Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9851) Upo válasza juve600 (#9848) üzenetére


Upo
addikt

Próbálgatom, de mindig miui marad a végén. Nekem többet ér a jogosultságok/szolgáltatások részletes korlátozhatósága/engedélyezhetősége (amivel sokaknak inkább meggyűlik a baja, de ez nem a rendszer hibája, hanem az elbeszerentett alap beállítások). Ezt még mindig nem lehet így szabályozni a többi rom alatt, a közelében nincsenek a miuinak. Van néhány kedvelt app-om, amiknek az ingyenes változatát használom, mert a pro-t az árához mérten adott többletekért drágának találom (a normális áron kínáltakat megvettem). Miui alatt szépen be lehet állítani, hogy békén hagyjanak, felugró ablakok, net elérés, háttérben futás/bezárás stb. Ezeket custom romon nem lehet ennyire beszabályozni (1x beállítod és utána elfelejtheted), úgyhogy amikor már felidegesítenek a felbukkanók akkor megyek vissza miui-ra. Launchert se cserélgetek, használom amit a rom kínál. Régen nem ilyen voltam, görcsösen ragaszkodtam a berögzült dolgaimhoz. Aztán rájöttem, hogy jobban járok, ha próbálom inkább a gyári rendszert adaptálni az igényeimhez. Bővíti a látókörömet is, több mindenre ad rálátást, és a saját rendszer ad egy olyan integrált komplex környezetet, ami hatékonnyá teheti a használatot. A MIUI ebben különösen jó, élvezettel használom, pl. egy nova launcherrel közel sem olyan élmény mint gyárival (pedig azt is megvettem). Ráadásul CN romon vagyok, a global vagy az EU nekem túlgyomlált, kigyomláltak olyan kínai xiaomi appokat amit használok (illetve aktív közreműködés nélkül a dolgok csak egyszerűen jól működnek, mert nincsenek kigyomlálva a komponensek). Vettem pl. Mi Cloud tárhely bővítést is, ami jól jött. De vannak olyanok amiket kínán kívülről nem lehet használni, pedig az sem lehetetlen hogy ha lehetne akkor fizetnék érte. És ez a háttér miui nélkül nem működik. Ezért én azt mondom, hogy a MIUI jobb mint egy akármilyen aosp/lineage/RR/stb. rom.

Látod, ahány ember, annyi vélemény.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.