Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Haligali


Haligali
tag

Lenne még egy komoly gondom: otthon vezeték nélküli wifin netezem, de valamiért nem tudom teljes mértékben használni. Pl. Viberen tudok csetelni, megkapom a küldött képeket, de pl. képet már nem tudok elküldeni.
Netezni korlátozás nélkül tudok (képeket, fileokat tudok letölteni), de pl. a telefon Beállítások/Témák menüben már nem tudok letölteni.
Van valakinek valami ötlete, mit kellene beállítani, hogy rendesen működjön?

(#10302) Haligali válasza tsteve (#10299) üzenetére


Haligali
tag

? Ezt nem vágom :)

(#10303) tsteve válasza Haligali (#10302) üzenetére


tsteve
senior tag

bocs... nem neked szól csak félreklikkeltem...

[ Szerkesztve ]

(#10304) bbubby00 válasza Haligali (#10301) üzenetére


bbubby00
őstag

Nekem csak a melóhelyemen nem volt a telefonon internet. Újrakonfiguráltam már midnen lehetséges dolgot a wifin és a telón is... mégsem szűnt meg. Mutatta, h van internetkapcsolatom, tudtam itt fórumozni, de a viber, facechat, ilyenek nem működtek. Kicseréltem a wifit és voálá, mindent tudok azóta használni. Próbáld ki :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#10305) Fater38 válasza Fulár (#10300) üzenetére


Fater38
csendes tag

Szerintem akire gondoltál nem ezekkel a készülékekkel egyenértékü kamerát vár el,egyszerűen megelégedne egy folyamatos 30 fps körüli videófelvétellel is 1080p felbontással. Azért azt be kell látnod,hogy nem olyan nagy elvárás ez egy ilyen szintű telefontól.Ebben azért benne van a gyártó keze rendesen,mert lusta,vagy nem akar jó szoftvert írni ehhez a funkcióhoz,holott a telefonba épített eszközök mindegyike tudná.

[ Szerkesztve ]

(#10306) KamuMazsola válasza Haligali (#10301) üzenetére


KamuMazsola
őstag

Lehet, hogy nincs a vibernek jogosultsága a háttértárhoz.

Üdv.: KamuMazsola

(#10307) Hary50 válasza Fater38 (#10267) üzenetére


Hary50
csendes tag

Szia! Van 2 téma amibe lehet állitani a kezdöképernyő betü nagyságát: IOS-BAT 2050 ez szerintem elég elfogadható téma, és a MOE. Illetve van a Lineage téma amely alapból nagy. De tudod lehet szerkeszteni a témákat.

(#10308) Fulár válasza Fater38 (#10305) üzenetére


Fulár
senior tag

A probléma nem a nem akaráson hanem inkább a nem tudáson vagy a túlságosan nagy megosztottságban gyökerezhet.(szerintem)Ha nem csak a Note 4 szoftverét frissítik ilyen sűrűn(ezt nem tudom mert ez az első Xiaomim)hanem több más modellét is.ami elég valószínű akkor a fejésztőcsapat elég nehezen tudhat egy adott modell szoftverében nagyobb előrelépést elérni.Mert ez szintén csak szigorúan az én magánvéleményem,de szerintem a problémák nagyobb hányada inkább szoftveres mint hardveres eredetű.És a 7.0 megérkezése után ez hatványozódott.Ha kijavítanak egy hibát megjelenik két másik.
De mindezek ellenére az én álláspontom szerint ez még mindig egy nagyon kevés kompromisszummal(kamera terén is)használható kiváló ár-érték arányú készülék és a Miui egy kifejezetten barátságos és a mindennapi használat során is jól teljesítő felület benne lévő logikátlanságokkal együtt.Én bizakodó vagyok,hogy idővel talán kigyomlálják a rendszerben lévő bogarakat és gyermekbetegségeket.

(#10309) Fater38 válasza Fulár (#10308) üzenetére


Fater38
csendes tag

Egyetértünk,szerintem is szoftveres a gond,pl.a 8.2.5.0 stabilon jobb volt a kamera,a 7.0 val kicsit rontottak,illetve változtattak rajta.Igen valószínűleg sokan bízunk benne,hogy kinövi a gyerekbetegségeit a rom,most azoknak lehet furcsa akik mostanába vették és hírtelen frissítettek,mert azt látják,hogy gyenge a telefon kamera része,pedig valóban több van benne.

[ Szerkesztve ]

(#10310) juve600 válasza Fulár (#10308) üzenetére


juve600
nagyúr

-8.2.10 stabil jó volt, 8.5.4 -ben már vannak hibák
- MIUI 9 glob dev vagy eu-s is tele van hibával
marad az RR,abból meg lassan jön az OREO alapú

(#10311) Fulár válasza juve600 (#10310) üzenetére


Fulár
senior tag

Kipróbáltam és nem tudom miért de visszatértem a Miui-ra.Elképesztően tétrészabható az RR de alapjaiban mégis emlékeztet engem a Stock Droid statikusságára a kinézete attól pedig már szinte hányingerem van.Ha pedig rátolok egy klasszul kinéző Launchert)pl.Go Launcher)akkor azt ennyi erővel rátolhatom a Miuira is.

(#10312) juve600 válasza Fulár (#10311) üzenetére


juve600
nagyúr

Pixel launcher-el használom
-azonnal jönnek az értesítések,mindegyik olvasható a zárképernyőn
-jó mobilnet,azonnal kapcsolódik ( eu-s miui9 illetve 8.5.4 glob stable alatt sem volt tökéletes)
-Faust 5.5 kernellel brutális az akku idő
-magisk+google camera jobb képeket lő mint a gyári miui

[ Szerkesztve ]

(#10313) Fater38 válasza Hary50 (#10307) üzenetére


Fater38
csendes tag

Köszönöm,jók ezek is.

(#10314) MrChef válasza ht42 (#10296) üzenetére


MrChef
aktív tag

68 dolcsiért...hehe. Szerintem ebben is nagyjából néhány fém lapocska, áramkör meg dióda van, csak hogy legyen benne valami, ami áramot fogyaszt. Van kínaiaktól vásárolt konnektoros rovarriasztónk. A rendszeresen érkező csótányirtó szakember ezt látván felnevetett, hogy sok ilyet látott már, a rovarok általában a kütyün ücsörögnek, tisztálkodnak, párosodnak.

(#10315) guftabi96 válasza juve600 (#10312) üzenetére


guftabi96
addikt

Arra nem jöttél rá, hogy RR-nél mi okozza a random újraindulást?

#KeepFightingMichael

(#10316) Oldman2 válasza Fulár (#10311) üzenetére


Oldman2
veterán

Látszólag igazad van, de ha egy MIUI ROM-ra felteszel egy másik Launcher-t, attól az még MIUI ROM marad.

Minden "jóságával" és "hibájával", csak annak megjelenési felülete változik meg.

(#10317) Melorin válasza guftabi96 (#10315) üzenetére


Melorin
addikt

Valami nála lehet, mert nálam még egyszer sem indult újra.

(#10318) guftabi96 válasza Melorin (#10317) üzenetére


guftabi96
addikt

Nálam is újraindult, meg még valaki írta emlékeim szerint.
Én a Faust kernelre gyanakodom.

#KeepFightingMichael

(#10319) Melorin válasza guftabi96 (#10318) üzenetére


Melorin
addikt

Nálam is fent van a Faust. 2 napja pedig a legújabb Faust.

(#10320) nagyra válasza vadkörte (#10295) üzenetére


nagyra
tag

Utánakerestem,, a zenelejátszós probléma tényleg az energiagazdálkodásból ered (ha igaz)... Ezen a honlapon ír megoldást a csávó, az 1. és a 2. megoldás gyakorlatilag ugyanaz, csak szebben megcsinálva, a 3. megoldást már nem találom a Security app-ban (gondolom valamit átalakítottak azóta).

http://danielhnyk.cz/solution-redmis-audio-playback-bug/

Persze a kérdés, hogy az 1. és 2. megoldással mennyivel jobban szopkodja az akksit...

Ami kisebb, mint nagyobb, az egyenlő!!! :D

(#10321) juve600 válasza guftabi96 (#10318) üzenetére


juve600
nagyúr

kernel volt rossz,az 5.0-ás
5.5-el nincs gond

(#10322) Graphics


Graphics
Jómunkásember

8.5.4.0 van fent már egy ideje, amit észrevettem, hogy újratölti a böngésző sokszor magát, pedig van lockolás is.

Akkunál is le van tiltva, lehet mélyebben kéne nézelődni? :D

Fejlesztői most nézem ki volt kapcsolva, akkor benézek már oda is

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10323) Melorin válasza juve600 (#10321) üzenetére


Melorin
addikt

Az 5-ös augusztus végén jelent meg, neked már régebben újraindulgatott, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#10324) juve600 válasza Melorin (#10323) üzenetére


juve600
nagyúr

elötte nem,csak az 5-sel

(#10325) Kolondrum válasza Ájvé (#10272) üzenetére


Kolondrum
félisten

A mérés nekem az amikor ezt rakom a körbe.

Más: kinek mennyi a SOT százalék, tehát hol mozog. 20.9% alsó, de láttam 31.3%-ot is. Átlag 22 szokott lenni. 35% akkura jut legalább 3 óra 30 perc kijelző. Azaz 95-30% között nekem átlag 7 óra X perc SOT jut.

(#10326) helixP válasza Kolondrum (#10325) üzenetére


helixP
nagyúr

4-5 körül van nálam.

(#10327) Ájvé válasza vadkörte (#10295) üzenetére


Ájvé
veterán

Az más kérdés ki mennyiért vesztegeti. HTC is adott ki tavaly S400-al telefont 100k-s kezdő áron (HTC 10 Lifestyle), gondolom egyetértünk hogy nem igazán érte meg megvenni, de most is 67k egyébként (drágább a Note 4-nél). Persze ez egy kicsit szélsőséges példa, árazás nagyon márka függő többek közt, Xiaomi kis haszonnal árulja a mobiljait ezért is lehet amit írtál. De mindegy mennyiért árulnak S625-el szerelt mobilokat a SoC akkor is középkategóriás marad (amiben semmi szégyen nincs, nem negatív szempontból írtam, csak azért hogy ne legyenek illúzióink a tudást illetően). Számozás is ez mutatja mellesleg. S625 nagyon jó SoC, de 8db A53-as maggal soha nem lehet a csúcshoz sorolni, persze ez nagyon jó középkategóriában (14 nm-es gyártással), GPU is messze van a csúcstól. Ugyan ez írható a RN4 minden részére, jó középkategóriás készülék és ennyi.

(#10300) Fulár:
Leeco telefonok jó példák erre, nem tudom válogass melyik legyen, mondjuk Le Max 2 X820? Vagy X520 ami még olcsóbb is, SoC erősebb, igaz üzemidő a töredéke a RN4-nek, de nem ez a lényeg. Hardveres tudást nézve csak persze, mert terméktámogatás nincs hozzá szinte (főleg nem Európának).
Nagyon mást nem tudok mondani, ennek is oka van. Leeco az egyetlen aki még a Xiaominál is olcsóbban árulja termékeit, ennek biztos oka van (nem sokáig lesz már ha minden igaz). Xiaomi nagyon kis haszon rátával dolgozik, korábban még a Huawei Honor széria volt említhető, de az is kinőtte magát és megdrágult kicsit, így nem sok minden említhető már. Ettől függetlenül még nem lesz felső kategóriás, semmilyen téren, mert az legalább 2x ennyibe kerül. Igen ár/értékben kiváló készülék a RN4, de ebbe ne keverjünk bele ilyen sallangokat mint felső kategória. Én is azért vagyok itt, mert ilyen készüléket szeretnék hamarosan, szóval nem fikázni akarom, csupán helyén kezelni a dolgokat. Kiváló közép kategóriás készülék a RN4, ár/érték bajnok, ezt nyugodtan rá lehet sütni.

[ Szerkesztve ]

(#10328) Departed válasza Ájvé (#10327) üzenetére


Departed
őstag

Mi az újság abban amit mondtál? Szerintem a legtöbb embernek ez a teljesítmény és tulajdonságok teljesen megfelelőek arra amire egy ilyen cucc való, ehhez jön hozzá a szuper huszadmilliós ár és az hogy nem kell folyton konnektort keresni mint a negyed-harmad millió forintos S és A telefonokhoz.

Profi képek készítéséhez meg vesz a user egy fényképezőgépet és készen van.

(#10329) Ájvé válasza Departed (#10328) üzenetére


Ájvé
veterán

Egyetértek, ez teljesen igaz! Csak ne kezdjünk ilyen "már-már" felső kategóriás sallangokba, mert ez nem igaz. A középkategória bajnoka a RN4.

(#10330) Departed válasza Ájvé (#10329) üzenetére


Departed
őstag

Ez így van. Nem felsőkategóriás telefon, de nekem (és még sokaknak) egyszerűen ennél felsőbb kategóriás nem kell, mert pont jó. Talán így fogalmaznám meg. :)

(#10331) Ájvé válasza Departed (#10330) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen ezt jól megfogalmaztad, ezzel teljesen egyet lehet érteni.

(#10332) helixP válasza Departed (#10330) üzenetére


helixP
nagyúr

Én meg úgy fogalmaztam meg, amikor egy darabig használtam egy S7-et, hogy nyilván az S7 a jobb, szinte mindenben, de messze nem annyival, amennyivel drágább is :N
Ha adnának egyet, lecserélném, magamnak nem vennék.

[ Szerkesztve ]

(#10333) ZoleeWolf válasza crok (#10281) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Igen valószínű így marad, csak ne zárjon ki a saját telóm, és rendbe vagyunk :K
Volt egyébként lock screen és a pass a MIUI-n, de amikor felraktam az RR-t csináltam wipe-ot, egyedül a belső tárhelyet hagytam ki, hiszen onnan telepítettem a új romot. Lehet, hogy egy kicsit tovább tartott az első start, de nem figyeltem, illetve természetesnek tartottam. Néztem a FED-et az XDA-n, de nem is tudom melyik lenne nekem a jó, több típushoz van ha jól kerestem...

(#10334) zodo


zodo
nagyúr

Ma érkezett kelly416 segítségével egy Luxury Flip Wallet Magnetic Card Leather Case Cover tok.

Össze volt ragadva a két oldal egy ponton.
Ennek az lett az eredménye hogy a felnyíló oldal belső bőrből kiszakad egy darab.
Ellen oldalon a telefon tartó tok széle sorjás az összeragadt ponton.
Köztes fehér habszivacs is összegyógyult a felnyíló oldallal így egy csíkban több helyen szivacs darabkák ragadtak a belső bőr felületre.

Összességében kibontás után, rápróbálva...

Jó tapintású és szép kidolgozású a külső.
Kivágások és gombok a helyükön vannak esetleg a fülhallgató kivágásán kellhet némi igazítás.

Hátoldal is rendben van csak anyagából adódóan nagyon vastag a tok így az ujjlenyomat olvasás kissé macerás pedig kis kezem/ujjam van mert épp hogy csak az ujj begye ér hozzá az olvasóhoz de felold a készülék.

Tok amibe a telefont fektetjük nagyon masszív és szép (leszámítva a összeragadás sorjáját) olyan gumis jó tapintású. Anyaga kb. mint az ipaky tok csak keret nélkül.
Bankkártya tartó és pénztárca rés hibátlan.
Mágneses záró fülecske helye rosszul pozicionált mert kissé belelóg a power gombba és kerülgetni kell hogy hozzáférj.

Eddig innen a topikból tsabeekaa-tól átvett Ablakos flip tokkal használtam a készüléket.

Ehhez képest ez egy "atombunker" mert jóval termetesebb darab. :)

Összességében akár egy egész jó tok lehet mivel az ujjlenyomat olvasó feloldás nem létszükséglet de a zárófül pozíciója/kerülgetése problémás.

[ Szerkesztve ]

(#10335) Kolondrum válasza helixP (#10326) üzenetére


Kolondrum
félisten

Sokat nyomkodo? Nekem akkor ennyi ha le sem szállok róla.

(#10336) crok válasza ZoleeWolf (#10333) üzenetére


crok
Topikgazda

Igen, gondoltam, akkor az történt amire gondoltam, azért örökölted meg szerintem a lock-ot mert az internal memory nem volt törölve (a /data/system-ben van a lock-hoz minden file) az RR meg Force Encrypt-es kernelet használ.

Ezek szerint nem használsz se USB OTG-t se SD kártyát ha jól gondolom, azért volt ez így. Ilyenkor úgy szokás csinálni, hogy wipe mindent aztán adb sideload-al felteszed a ROM-ot az internal-ba és onnan telepíted. Így nem kell külső adattároló és tiszta lesz a telepítésed.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10337) helixP válasza Kolondrum (#10335) üzenetére


helixP
nagyúr

Nemmondanám. Munkaeszköz, 2 e-mail fiók szinkronizálva, sok hívás, folyamatos WiFi, Sony Smartwatch-csal párosítva. De a két munka nap mindig kijön, a második nap végén marad cirka 30%.

(#10338) csattila01


csattila01
tag

Sziasztok.
Nem igazán értek az akkumulátorok fizikai működéséhez. Az rendben van, hogy korlátozott a töltési ciklusok száma. Viszont azt nem tudom, hogy ezen esetben az a jó, ha minél kevesebbszer van töltőre dugva a telefon és 100%-1% között használom, vagy inkább akkor is kezdjem el tölteni ha például csak 40%-on vagyok, de tudom, hogy egy hosszabb nap jön és 1%-ra merülne. Eddig fullra töltöttem és 1%-ra merítettem, de nem vagyok benne biztos, hogy ez a hosszú élettartam kulcsa. Valaki tudna nekem ebben segíteni? :)

(#10339) Ájvé válasza csattila01 (#10338) üzenetére


Ájvé
veterán

Rádughatod 40%-nál is (ha mondjuk tudod, hogy később tovább kell majd), egyébként érdemes jobban lemeríteni és olyan 10% alatt már rá is lehet dugni. Nagyon lemeríteni nem szabad (1-2%), bár kell legyen benne védelem teljes lemerülés ellen, de jobb a békesség. Elvileg 800-1000 ciklust bír az akksi, utána veszít a kapacitásából (egy darabig még működik ez után is csak kisebb kapacitással, majd pár száz ciklus után minimálisra csökken a kapacitása).
Szóval bármikor lehet tölteni, nem szabad teljesen lemeríteni és érdemes teljesen feltölteni de aztán levenni a töltőről (ha megint merül töltés közben akkor újra rátölt, újabb ciklus).

(#10340) frewwy


frewwy
tag

Sziasztok! Fejlesztői lehetőségek nem jelenik meg a beállításokban, kereséssel sem! A folyamatos miui tapogatásra azt írja ki, hogy már fejlesztő vagyok, de factory reset után sem látok semmit. Szerintetek?

(#10341) vigyori78 válasza frewwy (#10340) üzenetére


vigyori78
őstag

Beállítások / a rendszer és készülék kategóriában a fiókok felett 1-el További beállítások ott kéne lennie.

(#10342) frewwy válasza vigyori78 (#10341) üzenetére


frewwy
tag

Köszönöm! Legújabb global frissítés után a kereső nem jeleníti meg, de az adott menüpontban ott van. :)

(#10343) South Velen válasza pergabb (#10204) üzenetére


South Velen
addikt

A Tianma a szebb.

Itt van előttem mindkettő.

(#10344) ZoleeWolf válasza crok (#10336) üzenetére


ZoleeWolf
aktív tag

Ó, akkor most már mindent értek, valóban nem használok USB OTG-t (pedig van a fiókban) se SD kártyát, azt meg nem is tudnék mert sim van a helyén.
Nem gondoltam, hogy a belső tárhelyen vannak ezek az adatok, és azt is értem akkor mért zárt ki a telóm, amikor befejeztem a RR rom felrakását, és belakását, utána csináltam egy dalvik/art, és gyorsítótár törlést, és még a twrp-ben lévő fájlkezelőbe nekiálltam a miui maradékokat kigyomlálni, na akkor törölhettem a saját pin-kódomat ezek szerint, mert utána már nem engedett be.
Na ha valaki nincsen tisztába a dolgokkal úgy mint én sem voltam akkor ez legyen tanulság, hogy más ne essen bele ebbe a hibába.
Én meg lehet hétvégén csinálok akkor egy full tiszta telepítés (törlök mindent), bár így is maradhat, most már a tudás birtokában nem zárom ki magamat még egyszer :D
Köszi a segítséget! :R

(#10345) Quicky


Quicky
csendes tag

[link] Ez a tok jó a telefonhoz?

Üdv Q

(#10346) South Velen válasza Quicky (#10345) üzenetére


South Velen
addikt

Elvileg igen.

(#10347) crok válasza ZoleeWolf (#10344) üzenetére


crok
Topikgazda

Igazán nincs mit - mostmár ez is tiszta.
Lehet ha lesz pár percem összeszedem magam és ezt is beleírom a leírásomba..

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#10348) Kolondrum válasza helixP (#10337) üzenetére


Kolondrum
félisten

Érdekes, mindig kisebb sotokat toltak a korábbi telefonjaim mint várható volt ami nem tudom minek az oka, egyik app sem éhes. Talán a térerő, hely vagy passz. Szabin vagyok tehát az rossz térerő sem lehet. Kijelző kb 55%-on automata, 30 sec screen off és minden szinkronizál. Időkép pl 10 percenként. Ja és éjjel ha épp nem éjjel dolgozok, akkor repülőgép üzemmódban van. Igaz ez csak pár óra.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#10349) Kolondrum válasza csattila01 (#10338) üzenetére


Kolondrum
félisten

Li-po akku van benne, ami nekem annyit mond, hogy sok kraft nagy áram, de előbb használódik el, hamarabb veszti a kapacitást mint a li-ion.
60-90% között az ideális. 90% fölé nem ajánlott tölteni, nem tesz neki jót. Nagyon lemeríteni sem jó, namármost ezba határ kinek hol van. 20-30-40 srb... Én 20 alá nem engedem, de 30 táján is ritkán van, 40 táján töltök ha tudom előre a programom, de 60 táján is felrakom pl éjjel előtt és tudom, hogy másnap este is menni fog. Ennél máshogy töltök mint note 3 peo alatt. Ott 100-ra töltöttem Mindig.
Azt is kerülöm, hogy ha 100-ra töltök akkor ne maradjon töltőn.
Ennél itthon nem 2A-el tolom, 1.5 táján, 2A akkor kell ha gyorsan kell, melóba éjjel a pár órás holt időben. Ezt kábellel tudom szabályozni. A bank és a töltő kimenete adott 5.1v kb. Szóval ki hogyan...

redcordoba! Nem, nézd meg 90 fölött zöld a led, nézd meg a noti akkukat, a tudatos user ott sem tolja 90 fölé nagyon. Olvass utána. 90 táján éri el a cella a max feszt és csorog bele a kraft, ennél a határnál kell levenni.

[ Szerkesztve ]

(#10350) redcordoba válasza Kolondrum (#10349) üzenetére


redcordoba
csendes tag

miért nm ajánlott 90 fölé tölteni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.