed, de egy kurv@ iPhone-t nem tudsz venni! Nem is értem, sírni jársz ide, vagy dicsekedni?!

Üdv.: KamuMazsola

(#10770) Sys85


Sys85
veterán

Hát nekem nem jött be a Faust v5.5 kernel!
Az alább látható merülés nem éppen baráti (10ó működés,gyakorlatilag nulla használattal...
14% azért kicsit sok...
Esetleg valami jó kernelt ajánlhatna valaki RR alá. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10771) Fulár válasza johnsmithnex (#10768) üzenetére


Fulár
senior tag

Nem akarok túl nagy baromságot mondani,csak tippem van.Lehet,hogy nincs semmi gond csak egész egyszerűen megtörik a fény a lencsén.

(#10772) Fater38 válasza Sys85 (#10770) üzenetére


Fater38
csendes tag

Ez érdekes,nekem meg az volt az érzésem vele,hogy soha nem merül le a telefon,most v6.0 van fent ezzel sem tapasztalok hasonlót.

(#10773) Sys85 válasza Fater38 (#10772) üzenetére


Sys85
veterán

Valamit muszáj lesz kezdenem ezzel,mert ez így elég bosszantó.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10774) Headless válasza Sys85 (#10773) üzenetére


Headless
őstag

Ez inkább azért furcsa neked, mert a miuihoz szoktál ami alapvetően nem ébreszti fel semmiért sem a készüléket, ellenben az rr igen.. Próbáld meg esetleg az rr saját kernelét, amúgy spectrumban próbáld ki a battery savert az egy kicsit finomabban váltogatja a frekvenciákat.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#10775) kelly416 válasza KamuMazsola (#10769) üzenetére


kelly416
veterán

Attól még, hogy nagyon igazad van, a szóhasználatot, "@" ide vagy oda, moderálhatnád legközelebb.

(#10776) Fater38 válasza Sys85 (#10773) üzenetére


Fater38
csendes tag

Kernel telepítés után,újraindítás előtt cache/dalvik törlés megvolt? Már használt romra tetted fel,vagy rögtön telepítés után? Nálam az utóbbi volt és tényleg semmi gondom vele.

(#10777) Gila2626


Gila2626
csendes tag

Mégegyszer szeretném megkérdezni, hát ha

http://smartshop.hu/xiaomi-redmi-note-4-dualsim-lte-okostelefon-64gb-szurke-global-verzio.html

Szeritetek? Ismeri valaki ezt az oldalt?

(#10778) Sys85 válasza Fater38 (#10776) üzenetére


Sys85
veterán

Os telepítés után is volt egy full wipe és kernel után is.
Amúgy frissen telepített szűz,még el sem indított os-re toltam rá a kernelt TWRP-ből.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10780) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Skóciában voltam EZZEL a telefonnal, ahol tuningolt Toyota Celica autókkal nyomtuk és közben EZZEL a telefonnal videóztam, NAPPAL és egész korrekt filmeket csinált. Jah és lőttem vagy 1200 képet, leválogattam, olyan 900 hibátlan lett még fénykép nyomtatásra is a szülőknek (öcsémnél voltam).
Rióra, nem futi de ha egyszer mégis, oda viszem a MILC-et, bár inkább elintéznék egy pár táncos csajt, minthogy a telefont nyomkodjam. :DDD

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#10781) Sys85 válasza F.B.I. (#10780) üzenetére


Sys85
veterán

Rio egy szórakozóhely Budapesten! :)
Ha viccnek szántad a kommented Rio-ra vonatkozó részét,akkor vedd úgy hogy nem szóltam! :D

Amúgy én se vagyok elájulva a kamerától,de a helyén kezelem a telefonnal együtt,csak egy 50K-s telóról beszélünk...
Mióta megvan,kicsit leszoktam a mobilos fotózásról,de néha-néha ha valóban szükség van a fotós képességeire,akkor azért nem annyira tragikus a helyzet,megteszi.
De egy nagy előnye van a gyengusz kamerának!Buliban nem azzal vagyok elfoglalva hogy videók és képek formájában megörökítsem az estét,nem a telefont b@szogatom egész éjjel,hanem valóban szórakozok,kikapcsolódom és bulizok! :D

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10782) Feri1977 válasza KamuMazsola (#10769) üzenetére


Feri1977
senior tag

1. Rio egy szórakozóhely a hengermalom útnál, 1-es villamossal kell menni! + Ennyire retardált hozzászólásokat amiket itt kaptam, hát megjegyzem egy életre.

2. Rohadtul igaza volt az egyik itteni hozzá szólónak, aki szintén lehúzta a kamerát, és egyáltalán nem milliomoska haverok meg partyzók voltak körülöttem, tök átlagos samsung meg mindenféle telók, de az ő kijelzőiken szemcse és csíkos mentes és folyamatos éles volt a videó, enyémen meg egy kalap szar, akármit állítottam! És ez abnormális akárhogy nézzük! A 6 éves samsung galaxy ace 2 jobb élesebb csíkos mentesebb videót csinál sötétben mint ez! És volt lg g2, g4, huawei p9 lite 2017, meg sok más, és hibátlan volt, élvezet volt a felvétel vele, pedig nem sokkal kerültek többe, akárhogy is nézzük, ezt nagyon elcseszték a xiaominál, és az sem vígasztal és rengeteg más társunkat sem akinek ilyenje van, hogy redmi note 3 még rosszabb volt kamera szempontból, ennél rosszabb? Csak nem egy butamobil kamera szintje ami 10 éve volt, röhögnöm kell, na mentem dolgozni, sok ráérő indíthatja is az egész napi cunami választ, nálunk tilos a net a melóhelyen csak este leszek. Szép napot mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#10785) vadkörte válasza Gila2626 (#10777) üzenetére


vadkörte
addikt

Hallani hallottam róla, de számomra ettől még ismeretlen cég. Ha valóban van náluk 4/64 és bevállalod, hajrá. Korrektnek tűnnek, a szállítási költség sem elvetemült.

Üdv. V. Körte

(#10786) Sys85 válasza Feri1977 (#10784) üzenetére


Sys85
veterán

Buli/fotós/videós másod telefonnak venni kell "aprópénzért" egy Lumia 930-at és problem solved. :)
30k körül már kapni,de ha nagyon ügyes és szerencsés vagy,akár már 23-25k-ért is találni nem lelakott darabokat.
Korrekt képek,korrekt videók (este is),Rich Audio hang (buliban/koncerten megdöbbentő minőségű hangot képes rögzíteni). :)

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10787) RaZroX


RaZroX
addikt

Sziasztok! RR felrakásában kérhetek részletes segítséget ? Még tök gyári állapotban van telefonom. :B

This is the way

(#10789) vargalex válasza Gila2626 (#10777) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem innen van a 3/16GB-os Redmi Note 4X-em. Semmi gond nincs velük szerintem.

Alex

(#10790) Sys85 válasza RaZroX (#10787) üzenetére


Sys85
veterán

Az első lépés,hogy nyitni kell a bootloadert,erre instrukciókat az összefoglalóban találsz,de hogy megkönnyítsem a dolgod: [link].Ha ez megvan (~72 óra) akkor a továbbiakra is visszatérünk,de szinte minden infót megtalálsz a teló buherálásához az előbbi linken. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

(#10791) vadkörte válasza F.B.I. (#10780) üzenetére


vadkörte
addikt

Azért szerintem (!!!) EZ annyira nem vállalhatatlan minőség. "Nyers", módosítatlan JPEG.
Aki kicsit is tisztában van a fotózás mikéntjével és a fényviszonyok fényképre gyakorolt hatásával tudja miről beszélek.
Ha meg minőség kell, előveszem EZT.

Üdv. V. Körte

(#10800) csurgoi


csurgoi
aktív tag

A global dev(MIUI rom frissítésekor letörlődik a twrp illetve a rootot?
A múlt pénteken letöltött egy 1,1 Gb-os frissítő csomagot és utána már a gyári recovery jött be.

[ Szerkesztve ]

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.