Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10101) ath válasza juve600 (#10098) üzenetére


ath
senior tag

melyik faust? nálam pár napja az 5.2 van, csak ezt flasheltem, utána dalvik+cache wipe és semmi hibába nem futottam. sőt! az akkuhasználat szerintem az eddiginél is sokkal jobb

(#10102) Departed válasza helixP (#10100) üzenetére


Departed
őstag

Melyik ROM van nálad rajta?

(#10103) juve600 válasza ath (#10101) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem is 5.2 van

(#10104) ht42 válasza Pakliman (#10095) üzenetére


ht42
senior tag

Én is a PlayerPro-t használom, a kocsiban bt-szal megy, még sohasem akadt meg. SD kártya bibi lesz az...

(#10105) eladogeppc válasza Fater38 (#10092) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm szépen !!!!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10106) Ájvé válasza vadkörte (#10082) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez vezetékes, azt követve megtalálnak :D

(#10107) Pakliman válasza helixP (#10100) üzenetére


Pakliman
tag

Nincs benne külön SD, 2 SIM-et használok.
Valószínűleg megy vissza a "feladónak" (MediaMarkt). :W

[ Szerkesztve ]

(#10108) Ájvé válasza Pakliman (#10107) üzenetére


Ájvé
veterán

Gyári lejátszóval is ez van? Alkalmazás akku használat korlátozását kikapcsoltad?

(#10109) eladogeppc válasza Fater38 (#10092) üzenetére


eladogeppc
veterán

Köszönöm szépen !!!!

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#10110) kelly416


kelly416
veterán

Ha gondoljátok, hogy segíthetnénk kicsit az utókornak, akkor össze szednék pár infót. Nem egy nagy dolog, csak arra gondoltam, melyik fajta tok kompatibilis a full cover üveggel, és melyik nyomja fel a szélét?! Linkeljétek kérlek valamilyen formában a tokokat, vagy aliexpress/ebay/társai vagy képpel legalább.

De lehet, egyszerűbb lenne csak azt kigyűjteni, melyik féle tokokkal nem kompatibilis a full cover, mert eddig nem sok embertől olvastam, hogy összeveszett volna a tok az üveggel.

(#10111) Upo válasza juve600 (#10098) üzenetére


Upo
addikt

7.8.31-es CN? ;) [link]

Azt a 3-4 tyúklábas appot rögtön feldobod a kukába, és OTA után se jönnek vissza, első indításkor lettek sima felhasználói appként telepítve.

Google telepítővel meg felmegy a play store ha van rá igény. [link]

Nyelvnek angol, régiónak magyarország, akkor a beállítások menü jó része angol lesz, de a többi magyar.

Én simán jobbnak tartom az EU romnál, pedig régebbi telókon használtam sokat az eu romokat. Majd a MIUIHU-ra leszek még kíváncsi, rápróbálok ha kijön.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#10112) Phae2bef


Phae2bef
csendes tag

Akkor még egyszer "foltosodás"-ról. Írtam hogy azok Newton-gyűrűk de ez nem mond semmit a többségnek. Mások is írták már hogy optikai jelenség. Ha az üveg és a kijelző között levegő van, az üvegfólia alsó részén és a kijelző felszínén visszaverődő fény interferál egymással. Ha az útkülönbsége a két hullámnak egész számú többszöröse a fény hullámhosszának erősítés, ha páratlan számú akkor kioltás jön létre. Mivel hullámhosszfüggő ezért fehér fény esetén színesek a gyűrűk. Piros fény legyen 640 nanométer hullámhosszú. Mindenki megsaccolhatja tudnak-e ennél kisebb mértékben illeszkedő üveget gyártani ráadásul azt sem tudom maga a kijelző ilyen szinten sík-e. Ha melegedik a telefon tágul a levegő a kijelző és az üveg között tehát változik a mintázat. Ugyanez lehűlésnél is.

(#10113) juve600 válasza Upo (#10111) üzenetére


juve600
nagyúr

wifi/mobilnet jó ??
TWRP alól kell ezt is ?

[ Szerkesztve ]

(#10114) helixP válasza Departed (#10102) üzenetére


helixP
nagyúr

8.5.4.0 Stabil.

Pakliman: Ja, hogy belső tárhely. Nincs kizárva, hogy a tárhely hibás, de azért ezt kevéssé hiszem. Powr Amp-pal, Google Zenével és Gyári lejátszóval is hibátlan nálam. Egy teljes visszaállítást csinálnék a helydben mielőtt visszaviszem, ha van rá időd (3/14 napon kívül vagy már)

kelly416: Szerintem is jobb lenne a nem működőket gyűjteni, mert nekem egyik (5) tokkal sem volt gondom eddig.

Phae2bef Köszi a szakszerű magyarázatot, akkor nem tévedtem olyan sokat :DDD Amúgy én úgy látom, hogy ahogy telik az idő, azért jobbak lettek a full cover-ek. Az első márciusban az konkrétan ropogott / cuppogott, amikor nyomkodtam, a második az már csendes volt, de nagy volt a folt, ezen a 3. mostanin meg már csak egy 5Ft-snyi a szivárvány, és az is csak kikapcsolt kijelző mellett látszik.

[ Szerkesztve ]

(#10115) Kolondrum válasza Gloob (#10099) üzenetére


Kolondrum
félisten

Igen és nem, nekem első percben sem volt akciós.

(#10116) Pakliman válasza Ájvé (#10108) üzenetére


Pakliman
tag

Igen, ugyanaz :(
Miközben az előző válaszomat írtam, a másik telefonomból kivettem az SD-t és átraktam a Note-ba az egyik SIM helyére.
Azóta hallgatom a "la múzika"-t (Helloween) és nem volt megszakadás :)
Csakhogy nekem kell a 2 SIM, hiszen azért vettem duálost :W
[Úgy látszik, nem úszom meg a "kiegészítőt"]

(#10117) Kolondrum válasza Pakliman (#10095) üzenetére


Kolondrum
félisten

És én érzem magam problémásnak. Olyan helyen dolgozok ahol a fülessel kikapcsolt fül életbe kerülhet, de annak is aki rám nem figyel. Lépett már be elém gyerek fülessel a fülében, soha többet (láttam rajta) nem rakja bele. Éppen kilépett mielőtt elcsapta a 180 tonna. :))

(#10118) Melorin válasza Pakliman (#10095) üzenetére


Melorin
addikt

Nekem is meg-meg ugrik, először azt hittem a busz zavarja be de aztán otthon is csinálta. AIMP-el lejátszva. Átváltottam Powerampra és megszűnt a jelenség.

(#10119) pinnacle válasza Crazy Cat (#10090) üzenetére


pinnacle
nagyúr

MM-ben vett telefon garanciája is a Ingram Micro-hoz szól. Lehet valami új forgalmazó, mert csak mostanában írnak róla. Sőt annyira új, hogy tegnapelőtt a garanciajegyen jelzett oldal még nem így nézett ki. Nem is találtam, hogy mi a teendő meghibásodás esetén.

(#10120) ht42 válasza Phae2bef (#10112) üzenetére


ht42
senior tag

Nem tudom, hogy az én üvegemen van-e valami trutymó (az üveg és a kijelző között), én úgy tettem rá, hogy az üvegről leszedtem a fóliát, az üveget ráillesztettem a telóra, aztán egyet a közepére koppintottam, egy fekete folt szaladt szét, és putty - már rajta is volt. Newton-gyűrűk nincsenek és vékonyréteg-interferencia sem, az valszeg azért, mert a kijelző ugye fekete. Súroló fényben sem látok semmit.
Azért megkérdezem, hogy van valami folyadék, vagy gél az üveg belső felületén, vagy csak ilyen jól illeszkedik a kijelzőre?

(#10121) Sequadon válasza Crazy Cat (#10090) üzenetére


Sequadon
tag

Próbáld Őt elérni: Sultan Mobilszerviz

Aprón is fent van, jókat írnak róla: Csájnáfóón Szerviz

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#10122) Pakliman válasza Kolondrum (#10117) üzenetére


Pakliman
tag

A hangokra (zene, nyikorgás, recsegés stb) baromira érzékeny vagyok :( (Állítólag ez egy betegség)
Fülest csak utazáskor utasként vagy otthon fűnyírás közben használok.
Kocsiban az AUX-on keresztül hallgatom a zenét.
Főállásomban az irodában nem mindegy, hogy mit hallgatnak a többiek, egy idő után kikapcsolom a rádiót, ha túl sok olyan "zene" van.
Mellékállásban villamost vezetek, tudom miről beszélsz :DD Hány ember életét mentettem már meg... :Y

(#10123) Kolondrum válasza Crazy Cat (#10090) üzenetére


Kolondrum
félisten

Alin 12K egy LCD házzal együtt Globalhoz. Max a vámtól (pontosabban áfától) kell félni, mert magát a telefont szétszedni pár perc ha nem vagy barbár. Egy jó kis feladat ami engem nagyon le tudna kötni. :))

Pakliman! LoL kolléga. Te sárgát én zöldet, de én is csak néha, ha nagyon kell. Úúútálom az utasokat.

[ Szerkesztve ]

(#10124) Pakliman válasza Melorin (#10118) üzenetére


Pakliman
tag

Majd kipróbálom azt is (régebben használtam, de inkább a PlayerPro lett a befutó).

(#10125) pinnacle válasza pinnacle (#10119) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Most látom, hogy 2 év garanciával forgalmazzák, MM-nél, Edigitálnál, hibásan csak 1 évet jeleznek.

[ Szerkesztve ]

(#10126) juve600


juve600
nagyúr

feltettem a 8.5.4 stabilt

egyből szinkronizált nem kellett hozzá 5ször újraindítani mint a eu-s miui9-nél
eddig jónak tűnik

kezdőképernyőn az ikonokat gondolom ebben nem lehet 5x5-ös felosztásra tenni

(#10127) ht42 válasza juve600 (#10126) üzenetére


ht42
senior tag

Dehogynem.

(#10128) RVR400 válasza bbubby00 (#10044) üzenetére


RVR400
veterán

Mi van? Ez a magyar garis verzió? Mert így aztán érdekes...

[ Szerkesztve ]

(#10129) kelly416 válasza helixP (#10114) üzenetére


kelly416
veterán

Valószínűleg egyszerűbb lenne, mert én kipróbáltam 3 tokot, egyikkel sem veszett össze a full cover.
De a szememmel igen, úgyhogy ment a levesbe asszem 1 nap alatt. Motoros talin egyenesen kukába hajítottam, pedig csak azért volt rajta, hogy a négy nap alatt a sok por ne a kijelzőt biztassa karcolódásra.

(#10130) Kolondrum válasza pinnacle (#10125) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó tudni majd ezzel hirdetem, mert 2 évet nem lesz meg. :C

(#10131) juve600 válasza ht42 (#10127) üzenetére


juve600
nagyúr

hogyan ?

(#10132) pinnacle válasza Kolondrum (#10130) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet, hogy hivatalos Xiaomi partner, és azért ilyen hosszú a javítás, mert kiküldik Kínába és nem a Wayteq szervizeli?

[ Szerkesztve ]

(#10133) ht42 válasza juve600 (#10131) üzenetére


ht42
senior tag

Beállítások - Kezdőképernyő

(#10134) kriszpontaz válasza Pakliman (#10095) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez memóriakártya hiba lesz. Nekem egy 16GB Kingston halt be és majd' egy évig szívtam vele ugyanígy. Látszólag semmi baja nem volt, de mégis akadt. Egyszer meg csak elkezdte eldobálni a telefon, majd totál behalt.
Amióta egy Samsung Evo 32GB SD van a telefonban, semmi baja. Én is vegyesen hallgatok MP3-at, FLAC-et.

(#10135) juve600 válasza ht42 (#10133) üzenetére


juve600
nagyúr

ok
de ott nincs beállítási lehetőség a 5x5-re

(#10136) ati888


ati888
senior tag

Hello!

Ujjlenyomattal csak nyitni lehet a telefont, zárni nem?

Köszi

Ati

(#10137) Zsocó


Zsocó
aktív tag

A Snapdragon-os Xiaomi Redmi Note 4 Global és a Xiaomi Redmi Note 4X fém hátlapjának a kialakítása megegyezik? Méret, infra, stb...
Tartaléknak szeretnék rendelni.

(#10138) helixP válasza ati888 (#10136) üzenetére


helixP
nagyúr

Csak nyitni.

(#10139) Fulár


Fulár
senior tag

ati888:Új lenyomattal csak nyitni lehet.Lezárni nem.

juve600:Ez a beállított témától is függ.(Elvileg)Szaladtam már bele olyan témába amelyiknél ez a lehetőség inaktív volt.
De ettől függetlenül akkor is ott kellene lennie.Beállítások-Kezdőképernyő és feladatkezelő-Kezdőképernyő elrendezés.
Vagy:Bármelyik főképernyőn az"opciók"gomb nyomva tart-beállítások-Képernyő elrendezés.

(#10140) Zsocó


Zsocó
aktív tag

MIUI 9 Stabil Global ROM-ról van infó, hogy mikorra várható?

(#10141) Departed válasza juve600 (#10135) üzenetére


Departed
őstag

Témától függ, csak ezt elfelejtette hozzátenni a hozzászóló.

(#10142) ht42 válasza juve600 (#10135) üzenetére


ht42
senior tag

(#10143) guftabi96 válasza kelly416 (#10110) üzenetére


guftabi96
addikt

[link]

#KeepFightingMichael

(#10144) juve600 válasza ht42 (#10142) üzenetére


juve600
nagyúr

8.5.4 stabilban nincs ilyen

(#10145) Kolondrum válasza juve600 (#10144) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ne aggódj developer vonalon sem.

Ahelyett, hogy elmondaná mi van ezt csinálja mint a fekti csoportba, agyamra megy. Bocsi kitérő volt. Elásom 1.x :))

[ Szerkesztve ]

(#10146) ht42 válasza juve600 (#10144) üzenetére


ht42
senior tag

(#10147) Phae2bef válasza ht42 (#10120) üzenetére


Phae2bef
csendes tag

Szerintem nincs folyadék/gél, simán "szereti" egymást a két felület, ez a videó is ezt erősíti (bár én nem vagyok biztos benne hogy minden olyen szösztelenítő henger nem hagy-e ragacsot ott):

[link]

(#10148) Departed válasza juve600 (#10144) üzenetére


Departed
őstag

Kezd átmenni trollkodásba a srác. :U
Mégegyszer mondom: olyan téma kell hozzá ami támogatja. Esetleg ht kolléga megemlíthetné hogy neki melyik van.

(#10149) ht42 válasza Departed (#10148) üzenetére


ht42
senior tag

Ceec [dd] a téma. Szerintem a legszebb. Bocsi, én nem tudtam, hogy a téma támogatása is kell... :F

(#10150) juve600 válasza Departed (#10148) üzenetére


juve600
nagyúr

nekem pedig nincs benne
eu-sban van de stable-ban nincs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.