Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:13:38

LOGOUT.hu

Először is szeretnénk mindenkit üdvözölni a topikunkban. Igyekszünk rövidre fogni a következőket és remélem sok kérdésre tudunk válaszolni ezzel a kis összefoglalóval. Jó fórumozást mindenkinek és hosszú aksiidőt! :K

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9401) Nestor16 válasza holozis_HUN (#9400) üzenetére


Nestor16
senior tag

És ha a Mastercard kártyám a telefon tokba rakom? ;] Akkor már rendelkezni fog hardveresen NFC-vel. :P

Oké értem, csak azt gondoltam az évek alatt kitaláltak valami sufi tuningot rá.

Üdv, Dávid

(#9402) micafighter válasza holozis_HUN (#9400) üzenetére


micafighter
nagyúr

Olvasd el amit linklelt.

[ Szerkesztve ]

(#9403) Henker2 válasza riki (#9369) üzenetére


Henker2
addikt

Először nem akart becsukódni, de zsebben hordva gyorsan rásimult rendesen.

redcordoba: aliról lett rendelve! Még csak "szárazon" próbáltam, de szerintem passzol szépen

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#9404) santhab00 válasza crok (#9384) üzenetére


santhab00
tag

crok, Gixxer88, Nestor16, Köszönöm, megtaláltam!

(#9405) mateglaj


mateglaj
tag

Üdv mindenki!

Hol tudom azt beállítani (ha egyáltalán lehetséges), hogy ha bármilyen értesítést kapok, akkor az értesítési panelnél és lezárt képernyőnél, bővebben mutassa azokat. Pl sms, vagy messenger üzenetnél.
Lehet, kicsit nyakatekerten fogalmaztam...:D

(#9406) Fulár válasza mateglaj (#9405) üzenetére


Fulár
senior tag

Legjobb tudomâsom szerint nincs arra lehetőség,hogy kibontva jelenítse meg az értesítéseket!

(#9407) patex1983


patex1983
őstag

A hangszínszabályzót mi a csudának kellett kiiktatni a 8.5.4-ben.... :(

X

(#9408) Sys85 válasza patex1983 (#9407) üzenetére


Sys85
veterán

Ezt hogy érted?
Nálam megvan és működik is.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#9409) patex1983 válasza Sys85 (#9408) üzenetére


patex1983
őstag

Hát nálam hibával leáll. Utána keresve, más fórumon is megtaláltam ezt a hibát, szóval nem egyedi esetről van szó.

X

(#9410) MrChef válasza mateglaj (#9405) üzenetére


MrChef
aktív tag

Szerintem keress megfelelő locker-t a Google Play-ben. Nem egyszerű jót találni, mert a többséget csak azért fejlesztették, hogy a rád sózzák a többi (fizetős) terméküket. A különböző gyorsító/vírusirtó/takarító alkalmazás élen jár ilyen b@szásban. De pl. a Microsoft Next-je elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#9411) kelly416 válasza crok (#9240) üzenetére


kelly416
veterán

Köszi. Bár nem mostanában megyek újra külföldre, beállítottam. "LTE/TC-SCDMA/UMTS" volt alapból. Ez nekem kínai, de Te lehet, séróból tudod, hogy ehhez képest kell-e javulást észlelnem. Minden esetre köszi. :R

(#9412) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Egy olyan problémám van, hogy az új verzión ( Droid 7.0/MIUI 9 beta) Poweramp zenelejátszóban nem tudom átállítani a kimenő sample rate-et 24-bit/192kHz-re, pedig a telefon ugye elvileg tudja. Ugyanez 6.0/MIUI 8-on ment.

Ez bug vagy feature? :F

B.Cs.

(#9413) kelly416 válasza holozis_HUN (#9262) üzenetére


kelly416
veterán

A gps problémákat én sem értem, nekem is tökéletes.

Váltott a teló gond nélkül, csak eldobálta a hálózatot sajnos. Újraindítani viszont "csak" a mobilnet miatt kellett. Adatroaming nincs engedélyezve nálam (céges előfizu), de amikor vissza tért saját hálózatra, akkor sem akart csak újraindítással mobilnetet találni. Próbáltam manuál hálózatválasztással, repülő móddal, mindennel, ami eszembe jutott (vezetés közben).

(#9414) kelly416 válasza Kolondrum (#9272) üzenetére


kelly416
veterán

Én írtam erről fórumon, be van linkelve az összefoglalóba is...

(#9415) kelly416 válasza Luck Dragon (#9300) üzenetére


kelly416
veterán

Bocsi a kései válaszért, a hivatalos gyári legfrissebb rom-ban nincs ilyen beállítási opció. Egyébként eléggé csúszós a telefon így is, kesztyűben szerintem hamarabb szabadul, mint egy életre való angolna.

(#9416) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

ilyennel találkozott már valaki? Az üvegben / touch fóliában mintha egy buborék / kivágás lenne.. :U :(

(#9417) helixP válasza KrAt (#9416) üzenetére


helixP
nagyúr

Ez a kijelzőüvegben van? Mert ha igen, szerintem ez gari. Elejétől kezdve ott van, vagy most "jött létre"?

(#9418) KrAt válasza helixP (#9417) üzenetére


KrAt
veterán

Kijelzőben van, kolléga tegnap vette át, levette a "tejüveg" fóliát, és már ott volt alatta.. :( Elsőre azt hittük, hogy van még egy réteg fólia, de nem úgy tűnik...

Gar lesz, szerencsére a 3 napban benne van, csak el kell jutni oda (eustock)

(#9419) juve600 válasza crok (#9240) üzenetére


juve600
nagyúr

szia

ez nem csak külföldön hanem itthon is jó ugye ?

(#9420) micafighter válasza KrAt (#9418) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sőt netes rendelésnél törvény biztosít a vásárlónak 14 nap elállási jogot, és ez akkor is jár ha az eladó letagadja. A törvényt nem irhatja felül az eladó.

(#9421) Turbobacsi


Turbobacsi
senior tag

mit rontottam el? a mobilon nézve a belső tárhelyen minden kép/video megvan, de ha kábellal PC-re kötöm, fileátviteli módban csak ezt látom:
"Ez a gép\Redmi Note 4\Belső közös tárhely\DCIM", ebben egy üres screenshot mappát.
Telón nézve filekezelővel ott van a DCIM-ben a Camera mappa tele képekkel.

Átállítottam SD-re mentésre a fényképezőt, azokat a képeket látom

(gyári legfrissebb stabil rom)

[ Szerkesztve ]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#9422) Luck Dragon válasza kelly416 (#9415) üzenetére

Köszönöm szépen.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#9423) Sógi


Sógi
addikt

Sziasztok!

Az új nagy frissítés óta az asztalon nem jelennek meg az ikon értesítések, pl nem fogadottnál a tárcsázó ikon felső sarkában pirossal egy szám, amely a nem fogadott hívások számát jelezte eddig..
Az alkalmazás beállításokban az alkalmazásikon értesítés be van kapcsolva...
Más tapasztalt ilyet?

(#9424) vadkörte válasza Sógi (#9423) üzenetére


vadkörte
addikt

A vásárlás után, mihelyst Wi-Fi-t kapott a telefon lefrissült 8.5.4 GS-re. Nem, csináltam semmiféle factory reset-et utána, pedig a főverziós frissítésnél több, mint ajánlott. Az eddigi legkomolyabb hiba, amibe belefutottam, az az volt, hogy beragadt egy nem fogadott hívásról az értesítés az állapotsávon. Egy restart-tól ez is elmúlt...

Üdv. V. Körte

(#9425) Dr. Gonzο válasza vadkörte (#9424) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Nekem Factory reset után sem lett jobb. A hangok ugyanúgy elmennek néha. Restart segít csak rajta.

(#9426) vvrobi válasza Sógi (#9423) üzenetére


vvrobi
csendes tag

Nekem megy 8.5.4 alatt.
Szerintem itt lehet beállítani: Értesítsek és állapotsor/Alkalmazás értesítések/.../Alkalmazás ikon

(#9427) Melorin


Melorin
addikt

RR romon vagyok és nem kapom meg a Gmail üzeneteimet addig amíg fel nem oldom a képernyőt, utána 2-3mp-re megérkeznek a zemailok. Olyan, mintha nem is frissítené a leveleket.
Tud rá valaki valami megoldást?

(#9428) z0d1@Ku$ válasza Melorin (#9427) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem lehet hogy ez valami akku kímélés dolog? Hogy csak akkor frissít, ha a kijelző aktív? Legalábbis nálam G2-nél így volt egy ideig beállítva.

(#9429) Melorin válasza z0d1@Ku$ (#9428) üzenetére


Melorin
addikt

Az akkuoptimalizálás menü alatt megtaláltam a listában a Gmailt, kikapcsoltam az optimalizálást de semmi változás nem történt.
Viber, Telegram simán megkapja az üzeneteket pedig azok is optimalizált üzemmódban voltak.

[ Szerkesztve ]

(#9430) z0d1@Ku$ válasza Melorin (#9429) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

És a Gmailen belül a beállításokban? ott van egy olyan hogy "A Gmail szinkronizálása" az be van pipálva? Esetleg egy reboot?

(#9431) vadkörte válasza Melorin (#9429) üzenetére


vadkörte
addikt

Esetleg a GMail/Beállítások/A bejövő üzenetek hangjelzései.../Értesítés minden üzenet esetén?

Üdv. V. Körte

(#9432) Melorin válasza z0d1@Ku$ (#9430) üzenetére


Melorin
addikt

Azóta már vagy 5x újra volt indítva. Igen, be van pipálva a szinkronizálás.
Vadkörte: az is be van pipálva, az az első Gmail telepítés után mindig :)

[ Szerkesztve ]

(#9433) csurgoi


csurgoi
aktív tag

Üdv!
Új fiú vagyok a csapatban, most kaptam kézhez a Redmi 4-et.
Erre mikor lesz MIUI9 ?

https://500px.com/stevetailor https://www.flickr.com/photos/128564341@N08/

(#9434) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

#9412-re valaki? :U

B.Cs.

(#9435) vadkörte válasza csurgoi (#9433) üzenetére


vadkörte
addikt

Fejlesztői már van (ehhez nyitni kell a bootloadert és a gyári recovery-t cserélni kell TWRP-re) stabil, majd egyszer... (október, november talán)

Bakker nem is néztem milye van... :W

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#9436) Sógi válasza vvrobi (#9426) üzenetére


Sógi
addikt

Igen, ez is be van állítva, egyszerűen nem értem...
Pedig volt hard reset is frissítés előtt és után..

(#9424) vadkörte: volt reset, mondjuk nekem meg nemfogadott beragadás nem volt :)

[ Szerkesztve ]

(#9437) juve600 válasza csurgoi (#9433) üzenetére


juve600
nagyúr

üdv

fáradj a redmi4 topicba
köszi

(#9438) pluhm válasza vadkörte (#9435) üzenetére


pluhm
aktív tag

8.5-ről mindenféle twrp, nyitás...stb. nélkül simán fel lehet rakni a dev.miui9-et a saját frissítő alkalmazásából betallózva a zip-et. Ha innen vissza akarsz térni stabilra, akkor kellenek az általad felsoroltak....

(#9439) trebrona válasza juve600 (#9437) üzenetére


trebrona
nagyúr

Úgy tudom jó hegyen van, csak elírta. 😀

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#9440) vvrobi válasza pluhm (#9438) üzenetére


vvrobi
csendes tag

Na ez engem érdekelne, mert már 1 hete unlockolni akarom, de nagyon macerás. Honnan kell letölteni azt a rom-ot, amit ezzel a módszerrel fel lehet pakolni? Egy linket kérnék szépen! Fastboot-ost találtam, de az sem megy unlock nélkül.

(#9441) mQWeXgsf válasza Melorin (#9427) üzenetére


mQWeXgsf
aktív tag

Szintén RR romon nekem ez a gmail verzió tökéletes, a frissebbek nem mindig szinkronizálnak:

[link]

(#9442) iff


iff
senior tag

A Facebook Lite és a Messenger Lite-nál, ha képet szeretnék küldeni, akkor nem nyitja meg a képgalériát (sajátot sem) ill a kamerát sem. Így ez használhatatlan. Ez a régebbi telókon működött. Ennél még kellene állítani valamit? Illetve volt egy másik kérdésem, de véletlenül a másik topikba írtam, hogy csak a saját kamera program tud sd kártyára menteni? Mert az Open Camerát nem lehet beállítani. Ott azt írták, hogy 4.4 droidtól van így. Szerintem ez nem igaz, mert a Huawein 5.1-es volt, és simán mentette a képeket/videókat (más kamera app) sd-re. (nem minden appot engedett átrakni sd-re ez igaz)

..........""..........

(#9443) trouble


trouble
senior tag

Most én is beszomorodtam!
Telefonálás közben a fülemen újraindult a készülék, stable 8.5
Nekem ilyet Xiaomi nem csinált még !?
Valakinek volt már ilyen gondja?

(#9444) crok válasza iff (#9442) üzenetére


crok
Topikgazda

Idézet innen:
"Ha valamelyik file-kezelő vagy fotógaléria vagy bármilyen app ami file-okhoz nyúlna, írna, olvasna de valamiért nem megy neki, esetleg azt mondja írásnál hogy nincs hely.. a telepített appok közt lesz egy Documents/Dokumentumok nevű ami restart után mindig letiltódik. Engedélyezni kell, aztán visszamenni az appba amivel gond volt és kérni fogja a művelet előtt (esetleg startkor) hogy a megfelelő jogosultságot engedélyezt. Esetleg kézzel meg lehet adni a storage permission-öket a nem működő appoknak a settings > permissions > permissions > storage > app kikeresés és engedélyezés eljárással. A letiltásra annyi megoldás lehet, hogy ha van root akkor lehet előtte elmenteni az APK-t majd törölni az appot és újratelepíteni APK-ból - így már nem tiltja le restartkor (és egyébként nem lesz system app se)."

Ezt próbáld már meg, így szerintem kérni fog majd engedélyt, add meg, utána mennie kellene (nekem megy csont nélkül).

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#9445) pluhm válasza vvrobi (#9440) üzenetére


pluhm
aktív tag

Manuálisan frissíted 8.2.10.0-ról 8.5.4.0-ra.
Letöltöd a MIUI 9-et innen (fent a Redmi Note 4X Global legyen kiválasztva...):
http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=321&mobile=no
A letöltés után a telefonfrissítés menüből kiválasztod a letöltött zip fájlt és elindítod a frissítést.

(#9446) vadkörte válasza pluhm (#9438) üzenetére


vadkörte
addikt

Ebben lehet, hogy igazad van (inkább biztos) viszont, stable-ről dev-re is inkább a tiszta telepítést preferálom. Lehet ez nálam egy defekt. :DDD

Üdv. V. Körte

(#9447) iff válasza crok (#9444) üzenetére


iff
senior tag

Igen, azok be voltak állítva, de végül sikerült, újratelepítettem a Facét és a Messengert, és most működik. :F Semmi engedélyt nem kért, csak újratelepítettem és ennyi.

..........""..........

(#9448) vvrobi válasza pluhm (#9445) üzenetére


vvrobi
csendes tag

Köszi, sikerült! :)

(#9449) pluhm válasza vvrobi (#9448) üzenetére


pluhm
aktív tag

Nincs mit. ;)

(#9450) tothandras80 válasza vvrobi (#9448) üzenetére


tothandras80
tag

És milyen a 9-es MIUI?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.