Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10351) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok
Most tervezek Note 4 et venni.
Milyen android van most illetve mire frissíthető ez a készülék?
Üzemidő téren mire számíthatok? Illetve mennyire problémás a kijelző berepedni stb?
(azért itt teszem fel ezeket a kérdéseket mert Ti valóban használjátok ellenben a 1-2 napig tesztelőkkel)
Köszi,

(#10352) Feri1977 válasza csabika0001 (#10351) üzenetére


Feri1977
senior tag

Szia! A telefon fullos! A 100-120 ezer forintba kerülő készülékek hardvere ilyen erős, és ezt féláron megkapod, mellesleg nagyon jól néz ki.

7.0-ásra frissül. Üzemidő nagyon sok, 2 nap gond nélkül ha használod sokat akkor is! MIvel brutális nagy, 4100 milliamperos aksi van benne, ez nagyon ritka! Az átlag telókban 2500-2800-3000-es aksi van.

A berepedés ugyanúgy van mint gondolom a többi típusnál, egy gorilla glass is simán bereped, de még hála istennek nem volt hozzá "szerencsém".

[ Szerkesztve ]

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#10353) Feri1977


Feri1977
senior tag

Egy kérdés, mivel minden fullos a telón, és imádom, életem legjobb okostelója idáig, így csak egyetlen gondom van vele, a kamera..nagyon sokat fotózom, volt g2, g4, huawei p9 lite 2017 meg más telóm is, ezek gyönyörű képeket csináltak. Valahogy ennek a kamerája meg olyan fura, tesztekben is, meg máshol is nem sok pontot kapott, de miért?! Ez nagyon elkeserítő..csináltam képeket vele, feltettem gépemre, nézem monitoron és nem rosszak annyira, lesz ez még jobb is, vagy miért mondják a kamera a gyenge pontja?

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#10354) gabor9991 válasza redcordoba (#10350) üzenetére


gabor9991
őstag

Mert így elméletileg meghosszabbítod a kb. 3000 forintos akku életét pár héttel :)

[ Szerkesztve ]

(#10355) ruszi_tomi


ruszi_tomi
aktív tag

Sziasztok, boldog tulaja lettem egy fekete Global Redmi Note 4-nek. Eddig minden rendben volt, azonban mostanában sokan panaszkodnak, hogy telefonálás közben pár pillanatra nem hallanak, vagy néha olyan mintha "víz alól" beszélnék. Gondolom a mikrofonnal nincs valami rendben, mert a térerő fullon van/volt....
Tapasztalt valaki hasonlót?

Oneplus 8T 8/256

(#10356) KamuMazsola válasza Feri1977 (#10353) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Mert egy dslr-szeretnének.

Kolondrum: Én minden telómat este töltőre dugtam azt reggel mikor indultam levettem. Soha semmi baja nem volt egyiknek sem.

[ Szerkesztve ]

Üdv.: KamuMazsola

(#10357) csabika0001 válasza Feri1977 (#10353) üzenetére


csabika0001
senior tag

Nekem most P9 lite van (2016) teljesen elégedett vagyok vele kamera téren. Elvileg a mostani jobb kamera téren bár én sem látok hatalmas különbséget a képeken. A videó felvétele talán jobb a P9 lite-nak. Bár ez az én véleményem.

(#10358) Departed válasza gabor9991 (#10354) üzenetére


Departed
őstag

Ott a pont. :D Nincs az az isten hogy ilyennel törődjek, az akksi van értem és nem én az akksiért. :N
Három-négy naponta este vagy éjszaka feltöltöm 5%-ról 100%-ra és kész vagyok.

(#10359) Ájvé válasza Departed (#10358) üzenetére


Ájvé
veterán

Az rendben van, de ha nagyon lemeríted idő előtt tönkre mehet (sőt akár egy ilyen alkalom után), bár van ilyen védelem az akksikban, de mint írtam érdemesebb nem engedni ennyire lemerülni. 5% alá nem érdemes meríteni, inkább ki kell kapcsolni és kis töltés után visszakapcsolni. A többi nem is olyan fontos, de ez lényeges, mivel gyorsabban tönkre mehet az akku. Én se nagyon foglalkozok az akksival, sőt éjszakára sokszor fent hagyom töltőn ami annyira nem jó, de mint írtad használom és este lemerül akkor felteszem és kész. Viszont teljesen gyakorlatilag sose merítettem le. 2,5 éves telefon legkisebb baja az akksi jelenleg, ha vigyáztam volna rá akkor semmi baja nem lenne és akku még mindig nagyon jól bírja. 2 évet egyébként ki szoktak bírni odafigyelés nélkül is az akkuk, de a teljes lemerülés problémát okozhat.

(#10353) Feri1977:
Te 1-2 éves telefonokhoz hasonlítod, tesztekben viszont a tesztelők az aktuális csúcshoz mérik általában (sok telefon megfordul a kezükbe és mondjuk egy csúcs hardverrel szerelt készülék után feltűnnek ezek a dolgok).
Van egyfajta fejlődés kamerák terén is pont úgy mint a hardver más részein is (pl SoC). Mikor azt mondják az S625 egy erős közép kategóriás SoC akkor S820 /S835 vagy X20/X30-hoz mérik, 2 éve az S625 simán felső kategóriába fért volna. Szóval a RN4 kamerája 1-2 éve sokkal jobb megítélés alá esett volna valószínűleg, de most a top telefonokhoz képest ez tűnik a legnagyobb hiányosságának minden bizonnyal.

[ Szerkesztve ]

(#10360) Ájvé válasza ruszi_tomi (#10355) üzenetére


Ájvé
veterán

Próbáld meg szerintem kikapcsolni a VoLTE-t és úgy próbáld meg.

(#10361) South Velen válasza Feri1977 (#10353) üzenetére


South Velen
addikt

Az egyik nálam lévő Samsung szenzoros, teljesen jó!

A másik meg OV szenzoros, hát, az inkább szar.... :(

Sajnálatos, hogy ennyire beszállító függő a dolog. :(((

(#10362) gabor9991 válasza Departed (#10358) üzenetére


gabor9991
őstag

Én most is ahogy minden este, mindjárt töltőre teszem, most 57%-on van a töltöttség, reggeli töltőn lesz.
Ha ezzel ártok neki, és tönkremegy, veszek bele új akkut, ha akkor még továbbra is ezt a telefont akarom használni.

Nagyon off:
Laptop akkuknál is ugyanez a hókuszpókusz van, hogyan töltsük, meg tegyük hűtőbe, 40%-os töltöttséggel ha nem használjuk vegyük ki a gépből ha nagyon terheljük hogy ne melegedjen stb.
laptopomat is mindig úgy töltöm/használom, ahogy pont szükség van rá, akár napokig is töltőn van, ha nem vittem magammal, amikor a gyerek játszik rajta, forró az egész, szóval tipikus akku gyilkos felhasználó vagyok elvileg,és így 4 évet bírt a gyári akku.Az új meg 6000forint volt az ebayről.Ennyit spóroltam volna a hókuszpókuszokkal, de egyszer úgyis tönkremegy minden akármennyire is óvja az ember.

(#10363) Ájvé válasza gabor9991 (#10362) üzenetére


Ájvé
veterán

Ez is egy nézőpont. Én se ügyelek az akku használatra, de a merülésre figyelek, nem szabad teljesen lemeríteni, ezt a szabályt érdemes megtartani. Mert persze lehet akkut cserélni zsír új telefonba is, de akkor is pénzkidobás,vagyis nekem az és legalább ennyire odafigyelek rá.
Laptop lehet kicsit más kategória már, sokan azzal teszik tönkre hogy csak hálózati töltővel használják, akkut ilyenkor egyáltalán nem használja és bizony tönkre fog menni, a kapacitása a töredéke lesz. Mikor elindul az user nyaralni és 5 perc alatt lemerül akkor nem fogja boldogítani a korábbi nemtörődömsége. Ha már állni hagysz egy akkut legalább töltsd fel teljesen és ha havonta csinálsz egy merítés és töltés ciklust akkor jó eséllyel sokáig használható marad. Bele lehet szarni, teljesen igaz, de kis odafigyeléssel tovább tudod használni, persze ez megint ember függő, van aki odafigyel a dolgaira és rendben tartja őket, megjegyzem én sem vagyok ilyen, sőt elég trehány módon vagyok képes kezelni a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#10364) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Van egy 10 éves MP3 lejátszóm beépített 520-as akkuval, még 6-7 órát simán kibír.

(#10365) Departed válasza Ájvé (#10359) üzenetére


Departed
őstag

"2 éve az S625 simán felső kategóriába fért volna"

Az a 2 év kicsit erős, egyrészt mivel másfél éves a proci, másrészt szigorú értelemben véve (magok száma, gyártástechnológia, sebesség) két Snapi jobb csak nála jelenleg, a 630/660 és a 835, mindkettő idén tavasz óta terjed széleskörűen.
Szóval inkább egy éve volt felső kategória a 625, most középkategória felső részébe tartozik.

Ennyit pontosítanék csak a mondandódon. :)

(#10366) Ájvé válasza Departed (#10365) üzenetére


Ájvé
veterán

2016 Novembertől elérhető (2016 Februárba jelentették csak be). S820/821 is gyorsabb nála (szintén 14nm-es gyártással készült), sőt csak teljesítmény nézve az S65X is, de ezek 28 nm-en készültek (sokkal jobban melegednek, nagyobb teljesítmény mellett ez további hátrány).
Nem csak Snapdragont érdemes nézni. Helio X10 2014-ben jött ki 8x 2Ghz A53 magokkal, X20 2015-ös és már A72-es magokat is tartalmazott. Exynost még nem is írtam, de szerintem felesleges.
Csak A53-as magokkal 2 éven belül nem sorolható szerintem felső kategóriába. A53-at direkt fogyasztásra optimalizálták, kis teljesítményű, kis fogyasztású. Ezért használt több gyártó is mellé klaszterben erősebb magokat (A72), csak ebbe megbukott a Snapdragon (S810) és saját maga tovább fejlesztette, így lett a Krait (korábban is volt a Kyro, az is A9-ből lett kifejlesztve).
Na de mindegy is, lényeg hogy az S625 egy nagyon jó SoC és bőven megállja a helyét ma is.

(#10367) zragon18


zragon18
tag

Sziasztok , Én is boldog Redmi Note 4 tulaj vagyok :)
és így első körben kellene is egy kis segítség . Félig meddig magyar rajta csak a rom és ota-n frissíteni nem akar. [kép]
MTK procis és elvileg pro válltozat. a rom letöltésekor van bármi külömség ? vagy csak simán Redmi note 4 mtk válltozatot keressek? Letöltöttem egy MTK-s Global satbil romot a hivatlaos oldalról és próbáltam volna manuálisan frissíteni de azt írja a teló hogy elösször telepítsem a file expolert, ami van rajta de mégsem nyitja onnan meg.[kép]
Illetve a Global stabil rom tartalmaz google play-t illetve nomrálisan magyar nyelvet? nem ilyen félig meddig megoldást csak :(
Remélem ehhez nem kell Bootloader.t nyitni.. twrp stb..
Válaszotokat előre is köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#10368) greenmeister válasza ruszi_tomi (#10355) üzenetére


greenmeister
tag

Hasonló nálam is...

MSI B150A GAMING PRO - G4560 - Raijintek Aidos Passive 8GB DDR4 2133MHz - OCZ 60GB Agility 3 SSD - Sapphire RX 570 - THERMALTAKE V3 BE - EVGA 750GQ - Logitech MK320 - Grado SR60 - Microlab Solo 6c

(#10369) djtörök válasza Ájvé (#10359) üzenetére


djtörök
senior tag

Valahol olvastam, hogy mikor kikapcsol a teló, a tényleges töltöttség 6-7% körül van, mikor fel van teljesen töltve, akkor 92% körül.

(#10370) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Ez is olyan téma amiben igazság nem lesz. Elektromos ember vagyok én így működök. Ez olyan mint a motornál, hogy ha hideg nem hajtom, miegymás. Jobb neki, ennél meg az akkunak. A 6db noti akkumat sem töltöm 100-ra. ;) És nem merítem le tökig.

(#10371) Graphics válasza gabor9991 (#10362) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Total off: gyári noti aksi 1 év. Noname kínai 6 éve birja :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10372) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Valaki meglesné?: Töltés közben kb 60% körül kihúzza a töltőt egy pillanatra. A sót és egyéb üzemidő nullálzódik?

(#10373) ZoleeWolf válasza crok (#10347) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Az jó ötlet, megmarad az utókornak :)

(#10374) juve600 válasza Feri1977 (#10353) üzenetére


juve600
nagyúr

OpenCamera app

(#10375) oris


oris
aktív tag

A Faust kernel használható (érdemes használni) MIUI Global 8.5.4.0(NCFMIED)-hez?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#10376) Buckey válasza juve600 (#10374) üzenetére


Buckey
senior tag

Én is ezt használom, és teljesen jók a képek ahhoz képest, hogy ez csak egy telefon.
Ha Samsung, Sony stb. lenne, senki sem hisztizne, mondjuk nem is ennyibe kerülne!

(#10377) helixP válasza oris (#10375) üzenetére


helixP
nagyúr

Works well with: All 7.1.2 ROMs except MIUI based.

(#10378) juve600 válasza oris (#10375) üzenetére


juve600
nagyúr

nem jó hozzá

(#10379) juve600 válasza Upo (#10111) üzenetére


juve600
nagyúr

ennél a rom-nál jó a wifi/mobilnet ?
7.8.31-nél tart a sima global meg at eu-s 7.9.7-nél
de azt néztem hogy van belőle stable is 8.5.6.0 verzió

[ Szerkesztve ]

(#10380) Fater38


Fater38
csendes tag

Kipróbálom az RR romot,letöltöttem mindent ami kell,az a kérdésem,hogy twrp-ben mi az amit feltétlen törölni kell?Ja és gondolom Miui-ból ki kell jelentkezni,vagy az nem fontos?

[ Szerkesztve ]

(#10381) helixP válasza Feri1977 (#10353) üzenetére


helixP
nagyúr

g2, g4 teljesen más árkategória volt anno, a G4 meg a mai napig az egyik legjobb kamerás mobil. P9 Lite szintjét meg szerintem még ez is hozza, kiindulva a mobilarénás tesztből.

Ennyi pénzért ez van, lehet játszani vele, korábban a kolléga által linkelt Open Camerával, vagy Root Camera Api és DNG-ből szépeket lehet kihozni. Szerintem amúgy nem vészes egyáltalán a minőség, családi nyaralás dokumentálására alkalmas, arra, hogy valaki töksötétben akar koncertfelvételt csinálni 60 FPS, Full HD-ban egy telefonnal, őszintén nincs mit mondanom. Erre valóban nem jó.

Mindig szoktam feltölteni képeket, most is megteszem :) 1, 2, 3.

Fater38: Wipe menüpontban ami be van pipálva előre az elegendő. Nem kell kijelentkezni MIUI-ból.

[ Szerkesztve ]

(#10382) TomPack válasza ruszi_tomi (#10355) üzenetére


TomPack
őstag

Nálam is ez a probléma volt! Vissza vittem ahol vettem!

(#10383) Fater38 válasza helixP (#10381) üzenetére


Fater38
csendes tag

Köszönöm,erre gondoltam én is,csak kelett egy megerősítés.Azért a kamerával kapcsolatban,jól emlékszem,hogy a tiédben sony szenzor van?Mostaniakat már még olcsóbbal gyártják,jött a samu,most meg ov.Azárt ez nem szép a xiaomi-tól,ebből megy a kakaskodás,hogy az egyiknek miért jó ha a másiknak nem,pedig ugyan az a típus.

(#10384) crok válasza Fater38 (#10383) üzenetére


crok
Topikgazda

Azért az megvan, ugye, hogy az autóipar meg kb. minden így működik..?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10385) helixP válasza Fater38 (#10383) üzenetére


helixP
nagyúr

Ezzel kapcsolatban leírtam a tapasztalatomat.
Nem tudom, ki kezdte ezt a Samsung szenzor lehúzást, én semmi különbséget nem érzek, sőt... Valamint ez nem "szép, nem szép" alapon megy. Amit tartják, azt vállalnak kamera esetén Megapixelben, panel esetén felbontásban, a többi "nem ránk tartozik".

[ Szerkesztve ]

(#10386) Graphics válasza Graphics (#10322) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Problem megoldva.

- Fejlesztői be
- Háttérfolyamat normál korlátozás / ezt mondjuk restart után visszatette a nincs korlátról
- Memória opt. - ki

App lockolva.

Így az Operát nem tölti újra

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10387) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Egy hülye kérdés: a factory resetet a telefon -->Biztonsági mentés és visszaállítás-->Gyári adatok visszaállítása menüpontban kell csinálni vagy pedig a twrp-ben(ha fent van)?
Ha a twrp-ben akkor ott hol van?
Még egy laikus kérdés: ROM flasheléskor írtad hogy teljes törlést kell csinálni a twrp "Törlés" menüpontban.
Ott a Speciális törlés menüpontban mit kell kipipálni:
-Dalvik
-Rendszer
-Adat
-Belső tár
-Gyorsítótár
-Micro SD
-USB OTG
A két utolsó teljesen egyértelmű hogy nem törlendő.

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10388) Fater38 válasza helixP (#10385) üzenetére


Fater38
csendes tag

Persze,nem húzom le,nekem is megfelel.Pont.Más,ezt már az RR romos telefonomról írom,gyorsan felment,ismerkedés indul.
csurgoi
Nem törőltem mást, mint amit a twrp alapból felajánlott,ennyi elég volt.

[ Szerkesztve ]

(#10389) juve600 válasza csurgoi (#10387) üzenetére


juve600
nagyúr

-Dalvik
-Rendszer
-Adat
-Belső tár
-Gyorsítótár

ezeket,de ha nincs az SD-n adatod akkor azt is lehet,újraformázza

(#10390) csurgoi válasza juve600 (#10389) üzenetére


csurgoi
aktív tag

:R
És a factory resetet azt hogy kell ?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#10391) juve600 válasza Fater38 (#10388) üzenetére


juve600
nagyúr

RR alá Google camera a jó
[link]
itt a leírás hozzá,Magisk alapból benne van,a magisk modul kell hozzá

ja meg tedd fel a Faust 5.5-ös kernelt hozzá,jobb hang,jobb akku

(#10392) juve600 válasza csurgoi (#10390) üzenetére


juve600
nagyúr

az csak simán jobbra húzod alul a csúszkát

(#10393) pprod94 válasza juve600 (#10389) üzenetére


pprod94
aktív tag

No meg ha már mindent wipeolsz, akkor szerintem állítsd át f2fs-re a fájlrendszert!

(#10394) MrChef


MrChef
aktív tag

Sziasztok!
Installáltam egy full cover edzett üveg kijelzővédőt. Teljesen jól illeszkedik, de az a bajom, hogy nem olyan szépen "csúszik" rajta az ujjam, mint a korábbi, nem teljesen fedő üvegen. Mintha nem is üveg lenne. (ma valami pára szorult alá, aztán távozott...)
A másik, hogy atompontosan illesztettem a telóra rögzítő ragasztószalagokkal. Fent minden oké, de alul a navigációs gombok picit takarásban vannak.
Tudtok olyan nem full cover edzett üveget ajánlani, ami (majdnem) teljesen fedi a képernyőt? Az Alin persze sokat találtam, de hátha valakinek bevált az egyik.

(#10395) Fater38 válasza juve600 (#10391) üzenetére


Fater38
csendes tag

Köszönöm ezek már meg vannak, a kernelhez van valami hangoló program?vagy úgy jó ahogy van?

(#10396) juve600 válasza Fater38 (#10395) üzenetére


juve600
nagyúr

twrp alól kell feltenni,utánna wipe cache majd restart

[ Szerkesztve ]

(#10397) Fater38 válasza juve600 (#10396) üzenetére


Fater38
csendes tag

Persze ezt értem, fel is tettem a rom és gaps után az elején. Olyanra gondoltam mint "kernel auditor" volt régebben az lg-s kernelekhez például.

[ Szerkesztve ]

(#10398) Oldman2 válasza zragon18 (#10367) üzenetére


Oldman2
veterán

Ha MTK-s a készüléked, akkor nem jó helyen jársz!

Ez a Qualcomm procis változat topikja!

(#10399) juve600 válasza Fater38 (#10397) üzenetére


juve600
nagyúr

nem kell hozzá

(#10400) crok válasza Fater38 (#10397) üzenetére


crok
Topikgazda

s/kernel auditor/kernel adiutor

adiutor=segéd

( :

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.