Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:08:33

LOGOUT.hu

XBOX ONE TOPIK

Xbox Support elérhetőségei:
Telefon: +3680018590 (magyar) (H-P)
Web: Xbox Support (angol chat)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218301) csuvicsuva válasza l.skywalker (#218285) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Köszi, méretet nem tudtam hirtelen belőni még az adapter mellett sem. Erre az egy változatra nem gondoltam. A többit inkább nem sorolom fel. :DD

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#218302) l.skywalker válasza csuvicsuva (#218301) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Rektálisan is elképzelhető hogy jól szól :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218303) csuvicsuva válasza l.skywalker (#218302) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Hát oda kéne dugnom a GPU-s fiaskó után. Két és fél évig még ha akarnék sem tudnék játszani a One-os GwG játékaimmal. Azóta már inkább mindent megkérdezek. :DDD

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#218304) H1F0N1CS válasza l.skywalker (#218279) üzenetére


H1F0N1CS
tag

Ez mikor kerül elérhetővé kb? :U

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#218305) l.skywalker válasza H1F0N1CS (#218304) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Folyamatában mostantól, gondolom idővel minden konzolon megjelenik.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218306) H1F0N1CS válasza l.skywalker (#218305) üzenetére


H1F0N1CS
tag

Köszönöm :R

Nagy Imréné Marika Xbox gt: StealthXBeat

(#218307) homerhamm válasza l.skywalker (#218286) üzenetére


homerhamm
addikt

Az ott plüss? :Y :Y :Y

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#218308) Wesder


Wesder
félisten

Kérdés.

Ugye eddig úgy érhette el XY a jàtékaimat, ha be voltam jelentkezve vagy Home volt az Xbox. Mostantól megoldható az, hogy A=Home, B amin jàtszom, C pedig haver konzolja, amin csak be vagyok jelentkezve, de nem hasznàlom semmire?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#218309) F_Peter válasza Wesder (#218308) üzenetére


F_Peter
őstag

Amikor B-n játszol, akkor C-ről kijelentkezik.

(#218310) Wesder válasza F_Peter (#218309) üzenetére


Wesder
félisten

Na de épp ez az, hogy majd most az alpha ringeseknek màr lehet majd egyszerre két gépen is bejelentkezve lenniük, viszont jàték azzal a profillal csak egy gépről indítható. Vagy szimplàn csak annyit csinàltak hogy xCloudnàl nem fog kivàgni a gépről, és megint csak jólhangzó marketingduma a "multiple devices"?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#218311) negyven2 válasza Wesder (#218310) üzenetére


negyven2
veterán

Attól, hogy több eszközön lehetsz bejelentkezve, attól még egyszerre csak egy gépen lehet játszani. A Sign in on multiple devices nem azt jelenti, hogy ugyanazzal a profillal megvett játékot, ugyanazzal a profillal bejelentkezve egy időben lehet játszani. Ez a része marad a régi. Vagyis marad a Home profil, és marad a saját profil. A harmadik opciód esetében eddig is az volt, hogy a játék a saját profilodon is futott, csak nem az volt az aktív.
Ha majd megjön ez a funkció akkor csak annyi lesz, hogy egy időben több Xbox-on is be lehetsz jelentkezve ugyan azzal a profillal, de játékot elindítani csak az egyikkel tudsz. Viszont a másikon mehet nyugodtan bármilyen app (YouTube/Netflix/etc.). Vagy Tableten pl. xCloud-on játszol miközben Xbox-on meg Twitch-et nézel.

Vagyis már megint nem a marketing a sz*r, hanem annak az értelmezése. Vagyis, hogy úgy kell minden ilyen információt eladni, hogy egy 6 éves is megértse (ezt nem rád értem, de nagyon sokszor látom, hallom, olvasóm, hogy pl. az amúgy teljesen érthető marketing dumában olyat is belelátnak ami nincs ott, vagy teljesen félreértelmezik azt).

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#218312) Wesder válasza negyven2 (#218311) üzenetére


Wesder
félisten

Eddig én úgy tudtam hogy elég csak bejelentkezve lennem a gépen, hogy a többi felhasznàló hasznàljassa a jàtékaimat. Ez mikor vàltozott? Azzal tisztàban vagyok, még ha egyszerre 2 gépen lennék bejelentkezve, akkor us csak az egyikről indíthatok jàtékot.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#218313) negyven2 válasza Wesder (#218312) üzenetére


negyven2
veterán

Technikailag jelenleg ugye ez úgy működik, hogy egy aktív bekeletkezés lehet Xbox konzolon. Ez fog majd hamarosan megváltozni egyedül. Home gép esetén nem lehet aktív bejelétkezésről beszélni, lévén ott a géphez kötődik a játékok licence. Külön bejelétkezés estén, viszont a licence Online van amit a profilod ér el (ezért se lehet Offilne játszani a Home gépen kívül saját profilon lévő játékokkal). Az, hogy hamarosan több eszközözön (Xbox) is be lehet a profil aktívan az nem azt jelenti, hogy a játékhoz tatozó online licence egy időben több gépen is fog futni.
Ha elindítasz egy játékot a Home gépen kívül a profiloldal, akkor azt látja a rendszer és ha másik gépen is el szeretnéd indítani ugyan azzal akkor kidob majd (vagy hibát ír, hogy ez a játék egy másik eszközön már fut).
Ugye eleve az a szituáció is, amikor nem a Home gépen bejelentkezel a profiloddal, majd egy másik profillal is, és azon elindítasz egy saját profillal megvett játékot, akkor az fut a saját profilodban is, de csak készenlétben (vagyis pl. a barátlistán lévők látják, hogy játszol xy játékkal, de azt úgy jelzi nekik mintha pl. a menüben lennél).
Plusz ugye azt is látja az MS, hogy a Home gépen mennyit játszik vele a többi profil is az adott játékkal. Nem tudom, hogy még működik-e a visszatérítés, de ugye ott 2 óra játékot akkor abba azt is beleszámolja, ha azt nem a saját hanem a Home gépen lévő másik profillal játszod, mivel minden megvásárolt játékhoz egyedi az MS account-hoz tartózó licence van (kb. egy serial szám+a MS acc. azonosító). Na ebből a licencből lehet egy aktív ha Online kéred le azt (nem Home gépen).

Vagyis az alap kérdésedre... nem nem fog menni 3 gépen. Csak a Home plusz az egy aktív (ami lehet xCloud, vagy Xbox).

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#218314) Wesder válasza negyven2 (#218313) üzenetére


Wesder
félisten

Na làtod, azt nem tudtam hogy ha be vagyok jelentkezve, és màsik profillal indítok jàtékot, akkor az én profilom is "jàtszik" az adott jàtékkal. Így màr tiszta.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#218315) Madoc válasza Wesder (#218314) üzenetére


Madoc
veterán

Igen és ez a része nem is a legjobb mert csomószor magyarázkodnom kell az ismerősöknek ha játékba vagy party-ba hív, hogy nem én játszom hanem a gyerekek otthon. Olyan kamu dumának hangzik de nem az. Nem bánnám ha változtatnának ezen a kijelzésen.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#218316) negyven2


negyven2
veterán

Pár kép az finomhangolt dash-ról és a profil oldalról ami mától elérhető az Alpha Skip-Ahead és az Alpha Insider tagoknak...

A profil témákat jelenleg csak a Windows 10-es Xbox (beta) alkalmazásba lehet módosítani... bárkinek aki letölti a beta alkalmazást (vagyis ez nincs Insider tagsághoz kötve). Jelenleg 15 háttér közül lehet választani (pontosabban 17, de maradék kettő az alapértelmezett szín és a Gamer Picture nagyított homályosított változata).

[ Szerkesztve ]

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#218317) Hunt3r22 válasza negyven2 (#218316) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Egész jónak tűnik.

Karácsonyra talán megkapjuk a végleges verziót?! :DDD

Xr

(#218318) pzstm válasza Hunt3r22 (#218317) üzenetére


pzstm
titán

új konzolok megjelenésével érkezik, szóval több mint egy hónappal hamarabb karácsonyhoz képest ;)

Amúgy nekem nagyon tetszik és ráadásul borzasztó gyors, szóval a kevesebb memóriahasználat úgy fest nem duma volt

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#218319) F_Peter válasza Madoc (#218315) üzenetére


F_Peter
őstag

Persze, persze... te Minecraft rajongó. 😀

(#218320) Madoc válasza F_Peter (#218319) üzenetére


Madoc
veterán

Pont nem, :) pubg, r6siege és wildlands nál fordul elő gyakran.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#218321) Madoc válasza pzstm (#218318) üzenetére


Madoc
veterán

Borzasztó gyorsnak semmiképp nem mondanám. Átlagos sebességűnek csak. És szinte minden játékot 3x kell elindítani mire elindul. Bezáródik magától, nem válaszol, lefagy.. Mióta ezek az ujítások vannak azóta van ez. És ez se mindennél hanem random. De Pl. minecraftot már nem is tudnak a kölkök indítani csak sokadszorra.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#218322) Def26 válasza Madoc (#218321) üzenetére


Def26
félisten

na szép. :(

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#218323) Hunt3r22 válasza Madoc (#218321) üzenetére


Hunt3r22
őstag

Mostaninál is ez van. Digitális játékot nem tud elindítani. :(

Xr

(#218324) l.skywalker válasza Def26 (#218322) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ez Alpha build, a lényege, hogy tesztelés alatt legyen minden hibája, mielőtt a véglegesbe kerül.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218325) Def26 válasza l.skywalker (#218324) üzenetére


Def26
félisten

hát de előtte írták, hogy meseszép minden.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#218326) l.skywalker válasza Def26 (#218325) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Egy bug/hiba/anomália előfordulása azért nem 100%-ban szokta a felhasználókat érinteni, de gondolom ezt tudod. Van akinél valami teljesen használhatatlan, miközben másnál teljesen jó. De ha jól rémlik Madoc rendszeresen riportol minden apró hibát, szóval mire kikerül, biztos javítják.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218327) Wesder válasza Def26 (#218325) üzenetére


Wesder
félisten

Alpha build hibài nem mindenkinél jelentkezik. Orosz roulette.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#218328) Madoc válasza l.skywalker (#218326) üzenetére


Madoc
veterán

Így van, meg ráadásul én magyarul is használom mióta kijött és az is belekavar rendesen a lelki világába. Csak az érem másik oldalát akartam felfedni, hogy bizony itt még nem minden fenékig tejföl!

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#218329) bLaCkDoGoNe válasza negyven2 (#218316) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Ez a szürke menü meg a lekerekített sarkok iszonyatosan gagyik. Olyan erős 2010-es évek-beli design nyelv. A szögletes sarkú csempék / ablakok sokkal modernebbek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#218330) MasterMark válasza bLaCkDoGoNe (#218329) üzenetére


MasterMark
titán

Egyetértek, az az első kép olyan mint a Games for Windows Live volt anno. :D

Switch Tax

(#218331) negyven2 válasza MasterMark (#218330) üzenetére


negyven2
veterán

Akkor nem csak én érzem ezt... mondjuk nekem hirtelen valami prehisztorikus Android (2010-12) dizájn ugrott be elsőnek, de így hogy írtad, tényleg GfWL... :D

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#218332) pzstm válasza Madoc (#218321) üzenetére


pzstm
titán

Division es Destiny elindul, Grounded es Super Lucky meg Battletoads is.

Minden USA nyiln🤓

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#218333) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Én Dark témával használom. Alapvetően azt mondták, hogy a Game Pass mobil app új kinézetéhez akarják igazítani, de szerintem nem sikerült. Nekem már az sem tetszett, hogy kevesebb lett a Guide-ban az ikon, mert így nagyobbak lettek. Az előző verzió jobban bejött.


Látszik mennyit mászkálok a menükben, azt sem tudtam, hogy ilyen nagy Game of Thrones-os avatarom van :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218334) bLaCkDoGoNe válasza l.skywalker (#218333) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

A sötét téma egy fokkal azért kulturáltabb, az a világos szürke izé nagyon tájidegen. (Persze: szerintem.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#218335) l.skywalker válasza bLaCkDoGoNe (#218334) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A legjobb, hogy az új Store UI még nem érkezett meg hozzám, ha belépek a Store-ba (ahova szintén nem szoktam, mert én mindent PC-ről indítok) akkor ott még a régi külalak fogad :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218336) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

11 new cars come to Forza Horizon 4 via two new DLC packs

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218337) negyven2 válasza l.skywalker (#218333) üzenetére


negyven2
veterán

Amúgy igen a sötét téma ilyen módon jelenleg jobb, de nekem amióta elétető a világos azt használom... végülis anno megvoltam a Xperia x10 mini pro-val is :D .
Viszont bár háttérképet bárki be tud állítani magának a W10-es Xbox (beta) app-al azt konzolon csak az Alpha Skip-Ahead és az Alpha Insider látják...

A Store-hoz meg állítsd át a régiót pl. US/UK-re, mert elvileg már minden Insider-nek elérhető a támogatott régiókban (magyar még nincs benne), plusz a stabil build esetén is vannak akinek már engedélyezték (szintén csak pár régió)

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#218338) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Halo Infinite dev denies dropping Xbox One version rumour

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218339) l.skywalker válasza negyven2 (#218337) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Megnézem, köszi!

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#218340) Ferfiu válasza Madoc (#218328) üzenetére


Ferfiu
tag

Nálad is eltűnt az óra a jobb felső sarokból, ha megnyomod az Xbox gombot?

(#218341) oriic válasza l.skywalker (#218338) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Fel ev mulva meg bejelentik halasztast ujra. ;]

Amugy vicces latni h fixnek veszik legtobben a community manager allitasat, aki alapbol nem mondhat mast, mint amit mar hivatalosan korabban bejelentettek.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#218342) mike1334 válasza l.skywalker (#218288) üzenetére


mike1334
veterán

It's Ma'am! :D
Videjót nem linkelek, de érdemes megnézni...én elhittem neki, hogy ő nő :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#218343) Madoc válasza mike1334 (#218342) üzenetére


Madoc
veterán

Ő? :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#218344) mike1334 válasza Madoc (#218343) üzenetére


mike1334
veterán

Neeem...hanem ő :D
Igazából onba is tehetném, mert egy videójátékos boltban balhézik :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#218345) Madoc válasza mike1334 (#218344) üzenetére


Madoc
veterán

Lyézus :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#218346) akooos válasza mike1334 (#218344) üzenetére


akooos
veterán

Kikéri magának, hogy ő nő, aztán elönti a tesztoszteron az agyát és lerúgja a boltot :DDD Imádom, köszi :D

(#218347) lacko6


lacko6
senior tag

Hi.

Erdemes ssd rakni a boxra usbn?
Vagy eleg a hdd is usbn?

(#218348) dobobazsy


dobobazsy
őstag

Sziasztok!
Fontolgatom a gépem eladását a kihasználatlansága végett.
Felmerült bennem, hogy talán jobb vétel lehetne, ha lennének hozzá játékok is, viszont azok nekem digitális formátumban vannak meg. Az jutott eszembe, hogy nem törölném a profilom a gépből. Így talán ha az új tulajdonosa belépne mellé a saját profiljával, akkor elméletileg "használhatná" a birtokomban lévő játékokat? Lehet ilyet?

Köszönöm előre is, ha valaki felvilágosít!

(#218349) KD6-3.7 válasza dobobazsy (#218348) üzenetére


KD6-3.7
őstag

Kétlem, hogy egy idegen ilyenben bele menne. Bármikor át tudsz home-olni másik gépre és akkor bukja az egészet. Ez a rajta hagyom a játékokat meg az accountom nem szokott működni.

(#218350) Wesder válasza dobobazsy (#218348) üzenetére


Wesder
félisten

Hasznàlhatnà, csak az accountot eladni tilos, így hiàba van rajta mondjuk 40 jàték az értékük nulla.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox One (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.